Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Marseille - 1. října 2017   21:00

Nice
5' Balotelli (Lees-Melou) • 17' Seri (N. Mendy)
2:4
(2:3)
Marseille
27' Ocampos   • 42' Lees-Melou (vl.)  • 45' Ocampos   • 49' Gustavo
Nice
Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, M. Sarr (78. Marlon) – Saint-Maximin, N. Mendy (90+1. Koziello), Seri, Lees-Melou (78. Ganago) – Pléa, Balotelli.
Benítez – Ganago, Marlon, Srarfi, Burner, Walter, Koziello.
Bastien – Haquette, Zakrani
Allianz Riviera, Nice
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin (70. Sertic), Payet (C) (84. B. Sarr), Ocampos – N'Jie (79. Germain).
Pelé – Evra, Germain, Mitroglu, M. Sanson, B. Sarr, Sertic.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:16.
Pět nastavených minut uplynulo a dnešní zápas končí! Střetnutí Nice s Marseille nabídlo naprosto vše co může fotbal nabídnout – šest branek, spoustu dalších šancí, červenou kartu i neproměněný pokutový kop!

Již v páté minutě otevřel skóre zápasu italský kanonýr Mario Balotelli, který si naskočil na přesný centr od rohového praporku. Následně přidal druhou branku Nice Jean Michael Seri a zdálo se, že všechny tři body zůstanou v Nice. Ještě do poločasu bylo všechno jinak. Ocampos doklepl do branky nepřesný centr z pravé strany. Následně si Thauvinovu pobídku srazil do vlastní sítě Pierre Lees-Melou a těsně před pauzou dokázal znovu dotlačit míč do sítě Lucas Ocampos. Druhý poločas odpálil Luiz Gustavo výstavní trefou ze střední vzdálenosti přesně k tyči. Po více než hodině se však nechal zkušený Brazilec vyloučit a Marseille muselo dohrávat téměř půl hodiny v deseti. Nice přesilovku nevyužilo, nedokázalo ani snížit vedení Marseille na jednu branku z pokutového kopu a tak všechny body putují s Payetem a spol. do Marseille.
90+5'
90+4'
Domácí fotbalisté už to vzdávají. Střídající Kozzielo si našel míč ve středu pole, následně ho předložil Balotellimu, ale italský bouřlivák již odevzdaně pálil jen do obránce.
90+3'
Nyní se sesunul k zemi v pokutovém území Mario Balotelli. Po lehkém kontaktu s Ramim však hlavní rozhodčí druhý pokutový kop pro Nice nepíská.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Vincent Koziello.
90'
Cardinale zabránil pátému gólu ve své síti. Do rychlého protiútoku se hnal Sertic s Germainem a právě druhý jmenovaný měl na pravé noze pátou branku Marseille, ale Cardinale skvěle zasáhl.
89'
Ocampos dostává ještě dodatečně žlutou kartu za faul na Seriho.
88'
Le Marchand rozjel útočnou akci Nice na levé straně. Seri zůstal sice po kontaktu s Ocamposem ležet na trávníku, ale Balotelli pokračoval v útoku. Jeho dělovka končí na rukavicích hostujícího brankáře.
87'
Navíc nyní přišel nedovolený zákrok Saint-Maximina při napadání a hosté tak budou mít čas i prostor pro postupný útok.
86'
Nice se stále tlačí do koncovky, ale Mandanda je všude. Tentokrát sebral ze vzduchu střílený centr z pravé strany.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Bouna Sarr.
83'
Alassane Pléa si postavil míč na značku pokutového kopu. Střelou do středu branky chtěl překvapit Mandandu, ale zkušený francouzský brankář ho vychytal a Marseille i nadále vede o dvě branky!
82'
Pokutový kop pro Nice. Saint-Maximin byl faulován v šestnáctce Germainem.
82'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením především pro Nice. Domácí celek převzal iniciativu po vyloučení Gustava, ale kontaktní branku nemůžou hráči z jihu Francie vstřelit.
81'
Saint-Maximin kouzlil s míčem na pravé straně, poté předal balon Pléovi, který ještě nedokázal střílet. Balotelli si řekl o přihrávku, ale ta se k němu nedostala. Nice však zůstává u balonu.
80'
Nice sice kontroluje hru, ale zdramatizování koncovky zápasu ne a ne přijít. Nyní dokonce startoval do rychlého útoku střídající Germain, ale ještě před polovinou se o něj postaral Seri.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Valère Germain.
78'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Malang Sarr, přichází Marlon.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Igniatius Ganago.
77'
Dimitri Payet dlouho držel balon v pokutovém území. Le Marchand ani Dante proti němu nevystoupili a tak mohl tvůrce hry hostujícího týmu počkat na spoluhráče. Nakonec však přišla nepřesná přihrávka.
76'
Adil Rami zavařil svému brankáři, když tečoval prudký pas z levé straně jen těsně nad břevno. Nice rozehrálo rohový kop, ale Mandanda znovu vyrazil balon mimo pokutové území.
75'
Njie mohl pojistil vedení Marseille v úniku jeden na jednoho. Proti Dantemu si však nedovolil kličku a tak pálil z velké dálky jen do připraveného Cardinala.
74'
Marseille se v deseti zatáhlo do obrany a bude čekat co vymyslí domácí celek. Zatím se Nice nedaří přejít až do finální fáze.
72'
Domácí najednou cítí šanci ještě se zápasem něco udělat. Sarr na levém kraji rozjel útočnou akci. Seri následně našel Mendyho, který ale centroval jen do obránce před sebou.
71'
Seri pálil po doraženém míči z rohového kopu. Podobnou střelu jako v prvním poločase, kdy rozvlnil síť, ale tentokrát nepřidal.
70'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Grégory Sertic.
69'
Balotelli z místa přestupku pálil přes zeď je do brankáře Marseille.Bude následovat rohový kop domácího týmu.
68'
Velká komplikace pro Marseille. Luiz Gustavo dostává červenou kartu! Brazilský defenzivní záložník zasáhl sice ve skluzu balon jako první, ale poté sestřelil také Lees-Meloua.
67'
Lucas Ocampos je pořádně nažhavený na vstřelení třetí branky. Po prudkém pasu Payeta na nic nečekal a ihned z první střílel na domácí branku. Míč ale končí jen ve dvacáté řadě tribuny za brankou.
66'
Po neúspěšném rohovém kopu Marseille se vydal do rychlého kontru Clinton Njie. Přes Souqueta se protlačil i ke střele, ale Cardinale byl připravený.
65'
Saint-Maximin udělal nyní z obránců jen přihlížející. Skvěle předběhl na pravé straně dva obránce, ale poté už nepřidal přesný centr.
64'
Také Marseille ale nepřestává útočit. Thauvin skvěle zpracoval dlouhý pas od Gustava. Ocampos se napřahoval na hranici vápna, ale než si rozmyslel střelu, tak mu čistě odebral balon Le Marchand.
63'
Nice se dostává zpět do tempa. Seri přenesl hru z levé na pravou stranu. Saint-Maximin však neobešel ani jediného obránce a útočná akce Nice musí začít znovu od obránců.
62'
Amavi sestřelil unikajícího Sakaje a vyfasoval od hlavního rozhodčího žlutý trest.
61'
Seri fauloval u středové čáry rozehrávajícího Gustava. Hostující celek tak může založit útočnou akci z klidové pozice.
60'
Kdo jiný byl si mohl postavit míč na místo přestupku než Mario Balotelli. Jeho střela protáhla Mandandu, který míč jen vyrazil před sebe, ale Saint-Maximin dorážel jen vysoko nad.
59'
Mendy vybojoval ve středovém kruhu míč pro Nice. Po ose Seri – Lees-Melou se dostal balon až k Pléovi, který už byl faulován na pětadvaceti metrech do branky Marseille.
58'
Mandanda tentokrát nepřesnou rozehrávkou zavařil pořádně svým obráncům. Gustavo byl pod tlakem, ale nakonec vše končí jen útočným faulem Balotelliho.
56'
Po krátké pauze dokázal nakonec Payet uvést míč do hry od rohového praporku. Ten se ale Marseille vůbec nevyvedl. Naopak do rychlého brejku mohl jít Pléa. Ještě před ním ale zasáhl balon vyběhnutý Mandanda.
55'
Také příznivci Nice těžce nesou vývoj dnešního zápasu. Před Payeta, který měl rozehrávat rohový kop přiletěla plastová lahev.
54'
Njie to vzal tentokrát na sebe. Kličkou do středu trávníku si udělal prostor pro střelu, kterou ale poté otečvoal o bránícího Le Marchanda.
53'
Hráči Nice začínají přidávat zbytečné fauly. Nyní sestřelil zezadu Balotelli Thauvina. Teď se to ještě obešlo bez žluté karty.
52'
Domácí se ale rozhodně ještě nezdávají. Souquet centroval z pravé straně, ale Mandanda byl připraven ve vzduchu dříve než útočící Balotelli.
50'
Pléa si chtěl vymodlit pokutový kop a tak svému pádu trochu přidal. Rozhodčí byl ale velmi blízko a Pléovi uděluje žlutou kartu.
49'
Marseille právě vstřelilo branku!
Druhé dějství začíná pořádně zostra! Dante přihrál jen do souboje míč Mendymu. Ten vůbec nevěděl o LUIZI GUSTAVOVI, který velmi snadno získal balon. Ze střední vzdálenosti vypálil a fotbalista, který hrát dlouhá léta v Německu přidává čtvrtou branku Marseille.
48'
Mendy nepřihrál ve středu přesně Serimu. Druhý jmenovaný musel hodně přidat, ale nenechal hrát Gustava.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hráči Nice. Saint-Maximin si neporadil se Sakajem, alespoň o něj ale otřel balon a domácí mohou vhazovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První pětačtyřicetiminutovka nabídla strhující podívanou. Po brance Balotelliho po rohovém kopu šli domácí do vedení již v páté minutě. O deset minut později prostřelil po dalším rohovém kopu vše co mu stále v cestě ze střední vzdálenosti Seri. Naději pro Marseille vykřesal po šťasném odrazu Ocampos, který jen doklepl balon do prázdné branky. Lees-Melou si srazil prudký centr Thauvina do vlastní sítě a najednou bylo vyrovnáno. Těsně před poločasovým hvizdem ještě zaváhal při zákroku proti střele Njieho Cardinale. Domácího brankáři propadl balon za záda a Ocampos svou aktivitou při dorážce poslal Marseille do vedení.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Marseille otáčí vývoj utkání ještě v prvním poločase. Clinton Njie střílel zpoza vápna, Cardinale nezasáhl podle svých představ. Míč propadával za něj vysokým obloučkem, do kterého vletěl LUCAS OCAMPOS a z metru dokázal míč dostat do sítě.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu hostující Thauvin. Příliš si však předkopl balon před sebe a už ho poté neudržel na trávníku.
42'
Ještě před poločasem je srovnáno! Thauvin skvěle získal balon po tom co Sarr podklouzl v pokutovém území. Přízemním centrem chtěl najít Ocampose, ale PIERRE LEES-MELOU si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nice nechalo hrát Marseille a nyní čeká na smrtící protiútoky.
39'
Saint-Maximin mohl přidat třetí branku Nice. Po parádní přihrávce z první od Maria Balotelliho se hnal Saint-Maximin sám na branku. Na zakončení v plném běhu se nemohl tolik soustředit, protože za ním už byl bránící Rolando. Střela jde vysoko nad.
38'
Gustavo měl dostatek času i prostoru na přesnou průnikovou přihrávku na nabíhajícího Thauvina. Třicetiletý Brazilec ale celou akci zazdil.
37'
Florian Thauvin šel sebevědomě do třech protihráčů, ale ztratil balon a poté to za něm musel faulem za žlutou kartu žehlit Payet.
36'
Ocampos si narazil ve středu pole s Payetem. Následně se balon dostal na kopačky Njieho, který sice obešel Souqueta, ale poté už jeho centr sebral ze země Cardinale.
35'
Marseille se znovu nadechuje k útoku. Payet organizoval rychlou akci dlouhou přihrávkou na Thauvina, ale čtyřiadvacetiletý fotbalista míč na hrací ploše nezachytil.
34'
Thauvin se dostal do dobré rychlosti při sprintu podél postranní lajny. Míč mu však odskočil od kopačky do zámezí.
33'
Balotelli byl stažen v blízkosti vápna na trávník, ale znovu se nepískalo. Lees-Melou vyjel po rozhodčím a je za to odměněn žlutou kartou.
32'
Nice se pokouší stabilizovat hru po inkasované brance. Zdlouhavou kombinace chtěl změnit na levé straně hrající Lees-Melou. Po přesné přihrávce do vápna se chtěl uvolnil Pléa, ale při postupu přes obránce trefil jeho ruku. Hlavní rozhodčí však nechává pokračovat ve hře.
30'
Po půlhodiny hry vede domácí Nice už jen o jednu branku. Marseille se dostává více a více do hry a začíná udávat tempo zápasu.
29'
Hosté nedůrazně bránili Pléu, kterému stačil krátký okamžik, aby se odpoutal od obránce a zkusil pozornost hostujícího brankáře.
27'
Marseille drželo soupeře krátkou chvíli pod tlakem. Thauvin zapracoval na pravé straně, centrem hledal Njiaeho. Ten ale míč minul. Se štěstím propadl balon za posledního obránce a přesně do náběhu LUCASE OCAMPOSE, který poté už jen z blízkosti vymetl ránou místo pod břevnem domácí branky.
26'
Dimitri Payet založil útočnou akci Marseille. Na pravém kraji se pohyboval s balonem Thauvin, který ale dnes nemá den. Jeho přihrávka na dva metry byla hodně nepřesná.
25'
Domácím se daří držet míč na kopačkách. To nyní předvedl na pravé straně Saint-Maximin, který dokázal obejít Amaviho. Následně už ale přesnou přihrávku nepřidal.
24'
Domácí chtěli uklidnit hru postupnou kombinací, ale napadající hráči Marseille pořádně zatlačili na rozehrávající fotbalisty. Nakonec to Seri společně s Mendym zvládl.
23'
Seri zajel skluzem do Gustava a hned z toho byla strkanice. Již po dvaceti minutách se nám začíná na trávníku pořádně jiskřit.
21'
Souquet si zaběhl za posledního obránce, ten sáhl po krajním obránci Nice. Souquet spadl na trávník a chtěl pokutový kop, ale ten hlavní rozhodčí nepíská.
20'
Yoan Cardinale inkasoval tvrdý úder loktem od nabíhajícího stopera Marseille. Vypadá to, ale že bude pokračovat ve hře.
19'
Marseille si vypracovává rohové kopy, ale z nich se ještě neprosadilo k hlavičce. Nyní fauloval podobně jako v úvodu zápasu Adil Rami. Cardinale je navíc otřesený a bude potřebovat ošetření.
17'
Nice právě vstřelilo branku!
Nice začalo znovu tlačit na soupeře. Nejdříve pálil Pléa jen do obránce před sebou, míč se ale odrazil přímo proti noze nabíhajícího Seriho, který pořádně protáhl Mandandu. Následný rohový kop si hosté pohlídali, ale na dalekonosnou střelu JEANA-MICHAËLA SERIHO už neměl nárok ani zkušený brankář Marseille.
17'
Leem-Melou znovu rozehrávat rohový kop, podobně jako při první vstřelené brance. Nyní se ale Balotelli, ani nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal.
16'
Gustavo musel složil zezadu rozběhnutého Balotelliho. Střelec první branky nabíral nebezpečnou rychlost k hostující brance. Domácí pokračují v útoku.
14'
Dimitri Payet mohl po faulu rozehrát volný přímý kop. Rami si vyšplhal ze všech hlavičkářů nejvýše, ale míč nenasměroval k pravé tyči.
13'
Jordan Amavi na nic nečekal a po zisku míč ihned vypálil na domácí branku. Míč mu ale sjel z kopačky a podle toho to také dopadlo. Cardinale mohl pustit střelu, která šla mimo tři tyče.
12'
Hiroki Sakaj měl na pravé straně dostatek prostoru k centru. V pokutovém území byl však jen NJie, který byl ubráněn dvojicí domácím stoperů.
11'
Domácí to nyní zkusili z pravé strany. Saint-Maximin měl zavřenou cestu kolem postranní lajny, tak musel zapojit do hry Mendyho, který je ale obrán čistým skluzem Gustava.
10'
První desetiminutovka byla odehrána ve velkém tempu. Sarr ordinoval u levé postranní lajny. Jeho přízemní pas ale nebyl vůbec přesný a Mandanda si poprvé pořádně sáhl na balon.
9'
Také Ocampos si zblízka prohlédl pažit v Nice. Payet kombinoval s Thauvinem, ale jejich akce nikam nevedla. Francouzský tvůrce hry ztratil balon ještě před vápnem.
8'
Saint-Maximin byl sražen u středové čáry na trávník. Domácí hráči tak mohou svou útočnou akci začít rozehrávkou z klidové pozice.
7'
Marseille se pokouší o rychlou odpověď. Payet centroval znovu od rohového čtvrtkruhu, ale domácí obrana si poradila i s tímto pokusem.
5'
Saint-Maximin otřel svůj centr o Ocampose a také Nice mělo první možnost rohového kopu. Lees-Melou našel parádním centrem hlavu MARIA BALOTELLIHO, který razantně usměrnil balon pod břevno. Mandanda se marně natahoval za míčem. Rychlé vedení domácího Nice v úvodu první půle.
5'
Le Marchand nepřesně rozehrál útočnou akci Nice. Hosté toho ale nevyužili a po nepřesnosti ze strany Thauvina také přichází o balon.
4'
Marseille si ihned v úvodu zápasu vypracovalo rohový kop. Payet od rohového praporku centroval na první tyč, ale Rami šel do souboji příliš aktivně a ve vzdušném souboji srazil na zem Danteho.
3'
Také domácí se poprvé v zápase dostali s balonem na útočnou polovinu. V souboji o míč však přišlápl Pléa bránícího Rolanda a také domácí střelec musí odevzdat hrací předmět.
2'
Hostující hráči Marseille odstartovali dnešní utkání rozehrávkou ze středového kruhu. Thauvin se ihned vrhl do útoku, ale po ztrátě balonu musel sáhnout k faulu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, M. Sarr – Saint-Maximin, N. Mendy, Seri, Lees-Melou – Pléa, Balotelli.
Náhradníci: Benítez – Ganago, Marlon, Srarfi, Burner, Walter, Koziello.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos – N'Jie.
Náhradníci: Pelé – Evra, Germain, Mitroglu, M. Sanson, B. Sarr, Sertic.

OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů. Nakonec Nice hraje skupinovou fázi Evropské ligy, ve které nejprve rozdrtilo 5:1 Waregem, následně 3:0 také Vitesse a je jasně na prvním místě.

Ligue 1 už má za sebou sedm kol. V prvním se Nice střelecky neprosadilo a z trávníku Saint Etienne si odvezlo nejtěsnější porážku 0:1. Ani první ostrý start před domácím publikem se Nice nepovedl. Proti nováčkovi z Troyes ještě stačil po hodině hry vyrovnat z penalty Alessane Plea, ale nakonec i druhý zápas byl pro Nice bez bodu. Proti Guingampu se zapojil do hry i uzdravený Balotelli a letní posila Sneijder. Po brankách Pléi a Waltera Nice vyhrálo 2:0. Na půdě Amiens přišlo k překvapivému výsledku, slavní Nice prohrála 0:3. V domácím prostředí ale následně porazilo Nice obhájce titulu z Monaka 4:0. Proti Rennes Tomáše Koubka se dokázal prosadit jen Mario Balotelli, ale i to stačilo na zisk tří bodů.
Olympique Marseille

Marseille se díky skvělému závěru loňského ročníku dostalo na konečné páté místo, hned jedenáct zápasů na konci minulé sezony Olympique neprohrál! Páté místo zaručilo týmu z jihu Francie kvalifikaci v Evropské lize. Přes belgické Oostende a slovinské Domžale se probojoval francouzské celek do základní skupiny. A i v základní skupině si Marseille připsalo cenné tři body, v domácím prostředí přehrálo 1:0 Konyaspor, následně ale prohrálo 0:1 v Salcburku. I v domácí soutěži se Olympiqueu daří. Z úvodních sedmi kol vybojoval tým okolo kamerunského střelce Clintona N'Jieho hned čtyřikrát radoval ze třech bodů. V Monaku však Marseille schytalo od úřadujícího mistra debakl 6:1. Před dvěma týdny to již Marseille znovu klaplo, na trávníku Amiens se prosadil dvakrát Clinton N'Jie. Právě N'Jie je s pěti zásahy nejlepším střelcem Marseille a třetím v celé Ligue 1. V posledním ligovém zápase se prosadil Thauvin s Ocamposem a Toulouse tak odjelo z Allianz Riviery bez bodů.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již osmým kolem a my se společně zaměříme na zápas Nice, které přivítá před domácím publikem Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.