Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Toulouse - 3. února 2018   20:00

0:1
(0:0)
Toulouse
67' Gradel  (Sangaré)
Nice
Benítez – Burner, Dante (C), M. Sarr, Coly – Tameze (86. Lusamba), N. Mendy (72. Ganago), Seri – Srarfi, Pléa, Makengo (72. Sacko).
Cardinale – Perraud, Jallet, Lusamba, Marcel, Ganago, Sacko.
Gautier – Annonier, Jeanne
Allianz Riviera, Nice
17.231 diváků
Toulouse
Lafont – Michelin, Yago (C), Amian, Moubandje – Sangaré, Cahuzac, Imbula (82. Blin) – Jean (88. Mubele), Sanogo (74. Toivonen), Gradel.
Goicoechea – Fortes, Blin, Durmaz, Bodiger, Toivonen, Mubele.

Fotbalisté Toulouse v lize podruhé za sebou vítězí nejtěsnějším rozdílem a unikají z pásma sestupu. Favorizované Nice bylo bez střelce Balotelliho v útoku sterilní, přestože mělo výraznou převahu, vytvořilo si jen málo střeleckých příležitostí a žádnou nevyužilo.
Toulouse zahrozilo v každém poločase jednou, po přestávce z toho byla nádherná trefa třicetiletého reprezentanta Pobřeží Slonoviny Maxe-Alaina Gradela, která celý zápas rozhodla.
Hráči okcitánského klubu přemohli Nice teprve podruhé z posledních deseti zápasů a venku v letošní sezóně uspěli po šesti porážkách v řadě.
Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera i víkendu!
90+4'
90+3'
Srarfiho centr dostala hostující obrana pryč z vápna a tím zřejmě zhasla poslední naděje na bodový zisk pro favorita zápasu.
90+3'
V čase 92:20 se píská faul domácímu Ganagovi, postižený Amian nijak zvlášť z trávníku nespěchá.
90+2'
Lafontovi vypadl nakopávaný míč z náruče, naštěstí pro brankáře Toulouse nebyl v okolí nikdo, kdo by jeho minelu potrestal.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 17.231 diváků.
90+1'
Sudí Gautier nastaví zápas o tři minuty.
90'
Hosté se soustředí už jen na obranu, domácí vhazují za půlící čarou.
89'
V závěru předposlední minuty řádné hrací doby předvádějí domácí pravý hokejový přesilovkový zámek.
88'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Firmin Ndombe Mubele.
Pro dnešek je dostřídáno, hostující kouč Debeve posílá na závěrečné minuty na trávník čerstvou posilu z Rennes.
87'
Osmnáctiletý Ganago se mohl stát hrdinou OGC Nice! Po dvou víceméně náhodných odrazech ve vápně mu míč sedl přesně na kopačku, rána domácího mladíka však končí těsně vedle.
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Arnaud Lusamba.
85'
Střídající Ganago ve vzduchu zboural Cahuzaca a přerušuje tlak domácích fotbalistů.
83'
Série rohů Nice pokračuje, na zadní tyči stáli dokonce dva volní hráči, jenže Tameze zakončil velmi nedůrazně přímo do Lafontovy náruče.
82'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Alexis Blin.
80'
Osmý roh Nice byl velmi nebezpečný, po odrazu od hlavy někoho z klubka naskakujících hráčů míč skočil na přední tyči a Lafont ho kostrbatě vytěsnil na další rohový kop.
79'
Srarfiho ostrý centr vyboxoval Lafont před sebe a Tamezeho dorážka trefila ve vápně ruku jednoho z bránících hráčů, která byla hodně daleko od těla. Teď možná odpustil rozhodčí hostům už druhý pokutový kop.
77'
Nice rozehrálo rohový kop nakrátko, čitelný centr si stahuje do rukavic Alban Lafont.
75'
Pléa se hnal za nakopávaným míčem do šestnáctky, v posledním zlomku vteřiny ho odzbrojil toulouský kapitán Yago.
74'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Ola Toivonen.
72'
Trenér OGC Nice Lucien Favre reaguje dvojím střídáním: ze hřiště odcházejí Nampalys Mendy a Jean-Victor Makengo, na trávník vbíhají Igniatius Ganago a svůj ligový debut si odbyde Ihsan Sacko.
70'
Domácí jsou jako opaření a vůbec se nemohou dostat zpátky do hry.
67'
Toulouse právě vstřelilo branku!
To je studená sprcha pro domácí, kteří nevyužili platonický tlak a z brejku inkasují. Nádherný fotbalový drahokam vybrousil MAX GRADEL, který zpoza šestnáctky zakroutil míč do vzdálenější šibenice a Benítez, jenž si dnes na hrací předmět téměř nesáhl, jej musí lovit ze své sítě. Aistence: Ibrahim Sangaré.
65'
Seri se snažil kolmicí vysunout rozběhnutého Pléu, u míče byl dříve brankář Lafont.
64'
Dalšímu pádu teď Makengo hodně přidal.
62'
Srarfi nekopl roh špatně, k zakončení se však nikdo z červenočerných neprotlačil.
61'
Přímý kop Seriho ze 32 metrů k bráně nedoputoval, domácí získávají cenu útěchy v podobě rohu.
61'
Žlutou kartu dostává Clément Michelin (Toulouse FC). Další okopávání Makenga už mladému francouzskému krajnímu obránci neprošlo.
59'
Žlutou kartu dostává Adrien Tameze (OGC Nice).
58'
Stejně jako při nedávné standardce zastavuje akci hostů píšťalka hlavního rozhodčího, který viděl útočný faul.
57'
Z protiútoku vybojovalo svůj vůbec první roh Toulouse.
56'
Povedená individuální akce senegalského obránce Sarra. S míčem u nohy protančil až do vápna, nenechal se odstavit a levačkou těsně minul vzdálenější tyč toulouské brány.
55'
Makengo dostal hezky tečovaný míč do uličky, Michelinovi se podařilo domácího střelce v pokutovém území ubránit.
53'
Závar před Benítezovou bránou po následném přímém kopu Toulouse. Cahuzac vyhrál hlavičkový souboj, leč jeho spoluhráči z toho nemohli těžit, rozhodčí v jiném střetu odpískal nedovolený zákrok útočícího mužstva.
52'
Žlutou kartu dostává Racine Coly (OGC Nice).
52'
Srarfimu se podařilo odcentrovat z úrovně brankové čáry, Pléův volej byl však zblokován.
51'
Půldruhé minuty se čekalo s rozehrávkou, než se umravní početné ekipy ve zdi. Trestný kop vzal na sebe kapitán Dante, ale bránu přestřelil o dva metry.
49'
Teď se domácím podařilo získat alespoň přímý kop poté, co jeden ze dvou hráčů evropského původu na hřišti Cahuzac lehce přidržel Seriho.
48'
...a začal ve stejném duchu, jako probíhala většina prvního. Všichni hráči se asi po dnešku budou pyšnit vysokým procentem přesných přihrávek, což je však dané tím, že si většinou přihrávají jen alibisticky na vlastní půlce hřiště, zatímco soupeř vyčkává v zataženém obranném bloku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 2:0, střely mimo 2:4, rohy 3:0, fauly 5:3, ofsajdy 3:1, držení míče 72% – 28%.
Zápas začal slibně, už v první pětiminutovce měly oba celky po jedné vyložené šanci. Na svižný začátek však zbytek poločasu nenavázal, k vidění byla spíše taktikou svázaná bitva, v níž způsobila vzruch jen tyč, kterou trefil domácí Srarfi. Domácí mají obrovskou územní převahu, jinak to však dnes není příliš fotbal ke koukání. Snad přinese druhých 45 minut zajímavější podívanou.
45'
44'
Hra se vrátila do okolí středového kruhu, poločas směřuje k bezbrankovému skóre.
43'
Z rohového kopu domácí fotbalisté nic nevytěžili.
42'
Makengo se prodral do vápna, tam ho skluzem připravil o míč Michelin a hraniční situaci posoudil rozhodčí jen odpískáním rohu. Podle opakovaných záběrů se měla pískat penalta pro Nice.
41'
Další ofsajd Nice a v něm tentokrát lapen Srarfi.
39'
Územní převaha je na straně Nice. Obrany však v těchto chvílích na hřišti dominují, ani jedno z mužstev se nedostává na dostřel.
36'
Pléa už se řítil na hostující bránu, jenže vyrážel z těsného ofsajdu.
34'
Nikam to nedotáhl ani hostující Jean. Jeho centr zleva obrana odvrátila, tak se po chvilce rozhodl vypálit z dálky, ale slabý skákavý pokus šel vedle.
33'
Bez zraněného Balotelliho je ofenzíva Nice dost bezradná, až na pár záblesků hře favorita chybí myšlenka.
31'
Nakopávaný míč z Pléovy kopačky končí za čarou, od své brány rozehraje Lafont.
30'
Chvilkovému tlaku domácích se obraně Toulouse daří čelit, Srarfiho přízemní centr odkopává až na půlící čáru a stejně vzápětí dopadl po stahovačce i Makengo na opačné straně.
27'
Sudí Gautier drží stejný metr i na druhé straně, kde ponechává podobný zákrok také bez povšimnutí.
26'
Po Burnerově šlapáku v souboji o míč se zřítil na trávník hostující Moubandje, faul se ale nepíská.
25'
Centr na Yayu Sanoga z hloubi pole si stahuje ze vzduchu do koše Walter Benítez.
23'
Srarfi se nádherně uvolnil a řítil se sám na brankáře Toulouse, kterého při jeho střele šajtlí zachránila tyč!
21'
Žlutou kartu dostává Yaya Sanogo (Toulouse FC).
20'
Kapitán Dante zastavuje útok Toulouse, ale ani postupný útok domácích k ničemu nevedl. Hra teď zcela postrádá zajímavé okamžiky.
18'
Přímý kop hostů přeletěl hlavy všech aktérů a končí neškodně v zámezí.
17'
Makengo rozjel na levém křídle akci, která se však utopila v sérii přihrávek, směřujících spíše nazpátek, a vše definitivně utnul útočný faul.
14'
Faul na Pléu nabídl trestný kop na vzdálenost 29 metrů domácím, Sarr však pouze vyzkoušel pevnost toulouské zdi.
12'
Také Lafont musel vyrazit dopředu, aby pádem pod nohy zmařil rodící se šanci Srafriho. U míče byl o zlomek vteřiny dříve než domácí útočník.
10'
Akci Nice zastavuje zdvižený praporek nad hlavou pomezního.
9'
Hosté jsou v úvodu utkání překvapivě nepříjemní, další nákop vyřešil vyběhnutím na hranici pokutového území argentinský brankář Benítez.
7'
Hostující Sangaré se hezky uvolnil u rohového praporku, jeho centr pak nabíhající Gradel poslal z voleje vysoko nad.
6'
Rohový kop Nice k ničemu nevedl a domácí se museli honem rychle stahovat zpátky.
5'
Na obrovské šance je vyrovnáno. Na Srarfiho přetažený centr z pravého křídla vyskočil přes nedůrazného obránce Makengo a jeho důraznou hlavičku vyškrábl pohotovým zákrokem zpod břevna gólman Lafont.
4'
Domácí uklidnili hru a dlouhou dobu drží míč, jenže si přihrávají pouze na vlastní půlce a do útoku se zatím neženou.
1'
Jen 39 vteřin trvalo, než diváci viděli první vyloženou šanci. Dlouhý pas z vlastní poloviny hřiště propadl za obranu Nice před zcela volného Gradela, který si zpracoval míč hrudníkem a prudkou ranou těsně přestřelil.
1'
Fotbalisté Nice nastoupili v červenočerně pruhovaných dresech, hosté zaměnili svou tradiční fialovou pro dnešek za bílé dresy a červené trenýrky.
1'

OGC Nice: Benítez – Burner, Dante, Sarr, Coly – Tameze, Mendy, Seri – Srarfi, Pléa, Makengo.
Náhradníci: Cardinale – Perraud, Jallet, Lusamba, Marcel, Ganago, Sacko.

Toulouse FC: Lafont – Michelin, Yago, Amian, Moubandje – Sangaré, Cahuzac, Imbula – Jean, Sanogo, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Fortes, Blin, Durmaz, Bodiger, Toivonen, Mubele.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne.
První vzájemné utkání
V Toulouse to byl v listopadu hodně divoký zápas, domácí vedli od 3. minuty díky Delortovi, ještě před přestávkou byl vyloučen hostující kapitán Dante, jenže duel zlomila 80. minuta, kdy šel pod sprchy i domácí Amian a z nařízené penalty vyrovnal Balotelli. V nastaveném čase pak dokonal obrat na 1:2 pro Nice Tunisan Srarfi.

Nice tak vylepšilo svou bilanci z posledních devíti vzájemných duelů na 7-1-1 se skóre 14:6.
TOULOUSE FC
Fotbalisté z Okcitánie zatím tonou v sestupových vodách, ovšem viděno touto optikou jsou jen velmi těsně pod hladinou. S 23 body a skóre 21:32 jsou předposlední, ovšem jediné vítězství je může klidně vystřelit o pět příček výše.
Naposledy se hráčům Toulouse podařilo zvítězit nejtěsnějším poměrem 1:0 nad Troyes a ukončit černou sérii pěti zápasů bez vítězství.
Venku jsou však vyznavači fialových barev marní, už šestkrát za sebou odjeli s prázdnou a i tuhle šňůru by potřebovali co nejdříve přetrhnout.

Klubovou tabulku střelců vede Max-Alain Gradel. Útočník z Pobřeží Slonoviny se trefil v sezóně pětkrát.
Ke známějším krajánkům v kádru Toulouse, kde dříve působil i český útočník Pavel Fořt, patří ještě záložník Jimmy Durmaz, 43-násobný švédský reprezentant tureckého původu.
Hezký večer při sledování přenosu z utkání 24. kola francouzské ligy!
Na Riviéře zde OGC Nice přivítá hosty z Toulouse.

OGC NICE
Domácí jsou jasnými favority utkání. V tabulce Ligue 1 zaujímají šestou příčku s 10 vítězstvími, 4 remízami a 9 porážkami a navzdory zápornému skóre 29:33 zdárně bojují o evropské poháry.
V nich se savojský klub představil i letos a v základní skupině Evropské ligy obsadil se třemi vítězstvími a stejným počtem porážek druhé místo za Laziem Řím a nechal za sebou nizozemský Arnhem a belgický Zulte Waregem. Zanedlouho se tak může těšit na první kolo jarního play-off proti Lokomotivu Moskva.
Poslední zápas Ligue 1 hráčům Nice příliš nevyšel, prohráli i s přispěním ex-sparťana Mandjecka v Métách 2:1, když téměř hodinu odehráli bez vyloučeného Lees-Meloua.
Na vlastním stadiónu ovšem Nice zvítězilo čtyřikrát v řadě a sérii bude jistě chtít prodloužit i dnes.

Největší hvězdou kádru je enfant-terrible italského fotbalu a první reprezentant "Squadry Azzury" afrického původu Mario Balotelli, který nasázel v letošním ročníku 13 branek, tedy téměř tolik, co zbytek týmu dohromady. Kapitánem mužstva je 34-letý Brazilec Dante, bývalý obránce Bayernu Mnichov a semifinalista posledního MS, kde nastoupil do jediného duelu – historického sedmibrankového debaklu brazilské kopané v semifinále proti Německu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.