Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Amiens - 2. prosince 2017   20:00

Rennais
70' Khazri  • 84' André
2:0
(0:0)
Rennais
Diallo – Danzé, Gnagnon, Llamas, Maouassa, Mubele, Figueiredo.
Amiens
Bouet – Bourgaud, Dibassy, El Hajjam, Manzala, N'Gosso, L. Traoré.

A je konec. Domácí Rennes vyhráva o dvě branky a v tabulce se stěhuje na šestou příčku. Zápas byl první sedmdesát bez větší šance, ale poslední dvacetiminutovka opravdu stála za to. Padly dvě branky a několik dalších příležitostí. Nejproduktivnějším hráčem dnešního utkání byl jednoznačně Wahbi Khazri, který se dostal do několika šancí a poté i otevřel skóre zápasu. To je ode mě vše, přeji dobrou noc.
90+3'
90+3'
A už nejspíš poslední rohový kop pro Rennes. Na tuto standartku už si ani nenaběhl žádný z útočníků a hra každou chvíli skončí.
90'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Rohový kop pro domácí tým. Tentokrát z toho žádné přímé ohrožení branky nebylo.
88'
Rennes už je v hodně velké pohodě a naprosto kontroluje hru.
86'
A další dobrá šance. V malém vápně si místo ke střele našel Benjamin Bourigeaud a na jeho ránu se musel natáhnou hostující brankář.
84'
Rennes právě vstřelilo branku!
A je to už o dvě branky, o vítězi už je nejspíš definitivně rozhodnuto. Po standartní situaci si na centr naběhl domácí kapitán BENJAMIN ANDRÉ a dokázal, že kapitánskou pásku nenosí jen tak pro nic za nic. Jeho hlavička doplachtila do pravého horního rohu.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hunou, přichází Gnagnon.
83'
Jérémy Gelin si nelámal hlavu a po zmatcích v pokutovém území míč odkopl daleko od Koubkové svatyně.
81'
Po nepřesné kombinaci hostujícího celku se míč dostal až k brankáři Koubkovi, který ho následně vyslal do hloubky hřiště.
80'
Další šance domácího celku. K hlavičce v malém vápně se dostal Edson Mexer a jeho ránu musel zněškodnit brankář Régis Gurtner. Pěnký zákrok.
78'
Fait Maouassa se snažil z levé strany míč procpat až do vápna, ale jeho pokus byl sražený mimo hřiště. Rennes bude zahrávat další rohový kop.
77'
Hosté se snaží ještě s průběhem něco udělat, ale hra je velice rychle přerušena, neboť Serge Gakpé byl zfaulován. Bude se zahrávat volný kop.
75'
Hra se závěru hodně rozhýbala a fanoušci se konečně dočkali příležitostí. Tentokrát střílel Afonso Figueiredo a mířil těsně kolem levé tyče.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Khazri, přichází Maouassa.
73'
Wahbi Khazri je opravdu při chuti a opět se dostal do šance! Po pěkné kombinaci na jedne dotel opět zakončoval zpoza vápna, ale tentokrát už Régis Gurtner neinkasoval.
70'
Fanoušci se konečně dočkali branky! A kdo jiný než nejaktivnější hráč dnešního zápasu. WAHBI KHAZRI nejprve zmátl hned dva obránce a poté zpoza vápna napřáhl ke střele, která krásně spadla do pravého dolního rohu branky! Asistence: Adrien Hunou.
68'
Rennes získáva tlak, ale zatím z toho bylo jen plno nepřesných pokusů.
66'
Hra je nahoru dolů. Oba týmy se snaží něco vymyslet, ale ani jednomu se to zatím moc nedaří. Poslední minuty utkání budí hodně nudným dojmem.
64'
Wahbi Khazri se objevil tam, kde nejspíš neměl. Útočník ostře zajel do brankáře a ocitl se na zemi. Naštěstí se nejpíš nic vážného nestalo.
62'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gourcuff, přichází Brandon.
60'
Domácí celek je v posledních minutách hodně aktivní a hráči se nastěhoval před branku soupeře.
58'
Wahbi Khazri skočil do rozehrávky hostujícího brankáře a míč málem skončil až v brance, chybělo pár centimetrů. Régis Gurtner si už určitě dá pozor.
56'
Hlavní rozhodčí má v posledních minutách hodně na pilno a rozdáva karty jak na běžícím pásu. Dalším viníkem se stal Afonso Figueiredo.
54'
A opět se žlutí. Toto už je čtvrtá žlutá karta hostujícího týmu. Harisson Manzala si vedl nedovoleně v souboji a byl za to odměněn.
51'
Hlavní rozhodčí vytáhl další žlutou kartu v dnešním utkání, likvidačním faulem se provinil Issa Cissokho.
51'
A další zakončení níže zminěného útočníka, který je dnes opravdu při chuti. Jeho střela byla tečována a brankáři nadělal dost problému. Bude se kopat roh.
50'
Wahbi Khazri se už asi počtvrté v dnešním zápase dostal do zakončení. Jeho rána zpoza vápna letěla těsně kolem levé tyč, brankáře nakonec nemusel zasahovat.
49'
Mehdi Zeffane se ocitl na zemi, ale nakonec to nejspíš nebude nic vážného a obránce dál pokračuje ve hře.
46'
V úvodu druhého poločasu budou domácí zahrávat rohový kop. Ze situace nakonec nic nebylo. Zpoza vápna se ještě branku snažil ohrozit Brandon Llamas, ale jeho rána letěla daleko nad.
46'
První poločas dnešního duelu nenabídl žádný gól, ale pár šancí přecejen bylo. V jedenácté minutě se do šance dostal James Lea Siliki a jeho rána orazítkovala levou tyč! To byla největší šance utkání. Poté bylo ještě několik střeleckým pokusů, ale žádná z nic neměl gólové parametry. Snad se v druhém poločase fanoušci dočkají atraktivnějšího průběhu.
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
V závěru první půle už se ani jeden z celků nikam nehrne a domácí obráncí si vyměňují přihrávky u své vlastní branky.
42'
S touto šanci se dalo vynaložit lépe. Yoann Gourcuff se dostal poměrně snadno do pokutového území, ale už nedokázal najít žádného z útočníků a obránce míč následně poslal na rohový kop.
41'
Další ostrý souboj už byl odměněn žlutým napomenutím, provinil se Bongani Zungu.
40'
Poslední minuty utkání jsou plné nepřeností a ani jeden z celků si nedokáže udržet míč na delší chvíli.
38'
Po faulu Wahbiho Khazriho pošle míč do hry hostující brankář Régis Gurtner z volného kopu.
36'
James Lea Siliki podstoupil ostrý souboj a na chvíli se octil na zem, nakonec se nic vážného nestalo a žáložník pokračuje ve hře.
34'
Wahbi Khazri se už poněkolikáté v dnešním zápase dostal do zakončení. Tentokrát se z pravé strany snažil svou střelu umístit na vzdálenější tyč, ale rána mu vůbec nesedla a skončila daleko mimo branku.
32'
Domácí tým je v posledních minutách lepší , ale hráčům se zatím nedaří překonat soupeřovu obranu.
30'
Benjamin Bourigeaud vyslal centr do vápna, ten ale nenašel svého adresáta a jeden z obránců ho odkopl na rohový kop. Z následné situace ale stejně nebylo žádné zakončení.
27'
Fanoušci jsou svědky první žluté karty. Hostující záložník Thomas Monconduit se provinil ostrým faulem uprostřed hrací plochy a verdikt sudího raději ani neprostestoval.
25'
Hra je přerušena. Moussa Konaté se ocitl v ofsajdovém postavení, čehož si všiml čárový a okamžitě mával. Brankář Tomáš Koubek bude odkopávat od své svatyně.
23'
Hosté se dostali do přečíslení, nakonec to vzal na sebe Serge Gakpé a jeho levačka málem orazítkovala pravou tyč, míč ale nakonec letěl pár milimetrů vedle.
21'
Níže zmíněný útočník je v posledních minutách velice aktivní a dostal se k dalšímu ohrožení branky. Jeho rána ale byla na poslední chvíli sražena na rohový kop.
20'
K hlavičce v malém vápně se dostal Wahbi Khazri, ale netrefil míč ideálně a jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
20'
19'
Hosté se postupnou kombinací dostali až do pokutového území, ale finállní příhravka Danila Avelara nenašla svého adresáta a skončila mimo hřiště.
17'
Rennes bude mít výhodu přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti. Míč si připravil Benjamin Bourigeau, ale jeho rána skončila hned na zdi.
15'
Držení míče je zatím nesmirně vyrovnané a nebezpečné průniky se neustálé střídají.
13'
Domácí tým bude zahrávat rohový kop. Následný centr byl ovšem hodně přetažený a skončil mimo hřiště. Brankář Régis Gurtner se ujme odkopu od své svatyně.
12'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Cornette, přichází Manzala.
11'
První velká šance! Ke střele zpoza z pravé strany pokutového území se dostal James Lea Siliki a jeho rána orazítkovala levou tyč! Domácí tým už mohl jít do vedení.
9'
Domácí kapitán Benjamin André se prezentoval střelou zpoza vápna, ale rána mu následně sjela na vnější nárt a skončila nad.
8'
Hra je v úvodu utkání hodně opatrná. Ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu a míč se často nachází uprostřed hrací plochy.
7'
Málem fanoušci byli svědky prvního zakončení. Wahbi Khazri obdržel skvělou přihrávku, ale na míč nakonec nedosáhl a ten skončil u hostujícího brankáře.
6'
U míče jsou znova domácí a snaží se rychlou kombinací dostat až do pokutového území.
5'
Útok hostujícího celku ztroskotal na skvělé obraně Rennes.
3'
V úvodu zápasu je aktivnější domácí tým. Benjamin André se ale provinil faulem uprostřed hrací plochy a hosté budou zahrávat standartní situaci.
1'

Stade Rennes FC: Koubek – Zeffane, Mexer, Gelin, H. Traoré – Hunou, Siliki, André, Bourigeaud – Khazri, Gourcuff.
Náhradníci: Diallo – Danzé, Gnagnon, Llamas, Maouassa, Mubele, Figueiredo.

Amiens SC: Gurtner – Avelar, Gouano, Adénon, Cissokho – Zungu, Monconduit – Cornette, G. Kakuta, Gakpé – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Bourgaud, Dibassy, El Hajjam, Manzala, N'Gosso, L. Traoré..
Stade Rennes FC
Domácí tým se nachází na 8. místě tabulky, na kterém má při bilanci 6-3-6 celkem 21 bodů. V posledním kole se Rennes představilo na půdě Angers, kde vybojovali tři body za výhru 2:1. V posledním domácím zápase si stejným výsledkem poradili s Nantes. Domácí trenér chválí výkony českého brankáře Koubka a v některých zápasech opravdu stojí vítězství na našem hráči.
Amiens SC
Hosté se momentálně nachází na 9. místě tabulky, na kterém mají při bilanci 6-3-6 celkem 21 bodů. V posledních zápasech se celku daří, na ligové scéně už sedm zápasů neprohráli a s bilanci 4-3-0 jsou určitě spokojeni. V posledním kole si Amiens poradil na domácí půdě s Dijonem, nad kterým zvítězili 2:1. A poslední výjezd dopadl taktéž dobře, Méty sice byli střelecky aktivnější, tři body si však odvezla družina kouče Pelissiera za výhru 2:0.
Souboj dvou sousedů v tabulce nabídne v sobotu večer stánek Roazhon Park. Domácí tým Stade Rennes FC přivítá na domácí půdě tým Amiens SC. Tento zápas vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.