Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Montpellier - 20. října 2017   20:45

0:1
(0:1)
Montpellier
22' Mbenza
St. Etienne
Ruffier (C) – Janko (76. Hernani), Théophile-Catherine, Lacroix, Gabriel Silva – Maiga, Pajot – Hamouma, Cabella, Monnet-Paquet – Diony (37. Söderlund).
Moulin – Katranis, Dioussé, M'Bengue, Selnaes, Hernani, Söderlund.
Schneider – Zitouni, Henninot
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Montpellier
Lecomte – Mendes (82. Sambia), Hilton (C), Congré – Mukiele, Lasne, Skhiri, Aguilar – Sio (71. Camara), Sessègnon, Mbenza (64. Ninga).
Pionnier – Sambia, Ikoné, Camara, Poaty, Píriz, Ninga.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 10:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 25:17.
Montpellier si odváží velmi překvapivě tři body z trávníku čtvrtého týmu tabulky po výsledku 1:0.

Zápas začal velmi ospale, žádný z týmů se do útoku příliš netlačil, až přišla rána z čistého nebe. Mukiele centroval do vápna, Sio v šestnáctce balon netrefil, ale poté se dostal šťastně k Isaacu Mbenzovi, který nadvakrát překoval Ruffiera v domácí brance. Ani druhý poločas nezačal v závratném tempu, postupem času se domácí dostávali více a více do šancí ale Lecomte dnes podržel svůj celek. Především proti superšanci Cabella, který šel sám na branku.
90+4'
90+3'
Nyní byli u míče Hermani s Hamoumou. Opět se dostal míč do sítě. Po střele Hernaniho se dostal k dorážce Monnet-Paquet, který z blízkosti napálil míč ke vzdálenější tyči, ale opět je pískán ofsajd.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
A další faul před vápnem hostující celku. Lasne byl tím, kdo se provinil proti pravidlům a je za to odměněn žlutou kartou.
90'
Z jednadvaceti metrů se opřel do balonu střídající Hernani. Jeho dělovka však skončila v obranné zdi. Následně se ale dostal míč do sítě, ale jen po zásahu Söderlunda, který stál v jasném ofsajdu.
89'
Tlak Saint-Étienne roste. Hernani pálil zpoza vápna vysoko nad, ale poté byl faulován a je tady nebezpečná šance pro domácí celek.
87'
Ale přece jen mohlo být srovnáno. Benjamin Lecomte podržel svůj tým v nejtěžší chvíli zápasu. Rémy Cabella se zjevil za posledním obráncem, ale skákavý míč ho nechtěl poslechnout a tak zvolil lob, který ale Lecomte přečetl.
86'
Congré je v pořádku a může se pokračovat ve hře. Domácím už příliš času na srovnání skóre nezbývá.
85'
Ani od rohového praporku se nepodařilo domácím dostat k zakončení. Při snaze o odkop byl sestřelen Larcoixem Congré. Opět se hra několik desítek sekund pozdržela. Lacroix je navíc potrestá žlutou kartou.
84'
Hosté výborně vykrývají prostoru u postranní čar a nenechávají domácí centrovat do pokutového území. Ani aktivní Gabriel Silva se neprotlačil přes střídajícího Sambiu k pasu.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba celky. Především tedy pro Saint-Étienne, který se pokusí srovnat skóre zápasu.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Pedro Mendes, přichází Junior Sambia.
81'
Ninga chtěl vybojoval alespoň rohový kop pro svůj tým. V souboji se Silvou ale nebyl silnějším hráčem a po zásahu domácího obránce se pokračovalo ve hře.
80'
Pedro Mendes musel být ošetřen na hrací ploše. S jeho pravou nohou to nevypadá vůbec dobře.
79'
Saint-Étienne se nemůže dostat do tlaku. Camara skvěle kombinoval před vápnem domácího celku s Ningou. Navíc přichází další faul na Mendese.
78'
A další nedovolený faul předvedl střídající Hernani těsně před domácím vápnem. Ruffier si postavil pětičlennou zeď Paul Lasne pálil tvrdě, ale jen do hráčů v pokutovém území.
77'
Hosté se výborně pohybují ve středu pole a nutí soupeře k lehkým faulům, ale to nyní hostujícímu celku vyhovuje.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Saidy Janko, přichází Hernani.
75'
Nyní je na zemi po zásahu Hamouma Pedro Mendes. Hostující obránce bude chtít šetřit čas. Hamouma vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
74'
Od rohového čtvrtkruhu poslal míč do vápna právě Sessegnon. Následně se ale vrátil balon až k rohovému praporku a po teatrálním pádu útočníka Montpellier se pokračuje ve hře.
73'
Camara se poprvé zapojil do hry po svém nástupu na trávník. Ve spolupráci se Sessegnonem vybojovali pro hosty rohový kop.
72'
Útočným faulem na sebe upozornil Söderlund, který v pokutovém území Montpellier poslal k zemi bránícího Hiltona.
71'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Souleymane Camara.
70'
Po faulu na Pajota měli domácí dobrou šanci na ohrožení branky soupeře. Cabella však napálil volný přímý kop jen do obranné zdi.
69'
Tvrdým zákrokem se provinil Congré, který sestřelil Pajota. Domácí záložník je velmi otřesem a jen těžce se zvedá z trávníku. Congré je potrestán žlutou kartou.
68'
Monnet-Paquet kombinoval na levém kraji se Silvou. Mukiele dokázal zastavit útok soupeře a ještě získal po odražení míče o Janka za postranní lajnu autové vhazování.
67'
Lacroix měl co dělat v obraně. Sessegnon se mu dostal s míčem za záda, ale domácí stoper skvělým skluzem získal míč pro Saint-Étienne.
66'
Maiga musel ve středu pole faulovat Lasneho. Hosté pomalu rozehráli, ale u balonu se neudrželi dlouho. Sio nezachytil přihrávku k boční lajně.
64'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Isaac Mbenza, přichází Rodrigue Casimir Ninga.
63'
Tlak Saint-Étienne začíná sílit. Maiga se dostal do pokutového území, po otočce dokázal nacentrovat přesně do středu vápna, ale Söderlund trefil v dobré pozici hlavou jen břevno.
62'
Domácí se zaměřují více na útok a tak se v defenzivě začínají objevovat okénka. Do jednoho takového vlétl z pravé straně Mukiele, ale jeho snažení zastavil čistým skluzem Silva.
61'
Opět to byl Gabriel Silva, který chtěl rozproudit domácí útok. Centrem na vzdálenější tyč ale nenašel Söderlunda ani Hamoumu.
60'
I po hodině hry stále vede hostující celek o jednu branku. Favorité dnešního střetnutí se ale nevzdávají a postupně si vytvářejí tlak.
58'
Podobně překvapivě jako u první branky zápasu se nyní dostal do gólovky Sessegnon. Po parádní přihrávce k hranici pokutového území se ocitl téměř nebráněn, jeho dělovku do středu branky dokázal Ruffier vyrazit.
57'
Už to vypadalo, že by se Benjamin Lecomte mohl zapotit. Gabriel Silva skvěle našel Cabella, který si kličkou k ose trávníku vytvořil prostor, ale svou střelu poslal jen vedle levé tyče.
56'
Míč si postavil na místo přestupku Hamouma. Jeho pokus o střelu ale zblokovala na rohový kop obranná zeď.
55'
Skhiri fauloval rozběhnutého Monneta-Paqueta a je prvním potrestaným hráčem zápasu. Navíc je tady i nadějná pozice pro ohrožení branky.
54'
Ani ve druhé půli se tempo zápasu výrazně nezvýšilo. Saint-Étienne kontroluje míč více než hosté, ale k pokutovému území se dostává zřídkakdy.
53'
Paul Lasne si poradil kličkou s Pajotem, ale ten se poté rychle do souboje vrátil a fauloval hostujícího záložníka.
52'
Monnet-Paquet pořádně prohnal na levém kraji Mendese. Hosté se ale bez větších problémů ubránili a mohou uklidnit situaci ve středu pole.
51'
Rémy Cabella centroval do pokutového území po faulu na Söderlunda. Ve vápně hostů byla výrazná převaha hráčů Montpellier a Hamouma ani nikdo jiný se k hlavičce neprotlačil.
50'
Monnet-Paquet skvěle zpracoval těžký pas z poloviny hřiště, poté ale dal šanci Mendesovi, aby se k němu přiblížil a dokonce ho odzbrojil.
49'
Výrazně aktivněji začali druhý poločas domácí fotbalisté. Cabella chtěl opět dirigovat svůj tým, ale vše mu překazil vystoupením Congré.
48'
Cabella našel Maigu, který byl ale zády k brance, navíc měl na sobě přilepeného Hiltona, který u za cenu faulu akci přerušil.
47'
Do druhého poločasu vstoupil rozehrávkou fotbalisté domácího celku. Romain Hamouma se uzmul balonu, ale na pravé straně neměl prostor a tak musel zapojit do rozehrávky i Ruffiera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Dvě nastavené minuty uplynuly a první poločas tak končí překvapivým výsledkem. Montellier vede na trávníku Saint-Étienne nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Dlouho se ani jeden z týmů nemohl dostat do dobré brankové šance. Až zničehonic se prosadili hosté. Mukiele centroval do vápna, Sio se do balon netrefil a tak balon šťastně propadl až k Mbenzovi, který na dvakrát dopravil míč do sítě. Ani po vstřelené brance se styl hry neměnil. Ruffier s Lecomtem neměli práci.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Hilton rozehrál dlouhým pasem útočnou akci Montpellier. Sessegnon si však míč nedokázal první dotekem dostatečně zpracovat a poté už hrají domácí fotbalisté.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Lasne. Ve středu pole byl faulován Maigou a už to tak vypadá, že po prvním poločase bude vést hostující celek.
43'
Další akce Saint-Étienne po levé straně. Mendes ale ve spolupráci s Hiltonem nepustil Monneta-Paqueta ani do pokutového území.
41'
Cabella rozdal další přesnou přihrávku. Söderlound ještě přistrčil balon do druhé vlny na Hamoumu, ale ani záložník Saint-Étienne se se svou střelou nevešel mezi tři tyče.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí se snaží s vývojem zápasu něco udělat, ale nedaří se jim především finální fáze.
39'
Cabella našel parádní přihrávkou Pajota, který byl sice mezi dvěma obránci, ale dostal se ke střele. Ta však byla nepovedená a ohrozila jen diváky ve dvacáté řadě.
38'
Mukiele byl sražen před vápnem domácího týmu, ale tentokrát se nepískalo. Do protiútoku se naopak mohl hrát Hamouma, který ale ztroskotal v pokutovém území na Hiltonovi. Také domácí se žádali odpískání faulu, ale píšťalka hlavního rozhodčího mlčí.
37'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Alexander Söderlund.
37'
Pohledá kombinace domácího celku. Janko chtěl od pravé postranní lajny centrovat do vápna, ale Congré ho zastavil.
36'
Také Sio musel skousnout tvrdý hlavičkový souboj s Pajotem. Hosté kontrolují hru a to se domácím vůbec nelíbí.
35'
Diony zachytil dlouhý pas ještě na hrací ploše. Maiga se poté vypořádal se zpětnou přihrávkou po svém. Dalekonosná střela z prvního doteku ale Lecomteho nevylekala.
34'
Domácí začínají být více a více agresivní. Nyní to odnesl na pravé straně Ruben Aguilar, který se zblízka seznámil s trávníkem v Saint-Étienne.
33'
Cabella byl už v pokutovém území, obhazoval si Hiltona a poté upadl na trávník. Hlavní rozhodčí byl ale v dobrém postavení a pokutový kop tak nepíská.
31'
Pedro Mendes nebezpečně zajel do unikajícího Dionyho. Faul se však nepíská, Diony byl v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
30'
Přesně po půlhodině hry se dostal do kombinace domácích Digbo Maiga, záložník z Pobřeží Slonoviny chtěl najít kolmou přihrávkou Dionyho, ale v obraně skvěle zasáhl Hilton.
29'
Isaac Mbenza hlavičkoval po přízemním pasu Mendese jen daleko do pravé tyče Ruffierovy branky.
28'
Nyní se proti pravidlům provinil Pajot. Hosté si mohou odpočinout od lehkého tlaku domácího celku.
26'
Právě Hamouma se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Na zadní tyči se dostal před obránce Lacroix, ale domácí stoper poslal hlavičku vysoko nad branku Montpellier.
25'
Hamouma byl na pravé straně sražen v postupu k brance Aguilarem a Saint-Étienne bude mít k dispozici volný přímý kop z nadějné pozice.
24'
Domácí chtějí rychle odpovědět, ale nemohou se dostat přes obranný val soupeře.
22'
Montpellier právě vstřelil branku!
Zničehonic jde Montpellier do vedení! Mukiele z pravé strany centroval do pokutového území, Sio se ještě do míče v krkolomné pozici do balonu netrefil. Ten se ale šťastně odrazil přímo k osamocenému ISAACU MBENZOVI. Ruffier dokázal první pokus zneškodnit, ale i nyní měl hostující útočník štěstí. Do prázdné branky už poté jednoduše poslal míč do sítě.
22'
Ellyes Skhiri se už nemohl dívat na postupnou kombinaci Montpellier a tak se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti. Ani on se však mezi tři tyče netrefil.
21'
Také Saint-Étienne nebylo daleko od zakončení na branku. Hamouma si našel přízemní centr z pravé straně, ale podobně jako před chvílí na druhé straně Mukiele zklamal v zakončení.
20'
První dvacetiminutovka nenabídla větší brankou příležitost. Hosté se dostali do brejku, ale Mukiele z voleje míč netrefil ideálně a domácí obrana si s tím již poradila.
19'
Také po rohovém kopu bylo před Lecomtem pořádně horko. Pajot se pokoušel střílet z velkého úhlu, míč ale šel mimo. Toho ještě mohl využít dobře postavený Monnet-Paquet, ale o centimetry na balon nedosáhl.
18'
A hned z toho byl závar před brankou hostujícího týmu. Po volném přímém kopu vracet míč do ohně Cabella, následně se v hlavičkovém souboji prosadil Diony, ale je z toho další rohový kop.
17'
Hned dva hráči domácího celku se ocitli v krátkém čase na trávníku. Nejprve inkasoval tvrdý zákrok Pajot, následně také Diony a to už nemohl nechat hlavní rozhodčí bez povšimnutí.
16'
Lasne hledal v rychlosti Mbenzu. Ten byl v dobrém náběhu, ale míč se svezl po navlhčeném trávníku až za brankovou lajnu.
15'
Mukiele je v prvním poločase hodně vidět. Znovu si poradil se Silvou, poté ale narazil do zdi jménem Lacroix a je bez míče.
13'
Kombinace Saint-Étienne po pravém kraji nikam nevedla. Janko si sice vyměnil balon s Hamoumou, ale přes Congrého nepřešel ani jeden.
12'
Giovanni Sio se pral o balon v rychlostním souboji se Silvou. Je pískán další faul domácí hráče a Montpellier může pokračovat v útoku.
11'
Nordi Mukiele znovu na trávníku, nyní po odpískaném faulu Pajota. Hosté pokračovali v útoku, ale u pravé postranní lajny se zamotal do svých vlastních kliček Mendes a míč končí mimo hrací plochu.
10'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce jen Gabriel Silva, míč se ale odrazil znovu k Hiltonovi, který ale v obležení čtyř protihráčů nezamířil mezi tři tyče.
9'
Cabella kombinoval s Dionym před vápnem hostů. Míč se ale odrazil od kopačky domácího útočníka jen k Hiltonovi. Rychlý přechod do útoku končí jen rohovým kopem pro Montpellier.
8'
Nadějná akce Montpellier končí nezdarem. Sio si mohl ještě zpracovat míč pravou nohou, ale rozhodl se pálit z nepřipravené pozice a podle toho to také dopadlo.
7'
Mbenza měl proti sobě jen jednoho obránce, přesto se raději pokusil o centr. V pokutovém území byl jen Sessegnon, který měl k balonu daleko.
6'
Mbenza si našel přihrávku Lasneho mezi obránci. Míč se mu ale zamotal pod kopačkou, musel se rychle otáčet a toho využil vracející se Lacroix.
5'
Nordi Mukiele je zpět na nohou. Saint-Étienne se dostalo poprvé na útočnou polovinu. Monnet-Paquet nezpracoval míč, ale ten se odrazil přesně do běhu Hamoumovi, který ale v pádu již nedokázal zakončovat na branku Montpellier.
4'
Mukiele se po přišlápnutí ruky sesunul na trávník. S hostujícím krajním fotbalistou to nevypadá vůbec dobře. Musí být ošetřen na hrací ploše.
3'
Ruben Aguilar začal velmi aktivně. Dokázal vystihnout pomalou přihrávku na Hamoumu, poté se vydal individuálně k brance domácích, ale ke střele ho nepustil Maiga.
2'
Fotbalisté Montpellier rozehráli první poločas ze středového kruhu. Hosté se ihned po rozehrávce dostali do kombinace. Na levém kraji měl balon i kopačky Aguilar, který rychle našel Sessegnona, ale střela útočníka Beninu se k Ruffierovi nedostala.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas desátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Janko, Théophile-Catherine, Lacroix, Gabriel Silva – Maiga, Pajot – Hamouma, Cabella, Monnet-Paquet – Diony.
Náhradníci: Moulin – Katranis, Dioussé, M'Bengue, Selnaes, Hernani, Söderlund.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Mukiele, Lasne, Skhiri, Aguilar – Sio, Sessègnon, Mbenza.
Náhradníci: Pionnier – Sambia, Ikoné, Camara, Poaty, Píriz, Ninga.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.
Poslední vzájemné zápasy

Montpellier – Saint-Étienne 1:0
Montpellier – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Montpellier 3:1
Saint-Étienne – Montpellier 3:0
Montpellier – Saint-Étienne 1:2
Montpellier HSC je na tom o něco hůře. Hosté mají zatím na svém kontě 12 bodů a nachází se na jedenácté pozici, což určite není umístění, které by hostující celek uspokojilo. V posledních kolech ale Montpellier nehraje špatně, protože z posledních čtyr zápasů dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Naposledy porazil silné Nice.
AS Saint-Étienne si zatím nevede vůbec špatně. Domácí získali z devíti zápasů solidních 17 bodů a nachází se na třetí pozici. Na druhé Monako ztrácí pouze dva body a na první PSG bodů osm. Domácí celek vstupoval do sezony s tím, že chce skončit na příčkách, které zaručují evropské poháry, takže zatím to má rozehrané velmi dobře. Naposledy hráli domácí doma s Méty a vyhráli 3:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas 10. kola, kde vyzve AS Saint-Étienne celek Montpellieru. Mírným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.