Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Toulouse - 14. ledna 2018   15:00

St. Etienne
45' Berić  • 86' Dioussé
2:0
(1:0)
St. Etienne
Moulin – Théophile-Catherine, Perrin (C), Lacroix, Gabriel Silva – Pajot (11. Selnaes), Dabo – Hamouma (57. Dioussé), Cabella, Bamba – Berić (76. Monnet-Paquet).
Maisonnial – Diony, Dioussé, Selnaes, M'Bengue, Monnet-Paquet, Pierre-Gabriel.
Lasage – Denis, Berchebru
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Toulouse
Lafont – Amian, Diop (C), Jullien, Sylla – Sangaré, Blin, Imbula (69. Sanogo) – Somália (76. Durmaz), Delort (59. Jean), Gradel.
Goicoechea – Cahuzac, Jean, Sanogo, Toivonen, Yago, Durmaz.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Saint-Étienne v ofenzivně laděném zápase s mnoha šancemi na obou stranách porazilo Toulouse rozdílem dvou branek a ukončilo tím svou desetizápasovou sérii bez ligové výhry. Toulouse naopak prohrálo potřetí v řadě a zůstalo na barážovém stupínku.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:22.
90+4'
90+3'
Takticky hrají fotbalisté Saint-Étienne se snaží udržet balon co nejdále od své branky.
90+2'
Žlutou kartu dostává Kelvin Amian (Toulouse FC).
90'
Hrát se bude ještě čtyři minuty.
86'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Po odvolané vyrovnávací trefě si domácí druhým gólem pojistili vítězství. Lafont vyrazil prudký centr přímo na dobíhajícího ASSANE DIOUSSÉHO, který měl při dorážce do prázdné brány snadnou úlohu.
84'
Je vyrovnáno! Tak není, unáhlil jsem se. Radost ve tváři z ofsajdu skórujícího Julliena rychle vystřídalo zklamání.
82'
Ofenzivní akci Saint-Étienne zastavil ofsajd.
80'
Velmi ostře teď Bryan Dabo (AS Saint-Étienne) zajel do Sylly a za takřka likvidační faul v blízkosti středového kruhu si vysloužil žlutou kartu.
78'
Jako blesk z čistého nebe se před Lefontem zjevil střídající Monnet-Paquet (AS Saint-Étienne), ale zblízka ho neprostřelil.
76'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Somália, přichází Jimmy Durmaz.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Kévin Monnet-Paquet.
74'
Za nakopnutým míčem uháněl Berić (AS Saint-Étienne), avšak vyběhnuvší Lafont byl rychlejší.
72'
Až teď se po delší době hraje uprostřed hřiště. Toto utkání se divákům musí hodně líbit.
69'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Giannelli Imbula, přichází Yaya Sanogo.
67'
V pracovním zatížení byl také jeho protějšek Lafont (Toulouse FC), který kulervoucí ránu Beriće hokejově vykopával pravou nohou.
65'
Pořádně rušno ale bylo na opačné straně, kde Jeanovu pumelici ze střední distance vyškrábl Moulin (AS Saint-Étienne) nad břevno.
62'
Z tohoto mráčku nezaprší, neboť Bambou centrovaný míč vypadl z klubka hráčů mimo rizikovou zónu.
61'
Do Bambovy jedovaté rány se položil obránce, po jehož teči domácí rozehrají rohový kop.
59'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Corentin Jean.
58'
Ze standardní situace střílející Gradel (Toulouse FC) ohrozil akorát na tribuně sedící diváky.
57'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Assane Dioussé.
54'
Po nařízeném rohu hosté už nezahrozili.
53'
Na zemi zakročující Moulin (AS Saint-Étienne) odmítl Somáliovu žádost o vyrovnání, když křižnou ránu vytěsnil vedle své pravé tyčky. Za důležitý zákrok pak sklidil potlesk publika.
50'
Na předchozí šanci soupeře hosté odpověděli Gradelovým pokusem letícím nad branku.
48'
Domácí vstoupili do druhé půle velmi aktivně a prakticky hned po změně stran si vypracovali příležitost na zdvojnásobení náskoku. Z levé strany centrující Berić si všiml před bránu nabíhajícího Hamoumy, ten však ve skluzu neuměl usměrnit balon mezi tři tyče.
46'
Hlavní aktéři se vracejí zpátky na hřiště. Můžeme se těšit na to, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45'
Na značku pokutového kopu si balon postavil ROBERT BERIĆ a střelou na opačnou stranu nedal Lafontovi sebemenší šanci.
44'
Pozor, Andy Delort (Toulouse FC) zavinil penaltu! Za podražení navíc inkasoval žlutou kartu.
42'
Na načechraný centr z rohového kopu si naskočil Diop a v obrovské šanci trefil pouze prostor brankáře Moulina, aby v zápětí sevřel svou hlavu v dlaních. Domácí teď potřetí během krátkého časového sledu přežili klinickou smrt!
41'
Další šance Toulouse! Z hranice pokutového území střílející Gradel pořádně protáhl Moulina, který s vypětím všech sil vyrazil balon na roh.
40'
Amian (Toulouse FC) se stal adresátem přihrávky do pravé části vápna, tam si obehrál Lacroixe a najednou se objevil až před vyběhnuvším Moulinem, kterého z úhlu nedokázal prostřelit.
38'
Max-Alain Gradel (Toulouse FC) ve vápně zahrál rukou a za úmysl mu hlavní sudí ukázal žlutý kartonek.
37'
Ofsajd a v něm Cabella (AS Saint-Étienne).
36'
Lafont (Toulouse FC) zkrotil centr ze strany, aby mohl rozdat balon svým spoluhráčům v poli.
33'
Domácí se osmělili až po půlhodině hry. Po odvráceném centru z rohu hřiště vrátil Théophile-Catherine balon zpátky do klubka hráčů, Selnaes v něm tělem sklepl míč pro Lacroixe a ten těsně minul levou tyčku.
31'
Bamba (AS Saint-Étienne) kopl balon na přední tyč, kde stál jenom jeden z obránců.
30'
Hned z dalšího tažení domácí vytěžili aspoň roh.
27'
Gradel ale nikoho ve fialovém nenašel a taktéž neúspěšný byl protiútok hráčů Saint-Étienne.
26'
Tato pasáž utkání patří fotbalistům Toulouse, ti budou rozehrávat další v pořadí už třetí roh.
23'
Následný rohový kop domácí znovu odvrátili.
22'
Problémy měli hráči AS Saint-Étienne až o chvíli později, protože nebezpečně nechali vystřelit Gradela. Ten mířil k bližší levé tyči, kam jako nějaká kočkovitá šelma musel skočit Moulin.
20'
Jeho exekuci se domácí tým snadno ubránil.
19'
Ani druhá velká šance Toulouse gólem neskončila. Delort vyslal Somaliu na levou stranu šestnáctky a následnou střelu z úhlu Moulin s obtížemi vykopl na roh.
16'
Gradel (Toulouse FC) pak vnikl do levé části vápna, v něm při pokusu o kličku ztratil rovnováhu a upadl.
14'
Centrovaný balon z nařízené standardní situace hosté hravě odvrátili do bezpečí.
13'
Hamoumovu samostatnou akci po pravém křídle zastavil faulující Sylla (Toulouse FC).
11'
Ošetřovaný Vincent Pajot (AS Saint-Étienne) bohužel není schopen pokračovat ve hře, a proto ho vystřídal Ole Selnaes.
8'
Po jednom takovém zůstal v bolestech ležet na zemi Pajot (AS Saint-Étienne), proto je hra přerušena.
7'
A právě v blízkosti půlící čáry už nějakou dobu probíhají usilovné souboje o balon.
5'
Snaha o průnik středem hřiště byla neúspěšná.
3'
Útočnou aktivitou soupeřova týmu překvapení hráči Saint-Étienne uklidňují hru kombinací na svém území.
2'
Hosté začali hodně nebezpečně! Už ve druhé minutě měli k dispozici přímý kop, Gradel z něj poslal dělovku směřující pod břevno a Moulin ji v problémech vyrazil otevřenou dlaní. Pohotová dorážka Delorta pak byla ofsajdová.
1'
Do hry míč uvedli fotbalisté Toulouse.
1'
Domácí odehrají zápas v zelených dresech, zatímco hosté budou hrát ve fialovém kompletu.
Mikael Lesage společně se svými asistenty už přivedl hráče obou celků na hrací plochu.

AS Saint-Étienne: Moulin – Théophile-Catherine, Perrin (C), Lacroix, Gabriel Silva – Pajot, Dabo – Hamouma, Cabella, Bamba – Berić.
Náhradníci: Maisonnial – Diony, Dioussé, Selnaes, M'Bengue, Monnet-Paquet, Pierre-Gabriel.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Jullien, Sylla – Sangaré, Blin, Imbula – Somália, Delort, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Cahuzac, Jean, Sanogo, Toivonen, Yago, Durmaz.

Rozhodčí: Lasage – Denis, Berchebru.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u textové online reportáže z utkání AS Saint-Étienne – Toulouse FC. Dějištěm zápasu je Stade Geoffroy-Guichard, na jehož hřišti třicet pět minut před výkopem probíhá rozcvička.

Toulouse FC

Živá voda by jistě přišla vhod také fotbalistům Toulouse, kteří za svými soky ze Saint-Étienne dokonce o bod zaostávají. Z deseti venkovních utkání si svěřenci Pascala Dupraze přivezli pouze pět bodů a příliš se neočekává, že by tuto skromnou sbírku podstatným způsobem rozšířili. V předešlém kole Toulouse hostilo Lyon a proti ambicióznímu soupeři v závěru duelu pouze snížilo na konečných 1:2.
AS Saint-Étienne

Po vynikajícím startu do nové sezony nemůže Saint-Étienne dlouho najít svou tvář a zhoršující se výkony ho postupně srazily až nad barážový stupínek. Klub s bohatou sbírkou deseti ligových titulů, z nichž ten poslední získal v sezoně 1980/81, potřebuje co nejdříve nový impuls, protože v opačném případě se může zřítit do propasti s názvem Ligue 2. Radost z ligového vítězství nezažili v Saint-Étienne už v desátém utkání v řadě, naposledy prohráli 1:2 v Guingampu.
Třemi nedělními duely se dohrává 20. kolo Ligue 1, které mimo jiné nabídne souboj dvou o záchranu hrajících celků. Saint-Étienne přivítá od 15 hodin Toulouse a u textové reportáže se na vás bude těšit Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.