Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Metz - 1. dubna 2018   17:00

Štrasburk
17' Bahoken (Liénard) • 80' Seka
2:2
(1:1)
Metz
24' Rivière   • 46' Mollet  (Dossevi)
Štrasburk
Oukidja – Ndour, P. Martinez, B. Koné (C), Seka – Corgnet, Liénard, Martin (72. Terrier), Aholou – Bahoken, Blayac (65. Gonçalves).
Kamara – Gonçalves, Grimm, Saadi, Salmier, Terrier, Zohi.
Ruddy Buquet
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Metz
Kawašima – Rivierez, Niakhaté, Selimovic, Balliu (59. Diagné) – Mollet (68. Mandjeck), Dossevi, Poblete, Cohade (C) – Rivière (90. Niane), Roux.
Beunardeau – Boulaya, Maziz, Milićević, Diagné, Mandjeck, Niane.

Pro tuto chvíli to bude ode mne vše. Doufám, že jste si zápas společně semnou užili a budu se těšit zase příště. Hezký večer a dobrou noc!
Je konec. Máme za sebou nesmírně napínavé a vyhrocené utkání, které muselo zvedat ze sedaček nejen fanoušky na stadionu. Skóre dnešního klání otevřel v 17. minutě Bahoken a zdálo se, že domácí mají zápas plně pod kontrolou. O 6 minut později však rozhodčí za ruku ve vápně nařídil pokutový kop, který nekompromisně proměnil Riviére a srovnal. Po přestávce přišla další pohroma pro domácí. Ihned po změně stran se prosadil Mollet a zdálo, že pro domácí už nemůže být hůře. Opak byl však pravdou. V 64. minutě dostal druhou žlutou kartu Ndour a domácí dohrávali pouze v deseti. V tu chvíli by na ně asi vsadil málo kdo. Jenže o 10 minut později přišla potyčka mez Bahokenem a Selimovičem. Oba účastníci obdrželi žlutou kartu. Jenže pro druhého zmiňovaného to byla již druhá karta žluté barvy, a tak se síly na hřišti vyrovnaly. Domácí toho využili v 80. minutě dorážkou Seky, který zajistil dělení bodů.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:23.
90+5'
90'
Niane mohl být hrdinou! Z ničeho nic se ocitl sám na penaltovém puntíku, ale trefil pouze brankáře Oukidja, který zachránil domácím bod.
90'
Bahoken si odkopl míč příliš daleko od nohy a bude z toho odkop od branky.
90'
Dlouhý centr do pokutového vápna hostí končí odpískaným ofsajdem.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Ještě jedno střídání na straně hostů. Riviéreho nahradí Niane.
90'
Mandjeck však po tomto zmatku zůstává na zemi a bude muset být ošetřen.
90'
Obrovský zmatek před brankou hostů, který nakonec vyřešil Kawashima, který chytá pokus Terriera.
89'
Střela po standartní situaci šla vysoko nad bránu a hosté mohou zůstat v klidu.
88'
A máme tady faul ve velice nebezpečném prostoru. Uvidíme který z domácích střelců se ujme exekuce.
87'
Pěkný pokus jednoho z hostujících borců, který však s přehledem chytá Oukidja.
86'
Obrovská šance pro Liénarda, který se však místo do branky trefil snad ven ze stadionu...
85'
Domácí obrana si však v klidu poradila a může v klidu rozehrát.
85'
Tentokrát faul na druhé straně a o vstřelení vedoucího gólu se budou pokoušet hosté.
83'
Další zajímavá standartní situace pro domácí. Centrovaný míč však propadl až k brankáři hostí.
81'
Obě střídačky velice rozrušil moment, který předcházel vstřelenému gólu. Jeden z domácích hráčů při snaze o rychlou rozehrávku strčil do jednoho z náhradníků Mét a odpálila se vlna emocí.
80'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno. ERNEST SEKA se dostal k odraženému balónu a odpálil vlnu euforie na stadionu. Bez asistence
77'
Utkání je nyní velice vyhecované a my se můžeme jenom těšit co nám přinese posledních deset minut základní hrací doby.
75'
Žlutou kartu obdržel i Bahoken.
75'
Utkání se nám začíná přiostřovat! Síly na obou stranách se vyrovnají. Po sporu s Bahokenem dostává druhou žlutou kartu Selimovič, který tak může vyzkoušet jestli ve sprše teče teplá voda.
75'
Domácí ani v desíti lidech neskládají zbraně a pokoušejí se s výsledkem něco udělat. Zatím jim však chybí větší přesnost.
74'
Domácí se dostávali do další zajímavé šance, ale znovu je zastavil pomezní, který odmával ofsajd.
72'
Další střídání na straně domácích. Hřiště opouští Martin, kterého nahradí Terrier.
70'
Místo jásotu je tu pískot! Domácí fanoušci již byli na nohou poté co se ke hlavičce dostal jeden z útočníků a rozvlnil síť. Bohužel pro ně stál v ofsajdu, a tak radost byla předčasná.
69'
Dobrá standartní situace pro domácí. Uvidíme jak s ní naloží.
68'
Vystřídat se rozhodl také hostující trenér. Své už má dnes splněno střelec zatím rozdílové branky Mollet. Místo něj příjde na hrací plochu Mandjeck.
66'
Dobře rozehraná standartní situace domácích končí nakonec rohem po skvělém zákroku jednoho z hostujících hráčů..
65'
Domácí trenér okamžitě reaguje a místo Blayaca posílá na trávník Goncalvese.
64'
Další komplikace pro domácí! Červenou kartu vidí Ndour po tom, co hodně nevybíravě poslal na trávník jednoho z hostí na půlící čáře. Hosté tedy musí dohánět manko pouze v deseti!
62'
Obrovská šance pro domácí! Balón se po standartní situaci snesl na hlavu Liénarda, který však v tutové šanci trefil pouze brankáře Kawashimu, Díky něhož hosté stále drží jednobrankové vedení.
61'
Žlutou kartu vidí Niakhaté, který poslal na trávník jednoho z domácích.
60'
Balliu však odešel po svých, tak doufejme, že se o nějaké vážnější zranění nejednalo.
59'
Hostující Balliu zůstal ležet na trávníku a zdá se, že nebude moci pokračovat ve hře. Místo něj tedy nastupuje Diagné.
59'
Liénard to zkoušel velmi dobře. Jeho ráně chybělo málo, aby rozjásala domácí tribuny.
58'
Hosté si teď chtěli vykoledovat faul. Sudí jim však nenaletěl a zůstává klidný.
57'
Tečovaný pokus domácích, který však zpacifikoval Kawashima.
56'
Žlutou kartu za protesty vidí jeden z domácích hráčů. Konkrétně Martin.
54'
Domácí se teď dostávali do výborné příležitosti. centr ze strany se snášel na nikým nehlídaného útočníka domácích, kterého však nešikovně srazil jeden z domácích hráčů.
53'
Další pokus v podání domácích zblokován skvěle bránící obranou Mét.
51'
Zajímavá standartní situace pro domácí, která skončila centrem do vápna. Vše však vyřešil Kawashima, který zatím předvádí velice dobrý výkon.
50'
Mollet však svým centrem trefil pouze rohový praporek. Rozehrávat se bude odkopem od branky.
50'
Nepřesná rozehrávka domácích a následný faul znamenají standartní situaci pro hosty.
48'
Štrasburk se dostával do veliké šance na vyrovnání, ježe domácí hráč se nacházel v ofsajdu, a tak ze šance nebylo nic.
46'
Tým Méty právě vstřelil branku!
Tak to je vstup jako hrom! Dossevi našel centrem ze strany trestuhodně nehlídaného FLORENTA MOLLETA, který střelou pod horní tyč otáčí průběh dnešního zápasu. Asistence: Mathieu Dossevi
46'
Výkop do druhé půle obstarali hosté.
46'
První poločas je u konce. Zatím sledujeme velmi bojovné utkání, které se dá čekat od záchranářského duelu. V první části první půle byli aktivnější domácí, které poslal v 17. minutě do vedení Bahoken. Poté však Méty zvýšili tempo. Vše vyvrcholilo pokutovým kopem, který bez větších potíží proměnil Riviere a stanovil tak konečný výsledek první půle. Určitě si nenechte ujít půli druhou, která by měla začít asi v 18:00.
45'
45'
Ndour se teď pokoušel o centr, ale jediný koho našel byl nepříliš nadšený divák v 16. řadě.
44'
Domácí teď žádali odpískání faulu na Bahokena. Rozhodčí však zůstává v klidu.
43'
Zajímavá kombinace hostí před pokutovým územím končí střelou, která nemohla rozhodit domácího brankáře.
41'
K nelibosti domácích diváku vidí žlutou kartu Martinéz, který skolil jednoho z protihráčů při pokusu hostů o akci.
40'
Štrasburk rozehrával zajímavou akci, která však musela být přerušena z důvodů dalšího balónu na hrací ploše.
39'
Hostující Mollet teď zůstal po souboji ve středu hřiště ležet na zemi. Naštěstí to nevypadá vážně a bude se moci opět zapojit do hry.
38'
Žlutit se však bude na druhé straně. Rychlý protiútok musel zastavit Selimovič pouze za cenu žlutého napomenutí.
36'
Dossevi pospíchal do protiútoku. Byl však tvrdě zastaven Bahokenem, který může být rád, že za tento zákrok neviděl žluté ocenění.
35'
Faul jednoho z napadajících domácích útočníku znamená klidné rozehrání pro hosty.
34'
Blayack se snažil dostat do vápna, ale bude z toho jen roh.
33'
Dobrý balón na Rouxe, který obrana Štrasburku odvrátila na poslední chvíli.
31'
Méty vstřelený gól nabudil. V posledních minutách jsou lepším týmem na trávníku.
30'
Nepřesná rozehrávka domácích, ze které hostí nezískali vůbec nic, jelikož se nepodařila hned první nahrávka tohoto protiútoku.
29'
Riviere se dožadoval rohového kopu. K jeho zklamání však rozhodčí nařizuje odkop od brány.
28'
Tvrdý zákrok Rouxe, který vidí po zásluze žlutou kartu.
26'
Blayac se dostával do zajímavého přečíslení. Byl však faulován, a tak je z toho pro domácí "pouze" rozehrávka od půlky.
25'
Domácí jsou teď hodně podrážděni. Vše vyvrcholilo žlutou kartou pro Ndoura.
24'
K pokutovému kopu se postavil EMMANUEL RIVIERE a střelou nahoru vyrovnává skóre dnešního klání. Bez asistence
23'
Penaltě předcházejí dlouhé dohady domácích hráčů. Sudí je však neoblomný.
20'
Zdá se, že Koné zahrál rukou.
20'
Po zmatku v pokutovém území rozhodčí zapískal. K překvapení všech ukázal na penaltový puntík a uvidíme penaltu pro hosty!
19'
Méty se pokoušejí zvrátit nepříznivý průběh zápasu a vykoledovali si zajímavou standartní situaci.
17'
Lienard se dostal za obranu hostí. Jeho střelu brankář pouze vyrazil na nabíhajícího STÉPHANA BAHOKENA, který už měl hodně snadnou práci a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Dimitri Lienard
16'
Utkání zatím provází fantastická atmosféra. Oba tábory ženou své hráče k vítězství.
15'
Teď si hosté hodně zkomplikovali rozehrávku. Brankář Kawashima byl hodně rád, že se mu podařilo balón odkopnout.
14'
Nepřesná hlavička Bahokena znamená míč pro hosty.
13'
Nakonec standartní situace skončila rohovým kopem. Po rohu se o akrobatické zakončení pokoušel jeden z hostujících hráčů, ale jeho pokusu chyběla přesnost.
12'
Nedovoleného zákroku se dopustili domácí. Budeme tedy sledovat přímý kop z hodně zajímavé pozice.
10'
Ndour se probíjel podél postranní čáry, ale zašel s míčem až do autu a přenechal tak balón domácím.
9'
Domácí jsou v úvodních deseti minutách aktivnějším celkem. Hosté však výborně brání, a tak na první branku utkání čekáme.
7'
Už to vypadalo na zajímavý protiútok domácích, jenže píšťalka hlavního arbitra přerušila tuto akci díky faulu jednoho z útočících hráčů.
6'
Standartní situace nebyla kopnuta vůbec špatně! Míč se snesl na hlavu Martinézovi, který však netrefil branku.
5'
Zaplnění stadion právě viděl faul na domácího Corgneta a uvidíme zajímavou standartní situaci pro domácí.
4'
Dlouhý balón na domácího Bahokena, který se snažil najít někoho v soupeřově vápně, ale přihrávka nikoho nenašla.
3'
Nedovolený zákrok znamená, že se míče zmocní Méty.
2'
Štrasburk se zmocnil míče a snaží se projít přes obranný val hostí. Zatím bez úspěchu.
1'
Cohade hledal ve vápně Rouxe, ale jeho centr neměl potřebné parametry a míče se zmocnili domácí.
1'

RC Štrasburk Alsace: Oukidja – Ndour, P. Martinez, B. Koné (C), Seka – Corgnet, Liénard, Martin, Aholou – Bahoken, Blayac.
Náhradníci: Kamara – Gonçalves, Grimm, Saadi, Salmier, Terrier, Zohi.

FC Méty: Kawašima – Rivierez, Niakhaté, Selimovic, Balliu – Mollet, Dossevi, Poblete, Cohade (C) – Rivière, Roux.
Náhradníci: Beunardeau – Boulaya, Maziz, Milićević, Diagné, Mandjeck, Niane.

RC Štrasburk Alsace
Domácí jsou na tom v tabulce o něco lépe. Se ziskem 32 bodů jim patří 15. místo, ale náskok na sestupové příčky je pouze tříbodový, a tak není divu, že domácí fanoušci dnes nic jiného než tři body neočekávají. Stejný názor mají i sázkové kanceláře, které poměrně výrazně favorizují domácí celek. Štrasburk však nemá v poslední době zrovna nejlepší formu, když z posledních 5 kol získal pouhé 2 body. Co se střelců týče, tak se domácí mohu spolehnou na dvojici Aholou, Bahoken. Oba jmenovaní mají na svém kontě 5 přesných zásahů.
FC Méty
Pro tento tým se sezóna nevyvíjí vůbec podle představ. Méty mají po 30 kolech pouhopouhých 21 bodů a nacházejí se na chvostu tabulky. Na nesetupové pozice ztrácejí již propastných 9 bodů. Do konce soutěže však zbývá pouze 8 kol, a proto pokud si chtějí udržet šanci na záchranu, musejí bodovat naplno. Naposledy se jim tento počin povedl dva měsíce zpět, když na svém hřišti porazili Nice. Střelecky se Méty nejvíce spoléhajií na Rouxe, který v této sezóně nastřádal 12 branek a řadí se do první desítky tabulky střelců.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobré francouzské kopané. Mé jméno je Jakub Čermák a budu vás provázet utkáním 31. kola Ligue 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.