Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Marseille - 25. listopadu 2018   21:00

Amiens
8' Dibassy (Otero)
1:3
(1:1)
Marseille
26' Thauvin   • 80' Thauvin   • 90+1' Thauvin  (Maxime López)
Amiens
Gurtner – Krafth, P-D. Gouano, Dibassy, Lefort – Monconduit, Gnahoré, Blin – Otero (65. Bodmer), Ghoddos, Mendoza.
Dreyer – Ganso, El Hajjam, Timite, Kurzawa, Bodmer, Sy.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade de la Licorne, Amiens
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Strootman – Thauvin, Payet, Ocampos – N'Jie (65. Germain).
Pelé – Kamara, M. Sanson, Mitroglu, Ćaleta-Car, Amavi, Germain.

A je dobojováno! Marseille nakonec dokázala utkání otočit pod taktovkou Floriana Thauvina, který dnes pálil ostrými a hattrickem sestřelil nováčka z Amiens. Všechny body jdou proto do Marseille.
90+2'
90+1'
Marseille právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! FLORIAN THAUVIN prokázal, že dnešní utkání je jeho, když dovršil hattrick po rychlé akci, kterou zakončil střelou z pravé strany k bližší tyči. Gólman Gurtner si sice sáhl na balon, ale neměl nárok prudkou ránu vyrazit.
90'
Pouze dvě minuty nastaví rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
89'
Hosté ale získali balon a uklidňují dění na hřišti, když drží balon na svých kopačkách.
88'
Domácí mužstvo cítí ještě šanci a nyní uzamklo na útočné půlce Marseille.
86'
Nepříjemná hlavička mířící pod břevno protáhla brankáře Mandandu, jenž akrobatickým skokem podržel svůj tým.
84'
Poslední minuty nám přinesly opravdu strhující momenty. Duel se nám blíží už ke konci a uvidíme, zda domácí tým ještě zabojuje o bodový zisk.
83'
Gólman Gurtner vystihl směr střel Payeta a parádním zákrokem zachránil svůj tým v utkání, když lapil pokutový kop!
82'
Žlutou kartu dostává Jordan Lefort (Amiens SC).
81'
Domácím bude ještě více horko! Po faulu ve vápně bude následovat pokutový kop pro Marseille.
80'
Olympique otáčí průběh zápasu! FLORIAN THAUVIN ukázal, že má opravdu skvělou kopací techniku. Hostující útočník poslal míč nádherně přes zeď přesně do šibenice domácí svatyně, gólman Gurtner byl bez šance zasáhnout.
78'
Diasse šel do souboje hodně tvrdě a nemůže se divit, že se jednalo o faul. Marseille bude zahrávat standardní situaci ze slibné pozice.
76'
Lefort na poslední chvíli změnil dráhu střelu, takže balon prolétl těsně vedle tyče. Následovat bude rohový kop pro Olympique.
74'
Zasahovat musel nyní brankář Amiens, když jeho rukavice prověřil agilní Germain.
73'
Rychlý brejk domácích musel řešit Ocampos faulem, za nějž následuje žlutá karta.
72'
Břevno zachránilo nyní gólmana Gurtnera, když po rohovém kopu hlavičkoval střídající útočník Germain.
70'
Při takto kopnuté standardní situaci by se neudržel ani pověstný kliďas Petr Rada. balon přelétl všechny a skončil v zámezí za brankou Marseille.
68'
Rohový kop Amiens už nepřinesl žádné nebezpečí pro hostující klec.
67'
Blýsknout se nyní musel gólman Mandanda! Domácí tým po pěkné kombinaci uvolnil Monconduita, jenž si ještě hezky zasekl míč a následně zpoza vápna pořádně protáhl gólmana Marseille.
65'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Juan Ferney Otero, přichází Mathieu Bodmer.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Valère Germain.
63'
U obou mužstev se navíc připravují střídání. Uvidíme, k jaké dojde změně.
61'
Hraje se hodně ve středu pole. Obě mužstva nechtějí udělat žádnou chybu.
59'
Marseille vyrovnala hru a postupně začíná mít spíše navrch v kombinaci.
58'
Gólman Gurtner byl faulován ve svém teritoriu a může nyní v klidu rozehrát.
57'
Payetův centr byl sražen do zámezí. Následovat bude rohový kop.
55'
Na druhé straně Lopez oslovil pěkným pasem Thauvina, jenž z těžké pozice nezvládl trefit balon. Přesto se jednalo o sympatickou akci.
53'
Mendoza dostal balon do vápna a následně jeho střelu ještě ztečoval mimo prostor tří tyčí stoper Rolando.
52'
Druhá část zatím patří spíše hráčům Amiens, přesto jsme se vážnější příležitosti prozatím nedočkali.
50'
Centr do vápna nebyl příliš povedený a stal se lehkou kořistí pro hostující barvy.
49'
Žlutou kartu dostává Thomas Monconduit (Amiens SC).
49'
Zblokovaný pas znamená rohový kop pro domácí výběr.
48'
Marseille je zatím hodně opařená a pouze se brání tlaku protivníka.
46'
Amiens začalo aktivně a kombinuje na útočné polovině.
46'
První poločas nabídl brzkou branku domácího celku, která více rozproudila Marseille, jenž si vypracovala několik šancí a jednu z nich přetavila ve vyrovnání. Můžeme se proto těšit na to, co nám přinese druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
45+2'
45+1'
Marseille se už příliš nikam nežene a lenivou hrou donutila soupeře k presinku, který řešil až nepříliš povedeným odkopem gólman Mandanda.
45'
Dvě minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
44'
Agilní Ocampos nyní zkoušel trefit míč nůžkami,nicméně nezastřihal v pravou chvíli a balon netrefil. Přesto se jednalo o pěkný moment.
42'
Gólman Amiens byl pozorný a v poklidu si poradil s centrem z pravé strany.
40'
Hodně nedovolených zákroků je k vidění v posledních minutách. Hra je rozkouskována.
38'
Na druhé zkoušel své fígle Ocampos, dvojice obránců ho ovšem poslala k zemi.
37'
Slibný centr z levé strany hledal Ghoddose, jehož ale zvládl uhlídal obránce Olympiqueu.
35'
Rozhodčí zasáhl omylem do hry, míč se od něj odrazil ke Ghoddosovi, jehož technický obstřel přeletěl o hodně metrů břevno hostující svatyně.
34'
Hosté se vydali na útočný výlet, ale vše ukončil rázně Rami, který vystihl směr přihrávky.
32'
Po faulu bude Marseille zahrávat volný přímý kop ze slibné pozice.
31'
Marseille je v poslední době hodně aktivní a prakticky nepouští Amiens k míči.
29'
Sarrův centr z pravé strany našel rukavice gólmana Gurtnera.
28'
Tentokrát pálil nebezpečně Payet, jehož rána prošla těsně vedle levé tyče.
26'
A je srovnáno! FLORIAN THAUVIN se uvolnil na pravé straně a následně se dostal do vápna, kde svojí levačkou poslal balon mezi nohama obránce k tyči, kam sice Gurtner dobře skákal, ovšem svojí rukou nedokázal dostatečně zastavit jeho míč.
24'
Domácí mužstvo se v posledních chvílích soustřeďuje především na defenzívu a brání se tlaku protivníka.
23'
Parádní centr z pravé strany našel Ocampose, jenž v dobré pozici pálil z voleje hodně vedle branky.
22'
Mendoza utrpěl nějaké zranění při souboji a lékaři jsou v pohotovosti.
21'
Domácí se ubránili lehce a mohou vyrazit kupředu.
20'
Krafthovo zakončení z pravé strany bylo zblokováno na rohový kop.
18'
Po neúspěšném brejku Amiens se dopředu hnali i hosté, ovšem i ti ztroskotali.
17'
Payetův centr našel jeho spoluhráče ve vápně, jehož hlavička mířící pod břevno pořádně protáhla gólmana Gurtnera, který parádním zákrokem zachránil svůj tým.
16'
Akce Marseille vyústila ve střelu Thauvina, jenž byla zblokována na rohový kop.
15'
Hosté se začínají dostávat do tlaku a postupně mačkají domácí celek.
14'
Ještě předtím fauloval Rolando a dodatečně dostal žlutou kartu.
13'
A nechybělo mnoho, aby to bylo už 2:0! Slibně rozjetou akci Amiens až na poslední chvíli ve vlastní šestnáctce obránce Rami, který ve skluzu sebral útočníkovi soupeře gólovou šanci.
12'
Payet si navedl míč na střed hřiště a z velké dálky svojí levačkou poslal míč daleko mimo prostor tří tyčí.
10'
Olympique se rázem dostává do tempa a je znát, že musí dohánět gólovou ztrátu.
8'
Amiens právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Střílený centr Otera z pravé strany vyrazil Mandanda pouze ke zcela volnému obránci BAKAYE DIBASSYMU, jenž lehce uklidil z blízkosti balon do sítě.
7'
Amiens bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
6'
Ocampos se řítil do rychlého brejku a hned z toho bylo málem velké nebezpečí pro domácí celek. Stoper Gouano se málem nedomluvil se svým gólmanem, jenž měl co dělat, aby lapil balon před dotírajícím soupeřem.
5'
Domácí mužstvo je v posledních minutách více u balonu a hledá cestu přes soupeřovu defenzívu.
4'
Rami zabrousil do Leforta a nedovoleně zastavil akci soupeře u levé lajny.
2'
Amiens se snažilo probít kupředu, ale pravou stranu zavřel Sakai.
1'
Marseille má míč na svých kopačkách a zatím v poklidu kombinuje na své půlce.
1'

Amiens SC: Gurtner – Krafth, P-D. Gouano, Dibassy, Lefort – Monconduit, Gnahoré, Blin – Otero, Ghoddos, Mendoza.
Náhradníci: Dreyer – Ganso, El Hajjam, Timite, Kurzawa, Bodmer, Sy.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Strootman – Thauvin, Payet, Ocampos – N'Jie.
Náhradníci: Pelé – Kamara, M. Sanson, Mitroglu, Ćaleta-Car, Amavi, Germain.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se loni utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Olympique Marseille. Domácí tak mají svému soupeři co vracet.

Amiens – Marseille 0:2
Marseille – Amiens 2:1
Olympique Marseille

Hosté z Olympique Marseille jsou na tom podstatně lépe a naopak jsou ve hře o pohárovou Evropu. Jsou na šestém místě s dvaadvaceti body a na čtvrtou pozici, která zaručuje postup do skupinové fáze Evropské ligy ztrácejí pouhé dva body. Nicméně pořád jsou i ve hře o kvalifikaci Ligy mistrů či o její skupinovou fázi. Na svém kontě mají sedm výher, jednu remízu a pět proher. Naposledy doma porazili Lyon 2:0.
Amiens SC

Fotbalisté domácího Amiens SC jsou v tabulce na šestnáctém místě a zatím jsou tak na pozicích záchranářských bojů. Na svém kontě mají třináct bodů za čtyři výhry, jednu remízu a osm proher. Před reprezentační pauzou se jim ale dařilo, na hřišti Toulouse získali tři body za výhru 1:0. Na tu by dnes rádi navázali na domácím hřišti, ovšem nic jednoduchého je proti favoritovi zápasu nečeká.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu čtrnácté kolo francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Amiens SC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.