Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Nantes - 27. října 2018   20:00

81' Bodmer (Otero)
1:2
(0:1)
Nantes
16' Boschilia   • 71' Sala  (Boschilia)
Amiens
Gurtner – Krafth, Gouano, Adénon, Dibassy – Monconduit, Bodmer, Gnahoré (72. Ganso) – Otero, Mou. Konaté (65. Timite), Ghoddos (79. Kurzawa).
Dreyer – Ganso, Blin, El Hajjam, Timite, Kurzawa, Lefort.
Stinat – Zitouni, Boutry
Stade de la Licorne, Amiens
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Mbodji, Diego Carlos, Lucas Lima – Girotto, A. Touré – Boschilia (90+5. Fábio), Rongier, Limbombe (84. Waris) – Sala (90+1. K. Coulibaly).
Olliero – Fábio, Pallois, K. Coulibaly, Waris, Evangelista, Krhin.

Statistiky:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:7.
Fotbalisté Nantes vítězí v důležitém souboji na hřišti Amiens 2:1 a přeskakují svého soupeře v tabulce. Ve velmi vyrovnané druhé polovině se dokonce posunuli až na 12. místo. Hosté dnes aktivnějšího soupeře především vyučovali z produktivity. V 16. minutě potrestal chybu brankáře Gurtnera Gabriel Boschilia a dvacet minut před koncem zvýšil po přihrávce stejného hráče na rozdíl dvou zásahů Emiliano Sala. Za Amiens ještě snížil Mathieu Bodmer, ale vyrovnat už domácí ani přes dlouhé nastavení nestačili.
90+8'
90+7'
Stále se hraje. Domácí ale nemohou dostat míč do pokutového území.
90+6'
Krafthovi byl odpískán útočný faul. Tohle už by Kanárci měli zvládnout!
90+5'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Fábio.
90+4'
Po rohovém kopu byl odpískán ofsajd Bodmerovi. Hosté budou ještě jednou střídat.
90+3'
Domácí zvyšují tlak! Vysoký centr z levé strany dokázal Tătăruşanu přizvednout konečky prstů. Jinak by balón asi trefil někdo z hráčů Amiens, kteří číhali na zadní tyči!
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Kalifa Coulibaly.
90+1'
Bodmer dostal na hlavu obvaz. Rozhodčí nastaví šest minut!
90'
Domácí Mathieu Bodmer schytal v hlavičkovém souboji úder do hlavy a u střídačky podstupuje krátké šetření.
89'
Hosté postupovali do rychlého brejku, ale Salovi byl odmáván ofsajd.
88'
Domácí zkusili zaskočit soupeře rychlým přechodem do útoku. Kurzawova kolmice ale nenašla adresáta a balón má Tătăruşanu.
87'
Hosté mohli držet míč na útočné polovině, ale to by musel střídající Waris přesně přihrát Lucasovi Limovi. Vhazují hráči Amiens.
85'
Domácí se nadechují k závěrečnému náporu. Zisk bodu je stále reálný.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Majeed Waris.
81'
Amiens právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali kontaktního gólu! Po odvráceném rohu vrátil míč zpět do pokutového území Otero a MATHIEU BODMER ho hlavou usměrnil k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Tătăruşana – 1:2.
80'
Cheick Timite se na pravé straně dobře uvolnil, ale poté prováhal ideální moment na to, aby s míčem něco nebezpečného udělal. Je z toho pouze roh.
79'
Hostům byl odmáván ofsajd. Zatímco Amiens má už třikrát vystřídáno, tak hostující lodivod Vahid Halilhodžić si tyto možnosti schovává na závěr utkání.
79'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Sámán Ghoddos, přichází Rafał Kurzawa.
77'
Následně pálil z 20 metrů Juan Ferney Otero. Nebyl to špatný pokus, ale tak metr mu scházel k tomu,aby zapadl do šibenice hostující svatyně.
77'
Ten byl zahrán na bližší tyč, kde byl připravený obránce.
76'
Dibassyho centr z levé strany byl tečován obranou. Je z toho roh pro Amiens.
75'
Na útočné polovině byl faulován Sala. Hosté mohou pošetřit cenný čas.
72'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Eddy Gnahoré, přichází Ganso.
71'
Nantes právě vstřelili branku!
Zatímco jsem spekuloval, kolik času ještě domácí mají na obrat, přidali hráči Nantes druhý gól! Touré zachytil domácí rozehrávku a poslal do šance Gabriela Boschiliu. Ten v souboji tváří v tvář neprostřelil Gurtnera, ale ještě se dostal k vyraženému balónu, který předložil EMILIANOVI SALOVI a ten trefil z hranice šestnáctky již prázdnou bránu – 0:2.
71'
Jednorožci už mají na vyrovnání jen něco přes dvacet minut...
70'
Rongierův centr nabíhající spoluhráče nenalezl. Zaútočit mohou domácí.
69'
Ke střele z dálky se odhodlal Abdoulaye Touré. Míč byl sražen obranou a hosté tak mají k dispozici roh.
68'
Centr z levé strany nabíhajícího Otera nenašel. Domácí stále prohrávají o jeden gól.
67'
Krafth poslal před hostující bránu vysoký míč, který si stáhl ze vzduchu gólman Nantes Ciprian Tătăruşanu.
66'
Po několikaminutové přestávce se už opět hraje. Dá se očekávat, že sudí tento čas zohlední při nastavení v závěru.
65'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Cheick Timite.
64'
Konaté už opouští hřiště na nosítkách. Domácí lavička mezitím chystá střídání.
63'
A dokonce nosítka. S domácím fotbalistou to tedy nevypadá moc dobře.
62'
Moussa Konaté byl dohrán Diegem Carlosem a zůstává ležet na hřišti. Na trávník už míří lékař.
60'
Ke střele zpoza šestnáctky se dostal Rongier. Balón zamířil přímo do míst, kde stál brankář Gurtner. Ten tak chytil míč bez sebemenších problémů.
60'
Pomezní rozhodčí viděl ofsajd některého z hráčů Amiens. Domácí útok byl tedy zastaven.
58'
Krafth se dostal k centru z pravé strany hřiště. Hostující obrana míč odehrála do autu.
57'
Pro centrovaný míč si však došel brankář Gurtner. Na rozdíl od gólové situace teď jeho rukavice lepily.
57'
Nyní budou hosté zahrávat rohový kop.
56'
Anthony Limbombe se na pravém křídle ujal míče a zkoušel se prokličkovat do co nejlepší pozice. Jeden z domácích obránců mu však čistě sebral balón.
55'
Probouzejí se fanoušci Amiens, kteří by rádi viděli svůj tým skórovat. Prohra v tomto duelu by asi hodně bolela.
54'
Dibassy se na levé straně sice rozběhl, ale nedočkal se přesné přihrávky. Míč získávají hosté.
52'
Podobná akce také na druhé straně a navíc i skončila stejně. Vysoko nad bránu pálil Valentin Rongier!
50'
To se nezměnilo ani teď. Po rychlé akci předložil Krafth míč do šestnáctky Mathieumu Bodmerovi, který přestřelil!
49'
Hráči Amiens po přestávce zatím soupeři téměř nepůjčili míč. Mají územní převahu, která se zatím ale neprojevuje na skóre.
47'
Konaté poslal z pravé strany do šestnáctky přízemní centr, kterým oslovil Juana Ferneyho Otera. Tomu ale střela vůbec nesedla a Tătăruşanu mohl zůstat klidný.
46'
Po prvním poločase odcházejí do šaten spokojenější hráči Nantes. Ti se sice většinu času spíše bránili, ovšem svou šanci, která přišla v 16. minutě, dokázali využít. Brankář Gurtner neudržel dalekonosnou střelu Tourého, která se pak odrazila od tyče ke Gabrielovi Boschiliovi a ten už to měl snadné. Domácí měli největší příležitost až krátce před přestávkou, jedovatou střelu Ghoddose však vytáhl na roh gólman Tătăruşanu.
45+2'
45+1'
Ještě se rodil zajímavý brejk Nantes. Anthony Limbombe dostal míč na pravou stranu šestnáctky, kde si ho chtěl přehodit na levačku, ale tento záměr mu nevyšel podle představ.
45+1'
Rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu.
45'
Nakonec se kopaly dva rohy. Hosté odolávají náporu Amiens, který s blížícím se koncem poločasu sílí.
44'
Po narážečce s Gnahorém zakončoval velmi nebezpečně po zemi Sámán Ghoddos. Tătăruşanu míč vyškrábl na roh!
42'
Moussa Konaté mohl vyrovnat! Z pravé strany se dostal až před Tătăruşana, ale prudké zakončení poslal přímo do gólmana Nantes.
40'
Jeden z domácích obránců podklouzl, což mohl ztrestat Anthony Limbombe. Ten se prodral do pokutového území z levé strany, ale do střely mu padl protihráč. Bude se tak pouze vhazovat.
39'
Sámán Ghoddos tvrdě dohrál hostujícího Girotta. Hosté se domáhají udělení další žluté karty, ale ta tentokrát zůstává v kapsičce sudího.
37'
Ten zahrál Valentin Rongier jen do rukavic brankáře Gurtnera, který zakládá výhozem protiakci Amiens.
36'
Khaled Adénon zastavil akci Nantes faulem za žlutou kartu. Následovat bude přímý kop z 35 metrů.
35'
Juan Ferney Otero si na hranici šestnáctky nedokázal připravit míč tak, aby mohl vystřelit. Dopředu tak mohou jít hosté.
33'
Z nějakých 28 metrů se opřel do míče Abdoulaye Touré a domácím jistě zatrnulo. Míč minul levou tyč tak o půl metru!
32'
Útočník Nantes, Emiliano Sala, nastřílel minulém kole do sítě Toulouse hattrick. Dnes je ale na hrotu zatím hodně odříznutý a s míčem prakticky nepotkává.
30'
Za ostré dohrání souboje na útočné polovině vyfasoval žlutou kartu autor zatím jediného gólu utkání, Gabriel Boschilia.
28'
Fotbal je to hodně bojovný. Domácí stále mají převahu v držení míče.
27'
Saman Ghoddos opět rozehrával od rohového praporku. Centr na bližší tyč zpacifikovala obrana Nantes.
26'
Hosté se ubránili.
25'
Ghoddos vybojoval před šestnáctkou míč pro Thomase Monconduita, který mohl vystřelit. Do rány mu vložil nohu obránce a tak z toho bude rohový kop pro domácí.
23'
Z levé strany poslal do hostující šestnáctky ostrý centr Bakaye Dibassy. Balón však jen prolétl brankovým územím bez toho, aniž by ho někdo zasáhl.
22'
Nepřesnost také na domácí straně. Kombinovat tak mohou Kanárci.
22'
Enock Kwateng se ujal míče na pravé straně hřiště, ale špatnou rozehrávkou zase vrátil balón domácím.
20'
Enock Kwateng trefil skluzem Monconduita a vyfasoval za to žlutou kartu.
20'
Hráči Amiens se opět usazují na své útočné polovině, kde se snaží něco vymyslet. Do koncovky se ale nedostávají.
17'
Domácím nebyla územní převaha z úvodu zápasu nic platná. Nantes stačila jediná střela z dálky a následná dorážka.
16'
Hosté se z ničeho nic dostávají do vedení! Hodně jim k tomu pomohl brankář Amiens Gurtner. Ten totiž neudržel v rukavicích dalekonosný pokus Abdoulayeho Tourého, který propadl na tyč a odražený míč doklepl do prázdné brány GABRIEL BOSCHILIA.
13'
Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, ale ani oni si nedokázali vypracovat vyloženou šanci.
10'
Bodmer prodloužil hlavou míč do pokutového území, kde se snažil natlačit do zakončení Moussa Konaté. Vše ale končí útočným faulem.
8'
Limbombe pouze odkopl míč směrem k domácí bráně. Hráči Amiens tak rozjíždějí další útočnou akci.
6'
Těžko říci, zda chtěl Juan Ferney Otero z pravé strany střílet nebo centrovat. Každopádně poslal míč za hostující bránu.
4'
Hosté se snaží rozvinout kombinaci ze středu hřiště, kde si vyměňují krátké přihrávky.
2'
Domácí Ghoddos rozehrával rohový kop. Nantes se ubránilo bez větších problémů.
1'

Amiens SC: Gurtner – Krafth, Gouano, Adénon, Dibassy – Monconduit, Bodmer, Gnahoré – Otero, Mou. Konaté, Ghoddos.
Náhradníci: Dreyer – Ganso, Blin, El Hajjam, Timite, Kurzawa, Lefort.

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Mbodji, Diego Carlos, Lucas Lima – Girotto, A. Touré – Boschilia, Rongier, Limbombe – Sala.
Náhradníci: Olliero – Fábio, Pallois, K. Coulibaly, Waris, Evangelista, Krhin.

Rozhodčí: Stinat – Zitouni, Boutry.

Amiens SC (17. místo, 3 – 1 – 6, skóre 11:18, 10 bodů)
Fotbalisté Amiens se nacházejí těsně nad pásmem sestupu. Jednorožci se mohou opřít alespoň o solidní výkony na domácím hřišti, kde už třikrát zvítězili. Naopak venku dosud uhráli jediný bod. Před týdnem Amiens dostalo lekci v Paříži, z trávníku PSG si odvezlo nášup 0:5.

Posledních 5 ligových zápasů Amiens:
Strasbourg – Amiens 3:1
Amiens – Rennes 2:1
Caen – Amiens 1:0
Amiens – Dijon 1:0
PSG – Amiens 5:0

FC Nantes (18. místo, 2 – 3 – 5, skóre 12:16, 9 bodů)
Fotbalisté Nantes se nacházejí na pozici, která by znamenala účast v baráži o udržení. Do minulého kola čekali Kanárci na výhru pět zápasů, ale tuto sérii protrhli domácím duelem s Toulouse, které přehráli vysoko 4:0. Hattrickem se blýsknul Emiliano Sala. Na tyto výkony potřebují hráči Nantes co nejčastěji navazovat, pokud nechtějí mít starosti se záchranou.

Posledních 5 ligových zápasů Nantes:
Lille – Nantes 2:1
Nantes – Nice 1:2
Lyon – Nantes 1:1
Bordeaux – Nantes 3:0
Nantes – Toulouse 4:0
Vítám tu všechny fotbalové fanoušky! 11. kolo francouzské Ligue 1 nabídne také souboj týmů z dolní části tabulky. Sedmnácté Amiens přivítá osmnácté Nantes. Oba celky od sebe dělí jediný bod. Půjde tedy o hodně důležité utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.