Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Caen - 11. listopadu 2018   15:00

0:0
(0:0)
Caen
Caen
Bordeaux
Costil – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Otávio – Kalu (59. de Préville), Tchouaméni (72. Vada), Kamano – Briand (59. Cornelius).
Poussin – Cornelius, de Préville, Jovanović, Sabaly, Vada, Bašić.
Rainville – Ocak, Mouysset
Matmut Atlantique, Bordeaux
Caen
Samba – Gradit, Guilbert, Djiku, Mbengue – Oniangué, Sankoh (82. Ninga) – Chauí (64. Tchokounté), Fajr, Beauvue – Crivelli (75. Armougom).
Zelazny – S. Peeters, Ninga, Deminguet, Tchokounté, Diomandé, Armougom.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:16.
Je dobojováno, klání mezi Bordeaux a Caenem končí bezbrankovou remízou. Domácí byli o něco aktivnější a podařilo se jim pětkrát ohrozit gólmana Stade Malherbe Briceho Sambu, jedinou vyloženě gólovou šanci Girondins ale v samotném závěru spálil Kamano. Bordeaux tak pohrdlo šancí posunuout se do horní poloviny tabulky, naopak Caen i po třináctém kole zůstane těsně nad sestupovým pásmem.
90+4'
90+3'
François Kamano měl na kopačce vítězný gól, jeho střelu po rychlém přečíslení Bordeaux ale Brice Samba skvěle vyrazil!
90+2'
François Kamano se po levém křídle daleko nedostal, načež se míče ujali hosté a zapojili do kombinace i gólmana Sambu.
90+1'
Hráči v červených dresech už vůbec nikam nespěchají, Adama Mbengue teď s provedením autového vhazování zkušeně vyčkává.
90'
Nad rámec druhého poločasu nastavil sudí Rainville čtyři minuty.
89'
Au, to muselo bolet. Valentin Vada se ve středu hřiště srazil s Fayçalem Fajrem a drží se za pravé koleno. Domácí špílmachr už je na nohou, jeho chůze má ale k ideálu daleko.
88'
François Kamano to zkusil zpoza hranice pokutového území, jeho pokus ale mířil jen do míst, kde stál připravený Brice Samba.
87'
Lukas Lerager se prokousal až před hranici caenské šestnáctky, tam ale zakopl o vlastní nohu a zakončit se mu nepodařilo. Bordeauxští si dnes vybírají kopec smůly.
86'
Konec zápasu se neúprosně blíží, v posledních minutách domácí hráče Caenu prakticky nepouští k míči.
84'
Sergi Palencia poslal z pravé strany zajímavý centr do pokutového území, kde si ale Lukas Lerager pomohl k míči útočným faulem.
83'
Akci střídajícího Andrease Corneliuse čistě zastavil Jonathan Gradit, následovat bude jen další odkop od Sambovy svatyně.
82'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Baissama Sankoh, přichází Rodrigue Casimir Ninga.
80'
Z této standardní situace ale nakonec pramenila jen velice nepřesná střela Yoela Armougoma z dálky, GIrondins už pomalu zakládají další protiakci.
79'
Maxime Poundjé zblokoval Sankohův prudký centr z levé strany do zámezí, hráči v červených dresech tak budou zahrávat další rohový kop.
78'
Právě Yoel Armougom teď na útočné polovině naprosto zbytečně zajel do de Prévillea a může být rád, že se vyhnul žluté kartě.
77'
Do konce námi sledovaného utkání zbývá už jen čtvrthodina a hráči Caenu už se nikam neženou, důkazem budiž nedávné střídání forvarda Crivelliho za obránce Armougoma.
76'
François Kamano se ochotně skácel k zemi v pokutovém území Stade Malherbe, sudí Rainville se ale nenechal opít rohlíkem.
75'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Yoel Armougom.
73'
Sergi Palencia si navedl míč na osu hřiště a zpoza hranic šestnáctky vystřelil, jeho pokus ale zaplul přímo do náruče Briceho Samby.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Valentin Vada.
71'
Přetažený centr z pravé strany prošel až na zadní tyč, kde číhal Baissama Sankoh, který ale nedokázal balon trefit.
70'
Střídající Nicolas de Préville o sobě dal znovu vědět, jeho rána z voleje ale zamířila až do bordeauxského kotle.
68'
Střídající Malik Tchokounté to vzal na sebe z uctivé vzdálenosti, jeho nepovedený projektil ale nechal Costila zcela chladným.
67'
Andreas Cornelius našel na hranici pokutového území volného Françoise Kamana, který ale netrefil míč podle svých představ a o několik metrů minul Sambovu svatyni.
66'
Andreas Cornelius to uvnitř caenské šestnáctky schytal loktem do obličeje, sudí Rainville si toho ale nevšiml a hra pokračuje.
64'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Sajfaddín Chauí, přichází Malik Tchokounté.
64'
Centr Nicolase de Prévillea z pravé strany postrádal přesnost, míč je v zámezí a Brice Samba už si chystá balon k odkopu.
63'
Kolmice na rozběhnutého Baissamu Sankoha byla příliš prudká a balon skončil v zámezí. Sankoh by ale stejně nemohl hrát, krajní zadák Caenu totiž stál v ofsajdu.
62'
Půl hodiny před koncem se na trávníku nic převratného neděje, oba týmy se soustředí hlavně na své defenzivní povinnosti.
60'
François Kamano se zapomněl v ofsajdu, hosté tak nyní budou mít čas a klid na rozehrávku.
59'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Nicolas de Préville.
59'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Andreas Cornelius.
59'
Pár sekund po zblokované ráně Frédérica Guilberta se dostal k hlavičce Alexander Djiku a Poundjé si málem srazil míč do vlastní branky!
57'
Caenští jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, nyní se jim podařilo vybojovat rohový kop. Míč už si k exekuci chystá Fayçal Fajr.
56'
Na dalekonosný nákop do pokutového území si vyskočil Sajfaddín Chauí, jeho hlavička ale zamířila přímo do míst, kde stál připravený Benoît Costil.
55'
Aurélien Tchouaméni zajel do souboje se Sankohem pozdě a za svůj ostrý skluz vyfasoval žlutou kartu.
54'
Palenciův nákop na rozběhnutého Jimmyho Brianda byl ztečován až k Sambovi, který má nyní spoustu času na rozehrávku.
53'
Z této standardní situace ale žádné nebezpečí pro Costila nepramenilo, Pablo odhlavičkoval balon ven z šestnáctky a na opačnou stranu už míří Sergi Palencia.
51'
Už se opět hraje, Baissama Sankoh z nenápadné akce po pravé straně vybojoval rohový kop pro Stade Malherbe.
50'
Samuel Kalu se skácel k zemi po srážce s Frédéricem Guilbertem a oba skončili v bolestech na trávníku, na plac už míří ošetřovatelé obou táborů.
49'
Pablo si pohlídal individuální průnik Enza Crivelliho a Girondins už zakládají další rychlý protiútok.
48'
Palenciův centr na Brianda byl příliš krátký, o chvilku později ale krajní zadák, který v Bordeaux hostuje z Barcelony, vybojoval pro domácí aut.
47'
V úvodu druhé půle sledujeme vcelku poklidnou podívanou, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
46'
V první půli jsme se rozhodně nenudili, do kabin se ale jde za bezbrankového stavu. O něco více ze hry měli domácí Girondins, pološance Françoise Kamana i Jimmyho Brianda ale zůstaly nevyužity. Co nabídne druhý poločas? To začneme zjišťovat v 16:03.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase už se na trávníku nic důležitého neděje, fotbalisté Bordeaux si teď vyměňují balon poblíž půlící čáry.
45+1'
Prince Oniangué zhatil další rodící se protiútok Bordeaux, to už se nám rozběhlo dvouminutové nastavení.
44'
Za zcela zbytečné protesty byl o pár sekund později napomenut i François Kamano.
44'
Už se opět hraje. Girondins ubránili rohový kop soupeře a okamžitě založili bleskový protiútok, který ukončil Guilbert za cenu faulu – a navíc si vykoledoval žlutou kartu.
43'
Hra zůstává přerušena, Pablo totiž po tomto skluzu špatně dopadl a nevypadá to s ním vůbec dobře.
42'
Do domácí šestnáctky přiletěl další dalekonosný nákop, který mířil k volnému Crivellimu, na poslední chvíli ale dokázal zasáhnout Pablo.
41'
Jimmy Briand dokázal z předbrankového prostoru tečovat přízemní centr z pravé strany – ale jen do Sambovy náruče!
40'
Otávio si pohlídal centr z pravé strany a okamžitě vyslal na zteč Auréliena Tchouaméniho, ten se ale daleko nedostal.
38'
Centr z levé strany na zadní tyč ale zamýšleného adresáta Koundého nenašel, krajní zadák Bordeaux navíc ve vzdušném souboji fauloval svého strážce.
37'
Tlak Girondins s postupem času graduje, skvěle hrající Kamano teď pro domácí vybojoval rohový kop.
36'
François Kamano se prokousal až do zakončení z hranice šestnáctky a jeho rána proletěla těsně vedle levé tyče!
34'
Maxime Poundjé se šikovně uvolnil na levém křídle, jeho následný centr ale zblokoval Jonathan Gradit.
33'
Po delší době se vydali na útočný výlet caenští fotbalisté, dalekonosný nákop Mbengueho do pokutového území ale skončil až u Costila.
32'
Aktivní Samuel Kalu se vydal kupředu po pravém křídle a z okraje pokutového území vypálil, jeho pokus si ale Samba bez potíží pohlídal.
30'
Po nařízené standardce vznikl v prostoru před Sambou obrovský závar, nakonc z toho ale pramenila jen nepřesná střela Pabla.
29'
Samuel Kalu byl těsně před hranicí pokutového území faulován Mbenguem a také on si vykoledoval žluté napomenutí.
28'
Sudí Rainville znovu tasí ze své kapsičky žlutý kartonek, tentokrát ho udělil Lukasi Leragerovi
26'
Alexander Djiku se zničehonic zjevil za obranou soupeře, nepohlídal si ale ofsajdovou linii.
25'
Crivelli se sice daleko nedostal, došel si ale pro faul Julese Koundého.
24'
Briand nedokázal procpat míč k volnému Kamanovi, na opačnou stranu už peláší Enzo Crivelli.
23'
Její exekuci si vzal do své gesce Samuel Kalu, jenž to nemyslel zle, jeho rána ale mířila přesně do středu caenské branky a Brice Samba si připsal snadný zákrok.
22'
Jimmy Briand se skácel k zemi po souboji jeden na jednoho s Graditem, Girondins tak budou zahrávat další standardní situaci.
21'
Se žlutými kartami se najednou roztrhl pytel, za svůj ostrý zákrok na Auréliena Tchouaméniho byl napomenut Baissama Sankoh.
20'
Sergi Palencia vyfasoval za svůj zákrok u postranní čáry žlutou kartu.
18'
Enzo Crivelli se po levé straně prokousal až do soupeřovy šestnáctky, tam mu ale balon ujel do zámezí a následovat bude jen odkop od Costilovy svatyně.
17'
Akci Claudia Beauvuea zastavil Pablo, hráči Stade Malherbe ale ještě budou vhazovat.
15'
Jimmy Briand se vydal kupředu po levém křídle, daleko se ale nedostal a hráči v červených dresech už zakládají protiútok.
14'
Bordeauxští se teď dostali k dalšímu rohovému kopu, ani z této standardní situace ale žádné nebezpečí pro Sambu nepramenilo.
13'
Domácí mají zatím více ze hry, nyní sledujeme poklidnou kombinaci svěřenců kouče Bedoueta poblíž půlící čáry.
11'
Girondins nyní vybojovali rohový kop, centr z pravé stranyale defenzíva Caenu bez potíží odvrátila.
10'
Aktivní Kalu se prokousal až na okraj pokutového území, odkud přenesl hru na Françoise Kamana, ten se ale pozapomněl v ofsajdu.
8'
Z nařízeného rohového kopu hráči Stade Malherbe také nezahrozili, po faulu jednoho z hostů na bránícího Pabla navíc bude mít Benoît Costil spoustu času na rozehrávku.
7'
Po zaváhání domácí obrany se do rychlého brejku mohl vydat Enzo Crivelli, forvard Caenu si ale balon příliš předkopl a nakonec se do zakončení nedostal.
6'
Z této standardní situace sice domácí nezahrozili, krátce nato se ale souboj mezi Kaluem a Mbenguem zopakoval a domácí křídelník skončil v bolestech na trávníku.
4'
Samuel Kalu si u postranní čáry došel pro faul Mbengueho, Girondins tak budou zahrávat přímý kop z pravé strany hřiště.
3'
Jonathan Gradit si nepřidělával starosti a pod tlakem zapojil do rozehrávky gólmana Sambu, aktivní napadání v podání Bordeaux dělá hostům velké problémy.
2'
Brice Samba zaváhal a nenápadný centr z pravé strany vyrazil jen před sebe, naštěstí pro něj ale nestál v dostatečné blízkosti žádný z hráčů Bordeaux.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Palencia, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Otávio – Kalu, Tchouaméni, Kamano – Briand.
Náhradníci: Poussin – Cornelius, de Préville, Jovanović, Sabaly, Vada, Bašić.

SM Caen: Samba – Gradit, Guilbert, Djiku, Mbengue – Oniangué, Sankoh – Chauí, Fajr, Beauvue – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – S. Peeters, Ninga, Deminguet, Tchokounté, Diomandé, Armougom.

Rozhodčí: Rainville – Ocak, Mouysset.
SM CAEN

Stade Malherbe nezachytil vstup do sezóny a chvilku se pohyboval v sestupovém pásmu. Momentálně patří Caenu šestnáctá příčka, osmnácté Amiens má ale jen o bod méně. Právě proti Amiens získali modro-červení své dosud poslední vítězství, od tohoto duelu na konci září Stade Malherbe v Ligue 1 uhrál jediný bod za bezbrankovou plichtu s Guingampem.
GIRONDINS BORDEAUX FC

Soupeři pražské Slavie ze základní skupiny Evropské ligy momentálně patří jedenáctá příčka tabulky, dnešní výhra by ale Girondins s nejvyšší pravděpodobností katapultovala zpět do horní poloviny Ligue 1. Jaroslav Plašil a spol. ale naposledy v lize vyhráli před více než měsícem, kdy porazili Nantes 3:0, od té doby prohráli s Montpellierem, Nice a remizovali s Lyonem.
Francouzská Ligue 1 má dnes na programu čtyři zápasy třináctého kola a my se zde společně zaměříme na souboj mezi Girondins Bordeaux FC a SM Caenem. Začínáme v 15 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.