Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Dijon - 20. ledna 2019   19:00

Bordeaux
79' Cornelius (Kalu)
1:0
(0:0)
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly (88. Palencia), Koundé, Jovanović, Poundjé – Plašil (65. Bašić), Otávio, Kamano (64. Cornelius) – Karamoh, Briand, Kalu.
Poussin – Palencia, Lewczuk, Lerager, Bašić, Cornelius, de Préville.
Hamel – Pignatelli, Grosbost
Matmut Atlantique, Bordeaux
Dijon
Allain – Chafik, Yambéré, Lautoa, Haddadí (89. Alphonse) – Abeid, Amalfitano – Kwon Čang-hoon, Slití (40. Marié), Saïd (74. Bouka Moutou) – Tavares (C).
Rúnarsson – Alphonse, Bouka Moutou, Coulibaly, Marié, Balmont, Keita.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Šest nastavených minut uplynulo a zápas končí. Ze třech bodů se raduje Bordeaux, které přehrálo více než hodinu oslabený Dijon 1:0!

Ani jeden z týmů se nemohl v samotném úvodu prvního poločasu prosadit až do pokutového území. V šestnácté minutě upaloval na brankáře Costila Kwon, ten ale pod tlakem Koundého branku netrefil. To Julio Tavares byl ve dvou případech přesnější, ale v obou případech ho skvěle vychytal Benoit Costil. Následně přišla pro Dijon komplikace v podobně vyloučení Romaina Amalfitana, který ve středu pole skluzem sestřelil Brianda. Po změně stran Bordeaux ještě zvýšilo svou útočnou aktivitu, ale dlouho se nemohlo dostat k jediné střele. Až střídající Andreas Cornelius dopravil míč do sítě po skvělé přihrávce Kalua před prázdnou branku!
90+6'
90+5'
Čistým skluzem byl odzbrojen Andreas Cornelius. Domácí se ale okamžitě vrátili k balonu a pokračují v kombinaci ve střední části trávníku.
90+4'
Po Costilově nákopu bojoval o balon Karamoh. Alphonse musel hrát pod tlakem k Allainovi a ten rychle odkopával jen za postranní lajnu.
90+3'
Střídající Palencia má dostatek energie a tak se po pravém kraji dostal až k centru. Bašić nakonec zakončoval zpoza vápna, ale lehkou ránu dokázal Allain pokrýt.
90+2'
Abeidovi se podařilo překročit středovou lajnu s balonem u nohy, následně si chtěl kličkou udělat prostor, ale proti bránícímu Jovanovićovi neuspěl.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase šest minut.
90'
Domácí se přece jen ještě museli zaměřit i na obranu. Tavares si nebezpečně vyměnil míč před vápnem s Abeidem, ale ani jeden ze zmiňované dvojice se ke střele nedostal.
89'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Usáma Haddadí, přichází Mickaël Alphonse.
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Sergi Palencia.
87'
Kwonovi se podařilo na chvíli získat míč, ale po jeho přihrávce už nemohl nic dělat proti přesile obránců Tavares. Po vyloučení Amalfitana je kapitán Dijonu naprosto bez šance.
86'
Youssouf Sabaly dostal nepříjemný úder do kolena a zůstává ležet na hrací ploše. S krajním obráncem Bordeaux to nevypadá nejlépe.
85'
Bobby Allain vycestoval pro balon až daleko před vlastní vápno. Před Karamohem ale odpravil nebezpečí za postranní lajnu. Domácí ale zůstávají v tlaku.
83'
Bašićův pokus z volného přímého kopu dokázala nadzvednout obranná zeď. Domácí pokračovali rozehrávkou od rohového praporku, ani teď se ale domácí k zakončení neprosadili.
82'
Bordeaux pokračuje v náporu. Bašić našel osamoceného Brianda, ten byl faulován těsně před vápnem Dijonu a je z toho další standardní situaci pro domácí.
81'
Domácí jsou najednou při chuti. Kalu si znovu udělal prostor ve vápně, ale tentokrát jeho zpětná přihrávka našla jen Yambérého.
80'
Dijon se pokusil o rychlou odpověď. Kwon se vydal sám na útočnou polovinu, ale střelou z velké vzdálenosti poslal míč pouze vysoko na tribunu.
79'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Bordeaux se přece jen dostává do vedení! Na levé straně se pohyboval s balonem Sabaly, následně prošel až do vápna téměř nehlídán Samuel Kalu. Parádní přihrávku před prázdnou branku už nemohl ANDREAS CORNELIUS minout! Tentokrát byl Bobby Allain bez větší šance zasáhnout.
78'
Sabaly měl na pravém kraji o poznání více prostoru, následný centr do pokutového území ale sebral ze vzduchu Allain.
77'
Bašić se hnal s balonem u nohy do útoku, ale obejít Abeida nedokázal. Hostům se následně podařilo vyvést míč alespoň ke středové čáře.
75'
Bordeaux stále nemůže početní výhodu využít. Kalu měl míč u sebe, následně mu ale pod nohy upadl Abeid a je pískán faul útočící straně.
74'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Arnold Bouka Moutou.
73'
Z roztržky téměř všech hráčů na trávníku vyšli se žlutou kartou Jovanović a Yambéré.
72'
V pokutovém území Dijonu se strhla pořádná mela! Allain šel pro balon do souboje Corneliusem, následně se hned dva hráči ocitli na trávníku. Všechno přišel řešit hlavní rozhodčí.
71'
Domácí se pokoušejí zjednodušit hru. Po lehkém centru do pokutového území hlavičkoval z nepřipravené pozice Karamoh jen do náruče hostujícího brankáře.
69'
domácí téměř přišli k brance obrovskou náhodou. Centr na Corneliuse dokázal tečovat Lautoa, který ale srazil míč nešikovně, že by doplachtil lobem za brankáře. Allain ale dokázal zareagovat a parádním skokem ho vyrazil mimo.
68'
Bordeaux se rychle dostalo zpět k balonu, přes zhuštěný střed se ale domácím neprodíralo lehce. Kwon dokázal akci domácího celku výrazně zbrzdit.
66'
Opačný start do zápasů naopak prožívá Cornelius, který udeřil v hlavičkovém souboji loktem Tavarese a je potrestán žlutou kartou.
66'
To mohlo být střídání jako hrom! Toma Bašić se totiž postavil k rozehrávce volného přímého kopu po faulu na Kalua. Míč skvěle přeletěl zeď, ale poté těsně minul pravou tyč.
65'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jaroslav Plašil, přichází Toma Bašić.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Andreas Cornelius.
64'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Usáma Haddadí. Krajní obránce Dijonu byl pozdě v souboji s Kaluem a musel ho faulovat.
63'
Snad poprvé ve druhém poločase se probojovali na útočnou polovinu také hosté. Haddadí vysouval do úniku Tavarese, který ale neměl proti přesile ve vápně šanci.
62'
Jovanović rozjel útočnou akci Bordeaux. Domácí se rychle po pravém kraji přesunuli až do blízkosti vápna, ale od Plašila se odrazil míč jen do zámezí.
61'
Těsně před vápnem byl faulován Jimmy Briand. Míč si na místo přestupku připravil Yann Karamoh, který poslal svou střelu ale jen vysoko nad hostující branku.
60'
Ani hodina hry úvodní branku nepřinesla. Bordeuax je sice jasně aktivnější a v blízkosti vápna soupeře, ale Allain stále nemusel řešit složitější zákrok.
59'
Kamano se dopustil zbytečného faulu na útočné polovině trávníku. Hostům vyhovuje každé přerušení hry, následně se všichni budou muset přesunout k brance Benoita Costila.
58'
Allain po lehkém zákroku ve vlastním vápnu rychle vhodil míč do hry. Hosté se ale zalekli otevřeného prostoru a míč se tak vrátil zpět k obráncům.
57'
Plašil byl v nadějném náběhu, ale při snaze přihrávat podklouzl a míč doletěl jen do náruče hostujícího brankáře Bobbyho Allaina.
55'
Samuel Kalu měl na pravé straně dostatek prostoru ke střele, ale rozhodl se ještě přihrát a to neměl dělat. Míč následně srazil mimo ohrožení hostující branky Chafik.
54'
Zničehonic pálil z voleje Briand. Jeho pokus z otočky však dokázal Allain vyrazit alespoň na rohový kop. Z něj následně sebral míč do rukavic.
53'
Mahdi Abeid sestřelil ve středu pole Plašila a je za to odměněn žlutou kartou.
53'
Bordeaux se stále drží na útočné polovině. Kamanova přihrávka po trávníku ale skončila jen u Abeida, následně se provinil útočným faulem Yann Karamoh.
51'
Neskutečná individuální akce Samuela Kalua! V pokutovém území si domácí útočník poradil na malém prostoru hned se třemi protihráče, ale ze stoje už nedokázal svou střelu umístit mezi tři tyče.
50'
Jovanović se rozhodl o průnikovou přihrávku na Kalua. Ten ale opět stál jen za obránce. Lautoa však odvrátil nebezpečí jen za postranní lajnu a domácí tak budou moci pokračovat v tlaku.
49'
Balon prošel skrz hostující obranu až téměř do pokutového území. Yambéré se ale stačil otočit a ještě balon zastavil přes unikajícím Kaluem.
48'
Koundé se ale ihned zmocnil míče, následně ale nikam domácí nespěchají. Postupný útok vedli domácí po levém kraji, ale Briand ani Kalu se do vápna nedostali.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí bezbrankovou remízou!

45+3'
45+3'
Následně se navíc při snaze vybojoval míč provinil proti pravidlům Yann Karamoh. Zdá se, že oslabený Dijon přežije první půli bez inkasované branky.
45+2'
Bordeaux se už v nastaveném čase natlačilo s balonem na útočnou polovinu. Kalu si vyměnil míč s Briandem, ten si následně nabíhal do vápna, ale další přihrávka už k němu nedoputovala.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Tavares opět uspěl v hlavičkovém souboji s Jovanovićem. K balonu se následně dostal střídající Marié a ten pro hosty získal autové vhazování na útočné polovině.
44'
Benoit Costil musel znovu zasahovat. Po prohraném souboji Jovanoviće s Tavaresem se míč odrazil ke Kwonovi a ten ihned pálil z druhého doteku do středu branky.
43'
Sabaly zkoušel najít lobem za obranu Brianda. Před zkušeným útočníkem Bordeaux ale dokázal zasáhnout míč směřující do vápna Lautoa.
42'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Bordeaux se ale musí i bránit. Jovanović odehrál míč pod tlakem Tavarese jen do zámezí na tribunu.
41'
Kwon je navíc ošetřován za postranní lajnou a Dijon tak musí chvíli přečkat dokonce s devíti muži na trávníku.
40'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Najím Slití, přichází Jordan Marié.
39'
Fotbalisté Bordeaux chtějí početní převahu využít ještě v první poločase. Kaluova přihrávka ale skončila pouze za brankovou lajnou.
38'
Dijon se nevzdává ani v početní nevýhodě. Kwonova akce byla ale zastavena ještě v zárodku ve středu pole.
37'
Obrovská komplikace pro Dijon! Po ubráněném rohovém kopu se hnal do brejku Briand. Amalfitano ho chtěl zastavit, ale trefil ho skluzem do stojné nohy a musí po červené kartě opustit hrací plochu.
36'
Na druhé straně se opět hnal na Costila Julio Tavares. Hostující kapitán ale znovu trefil brankáře Bordeaux.
36'
Sabaly dostal parádní přihrávku do vápna, už byl ve velkém úhlu a tak nedokázal lépe připravit akci svým spoluhráčům.
35'
Domácí se po právu dožadovali odpískání rohového kopu, ale nakonec se bude rozehrávat jen od branky Bobbyho Allaina. Míč přitom šel za brankovou čáru od Haddadího.
33'
Bobby Allain si nechal postavit početnou zeď. U balonu byl Yann Karamoh, který ale pokusem k pravé tyči jen nechal vyniknout Allaina.
32'
Také domácí se dostali do blízkosti vápna soupeře. Kamano ale akci překombinoval, už byl v pozici odkud by se dala ohrozit branka, následně ještě přihrával Karamohovi a ten byl faulován.
31'
Neskutečná zákrok Benoita Costila drží bezbrankové skóre! Julio Tavares dostal ideální nahrávku na pravou stranu, obrana Bordeaux trestuhodně zaspala a Tavares se hnal na Costila zcela sám. Až jednatřicetiletý brankář Bordeaux zasáhl.
30'
Ani první půlhodina hry úvodní zásah nepřinesla. V posledních momentech jsou více u balonu domácí, ale přes pevnou obranu Dijonu se ne a ne dostal ke střele.
28'
Youssouf Sabaly měl dostatek času na pravém kraji k rozehrávce. Zkušený obránce dokázal přenést hru přes celou šířku trávníku. Kalu už ale tak úspěšný nebyl.
27'
Před Kwonem sebral balon na obranné polovině Otávio. Defenzivní záložník ale následně nepřihrál přesně a toho mohl využít znovu Kwon. Jeho rána však skončila ve stejném prostoru, jako pokus před malou chvílí.
26'
Bordeaux vytáhlo napadání až téměř k vápnu soupeře. Yambéré byl při rozehrávce pod tlakem a tak raději nakopl míč na útočnou polovinu. Kwon už se balonu na levém kraji nedostal.
25'
Francois Kamano sice rychlostně předčil Haddadího, ale s balone vycestoval až mimo hrací plochu. Hosté tak budou moci vhazovat zhruba ze středu trávníku.
24'
Julio Tavares si zabíhal za obranu po přetaženém centru. Míč mu přistál přesně u kopačky, ale zpracování hostujícímu kapitánovi nevyšlo podle představ.
23'
O centr do šestnáctky se postaral Jules Koundé. Ve vápně se ale neprosadil k hlavičce Briand ani následně Kamano. Rychlý protiútok Dijonu končí zákrokem Jovanoviće.
22'
Poundjé se vysunul podél postranní lajny až do prostoru, odkud bylo možno centrovat. Následně byl faulován na pětadvaceti metrech faulován Sabaly.
21'
Bordeaux nebylo daleko od nebezpečné střely. Balon se odrážel v blízkosti hranice pokutového území, ale Briand ani Kalu se nakonec k zakončení nedostali. Kamanova rána už byla jen propagační.
20'
Karamoh už měl před sebou jen posledního obránce, ale právě Haddadí ho dokázal o míč připravit. Bordeaux ale bude pokračovat autovým vhazováním.
19'
Bordeaux si bude muset dávat pozor také na zadní vrátky. Dijon v posledních minutách prokázal, že umí pořádně zatopit domácí obraně.
18'
Dijon se začíná prosazovat také v útoku. Chafik dokázal parádně načechrat balon do pokutového území. Tavares se sice k hlavičce nedostal, ale míč se odrazil přesně proti noze Slitímu, ten ale pálil z voleje nad branku.
16'
Velká šance Dijonu! Zničehonic vyplaval za obranou Kwon. Koundé už se na Jihokorejce začal dotahovat a tak Kwon musel pálit z nepříliš připravené pozice a podle toho to také dopadlo.
15'
Haddadí měl co dělat, aby na levém kraji obrany odstavil od balonu Kamana. Domácí následně ztratili balon, ale než se hosté rozhodli o útok, tak o něj znovu přišli.
14'
Saïd namazal ve středu pole SaBalymu. Domácí se ale do protiútoku nehnali a raději uklidňují hru v postupné kombinaci u středového kruhu.
13'
Fouad Chafik motal hlavu Karamohovi. Ten si to nenechal líbit a zajel do soupeře skluzem. Právě útočník Bordeaux je prvním potrestaným hráčem zápasu.
12'
Koundé přece jen našel Otávia. Také Jaroslav Plašil se dostal do hry, ale ve zhuštěném středu ztratil balon, nabídnutou šanci hosté prováhali pomalou rozehrávkou.
11'
Jovanović nyní zachránil Bordeaux. Měl proti sobě přesilu útočících hráčů, ale stačil vypíchnout balon při pomalé nahrávce. Jules Koundé ale po zisku míče nemá s kým kombinovat.
10'
Yann Karamoh musel nadskočit před Lautoaem, který šel do souboje agresivním skluzem. Hlavní rozhodčí ale nechal zápas pokračovat a tak jsou u balonu hosté.
9'
Haddadí se zapojil do bránění. Tuniský obránce následně nebyl příliš přesný a tak tak, že Karamoh nezískal balon v nebezpečném prostoru.
8'
Samuel Kalu je zpět na trávníku a hra může pokračovat. Sabaly si s lehkostí poradil a nabíhajícím Tavaresem a balon tak doputoval až k Costilovi.
7'
Zdravotní potíže má Samuel Kalu. S útočníkem Bordeaux to nevypadá nejlépe, Kalu je pořádně otřesen po souboji s Allainem.
6'
Kalu se stáhl pro balon až téměř mezi vlastní obránce. Následně se domácím dařilo na levém kraji, Karamoh čaroval s balonem u postranní lajny, poté poslal míč do vápna, kde ale zasáhl před Briandem Allain.
5'
Sabaly spolupracoval na pravém kraji s Plašilem, čerstvě sedmatřicetiletý český záložník posílal míč na Karamoha, ale o poznání mladší útočník nedokázal obejít Haddadího.
4'
Kwon byl faulován na třiceti metrech před brankou Benoita Costila. Následně hosté ještě rozehrávali rohový kop, ale Tavares hlavičkoval mimo tři tyče.
3'
Od Otávia putoval míč středem trávníku pouze k hostujícímu Abeidovi. Také Dijon se poprvé v zápase ocitl s balonem pod kontrolou na útočné polovině trávníku.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Bordeaux se ihned hnalo do útoku, ale Karamohův centr příliš až příliš přetažený.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednadvacátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Koundé, Jovanović, Poundjé – Plašil, Otávio, Kamano – Karamoh, Briand, Kalu.
Náhradníci: Poussin – Palencia, Lewczuk, Lerager, Bašić, Cornelius, de Préville.

Dijon FCO: Allain – Chafik, Yambéré, Lautoa, Haddadí – Abeid, Amalfitano – Kwon Čang-hoon, Slití, Saïd – Tavares (C).
Náhradníci: Rúnarsson – Alphonse, Bouka Moutou, Coulibaly, Marié, Balmont, Keita.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux si povedeným závěrem loňské sezony v Ligue 1 vybojovalo účast alespoň v předkolech Evropské ligy, kde si nejprve poradili s lotyšským Ventspils celkovým skóre 3:1. Ani Mariupol z Ukrajiny si ve třetím předkole na Bordeaux nepřišel a postup vydřel Jaroslav Plašil a další i proti Gentu. V základní skupině si Bordeaux připsalo dvě vítězství ve dvou posledních zápasech a na postup nedosáhlo.

V přípravných zápasech je cenná je pro Bordeaux výhra 2:1 nad sokem ze Saint-Étienne, když se o branky postarali Kamano a Tchouameni. Generálka však celku Jaroslava Plašila příliš nevyšla. Proti Unionu Berlín z druhé Bundesligy zachraňoval jen remízu 1:1 po hodině hry Koundé.

V Ligue 1 zatím Bordeaux zaostává. Po devatenácti odehraných kolech se v tabulce nachází až ve druhé polovině, na místa před sebou ale neztrácí příliš mnoho bodů. V roce 2019 už má Bordeaux za sebou dva ligové zápasy, nejprve tým Jaroslava Plašila nestačil 0:1 na Nice, ale v minulém kole už vydřel tři body díky vítězné brance z druhé minuty nastaveného času.
Dijon FCO

Dijonští fotbalisté se v minulém ročníku pohybovali v klidném středu tabulky a nakonec obsadili konečné jedenácté místo. Letos to vypadá z pohledu Dijonu jako boj o zachování příslušnosti v elitní francouzské soutěži.

Dijonu patří po devatenácti odehraných zápasech až osmnáctá pozice, když horší je pouze Monako a poslední Guingamp, který ztrácí na Dijon tři body. V roce 2019 odehrál Dijon pouze jediný ligový zápas. V utkání s Montpellier si dokázal vybojovat alespoň bod s týmem bojujícím o evropské poháry pro příští sezony.
Krásný nedělní večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás u sledování 21. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Bordeaux přivítá na domácím hřišti Dijon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.