Samba – Gradit (78. Armougom), Djiku, Baysse, Guilbert – S. Peeters (61. Deminguet), Oniangué (C) – Bammou, Chauí (61. Ninga), Beauvue – Crivelli.
Stade Michel d'Ornano, Caen
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Koita, Sorbon (C), Tabanou, Rebocho – Blas, Fofana (81. Phiri), Didot, Benezet – Julan (75. Rodelin).
Caillard – Traoré, Phiri, Phaeton, Ngbakoto, Rodelin.

Fotbalová variace na francouzskou literární klasiku "Les Misérables" je u konce. V soubojích SM Caen a Guingampu už nepadl gól čtyři a půl hodiny, po dvou bezbrankových remízách z loňské sezóny mohl i dnešní zápas vzhledem k téměř naprosté absenci šancí sotva skončit jiným výsledkem.
Domácí posunula remíza na 12. místo, hosté zůstali i po dnešku na dně tabulky.
Těm, kteří celý přenos protrpěli, či byli s Cimrmanem zvědaví, zda bude druhá polovina stejně slabá jako první, děkuji za pozornost a snad někdy příště u lepších fotbalových podívaných na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:5.
90+5'
90+5'
Strkanice před bránou, čtyři minuty už vypršely, ale El Hadj ještě nechá roh rozehrát.
90+4'
Roh se naopak na druhé straně hřiště povedlo vybojovat Crivellimu, který vletěl do souboje a vyděsil obranu Guingampu. Zřejmě poslední možnost změnit bezbrankový výsledek!
90+3'
Blasovi v souboji s Ningou u praporku odskakuje míč za čáru – odkop od brány Caen.
90+2'
Útočný faul na Ikoka, přímý kop rozehraje švédský brankář En Avantu.
90+2'
Didot nalevo krásnou šajtlí uvolnil Rodelina, který z nadějného postavení úplně zkazil centr.
90+1'
Rozhodčí Ben El Hadj nastaví 4 minuty.
89'
Armougomův střílený nákop zkrotil Karl-Johan Johnsson a nepustil Crivelliho k dorážce.
88'
Nic z toho nebylo, jen aut z opačné strany.
87'
Rebocho utekl po levém křídle a z jeho sraženého centru vybojovali Bretaňci roh.
86'
Crivelli si nabíhal do vápna na centr z levé strany, míč se však odrazil od obránce Tabanoua obloukem do Johnssonových rukavic.
85'
A hned končí na druhé straně vysoko nad břevnem centr, který se svezl z kopačky jednomu z domácích fotbalistů.
85'
Rodelin vyslal do běhu Benezeta, který se pěkně vyhnul obránci a ze strany se vřítil do pokutového území, jenže úplně pokazil finální centr.
83'
Zápas směřuje k bezbrankové remíze, kterou skončily i předchozí dva duely těchto mužstev. V závěru to vypadá, že jsou všichni s bodem spokojeni.
82'
Ve výskoku se srazil Oniangué s Didotem, rozhodčí si vybral jako nedovolený zákrok domácího kapitána.
81'
Nucené střídání v týmu En Avant Guingamp: odstupuje zraněný Guessouma Fofana, přichází Lebogang Phiri.
79'
Caen rozehrálo přímý kop do strany, bombou kolem zdi z 25 metrů přímo doprostřed brány prověřil gólmana Djiku.
78'
Trenér Stade Malherbe Caen má pro dnešek dostřídáno: stahuje Jonathana Gradita, na jeho místo míří Yoel Armougom.
76'
Djiku zezadu přišlápl Blase, celek En Avant nabídnutou standardku nevyužil.
75'
Střídá i En Avant Guingamp: ze hřiště jde Nathaël Julan, přichází Ronny Rodelin.
74'
Dlouhý nákop stahuje s jistotou před Bammouem švédský brankář Guingampu.
73'
Domácí se marně snažili vykoledovat pokutový kop. Tabanou sice lehce položil Crivellimu ruku na rameno, ale za tohle se ve slušné společnosti penalty nepískají.
72'
Hosté se sérií přihrávek propracovali z blízkosti soupeřovy šestnáctky až zpátky k vlastnímu brankáři...
71'
Kolmou přihrávku do volného prostoru dostal Benezet, jeden na jednoho si netroufl, tak přihrál pod sebe. Než si Julan s Didotem srovnali míč, už jim ho domácí ukopli.
69'
Nepřesné přihrávky se střídají na obou stranách s železnou pravidelností. Založit kloudnou akci je nadlidský úkol.
67'
Nálada na tribunách je navzdory předváděné hře stále dobrá, oba tábory vlajkonošů bez ustání povzbuzují své oblíbence.
65'
Na trávníku se jiskří, rozhodčí zřejmě zapomněl kartičky v šatně. Další faul zezadu na rozběnutého Benezeta alespoň Bammouovi odpískal.
64'
Jenže standardky Caenu jsou jedna velká bída. Opět letí míč vysoko nad hlavami hráčů do nikam.
63'
Vzápětí pro změnu Fofana náskokem zboural Beauvuea a teď už se píšťalka sudího ozvala.
63'
Domácí kapitán Oniangué zezadu podrazil Benezeta, což prošlo u rozhodčího bez trestu.
62'
Další nepřesnost ve středu hřiště a domácí upalují zpátky. Výborně zasáhl čerstvý Deminguet, jenže pak Bammou centruje do země nikoho.
61'
Dvojnásobné střídání Stade Malherbe Caen: ze hřiště odcházejí Stef Peeters a Sajfaddín Chauí, novými muži na trávníku jsou Jessy Deminguet a Rodrigue Casimir Ninga.
58'
Ludovic Blas je při chuti, po Ikokově patičce si navedl míč zprava na střed a prudkou střelou mířil přímo do brankáře hostů.
57'
Tabanou byl při postupu vpřed opakovaně okopáván, až skončil na zemi.
55'
Dobré momenty Guingampu. Nejdříve kličkoval velkým vápnem Blas, jehož odstavil až třetí protihráč. Míč ale zachytil Didot a dal ho do uličky Benezetovi, z jehož zpětné přihrávky vzešla dobrá pozice pro Julana, jenž při střele podklouzl a Samba měl na čáře snadnou práci.
53'
Fofana zajel po trávě kolíky napřed do Gradita, sudí El Hadj zatím nepovažuje za nutné tasit kartu.
52'
Nepatrný náznak akce celku En Avant domácí obrana ve spolupráci se Sambou poslala do patřičných mezí.
51'
Graditovi utíká míč do zámezí a s úšklebkem nad svým počínáním kroutí hlavou.
49'
V šestnáctce se dostal k míči Beauvue. Hezky si zasekl míč kolem Sorbona, jeho tvrdý projektil však dokázali zablokovat zbývající obránci Guingampu.
47'
Domácí se neprosadili centrem a po odkopu za půlící čáru rozjíždějí akci zase od začátku.
46'
Pátý bezbrankový poločas těchto soupeřů po sobě je minulostí. Fotbal se hraje zatím i navzdory nepříliš vysokému očekávání mizerný a za celých 45 minut nemuseli brankáři ani jednou zasahovat proti přímé střele. Tu jedinou vykopl z brankové čáry hostující záložník Didot. Nerozhodný výsledek je zatím naprosto zasloužený.
Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 1:0, střely mimo 1:1, rohy 2:1, fauly 9:2, ofsajdy 1:1.
45'
44'
Zajímavou standardku 30 metrů od brány měli hosté, nic z ní nevytěžili.
43'
Velká šance domácích po rohovém kopu. Nejprve hlavičkoval z malého vápna o zem kapitán Oniangué, z brankové čáry míč vykopával Didot. Před dalšími dotírajícími hráči ho pak vyboxoval daleko pryč brankář Johnsson.
42'
Blas se vrátil vypomoci obraně Guingampu a odhlavičkoval jedovatý centr na roh.
40'
Po prvním rohovém kopu hostů má míč pevně ve své moci Brice Samba.
39'
Náznak příležitosti Guingampu. Benezet si naběhl přesně z ofsajdové hrany do volného prostoru a mířil z pravé strany sám na bránu, jenže se střelou váhal, takže se stihl vrátit Djiku a zblokovat ji na roh.
38'
Fotbalový odvar mezi šestnáctkami nemá konce. Alibismus vévodí na obou stranách.
36'
Portugalec Rebocho už podruhé napálil míčem z pár metrů protihráče, tentokrát dostal do hrudi domácí kapitán Oniangué.
34'
Beauvue se sólovým průnikem nedostal skrz přesilu, míč má brankář bretaňského celku.
32'
Narážečka hostů na úrovni velkého vápna nevyšla, Normanďané zapojují do rozehrávky i brankáře Sambu.
31'
Na druhé straně si Enzo Crivelli v náznaku šance přišlápl balon.
31'
Podpořit útok se vydal domácí levý bek Guilbert. První narážečka vyšla, pak mu ale míč vypíchl Fofana. Také jeho brejk skončil přihrávkou do země nikoho.
29'
Nepřesný nákop domácích letí až k brankáři Johnssonovi. Fotbal zatím v Normandii pláče.
28'
Poslední tým tabulky se postupnou kombinací snaží přiblížit domácí bráně, daří se mu to vždy tak do mety 30 metrů od ní.
26'
Na půlící čáře byl Peetersovi pískán faul na Benezeta.
25'
Stef Peeters založil nepřesnou přihrávkou brejk Guingampu, centrovaný míč domácí obrana opět odvrací a u balonu jsou zase hráči Caen.
24'
Míč rozhodčího uprostřed hřiště. Na první přímou střelu čekají diváci zatím marně.
22'
Dlouhý aut si stahuje ze vzduchu do rukavic švédský brankář Johnsson.
21'
Fotbalisté Stade Malherbe se několika přihrávkami do trojúhelníku vymanili z napadání, kolmici na rozběhnutého Bammoua odvrací skluzem do autu Ikoko.
19'
Blas bude v pořádku, jeho spoluhráči rozehrávají přímý kop z půlky hřiště dozadu.
18'
Jonathan Gradit vletěl do souboje s Blasem a po jeho šlapáku se hostující křídlo svíjí na trávníku.
16'
První roh se nepovedl, hosté pláchli do rychlého brejku a akce končí v autu.
15'
Dva hráči v bílém vzali v hlavičkovém souboji na malém vápně do klinče Crivelliho, Tabanouovi se při tom míč lehce otřel o paži, což se domácí snažili u rozhodčího reklamovat. Ben El Hadj však ukazuje jen na roh.
14'
Hraje se jen od vápna k vápnu, zápasu zatím chybějí šance.
11'
Na trávník byl sestřelen Bammou, z bezprostřední blízkosti ho trefil míčem do obličeje Rebocho. Rozhodčí přerušuje hru, domácí křídlo se zdá být v pořádku.
10'
Před bránou Normanďanů vypukl po přímém kopu velký závar, opakovaným nákopům nakonec domácí obrana dokázala úspěšně čelit a hosté se do zakončení nedostali.
8'
Domácí Beauvue skosil k zemi Ikoka a nevím, čemu se diví. Guingamp má k dispozici krátký roh.
7'
Ludovic Blas zachytil odražený míč před velkým vápnem a z 20 metrů vyslal tvrdou, leč nepřesnou střelu na domácí bránu.
6'
Guingamp si při prvním náznaku útočné akce nepohlídal ofsajd, v němž stál po autovém vhazování a rychlé narážečce právě házející Blas.
5'
Chauímu je pískán k nelibosti domácího trenéra Fabiena Mercadala útočný faul.
3'
První střelecký pokus si připsali hráči Caen, konkrétně Claudio Beauvue hlavičkoval po zpětném centru Bammoua vysoko nad.
2'
Domácí se vrhli do boje zčerstva a zatím nepůjčili soupeři míč. Bammou se však driblinkem zahnal do autu u rohového praporku.
1'
V Caen ukazuje teploměr 13°C, pro fotbal panují ideální podmínky. Domácí fotbalisté nastupují před slušně zaplněné tribuny v rudo-modře pruhovaných dresech, hráči Guingampu oblékli bílou sadu.
Hostující mužstvo muselo těsně před výkopem měnit původně nahlášenou soupisku. Zřejmě kvůli zranění při rozcvičce z ní vypadl Lucas Deaux a do základu se posunul Guessouma Fofana.
Pětatřicetiletý kapitán hostů Jérémy Sorbon je odchovancem a legendou domácího klubu, za který odehrál během devíti let 289 mistrovských utkání. Za jiný klub než Caen a Guingamp ve své dlouhé kariéře nehrál.

Stade Malherbe Caen: Samba – Guilbert, Djiku, Baysse, Gradit – Peeters, Oniangué /C/ – Beauvue, Bammou, Chauí – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Armougom, Imorou, Deminguet, Ninga, Tchokounté, Sankoh.

En Avant Guingamp: Johnsson – Ikoko, Koita, Rebocho, Sorbon /C/, Tabanou – Blas, Deaux, Didot, Benezet – Julan.
Náhradníci: Caillard – Traoré, Phiri, Fofana, Ngbakoto, Rodelin, Phaeton.

Rozhodčí: El Hadj – Jeanne, Pasqualotti.
Vzájemné zápasy
Utkání těchto soupeřů bývají chudá na góly, v loňské sezóně nepadl žádný – dvakrát se hrálo 0:0.
Od postupu do ligy se Guingamp představil v Caen čtyřikrát. Každé z mužstev si připsalo po jedné výhře, dva duely dopadly smírně. Mírně lepší skóre 3:4 hovoří pro fotbalisty z Bretaně.
En Avant Guingamp s pěti body a skóre 6:18 uzavírá dvacetičlennou tabulku Ligue 1, za což může hlavně bídná bilance z domácího hřiště. Na výjezdech vybojoval čtyři body, u sebe v Bretaňsku jen jeden.
Na jaře hrál Guingamp klidný střed tabulky a tak je pro jeho fanoušky vstup do nové sezóny nepříjemným překvapením.
Nejlepším střelcem je Marcus Thuram se třemi góly.
Fotbalisté Stade Malherbe Caen se nacházejí na 15. místě tabulky francouzské ligy s 10 body a skóre 10:13. Navazují tak na loňskou sezónu, kdy skončili bod nad pásmem sestupu a měli zdaleka nejhorší útok celé ligy.
Na domácím hřišti v Normandii ještě letos neprohráli (třikrát ze čtyř zápasů ovšem plichtili) a další přísun bodů jistě očekávají i od střetnutí s posledním Guingampem.
Caen zatím marně hledá vyloženého střelce, po dvou gólech zaznamenali Beauvue, Crivelli a Bammou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.