Ligue 1 -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lens - 2. června 2019   21:15

Dijon
30' Slití (Lautoa) • 73' Saïd (Kaba) • 90+1' Slití
3:1
(1:1)
Lens
41' Duverne  (Bellegarde)
Dijon
Allain – Alphonse, Yambéré, Coulibaly, Haddadí – Balmont (69. Jeannot), Lautoa (C) (46. Marié), Amalfitano – Saïd, Kaba (88. Abeid), Slití.
Rúnarsson – Bouka Moutou, Sammaritano, Abeid, Marié, Chafik, Jeannot.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lens
Vachoux – Duverne, Tahrat, Fortes – Chouiar (81. Kyei), Doucouré, G. Gillet (C), Mendy – Gomis, Bellegarde (46. Mesloub), Ambrose (67. Banza).
Belon – Banza, Sagnan, S. Diarra, Mesloub, Centonze, Kyei.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:15.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a odvetný zápas baráže o nejvyšší francouzskou soutěž končí. Dijon přehrál na domácí půdě Lens 3:1 a zajistil si účast mezi elitou i pro příští rok.

První minuty příliš fotbalové krásy nenabídly. Až po půlhodině hry přihrával Wesley Lautoa parádně na rozběhnutého Naíma Slitího a ten proměnil samostatnou akci střelou ke vzdálenější tyči. Následně se ke slovu dostalo i Lens, hostující celek přitlačil soupeře a byl odměněn vyrovnáním. Belegarde nacentroval do vápna, kde hlavičkoval nechytatelně pro Allaina Duverne.

Po změně stran drželo více míč Lens. Po obrovské chybě se ale do vedení vrátil Dijon, když minelu v rozehrávce využil Kaba, který vyzval ke skórování Wesleyho Saïda. Poslední slovo měl poté v nastaveném čase Naím Slití, který završil dnešní duel.
90+4'
90+3'
Steven Fortes byl po srážce s brankářem, ale už se znovu pokračuje ve hře.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Dijon právě vstřelil branku!
Dijon bude hrát Ligue 1 i v příští sezoně! Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu trávníku se vydal za balonem NAÍM SLITÍ. Proti útočníkovi se vydal i brankář Lens, ale místo míče trefil jen vlastního obránce a poté už mohl tuniský útočník završit zápas.
90+1'
A další faul Walida Meslouba. Domácí ale balon příliš dlouho na útočné polovině neudrželi. I Mendy ale rozehrávku uspěchal a míč skončil až u Allaina.
90'
Doucouré vysouval na pravé straně Gilleta, ten prostrkával balon na střídajícího Meslouba, ale ten si při zpracování pomohl rukou.
89'
Mesloub zastavil akci Saïda jen za cenu nedovoleného zákroku. Domácím následná rozehrávka trvala o poznání déle.
88'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Mehdi Abeid.
87'
Od Allaina putoval balon do středu trávníku k nohám Amalfitana. Také Kaba šel do tvrdého souboje, ale udržel míč pro Slitího.
85'
Kyei upadl po souboji s Haddadím, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. Následně byl na trávníku také Jeannot, ale ani nyní se nepískalo.
84'
Walid Mesloub posílal míč za obranu na Gomise. Než se ale útočník hostujícího celku zorientoval, tak se před něj dostal Yambéré.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Kaba se už už viděl v úniku, ale po přihrávce Jeannota je mu pískán ofsajd.
82'
Rohový kop Dijonu byl nebezpečný. Coulibaly sice prohrál hlavičkový souboj, ale poté se míč odrazil do pohybu Slitímu. Ten ale pálil jen nad branku.
81'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Grejonh Kyei.
80'
Centr sice domácím nevyšel podle představ. Po obranné hlavičce se ale dostali hráči Dijonu k rohovému kopu.
79'
Slití zválcoval na pravém kraji Fortese, následně se ale píská faul až na Saïda. Dijon bude rozehrávat z nebezpečné pozice před vápnem.
78'
Mickaël Alphonse vhazoval zpoza postranní lajny. Domácí se zkoušeli prokombinovat po pravé straně, ale míč doklouzal po trávníku až k Vachouxovi.
77'
Amalfitano přihrával podél postranní lajny k Slitímu, ten ještě zkoušel uvolnit Kabu, ale domácí útočník už nedokázal přehrát Tahrata.
76'
Tlak Lens pokračoval od rohového praporku. Hned dva hostující hráči zůstali na trávníku, ale hlavní rozhodčí faul neodpískal.
75'
Yannick Gomis byl faulován na pětatřiceti metrech od branky domácího celku. K rozehrávce se postavil Chouiar, ale Allain skvěle zasáhl.
73'
Obrovská chyba Jérémy Vachouxe! Fortes přihrával pod tlakem brankáři, tomu odskočil balon od kopačky a najednou byl v šanci Sory Kaba. Hrotový útočník ještě přistrčil míč před prázdnou branku WESLEYMU SAÏDOVI, který proměnil vyloženou pozici v gól.
72'
Bobby Allain rozehrával pod trávníku k Coulibalymu. Domácí ale o balon přišli ještě na polovině trávníku. Další akci Lens zastavil Haddadí.
71'
Mounir Chouiar rozehrával rohový kop. Nejprve odhlavičkoval balon mimo vápno Yambéré, pokus z hranice šestnáctky už se Gilletovi nevyvedl.
70'
Saïd si narazil s Kabou, ale následně neustál souboj s Mendym a o balon rychle přišel. Než se ale hosté rozhodli jít do útoku, tak už se Dijon stačil vrátit.
69'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Benjamin Jeannot.
68'
Druhý poločas zatím postrádá větší tempo. Slití mířil s míčem do útoku, ale nedostal se ani před pokutového území druholigového soupeře.
67'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Thierry Ambrose, přichází Simon Banza.
66'
Haddadí mířil s míčem po levé straně do útoku. Až do pokutového území Lens se ale sám nedostal. Duverne přidal povedený obranný zákrok.
65'
Walid Mesloub pádil s balonem do otevřené obrany, ale místo aby přihrál osamocenému Gomisovi na pravé straně, tak šel do souboje, ve kterém přišel o balon.
64'
Mesloub měl dostatek prostoru ve středu pole, několika rychlými kroky se dostal do střelecké pozice, ale branku trestuhodně netrefil. Allain ani nyní nemusel zasahovat.
63'
Mesloubova rána byla zblokována Coulibalym, následně chtěl ještě pokračovat v akci Gomis, ale ten už se podle rozhodčích nacházel v ofsajdu.
62'
Po několika soubojích ve středu pole se dostal k míči Chouiar. Následně spěchal s míček do vápna Gomis, ale v souboji s Haddadím si pomohl faulem.
61'
I po více než hodině hry je stav zápasu nerozhodný. Po změně stran byli aktivnější hosté, ale v posledních minutách se vrací do režie domácí celek.
60'
Po rychlé rozehrávce už byla obrana Lens ve svém postavení. Kaba ještě prostrkával míč do šestnáctky, ale při zpracování si pomohl lehce rukou.
59'
Gillet fauloval u středového kruhu Balmonta. Domácí sice pokračovali v akci, ale hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
58'
Od Fortese putoval balon podél postranní lajny k Mendymu. Amalfitano stačil zbrzdit akci soupeře, ale hosté budou opět vhazovat.
57'
Také Dijon se dostává ve druhém poločase do tempa. Slití zkoušel akrobaticky zakončovat ve vápně, ale tělem ho odstavil od balonu Duverne.
56'
Kaba přistrčil míč za sebe ke Slitímu. Ten na nic nečekal a rychle vypálil. Zpoza pokutového území ale trefil jen před sebou stojícího Tahrata.
55'
Jordan Marié sice získal míč pro domácí, ale dlouho ho neudržel. Do protiútoku se řítili také hosté, ale to už byla obrana Dijonu zformovaná.
54'
První žlutá karta zápasu! Cheick Doucouré zastavil protiútok Amalfitana jen za cenu taktického faulu ve středu pole.
53'
U středové čáry získal autové vhazování hostující Doucouré. Po rychlé rozehrávce pádil za balonem Mesloub, ale Haddadí stačil odvrátit znovu do zámezí.
52'
Dijon získal pozici na pravé straně po faulu na Balmonta. Právě devětatřicetiletý záložník domácího celku napálil míč do vápna, ale Kabova hlavička skončila mimo.
50'
Dijon je ve druhé polovině pasivní. Amalfitano míč pouze odevzdal Mendymu. Hosté pokračují v náporu, ale Allain ještě zasahovat nemusel.
49'
Mounir Chouiar nacentroval do vápna, ale k míči se dostal jako první Walid Mesloub. Střídající útočník ale pálil z prvního doteku jen vedle domácí branky.
48'
Lens je po změně stran stále u balonu. Arial Mendy dokázal vybojovat na Alphonsovi rohový kop. Hosté chtějí zvrátit stav na svou stranu.
47'
První akci druhé půli měli k dispozici hosté. Chouiar centroval z pravé strany do vápna, ale jako první byl u míče Sennou Coulibaly.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Jordan Marié.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Walid Mesloub.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:17.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
První poločas už se pouze dohrává u středového kruhu. Domácí drží balon, ale do útoku už se nepouštějí.
44'
Minutu před pauzou centroval do šestnáctky Slití. Nakonec se ale jako první k míči dostal Mendy. Následně se na trávník skácel Balmont.
43'
Domácí tým chtěl rychle odpovědět. Balmont přihrával na Slitího, který byl ale nedovoleně zastaven Doucourém. Standardní situaci také pro Dijon.
41'
Lens právě vstřelilo branku!
Lens ještě do poločasu srovnává stav zápasu! Po faulu Haddadího rozehrávali hosté standardní situaci zpoza pokutového území. Bellegarde centroval před Allaina. Obrana Dijonu nedokázala dokonale pokrýt JEANA-KÉVINA DUVERNA, který zakončil hlavou přesně do rohu branky.
40'
První poločas pomalu míří ke svém uzávěru. Lens stále ztrácí v odvetě barážového duelu jednu branku. Nyní nebyl daleko od zakončení Ambrose, ale míč odpravil do bezpečí Coulibaly.
38'
Bobby Allain rozehrával od své branky do středu pole. Slití sice úvodní souboj prohrál, ale následně byl faulován bránícím Fortesem.
37'
Amalfitano musel zabrat do obrany. Lens se pokouší ještě do poločasu přitlačit soupeře. Ambrose získal pro druholigový tým autové vhazování.
36'
Zdravotní potíže má hostující obránce Mehdi Tahrat. Po ošetření se však z trávníku zvedá a opouští hrací plochu.
35'
Balmont se provinil dalším faulem. Ihned po rozehrávce však přišel o balon Doucouré a do útoku se mohli vydat domácí. Ani Saïd ale u míče příliš dlouho nevydržel.
34'
Arial Mendy zkoušel přihrával podél postranní lajny na Ambroseho, ale útočník Lens byl pokrytý Haddadím. Lens se však k míči velmi rychle vrátilo.
33'
Tentokrát měl před sebou prostor Sory Kaba, ještě přihrával Slitímu, ale ten akci, která vedle k brance nezopakoval. Míč skončil jen vedle branky.
32'
Domácí pokračují po vstřelené brance v aktivní hře. Na levém kraji ale nedokázal udržet balon pod kontrolou Romain Amafitano.
30'
Dijon se ujímá vedení! Na levé straně pláchl obraně hostujícího celku NAÍM SLITÍ. Po vynikající přihrávce Lautoy směřoval s balonem až do pokutového území, mohl ještě přihrávat Kabovi, ale zvolil ránu ke vzdálenější tyči a trefil přesně.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Domácí se museli více zaměřit také na obranu, ale Lens je v útočné fázi zatím zcela bezzubé.
29'
Také Slití zkoušel projít do pokutového území. Těsně před šestnáctkou upadl na trávník, ale po lehkém kontaktu s Fortesem hlavní rozhodčí neodpískal.
28'
Nebezpečný centr z pravé straně posílal do šestnáctky Dijonu Mendy. Míč ale jen proletěl bez doteku hráčů mimo pokutového území. Vhazovat může domácí tým.
27'
Amalfitano nedokázal odkopnout balon do bezpečí. Bellegarde se dostal k míči na pravé straně a následně musel znovu faulovat Balmont.
26'
Tentokrát předvedl tvrdý faul ve středu pole Sennou Coulibaly. Na trávníku zůstává s bolestivou grimasou Yannick Gomis.
25'
Sory Kaba se snažil ještě doběhnout nepřesnou přihrávku, ale jako první byl u balonu hostující obránce Mehdi Tahrat.
24'
Fortes rozehrával na pravou stranu, kde čekal na přihrávku Chouiar. Následně byl v náběhu také Doucouré, ale hosté se stále nemohou prosadit k jediné střele.
22'
Kapitán hostujícího celku Guillaume Gillet zastavil nedovoleně rozběhnutého Slitího. Žlutá karta visela ve vzduchu, ale hlavní rozhodčí zatím hráče netrestá.
21'
Také Lens se pokusilo zahrozit. Doucouré hledal ve vápně Ambroseho, který ale stál jen na připraveným Coulibalym. Lens se ještě udrželo u balonu.
20'
První nebezpečná situaci. Slití vysunul do pokutového území Kabu, který zkusil v plném běhu pálit na branku Lens, ale nebyl přesný.
19'
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do tlaku. Kaba zkoušel prostrčit balon do šestnáctky na kolegu z útoku Slitího, ale ten byl obsazen.
18'
Na levé straně byl připraven vystartovat za balonem Haddadí, ale přihrávka na tuniského obránce nebyla nejpřesnější. Balon skončil za postranní lajnou.
17'
Wesley Saïd mířil s balonem až do pokutového území, ještě přihrával pod sebe Kabovi. Ten už už pálil, ale skvěle se mu pod nohy vrhnul skluzem Tahrat.
16'
Slití prodlužoval balon z prvního doteku za obranu na Soryho Kabu. Ten ještě pokračoval v akci, ale po velké prodlevě byl odpískán ofsajd.
15'
Gillet ztratil míč ještě na vlastní polovině trávníku, poté fauloval Amalfitana. Domácí ale rozehrávali pouze do kombinaci a balon se přesunul i k Allainovi.
14'
Také Dijon se přesunul s balonem do blízkosti pokutového území. Slití prodloužil balon na Kabu, který ale nůžkami trefil pouze vedle hostující branky.
12'
Ani jeden z týmů se v úvodu zápasu netlačí do útoku. Duverne vhazoval zpoza postranní lajny, ale Gomis nedokázal zpracovat míč a ten mu utekl za koncovou čáru.
11'
Mounir Chouiar měl proti sobě na pravé straně dva soupeře, ale pro Lens získal alespoň autové vhazování v zajímavém prostoru.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Dijon má sice balon častěji pod kontrolou, ale k ohrožení branky ani na jedné straně nedošlo.
9'
Sory Kaba se snažil předskočit v rychlostním souboji Duverneho. K balonu ale měl přece jen o něco blíže hostující obránce.
8'
Yambéré nebyl pod tlakem při rozehrávce, mohl si vybrat, komu balon předá. Nakonec vyzval ke spolupráci Balmonta, který ale okolo sebe neměl příliš prostoru.
7'
Bobby Allain musel zasahovat. Balon mířil od rohového praporku do nebezpečného prostoru, Yambéré ale dokázal míč přiťuknout svému brankáři.
6'
Dijon je i nadále u balonu. Amalfitano kombinoval s Lautou, následně ale po zisku balonu vybojoval pro hosty rohový kop Yannick Gomis.
5'
Velezkušený Florent Balmont se hnal na pravé straně k centru. V šestnáctce se snažil dostat do zakončení Slití, ale jako první byl u balonu Tahrat.
4'
Úvod zápasu je opatrný z obou stran. Chouair přihrával podél postranní lajny na Gomise, ten ale pod tlakem vracel balon jen k vlastním obráncům.
3'
Také Lens se dostalo poprvé k balonu. Doucouré přesouval hru na levý kraj, kde čekal na šanci Arial Mendy. Dále už si ale s bránícím Alphonsem neporadil.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Po dlouhém nákopu na pravou stranu nedokázal balon zpracovat Balmont.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Alphonse, Yambéré, Coulibaly, Haddadí – Balmont, Lautoa (C), Amalfitano – Saïd, Kaba, Slití.
Náhradníci: Allain – Bouka Moutou, Sammaritano, Abeid, Marié, Chafik, Jeannot.

Racing Club De Lens: Vachoux – Duverne, Tahrat, Fortes – Chouiar, Doucouré, G. Gillet (C), Mendy – Gomis, Bellegarde, Ambrose.
Náhradníci: Belon – Banza, Sagnan, S. Diarra, Mesloub, Centonze, Kyei.

Racing Club De Lens – Dijon FCO 1:1

Branky: 50. Bellegarde (Centonze) – 82. Kwon Čang-hoon (Saïd)

Fauly: 15:15

Racing Club De Lens: Vachoux, Duverne – Tahrat, Fortes – Haidara, Doucouré, G. Gillet (C), Bellegarde (77. Ba), Centonze (84. Mendy) – Ambrose (83. Banza), Gomis

Dijon FCO: Rúnarsson – Alphonse, Coulibaly, Yambéré, Lautoa (C), Chafik (70. Haddadí) – Balmont (77. Kwon Čang-hoon), Slití (89. Abeid), Marié – Jeannot, Saïd
Dijon zahájil letošní ročník Ligue 1 skvěle, v prvních třech zápasech získal plný počet bodů, když přehrál Montpellier nebo Nice. Následně ale přišla černá série bez vítězství, která trvala více než tři měsíce. Dijon se nadále propadal tabulkou nejvyšší soutěže až téměř ke dnu. Ve druhé polovině sezony dokázal porazit Lyon nebo vítěze francouzského poháru Rennes, ale z příček sestupu se již nedostal.

To Lens válčilo v letošní sezoně v Ligue 2. Až posledním kolem si Lens zajistilo konečnou pátou příčku, která zajistila týmu postupové playoff. V něm nejprve v penaltovém rozstřelu přehrálo FC Paris. Ve druhém kole proti Troyes se šlo znovu do prodloužení, ale tentokrát už Lens dokázalo rozhodnout brankou ve 108. minutě, když se prosadil Banza.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Prestižní evropské soutěže už mají po sezoně, ale o setrvání mezi elitou se ještě bojuje. V odvetném barážovém duelu se střetnou domácího Dijon, který přivítá Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.