Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guingamp : Lyon - 10. listopadu 2018   17:00

Guingamp
Guingamp
21' Thuram (Rebocho) • 79' Thuram
2:4
(1:0)
Lyon
62' Aouar  (Depay) • 67' Depay  (Aouar) • 73' Depay   • 83' Cornet  (Depay)
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Kerbrat (C), Rebocho, Sorbon – Blas (71. Julan), Didot, Deaux (10. Fofana), Benezet – Coco (85. Ngbakoto), Thuram.
Caillard – Phiri, Ngbakoto, Julan, Fofana, Eboa Eboa, Tabanou.
Lesage – Annonier, Hebrard
Stade de Roudourou, Guingamp
Lyon
A. Lopes – Morel, Marcelo (C), Denayer, F. Mendy – NDombèlé (57. Terrier), Tousart, Aouar – Tete (76. Rafael) – Dembélé (82. Cornet), Depay.
Gorgelin – Rafael, Terrier, Ferri, Marçal, Cheikh Diop, Cornet.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:6. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:17.
Je dobojováno! Domácí byli v prvním poločase lepším týmem a po zásluze vedli 1:0. Do druhého poločasu však jakoby přišli pouze uhlídat náskok, byli pasivní a pykali za to. Svou nesmírnou individuální kvalitu potvrdil Memphis Depay, který na dva góly nahrál, dvě branky poté sám vstřelil. Především jeho druhá trefa z přímého kopu byla výstavní! Lyon si připisuje důležité tři body, Guingamp i nadále zůstává na posledním místě.
90+4'
90+3'
Na zemi teď zůstal ležet hostující Denayer, nastavený čas se blíží ke svému konci, víc už se v tomto duelu pravděpodobně nestane.
90+2'
Balón propadl až na Sorbona, který s tím příliš nepočítal. Jeho pokus z voleje skončil vysoko nad brankou, odkopávat bude Lopes.
90+1'
Rozhodčí Lesage přidal tři minuty nad rámec druhého poločasu. Domácí na konci té první vybojovali rohový kop z pravé strany!
90'
Vypadá to na klidný závěr pro Lyon. Hosté totiž drží balón na svých kopačkách a nikam nespěchají, domácí už nemají mnoho sil.
89'
Hodně viditelným útočným faulem si před malou chvílí pomohl střídající Terrier. Pro balón běží Johnsson, který bude rozehrávat.
88'
Rafael teď čistým zákrokem ubránil Rebocha, který ho za malou chvíli jasně fauloval, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
87'
Přenesení na pravou stranu hřiště, Rafael teď podle rozhodčích zahrál při zpracování rukou, hostujícímu hráči se toto rozhodnutí vůbec nelíbí.
85'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Yeni Ngbakoto.
83'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté ve druhém poločase vstřelili čtyři branky a u všech byl Depay. Ten nyní parádním centrem našel MAXWELA CORNETA, který byl na hřišti necelou minutu, přesto dokázal z bezprostřední blízkosti skórovat! Asistence: Memphis Depay.
82'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Maxwel Cornet.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka tohoto utkání, balón skončil v zámezí, rozehrávat bude hostující celek z vlastní poloviny.
79'
Guingamp právě vstřelil branku!
Domácí snižují a dramatizují vývoj tohoto utkání! Míč si na značku pokutového kopu postavil MARCUS THURAM, který poslal Lopese na druhou stranu!
78'
Je to tak, rozhodčí u videa nyní potvrdil pokutový kop. Zároveň ještě přichází žluté napomínání pro Jérémyho Morela.
77'
Rozhodčí Lesage přerušuje hru, nařizuje pokutový kop pro domácí tým! Morel totiž zahrál rukou, vše potvrdí ještě rozhodčí na videu.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Rafael.
76'
Memphis Depay je za předchozí zákrok potrestán žlutou kartou, v této statistice máme srovnáno.
75'
V hlavní roli znovu Depay. Ten si nyní obhodil Rebocha, kterého poté nešťastně zasáhl rukou do obličeje, domácí fotbalista zůstává ležet na trávníku.
73'
Tak to byla paráda! Míč si vzal podle očekávání na starost MEMPHIS DEPAY, který nádhernou střelou míč poslal do sítě! Balón se odrazil od břevna, následně za brankovou čáru, Johnsson se prolétl vzduchem!
72'
Domácí se nemohou dostat k míči, Lyon hraje velmi chytře, Aouar byl faulován, přímý kop pro Lyon z nějakých třiceti metrů!
71'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Nathaël Julan.
70'
Na levé straně zůstal úplně volný Mendy, který si balón přehodil na pravou nohu, poté vystřelil do tyče! Lyon mohl vést už o dva góly!
69'
Ludovic Blas teď jednoznačně zatáhl soupeře, hlavní rozhodčí vytahuje úvodní žlutou kartu v tomto utkání, rozehrávat budou hosté.
68'
Uvidíme, jak na inkasované branky zareagují domácí, kteří už spoléhat jen na obranu nemůžou, Lyon kombinuje na vlastní polovině.
67'
Hosté během pěti minut otáčejí skóre a dostávají se do vedení! Na začátku celé akce byl Aouar, který míč posunul do strany, MEMPHIS DEPAY následně nechytatelnou střelou na vzdálenější tyč skóroval! Asistence: Houssem Aouar.
65'
Na druhé straně hřiště do zajímavé příležitosti uháněl Thuram. Ten se podle čárového rozhodčího nacházel v ofsajdovém postavení.
64'
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Dembélé. Jeho nepříliš razantní pokus směřoval pouze doprostřed branky!
63'
Bod je pro hosty určitě málo, Lyon se rychle vydal dopředu, výborný obranný zákrok však předvedl domácí obránce Ikoko.
62'
Depay si všiml úplně volného spoluhráče, kterým byl HOUSSEM AOUAR. Ten si výborně zpracoval balón, následně překonal Johnssona technickou střelou k tyči a srovnal! Asistence: Memphis Depay.
61'
Rozběhla se závěrečná půlhodina tohoto utkání, domácí jsou hodně pasivní a spoléhají především na bránění, to by se jim nemuselo vyplatit.
60'
Dembélé měl před sebou několik bránících hráčů, balón si navedl na levou stranu, poté jen těsně minul branku Johnssona! Ten bude odkopávat.
58'
Taktickým faulem si před malou chvílí pomohl ve středu hřiště Coco. Domácí fotbalista se rychle vrací, stejně jako jeho spoluhráči.
57'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Martin Terrier.
56'
Depaye teď ubránil Sorbon, hostující fotbalista si pak pomohl útočným faulem. Domácí nikam nepospíchají, Lyon bude střídat.
55'
Tete hledal Aouara, který se dožadoval faulu jen kousek za velkým vápnem. Rozhodčí Lesage byl jiného názoru, hra pokračuje.
54'
Domácí se ve druhém poločase hodně zatáhli a už nejsou tak nebezpečí směrem dopředu. Na vlastní polovině vyčkávají, co vymyslí soupeř.
52'
Výborná individuální práce od Depaye! Hostující fotbalista se uvolnil, následně zpoza vápna zakončoval na bližší tyčku. Střela skončila těsně vedle branky!
51'
Prvních pět minut druhého poločasu je za námi. Ven z branky musel Lopes, který při zpracování mimo pokutové málem zahrál rukou.
49'
Coco pokračuje ve hře, nyní dostal přihrávku za obranu. Ta byla příliš dlouhá, míč končí v zámezí, znovu si zahraje brankář Lyonu.
48'
Další ostrý zákrok od hostujícího fotbalisty, na zemi zůstává ležet Coco, se který to dnes už podruhé nevypadá úplně nejlépe.
47'
Domácí tým se v úvodu dostával k pokutovému území soupeře, poté však přišla nepřesná přihrávka, rozehrávat bude Lopes.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je to tak, úvodní pětačtyřicetiminutovka tohoto utkání je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem, vstřelili branku, následně si vypracovali několik slibných příležitostí. Uvidíme, s čím přijde Lyon do druhého poločasu, hosté totiž potřebují výrazně přidat.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec druhého poločasu. Ta se blíží ke svému konci, víc už se pravděpodobně nestane.
45'
Hosté se po delší době dostali do kombinace a přihrávají si na vlastní polovině hřiště, za malou chvíli se rozeběhne nastavený čas.
44'
Vypadalo to, že si Denayer v souboji s Benezetem pomáhá nedovoleně. Hlavní rozhodčí Lesage byl jiného názoru, hra pokračuje.
43'
Opět přišla slušná příležitost pro domácí celek! Po centru z pravé strany teď balón pod sebe sklepl Thuram, střelecký pokus Coca, který by možná navýšil vedení Guingampu, nakonec skončil na bránícím hráči Lyonu!
41'
Závěr prvního poločasu se blíží, Guingamp je i nadále daleko aktivnějším a nebezpečnějším týmem, Lyon se téměř k ničemu nedostává.
40'
Další výborná práce od Coca na pravé straně. Toho zastavil až Marcelo, domácí fotbalista následně na zemi zahrál rukou.
39'
Vzrušení bylo zbytečné, kapitán Kerbrat šel do hlavičkového souboje tvrdě a podle rozhodčího si pomohl útočným faulem.
38'
Hosté teď vybojovali dva rohové kopy během krátké chvíle. I ten druhý budou za malou chvíli rozehrávat z levé strany hřiště.
37'
Z pravé strany centroval Benezet, balón se odrazil jen kousek za hranici velkého vápna. Z voleje zakončoval Didot, také on mířil vysoko nad!
36'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka prvního poločasu, Ikoko to udělal výborně, poté přišel faul od Mendyho, standardka pro domácí tým!
34'
Depay se znovu zlobil na své spoluhráče a dožadoval se větší podpory směrem dopředu. Té se nedočkal a střílel z nějakých dvaceti metrů vysoko nad!
33'
Tak tohle teď hosté sehráli skvěle! Nejprve balón do levé strany za obranu, poté přihrávka Mendyho pod sebe. Zakončení Aouara z první směřovalo na bližší tyč, skončilo těsně vedle branky!
31'
Hodně aktivní Coco teď dělá obraně soupeře obrovské problémy. Z druhé strany centroval znovu Rebocho, domácí budou vhazovat.
30'
K odraženému balónu se ve vápně dostal NDombèlé, který zakončoval levou nohou. Jeho pokus byl zblokovaný a směřoval doprostřed branky!
29'
Domácí jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Lyon se po dlouhé době dostal k pokutovému území soupeře, vše vyřešil Johnsson.
28'
Opět zafungovala spolupráce mezi Rebochem a Thuramem! První jmenovaný teď do vápna poslal výborný přízemní centr, střelci úvodní branky chyběl kousek, aby se ve skluzu prosadil i podruhé!
26'
Hodně otevřená obrana Lyonu! Na pravé straně dostal spoustu prostoru Coco, který ve vápně hledal Benezeta. Do skluzu musel Denayer, který odehrál na rohový kop.
25'
Útočná akce Lyonu je zastavena hlavním rozhodčím, ten v tuto chvíli pískal útočný faul, kterým si podle něj pomohl útočník Depay.
24'
Na druhé straně hřiště dostal dobrý balón za obranu Thuram. Domácí útočník měl na zádech dva soupeře, nakonec dokázal vybojovat autové vhazování.
23'
Uvidíme, jak zareagují hosté. Tentokráte se dostávali rychle dopředu, výborný obranný zákrok však předvedl Fofana, který se dočkal hlasitého potlesku.
21'
Domácí jdou po dvaceti minutách hry do vedení! Z levé strany centroval Rebocho, míč si našel MARCUS THURAM, jehož hlavička snad nešla lépe umístit, brankář Lopes byl bez šance na úspěch! Asistence: Pedro Rebocho.
20'
Míč končí v zámezí, zahraje si znovu Lopes. Domácí jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem, balón drží na svých kopačkách především oni.
19'
Do sprintu šel na pravé straně právě Coco. Ten dokázal balón uhlídat na hrací ploše, vzápětí vybojoval autové vhazování pro domácí tým.
18'
Na zemi zůstal ležet další domácí hráč, tentokráte to byl Coco. Ten se následně zvedl a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře.
17'
Úvod utkání nám příliš fotbalové krásy nepřinesl, zahráli si oba brankáři, nejprve rozehrával Johnsson, teď bude odkopávat Lopes.
16'
Balón se zajímavě odrážel v pokutovém území domácích. Poté se k němu dostal Depay, který však žádného spoluhráče ve vápně nenašel.
14'
Domácí zadáci si nyní v obtížné situaci museli pomoct s vlastním brankářem. Johnsson pro jistotu volil dlouhý nákop na polovinu soupeře.
13'
Rychle se musel vracet obránce Sorbon. Ten byl naštěstí pro něj faulován, pro balón si běží Johnsson, který bude rozehrávat.
12'
Ikoko posílal přízemní centr do pokutového území soupeře. Domácí obrana se dokázala ubránit, vzápětí míč odehrála do bezpečí.
11'
Úvodní desetiminutovka hry je za námi, z nějakých dvaceti metrů střílel Tousart. Hostujícímu hráči však střela vůbec nesedla, skončila vedle branky!
10'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Guessouma Fofana.
9'
Na zemi zůstal ležet Deaux, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Vypadá to, že domácí fotbalista bude muset hned v úvodu střídat.
7'
Z pravé strany hřiště teď Benezet rozehrál úvodní rohový kop v tomto zápase. Hostující zadáci se bez větších problémů ubránili.
6'
Balón teď do ruky zasáhl Mendyho, což neuniklo pozornosti hlavního sudího, který ihned přerušil hru. Guingamp rozehrál dozadu, zahrál si také Johnsson.
5'
Souboj, do kterého se dostali Benezet a Denayer. Vypadalo to na rohový kop, hlavní rozhodčí byl jiného názoru, bude se kopat od branky.
4'
Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, hosté napadají hodně vysoko a domácí tak často o balón přijdou velmi brzy, teď budou vhazovat.
3'
Spoustu prostoru na levé straně dostal Mendy. Ten už napřahoval ke střele, na poslední chvíli zasáhl výborným obranným zákrokem Ikoko.
2'
Jeden z hostujících fotbalistů si ve středu hřiště pomohl nedovoleným zákrokem. Hlavní rozhodčí píská do píšťalky a přerušuje hru.
1'

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat (C), Rebocho, Sorbon – Blas, Didot, Deaux, Benezet – Coco, Thuram.
Náhradníci: Caillard – Phiri, Ngbakoto, Julan, Fofana, Eboa Eboa, Tabanou.

Olympique Lyon: A. Lopes – Morel, Marcelo (C), Denayer, F. Mendy – NDombèlé, Tousart, Aouar – Tete – Dembélé, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Terrier, Ferri, Marçal, Cheikh Diop, Cornet.

Rozhodčí: Lesage – Annonier, Hebrard.
V loňské sezoně na sebe oba celky narazily dvakrát a pokaždé se radoval Lyon. Hosté jsou favoritem i v tomto utkání. Zápas bude jako hlavní řídit pan Mikael Lesage. Na čarách mu budou pomáhat pánové Mickael Annonier a Frédéric Hebrard.
Na druhé straně Olympique Lyon, klub s daleko výraznějším jménem je na tom rozhodně lépe. Hosté mají jednadvacet bodů, skóre 19:14 a jsou čtvrtí. Venku se jim ale příliš nedaří, na půdě soupeře už hráli pětkrát, sedm bodů je pro klub jako Lyon málo! V posledním kole přivítali Bordeaux a utkání skončilo nerozhodně (1:1). O góly se zatím stará více hráčů, nejlépe si ale vedou Houssem Aouar a Bertrand Traoré, ti se v dosavadním průběhu sezony trefili čtyřikrát.
EA Guingamp je momentálně nejhorším týmem v soutěži a to hned v několika ohledech. Domácí fotbalisté jsou na posledním dvacátém místě, na svém kontě mají sedm bodů. Jejich skóre je 7:24, což znamená, že nejen vstřelili nejméně branek, oni zároveň nejvíce inkasovali. Na svém hřišti hráli v dosavadním průběhu sezony pětkrát, ještě nedokázali zvítězit, zaznamenali dvě remízy a tři porážky. Nicolas Benezet a Marcus Thuram (ten kvůli červené kartě nenastoupí) se postarali o šest ze sedmi vstřelených branek Guingampu.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Francouzská Ligue 1 má v sobotu na programu několik zápasů, jedním z nich bude duel, ve kterém EA Guingamp na domácí půdě vyzve Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.