Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Guingamp - 26. srpna 2018   15:00

Lille
7' Xeka (Pépé) • 10' Bamba  • 74' Bamba (Pépé)
3:0
(2:0)
Guingamp
Guingamp
Lille
Maignan – Celik, Fonte, Soumaoro (C), Ballo-Touré – Mendes (85. Araújo), Xeka – Pépé, Ikoné (61. Maia), Bamba – Mothiba (75. Rémy).
Jakubech – Rémy, Araújo, Edgar Ié, Dabila, Maia, Soumaré.
Hamel – Grosbost, Pignatelli
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Guingamp
Johnsson – Traoré, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Didot, Deaux (69. Blas) – Coco (85. Ikoko), Rodelin, Thuram – Roux (68. Benezet).
Petrić – Ikoko, Blas, Benezet, Sorbon, Ngbakoto, Tabanou.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:13.
Je konec! Lille nakonec využilo výborného vstupu do zápasu, díky kterému vsítilo hned dvě branky, což se postupem času ukázalo jako zlomový moment. Guingamp totiž nemohl najít cestičku k brance soupeře, většin času narážel na pozornou obranu soupeře. Diváci se nakonec dočkali ještě jedné branky, a sice se o svojí druhou dnešní trefu postaral křídelník Bamba.
90+3'
90+2'
Dnešní utkání se spíše už jen dohrává. Lille se snaží udržet čisté konto, což se mu s největší pravděpodobností také povede.
90+1'
Vypadá to, že se Guingamp nedostane ani k jedné vstřelené brance. Soupeř si totiž pohrává s míčem v bezpečné vzdálenosti.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
A ta by mohla být velice nebezpečná, jenomže Rémy si nepohlídal ofsajdové postavení. Jakýkoliv rozruch před brankou tak byl zbytečný.
88'
Thuram vyvážel míč k opačné šestnáctce, nakonec ho ale zastavil pohotový Fonte, který navíc rozjíždí protiakci středem hřiště.
85'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Luiz Araújo.
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Jordan Ikoko.
84'
Máme před sebou něco málo přes deset minut. Zdá se, že dnešní utkání už má vítěze, Guingamp se snaží vstřelit alespoň kontaktní branku.
84'
Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC).
83'
Aktivní Pépé se dostal rychlostně k míči, posléze se rozhodl spolupracovat s Mendesem, kterému ale utekl míč do zámezí.
82'
Lille se muselo bránit dalšímu útočnému nájezdu, tentokráte na samotné hranici velkého vápna zasáhl Xeka. Domácí brání ukázkově.
81'
Hosté budou dohrávat v početní nevýhodě! Kerbrat totiž stáhl na zem jednoho z protihráčů, za což uviděl přímou červenou kartu. Celkem překvapivé rozhodnutí sudího.
80'
Tak nakonec úplně jinak, neboť se jako poslední dotkl míče právě Thuram. Maignan si po delší době vyzkouší odkop od branky.
79'
Soumaorovi se nyní nepodařilo pokrýt náběh aktivního Thurama, který na pravém křídle dokázal vybojovat rohový kop.
78'
Traoré poslal do pokutového území dalekonosný aut, který ale nenašel nikoho ve stejném kompletu. Fonte odklidil míč daleko za půlící čáru.
77'
Guingamp je i nadále v držení míče, tentokráte se mu ale nepodařilo přejít přes přehuštěný střed. Domácím dnes funguje obrana.
76'
Rebocho je dnes hodně nenápadný, nyní se pokoušel zviditelnit akcí na pravé straně, kde ale skvěle zakročil Celik.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Loïc Rémy.
74'
Lille právě vstřelilo branku!
Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Lille totiž podniklo bleskurychlý protiútok, který táhl Pépé. Tento křídelník si počkal na náběh JONATHANA BAMBY, který tváří v tváří Johnssonovi zamířil bezpečně kolem něj.
73'
Nyní se hosté konečně dostali k sympatické kombinaci, na jejíž konci byla Cocova zablokovaná nahrávka do náruče Maignana.
69'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Ludovic Blas.
68'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Nicolas Benezet.
67'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Lille si stále drží nadějné dvoubrankové vedení, hosté se nemohou dostat k ničemu nebezpečnému.
66'
Guingamp měl jedinečnou příležitost skórovat. Měl totiž k dispozici přímý kop z dobré pozice, Thuram ale nastřelil pouze dobře postavenou zeď.
65'
Najednou balón propadl na zadní tyč, kde byl zcela osamocený Fonte. Tento zkušený stoper zakončoval v pádu kousek vedle.
64'
Lille ještě zahrávalo rohový kop, který měl ideální výšku. Nejvýše do vzduchu se ale dostal Kerbrat, jenž nebezpečí odklidil.
63'
Nyní se odraz od jednoho z domácích hráčů málem dostal do hostující sítě, míč ale nakonec směřoval kousek vedle tyče.
62'
Na pořadu dne byla další standardní situace, tentokráte z pravé strany. K míči se postavil Pépé. Jeho centr ale rovněž neuspěl.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Thiago Maia.
60'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl Mothiba, který trefil pouze nohu stojícího Eboy. Guingamp se ale nemůže dostat k souvislejší kombinaci.
59'
Traoré si nebral servítky s napadajícím Bambou, posléze odklidil míč do bezpečí. Lille je ale nyní výrazně aktivnější.
58'
K oné rozehrávce se postavil Didot, který kroutil míč směrem do branky. Jeho nadýchaná nabídka skončila na rukavicích Maignana.
57'
Thuram se pokoušel rychlostně dostat kolem Celika, druhý jmenovaný si ale pomohl drobným faulem, čehož si všiml také sudí.
56'
Další střelecký pokus obstaral Mendes, který pálil zpoza pokutového území. Jeho zakončení ale nemělo dobré parametry.
55'
Nakonec se k velice pohotové ráně dostal Mendes, který ale zamířil přímo doprostřed branky. Tam se nacházel také brankář Johnsson.
54'
Ikone si na pravém křídle počínal patřičně důrazně, přičemž se mu podařilo založit i protiakci, kterou nyní vede Xeka.
53'
Nejvýše se do vzduchu dostal Fonte, který odklidil mčí ven z hrací plochy. Následně se Guingamp opět nastěhoval před šestnáctku.
52'
Domácí hráči zahrávali standardku z levé strany, ještě před dopadem míče bylo pískáno, útočným faulem si pomohl Mothiba.
51'
Nyní vzorně zakročil Deaux, který se po přihrávce od Ikoneho vrhl skluzem. Nakonec se Lille přeci jenom ještě dostalo k míči.
50'
Přihrávka našla v pokutovém území dobře postaveného Pépého, který ale nedokázal odcentrovat před branku. Rohový kop pro Lille.
49'
Žlutou kartu dostává Cheik Traoré (EA Guingamp).
48'
Hned z kraje poločasu to dalekonosným nákopem zkoušel Souamaoro, který ale nenašel nikoho ve stejném kompletu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který byl atraktivní pouze v samotném úvodu. Lille totiž zaznamenalo velice aktivní nástup, díky kterému si připsalo hned dvě branky. Posléze ale atraktivita trochu uvadla, hosté se sice dostávali častěji k míči, avšak ke kontaktní brance se nakonec vůbec nedostali. Lille se postupem času spoléhalo na rychlé protiútoky, Johnsson se ale už překonat nenechal.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Hezká akce Lille putovala na kopačku Mendese, který ale z úhlu nevyzrál na Johnssona, jenž jeho pokus vykopl na roh.
44'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Pépé, který to zkoušel přízemní střelou. Ta putovala pouze do rukavic připraveného Johnssona.
42'
Na druhé straně se do zakončení sápal Rodelin, centr na jeho osobu ale nevyšel dle představ. Maignan bude vykopávat.
41'
Bamba měl na levém křídle hodně prostoru na ideální centr, ten ale poslal za branku. Johnsson nemusel vůbec zasahovat.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Domácí si neporozuměli u půlící čáry, k míči se tak dostal Deaux, který byl ale faulován. Guingamp okamžitě rozehrál volný kop.
38'
Po delší době jsme viděli nedovolený zákrok, tentokráte ho způsobil vracející se Rodelin, který na křídle fauloval Mendese.
37'
Thuram si zkoušel zpracovat míč zády k brance, což se sice podařilo, důrazný Celik ho ale odzbrojil o kulatý nesmysl.
36'
Fonte rozjel kombinaci od vlastního pokutového území, jeho kolegové ale nejsou zrovna aktivní. Proto následovala přihrávka na Maignana.
35'
Deaux to zkusil velice riskantní přihrávkou na Rouxe, která ale směřovala do úplně jiného prostoru. Posléze se Maignan postaral o odkop.
34'
Poslední minuty se neděje nic moc zajímavého. Hosté jsou stále s míčem daleko od branky soupeře, Lille se naopak pouze brání.
29'
Bamba výborně propustil míč na Mothibu, který ale místo centru volil přihrávku na Pépého. Guingamp si tuto situaci pohlídal.
28'
Didot to zkoušel kolmicí na naběhnuvšího Coca, tento záměr ale přečetl pozorný Soumaoro, který poslal míč do zámezí.
27'
Momentálně sledujeme nudnou pasáž hry. Guingamp se snaží neudělat další hrubici, zároveň se ale nachází daleko do branky soupeře.
26'
Lille se dožadovali udělení žluté výstrahy pro Didota, nakonec je všechno úplně jinak. Domácí rozehráli standardní situaci.
25'
Nyní to střeleckým pokusem zkoušel Rodelin, který ale nedal svému zakončení razanci. Maignan měl hodně snadnou práci.
24'
Tourému nevyšla na levém křídle práce s míčem, hrací předmět se následně ocitl za postranní čárou, Guingamp bude vhazovat.
23'
Nakopávaný balón směřoval na Rouxe, který si ale ve vzduchu neporadil s Fontem. Po delší době to směrem dopředu zkouší Lille.
22'
Traorému uskočil míč daleko od kopačky, což využil napadající Bamba, který protihráče vytlačil až na jeho vlastní polovinu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, aktivita domácího celku trochu uvadla. Otěže zápasy nyní patří Guingampu.
20'
Hráči v červeném se včas vrátili na vlastní obrannou polovinu, čímž zamezili rychlé akci soupeře. K míči se tak dostává Johnsson.
19'
Ikonemu nyní nevyšla práce s míčem dle představ, balón se tak dostal pouze na kopačku Rodelina, který rozjel akci středem.
18'
Do obrany se vrátil také Soumaoro, který včas zastavil průnik v podání Kerbrata. Guingamp se postupně dostává k šestnáctce.
17'
Fonte si nyní nechtěl komplikovat život, raději míč poslal daleko za postranní čáru. Traoré si vezme autové vhazování na starost.
16'
Mendes si nyní neporozuměl se svými spoluhráči, centr totiž poslal daleko od nich. K míči se tak dostal brankář Johnsson.
15'
Thuram si zasekl míč, načež našel lépe postaveného Didota. Rána druhého jmenovaného směřovala daleko vedle brány.
14'
Právě Pépé si počkal na náběh Mothiby, který se pokoušel dostat do šestnáctky. Domácí forvard ale neprotlačil blok protihráčů.
13'
Míč se postupně dostal na levou stranu, kde měl Touré proti sobě přesilu protihráčů. Proto zvolil přenesení hry na Pépého.
12'
Xeka zahnal do těžké pozice Celika, který ale stačil ještě přihřát na Fonteho. Lille to pro změnu zkouší středem hrací plochy.
11'
To je opravdu skvělý nástup v podání domácích hráčů. Guingamp absolutně nezvládá poslední minuty, nyní prohrává už o dvě branky.
10'
Domácí jsou na koni, v krátkém časovém sledu střílejí další branku! Pépé se uvolnil kolem protihráče, v souboji s brankářem ale neuspěl, což ale nevadilo. K odraženému míči se dostal JONATHAN BAMBA, který už zamířil na místo určení.
10'
Soumaoro si celkem zahrával v blízkosti vlastního pokutového území, těžkou situaci nakonec zvládl na jedničku.
10'
Na druhé straně se o centrovaný balón postaral Deaux, který ale napálil hned prvního protihráče. Domácí se vrací k míči.
9'
Málem jsme se dočkali další branky! Pépé hezky přihrál na Mothibu, který se zjevil ve vyložené šanci. Jeho pokus vykopl hostující brankář.
8'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, domácí udeřili hned ze své první vyložené šance.
7'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Domácí okamžitě vhodili míč zpět do hry, na což soupeř nedokázal ideálně zareagovat. Balón dostal proti noze XEKA, který placírkou zamířil mimo dosah Johnssona.
7'
Lille opět zaútočilo po křídelním prostoru, Celik se ale daleko s míčem nedostal. Nakonec z toho bude zisk autového vhazování.
6'
Touré vhazoval od levé postranní čáry, jako adresáta si vybral vedle stojícího Xeku, který přenesl hru na pravou stranu hrací plochy.
5'
Úvodní zakončení obstaral Thuram, který střílel z hranice šestnáctky. Jeho rána v pádu zamířila do rukavic brankáře Maignana.
4'
Deaux si to namířil po levém křídle, načež odcentroval do pokutového území. Jeho nabídku ale stačil odklidit Soumaoro.
3'
Poprvé se k míči dostal také brankář Maignan, který ho ihned poslal na druhou stranu. Mothiba navíc uspěl ve vzduchu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, Fonte, Soumaoro (C), Ballo-Touré – Mendes, Xeka – Pépé, Ikoné, Bamba – Mothiba.
Náhradníci: Jakubech – Rémy, Araújo, Edgar Ié, Dabila, Maia, Soumaré.

EA Guingamp: Johnsson – Traoré, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Didot, Deaux – Coco, Rodelin, Thuram – Roux.
Náhradníci: Petrić – Ikoko, Blas, Benezet, Sorbon, Ngbakoto, Tabanou.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Pignatelli.
EA Guingamp

Na opačné straně se nachází Guingamp, kterému loňská sezóna vyšla o něco lépe, byla z toho sympatická dvanáctá pozice. Guingamp už v posledních kolech neměl o co hrát, což se pochopitelně promítlo na předváděné hře. Poslední čtyři zápasy totiž přinesly zisk pouze dvou bodů. Guingamp nevstoupil do této sezóny zrovna slavně, po dvou odehraných zápasech má na kontě nula bodů. Tento celek si nejprve nedokázal poradit se Saint Etienne, které na domácím stadionu zvítězilo těsně 2:1, posléze Guingamp přivítal mistrovské PSG, které od dvacáté minuty prohrávalo o jednu branku. Pařížané nakonec otočili zápas, který nakonec dovedli do vítězného konce.
Lille OSC

Fotbalisté Lille by nejraději zapomněli na loňskou sezónu, ve které se do posledního kola přetahovali o záchranu v soutěži. Lille totiž téměř celý ročník strávilo v sestupovém pásmu, zlepšená forma ke konci sezóny ale přinesla kýžený úspěch v podobě záchrany. Domácí tým dnešního utkání by určitě chtěli pomýšlet mnohem výše, což se jim zatím daří plnit. Lille totiž vstoupilo do tohoto ročníku vítězně, na vlastním stadionu zdolalo Rennes poměrem 3:1. Následně si tento celek vyzkoušel mnohem těžší zápas, a sice proti nevyzpytatelnému Monaco. Knížecí klub dlouho narážel do pevné obrany Lille, navíc se neproměněnou penaltou prezentoval Falcao, který tak rozhodl o dělbě bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Lille OSC a EA Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.