Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Marseille - 23. září 2018   21:00

Lyon
27' Aouar (NDombèlé) • 51' B. Traoré (NDombèlé) • 60' B. Traoré (Fékir) • 74' Fékir
4:2
(1:1)
Marseille
39' Thauvin  (Payet) • 82' N'Jie  (Payet)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, F. Mendy – NDombèlé, Cheikh Diop (76. Tousart) – B. Traoré, Fékir (C) (88. Terrier), Aouar – Depay (60. M. Dembele).
Gorgelin – Rafael, Morel, Tousart, Cornet, M. Dembele, Terrier.
Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Marseille
Pelé – Sakaj, Ćaleta-Car, Gustavo, Amavi – Strootman (76. N'Jie), M. Sanson – Thauvin, Payet (C), Ocampos (64. Kamara) – Mitroglu (64. Germain).
Escales – B. Sarr, Kamara, Sertic, Maxime López, N'Jie, Germain.

Ode mě je to vše. Dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:12.
Po prvním poločase tomu nic nenasvědčovalo, nakonec se ale dnešní utkání mezi Lyonem a Marseillí stalo pohlednou bitvou, která nabídla hned šest branek, pokutový kop i červenou kartu. Před přestávkou padl jeden gól na každé straně, do vedení se zásluhou Houssema Aouara dostali domácí, vyrovnání zařídil Florian Thauvin. Druhá půle patřila svěřencům trenéra Génésia, hrdinou se stal Bertrand Traoré, jenž zařídil dvoubrankový náskok svého týmu. Ten ve čtyřiasedmdesáté minutě ještě navýšil Nabil Fékir, konečnou podobu skóre stanovil střídající Clinton N'Jie.
90+4'
90+3'
Marseille už zcela rezignovala, ovšem vzhledem k tomu, jaká situace na place panuje, je to naprosto pochopitelné. Les Gones čeká ještě jeden rohový kop.
90+2'
Moussa Dembele to neúspěšně zkoušel z nějakých pětadvaceti metrů, podobně dopadl i Tanguy NDombèlé, jehož střelu zablokoval Luiz Gustavo.
90+1'
Závěr utkání se zatím dohrává v relativně klidném duchu. Domácí sice hrají proti o dva hráče oslabenému soupeři, jejich náskok je ovšem dostatečný a nikam se tedy neženou.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Závěr utkání je hodně rozkouskován. Zranění se přivodil Clinton N'Jie, střelec doposud posledního gólu, jenž je odveden do šaten. Marseille tak bude dohrávat v devíti.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Martin Terrier.
87'
Sakaj zkusil dalekonosným centrem oslovit Germaina, pro balon si ale vyskočil Anthony Lopes, jenž už s rozehrávkou nehodlá nikterak pospíchat.
85'
Nabil Fékir ale trefil jen jednoho z ve zdi stojících hráčů hostujícího celku, od kterého se balon odrazil přesně do náruče vybíhajícího brankáře Pelého.
84'
Traorému se zpět na nohy pochopitelně příliš nechce, což se nelíbí protihráčům, kteří jej popohánějí. Domácí budou kopat standardní situaci.
83'
Jenže hosté si stíhací jízdu sami komplikují, Ćaleta-Car kousek před vlastní šestnáctkou sestřelil osamoceného Traorého. Jasná červená karta, Marseille bude dohrávat v deseti.
82'
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak pozor, že by se v Lyonu schylovalo k dramatickému závěru dnešního mače? Payet poslal míč na CLINTONA N'JIEHO, jenž se bravurně zbavil Marcela a neméně povedenou střelou ke vzdálenější tyči vykřesal pro Marseille alespoň malou jiskřičku naděje.
81'
Hlad po prvním gólu v novém působišti ukázal Moussa Dembele, jenž se jako tank prodral přes dva protivníky, míč ale usměrnil mimo prostor mezi třemi tyčemi.
80'
Thauvin byl u postranní čáry dohrán Tousartem, dle názoru hlavního sudího se však o nedovolený zákrok nejednalo. Marseille bude mít k dispozici alespoň aut.
79'
Thauvin vyslal do šestnáctky kroucenou nabídkou, za kterou se hnal Germain. Francouzskému útočníkovi ale k dosažení na míč ještě krok scházel.
78'
Náskok svého týmu si užívají i domácí fanoušci, kteří svou radost dávají velmi hlasitým způsobem najevo. Povede se Lyonu svému soupeři nasázet nepopulárního „bůra“?
77'
První poločas byl hodně vyrovnaný, po přestávce už ale Lyon naplno přebral otěže. Není to tak, že by domácí naprosto dominovali, určitě jsou ale aktivnějším týmem a navíc je dnes drží produktivita.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Pape Cheikh Diop, přichází Lucas Tousart.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Clinton N'Jie.
74'
Lyon právě vstřelil branku!
Do konce utkání zbývá odehrát ještě minimálně patnáct minut, o vítězi už je ale s největší pravděpodobností rozhodnuto. Penaltu si podle očekávání vzal na starost NABIL FÉKIR, po jehož ráně se míč od tyče odrazil za brankovou čáru.
73'
Tak pozor, předchozí situace se kontrolovala u videa a sudí Turpin se nakonec rozhodl nařídit pokutový kop.
73'
Po centru od praporku obrana Les Olympiens nejprve zapomněla na Mendyho a poté málem nechala zkompletovat hattrick Traorého, kterého až za pět minut dvanáct zastavil Strootman.
72'
Nabil Fékir prokázal neskutečnou šikovnost a kontrolu nad balonem, když si jej poslal okolo dvou protivníků a posléze vypálil. Byla tam teč, roh pro Olympique Lyon.
71'
Duboisův pas se vydal nahánět Dembele. Letní posila ze skotského Celticu to nemyslela špatně, když šikovnou uličkou ještě hledala Fékira, před ním ovšem zasáhl Sakaj.
70'
Marseille rozjela kombinaci na útočné polovině. Payetův centr byl hodně nebezpečný, Anthony Lopes se musel pořádně natáhnout, aby jej vytěsnil mimo vápno.
69'
Změnit se to pokusil střídající Germain, jenž si kolem Marcela navedl balon na levačku a zkusil překvapit Lopese, získal však pro Marseille jen rohový kop.
68'
Při pohledu na hřiště to vypadá, že třetí inkasovaná branka hostující fotbalisty lehce nalomila. V jejich podání je to hodně křečovité, frustrace je znatelná.
67'
Z rohového kopu v podání domácího týmu nic zajímavého nevzešlo, míč u přední tyče do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky odhlavičkoval Jordan Amavi.
66'
Žlutou kartu dostává Luiz Gustavo (Olympique Marseille).
65'
Houssem Aouar inkasoval hlavičkovém souboji se Sakajem nepříjemný úder loktem do žeber, po přerušení hry k němu na trávník byli přivoláni domácí zdravotníci.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Boubacar Kamara.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kostas Mitroglu, přichází Valère Germain.
63'
Autové vhazování Garciovy družiny se muselo o chvíli odložit, sudímu se totiž nelíbilo, jak se v šestnáctce postrkovali Mitroglu s Denayerem, kteří byli pozváni na kobereček.
60'
Tohle už vypadá pro domácí fotbalisty zase o poznání nadějněji, půl hodiny před koncem základní hrací doby vede Lyon už 3:1. BERTRAND TRAORÉ si na cestě do šestnáctky narazil s Nabilem Fékirem, jeho ránu pak mimo dosah překvapeného brankáře Pelého nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů hostí.
60'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Moussa Dembele.
59'
Mitroglu prodloužil balon až na za sebou číhajícího Thauvina, jenž doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů a proti přesile domácích fotbalistů neměl šanci.
58'
Fékir je po předchozí situaci ošetřován, zřejmě se dostal do nepříjemného střetu s Gustavem. Vše by ale mělo být v pořádku, žádné vynucené střídání se, doufejme, nechystá.
57'
Nabil Fékir naznačil střelu a poté si nachystal balon na pravačku. Zamířil pouze doprostřed branky, kde velice jistý zákrok předvedl Yohann Pelé.
56'
Thauvin sice neobešel Mendyho, jenže francouzský zadák odkopl míč pouze k Ocamposovi, jehož ráně z hranice vápna k zasažení branky moc nescházelo.
55'
NDombèlé tentokráte hledal Aouara, přihrávka se mu ale nepovedla podle představ, i když značnou měrou se na tom podílel i výtečně bránící Gustavo.
54'
Střelec zatím jediné branky hostujícího týmu je zpět na place a vypadá to, že je schopen v utkání pokračovat. Jak Marseille na vzniklou situaci zareaguje?
53'
Za postranní lajnu je odveden Florian Thauvin, který inkasoval tvrdý úder v souboji s Ferlandem Mendym. Snad bude vše v pořádku, to by byla pro Marseille velká ztráta.
51'
Lepší vstup do druhého poločasu si domácí fotbalisté asi nemohli přát, krátce po jeho začátku si totiž berou ztracené vedení zpět. Celá akce opět započala u NDombèlého, jehož parádní pas doputoval až k BERTRANDU TRAORÉMU. Lyonský křídelník to rovněž udělal výborně, když si našteloval míč na silnější levačku a střelou přes dva obránce překonal Pelého.
50'
Do zajímavé možnosti se mohl vydat Memphis Depay, v klíčový okamžik si ale balon poslal až příliš daleko od nohy, což byla voda na mlýn pro Gustava.
49'
Dimitri Payet se pokusil svou střelu ukrýt za v pokutovém území stojící protivníky, Anthony Lopes ale balon celou dobu dobře viděl a spolehlivě zasáhl.
48'
Ferland Mendy poslal podél levé postranní čáry skákavý pas, jehož adresátem měl být Houssem Aouar, před ním ovšem skvěle zasáhl Ćaleta-Car.
47'
Zajímavá možnost Lyonu. Duboisův přetažený centr vrátil zpět do centra dění Nabil Fékir, načež z otočky jen těsně vedle branky pálil Pape Cheikh Diop.
46'
Po prvním poločasu hraje Lyon s Marseillí nerozhodně 1:1. Úvodní půlhodinka nám nenabídla příliš atraktivní fotbalovou podívanou, směrem k lepšímu se utkání začalo ubírat až po vedoucí brance, o kterou se postaral domácí Aouar. O deset minut později měl druhou trefu Lyonu na kopačce Memphis Depay, v tutovce ale naprosto selhal. Zákonitě přišel okamžitý trest, nedlouho poté totiž Marseille srovnala, když míč za Lopesova záda dopravil Thauvin.
45+1'
45'
Nastavovat se bude pouze jedna minuta.
44'
Nápor Garciovy družiny pokračoval a nakonec vyústil v prudký přízemní pokus z kopačky Lucase Ocampose, který dobře postavený Lopes nadvakrát zastavil.
43'
Teď ale Génésiovi hoši zaspali při návratu do defenzivy, jenže Thauvin v nadějné pozici trefil jen před brankou stojícího Mitrogla. Při domácích stálo štěstí.
42'
Domácí inkasovaná branka, zdá se, zdravě naštvala. Od jejího vstřelení se drží na útočné polovině a pokouší se získat ztracené vedení zpět.
41'
Do konce prvního poločas zbývá odehrát necelých pět minut, oba týmy už se stihly prosadit. Dočkáme se před jejich odchodem do šaten ještě nějakého posunu ve skóre?
39'
Nedáš – dostaneš, Depaye musí předchozí spálená šance pořádně mrzet, Olympique Marseille totiž vzápětí vyrovnává na 1:1. Chyby v rozehrávce se dopustil Cheikh Diop, Payet na to konto přihrál osamocenému FLORIANU THAUVINOVI, jehož přízemní pokus zaplul přesně ke vzdálenější tyči Lopesovy svatyně.
38'
Neuvěřitelné, tohle musí být gól. Fékir si potáhl míč do pokutového území, kde připravil jasnou tutovku pro Memphise Depaye, jenže ten nepochopitelně minul poloprázdnou branku.
37'
Nabil Fékir to má hodně složité, obránci soupeře jej střeží opravdu pečlivě a nedají mu ani kousek volného prostoru. Dalším tvrdším zákrokem domácího kapitána zastavil Gustavo.
36'
Svěřenci lodivoda Génésia zahrávali přímý kop z hodně zajímavé pozice. Rána Nabila Fékira nepatřila mezi ty zdařilé, míč skončil pár metrů nad horní tyčí Pelého svatyně.
35'
Žlutou kartu dostává Kevin Strootman (Olympique Marseille).
34'
Další roh, další zklamání. Dimitri Payet zatím zahrává tyto standardní situace opravdu mizerně, neuspěl ani jeho další nízký centr na přední tyč.
33'
Ocamposova nabídka málem oslovila Mitrogla, jenž se hnal k hlavičce, jenže proti byl pozorně bránící Jason Denayer. Marseille nicméně zůstává u balonu.
32'
Na hřišti se přitvrzuje, kromě jediné gólové situace to dnes s fotbalem nemá zatím moc společného, spíše se jedná o tuhou bitvu. Fékir musel skousnout tvrdé sešlápnutí kotníku od Strootmana, na nohy se mu také nechce.
31'
Nehraje se, na trávník totiž přiběhli zdravotníci, kteří momentálně ošetřují domácího zadáka Mendyho. Snad se nebude jednat o nic vážného.
30'
Cheikh Diop obdržel žluté kartónek zcela oprávněně, nyní měl být stejným způsobem potrestán Amavi, který zezadu stáhl k zemi unikajícího Traorého. Sudí Turpin jej však ušetřil.
29'
Žlutou kartu dostává Pape Cheikh Diop (Olympique Lyon).
27'
Tak pozor, domácí se zničehonic prosazují a dostávají se do vedení, tato branka by mohla kvalitě utkání rozhodně pomoci. Tanguy NDombèlé si před šestnáctkou krásně narazil s Traorém a poté přenechal balon HOUSSEMU AOUAROVI, jenž si jej posunul na levačku a přízemní ranou překonal Pelého.
27'
Payet balon opět netrefil ideálně, díky zaváhání Duboise ale jeho centr proskákal až ke vzdálenější tyči, kde se na něj marně snažil dosáhnout Ćaleta-Car.
26'
Ocamposovo dlouhé vhazování musel řešit Lopes, který vyboxoval balon na rohový kop pro Les Olympiens. Jak svěřenci trenéra Garcii s touto situací naloží?
25'
Zatím nesledujeme atraktivní fotbalovou podívanou, oba celky zvolily vyčkávací taktiku a nikam se neženou. Doufejme, že se to v co nejbližší době změní ...
24'
Amavi udržel míč těsně před postranní čarou a vyslal do šestnáctky prudký centr, který se stáčel do malého vápna, Lopes jej však pouze nechal doletět do zámezí.
23'
Amavi autovým vhazováním uvolnil Ocampose, jehož centr do vápna vypadal zajímavě, nikdo z hostujících hráčů se ale nevydal hlavičkovat.
22'
Payet v souboji kapitánu přibrousil Fékira, tady se určitě dala udělit žlutá karta. Francouzský záložník nakonec vyvázl jen s domluvou, což se fanouškům Lyonu samozřejmě nelíbí.
21'
Po jednom ze soubojů se balon se štěstím odrazil k Amavimu, jehož skákavý pokus nebyl úplně k zahození, Lopes ale celou situaci s přehledem kontroloval.
20'
Dimitri Payet si zatím nedokáže srovnat své balony do šestnáctky. Nepovedl se mu ani tento, pro centr si s přehledem došel pozorný Anthony Lopes.
19'
Po střetu s Fékirem se k zemi skácel Sanson, sudí odpískal přímý kop pro Marseille. Opakovaný záběr ukázal, že domácí kapitán hrál balon, naopak záložník Marseille pádu teatrálně přidal.
18'
Dostatek volného prostoru se otevřel před Duboisem. Z jeho přihrávky těžil Traoré, který nachystal palebnou pozici Depayovi, skvěle se však vrátil Ćaleta-Car.
17'
Hosté s ním nenaložili dobře, Payetův centr na přední tyči neměl šanci na úspěch. Protiakce Lyonu netrvala dlouho, Fékir zbytečně fauloval Luize Gustava.
16'
Dimitri Payet šikovným naznačením zmátl Denayera, poté se z ostrého úhlu pokusil překvapit Lopese. Oba nakonec svedli souboj o míč, brankář Lyonu jej odvrátil na roh.
15'
Tohle je škoda. Tanguy NDombèlé získal míč a zkusil vyslat kupředu osamoceného Depaye, jeho pas byl ovšem až příliš razantní, čehož využil brankář Pelé.
14'
Houssem Aouar ve středu hřiště zezadu nedovoleně atakoval Mitrogla. Jednalo se o jasný faul, mladičký záložník Lyonu nakonec vyvázl bez karetního trestu.
13'
Aouar si nejprve narazil s Fékirem, poté si ale na levém křídle absolutně neporozuměl s Mendym. Balon končí za postranní lajnou, následovat bude aut pro Marseille.
12'
Thauvin si pohlídal ofsajdovou linii a seběhl si na přihrávku od Sakaje, jenže v souboji jeden proti jednomu nezvládl vyzrát na pozorně bránícího Ferlanda Mendyho.
11'
Sanson ve středu hřiště přetlačil Fékira, díky dobře načasovanému skluzu v podání Marcela se ale na útočné polovině daleko nedostal.
10'
O pár okamžiků později navíc Thauvin jasně přidržel Mendyho, standardní situaci měl k dispozici i Lyon. Také Depay si nepočínal ideálně, jeho střílený centr představoval pro Pelého snadnou práci.
9'
Florian Thauvin tentokráte vsadil na individuální průnik, jako ideální možnost se to ovšem neukázalo, protože neodcentroval vůbec přesně a jen odevzdal balon soupeři.
8'
Na Payetův centr od rohového praporku jen těsně nedosáhl Ćaleta-Car, jinak míč prolétl pokutovým územím bez povšimnutí. U lajny se k němu jako první dostal Amavi.
7'
Thauvin uvolnil Sakaja, jenž místo centru zkusil překvapit Lopese zakončením k bližší tyči, portugalský reprezentanta ale zareagoval a vytěsnil balon na roh.
6'
NDombèlé si tvrdě vyšlápl na Thauvina, Marseille tak zahrávala přímý kop. Centr Payeta se ukázal býti příliš dlouhým, obrana Les Gones zůstala bez práce.
5'
Lyonští zatím nepouští svého soupeře do hry. Až ke střele se po průniku středem hřiště propracoval Aouar, míči ale dodal opačnou rotaci a poslal jej mimo tři tyče.
4'
Cheikh Diop ve středu hřiště ošálil Strootmana a poté hledal na pravé straně znovu se uvolňujícího Bertranda Traorého, jeho záměr ovšem výtečně přečetl Amavi.
3'
NDombèlé krásnou kolmicí našel Traorého, jenž se prodral až do vápna a vybojoval pro Lyon roh. Po jeho rozehrávce zpoza šestnáctky pálil Fékir, trefil však pouze Sansona.
2'
Sérii nepřesností ve středu hřiště ukončil až Lucas Ocampos, který přesprintoval Aouara, poté ale narazil na připraveného Luize Gustava.
1'
Zkušený arbitr Turpin právě foukl do píšťalky, dnešní atraktivní utkání mezi Lyonem a Marseillí může začít. Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v černých dresech, naopak svěřenci trenéra Génésia budou hrát v bílém.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, F. Mendy – NDombèlé, Cheikh Diop – B. Traoré, Fékir (C), Aouar – Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Morel, Tousart, Cornet, M. Dembele, Terrier.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Ćaleta-Car, Gustavo, Amavi – Strootman, M. Sanson – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Escales – B. Sarr, Kamara, Sertic, Maxime López, N'Jie, Germain.

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore.
Poslední vzájemné utkání

18. 3. 2018 – Olympique Marseille – Olympique Lyon 2:3

Branky: 33. Rolando, 84. Mitroglu – 42. Rami (vla.), 54. Aouar, 90. Depay

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj (36. Sarr), Rami, Rolando, Amavi – López, Gustavo – Thauvin, Payet, Ocampos (75. Sanson) – Germain (64. Mitroglu)

Olympique Lyon: Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, Mendy – Aouar (77. Ferri), Tousart, NDombèlé – Traoré, Díaz, Cornet (65. Depay)
Olympique Marseille

Marseille je na tom o něco lépe než její dnešní soupeř, v tabulce ji totiž díky zisku deseti bodů nalezneme na druhé pozici, přičemž ztráta na vedoucí a opět dominující PSG činí už pět bodů. Doposud jedinou prohru zapsali svěřenci trenéra Garcii proti nováčkovi z Nîmes, jinak po smazání dvoubrankového manka remizovali s Rennes a porazili Toulouse, Monaco a minulý víkend také Guingamp. Proti doposud poslednímu týmu Ligue 1 se Olympique sice dlouho trápil, v druhém poločase se ale rozjel a nakonec zvítězil pohodlně 4:0. Hodně mrzet musí Marseille čtvrteční utkání Evropské ligy s Frankfurtem. Bílo-modří brzy vedli, soupeře navíc oslabil vyloučený Willems, ovšem i tak se z výhry 2:1 nakonec radoval Frankfurt, v devětaosmdesáté minutě rozhodl Jović.
Olympique Lyon

Lyon nevstoupil do nového ročníku úplně přesvědčivě, po pěti odehraných kolech má na svém kontě sedm bodů a drží se až na osmé pozici. K vítěznému konci dotáhli Les Gones pouze duely se Štrasburkem a s Amiens, naopak překvapivě nestačili na fotbalisty Reims a Nice. Minulý víkend se svěřenci trenéra Génésia představili na půdě Caen, kde hned pětatřicet minut hráli proti oslabenému soupeři. Ani to jim ale k výhře nestačilo, obránce Mendy naopak svým gólem v samotném závěru zachránil remízu 2:2. Ve středu se ale partě okolo kapitána Fekira povedl parádní kousek, uspět na půdě rozjetého Manchesteru City se jen tak někomu nepoštěstí. Guardiolovi svěřenci sice měli herní převahu, Lyon byl však velmi produktivní a vstup do Ligy mistrů zvládl parádně.
Příjemný nedělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Francouzská Ligue 1 má dnes na programu tři zápasy šestého kola, my se společně budeme věnovat velmi atraktivnímu souboj mezi Olympiquem Lyon a Olympiquem Marseille. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.