Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Toulouse - 3. března 2019   17:00

Lyon
10' Depay  • 30' B. Traoré (Dubois) • 35' Fékir  • 67' M. Dembélé (NDombèlé) • 71' M. Dembélé (Fékir)
5:1
(3:1)
Toulouse
15' Dossevi
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, F. Mendy (72. Rafael) – NDombèlé, Tousart, B. Traoré (84. Terrier), Fékir (C) – Depay, M. Dembélé (79. Fekir).
Gorgelin – Aouar, Pape Diop, Rafael, Tete, Terrier, Fekir.
Léonard – Lang, Jouannaud
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Toulouse
Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Dossevi, Sangaré, Sidibé (61. Durmaz), Cahuzac, Gradel (C) – Jean (54. Sanogo).
Goicoechea – Mubele, Sanogo, García, Durmaz, Diakité, Bostock.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání 27. kola francouzské Ligue 1, ve kterém Lyon na domácím hřišti převálcoval Toulouse v poměru 5:1. Jako první se prosadil už po deseti minutách hry Depay, avšak o chvíli později vyrovnal Dossevi. Po půl hodině hry vrátil domácím vedení Traoré a za pět minut navýšil na 3:1 Fékir. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil Dembélé, jenž přerušil sérii šesti zápasů vez vstřeleného gólu. Lyon nadále zůstává na třetím místě, na druhé Lille ztrácí pět bodů, Toulouse zůstává na místě patnáctém.
90+4'
90+3'
V poslední minutě zápasu ještě mohl šestý gól vstřelit Tanguy NDombèlé, jeho pokus ale skončil těsně vedle pravé tyčky.
90+2'
Proti Depayovi se rozběhla hned dvojice protihráčů, Holanďan přihrávku na Fékira přes obránce nepropasíroval.
90+1'
V ofsajdové pozici byl chycen Max-Alain Gradel, jenž se nenápadně snažil najít místo za obranou soupeře.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Yassin Fekir svým centrem našel přesně místa, kde se pohyboval Memphis Depay. Ten si ale nedokázal ideálně zpracovat balón, což mělo vliv i na zakončení, které skončilo vedle Reynetovi svatyně.
88'
Z brejku se pokusil zahrozit Jimmy Durmaz, tomu však s ledovým klidem odebral balón Jason Denayer.
87'
Ani Lyon se už nikam nijak zvlášť nežene, evidentně mu čtyřgólové vítězství stačí.
86'
Toulouse zjevně nechce inkasovat další branky, navíc když mají o jednoho hráče v poli méně, na svou polovinu se tak stahuje bránit i útočník Sanogo.
85'
Po přímém kopu Depaye to v hledišti jen zahučelo, holandský záložník minul branku jen o kousek.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Martin Terrier.
83'
Toulouse dohraje o deseti! Bertrand Traoré by běžel sám na bránu, kdyby ho zezadu nezfauloval Yannick Cahuzac, ten už žlutou kartu na svém kontě měl, od sudího ale vidí přímo červenou kartu!
82'
Po pravé straně se snažil proháčkovat Léo Dubois, od balónu ho ovšem naprosto čistě odstavil Christopher Jullien.
81'
Velký moment pro Yassina Fékira, jenž poprvé nastupuje v dresu Lyonu v mistrovském utkání. Navíc má možnost si zahrát se svým starším bratrem Nabilem.
80'
Dlouhý nákop za obranu se pokusil zpracovat Nabil Fékir, avšak nepovedlo se.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Yassin Fekir.
78'
V této situaci jeden neuznaný gól nic neřeší, o vítězství Lyonu už je pěkných pár minut rozhodnuto.
77'
Tak pozor! Bertrand Traoré už se radoval ze vstřelné branky, vodeirozhodčí však odhalil ofsajdové postavení střelce, gól tak neplatí!
76'
Těsně za šestnáctkou se odhodlal ke střele Ibrahim Sangaré. Jeho pokusu ale chyběla přesnost i razance.
75'
Christopher Jullien nyní předvedl výbornou defenzivní práci, když několik vteřin dokázal udržet za svým zády dotírajícího Dembélého, pro balón si nakonec doběhl Baptiste Reynet.
74'
Centr Depaye na zadní tyč nebyl špatný, avšak nejvýše vyskočil Issiaga Sylla, jenž odvrátil míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
73'
Pas Fékira tentokráte zblokován, uvidíme další rohový kop Lyonu.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Rafael.
71'
Lyon právě vstřelil branku!
To už zavání debaklem! Fékir z levé strany našel před brankou nabíhajícího MOUSSU DEMBÉLÉHO, který svým druhým gólem v krátkém časovém rozmezí naděluje soupeři populárního "bůra!" Asistence: Nabil Fékir.
69'
Utkání se bude dohrávat už jen z povinnosti. Po čtvrtém gólu Lyonu je více než jasné, kdo z dnešního zápasu odejde jako vítěz.
67'
Je rozhodnuto! MOUSSA DEMBÉLÉ se uvolnil přes Šojiho a střelou na zadní tyč poté dnes počtvrté prostřelil Reyneta! Dembélé si určitě pořádně oddychnul, prosadil se totiž po šestizápasovém půstu. Asistence: Tanguy NDombèlé.
66'
Brejk Lyonu čtyř proti třem se rozhodně dal vyřešit lépe. To určitě ví i Memphis Depay, který svou přihrávku na Fékira pokazil.
65'
Memphis Depay po centru Traorého vyzkoušel akrobatické zaončení nůžkami, které se mu příliš nepovedlo, zamířil vedle.
64'
Hráči Toulouse byla soupeřem zahnána hluboko na vlastní polovinu, do kombinaci se dokonce zapojil i brankář Baptiste Reynet.
63'
Mathieu Dossevi si při zpracování pomohl rukou, což pozornosti hlavního sudího neuniklo, balón se tak vrátí do držení domácích.
62'
Bertrand Traoré se na pravé straně krásně uvolnil přes Syllu, přihrávkou do přehuštěného prostoru ovšem kopačku Dembeleho nenašel.
61'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází Jimmy Durmaz.
60'
Máme za sebou hodinu utkání a Lyon stále vede o dvě branky, šance hostů na body se každou minotou snižuje.
59'
Toulouse nadále jen brání, nedokáže se prosadit proti výborné kombinaci soupeře.
58'
Centr na šestnáctku našel hlavu Lucase Tousarta, ten však předvedl pouze pokus z nouze, navíc zamířil vedle branky.
57'
Nabil Fékir si pěkně narazil s Traorém, následně ale ztratil míč proti dvojici protihráčů.
56'
Marcelo dlouhým nákopem našel Depaye, jenž si zpracoval balón, svou přihrávku na Tousarta ale nezrealizoval ideálně.
55'
Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (Toulouse FC).
54'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Yaya Sanogo.
53'
Roh rozehraný nakrátko s následným centrem. Ten našel hlavu Marcela, brazilský stoper ovšem hlavičkoval nepřesně.
52'
Memphis Depay nabral po levé straně vysokou rychlost, jeho centr byl ale sražený, další rohový kop pro Lyon.
51'
Moussa Dembélé už už zakončoval sám před brankářem, na poslední chvíli mu však pod nohy skočil Gen Šoji, který odvrátil na rohový kop.
50'
Přetažený centr si na zadní tyči našel Max-Alain Gradel, vůbec se mu ale nepdařilo zpracování, Anthony Lopes uvede míč do hry odkopem.
49'
Mathieu Dossevi se pěkně uvolnil přes Mendyho, toho ovšem výborně zastoupil Tanguy NDombèlé, jenž soupeře čistě odstavil od balónu.
48'
Toulouse sice ztrácí dve branky, avšak proti kombinaci Lyonu zatím nedokázala najít recept, případně brejky si domácí obrana pečlivě hlídá.
47'
První střelu druhé půle si připisuje Moussa Dembélé, avšak hodně přestřelil a tak mohl Baptiste Reynet zůstat v naprostém klidu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
Skončil první poločas utkání mezi Lyonem a Toulouse, který nám nabídl hned čtyři branky. V desáté minutě otevřel gólový účet svého týmu skvělou individuální akci Depay, o pět minut později ale dokázal vyrovnat Dossevi. Lyon si vedení vzal zpět po půl hodině hry, kdy se centr Traorého proměnil v branku. V 35. minutě byl ve vápně podražen Fékir a sám faulovaný následně nařízenou penaltu proměnil, Lyon tak po první půli vede 3:1 a má nakročeno k vítězství.
45+3'
45+2'
Další šance se diváci na stadiónu ani u televizních obrazovek v první půli už nedočkají, poslední náznak příležitosti zmařil nepřesnou přihrávkou Léo Dubois.
45+1'
Lyon mohl už v prvním poločase definitivně rozhodnout o svém vítězství, dvojice Traoré – Depay se nám ovšem rozhodla ukázat, co vše jde ve fotbale nedat. Prvně jmenovaný v jednoduché pozici poslal až příliš dlouhou nahrávku svému kolegovi, ten pak nedokázal ve skluzu poslat míč do prázdné brány.
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Max-Alain Gradel se to jako správný kapitán rozhodl vzít na sebe, svou samostatnou akcí však ztroskotal hned na prvním hráči, jímž byl Marcelo.
43'
Pas Fékira na Dembeleho rozhodně měl oči, hroťák Lyonu se pokusil akrobaticky dosáhnout na přihrávku, o pár centimetrů se mu to ale nepovedlo.
42'
Nabil Fékir byl na polovině hřiště jasně stažen protihráčem. Rozhodčí píská faul, karty ale i nadále ponechává ve své kapse.
41'
Co Lyonu v dnešním zápase příliš nefunguje jsou standartní situace. Z přímého kopu totiž vyšla opět jen hlavička bránícího hráče.
40'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu, nebo půjdou domácí do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Výborný balón za obranu na Traorého, který si poradil s obráncem, následně však jeho střelu zlikvidoval Baptiste Reynet.
38'
Z pravé strany odcentroval Max-Alain Gradel, proti jeho pasu ale vystoupil Anthony Lopes, jenž míč ukryl v náruči.
37'
Lyon se výrazně přiblížil k zisku "povinných" tří bodů. Od inkasovaného gólu na 1:1 jasně ovládá celou hru.
35'
K exekuci penalty se postavil sám faulovaný NABIL FÉKIR, který poslal gólmana na druhou stranu a zajišťuje tak svému týmu dvoubrankové vedení!
34'
Christopher Jullien ve vápně naprosto jasně podrazil Nabila Fékira, rozhodčí okamžitě nařizuje pokutový kop!
33'
Odkop Lopese prodloužil Ndombele na Traorého, ten ne úplně ideálně zpracoval míč, čehož okamžitě využil Christopher Jullien.
32'
Velmi kuriózní branka, avšak i takové se počítají. Poprvé se Toulouse podařilo vyrovnat poměrně rychle, jak to bude nyní?
30'
Domácí si berou zpět ztracené vedení! Centr z pravé strany v podání BERTRANDA TRAORÉHO sice Dembele minul, svým pohybem ale zmátl i gólmana Reyneta, z centru se tak rázem stala gólová střela! Asistence: Léo Dubois.
29'
Hra se v posledních minutách zase poněkud zklidnila. Toulouse po vstřelné branky opět stálo více na svou polovinu.
28'
Asi ano. Ačkoli byli na hřiště přivoláni i kluboví lékaři, tak hráč sám vstal a nyní se za postranní čárou hlásí o návrat do hry.
27'
Issiaga Sylla si při přihrávce zřejmě natáhl sval, každopádně ze hřiště se prozatím nezvedá. Uvidíme, zda bude hostující bek schopen pokračovat ve hře.
26'
Na přetažený centr Dosseviho si naběhl Issiaga Sylla, který se na Traorém pokusil vybojovat rohový kop, neúspěšně.
25'
Myšlenka dobrá, realizace nic moc. Yannick Cahuzac se snažil přenést těžiště hry na pravou stranu, přihrávce ale dal až příliš velkou razanci.
24'
Memphis Depay se naivně pustil do trojice protihráčů. Podle očekávání střelec úvodního gólu zápasu o míč přišel.
23'
Ferland Mendy obdržel skvělou přihrávku za obranu, avšak celou situaci přečetl Baptiste Reynet, jenž balón před nabíhajícím obráncem ukryl.
22'
Ve vápně byl v době centru Traorého pouze Moussa Dembélé, toho hned trojice bránících hráčů dokázala bez problémů zpacifikovat.
21'
Takový pokus spíše jen z nouze vyslal na bránu Lopese Ibrahim Sangaré. Jeho střela postrádala razanci i přesnost.
20'
Další útočnou akci domácích zastavuje praporek nad hlavou pomezního rozhodčího. V ofsajdu se nechal chytit Bertrand Traoré.
19'
Z levé strany tentokráte odcentroval Nabil Fékir, jeho pokus ale přeletěl celé vápno a skončil dokonce jen v zámezí.
18'
Bertrand Traoré unikl po levé straně a následně svým přízemním centrem našel místa, kde si nabíhal Tanguy NDombèlé, ten ovšem z jedničky poslal svou střelu pouze nad bránu.
17'
Zatím nám oba celky předvádí výbornou podívanou, okořeněnou dvěma brankami. Snad v podobném trendu bude probíhat i zbytek zápasu.
15'
Toulouse právě vstřelilo branku!
A ta přichází! Přihrávku Sylly si zpracoval MATHIEU DOSSEVI, jenž předskočil pozičně špatně bránícího Mendyho a poté tváří v tvář gólmanovi zamířil nechytatelně do pravého horního rohu!
14'
Toulouse jakoby inkasovaný gól nijak zvlášť nerozhodil, naopak se snaží o rychlou odpověď.
13'
Po levé straně se snažil probít Nabil Fékir, od balónu ho však odstavil Christopher Jullien.
12'
Rychlý gól by průběhu utkání mohl jednoznačně prospět. Toulouse bude muset více otevřít hru, Lyon se zase bude snažit prosadit do otevřenějí obrany soupeře.
10'
Fantastická individuální akce, v hlavní roli MEMPHIS DEPAY! Holandský křídelník si na levé straně pohrál s obráncem, následně vyslal technickou střelu, která za pomoci teče i tyče skončila za zády Reyneta.
9'
Olympique se usadil na polovině soupeře, odkud bude hledat mezírku v defenzivě soupeře.
8'
V úvodních minutách je mírně aktivnějším celkem Lyon, bude si ovšem muset dávat pozor na podobné individuální chyby, jako byla před chvílí ta v podání Traorého.
7'
Bertrand Traoré situaci v obraně vyřešil hodně špatně, patičkou pouze nahrál balón soupeři, Mathieu Dossevi však ke štěstí domácího hráče poslal do vápna nepřesný centr.
6'
Jason Denayer předvedl v krátkém časovém sledu druhý výborný obranný zákrok, to když načasovaným skluzem odebral od míče Corentina Jeana.
5'
Nabil Fékir svůj centr z přímého kopu dobře zakroutil do vápna, nejvýše se ovšem vyšplhal hráč Toulouse, Kelvin Amian.
4'
Tanguy NDombèlé na šetnáctku nabil Lucasi Tousartovi, Baptiste Reynet musel řešit první vážnější střelu domácích. K odraženému míči se Fekir, ten však byl v ofsajdu.
3'
Dlouhý nákop za obranu na jedničku vyřešil Jason Denayer, jenž hlavičkou poslal balón do rukavic Lopese.
2'
Lyon v dnešním zápas oblékl tradiční bílé dresy, Toulouse navléklo dresy barvy fialové.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, F. Mendy – NDombèlé, Tousart, B. Traoré, Fékir (C) – Depay, M. Dembélé.
Náhradníci: Gorgelin – Aouar, Pape Diop, Rafael, Tete, Terrier, Fekir.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Dossevi, Sangaré, Sidibé, Cahuzac, Gradel (C) – Jean.
Náhradníci: Goicoechea – Mubele, Sanogo, García, Durmaz, Diakité, Bostock.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Jouannaud.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba týmy se naposledy utkaly v lednu a na hřišti Toulouse se zrodila remíza 2:2.
Toulouse FC

Hosté jsou na patnácté pozici s osmadvaceti body a snaží se vyhnout baráži o udržení se v nejvyšší soutěži. Náskok mají osmi bodů, což nemusí stačit. Dnes by rádi na hřišti soupeře bodovali, rozhodně je však nečeká žádná snadná práce. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Olympique Lyon

Fotbalisté dnes domácího celku jsou na třetím místě v tabulce se ziskem šestačtyřiceti bodů. Zatím tedy drží pozici která zaručuje postup do kvalifikace o Ligu mistrů. Naposledy se Lyonu dařilo když doma porazil Caen 3:1. Dnes by rádi znovu před svými diváky uspěli. Uvidíme zda naplní roli favorita.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu sedmadvacáté kolo francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Olympique Lyon a Toulouse FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.