Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Angers - 30. března 2019   17:00

Marseille
6' Balotelli (Ocampos) • 16' Balotelli (Ocampos)
2:2
(2:1)
Angers
36' Mangani   • 76' Mangani
Marseille
Pelé – B. Sarr, Ćaleta-Car, Rami, Amavi – Thauvin (C) (82. Payet), M. Sanson (56. Gustavo), Maxime López (72. Strootman), Ocampos – Balotelli, Germain.
Escales – Gustavo, N'Jie, Payet, Rolando, Radonjić, Strootman.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade Vélodrome, Marseille
Angers
Butelle – Thomas, I. Traoré (C), Bamba, Capelle – Fulgini (74. El Mellali), Mangani, Santamaría, Pajot (61. López), Tait – Reine-Adélaïde.
Boucher – Cissé, Diaw, El Mellali, López, N'Doye, Soula.

Z tohoto zajímavého zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:10.
Společně se závěrečným trojhvizdem se z tribun spustil ohlušující pískot. Marseille ztratilo parádně rozehraný zápas a nakonec musí být rádo, že získalo alespoň bod. Skvělý začátek zajistil domácímu týmu Mario Balotelli, který během prvních šestnácti minut vstřelil dva góly. Všechno napovídalo tomu, že Olympique svého soupeře převálcuje, jenže se stal přesný opak. Angers se herně zvedlo a s pomocí videa získalo penaltu proměněnou Manganim.

Kdo čekal, že se Marseille v pauze zase zvedne, tak se šeredně mýlil. Hosté navázali na svou aktivitu a přesto, že ze hry neskórovali, vyrovnali na 2:2, neboť Mangani skóroval i z druhé penalty za faul na Cristiana Lópeze. Další šok pro domácí fanoušky přišel hned záhy, protože se naprosto zbytečně nechal vyloučit Sarr. Nechybělo moc a hosté přesilovku i využili, proti bylo jenom břevno, které zastavilo hlavičku Thomase.

Utkání tedy dospělo do remízového konce. Marseille může definitivně zapomenout na umístění v top trojce a naopak mu hrozí pád až na šesté místo. Angers počtvrté za sebou remizovalo a minimálně do zítřka se posunulo před Nimes na jedenáctou příčku.
90+5'
90+4'
Na domácí akci teď bylo zřetelně znát oslabení o jednoho muže. Angers zatáhlo obranu a přes tu se Marseille nebylo schopno prokombinovat. I proto přišla zpátečka do středu hřiště.
90+3'
Ani jeden ze dvou centrů z levého křídla nebyl nebezpečný. Totéž se dá říct i nepřesné střele Taita z rohu pokutového území.
90+2'
Payetův centr přeletěl cíl v podobě Maria Balotelliho. Po Butelleho rozehrávce Angers snadno a rychle vybojovalo další roh.
90+1'
Nechybělo moc a hosté strhli vedení na svou stranu! Flavien Tait skvěle rozehrál rohový kop a kvalitní hlavičku Romaina Thomase zastavilo až břevno!
90'
Stát se může ještě všelicos. Nad rámec druhého poločasu je přidáno celých pět minut!
89'
Obléhání domácího vápna skončilo hodně nepovedeným centrem. Míč však vyletěl do autu v místě, odkud Ocampose rozhodně nečeká příjemné vhazování.
88'
Zklamaný Mario Balotelli stál úplně někde jinde, než směřoval centr z pravého křídla. Balónu se jednoduše zmocnil Butelle.
87'
Domácí bleskurychle otočili hru. Do nezformované obrany vběhl Kevin Strootman, ovšem Butelle nebezpečnou střelu z úhlu zlikvidoval důležitým zákrokem.
86'
Odvrácený centr z pravé strany skončil u Manganiho, který lehce zaútočil na hattrick. Dalekonosná střela ale nemohla Pelého překonat.
85'
Duje Ćaleta-Car ukopl balón z kopačky Cristiana Lópeze. Akci tím ale neukončil, hosté pokračují rohovým kopem.
84'
Další vlna nevole přišla po faulu Payeta, který přebral od Thauvina kapitánskou pásku. Dopředu se trpělivě posouvají hosté.
83'
V hlavách domácích hráčů i fanoušků nyní převládá zlost a frustrace. Po každém sporném výroku dostávají rozhodčí co proto.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Dimitri Payet.
80'
Kdo by to byl býval po úvodní čtvrthodině čekal, že Olympique bude mít takové problémy. Domácí přišli o dvougólový náskok a navíc budou dohrávat v oslabení.
78'
Další komplikace pro Marseille! Bouna Sarr se před hostující branku snažil všemožně zkrotit vysoký balón. Zvednutou nohou však trefil hrudník Thomase a za nebezpečnou hru si vysloužil druhou žlutou kartu!
76'
Angers právě vstřelilo branku!
THOMAS MANGANI první penaltu dal, a tak neměl důvod se nepostavit i k této. Tentokrát pálil ze svého pohledu k levé tyči a Pelé byl naprosto bez šance.
76'
Valère Germain udělal velkou chybu v rozehrávce. Do vápna se vřítil Cristian López a zastavil ho až faul znamenající druhou hostující penaltu!
75'
Cristian López obětavě napadal vykopávajícího Pelého. Zaskakující jednička Marseille se však vyvarovala jakéhokoliv zaváhání.
74'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Farid El Mellali.
73'
Mangani sebral míč Ramimu. Angers se rychle přesunulo do odkryté pravé straně, nicméně scházel tomu přesnější centr.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Kevin Strootman.
70'
Oproti první půli je hra mnohem klidnější. Po změně stran se ještě nikdo nedostal do žádné větší příležitosti.
69'
Mario Balotelli dal dva góly, ale jinak se do hry příliš nedostává. Teď ho ještě na půlce zastavil faul Santamaríi.
68'
Obránce hostujícího celku se nějakou dobu zvedal zpět na nohy. Možná to bude právě on, kdo bude příštím odstoupivším hráčem.
66'
Už několikátý prohřešek proti pravidlům od Sarra, který na hranici vápna šlapákem fauloval Romaina Thomase. Hlavní sudí si vystačil se slovní domluvou.
65'
Přímý kop ze čtyřiadvaceti metrů obstaral Thomas Mangani. Střela to nebyla špatná, ale i tak proletěla asi metr vedle levého horního rohu Pelého brány.
64'
Angers rozjeli kolotoč přihrávek a postupně se přibližovalo soupeřově šestnáctce. Celou akci přerušil až faul Maximea Lópeze, jenž bude trnout při hostujícím přímém kopu.
63'
Mangani zleva centroval na nově příchozího Cristiana Lópeze, jenže toho ve vzdušném souboji snadno předčil majitel dvou asistencí Ocampos.
62'
Solidně zaplněný stadion nyní sledoval Sarrův odvážný výpad po křídle, který skončil až ve vápně na noze hostujícího brankáře.
61'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Cristian López.
61'
Thomas Mangani dal míč do křídla, kterým probíhal Capelle, ale nedokázal odcentrovat na žádného ze svých spoluhráčů.
60'
Držení míče: 57% – 43%.
59'
Sám faulovaný Maxime López nacentroval do zalidněného vápna. Angers si v něm poradilo a po faulu Sarra bude rozehrávat.
58'
Obraz hry se pomalinku vrací k tomu z úvodu zápasu. Marseille svého soupeře začíná přehrávat, z čehož vzešla i žlutá karta pro Pajota za faul na Lópeze.
57'
Florian Thauvin to vzal na sebe, jenomže to by musel předvést nějaké úchvatné sólo, aby mohl obejít všechny protihráče stojící na ose hřiště.
56'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Luiz Gustavo.
55'
Abdoulaye Bamba odhlavičkoval míč před Morganam Sansonem, který si v souboji navíc pomohl odpískaným faulem.
53'
Thauvin rozdal míč doprava na Amaviho, jehož centr byl sražen na rohový kop. Balotelli po centru Thauvina ještě přihrál k bližší tyči na Germaina, ale ten už neměl moc času na přípravu střely, kterou Butelle zastavil.
52'
Teď je to velký boj o přehuštěný střed hřiště. Oba týmy se po zisku balónu nevyvarovaly okamžitým ztrátám.
51'
Domácí nijak nespěchali s přechodem na polovinu soupeře, a tak se kompletní jedenáctka Angers v poklidu zformovala do těžko prostupného bloku.
50'
Marseille si zahrává i na startu druhého poločasu. Centr z pravé strany odvrátilo jen na Santamaríu a mělo kliku, že mu střela z prvního doteku moc nesedla.
49'
López dostal od Fulginiho nepříjemnou ránu kolenem. O faulu nemohlo být pochyb a hrát mohou domácí.
48'
Angelo Fulgini se postavil k centru z pravé strany, avšak jeden z jeho spoluhráčů míč lehounce prodloužil za vzdálenější postranní čáru.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračují v původních základních jedenáctkách.
46'
Úvodní poločas nabídl velmi zajímavou podívanou. Po úvodních dvaceti minutách se zdálo, že Marseille jednoduše dokráčí za tříbodovým ziskem, neboť domácí po dvou centrech Ocampose a dvou přesných střelách Maria Balotelliho vedli 2:0. Pak se ale obraz hry zásadně změnil, Angers začalo nepatrně zlobit a díky videu se dostalo k penaltě, kterou proměnil Mangani. Do přestávky se hrálo výhradně na polovině Marseille, které vedení 2:1 uhájilo, ale přesto nemůže být moc spokojeno.
45+3'
45+3'
Bouna Sarr si vyběhl ze strany k ose hřiště, jenomže ambiciózní střela levou nohou proletěla dobrý metr a půl nad břevnem Butelleho brány.
45+2'
Florian Thauvin si přehodil míč na levou nohu, nicméně jeden z hostů střelu zablokoval do křídelního prostoru, kde probíhá velký boj.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Bamba však dostal přihrávku do špeku a Lucas Ocampos nechal projít míč do autu. O stejné založení útoku za snaží i domácí.
44'
K Thauvinovi se seběhlo hned několik mužů ve žlutém, kteří ho nenechali zkompletovat přihrávku. Následuje rozvážnější rozehrávka z obrany Angers.
43'
Když už to vypadalo na souvislejší kombinaci Marseille, tak přišla laciná chybě a hostující protiútok, který domácí zastavili až kousek před vápnem.
41'
Na hrací ploše chvíli ležel jeden z domácích fotbalistů. Vše se ale obešlo bez vstupu realizačního týmu na hrací plochu.
40'
Nečekaná převaha Angers pokračovala rohovým kopem. Tait rozehrál na krátko a posléze odcentroval jen do Pelého rukavic.
39'
Jeff Reine-Adélaïde chytře posunul míč do díry v obraně, do které si naběhl Fulgini, jenomže střela z půlkruhu ležícího na pokutovém území se mezi tyče nevešla.
38'
López po hostujícím faulu bleskově rozehrál, nicméně Ocamposův centr tentokrát minul Balotelliho, kterému v průběhu první půle nachystal už dva góly.
36'
Je sníženo! Míč si na penaltový puntík postavil THOMAS MANGANI a tvrdou střelou doprostřed branky propálil Pellého. Dvojka Marseille před reprezentační pauzou chytila penaltu Mbappému, ale na tuto ránu už nestačila.
35'
Zničehonic je tady penalta pro Angers! Videorozhodčí se vrátili k jednomu z předchozích soubojů ve vápně. Amavi místo balónu trefil Traorého, což bylo dodatečně posouzeno jako faul.
33'
Amavi zůstal v jednu chvíli sám na dva urostlé protihráče. Hostující kapitán Traoré se snadno dostal k hlavičce, kterou však nasměroval přesně k Pelému.
32'
V posledních pěti minutách je to Angers, které začíná pořádně zatápět domácí obraně. Taitova křižná střela ale minula Pelého pravou tyč.
31'
Rami svou hlavou prodloužil míč přesně do běhu Reine-Adélaïdemu, který se ze strany řítil na Pelého, jenže z vnější strany rozvlnil jenom boční síť.
30'
Držení míče: 67% – 33%.
29'
Flavien Tait nestihl vystřelit přes křižujícího Amaviho, jenž srazil míč na roh. Odvrácený centr přistál u Manganiho a ten při pokusu o střelu promáchl.
28'
Germain si vyměnil míč s Thauvinem a zprava odcentroval. Před dobíhajícím Balotellim každopádně zasáhl brankář Butelle.
27'
Z rozehrávky na polovině soupeře Angers nevytěžilo vůbec nic. Kvůli nedovolenému zákroku Pajota musí zase bránit.
26'
Přes jasnou převahu dostávají domácí už druhou žlutou kartu. Lucas Ocampos nevybíravým skluzem vletěl do Bamby.
25'
Domácí trochu uklidnili hru a zaměřují se na poklidné držení míče v místech hodně vzdálených od obou branek.
24'
Mangani si nevěřil na střelu z poměrně velké dálky. Centrem ale domácí obranu neprověřil, míč spadl na ruku Santamaríi.
23'
Ve třiadvacáté minutě sudí Miguelgorry poprvé sáhl po žluté kartě. Za stažení Santamaríi ji ukázal domácímu záložníkovi Lópezovi.
22'
Brankář Pelé neudržel v rukavicích míč odcentrovaný Manganim. Vadit mu to ale nemuselo, protože byl pískán Thomasův faul na jeho vyskakující osobu.
21'
Jeff Reine-Adélaïde vystřelil jen do bloku Lópeze, od něhož šel míč do autu. Pokračuje se premiérovým rohem Angers.
20'
Poprvé se Olympique více zatáhnul. I tak balón snadno získal, neboť Abdoulaye Bamba přihrávku k pravé postranní čáře nezachytil.
19'
Sám faulovaný Tait uvedl balón zpět do pohybu. Krátký centr ale skončil na nejbližším protihráči, kterým byl Valère Germain.
18'
Morgan Sanson vyrušil Taita při jeho průniku. Podle rozhodčích dokonce fauloval, takže se bude konat standardní situace z levé strany.
17'
Domácí jsou při chuti. Další dvě akce šly po pravé straně, kde operuje Sarr. Chvíli po brankářem zachyceném centru si však srazil balón do autu.
16'
Marseille právě vstřelilo branku!
Má předchozí slova potvrzuje druhý míč v hostující síti! Opět ho tam dopravil MARIO BALOTTELI, kterému i v tomto případě nachystal míč na hranici pokutového území Ocampos. Butelle si při skoku k pravé tyči na střelu sáhl, ale zastavit nebo vyrazit ji nedokázal.
15'
Je za námi úvodní čtvrthodina. Zatím se nezdá, že by Angers mělo nějak zkomplikovat Marseille cestu za třemi body. Domácí jsou jasně lepší a drží míč v sedmdesáti procentech času.
14'
Balotelli přenesl hru doleva, kde byl úplně volný Amavi, nicméně jeho centr uvnitř vápna nikdo další v bílém nezachytil.
12'
Thauvinova přihrávka přinesla pouze ofsajd, do kterého se chytil rozběhnutý Bouna Sarr. Míč pro hosty.
11'
Germain posunul míč na Thauvina, který z rohu vápna technicky střílel na zadní tyč. Chvíli to vypadalo na nepřesnou střelu, ovšem Butelle ji nakonec musel vyrážet.
10'
Sarr nedostal přesný pas do otevřené pravé strany. Míč vyletěl za koncovou čáru a zpět do hry ho uvede Ludovic Butelle.
8'
Angers mohlo rychle odpovědět ze standardní situace. Manganiho centr spadl na hlavu Thomase, ale ten v těžké pozici nenasměroval míč mezi tyče.
7'
Italský útočník tak prodloužil svou úchvatnou bilanci. Na Stade Vélodrome skóruje i v sedmém zápase, do kterého naskočil. Dvakrát skóroval za Nice a nyní popáté v dresu Marseille.
6'
Domácí se skutečně mohou radovat z vedoucí branky! Ocampos úžasně odcentroval do pokutového území, kde hostům selhala ofsajdová past. MARIO BALOTELLI v momentě přihrávky za obranou nebyl a měl moře času na uklizení míče do sítě.
4'
Balotelli vstřelil první gól zápasu. Rozhodčí ho kvůli signalizovanému ofsajdu neuznali, ale je velmi pravděpodobné, že VAR původní výrok změní.
3'
První nesmělý pokus o hostující útok skončil hodně daleko od branky, kterou místo vykartovaného Mandandy stráží Pelé.
2'
Na první šanci nečekali fanoušci Marseille příliš dlouho. Amavi výborně odcentroval z levé strany a k dokonalosti celé akce chybělo jen přesnější zakončení od Thauvína.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté ve svítivě žlutých dresech.
1'
Utkání začne s malým zpožděním. Tři minuty po plánovaném začátku se oba týmy teprve schází v tunelu.

Olympique Marseille: Pelé – B. Sarr, Ćaleta-Car, Rami, Amavi – Thauvin (C), M. Sanson, Maxime López, Ocampos – Balotelli, Germain.
Náhradníci: Escales – Gustavo, N'Jie, Payet, Rolando, Radonjić, Strootman.

Angers SCO: Butelle – Thomas, I. Traoré (C), Bamba, Capelle – Fulgini, Mangani, Santamaría, Pajot, Tait – Reine-Adélaïde.
Náhradníci: Boucher – Cissé, Diaw, El Mellali, López, N'Doye, Soula.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.

Olympique Marseille

Domácí tým na přelomu ledna a února dvakrát prohrál 1:2 s Lille a Remeší. Poté se však rozehrál do skvělé formy a z dalších šesti ligových kol ztratil jen dva body za remízu s Rennes. Po výhrách 2:0 nad St. Étienne a 1:0 nad Nice přišlo poměrně očekávané klopýtnutí. Marseille se před reprezentační přestávkou představil ve velkém šlágru na hřišti vedoucího PSG a prohrál 1:3. Navíc přišel o vyloučeného brankáře Mandandu, za kterého by dnes měl chytat už šestatřicetiletý Yohann Pelé. Olympique už nemůže reálně počítat s postupem do Ligy mistrů, ze čtvrtého místa se musí dívat hlavně pod sebe, neboť na šestou příčku Remeše má náskok jediného bodu. Nejlepšími střelci týmu, který doma už čtyřikrát v řadě vyhrál bez inkasované branky, jsou desetigóloví Delort a Laborde.
Angers SCO

Papírový outsider tohoto zápasu má na kontě už dvanáct remíz, což je po šesté Remeši druhý největší počet v soutěži. Není se tak moc co divit, že Angers má také vyrovnané skóre 3:3, se kterým sídlí na dvanáctém místě. Zbylých devět kol by mělo být pro svěřence Stéphanea Moulina vcelku pohodových, neboť jsou reálně ze hry o evropské poháry a naopak mají velikánský náskok čtrnácti bodů na sestupové pásmo. Marseille to dnes nebude mít vůbec jednoduché, neboť Angers disponuje velmi dobrou formou. Z posledních osmi zápasů prohrálo jen jednou na hřišti Guingampu, od té doby posbíralo tři remízy s Monakem, Montpellier a Amiens. Je otázkou, zda dnes do hry naskočí nejlepší střelec týmu. Devítigólového Stéphanea Bahokena trápilo v minulých dnech menší zranění.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy Olympique Marseille a Angers SCO!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.