Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Guingamp - 16. září 2018   21:00

Marseille
57' Thauvin  • 73' Payet  • 80' Thauvin (Strootman) • 83' Mitroglu (Payet)
4:0
(0:0)
Guingamp
Guingamp
Marseille
Pelé – Sakaj, Rami, Gustavo, Amavi – M. Sanson, Strootman – Thauvin (88. Germain), Payet (C) (84. Radonjić), Ocampos (46. Maxime López) – Mitroglu.
Escales – Kamara, Ćaleta-Car, B. Sarr, Maxime López, Germain, Radonjić.
Amaury Delerue – Alexandre Viala, Bertrand Jouannaud
Stade Vélodrome, Marseille
Guingamp
Johnsson – Eboa Eboa, Sorbon, Kerbrat (C), Ikoko – Phiri, Fofana, Didot (67. Coco) – Benezet (81. Blas), Roux, Thuram.
Caillard – Rebocho, Blas, Deaux, Ngbakoto, Coco, Traoré.

Ode mě je to vše, dobrou noc.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:9.
Hlavní sudí učinil velmi rozumné rozhodnutí, když po vypršení základní hrací doby ukončil dnešní zápas. Marseille porazila Guingamp hladce 4:0, o svém vítězství rozhodla až po přestávce. Jasnou převahu přetavili domácí ve vedoucí branku až téměř po hodině hry, když se hlavou prosadil Florian Thauvin. Na 2:0 po náramně povedeném voleji zvýšil Dimitri Payet, o pár okamžiků později se rovněž krásně trefil Florian Thauvin. Nevýrazní hosté pak naprosto rezignovali a nakonec inkasovali ještě jednou, pohlednou kombinaci Les Phocéens zakončil Kostas Mitroglu.
90'
89'
Utkání už se opravdu jen dohrává, Marseille si pouze hlídá velice komfortní čtyřbrankový náskok a nikam se nežene. Vydařená druhá půle by mohla být pro domácí potřebným nakopávačem do dalších duelů.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
87'
Hosté se až nyní odhodlali k déle trvající kombinaci, na jejímž konci poslal střídající Marcus Coco svůj centrovaný balon jen do boční sítě Pelého pokladnice.
85'
Když se ohlédneme za dosavadním průběhem dnešního mače, tak domácím fotbalistům proti hodně pasivnímu soupeři opravdu stačilo jen zařadit na vyšší rychlostní stupeň. Nepovedený první poločas v podání Garciových hochů je zapomenut.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Nemanja Radonjić.
83'
Marseille právě vstřelilo branku!
Demolice pokračuje, Guingamp ve druhém poločasu inkasuje už počtvrté a z Marseille nakonec odjede s ostudným debaklem. Na Sansonův pas si seběhl Dimitri Payet, který se zachoval nesobecky, když místo zakončení raději zvedl hlavu a jako na zlatém podnose připravil gól pro KOSTASE MITROGLA, s jehož přízemní střelou už nemohl hostující brankář nic dělat.
81'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nicolas Benezet, přichází Ludovic Blas.
80'
Hotovo, vymalováno, Olympique závěrečnou pasáž tohoto utkání naprosto ovládl a ještě navýšil svůj náskok! Strootmanův těžký pas zvládl výborně zpracovat FLORIAN THAUIVN, jenž si posléze navedl balon na levačku a parádní technickou ranou kolem obránce překonal Karla-Johana Johnssona.
79'
Thauvin si seběhl na Ramiho přihrávku, načež zkusil Mitrogla uvolnit elegantní patičkou, jenže místo toho pouze namazal bránícímu Fofanovi.
78'
Thauvin sice utancoval bránícího Ikoka, ovšem jeho centr byl pro nabíhajícího si Kostase Mitrogla příliš vysoký. Míč poté doputoval až do zámezí.
77'
Domácí obrana zůstala otevřena a po levém křídle se do ní přihnal Benezet, jehož rána nabrala opačnou rotaci, než domácí potřebovali, a skončila mimo branku.
76'
Payet tentokráte sám sebe pasoval do role nahrávače, když vyzval ke skórování Morgana Sansona, jenže proti ráně domácího záložníka se blýskl Johnsson.
75'
Dimitri Payet by si mohl takto pohledné branky nechat patentovat, jeho kopací technika je opravdu neskutečná a jedna z nejlepších v současném fotbale.
73'
Marseille se prosazuje podruhé a i přesto, že do konce dnešního utkání zbývá necelých dvacet minut, si troufám tvrdit, že o vítězi je rozhodnuto. Sansonův pas odvrátil Kerbrat pouze k DIMITRIMU PAYETOVI, který ze svého repertoáru vytáhl parádní volej a dopravil balon až za záda brankáře Johnssona.
72'
Poté, co Mitroglu upadl v pokutovém území, se domácí dožadovali odpískání penalty. Jednalo se o marnou snahu, celé situaci předcházel ofsajd řeckého útočníka.
71'
Mitroglu narazil Hirokimu Sakajovi, jenž si chtěl přehodit střídajícího Coca, balon mu však utekl až za postranní lajnu. Autové vhazování pro Guingamp.
70'
Jordan Amavi ztratil nad míčem kontrolu, v souboji s Phirim si navíc zcela očividně pomohl rukama, což nemohl kousek opodál stojící sudí Delerue přehlédnout.
69'
Pelého ne úplně zdařilý výkop doputoval pouze k Fofanovi. Hostující záložník chtěl zrychlit akci svého týmu okamžitým pasem na Thurama, počínal si však nepřesně.
68'
Až nyní mohl Dimitri Payet konečně rozehrát přímý kop. Jeho centr prodloužil Rami až ke Strootmanovi, který z dobré pozice rozvlnil pouze boční síť.
67'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Marcus Coco.
66'
Ikoko svůj skluz nenačasoval vůbec ideálně a může být rád, že z tohoto souboje s Florianem Thauvinem vyvázl bez žluté karty. Uvidíme standardní situaci domácích.
65'
Ikoko prováhal ideální moment k rozjetí ofenzivní snahy svého týmu, místo toho pouze nahrál směrem vzad k Fofanovi, a Guingamp tak Marseille nezaměstná ani tentokráte.
64'
Maxime López nahrál Payetovi, který si nějakých osmadvacet metrů od branky navedl balon na levačku, brankář Johnsson však jeho ránu bezproblémově pokryl.
63'
Lópezův přízemní pas sice nedoputoval k Mitrogluovi, lehce nervózně si počínající Sorbon ovšem posléze málem namazal Thauvinovi. Vše nakonec dopadlo dobře pro hosty.
62'
Svěřenci Antoinea Kombouarého jsou kvůli nově vzniklému stavu nuceni hru lehce otevřít a konečně začít pracovat také směrem do ofenzivy. Povede se jim srovnat?
61'
Kostas Mitroglu si troufl na dva protivníky, ovšem Sorbon s Kerbratem mu moc prostoru nedali. Po faulu řeckého forvarda na hostujícího kapitána bude Guingamp rozehrávat přímý kop.
60'
Na kopačky domácích se po vstřelené brance podle očekávání vrátilo sebevědomí. Pohlednou kombinační akci zakončil ranou mimo tři tyče Sanson.
59'
Musíme uznat, že Olympique se do vedení dostal naprosto zaslouženě. Hosté byli potrestáni za svůj až příliš pasivní přístup, inkasovaná branka byla v jejich případě jen otázkou času.
57'
Marseille svého soupeře po celou dobu jasně přehrávala, ovšem až nyní svou převahu přetavila ve vedoucí branku! Po Sakajově dlouhém autu nedokázali obránci Guingampu dostat míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní svatyně, načež se k hlavičce dostal FLORIAN THAUVIN, který přehodil marně se natahujícího gólmana Johnssona.
56'
Hosté stále po drtivou většinu hrací doby běhají bez balonu, což potvrzuje ani třicetiprocentní statistika držení míče. Tato pasivita by se jim nemusela vyplatit.
55'
Dimitri Payet si seběhl do prostoru levého křídla, odkud zakroutil míč do malého vápna, kde si nejvýše ze všech vyskočil pohotový gólman Johnsson.
54'
Žlutou kartu dostává Felix Eboa Eboa (EA Guingamp).
53'
To, co před pár okamžiky předvedl Kostas Mitroglu, se opravdu jen tak nevidí. Tato situace by se mohla zařadit k nejvíce spáleným šancím celé sezony.
52'
Tohle musí skončit gólem! Payet rozehrál rohový kop přesně do míst, kam si seběhl Rami, od něhož balon doputoval až k Mitrogluovi, ale ten z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyč.
51'
Hiroki Sakaj konečně zrychlil kombinaci domácích, v šestnáctce se o něj ovšem postaral ve skluzu hrající Jordan Ikoko. Následovat bude rohový kop.
50'
Začátek druhé půle nám nic nového nepřinesl, Olympique stále kombinuje a hosté se bez balonu pořádně naběhají. Hráči Guingampu musí být trpěliví a čekat na jakoukoliv soupeřovu chybu.
49'
Sakaj vyslal přetažený balon ke vzdálenější tyči, jeho pas byl ale přeci jen o poznání delší, než by bojující Kostas Mitroglu potřeboval.
48'
Florian Thauvin se mrštně vyhnul Didotovi, načež si všiml nalevo úplně osamoceného Amaviho, přihrávku mu ale parádně vystihl Gussouma Fofana.
47'
Rozehrávka tentokráte padla na fotbalisty Guingampu, kteří zatím drží naději na premiérový bod v novém ročníku Ligue 1. Naopak Marseille potřebuje přidat, domácí remíza s doposud posledním týmem tabulky by pro ni byla velkou ztrátou.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Maxime López.
46'
První poločas nám nenabídl atraktivní fotbalovou podívanou, na Stade Vélodrome se hraje bez branek. Domácí fanoušci jsou oprávněně nespokojeni, jejich tým sice disponuje optickou převahou, v ofenzivě si však počíná neuvěřitelně vlažně. Jedinou gólem zavánějící šanci měl v jednatřicáté minutě Kostas Mitroglu, který po Sakajově centru poslal balon těsně vedle Johnssonovy svatyně.
45+2'
45+1'
Guingamp se snaží první poločas dohrát v co nejklidnějším možném tempu a domácí to soupeři nijak nekomplikují. Rudi Garcia určitě nebude s výkonem svého týmu spokojen.
45'
Nad rámec prvního poločasu rozhodčí nastavil dvě minuty.
44'
Dimitri Payet vykoumal velice chytrou kolmici, jejíž adresátem byl Kostas Mitroglu. Řecký kanonýr se však k míči nedostal, ve skluzu totiž skvěle zasáhl Kerbrat.
43'
Svěřenci trenéra Kombouarého brání opravdu srdnatě a favorizovaným hráčům Marseille se jejich pevný blok zatím nedaří jakkoliv překonat. Nic na tom nezměnil ani Ocamposův průnik.
42'
Guingamp se na útočné polovině znovu nestačil pořádně usadit, Nicolas Benezet totiž o balon přišel a zpět od Amaviho jej získal jen za cenu jasného faulu.
41'
Tohle už vypadalo lépe. Sakaj sklepl pro Thauvina a ten se po sérii rychlých manévru probil až na dostřel branky, jenže napálil míč pouze do blokujícího Sorbona.
40'
Florian Thauvin dostal šanci na reparát, jenže jeho centr se stal pouze snadnou kořistí pro Johnssona. Brankář hostí nebude s rozehrávkou nikterak pospíchat.
39'
Nic nezměnil ani Florian Thauvin, jenž byl díky Ikokovi navíc nucen otočit hru směrem vzad. Z ochozů Stade Vélodrome se ozývá pískot oprávněně nespokojených fanoušků.
38'
Olympique se opět usadil na útočné polovině svého soupeře, stále se ale nemá k tomu, aby se pokusil Guingamp překvapit jakoukoliv nečekanou nahrávkou.
37'
V opakovaném souboji Sakaje s Thuramem už zvítězila zkušenost japonského zadáka Marseille, který před mladičkým hráčem hostí odhlavičkoval míč do autu.
36'
Marcus Thuram obral o balon nepozorného Sakaje a vrhl se s ním do šestnáctky, jenže jeho přízemní nabídku výborně přečetl zkušený Yohann Pelé
35'
První poločas už za deset minut doběhne do svého konce, na Stade Vélodrome se skóre zatím nepohnulo. Stane se tak před odchodem obou týmů do šaten?
34'
Benezetův centrovaný balon byl příliš nízký a scházela mu i potřebná razance, proti pozorné obraně domácího týmu neměla tato nabídka šanci na úspěch.
33'
Felix Eboa Eboa se stále nezvedá z trávníků, proto jsou k němu přivoláni zdravotníci. Guingamp čeká rozehrávka přímého kopu, dokáží hosté něco vymyslet?
32'
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (Olympique Marseille).
31'
Tohle už zavánělo gólem, Olympique Marseille se málem ujal vedení. Thauvin vysunul balon k Sakajovi, na jehož parádní centr si naskočil Kostas Mitroglu, hlavou ovšem zakončil těsně vedle branky.
30'
Payetovi se centr příliš nepovedl. Následně je hra přerušena z důvodu nějakého zdravotního problému Nolana Rouxe, jenž se nezvedá z trávníku.
29'
Ofenzivní faul Nolana Rouxe opět přisoudil kulatý nesmysl Garciově družině. Marseille o pár okamžiků později vybojovala další roh, dokáže z něj zahrozit?
28'
Payet nahrál Thauvinovi, pře kterým se otevřelo více volného prostoru. Francouzskému záložníkovi se však balon zamotal mezi nohama, čehož využil Ikoko.
27'
Hostující defenziva nakonec musela čelit dvěma standardním situacím Marseille, počínala si ovšem na jedničku a žádného z hráčů soupeře nepustila k hlavičce.
26'
Změnit mé předchozí tvrzení se pokusil Lucas Ocampos, jenž chvíli motal hlavu Ikokovi. Po jeho ztečovaném pokusu o centr bude Olympique kopat další roh.
25'
Dnešní utkání má za sebou už pětadvacet odehraných minut a zatím mu schází tempo. Ofenzivní akce Garcíovy družiny, která má jasnou převahu, postrádají rychlost, Guingamp pouze čeká na chyby soupeře.
24'
Gustavo ve snaze přenést hru k Ocamposovi pouze odevzdal balon soupeři, když jej poslal až mimo hrací plochu. Zpět do hry jej vrátí Karl-Johan Johnsson.
23'
Guingamp podnikl další ofenzivní výpad do poněkud otevřenější obrany soupeře. Étienne Didot na jeho konci sice nasadil jesličky Sakajovi, o pár metrů dále si však vylámal zuby na Gustavovi.
22'
Také další akci Kombouarého družiny táhl Thuram, jenž centroval do druhé vlny pro Rouxe, tomu ale zakončení znemožnil ve skluzu bránící Jordan Amavi.
21'
Optická převaha domácích zatím nevyústila v jakoukoliv vážněji vypadající možnost. Nezměnil to ani individuální průnik Morgana Sansona, který zastavil Eboa Eboa.
20'
Marseille tak zahrávala druhý rohový kop v řadě. Tentokráte Payet zamířil k přední tyči, kde nepřesně hlavičkoval Luiz Gustavo. Následovat bude Johnssonův výkop.
19'
Eboa Eboa odkopl Amavimu míč na roh. Centr z kopačky Dimitriho Payeta doplachtil až k Sansonovi, jehož volej by dost možná ohrozil Johnssona, obětavý blok ale vytáhl Roux.
18'
Na druhé straně chtěl rychlou protiakci Guingampu lehoučkým obloučkem na Rouxe vylepšit Benezet, před hostujícího útočníka se ale dostal vybíhající Pelé.
17'
Ocampos předvedl divákům parádní zpracování. Poté přihrál do vápna si nabíhajícímu Strootmanovi, který přízemní ranou z otočky trefil jen Johnssona.
16'
Roux roztáhl hru k Benezetovi a poté si to namířil přímo do pokutového území, kde na balon nedosáhl jen díky včasnému zásahu Luize Gustava.
15'
Opakovaný záběr dal hlavnímu sudímu za pravdu. Nedlouho nato rozhodl Amaury Delerue znovu správně, Mitroglu pádu po kontaktu se Sorbonem hodně přidal.
14'
Sanson ve středu hřiště nedokázal zastavit Didota, o chvíli později se v šestnáctce k zemi poroučel Benezet, o penaltový zákrok se však dle názoru sudího nejednalo.
13'
Strootman zvedl hlavu a vyslal dlouhý pas přes celou šíři hrací plochy, jehož adresátem měl být Jordan Amavi, ani rychlé nohy ale francouzskému obránci k dostihnutí míče před lajnou nepomohly.
12'
Domácí se doposud nikam příliš nehnali, to se ale nyní změnilo. Povedenou kombinační akci zakončil Morgan Sanson ranou do blokujícího Kerbrata.
11'
Sakaj v souboji tělo na tělo zatlačil na Thurama a donutil jej k chybě. Protiakce v bílém hrajících domácích ale nic zajímavého nepřinesla, japonského samuraje zastavil Ikoko.
10'
Marseille hned od začátku zápasu potvrzuje roli favorita a po většinu hry kontroluje míč. Hra je zatím hodně často přerušovaná, za což mohou především fauly na obou stranách.
9'
V úvodu hodně aktivní Thuram se se štěstím procpal okolo Kevina Strootmana, načež vymyslel kolmici pro Rouxe, dobré čtení hry ovšem předvedl Rami.
8'
Amavi měl co dělat, aby uhájil míč před nepříjemně dotírajícím Benezetem. Nakonec celou situaci zvládl ustát a uklidnil hru zpětným pasem pro Yohanna Pelého.
7'
Luiz Gustavo má za sebou krátké ošetření v zámezí a znovu jej vidíme na hrací ploše. Další akce Les Olympiens začíná na levé straně, konkrétně u Ocampose.
6'
Benezet poslal míč od rohového praporku jen k Ramimu, které lehce zaváhal a odvrátil jej pouze pro Didota. Záložník Guingampu se ale nezorientoval včas.
5'
Zdravotní problém Luize Gustava rozehrávku rohového kopu trochu pozdrží. Brazilský univerzál při bránění předchozí situace zřejmě špatně došlápl, už jsou u něj zdravotníci.
4'
Marcus Thuram už podruhé dobře přečetl přihrávku jednoho z bránících hráčů soupeře, tentokráte bude Guingamp díky jeho dobré práci zahrávat roh.
3'
Hiroki Sakaj si krásně narazil s Payetem, zvedl hlavu a svým centrem dopravil balon přesně do míst, kde číhal z voleje nepřesně mířící Kostas Mitroglu.
2'
Marcus Thuram vystihl Gustavovu rozehrávku a okamžitě se vydal kupředu. Pro své kolegy vybojoval jen autové vhazování, Sakaj mu toho tolik nedovolil.
1'
Zazněl úvodní hvizd, utkání mezi Marseillí a Guingampem tak může odstartovat! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Kombouarého budou hrát v červeném.
1'

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Rami, Gustavo, Amavi – M. Sanson, Strootman – Thauvin, Payet (C), Ocampos – Mitroglu.
Náhradníci: Escales – Kamara, Ćaleta-Car, B. Sarr, Maxime López, Germain, Radonjić.

EA Guingamp: Johnsson – Eboa Eboa, Sorbon, Kerbrat (C), Ikoko – Phiri, Fofana, Didot – Benezet, Roux, Thuram.
Náhradníci: Caillard – Rebocho, Blas, Deaux, Ngbakoto, Coco, Traoré.

Rozhodčí: Amaury Delerue – Alexandre Viala, Bertrand Jouannaud.
Poslední vzájemné utkání

11. 5. 2018 – EA Guingamp – Olympique Marseille 3:3

Branky: 43. Grenier, 53. Grenier (pen.), 70. Briand (pen.) – 3. Germain (Thauvin), 15. Thauvin (Ocampos), 82. Thauvin (Sarr)

EA Guingamp: Johnsson – Eboa Eboa, Kerbrat, Sorbon, Ikoko – Didot (89. Diallo), Deaux (89. Salibur) – Benezet (80. Coco), Grenier, Thuram – Briand (C)

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Sertic, Kamara, Amavi – Anguissa, Maxime López (66. N'Jie) – Thauvin (C), Sanson, Ocampos (74. Sarr) – Germain (69. Pelé)
EA Guingamp

Celek z pouze sedmitisícového městečka v minulé sezoně znovu zvládl udržet prvoligovou příslušnost, když obsadil dvanáctou pozici. Na osmnáctou příčku, která poslala do baráže fotbalisty Toulouse, navíc měli komfortní desetibodový náskok, a celkem s přehledem se tak zachránili. Vstup do nového ročníku se však Guingampu vůbec nepovedl. Svěřenci trenéra Kombouarého za čtyři kola inkasovali deset branek, zatím tak disponují nejpropustnější obranou ligy. Navíc, a to je nejdůležitější, jsou jediným týmem, který zatím nezískal ani jeden bod. Proti PSG a Lille neměli červeno-černí šanci, utkání se Saint-Étienne ztratili v závěru druhé půle a s Toulouse zase nezvládli začátek. Překvapí dnes favorita z Marseille?
Olympique Marseille

Olympique loňský ročník zakončil na čtvrté pozici, a znovu se tak kvalifikoval do Evropské ligy, v níž na jaře doputoval až do finále. Tentokráte Marseille v našlapané základní skupině H čekají Eintracht Frankfurt, Lazio Řím a Apollon Limassol. Do nové sezony Ligue 1 vstoupili svěřenci trenéra Garcii vysokou výhrou nad Toulouse, poté ale podali dva ne úplně zdařilé výkony. S nováčkem z Nîmes prohráli 1:3, proti fotbalistům Rennes, jejichž branku strážil Tomáš Koubek, museli dohánět dvoubrankové manko, nakonec brali bod za remízu 2:2. Sebevědomí si Les Phocéens znovu zvedli až minulý víkend, když získali cenné tři body za výhru v Monaku, rozhodující trefu až v nastaveném čase obstaral Germain.
Příjemný nedělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Francouzská Ligue 1 dnes pokračuje třemi zápasy pátého kola, my se v tomto online přenosu společně zaměříme na souboj, v němž Olympique Marseille přivítá EA Guingamp. Na Stade Vélodrome vše vypukne ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.