Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lille - 25. ledna 2019   20:45

Marseille
90+6' Balotelli (Strootman)
1:2
(0:1)
Lille
45+3' Pépé   • 90+4' Pépé  (Ikoné)
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Kamara (74. Balotelli), Rolando, Amavi (88. Rocchia) – Maxime López, Strootman, Gustavo (C) – Thauvin, Mitroglu (74. N'Jie), Radonjić.
Pelé – Ćaleta-Car, Germain, N'Jie, Balotelli, Rocchia, Sertic.
Delerue – Danos, Jouannaud
Stade Vélodrome, Marseille
Lille
Maignan – Celik (49. Pied), Fonte, Soumaoro (C), Y. Koné – Mendes, Xeka – Pépé (90+5. Rémy), Ikoné, Bamba – Leao (87. Soumaré).
Jakubech – Dabila, Araújo, Pied, Gabriel, Rémy, Soumaré.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:7.
Je konec! Dnešní utkání nabídlo celou řadu zajímavých momentů, nakonec se ale z vítězství raduje Lille, jenž zvítězilo poměrem 2:1. Marseille se sice v prvním poločase dočkala branky, avšak hlavní sudí ji nakonec neuznal. V koncovce prvního dějství bylo podruhé použito video, které přisoudilo pokutový kop hostům, který zužitkoval kanonýr Pépé. Úvod druhého poločasu nám přinesl neplechu jednoho z fanoušků, který vhodil dělobuch před domácí hráče, na což sudí reagoval přerušením zápasu. Nehrálo se více než třicet minut, posléze jsme sledovali celou řadu osobních soubojů, na což doplatil domácí Thauvin, jenž vyfasoval přímou červenou kartu. Závěr zápasu nám přinesl menší tlak Marseille, nicméně druhou branku vstřelil soupeř. Aby toho nebylo málo, tak v šesté minutě nastaveného času vstřelil kontaktní branku Balotelli, pro kterého to byl první start za OM.
90+6'
90+6'
Marseille právě vstřelilo branku!
V šesté minutě nastaveného času přichází kontaktní branka! Na rohový kop z levé strany si naskočil MARIO BALOTELLI, jehož hlavička ze záklonu byla velice přesná, Pied na ní u brankové konstrukce nedoskočil. Na vyrovnání ale nezbývá moc času.
90+5'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Loïc Rémy.
90+4'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom tu máme druhou branku! Lille podniklo rychlý protiútok, Soumaré oslovil Ikoného, který ještě v pokutovém území našel NICOLASE PÉPÉHO, jehož přízemní rána skončila až za brankářem Mandandou.
90+3'
Ou! Balotelli se při prvním startu za Marseille mohl uvést brankou, jeho rána pravou nohou prosvištěla kousek vedle branky.
90+2'
K rozehrávce se postavil Mendes, který kroutil míč daleko od branky soupeře. Mandanda záhy rozehrál přihrávkou k postranní lajně.
90+1'
Rolandovi se verdikt sudího vůbec nelíbil, avšak opakovaný záběr skutečně potvrdil faul zkušeného obránce. Budeme sledovat slibnou standardku pro Lille OSC.
90'
Bamba se prohnal kolem Rolanda, který ale sáhl k nedovolenému zákroku. Nejen, že si domácí zadák vykoledoval žlutou kartu, navíc tu bude přímý kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven čtyři minuty.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Christopher Rocchia.
87'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rafael Leao, přichází Boubakary Soumaré.
87'
Pépému se nyní nepovedlo zpracovat padající míč, který se odrazil do moci domácích. Následný centr z pravé strany skončil v náruči Maignana.
86'
Lille rozehrálo rohový kop nakrátko, následně se hosté dostali až na vlastní polovinu, což jim ale stačí. Stále totiž vedou o jednu branku.
85'
Posléze si málem vlastní branku vstřelil Gustavo, jenž tak trochu neohrabaně zasáhl míč, který skončil vedle brankové konstrukce.
85'
Leao se na levém křídle dokázal uvolnit, avšak jeho rána levačkou skončila daleko vedle branky. Mandanda mu ale výborně zmenšil střelecký úhel.
84'
Sled osobních soubojů nakonec vyzněl pro Marseille, která byla donucena ke zpětné přihrávce na Mandandu, jenž okamžitě roztáhl hru vlevo.
83'
Soumaoro si zbytečně zahrával u vlastní šestnáctky, nakonec mu manévr kolem Balotelliho vyšel. Lille se postupně dostává na útočnou polovinu.
82'
Sarr se opět dostal kolem Koného, načež si na náseldný centr naskakoval N'Jie, který ale nedoskočil. Amaviho rána z dálky skončila u brankáře Maignana.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Lille zatím nemá s držením vedení žádné problémy, naopak je v posledních vteřinách živější.
80'
Pépé si poradil s Gustavem, následně si přehodil míč na pravou nohu, avšak střela mu vůbec nesedla. Mandanda nemusel zasahovat, nyní bude rozehrávat.
79'
Sarrovi ale uskočil míč daleko od kopačky, autové vhazování si vyzkouší také Lille. Obránce Koné si dává s provedením autu celkem dost načas.
78'
Autové vhazování si vyzkoušel Sarr, který ihned našel volného Lópeze, jenž se s míčem dostal ke středovému kruhu, odkud přenášel hru křížem.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Mario Balotelli.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kostas Mitroglu, přichází Clinton N'Jie.
73'
Aby toho nebylo málo, tak si za nesportovní chování vysloužil žlutou kartu Radonjić, jenž nakopl ležící kopačku soupeře do protihráče.
72'
Strootman nyní může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu. Faul zezadu klidně mohl být oceněn žlutou. Hlavní sudí situaci moc nezvládá.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Lille si početní výhodu zatím užívá, před malým momentem přišel další tvrdý zákrok.
70'
Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC).
69'
Mezitím se Soumaoro postaral o rozehrávku volného kopu, jeho přihrávka směřovala na obrannou polovinu, kde se do kombinace zapojil Fonte.
68'
Šlágr kola je skutečně hodně šílený. Lille tak bude dohrávat proti oslabenému soupeři, faulovaný Koné ale ještě polehává na trávníku.
67'
Tak pozor, je tu komplikace pro domácí! Přímou červenou kartu totiž vyfasoval Thauvin, který naprosto nepochopitelně zezadu trefil Koného.
67'
Mitroglou si zpracovával poskakující míč, avšak hodně důrazně si v pokutovém území počínal Soumaoro, jenž dle sudího zasáhl v rámci pravidel.
66'
Ikoné tak dlouho postupoval s míčem, až se pokusil o hodně prudkou přihrávku na Xeku, kterou ve skluzu dokázal zastavit obětavý Strootman.
66'
Žlutou kartu dostává Rafael Leao (Lille OSC).
65'
Sarrova přihrávka na Thauvina byla příliš čitelná, Koné ale odvrátil míč pouze do zámezí. Autového vhazování se ujal Kamara, jenž ale nenašel spoluhráče.
64'
S míčem si zahrál také hostující brankář Maignan, který se rozhodl rozehrát nakrátko na Fonteho, jenž pro změnu rozjel kombinaci u vlastní šestnáctky.
63'
Následně si to po levém křídle namířil Amavi, který ale trefil pouze kopačku protihráče. Vzápětí se Pépému nepodařilo křižnou přihrávkou oslovit Leaa.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále jsme viděli jedinou branku. Navíc se nehrálo více než 38 minut, doufejme, že se podobný incident nebude opakovat.
61'
Na rohový kop si na malém vápně naskakoval Strootman, který hlavičkoval vedle branky. Jeho zakončení ještě málem tečoval kolega Mitroglou.
60'
Následně si obrannou povinnost splnil Fonte, který odstrčil od míče dotírajícího protihráče. Bude z toho odkop od hostující svatyně.
59'
Už se opět pokračuje ve hře, u postranní čáry to zvládl Radonjić, kterému se ale nepodařilo vysunout Mitrogloua. Domácí budou i přesto vhazovat.
Podle oficiálních zpráv se bude pokračovat za necelých deset minut.
Na hrací ploše zůstala jen hrstka hráčů, která se rozcvičuje. Brzo by se ale mohlo začít opět hrát.
58'
Hra je momentálně přerušena, z ochozů totiž přistál na hrací plochu dělobuch, který přistál vedle hráčů.
57'
Lille zahrávalo další rohový kop, který ale nepřinesl nic nebezpečného. Naopak na přední tyči dokázal domácí obránce Rolando, jenž v poklidu zasáhl.
56'
Na druhé straně se za obranu dostal Pépé, který mohl zasouvat míč do prázdné brány, avšak včas se dokázal vrátit jeden z protihráčů.
55'
Rozehrávka nakrátko nepřinesla nic nebezpečného, následně to ještě dalším centrem zkoušel Radonjić, jehož centr proletěl až ke vzdálenější tyči.
54'
Dalekonosný pas směřoval na Thauvina, jehož ránu ale dokázal zablokovat Fonte. Bude z toho rohový kop pro domácí, kteří rozehraje právě Thauvin.
53'
Aby toho nebylo málo, tak na zemi zůstal ležet řecký forvard Mitroglou, který se rovněž nezdá být v pořádku. Uvidíme zda se bude podruhé střídat.
52'
Mezitím se brankář Maignan postaral o odkop od své branky, který posílal k postranní čáře, kde ve vzduchu dokázal uspět obránce Amavi.
51'
Žlutou kartu dostává Adama Soumaoro (Lille OSC).
50'
Jedno střídání tohoto zápasu máme za sebou, Celik nakonec skutečně nebude moct pokračovat ve hře, svůj podíl viny na tom má také Gustavo.
49'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Jérémy Pied.
48'
Hned v úvodu jsme sledovali poklidnou kombinaci v podání hráčů Lille. Vzápětí se za nohu chytil Celik, který zřejmě bude muset střídat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, jenž budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. Marseille se sice v úvodu dočkala branky, avšak videorozhodčí jí nakonec neuznal. Postupem času se do hry začalo zapojovat také Lille, které bylo v závěru prvního dějství aktivnější. Hosté se přeci jenom dočkali kýžené branky, těsně před koncem prvního poločasu přišel pokutový kop, který hravě zužitkoval aktivní Pépé.
45+4'
45+3'
Tomu se říká branka do šatny! K rozehrávce pokutového kopu se postavil křídelník NICOLAS PÉPÉ, jenž zamířil do levé části branky, zatímco se brankář Mandanda vydal k opačné konstrukci.
45+2'
Za protesty ještě obdržel žlutou kartu Strootman, výrok sudího ale zůstává v platnosti. Naopak Gustavo může být rád, že neobdržel červenou kartu.
45+1'
Žlutou kartu dostává Luiz Gustavo (Olympique Marseille).
45+1'
Pokutový kop to přeci jenom bude!
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Celik se hezkým způsobem dostal až do šestnáctky, kde ho hraničním zákrokem poslal k zemi Gustavo. Hlavní sudí se ještě podívá na video, penalta by to ale měla být.
44'
Koné měl u autové lajny velké starosti, napadající dvojice protihráčů ho nakonec čistě odzbrojila, avšak míč se přeci jenom dostal za brankovou čáru.
42'
Dloubáček za obranu směřoval na Mitrogloua, který uháněl sám na brankáře. Řecký forvard zakončil vysoko nad, pomezní sudí až po zakončení zvedl praporek – ofsajd.
41'
Gustavo to i tentokráte zvládl, tentokráte ve své šestnáctce dokázal uhlídat Pépého, který ho ještě stáhl na zem. Mandanda okamžitě rozehrál po zemi.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější. Mendes rozehrával další standardku, tentokráte na penaltovém puntíku našel hlavu protihráče.
38'
Ten ale nepřinesl nic nebezpečného. Posléze ještě Celik centroval od postranní čáry, v pokutovém území číhal pouze domácí středopolař Augusto.
37'
Xeka se dostal do pokutového území, kde jeho ránu levačkou srazil Rolando pouze do boční sítě. Lille se chopí rozehrávky dalšího rohového kopu.
36'
Pépé narazil do bloku protihráčů, který navíc zasáhl čistým způsobem. Rodil se tu protiútok pro Marseille, který ale dokázal včas ukončit obránce Koné.
35'
Amavi si na vlastní polovině počínal hodně agresivně, čehož si všiml také hlavní rozhodčí. K rozehrávce volného kopu se i tentokráte staví Mendes.
34'
Následoval rohový kop, na který si tentokráte vyskočil brankář Maignan. Za pokutovým územím to ještě zkoušel jeden z domácích, míč ale skončil vedle.
33'
Domácí obrana se snažila vylákat hráče soupeře, což se celkem podařilo. Následně Sarr odcentroval do šestnáctky, kde si málem Soumaoro vstřelil vlastní branku.
32'
U postranní čáry skončil na zemi hostující Ikoné, naopak s faulem přispěchal důrazný Thauvin. Hlavní sudí neváhal ani chvíle, Lille okamžitě rozehrálo.
31'
Xeka si navedl míč na pravou nohu a poté v pokutovém území hledal Bambu, který na centr ale nedoskočil. Tentýž hráč se provinil dalším faulem.
30'
Maignan to tentokráte zkoušel dalekonosným nákopem, který se snášel na hlavu Celika. Toho důrazně dohrál aktivní Amavi, jenž odpravil míč zpět k brankáři.
29'
Amavi se ujal autového vhazování z levé strany. Jeho dalekonosná nabídka zamířila na hlavu Rolanda, který prodlužoval míč ven z hrací plochy.
24'
Obrannou povinnost si splnil domácí obránce Amavi, který u postranní čáry dokázal odehrát míč před Celikem. Autové vhazování pro hráče Lille.
23'
Fonte si jako adresáta vybral vedle stojícího Souamaora, jenž pro změnu našel u postranní čáry volného Celika, který mu ale okamžitě vrátil na kopačku.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nepřinesla žádnou přesnou trefu. Marseille se sice dočkala branky, videorozhodčí ji ale neuznal.
21'
Mendes kroutil míč směrem od branky, do vzduchu se dostával Soumaoro, jenž ale v souboji prohrál. Naopak se tu rodí slibná protiakci pro domácí.
20'
Defenzíva Marseille měla velké starosti s Bambou, který se pokoušel natlačit k volnému míči, což se nakonec nepovedlo. Bude z toho rohový kop.
19'
Lille si pomohlo dalším nedovoleným zákrokem, tentokráte Strootman rozehrával nakrátko na Sarra, který poslal míč až ke středovému kruhu.
18'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
18'
Na pořadu dne byl další rohový kop, který nabídl prodloužení míče v podání Gustava, za ním se ale nenacházel nikdo ze spoluhráčů, soupeř tak bude vhazovat.
17'
Sarr se pokoušel přes pravou stranu proniknout kolem Koného, který ale zasáhl v rámci pravidel. Následně Thauvin narazil na blok protihráčů.
16'
Thauvinovi se rozehrávka vůbec nepovedla, vysoký centr skončil daleko za brankou, Maignan byl bez práce. Obrana Olympique se tak vrací na výchozí pozice.
15'
U postranní čáry si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Xeka, který fauloval Sarra. Marseille bude zahrávat další standardní situaci.
14'
Leao se dokázal dostat kolem Gustava, avšak lehká teč hrála do karet Mandandovi, jenž sevřel míč do náruče. Francouzský brankář rozehrál výhozem.
13'
Lille se rozhodlo uklidnit hru, proto rozjelo kombinaci na vlastní polovině, do které se zapojila kompletně celá obrana. Nyní má míč na kopačce Fonte.
12'
Mandanda obstaral další odkop od branky, který i tentokráte směřoval na Mitrogloua, jenž dokázal uspět v souboji, avšak domácí si pomohli faulem.
11'
Na druhé straně si u brankové čáry počínal zkušeně Gustavo, který po lehkém kontaktu ulehl k zemi. Nakonec to bude odkop od domácí branky.
10'
Dalekonosný pas zkoušel vypustit ze své kopačky Strootman, který hledal Mitrogloua. Včas z branky ale vystartoval hostující brankář Maignan.
9'
Z velké vzdálenosti to zkoušel hostující Mendes, jehož projektil mířil nad horní konstrukci. Mandanda tak nemusel vůbec zasahovat.
8'
Radonjić se z levé strany pokusil o střílený centr, který ale směřoval vysoko nad hlavou Mitrogloua. Brankář Maignan bude moci vykopávat.
7'
Roztažení hry našlo u postranní čáry Amaviho, který ještě přihrál vedle stojícímu Gustavovi, jehož zpětnou přihrávku zpracoval na nohu zkušený Rolando.
6'
Hodně sporná situace na úvod tohoto zápasu, stav ale zůstává stále bezbrankový. Nyní jsou u míče hráči Lille, jenž přešli na druhou stranu.
5'
Domácí se sice radovali z první branky, avšak hlavní sudí jí nakonec neuznává. Zakončující Radonjić sice vsítil branku, avšak Mitroglou, který se nacházel v ofsajdu, stínil brankáři.
4'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Mendes, který zkoušel odcentrovat do malého vápna, kde zasahoval Rolando. Na druhé straně se na zadní tyči zjevil Thauvin, který trefil Ikoného.
3'
Přihrávka v podání Xeky byla příliš pomalá, proto jí zastihl vracející se Strootman. Posléze musel na zadní tyči zasahovat obránce Amavi – roh.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Kamara, Rolando, Amavi – Maxime López, Strootman, Gustavo (C) – Thauvin, Mitroglu, Radonjić.
Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Germain, N'Jie.

Lille OSC: Maignan – Celik, Fonte, Soumaoro (C), Y. Koné – Mendes, Xeka – Pépé, Ikoné, Bamba – Leao.
Náhradníci: Jakubech – Dabila, Araújo, Pied, Gabriel, Rémy, Soumaré.

Rozhodčí: Delerue – Danos, Jouannaud.
Lille OSC

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Lille, kterému patří druhá pozice. Tento celek se v minulém ročníku strachoval o sestup do nižší soutěže, avšak tato sezóna nabízí úplně jiný scénář. Lille se v současné době nachází na pozici, která by zaručila základní skupinu Ligy mistrů. Hostující tým tohoto zápasu uspěl ve dvou posledních zápasech, nejprve uspěl na hřišti Caen, kde zvítězil poměrem 3:1, posléz si na vlastním stadionu poradil s Amiens výsledkem 2:1. Lille se v tabulce venkovních celků řadí na průběžnou šestou pozici, z deseti zápasů sice prohrálo hned čtyřikrát, avšak poslední tři venkovní zápasy nabídly tři výhry.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille letos nepodávají zrovna přesvědčivé výkony, momentálně se totiž nachází "až" na sedmé pozici, přičemž na vedoucí PSG ztrácí propastných dvaadvacet bodů. Olympique v minulém kole dokázal ukončit čtyřzápasovou sérii bez výhry, uspěl totiž na hřišti Caen, kde vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Marseille má velké problémy v obraně, ta totiž inkasovala už 29 branek, což je průměr celé ligy. Domácí celek dnešního utkání se v tabulce domácích mužstev řadí na šestou pozici, dohromady na svém stadionu odehrál devět zápasů, přičemž dokázal zvítězit v pěti případech, navíc pouze jednou prohrál.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.