Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Dijon - 27. října 2018   20:00

Monaco
29' Henrichs (A. Barreca) • 78' Glik (A. Traoré)
2:2
(1:1)
Dijon
34' Alphonse  (Balmont) • 57' Abeid  (Rosier)
Monaco
Benaglio – A. Barreca, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans (72. A. Traoré), Aït Bennasser – Aholou (55. Pelé), Golovin, Diop – Moussa Sylla.
Badiashile – Pierre-Gabriel, A. Traoré, Badiashile, Mboula, Pelé, Chadli.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade Louis-II, Monaco
Dijon
Rúnarsson – Rosier, Ciman, Lautoa, Alphonse – Abeid (70. Tavares) – Amalfitano, Balmont (65. Marié), Loiodice, Slití – Jeannot (82. Yambéré).
Allain – Yambéré, Marié, Haddadí, Tavares, Keita, Saïd.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
V prvním poločase jsme sledovali spíše utkání ve vlažném tempu. Ovšem ve druhé pětačtyřicetiminutovce oba celky přidaly a nakonec je z toho remízový stav. Monaco od sedmapadesáté minuty prohrávalo, ale ze standardní situace vyrovnal Kamil Glik. Pro Gijon to bylo trochu kruté, jelikož byl ve druhé části mírně lepším celkem. Thierry Henry na domácí lavičce si může lehce oddychnout, jelikož získal v domácím prostředí alespoň bod. Zda s ním bude spokojený? Řekl bych, že ne. Jeho týmu se dlouhodobě nedaří, což je vidět i v tabulce. Monaco se totiž nachází se sedmi body na předposlední příčce.
90+4'
90+4'
Ještě v závěru utkání budeme svědky rohového kopu. K jeho rozehrání se postavil Najím Slití, jehož centr odhlavičkovala domácí obrana a to je pro dnešek už všechno.
90+3'
Monaco poslalo další pas do šestnáctky, ale obrana hostujícího týmu si opět poradila. Řekl bych, že bude směřuje do remízového stavu.
90'
Žlutou kartu dostává Jordan Marié (Dijon FCO), který zastavil rychle se rozvíjející protiútok Monaca zatažením za dres.
90'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát čtyři minuty nad rámec normální hrací doby.
88'
No, tak Dijon mohl rozhodnout, ovšem Diego Benaglio byl proti! K rozehrání standardní situace se postavil Najím Slití, jenž kroutil balon do branky. Ovšem domácí brankář nohou zasáhl a drží dále remízový stav.
88'
U postranní čáry si faulem pomohl autor druhé branky Monaca. Hlavní sudí viděl faul, i když s ním Kamil Glik vůbec nesouhlasí.
87'
Zpoza velkého vápna vystřelil Adama Traoré, jehož slabý pokus skončil vedle pravé tyče. Rúnar Rúnarsson celou situaci jistil pohledem, protože bylo jasné, že se zakončení do branky nevejde.
86'
Od rohového praporku rozehrálo Monaco další nadějnou situaci. Ovšem centr z malého vápna odhlavičkoval bránící hráč. Následně byli domácí zpátky u balonu, ale nic nevymysleli.
85'
Dijon zalezl hluboko ke své šestnáctce a soustředí se na bránění výsledku. Využije toho Monaco nebo třeba hosté rozhodnou z rychlého protiútoku? Je před námi posledních pět minut.
84'
Adama Traoré se snažil roztáhnout hru do strany, ale jeho pas mířil jen na bránícího hráče. Monaco se muselo rychle vracet, ale útok soupeře přerušilo.
83'
Hostující tým už rozehrál rohový kop, který končí útočným faulem. Monaco se tak může hnát do dalšího útoku. Oba celky by potřebovaly zvítězit, bod je prostě pro oba málo.
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Cédric Yambéré.
82'
Centr ze standardní situace přizvedl Jemerson. Dijon po střídání rozehraje další rohový kop.
81'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin (AS Monaco FC), jenž ve vzdušném souboji zasáhl soupeře rukou do obličeje.
80'
Deset minut schází do konce utkání. Dijon se hnal do dalšího útoku, který skončil nepřesností. Diego Benaglio bude odkopávat od branky.
78'
Monaco právě vstřelilo branku!
A je opět vyrovnáno! Po gólu ukazuje Thierr Henry svým svěřencům, že teď musejí přidat. Na centr Adama Traorého si naskočil na malém vápně KAMIL GLIK. Hlavička polského reprezentant zamířila do pravého spodního rohu, kam se Rúnar Rúnarsson nedostal. Asistence: Adama Traoré.
78'
Benjamin Henrichs udělal u postranní čáry kličku soupeři, který hráče podrazil. Monaco pošle do šestnáctky další centr.
77'
O technickou střelu přes obránce se pokusil Benjamin Jeannot. Jenže jeho zakončení mířilo pouze vysoko nad branu, o té bude odkopávat Diego Benaglio.
76'
Domácí celek dlouho kombinoval na pravé straně, až se k centru dostal Adama Traoré. Jeho pas do šestnáctky odvrátila hostující obrana. Monacu se ve druhém poločasu moc nedaří.
75'
Patnáct minut zbývá svěřencům Thierryho Henryho k vyrovnání, stejný počet budou odpočítávat také hráči Dijonu, kteří sahají po premiérovém vítězství proti Monacu.
73'
Hned dva soupeře měl proti sobě Valentin Rosier, krajní obránce ale vybojoval autové vhazování. Jenže po něm Dijon předvedl nepřesnou přihrávku, následuje jen odkop od branky.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Adama Traoré.
71'
Po akci domácího hráče přišel centr z levé strany, pro který si došel Rúnar Rúnarsson. Následný útok Dijonu byl zastavený ještě na polovině soupeře.
70'
Moussa Sylla mohl jít sám na branku, ale neměl rychlost a tak ho dostihl obránce. Domácí útočník se pokusil o kličku, kterou bek přečetl a střelu zablokoval.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Julio Tavares.
69'
Domácímu celku se nedaří držet míč na polovině soupeře, ba naopak se musí bránit. Další útok zastavil jen za cenu faulu.
68'
Romain Amalfitano se na pravé straně uvolnil přes obránce a dostal se k centru. Ovšem míč z jeho kopačky zamířil do míst, kde se nikdo v černém nenacházel.
67'
Napadání Dijonu je hodně vysoko, Monaco mělo potíže přejít na polovinu soupeře, a tak to zkusilo pasem za obranu. Ovšem balon skončil až u brankáře Rúnara Rúnarssona.
65'
Uf, tak nejen Diego Benaglio byl překvapený ze střely od pravé postranní čáry. Do míče se opřel Romain Amalfitano, jehož pokus mířil pod horní tyč, ale švýcarský brankář jej vytěsnil na roh.
65'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jordan Marié.
64'
Do šestnáctky si naběhl Antonio Barreca, který po souboji upadl. Ovšem pokutový kop se pískat nebude a věřme sudímu, že rozhodl správně, protože byl velmi blízko.
63'
Hráči v černých dresech uklidňují nápor soupeře kombinační hrou na vlastní polovině. Ovšem po přechodu půlící čáry byl k vidění jen odevzdaný míč podél pravé čáry.
62'
Monaco se sice nastěhovalo na polovinu soupeře, ale bylo dlouho od branky. Až si do vápna naběhl Benjamin Henrichs, jenže před ním stál Sofiane Diop, který se nacházel v ofsajdu.
60'
Moussa Sylla pálí jednu šanci za druhou, bohužel nemohu říci, že to je koncový útočník. Je cítit, že Monacu chybí Falcao. Moussa Sylla dostal přihrávku na hranici šestnáctky, odkud trefil hostujícího brankáře do nohy. To byla šance, která volala po vyrovnání.
59'
Dijon opět kombinuje na polovině soupeře, ale u levé postranní čáry o balon přišel Valentin Rosier. Na tahu za vyrovnáním je nyní Monaco, které musí výrazně přidat.
57'
Dijon právě vstřelil branku!
Tým Thierryho Henryho opět prohrává! Valentin Rosier přihrávkou pod sebe našel MEHDIHO ABEIDA, jehož pokus srazil do protipohybu brankáře Jemerson. Diego Benaglio tak nemohl zareagovat a podruhé v utkání tahá balon z branky. Asistence: Valentin Rosier.
56'
Na centr z levé strany si ve vápně naskočil Moussa Sylla, jeho hlavička branku soupeře neohrozila. Následně Dijon rychle přesouvá míč na polovinu soupeře.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Pelé.
55'
Nebezpečně rozvíjející se útok Dijonu je zastaven. Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (AS Monaco FC), který zatáhl za ruční brzdu a soupeře poslal na trávník.
54'
Hráči domácího celku kombinují, ale na polovinu soupeře se po levé straně nedostali. Ba naopak je to Monaco, které se musí bránit.
53'
K přímému kopu z pravé strany se postavil Florent Balmont, jehož střela ohrozila pouze atletickou dráhu za brankou Monaca. Nutno říct, že se spíše očekával centr než střelecký pokus.
52'
Za dlouhou přihrávkou po zemi běžel Jean-Eudes Aholou, který se u brankové čáry dopustil útočného faulu. Dijon přenesl rychle hru na polovinu domácích, kde se faulu dopustil Jemerson. Hosté tak budou rozehrávat další standardní situaci.
51'
Žlutou kartu dostává Enzo Loiodice (Dijon FCO), který je prvním potrestaným hráčem v utkání. Hostující hráč totiž ve skluzu podrazil soupeřem.
50'
Hráči v černých dresech drželi balon na vlastní polovině, ale pomaličku postupovali po pravé straně, kde celou akci přerušil domácí krajní obránce. Dijon bude pouze vhazovat.
49'
Monaco vybojovalo standardní situaci z osmadvaceti metrů, ovšem centr na zadní tyč přizvedl někdo z bránících hráčů. Monaco rozehrálo rohový kop zleva, ale na hranici malého vápna si pro něj došel Rúnar Rúnarsson.
48'
Sofiane Diop nejprve ve sprintu obešel soupeře, dalšího po naznačení poslal na zem a třetího z hranice šestnáctky trefil. Ovšem domácí hráč mohl balon posunout do strany, což se jevilo mnohem nebezpečněji.
47'
Vypadá to, že ani jeden z trenérů změnu nepřichystal, a tak se ve hře pokračuje v základních jedenáctkách. Vraťme se na zelený pažit, kde na levé straně se pokoušel vyslat spoluhráče Florent Balmont. Ovšem míč z jeho kopačky byl příliš dlouhý.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhé pětačtyřicetiminutovky, jako první se míče dotkl Dijon, který po kombinaci zkusil dlouhý nákop. Ten si obrana Monaca pohlídala.
46'
Oba celky již přicházejí zpátky na zelený pažit, kde se za malou chvíli bude pokračovat druhým poločasem.
Po prvním poločasu je stav vyrovnaný, ale jinak sledujeme spíše vlažné tempo. Na obou týmech je cítit, že nutně potřebují bodovat. Do vedení šlo Monaco, který si ještě před brankou vypracovalo dvě nadějné šance, ale v nich selhalo. Na vyrovnání Dijonu se nečekalo dlouhou a musíme říct, že stav 1:1 je asi zasloužený.

Střely na branku: 1:1.
45+1'
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby.
45'
Po rozehrání standardní situace míč mířil na Kamila Glika. Polský reprezentant se k hlavičce neprocpal a po chvilce se Monaco ještě dopustilo útočného faulu.
44'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke konci a hraje se opravdu slušně. Ani jeden z celků ještě neinkasoval žlutou kartu. Ovšem tempo hry je stále spíše vlažné, i když góly už padly.
43'
Tak přeci se hosté vydali ještě do útoku. Už byli s míčem na hranici vápna, kde byla k vidění nepřesná přihrávka, a tak se hra otáčí na druhou stranu.
42'
Zdá se, že Dijon bude chtít dohrát poločas s míčem u nohou. Hostující obránci nikam nespěchají a v poklidu si přihrávají. Ani Monaco je při rozehrávce nenapadá.
41'
Blížíme se ke konci poločasu a k vidění byl ještě jeden střelecký pokus. Ten byl však nevýrazný a mířil jen vedle branky, ovšem Diego Benaglio raději zasáhl.
40'
Monaco kombinovalo na polovině soupeře, kde přihrávka směřovala na hranici šestnáctky. Tam byl zády k brance Moussa Sylla, jenž balon nezpracoval, a tak jej obrana Dijonu alespoň odkopla.
39'
Hráči v černých dresech jsou stále více u balonu a kombinují na pravé straně hrací plochy. Odtud také přišel centr, ale nikdo z Dijonu ve vápně nebyl.
38'
Na levé straně pracoval Sofiane Diop a vypadalo to, že pro Monaco vybojoval rohový kop. Jenže sudí rozhodli jinak, a tak se bude vykopávat od hostující branky. Toto rozhodnutí kvitoval také Florent Balmont.
36'
Dijon je po vstřelené brance při chuti a bude se snažit vsítit další. Ovšem střelecký pokus z hranic šestnáctky zablokovala obrana domácího týmu.
34'
Na vyrovnání se nečekalo dlouho a začínáme znovu od začátku! Florent Balmont poslal kolmou přihrávku do šestnáctky, kam si nabíhal MICKAËL ALPHONSE. Jeho zakončení zahrálo na dudy švýcarskému brankáři ve službách Monaca. Asistence: Florent Balmont.
33'
Bylo málem vyrovnáno, díky zaváhání domácí obrany. Do šestnáctky si naběhl Romain Amalfitano. Jenž si zpracoval míč a poté trefil nohu brankáře.
32'
Dijon v cestě za vyrovnáním čeká ještě pořádná šichta. Hostující celek si zatím nepřipsal do statistik ohrožení branky Monaca.
29'
Tak to je branka, která padá z čista jasna! Antonio Barreca odcentroval z levé strany na zadní tyč, odkud z voleje vypálil BENJAMIN HENRICHS. Na jeho pokus si sice Rúnar Rúnarsson sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Asistence: Antonio Barreca.
29'
Hráči v černých dresech se stáhli před vlastní šestnáctku, kde zastavili další útok soupeře.
28'
Oběma celkům chybí ve hře nějaké překvapení, hraje se spíše ve vlažném tempu a téměř bez šancí. Dnešní duel může rozhodnout klidně jediný gól.
27'
Přenesení hry na pravou stranu nezachytil Youri Tielemans, a tak Dijon bude vhazovat. Pokračuje se už ve hře, kde hráči v černých dresech opět kombinují.
26'
Dijon u půlící čáry sice získal balon, ale ještě před tím byl faulován někdo z domácích. Monaco kombinuje na vlastní půlce a zdá se, že tentokrát se bude jednat o postupný útok.
25'
Na centr si ve vápně naskakovalo hned několik hráčů, ale míč zasáhl až Jemerson, jenž hlavičkoval proti své brance. Naštěstí jeho hlavička mířila jen doprostřed brány, kde byl Diego Benaglio.
24'
Benjamin Jeannot oklamal hned trojici soupeřů, a tak k faulu sáhl Júsuf Aït Bennasser. Dijon bude rozehrávat další standardní situaci na polovině soupeře.
23'
Hráči si stěžovali na balon, a tak si o něj řekl hlavní sudí. Podle něho je míč v pořádku a může se pokračovat ve hře.
22'
Hostující FCO se hnalo do útoku, ale pomohlo si faulem na Youriho Tielemanse. Monaco se velmi rychle vrací k balonu a bude opět hledat recept na obranu soupeře.
20'
Centr od rohového praporku mířil na penaltový puntík, odkud jej obrana odvrátila. Ovšem Monaco vrátilo centrem míč na zadní tyč, kde byl překvapený Jemerson. Právě od něho se balon odrazil k brankáři.
19'
Domácí celek je opět u balonu a velmi rychle přešel na polovinu soupeře. Na pravé straně pracoval Sofiane Diop, jenž přihrál spoluhráči. Jenže jemu se centr nepovedl, a tak se bude kopat jen rohový kop.
18'
Pokračujeme ve hře za nerozhodného nebo vlastně bezbrankového stavu. U balonu je Dijon, který vymyslel centr zprava, ovšem domácí obrana zafungovala opět na jedničku.
16'
Hostující brankář vyběhl z branky a srazil k zemi Moussu Sylla. Ovšem akce pokračovala a míč měl na noze Sofiane Diop. Jeho zbrklý pokus zastavil před prázdnou brankou obránce.
15'
Chyba v hostující rozehrávce mohla být potrestána! Moussa Sylla posunul ve vápně míč na pravou stranu, kde byl Alexandr Golovin. Jeho pokus mířil na zadní tyč, ale Rúnar Rúnarsson si na něj sáhl a vyrazil ho na rohový kop.
14'
Najím Slití naznačil, že bude centrovat, ovšem přihrál na hranici vápna, kde byl osamocený Florent Balmont. Tomu pokus moc nesedl a první střela zamířila pouze vysoko nad bránu.
13'
Kombinace hráčů v černých dresech stále pokračuje a skončila až faulem Jemersona. Ten na hranici vápna stáhl k zemi Benjamina Jeannota. Bude z toho standardní situace ze sedmadvaceti metrů.
12'
Dijon už rozehrál a na hostech je vidět, že nemají kam pospíchat. FCO stále drží balon, ale obrana Monaca výborně zatím pracuje.
11'
Na hranici šestnáctky si píchl míč přes stopera Moussa Sylla, ovšem balon si dal hodně daleko, a tak mohl zasáhnout Rúnar Rúnarsson, jenž výborně vyběhl.
10'
Hostující celek se pomalu posouval blíže k brance soupeře. Ovšem ve středu hrají plochy přišlo zaváhání, a tak stále čekáme na první zakončení, které by mířilo mezi tři tyče.
9'
Na pravé straně se pokoušel přes obránce přejít Alexandr Golovin. Jenže v souboji jeden na jednoho neuspěl a navíc si počínal nedovoleně.
8'
Zatím nesledujeme zajímavou podívanou, jakou bychom si přáli. Ve hře je spousta nepřesností, a tak se hraje daleko od branek. Aktuálně jsou u balonu zadáci domácího celku.
7'
Domácí celek rozehrál rohový kop nakrátko, ovšem následný centr byl sražený za brankovou čáru. Monaco rozehrálo další roh, ale hostující obrana si s centrem poradila.
5'
Přihrávku na levou stranu dostal Mehdi Abeid, který se snažil proniknout do šestnáctky. Ovšem přes bránícího hráče nepřešel, a tak se Monaco může hnát dopředu.
4'
Další přihrávka po pravé straně nebyla zachycená domácím celek, a tak se k balonu vrací Dijon, jenž kombinuje na vlastní polovině.
3'
Na Monacu je cítit, že nehraje v pohodě. Pas na pravou stranu byl nepřesný, a tak se k míči neprobojoval přes krajního obránce Benjamin Henrichs.
2'
AS Monaco nastoupilo do dnešního střetnutí v bíločervené kombinaci dresů, naopak Dijon FCO černou sadu.
1'
Hlavní rozhodčí pan Miguelgorry dal pokyn k zahájení zápasu, jako první se míče dotkli hráči domácího celku, kteří kombinují na vlastní polovině.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Aholou, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans, Aït Bennasser – Chadli, Golovin, Diop – Moussa Sylla.
Náhradníci: Badiashile – Pierre-Gabriel, A. Traoré, Badiashile, Mboula, Pelé, A. Barreca.

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Ciman, Lautoa, Alphonse – Abeid – Amalfitano, Balmont, Loiodice, Slití – Jeannot.
Náhradníci: Allain – Yambéré, Marié, Haddadí, Tavares, Keita, Saïd.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
Povede se Thierrymu Henrymu vzkřísit Monaco hned v prvním domácím duelu nebo přepíše Dijon historii a zaznamená proti tomuto soupeři první vítězství? Utkání jedenáctého kola startuje už ve dvacet hodin a vy jste k němu srdečně zváni. Podrobným textovým přenosem vás provede Michal Luxa, dobře se bavte!
Vzájemné zápasy

Od roku 2005 odehrály oba kluby mezi sebou sedm utkání. V šesti případech vyhrálo Monaco a dva duely skončily remízou. Pokud má Dijon někdy přepsat historii a poprvé získat ve vzájemném střetnutí tři body, tak nyní má obrovskou šanci, jelikož AS je opravdu z formy. Naopak Thierry Henry bude chtít zažít vítězný debut před vlastními fanoušky v roli hlavního trenéra, a tak nás čeká pikantní duel.

Monaco – Dijon 4:0
Dijon – Monaco 1:4
Monaco – Dijon 2:1
Dijon – Monaco 1:1
Dijon – Monaco 0:2
AS MONACO FC

Právě Monaco mělo prohánět PSG v cestě za titulem. Ovšem výsledky po loňském výprodeji nepřichází, a tak se tento celek nachází až na devatenácté pozici, když získal pouhých šest bodů. Také AS získalo v posledních pěti duelech pouhý bod a pokud chce i v následující sezóně hrát evropské poháry, musí hodně zabrat. Klub odvolal trenéra, jehož pozici přebral slavný Thierry Henry, jenž je legendou Arsenalu. Francouzský kouč bude mít jistě problémy se sestavou, jelikož na listině zraněných má hned osm hráčů. Mezi nimi i oba brankáři Danijel Subašič a Diego Benaglio. Nebo třeba nejlepší střelec Falcao, který se v lize prosadil čtyřikrát.

Štrasburk – Monaco 2:1
Monaco – Rennes 1:2
St. Etienne – Monaco 2:0
DIJON FCO

Hostujícímu celku se vydařil start do nového ročníku Ligue1, ovšem v posledních zápasech přišel propad tabulkou, který se zatím zastavil na šestnáctém místě. Dijon v posledních pěti zápasech vyválčil pouhý bod a na kontě jich má celkem deset, čímž hraje aktuálně o záchranu. Ovšem ve venkovních zápasech patří FCO k tomu nejlepšímu, jelikož ho najdeme na čtvrtém místě se sedmi body. Hned čtyři hráče má Dijon na marodce, Mezi nimi jsou Čang-Hoon Kwon, Theo Barbet, Frederic Sammaritano a Julio Tavares, který je se třemi góly nejlepším střelcem týmu.

Dijon – Lille 1:2
Amiens – Dijon 1:0
Štrasburk – Dijon 3:0
Vítám vás u dalšího kola francouzské Ligue1, v němž se představí AS Monaco FC a Dijon FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.