Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Montpellier - 1. prosince 2018   20:00

Monaco
42' Tielemans (Henrichs)
1:2
(1:0)
Montpellier
81' Laborde  (Delort) • 86' Škuletić  (Delort)
Monaco
Benaglio – Pierre-Gabriel (86. Diop), Badiashile, Jemerson, Raggi, Henrichs – Golovin, Tielemans, Aït Bennasser, Chadli (61. Pelé) – Falcao (C) (75. Moussa Sylla).
Badiashile – Panzo, Pelé, Moussa Sylla, Diop, Massengo, Biancone.
Thual – Lombard, Grosbost
Stade Louis-II, Monaco
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Aguilar, Le Tallec (73. Škuletić), Schirí, Oyongo (57. Sambia) – Laborde, Mollet – Delort (88. Píriz).
Ligali – Sambia, Passi, Camara, Píriz, Cozza, Škuletić.

Fotbalisté Montpellieru v závěrečných deseti minutách otočili utkání v Monaku, vítězí 2:1 a posouvají se na druhé místo francouzské ligy před Lille a Lyon, kteří se dnes rozešli smírně 2:2 ve vzájemném zápase.

V Monaku se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů, v tom prvním měli herně navrch domácí a dokázali se před přestávkou také ujmout vedení, druhý poločas odstartoval Golovin břevnem po hrubce hostujícího brankáře, další průběh zápasu už ale patřil Montpellieru a díky dvěma gólovým přihrávkám Delorta hosté zápas otočili. Monako tak ani na osmý pokus nedokázalo vyhrát domácí ligový zápas a zůstává předposlední.
90+3'
90+3'
Zápas míří ke svému závěru a Monaco už si nedokázalo vypracovat žádnou příležitost k vyrovnání.
90+2'
Pořádně zachmuřený je domácí trenér Thierry Henry, někdejší slavný útočník ani dnes nedovede svůj tým k domácímu vítězství.
90+1'
Rozhodčí Thual oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Znovu v akci Sambia, ten se dokázal uvolnit u rohu pokutového území, následný střílený centr mu ale vůbec nevyšel a nasměroval jej až za domácí branku.
89'
Tielemansově centru z pravého křídla se hosté ubránili a už přenesli hru na útočnou polovinu, kde Sambia vybojoval rohový kop.
88'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Facundo Píriz.
86'
Montpellier právě vstřelil branku!
Montpellier otáčí vývoj zápasu! Domácí zcela propadli v defenzivě, PETAR ŠKULETIĆ si snadno obhodil Jemersona a prostřelil brankáře Benaglia!
86'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Sofiane Diop.
86'
Míč si postavil Tielemens, střílel ale jen do zdi.
85'
Golovin si došel pro faul v blízkosti pokutového území soupeře a Monaco dostává zajímavou střeleckou příležitost.
84'
Fotbalisté Monaca ve všech sedmi domácích ligových zápasech zatím nedokázali zvítězit (0-3-4) a byť to dnes měli velmi dobře rozehrané, tak teď už zase mají k vítězství daleko.
83'
Hosté jsou při chuti, Aguilarův centr propadl před brankou k Delortovi, ten ale v tísni nedokázal vystřelit.
81'
Přeci jen se hostům podařilo vyrovnat! Na Delortův centr si naskočil GAETAN LABORDE a hlavou prostřelil brankáře Benaglia!
80'
Do Aguilarova centru se zavěsil Laborde, hlavou ale vysoko přestřelil domácí branku.
79'
Další útočná akce hostů končí sporně odmáváným ofsajdem Škuletiće, kterému hlavou prodlužoval míč Delort.
78'
Nápor Montpellieru roste, Sambia se prokličkoval v pokutovém území do zakončení, také jeho střela ale nedorazila až k Benagliovi.
78'
Po Molletově centru zleva se Škuletić pokusil o akrobatické zakončení přes hlavu, míč ale nasměroval daleko vedle branky.
76'
Také Skhiriho střela zpoza pokutového území si neproklestila cestu skrz klubko těl před Benagliem.
75'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Moussa Sylla.
74'
Po dalším centru zprava hlavičkoval nový muž na hřišti Škuletić, jeho navštívenka k Benagliovi ale domácímu brankáři nepřidělala žádné komplikace.
73'
Aguilarův centr doletěl jen na hlavu Jemersona.
73'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Damien Le Tallec, přichází Petar Škuletić.
72'
Kontroverzní souboj Badiashileho s Delortem na kraji pokutového území Monaca, kdy Badiashile stáhl soka k zemi, rozhodčí Thual ale nechal pokračovat ve hře a poté na signalizaci svého asistenta píská hostujícímu útočníkovi prohřešek v souboji s domácím zadákem.
71'
Mollet se pokusil uvolnit na útočné polovině, pomohl si ale nedovoleným zákrokem a rozehrávat mohou domácí.
69'
Po Skhiriho přihrávce Le Tallec zakončoval z velké dálky, trefil ale jen spoluhráče Delorta, jenž stál v postavení mimo hru.
67'
Sambia si neporozuměl s Molletem a svému spoluhráči přihrával do protipohybu.
65'
Aguilar tentokrát nepovedeným centrem míč jen odevzdal k brankáři Benagliovi.
64'
Le Tallec nedovoleně atakoval Tielemanse, Monaco bude rozehrávat z vlastní poloviny.
63'
Sambia na levém křídle zvládl složité zpracování a poté přesnou přihrávkou vyzval ke střeleckému zakončení Molleta, ten ale podklouzl a vystřelit nedokázal.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Pelé.
59'
Falcao utrpěl nějaký zdravotní šrám po hlavičkovém souboji s Mendesem, po krátkém ošetření ale bude v pořádku.
57'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ambroise Oyongo, přichází Junior Sambia.
57'
Hosty dělilo od vyrovnání několik decimetrů! Na výborný centr Aguilra si naskočil Laborde a branku hlavou jen těsně minul!
55'
Hosté přežili velmi nepříjemnou situaci a mohou nadále snít o bodovém zisku, momentálně rozehrávají na vlastní polovině od vlastních zadáků.
53'
Po obrovské chybě brankáře Lecomteho, kdy jeho nepovedený odkop zachytil Tielemans, Golovin orazítkoval břevno hostující branky a dorážející Chadli zařízení netrefil!
52'
Na kvalitní Aguilarův centr před brankou nedosáhl dobře strážený Laborde.
50'
Ait Bennasser tvrdou ranou zpoza pokutového území trefil Hiltona přímo do hrudníku, hostující obránce se těžce zvedal ze země, už ale bude moci pokračovat.
48'
Domácí vybojovali standardní situaci na útočné polovině, Chadli rozehrál po zemi do běhu Henrichsovi, jeho přízemní centr před soupeřovu branku se neujal.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Rozhodčí Thual s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas, v němž Monaco mělo územní převahu, avšak dlouho si nedokázalo vypracovat pořádnou šanci, až sehrálo výborný protiútok v závěru prvního poločasu a díky trefě Youriho Tielemanse se ujalo vedení.
45'
44'
Už se zdálo, že po dalším zisku míče domácí budou moci vyrazit do dalšího brejku, nakonec ale akci zpomalili a už jen pozvolna rozehrávají ve středu hřiště.
42'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí po Henrichsově zisku míče vystřelili do rychlého protiútoku v pěti proti třem zadákům soupeře a toto přečíslení využili ke vstřelení vedoucí branky, když právě Benjamin Henrichs připravil výbornou pozici pro YOURIHO TIELEMANSE, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
42'
Centr Le Talleca Jemerson odvrátil v akrobatické pozici.
41'
Po hostující souhře na útočné polovině Mollet zakončoval zpoza pokutového území v záklonu jen do bránících fotbalistů.
39'
Rohový kop pro Monaco, Chadli rozehrál nakrátko, následný centr Ait Bennassera hosté odvracejí do pole.
37'
Oyongo centrem z první nasměroval míč jen k Diegu Benagliovi, ten se pohodlně zmocnil míče.
36'
Tielemans se kolmicí do pokutového území pokusil vysunout Chadliho, tomu ale zastoupili cestu Hilton s Mendesem a hosté se ujali držení míče.
34'
Po vůbec prvním faulu Monaca v dosavadním průběhu zápasu zahrávali standardní situaci také hosté, před brankou ale Skiri hlavičkoval v tísni směrem od branky Diega Benaglia.
32'
Raggi dobrým centrem vyzval k zakončení Falcaa, hlavičku kolumbijského kanonýra kryje brankář Lecomte.
31'
Další útočná snaha Montpellieru končí jen útočným faulem Skiriho na pravém křídle.
31'
Po Oyongově centru se domácím podařilo zablokovat střelu Labordeho.
29'
Po třetím rohu Monaca se odraženého míče ujal Tielemans, někdejší kapitán Anderlechtu Brusel z hranice pokutového území netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
28'
Pierre-Gabriel na pravém křídle vybojoval další rohový kop pro červeno-bílé.
27'
Golovin povedenou průnikovou přihrávkou vysunul za záda hostujících obránců Henrichse, ten ve stoprocentní příležitosti branku netrefil a navíc mu byl pískán těsný ofsajd.
26'
Chadliho ve středu hřiště fauloval Hilton, domácí ale brzy po rozehrávce o míč přišli.
24'
Golovin přenesl hru doprava na volného Henrichse, ten připravil zajímavou střeleckou pozici pro Ait Benassera a marocký středopolař zpoza pokutového území branku přestřelil.
23'
Centry Chadliho zatím postrádají potřebnou kvalitu, ten poslední byl dokonce ze všech nejhorší, když trefil jediného hráče ve zdi.
22'
Mollet nedovoleně srazil Golovina, Monaco bude zahrávat další z řady standardních situací.
21'
Při útoku hostů se Mollet sice ocitl zcela osamocen za zády domácích obránců, výrazný ofsajd však rozhodčím nemohl uniknout.
19'
Henrichs si na útočné polovině navedl míč do střelecké pozice, levačkou ale neprostřelil bránící hosty.
18'
Domácí sehráli zprvu pohlednou kombinaci na útočné polovině, ta však ztroskotala na Chadliho nepřesné přihrávce.
16'
Delortův centr Badiashile odrazil za domácí branku, Montpellier mohl zahrávat rohový kop, centr zleva ale skončil jen v rukavicích Diega Benaglia.
16'
Neúspěšný průnik Molleta po levém křídle, od své branky bude rozehrávat Diego Benaglio.
14'
Následný centr domácích po nakrátko rozehraném rohovém kopu a byť se míč odrazil zpět k domácím, tak nepovedené zpracování Golovina poskytuje hostům autové vhazování.
14'
Na další Chadliho centr si naskočil Raggi, jeho hlavičku ale ještě stačil tečovat Congré mimo hostující branku.
13'
Fauly Montpellieru přibývají, dalšího se dopustil Congré v souboji s Raggim, rozhodčí Thual zatím řeší situace bez karet.
12'
O pár chvil později dostali domácí možnost dalšího volného kopu, Chadliho centr dosedl na hlavu Falcaa, ten ale nedokázal míč prodloužit nabíhajícímu Jemersonovi.
10'
Falcao byl nedovoleně atakován ve středu hřiště, rozehrávat mohou domácí.
9'
Od praporku rozehrával právě Chadli, s jeho nepříliš povedeným centrem si hostující defenziva věděla rady.
8'
Rohovým kopem disponuje také Monaco po Chadliho sraženém centru.
8'
Po centru z rohu Hilton hlavičkoval jen v záklonu a vysoký míč doletěl do rukavic brankáře Benaglia.
7'
Aguilarův centr z pravého křídla Raggi srazil za domácí branku, Montpellier bude v útočení pokračovat od rohového praporku.
6'
Po nepřesném pasu Monaka se k míči dostal brankář hostů Benjamin Lecomte a může založit akci svého týmu.
4'
Dlouhý míč Monaka směřoval na Raggiho, tomu ale kousek chyběl, aby na něj dosáhl.
3'
Nepříjemný zákrok do hlavy inkasoval kapitán Monaka Radamel Falcao. Bude ale v pořádku.
2'
Domácí se dostávají k míči a do rozehrávky zapojují i svého brankáře Benaglia.
1'
Montpellier začíná aktivněji. Hned letěl z levé strany centr před branku Monaka, byla ale nepřesný.
1'
Vše už je připraveno na zahájení tohoto zápasu. Rozhodčí za chvíli poprvé pískne do píšťalky.
Hráči obou mužstev už nastoupili na hrací plochu. Domácí Monaco bude hrát v tradičních bílo-červených dresech, Montpellier bude hrát ve venkovní tmavé variantě.

AS Monaco FC: Benaglio – Pierre-Gabriel, Badiashile, Jemerson, Raggi, Henrichs – Golovin, Tielemans, Aït Bennasser, Chadli – Falcao (C).
Náhradníci: Badiashile – Panzo, Pelé, Moussa Sylla, Diop, Massengo, Biancone.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton (C), Congré – Aguilar, Le Tallec, Schirí, Oyongo – Laborde, Mollet – Delort.
Náhradníci: Ligali – Sambia, Passi, Camara, Píriz, Cozza, Škuletić.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Grosbost.
Montpellier HSC

Na rozdíl od Monaka, Montpellier zažívá zatím hodně povedenou sezónu, dokonce může reálně pomýšlet na postup do Ligy mistrů. Aktuálně se tento tým nachází na třetím místě se šestadvaceti body. Na druhý Lyon ztrácí pouhý bod, se před třetím Lille a čtvrtým St. Etienne je díky lepšímu skóre. Po PSG je Montpellier s deseti obdrženými brankami druhým nejlépe bránícím týmem. Poslední forma tohoto týmu ale úplně ideální není, z posledních čtyř zápasů jen jednou vyhrál. Naposledy remizoval 2:2 doma s Rennes. Na hřištích soupeřů zatím Montpellier odehrál šest zápasů a získal v uchu jedenáct bodů. V tomto ohledu je třetí nejlepší. Naposledy sice venku podlehl 0:1 Angers, předtím ovšem měl devíti zápasovou šňůru bez prohry před cizím publikem.
AS Monaco FC

Monaco zatím prožívá velice špatnou sezónu. Nikdo nečekal, že po čtrnácti kolech se bude tento velice ambiciózní tým nacházet až na předposledním devatenáctém místě a bude mít na kontě pouhých deset bodů. Na nesestupové příčky zračí Monaco dva body, na čtvrté místo, které jako poslední zaručuje poháry, má manko už šestnácti bodů. Forma Monaca je velice špatná. Z posledních osmnácti zápasů jen jeden dokazalo vyhrat, bylo to proti Caen. Z posledních pěti zápasů Monaco čtyřikrát prohrálo bez vstřelené branky. Na domácím hřišti Monaco zatím odehrálo sedm utkání a uhrálo pouhé tři body. Doma je Monaco bez výhry uz devět zápasů.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 15. kola Ligue 1 mezi týmy AS Monaco FC a Montpellier HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.