Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Nîmes - 21. září 2018   20:45

Monaco
27' Falcao (Aït Bennasser)
1:1
(1:1)
Nîmes
19' Briancon  (Bobichon)
Monaco
Benaglio – Raggi, Glik, N'Doram, A. Barreca – Aït Bennasser – Diop (72. Golovin), Tielemans, A. Traoré (78. Moussa Sylla), Mboula (61. Grandsir) – Falcao (C).
Sy – Golovin, Jemerson, Chadli, Grandsir, Moussa Sylla, Henrichs.
Delerue – Jeanne, Mouysset
Stade Louis-II, Monaco
Nîmes
Bernardoni – Alakouch (85. Landre), Briancon (C), Lybohy, Paquiez – Thioub (62. Diallo), Bobichon, Valls (75. Depres), Ripart – Bozok, Guillaume.
Valette – Landre, Diallo, Depres, De. Bouanga, Maouassa, Miguel.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:14.
Je konec! Dnešní utkání nakonec třetí branku nenabídlo, oba celky se budou muset spokojit s výsledkem 1-1. Monaco bylo ve druhém poločase jednoznačně aktivnější, avšak mizerná koncovka nakonec zapříčinila, že si Nîmes odveze alespoň bod. Hrdinou tohoto zápasu je dost možná hostující brankář Bernardoni, který několikrát podržel svůj celek. Snad tři vyložené šance si přichystal kanonýr Falcao, který při jednom pokusu mířil do břevna. Také Olympique si přichystal několik šancí, bylo tomu tak zejména po standardních situacích.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Kévin N'Doram (AS Monaco FC).
90+4'
Bobichon se postavil k rozehrávce volného kopu, který ale zakroutil metr nad břevno.
90+3'
Aby toho nebylo málo, tak si další centr přichystal křídelník Ripart, který svým nadýchaným bochánkem našel rukavice Benaglia.
90+2'
Landre ještě udržel míč před brankovou čárou, následný centr ale doputoval pouze na kopačku soupeře. Monaco se nyní pouze brání.
90+1'
Hosté si v nastaveném čase přichystali rohový kop, který opět obstaral Bobichon. Přetažený centr našel Bozoka, který způsobil před brankou soupeře menší zmatek.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta základní hrací doby. Stále čekáme na třetí branku, počítat můžeme s nastaveným časem.
87'
Aby toho nebylo málo, tak si Tielemans vyzkoušel další rohový kop. Falcao prodlužoval míč za sebe, kde se nacházel jeden z protihráčů.
86'
Monaco si vyzkoušelo rohový kop z levé strany, který dokázal vyboxovat hostující brankář. Bernardoni musel navíc zasahovat proti N´Doramově teči.
85'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Loïck Landre.
84'
Golovin pádil do otevřené obrany, kousek před šestnáctkou si navedl míč na pravačku, avšak poté trefil pouze nohu Briancona.
83'
Do rozehrávky se zapojil také domácí brankář Benaglio, který rozehrál do strany na Glika. Monaco táhne další útočnou akci.
82'
Grandsir si počkal na náběh Sylly, který byl před brankářem zcela sám. Rána z první ale směřovala nad branku, velké štěstí pro Olympique.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, na vedoucí branku stále čekáme. Benaglio je delší dobu bez zákroku, to samé platí i o Bernardonim.
80'
Golovin poslal hodně pomalou přihrávku na Grandsira, kterého dokázal předskočit Briancon. Hosté kombinují v oblasti středového kruhu.
79'
Na trávníku se nám přiostřilo. Napadající Grandsir tvrdě přišlápl jednoho z protihráčů, který se okamžitě skácel na zelený pažit.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Moussa Sylla.
77'
Aktivní Traoré tentokráte operoval na pravém křídle, kde ho vzorně dokázal ubránit Lybohy. Následně jsme sledovali dalekonosný odkop.
76'
Golovin se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočné akce svého celku, hlavičkující Traoré ale nemířil vůbec přesně.
75'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Clément Depres.
75'
Žlutou kartu dostává Mustapha Diallo (Nîmes Olympique).
74'
Paquiez si u postranní čáry nekomplikoval život, míč se mu podařilo přeposlat na pravou stranu, kde Alakouch přihrával do ofsajdu.
73'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. V posledních vteřinách se hra hodně vyrovnala, také Olympique je směrem dopředu aktivní.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Alexandr Golovin.
71'
Záhy to zkoušel individuálním způsobem Diop, který se nakonec neproháčkoval až k zakončení. Navíc si faulem pomohl domácí Barreca.
70'
Střídající Grandsir se dokázal přes pravou stranu natlačit až k přízemnímu centru, který pouze proskákal pokutovým územím.
69'
O další zakončení se postaral hostující Bozok, který zkusil své štěstí z hranice šestnáctky. Rána ale vystoupala vysoko nad branku.
64'
Bobichon si vzal na starost i tuto standardní situaci, nadýchaný bochánek opět našel Briancona, kterého dokázal vychytat Benaglio.
63'
Guillaume obdržel přihrávku na levou stranu, odkud centrem našel pouze hlavu Raggio. Následně byl odpískán nedovolený zákrok ve prospěch Nîmes.
62'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Mustapha Diallo.
62'
Máme za sebou necelou hodinu hry. Druhý poločas nám nabízí o poznání záživnější podívanou, o kterou se spíše stará Monaco.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Samuel Grandsir.
60'
Obrana Olympique byla opět rozestoupená, na poslední chvíli ale zasáhl Briancon, který za sebe nepustil přihrávku od Bennassera.
59'
Falcao je dnes při chuti. Domácí kapitán si nejprve poradil v hlavičkovém souboji, posléze nártem vypálil metr nad horní konstrukci.
58'
Barrecovi to nyní s míčem moc nevyšlo, po jeho kontaktu se totiž kulatý nesmysl dostal ven z hrací plochy. Alakouch se tak dostane k autu.
57'
Monaco to zkoušelo kolmicí za obranu soupeře, Lybohy si prostor u vlastní šestnáctky pohlídal. Posléze celkem zbytečně fauloval Valls.
56'
Opět se nehraje, tentokráte na zemi skončil domácí Bennasser, kterého šlapákem skolil k zemi Thioub. I tady se dalo uvažovat o žluté kartě.
55'
K míči se postavil středopolař Tielemans, který zakroutil míč ke vzdálenější tyči, kde se zjevil Falcao. Kolumbijský forvarda ale napálil pouze břevno.
54'
Byl to právě kapitán Briancon, který si pomohl hodně ostrým zákrokem u postranní čáry. Odnesl to domácí křídelník Diop.
53'
Hosté si po delší době vyzkoušeli rozehrávku volného kopu. Bobichon poslal do šestnáctky adresný balón, který opět směřoval na Briancona. Benagliao si jeho střelu pohlídal, i tak se ale jednalo o ofsajd.
52'
Raggi se postaral o aut k hranici šestnáctky, kde o balón usiloval spoluhráč jménem Mboula. Druhý jmenovaný si nakonec pomohl faulem.
51'
Dvojšance domácích! Nejprve Diop pálil na branku soupeře, Bernardoni ale předvedl skvělý zákrok. O dorážku se pak postaral Mboula, jenž v pádu mířil těsně vedle.
50'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl Lybohy, který kousek do středového kruhu fauloval Bennassera. Domácí okamžitě rozehráli.
49'
Olympique měl k dispozici autové vhazování z levé strany, o které se postaral Paquiez. Vzápětí si totožné situaci vyzkouší také domácí.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu jsme sledovali dalekonosný nákop od N'Dorama, který se snesl pouze k Brianconovi.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou ofenzivní hitparádu. Do vedení se dostal nováček soutěže, kterému ale vedení moc dlouho nevydrželo. Monako záhy bušilo do obrany soupeře, výsledkem byla vyrovnávací branka, o kterou se postaral kapitán Falcao. I posléze měl domácí celek výrazně navrch, navíc nebyl daleko od toho, aby odcházel do kabin za vedoucího stavu. Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
45'
45'
Bernardoniho skvělý reflex! Monako totiž zahrávalo standardku, centrovaný míč netečoval žádný z hráčů, což hostujícího brankáře zaskočilo.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Glikova prudká nabídka směřovala na Falcaa, který měl k míči hodně daleko.
42'
Momentálně sledujeme poklidnější pasáž tohoto utkání. Monako se snaží soupeře uspat pomalou kombinací, nyní je u balónu Bennasser.
41'
Obrovská šance domácích! Do pokutového území přiletěl centr, na který si s patřičným důrazem naskočil Falcao. Bernardoni se tentokráte blýskl skvělým zákrokem.
40'
Monako to hodně často zkouší po křídlech, tentokráte se Mboula prodíral k centru, který rovněž zaplul do míst, ve kterých se nacházel Bernardoni.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Bozok zkoušel z první přeposlat míč na Thiouba, tento úmysl ale přečetl pozorný Tielemans, který zapojil do kombinace také Benaglia.
37'
Barreca se podíval do pokutového území, následně do něj posílal další z řady centrů, který tentokráte skončil v rukavicích Bernardoniho.
36'
Nyní se do útočení zapojil také Glik, který napálil pouze nohu protihráče. Aby toho nebylo málo, tak se Mboulovi nevydařil centrovaný balón.
35'
Diop ještě zabojoval u postranní čáry, kde nakonec vybojoval autové vhazování pro svůj celek. Toho se o pár vteřinek později ujal Barreca.
34'
Barrecovi se nepodařilo ideálně odklidit míč, k němu se tak dostal Thioub, který ale hodně rychle narazil do jednoho z protihráčů.
29'
Falcao je najednou při chuti, nyní ho s pořádnou dávkou štěstí zastavila dvojice protihráčů. Hosté se raději osvobodili dalekonosným odkopem.
28'
Diop sice obešel prvního protihráče, ten druhý mu už ustřelil balón od kopačky. Domácím se nedaří překonat přehuštěný střed hrací plochy.
27'
Monaco právě vstřelilo branku!
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! Nyní byl střed hrací plochy hravě překonán, k míči se dostal RADAMEL FALCAO, který nejprve zalepil neposedný míč a a následně pravačkou propálil Bernardoniho. Do dráhy letu balónu zřejmě ještě strčil kopačku jeden z protihráčů.
27'
Hosté jsou v posledních vteřinách hodně pasivní, obrázek hry se tak nemění. Monaco to v tuto chvíli zkouší přes pravou stranu.
26'
Ze vzdálenosti dvaadvaceti metrů to přímo na bránu soupeře zkoušel kapitán Falcao. Kolumbijský forvard mířil zhruba metr vedle levé šibenice.
25'
Kousek před pokutovým územím skončil na zemi domácí Traoré, kterého fauloval Paquiez. Následovat bude velice nebezpečná standardka.
24'
Tielemans se pokoušel uvolnit Barrecu, před kterým se po míči vrhl Alakouch, jenž špičkou kopačky píchl míč za postranní čáru.
23'
Obrannou povinnosti si nyní splnil N'Doram, který musel před Bozokem odvracet míč do zámezí. Hosté se opět přibližují k opačné šestnáctce.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Monaco výrazně přidalo na aktivitě, Bernardoni je ale stále bez složitějšího zákroku.
21'
Traoré měl před sebou moře prostoru, i tak to zkoušel individuálním způsobem, což se postupem času projevilo jako špatné řešení.
20'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, v tuto chvíli jsou na tahu domácí, kteří jsou ihned na útočné polovině.
19'
Nîmes právě vstřelil branku!
Tak pozor, hosté se totiž dostávají do vedení! Olympique rozehrával standardku z pravé strany, nadýchaný centr z kopačky Bobichona doplachtil přesně na hlavu ANTHONYHO BRIANCONA, který prudkou hlavičkou propálil Benaglia.
19'
Bennasser mohl založit rychlý protiútok, jeho přihrávka na levou stranu ale nebyla přesná. Paquiez si vyzkouší autové vhazování zleva.
18'
Bernardoni se dostal k výkopu od své svatyně, ve vzduchu ale opět zapracoval Raggi, který v hlavičkovém souboji nedal Vallsovi šanci.
17'
Lybohy to rovněž zkoušel nákopem k opačné šestnáctce, jeho kolega Guillaume měl k míči daleko. Navíc si Glik pomohl čistým skluzem.
16'
Briancon si nyní nebral servítky, padající míč nekompromisně poslal na druhou stranu. Monaco ale táhne další útočný výpad.
15'
Traoré udržel míč proti přesile protihráčů, posléze se tentýž hráč prodíral k hranici šestnáctky, kde ho čistým způsobem zastavil Lybohy.
14'
Mboula si navedl míč na levačku, načež se dostal do vyložené šance. Zakončení ale vystoupalo vysoko nad branku, Bernardoni nemusel zasahovat.
13'
Olympique si připsal další dva rohové kopy. Ten druhý rozehrával kapitán Bobichon, který svým centem našel Bozoka, jehož patička nebyla důrazná.
12'
Thioub se prodral až k centru, který ale dokázal N'Doram odhlavičkovat. Posléze si další zákrok připsal Benaglio, jenž raději vyrazil míč na jistotu do strany.
11'
Bennasser si vybral na pravé straně Raggiho, kterému ale uskočil balón do zámezí. Nováček soutěže se tak dostane k autovému vhazování.
10'
Centrovaný míč směřoval do malého vápna, kde ho vyboxoval do bezpečí Benaglio. Hosté budou i přesto zahrávat rohový kop zleva.
9'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl N'Doram, který poslal k zemi Alakouche. Olympique má k dispozici zajímavou standardku.
8'
Diop to na levém křídle zkoušel individuálním způsobem, Alakouch mu ukopl míč do zámezí. Monaco se dostane k dalšímu autu.
7'
Bennasser si uprostřed hrací plochy zpracoval neposedný míč, který se snažil vyslat na Mboulu. Přihrávka ale skončila až za postranní čárou.
6'
Bozok si všiml volného Bobichona, který to zkoušel velice pohotovou ránou. Míč se ale zakroutil nad branku, Benaglio okamžitě rozehrál.
5'
Dalekonosná kolmice našla Diopa, který zkoušel přihrávat pod sebe na Traorého. Druhý jmenovaný pálil nártem vysoko nad břevno.
4'
Žlutou kartu dostává Baptiste Guillaume (Nîmes Olympique).
3'
Poprvé se dostal k míči domácí brankář Benaglio, který ho rozehrál do strany na Barrecu. Monako to zkouší pozvolnou kombinací.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Raggi, Glik, N'Doram, A. Barreca – Aït Bennasser – Diop, Tielemans, A. Traoré, Mboula – Falcao.
Náhradníci: Sy – Golovin, Jemerson, Chadli, Grandsir, Moussa Sylla, Henrichs.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon, Lybohy, Paquiez – Thioub, Bobichon, Valls, Ripart – Bozok, Guillaume.
Náhradníci: Valette – Landre, Diallo, Depres, De. Bouanga, Maouassa, Miguel.

Rozhodčí: Delerue – Jeanne, Mouysset.
Nîmes Olympique

Na opačné straně se nachází nováček Ligue 1, kterým je Nîmes. Olympique se v uplynulé sezóně umístil na druhé pozici druhé francouzské nejvyšší soutěže, do první ligy se tak přímým postupem dostal společně s Remeší. Nîmes by v letošním ročníku chtělo zabojovat o záchranu, úvodní utkání zatím celkem vycházejí. Hostující tým dnešního utkání má doposud na kontě sedm bodů, což stačí na osmou příčku. Olympique vstoupil do sezóny velmi dobře, z prvních dvou utkáních měl na kontě šest bodů (Angers, Marseille). Následně ale přišly dvě porážky (PSG, Toulouse), v minulém kole se zrodila první remíza, divoká přestřelka proti Bordeaux nakonec skončila 3:3.
AS Monaco FC

Fotbalisté Monaca se v loňské sezóně museli smířit s druhou příčkou ve své domácí soutěži, na mistrovské PSG ztráceli propastných třináct bodů. Monacké knížectví by chtělo i v letošním ročníku zopakovat povedené výkony, start do Ligue 1 ale zatím není příliš povedený. Monaco má po pěti odehraných zápasech na kontě pět bodů, momentálně mu tedy patří až patnáctá pozice. Domácí celek dnešního utkání nejprve zvítězil proti Nantes 3:1, posléze ale přišla bezbranková remíza proti Lille. Aby toho nebylo málo, tak přišly další dvě porážky. Ta první proti Bordeaux (1:2) a ta druhá v domácím prostředí proti Marseille (2:3). Poslední kolo naopak nabídlo další remízu, tentokráte proti Toulouse (1:1).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Monaco FC a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.