Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Paris SG - 11. listopadu 2018   21:00

0:4
(0:2)
Paris SG
5' Cavani  (Neymar) • 12' Cavani  (Diaby) • 54' Cavani  (Diaby) • 65' Neymar
Monaco
Benaglio – Sidibé, Badiashile, Jemerson, Henrichs – Grandsir, Pelé, Aït Bennasser, Chadli (21. Mboula, 49. Isidor) – Diop, Falcao (C) (69. Massengo).
Badiashile – Pierre-Gabriel, Panzo, Mboula, Isidor, Massengo, Thuram-Ulien.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Louis-II, Monaco
Paris SG
Aréola – Kehrer, Silva (C), Kimpembe – Nkunku (79. Choupo-Moting), Draxler (71. Nsoki), Rabiot, Diaby (78. Di María) – Mbappé, Cavani, Neymar.
Buffon – Meunier, Nsoki, Verratti, Diarra, Di María, Choupo-Moting.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:10.
Hlavní rozhodčí nenastavil ve druhém poločase ani sekundu navíc a souboj posledních dvou mistrů Ligue 1 skončil jednoznačně ve prospěch PSG. Hosté navíc natahují svou rekordní sérii vítězných zápasů již na číslo 13.

V úvodu prvního poločasu se Pařížané hnali do jednoho útoku za druhým. Hned dvakrát musel zásahy Edinsona Cavaniho potvrzovat až videorozhodčí po chybných signalizacích pomezního. Také Monako mohlo udeřit, ale střídající Mboula netrefil z dvou metrů odkrytou branku Alphonse Aréoly. Těsně před odchodem do šaten poslal míč do sítě také Draxler, tentokrát bylo podle asistenta na lajně vše v pořádku, ale videorozhodčí branku správně neuznal. Po změně stran zkompletoval hattrick Cavani po další luxusní přihrávce Diabyho. Po hodině hry byl ve vápně faulován Mbappé a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Neymar a udal tím konečné skóre. Deset minut před koncem procedil míč za záda Diega Benaglia také Kylian Mbappé, ale pátý zásah nebyl uznán pro ofsajd.
90'
90'
Monako sice udrželo míč na útočné polovině, ale k brance Alphonse Aréoly má stále velmi daleko. Silva s Kimpembem vše vyřešili nekompromisním odkopem.
89'
Kimpembe obranným odkopem sestřelil u půlící lajny kameramana. Po krátkém přerušení se může pokračovat ve hře.
88'
Hosté už přehrávají útočné akce. Neymar mohl pálit, ale ještě posouval míč Cavanimu, který měl také otevřený prostor ke střele, ale raději přihrával pod sebe Mbappému.
87'
Mssengo vystihl přihrávku podél postranní lajny. Míč ale jen odstrčil do zámezí a hosté mohli pokračovat v útoku. Snažení PSG skončilo u Neymara, který přihrával pouze do kopaček stojícího Jemersona.
86'
Pelé namazal na útočné polovině Rabiotovi. Ten následně přistrčil míč Di Maríovi, který ale přečíslení čtyř na tři zazdil mizernou přihrávkou na Cavaniho.
85'
Rohový kop se Neymarovi zrovna dvakrát nevydařil. Centr z rohového čtvrtkruhu vyplachtil z pokutového území, následně ještě cpal míč do šestnáctky Nsoki, ale také nebyl úspěšný.
84'
Eric Choupo-Moting využil zaváhání v pokutovém území, dostal se k míči, ale střelu už mu dokázal zblokovat Sidibé. PSG ještě v závěru stupňuje svůj tlak.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. O třech bodech už je dávno rozhodnuto, nyní se čeká jen na konečný výsledek.
81'
Neymar zkoušel zakroutit míč od rohového praporku přímo do branky, ale před čárou zastavil odvážný pokus Jemerson. Monako se ale u balonu příliš dlouho neohřálo.
80'
Kylian Mbappé dostal míč do sítě po skvělé přihrávce Rabiota, ale opět to byl milimetrový ofsajd pařížského celku. Vše musel opět řešit až videorozhodčí. Pátá branka se tak zatím nekoná.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Eric Choupo-Moting.
78'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Ángel Di María.
77'
Grandsirova pobídka do pokutového území neměla šanci na úspěch. Na druhou stranu spěchal za míčem Nkunku, ale ani jeho spolupráce s Mbappém nebyla z nepřesnějších.
76'
Po dvou brankách ve druhém poločase tempo utkání znovu klesá. PSG se muselo zatáhnout proti útoku Henrichse, který nakonec centroval jen do Kehrera.
75'
Rabiot rozběhl přihrávkou Mbappého. Ten se podobně jako při penaltovém faulu dral do vápna, ale tentokrát ho čistým způsobem obral o balonu Jemerson.
74'
Mbappé chtěl posunout míč na levou stranu, kde byl zcela opuštěný Moussa Diaby. Přihrávka mladému útočníkovi neprošla, navíc následně fauloval při napadání Nkunku.
73'
Kimpembe až příliš uspěchal rozehrávku zpoza postranní lajnu. Míč naservíroval ideálně do pohybu Diopovi, který ale střelou ze střední vzdálenosti Aréolu neohrozil.
72'
I po pauze zaviněné střídáním mají balon pod kontrolou domácí. Diop spolupracoval právě s Massengem, ale ten v souboji se Silvou neuspěl.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Stanley Nsoki.
70'
Kapitána Monaka nahradil úplný nováček, pro Massenga to je dnes vůbec první start za monacký tým v nejvyšší soutěži.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Han-Noah Massengo.
67'
PSG rozehrávalo rohový kop. Neymarův centr zamířil k přední tyči, kde byl Silva, ale jeho hlavička neměla razanci ani přesnost.
66'
Hosté pokračují v držení balonu. Nkunku přihrával do vápna na Mbappého, který pálil jen do brankáře, ale poté zařval bolestí, když mu Jemerson pošlapal kotník.
65'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Balon si na značku pokutového kopu postavil NEYMAR. Velmi pomalým rozběhem postupoval k míč, v závěru ještě ubral na rychlosti, ale Benaglio padal v předstihu na levou stranu a poté už to měl Brazilec jednoduché.
64'
Pokutový kop pro PSG. Kylian Mbappé byl faulován Sidibém při náběhu na levé straně.
63'
Thiago Silva se nyní předvedl také v obraně. Monako šlo ve třech na tři obránce, ale Diopův náběh dokázal pokrýt sám kapitán pařížského týmu.
62'
Od rohového praporku centroval do pokutového území Neymar. Cavani prodlužoval balon za sebe, ale s tím už nepočítal Silva, od kterého se balon odrazil za brankovou čáru.
61'
PSG nebylo daleko od čtvrtého zásahu. Po Draxlerově přihrávce šel do vápna zcela osamocen Nkunku, ale jeho střelu dokázali domácí ještě zblokovat na rohový kop.
60'
Po hodině hry vede hostující tým již o tři branky. Domácí stále nemají co nabídnout, navíc již dvakrát museli vynuceně střídat.
59'
Mbappé spolupracoval s Neymarem. Následně byl stále jen devatenáctiletý útočník v souboji se Sidibém pozdě a tak si pomohl viditelným faulem.
58'
PSG kontroluje hru na své polovině. Draxler zpracoval míč na pravém kraji, poté poslal přihrávku přes celou šířku trávníku, ale Nkunku už skončil na zemi po souboji s Isidorem.
57'
Grandsir přihrával pod sebe na Sidibého, jeho střela byla ještě zblokovaná, následně ještě pálil Isidor, ale ten našel svou dělovkou jen Silvu.
56'
Zpoza vápna nebezpečně pálil s tečí obránce Henrichs. Aréola se musel položit na trávník, ale u své pravé tyče byl včas a míč sebral do rukavic.
55'
Isidor rozpohyboval po svém příchodu útok domácího týmu. Nyní se snažil projít do vápna z levé straně, ale přes Kehrera cesta nevedla.
54'
EDINSON CAVANI kompletuje hattrick! Draxler vyzval k náběhu na levé straně Diabyho, ten se jedinou přihrávkou dostal za obranu a následně naservíroval míč ideálně před prázdnou branku uruguayskému útočníkovi.
53'
Neymar vysunul na pravé straně Nkunka, ten ale v souboji jeden na jednoho podlehl Henrichsovi. Domácí se po zisku hnali do útoku, ale Kehrer byl proti.
52'
Monacký celek pokračuje v útočném snažení. Sidibé vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, ale následně střídajícího Isidora zradilo zpracování.
50'
Po několikaminutové pauze se dostali k míči domácí hráči. Po zblokované střele Isidora rozehrávalo Monako rohový kop, ale ten končí jen u Silvy.
49'
Jordi Mboula opouští hrací plochu na nosítkách a zařazuje se už tak na extrémně početnou marodku monackého týmu. Mboula střídá na trávníku Isidor.
48'
Hostující tým bez potíží kombinovalo ve střední části hřiště. Kehrer však chyboval přihrávkou na Nkunka. Toho mohl využít Mboula, který ale se bez cizího zavinění ocitl na trávníku a nevypadá to s ním zrovna nejlépe.
47'
Radamel Falcao rozehrál druhé dějství dnešního zápasu. Monako se po pravém kraji dostali na útočnou polovinu, ale před Grandsirem stačil zasáhnout Kimpembe.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí o mnoho lépe pro hosty. PSG vede na trávníku Monaka o dvě branky.

V úvodu prvního poločasu se Pařížané hnali do jednoho útoku za druhým. Hned dvakrát musel zásahy Edinsona Cavaniho potvrzovat až videorozhodčí po chybných signalizacích pomezního. Také Monako mohlo udeřit, ale střídající Mboula netrefil z dvou metrů odkrytou branku Alphonse Aréoly. Těsně před odchodem do šaten poslal míč do sítě také Draxler, tentokrát bylo podle asistenta na lajně vše v pořádku, ale videorozhodčí branku správně neuznal.
45+3'
45+3'
Opět zasahoval do utkání videorozhodčí. PSG se exhibiční kombinací dostalo do pokutového území a Julian Draxler dopravil míč do sítě parádní střelou. Tentokrát pomezní ofsajd nemával, ale po několika sekundách se ozvalo video s jasným verdiktem – ofsajd.
45+2'
Na Diabyho teď bude naštvaná téměř polovina týmu. Snad v šesti se hosté hnali do protiútoku proti dvěma obráncům. Diaby ale šel sám do vápna, míč ale netrefil ideálně a Benaglio mohl s klidem zasáhnout.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Hosté dohrávají první poločas na útočné polovině. Neymar si pohrál s Pelém v pokutovém území, následně se mu ale vrhnul pod nohy skluzem Jemerson.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Henrichs. Krajní obránce Monaka byl ve slibném náběhu, ale Grandsir mu adresoval mizernou přihrávku a Henrichs balon na hrací ploše nezastavil.
42'
Neymar byl při snaze projít středem podražen Diopem. PSG se usadilo na útočné polovině, ale k vápnu Diega Benaglia se nemůže dostat.
41'
Jemeroson byl v souboji po rozehrávce rohového kopu faulován Silvou. Monako se tak může po několika infarktových situací dostat z obrany.
40'
První poločas pomalu míči ke svému závěru. Nkunku se znovu opřel do míče zpoza vápna, ale Bengalio vytáhl další povedený zákrok.
39'
Benaglio opět čaruje. Tentokrát si počkal na dalekonosnou střelu Christophera Nkunku. Domácí brankář postrčil míč nad břevno.
38'
Diaby postupoval s míčem na levé straně, do kombinace se zapojil také Neymar. Mbappého následně fauloval jeho spoluhráč z francouzské reprezentace Djibril Sidibé.
37'
Mbappé spálil obrovskou šanci! Neymar prostrčil míč na nabíhajícího Mbappého, který z blízka nedokázal prostřelit Benaglia. Pomezní rozhodčí opět zdvihl praporek nad hlavu, ale situace byla podobně sporná jako při vstřelených gólech.
36'
Nkunku stačil přistrčit míč Cavanimu do běhu. Teď musel zasahovat v obraně Henrichs, který nejprve fauloval Draxlera, poté také Cavaniho, ale hosté z toho neodkázali nic vytěžit.
35'
Nkunku vhazoval zpoza postranní lajny, následně přenesl balon až ke stoperům. Od Silvy začínala další útočná akce Pařížanů, ale ti teď nikam nespěchají.
34'
Falcaova klička nadělala potíže Rabiotovi, ten musel sáhnout k taktickému faulu ve střední části trávníku. Hlavní rozhodčí se rozhodl záložníka PSG netrestat.
33'
Po několikaminutové odmlce se PSG znovu naplno rozjíždí. Draxler naservíroval přesnou přihrávku Cavanimu, který byl ale faulován Pelém.
32'
Neymar hledal obloučkem do vápna Mbappého. Mladý Francouz ale nestačil rychlou přihrávku zpracovat, navíc Benaglio dokázal skvěle vyběhnout.
31'
Diego Benaglio vykopával míč z vlastního vápna. Mboula na levém kraji centroval do pokutového území, ale balon přeletěl všechny hráče a zamířil do zámezí.
30'
Po půlhodině hry vede PSG jistě o dvě branky. Také Monako mělo už několik slibných pozic ke snížení, ale ani jednu trápící se celek neproměnil.
29'
Cavani odvracel centr pouze na rohový kop. Monacký celek mohl pokračovat v útočném snažení, ale v šestnáctce vládl pouze Thiago Silva.
28'
Monako se udrželo na útočné polovině. Sidibé ideálně nacentroval do pokutového území, balon ještě tečoval Diop, na zadní tyči byl ve stoprocentní šanci střídající Jordi Mboula, ale snad ze dvou metrů přestřelil hostující branku.
27'
Draxler rozehrával ve středu pole s Kehrerem. PSG nyní na moment polevilo v útočném snažení, přesto lídr Ligue 1 drží balon pod kontrolou.
26'
Radamel Falcao dlouho nebyl vidět u balonu. Teď kapitán Monaka ale ztratil v nebezpečném prostoru a jeho spoluhráči v obraně měli co dělat, aby zastavili Neymara.
25'
Moussa Diaby se chtěl posunout míč kolem Sidibého. To se mu sice povedlo, ale po lehkém kontaktu přestal hrát. Hlavní rozhodčí přesto faul nepíská.
24'
Zmar, zmar, zmar. Mboula před malou chvílí vystřídal Chadliho, ale nezapojil se příliš šťastně. Neodhadl odskok balonu a ten ho přeskočil až za postranní lajnu.
23'
Neymar skončil na trávníku u středového kruhu. Domácí se mohli hnát do útoku ve čtyřech, ale jediný obránce Kehrer odzbrojil Diopa a akce Monaka končí opět neúspěchem.
22'
Mbappé měl prostor na levé straně, ještě si narazil s Neymarem, ale poté mu nevyšel centr na Cavaniho. Balon získávají domácí fotbalisté.
21'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Jordi Mboula.
20'
Úvodních dvacet minut nebylo pro domácí vůbec příjemných. PSG je v naprostém klidu u balonu a čeká na další moment k útoku.
19'
Sofiane Diop zkoušel rozehrát útočnou akci Monaka, ale mizernou přihrávkou našel pouze kopačky Draxlera. Protiútok PSG končí v pokutovém území chybou Mbappého.
18'
Neymar vysouval Cavaniho, který chce dovršit hattrick. Balon ale od uruguayského útočníka odjel až k brankáři Monaka.
17'
Domácí celek uklidňuje hru postupnou kombinací. Sidibé ale nyní vyběhl s míčem až za postranní lajnu. Balon tak zdarma získávají hráči PSG.
16'
Monacký celek se zkouší nadechnout. Pelé rozehrával do strany na Grandsira, následně centroval do pokutového území Sidibé, ale hosté byli včas na svých místech.
15'
Pařížané jsou v naprostém klidu. Draxler ideálně našel Mbappého, kterému ale utekl balon až k bránícímu Jemrsonovi.
13'
Monako je jako opařené po dvou úvodních brankách a snaží se držením míče dostal zpět do hry.
12'
I nyní hosté dostali míč do sítě, ale hlavní rozhodčí píská ofsajd. Diaby byl za posledním obránce, poté ještě přihrával EDINSONU CAVANIMU, který skluzem dostal balon za brankovou lajnu. Velmi podobná situace jako před malou chvílí, opět úřadoval videorozhodčí, který branku uznal.
10'
Mohlo být srovnáno. Pelé skvěle našel rozběhnutého Falcaa, který ale svou chvíli na zakončení promeškal. Silva se mu následně nalepil na zády a nedovolil mu střílet.
9'
Monako zatím nemá co nabídnout. Henryho parta navíc nyní postrádá Chadliho, který zůstal ležet na trávníku a nevypadá to s ním příliš dobře.
8'
A mohlo to být o dvě branky! Po rozehrávce rohového kopu vyplaval zcela volný v místech pro penaltu Diaby, ale jeho střela z první pouze přeletěla domácí břevno.
6'
Hostující tým pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Nkunku si na pravé straně pohrál s bránícím Sidibém, následně ale zvolil přihrávku jen ke stoperům.
5'
PSG dostalo míč do sítě! Po mizerném odkopu Jemersona se dostal k míči Neymar, ten na zadní tyči našel stříleným centrem EDINSONA CAVANIHO, který s klidem dopravil míč do sítě, ale je velmi sporně pískán ofsajd! Hlavnímu rozhodčímu ale přišla zpráva od videa a následně je branka uznána a PSG se tak dostává velmi rychle do vedení!
4'
Kimpembe našel ve středovém kruhu Neymara, který si přišel pro balon. Brazilský útočník byl ihned poslán k zemi Pelém. Hosté pokračují v pozvolné kombinaci.
3'
PSG kombinovalo na pravé straně. Nkunku si chtěl narazit s Mbappém, ale druhému jmenovanému balon odskočil od kopačky. Na druhou stranu se hnal do útoku Chadli, ale jeho centr pouze prolétl vápnem.
2'
Monako zahájilo zápas aktivním napadáním. Falcao mohl pálit ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus pouze přeletěl Aréolovu branku.
1'
Jako první se v dnešním zápase dotkl míče Edinson Cavani. Pařížský celek rozehrál první poločas ze středového kruhu. Od Rabiota s Draxlerem putoval míč na pravou stranu, ale nabíhající Nkunku rychle zpomalil.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu monackého Stade Louis II. Zápas třináctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Monaco FC: Benaglio – Sidibé, Badiashile, Jemerson, Henrichs – Grandsir, Pelé, Aït Bennasser, Chadli – Diop, Falcao (C).
Náhradníci: Badiashile – Pierre-Gabriel, Panzo, Mboula, Isidor, Massengo, Thuram-Ulien.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Kehrer, Silva (C), Kimpembe – Nkunku, Draxler, Rabiot, Diaby – Mbappé, Cavani, Neymar.
Náhradníci: Buffon – Meunier, Nsoki, Verratti, Diarra, Di María, Choupo-Moting.

Paris Saint-Germain FC

Pařížané obhajují francouzský titul. V minulém ročníku poznali hořkost porážky jen třikrát, navíc třetí prohra přišla až v závěru sezony, kdy už mělo PSG jistotu zisku trofeje pro mistry ligy. Po vítězství ve francouzském poháru si PSG pomýšlelo i na Ligu mistrů, ale v nejprestižnější klubové soutěži padlo již v osmifinálovém dvojutkání s Realem Madrid.

V přípravě se pařížský celek představil v International Champions Cupu. Nejprve prohrál 1:3 s Bayernem, poté schytal ještě o něco větší přiděl 1:5 od Arsenalu. Na závěr si ale napravil náladu vítězstvím 3:2 nad Atléticem Madrid.

V novém ročníku Ligue 1 se podařilo PSG vytvořit nový rekord nejlepších pěti evropských lig, když ani v jednom z úvodních dvanácti zápasů neprohrálo. Po téměř třetině sezony je pařížský celek bez ztráty s jedenáctibodovým náskokem jasně v čele francouzské soutěže. Ve víkendovém kole se Pařížané střetli s do té druhým Lille, po bezbrankové první půli přišly na řadu zásahy Mbappého a Neymara, v nastaveném času už jen snižoval z pokutového kopu Pepe.

To v Lize mistrů budou mít Neymar a spol. co dělat, aby vůbec postoupili ze základní skupiny. Po porážce v Liverpoolu a dvou nerozhodných výsledcích s Neapolí jsou postupové šance otevřeny pro všechny týmy.
AS Monaco FC

Monacký tým marně v loňské sezoně naháněl supersilné PSG. Z bitvy o druhé místo ale celek z jihu Francie vyšel vítězně. Za sebou nechal o dva body Lyon, tři body scházely Monaku na Marseille. Po úspěšné sezoně si vysloužili zajímavější angažmá Fabinho a Thomas Lemar, tedy hráči základní sestavy.

Příprava se Monaku vůbec nevydařila. V obměněné sestavě inkasovali Francouzi spoustu branek. Ani jeden ze třech posledních přípravných zápasů se Monako k vítězství neprotlačilo. S německými týmy Paderbornem, Bochumí a Hamburkem vždy inkasovalo minimálně dvakrát. Ve francouzském Superpoháru proti PSG dokonce čtyřikrát.

Monako prožívá otřesný vstup do sezony! V prvních dvanácti kolech zvítězil pouze jednou a to když v prvním zápase přehrálo 3:1 Nantes. Od té doby čeká na tři body celkem 15 utkání i s Ligou mistrů! Naposledy v lize padlo 0:1 na půdě Reims, v Lize mistrů poté schytalo debakl 0:4 na domácím stadionu od Brugg. Ani změna trenéra nepomohla, Leonarda Jardima nahradil legendární útočník Thierry Henry.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž Ligue 1 pokračuje třináctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Monaka, které před domácím publikem přivítá zatím stoprocentní PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.