Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Dijon - 11. srpna 2018   20:00

Montpellier
5' Mendes (Delort)
1:2
(1:0)
Dijon
52' Tavares   • 90+1' Coulibaly  (Slití)
Montpellier
Lecomte – Congré, Hilton (C), Mendes (40. Le Tallec) – Aguilar, Schirí, Lasne, Poaty – Delort, Sio (64. Camara), Dolly (79. Sambia).
Bertaud – Oyongo, Le Tallec, Sambia, Porsan-Clemente, Camara, Škuletić.
Florent Batta. Asistenti: M. Lombard, J. Aube. Čtvrtý rozhodčí: R. Landry
Stade de la Mosson, Montpellier
Dijon
Rúnarsson – Yambéré, Coulibaly, Lautoa – Rosier, Amalfitano (69. Abeid (C)), Loiodice, Haddadí – Slití, Tavares (79. Keita), Saïd (87. Gourcuff).
Allain – Chafik, Abeid (C), Marié, Gourcuff, Keita, Jeannot.

Montpellier se sice již v páté minutě ujalo vedení zásluhou voleje Pedra Mendese, jenže úvodní střelec zápasu musel ještě před přestávkou střídat kvůli zranění. Druhý poločas poté domácím nevyšel, když krátce po jeho výkopu vyrovnal Julio Tavares, který mohl dokonce skóre otočit, jeho druhou šanci ale zmařil skvělým zákrokem Benjamin Lecomte. Domácí brankář dělal, co mohl, když v závěru zápasu chytil penaltu Wesleyho Saïda, který následnou dorážku nepochopitelně poslal mimo. Nakonec ho to ale mrzet nemuselo, protože v první minutě tříminutového nastavení vystřelil Dijonu nakonec tři body pohotovým volejem po rohovém kopu Sennou Coulibaly. Konečný výsledek střetnutí. Montpellier 1 Dijon 2.
90+3'
90+2'
Montpellier ještě mohlo vyrovnat, když se na pravé straně šestnáctky dostalo k přízemní střele, vybíhající Rúnar Rúnarsson ji ale fantasticky nohama vyrazil! Neuvěřitelný závěr.
90+1'
Dijon právě vstřelil branku! Najím Slití rozehrál na pravé straně hřiště v první minutě nastavení rohový kop a do jeho centru se uprostřed pokutového území parádně opřel SENNOU COULIBALY, jehož volej zamířil těsně nad zemí přesně k pravé tyči! Montpellier v závěru přece jen inkasovalo a je na pokraji porážky – 1:2!
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Hosté z pravého křídla posílali před bránu nebezpečný přízemní centr, který ve skluzu odvrátil na rohový kop domácí kapitán Vitorino Hilton.
89'
Vzhledem k druhému poločasu bude zřejmě Montpellier nakonec rádo, že si ze zápasu odnese alespoň bod.
88'
Montpellier se sice snaží o závěrečný tlak, druhý poločas ovšem domácímu týmu vůbec nevyšel, když mohl třikrát inkasovat, zatím se ale síť za jeho zády rozvlnila jednou.
87'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Yoann Gourcuff.
84'
Montpellier se po centru z pravého křídla málem dostalo uprostřed šestnáctky do zakončení, jenže pokus o střelu jednomu z domácích fotbalistů vůbec nevyšel.
82'
Wesley Saïd mohl své zaváhání rychle napravit, jenže ani jeho dorážka se mezi tři tyče nevešla!
82'
Wesley Saïd se snažil přízemní střelou ze značky pokutového kopu zamířit k levé tyči, jenže brankář Benjamin Lecomte dokázal vystihnout směr míče a jeho pokus vyrazit před sebe!
81'
Jules Keita na levé straně šestnáctky nastřelil z úhlu ruku clonícího Rubena Aguilara, který dostal žlutou kartu, a Dijon bude deset minut před koncem dnešního zápasu kopat penaltu!
80'
Junior Sambia se rozeběhl proti míči a ze standardní situace napřáhl pravačkou k přímé střele na bránu, jenže jeho pokus zamířil pouze doprostřed brány a náruče Rúnara Rúnarssona.
80'
Cédric Yambéré ostrým skluzem zasáhl patu pravé nohy pronikajícího Juniora Sambiy a viděl žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Keagan Dolly, přichází Junior Sambia.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Julio Tavares, přichází Jules Keita.
78'
Najím Slití rozehrál u levé postranní čáry standardní situaci, jeho vysoký centr byl ale uprostřed šestnáctky odvrácen.
77'
Hra se během posledních okamžiků přelévá v pravidelných intervalech ze strany na stranu, ovšem s tím, že se oba týmy marně snaží dostat do nějaké příležitosti.
76'
Domácí fanoušci se po ostrém osobním souboji na pravém křídle opět dožadovali faulu, ovšem marně. Dijon se zmocnil míče a dostal příležitost k jeho vyvezení.
75'
Julio Tavares se na levé straně pokutového území prodíral do šance, jenže když už z úhlu napřahoval ke střele, včasným skluzem ho zastavil jeden z protihráčů.
74'
Montpellier se stále marně snaží zareagovat na vyrovnávací gól Dijonu a navíc může být rádo, že neprohrává.
73'
Montpellier už vyslalo směrem k bráně soupeře o polovinu více střel, než má na svém kontě Dijon, skóre utkání je ovšem stále vyrovnané 1:1. Střely celkem: Montpellier 12 Dijon 6.
71'
Rúnar Rúnarsson vyběhl z brány proti vysokému míči a vyboxoval ho pouze na kopačku jednoho z protihráčů, jeho střela z hranice šestnáctky ovšem byla příliš slabá, a tak jeden z obránců Dijonu stihl svého brankáře včas zastoupit.
69'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Mehdi Abeid.
67'
Benjamin Lecomte famózním zákrokem znemožnil Dijonu otočit skóre zápasu, když po parádní kolmé přihrávce za obranu Montpellier vychytal zásluhou včasného výběhu z brány Julia Tavarese, který se ho přízemní střelou ke vzdálenější pravé tyči marně snažil obstřelit!
66'
Giovanni Sio ihned po odchodu z trávníku zamířil do útrob stadionu, ovšem jen stěží odhadovat, zda odešel do kabiny kvůli tomu, že je naštvaný nebo zraněný.
65'
Giovanni Sio si bezprostředně po odchodu ze hřiště odmítl podat ruku se svým trenérem, nakonec se ale za ním otočil a rukou si s ním potřásl.
64'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Souleymane Camara.
63'
Dijon z levé strany poslal do šestnáctky vysoký centr, jenže před bránou domácího týmu nebyl nikdo a brankář Benjamin Lecomte v pohodě stáhl míč ze vzduchu.
62'
Montpellier poslalo do šestnáctky soupeře v rychlém sledu z levé strany dva centry, z nichž první byl na přední tyči odvrácen a po druhém se pokusil zakončit nůžkami Andy Delort, po zpracování míče ale mířil hodně nepřesně.
61'
Dijon po přestávce nevyrovnal jen skóre, ale také hru, což potvrzuje statistika držení míče 52% – 48%.
60'
Najím Slití na levém křídle narazil během průniku do závory, kterou mu postavil do cesty Alljís Schirí.
59'
Andy Delort si z levé strany hřiště navedl míč na osu a zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k prudké přízemní střele, která minula bližší levou tyč hostující brány.
58'
Dijon rozjel pěknou kombinační akci a na pravé straně pokutového území se jeden z jeho fotbalistů dostal k přízemní střele, která byla obrannou řadou Montpellier zablokována.
57'
Montpellier mělo loni velké potíže se střílením branek a ani v úvodu nového ročníku francouzské Ligue 1 2018/19 nepůsobí příliš dobrým výkonem. Domácí sice rychle udeřili a poté mohli své vedení navýšit, od té doby se ale marně snaží dostat ke střele.
56'
Montpellier v loňské sezóně usilovalo o evropské poháry, jenže zásluhou špatné koncovky o ně nakonec přišlo.
55'
Do šestnáctky Dijonu přilétl po rozehrání standardní situace nebezpečný přízemní centr, který překvapivě pro všechny propadl, a dvojice hráčů Montpellier se do zakončení nedostala.
54'
Giovanni Sio podstoupil nedaleko šestnáctky soupeře tvrdý hlavičkový souboj, během něhož byl na ose hřiště faulován hostujícím Cédricem Yambérém.
52'
Dijon právě vstřelil branku!
Najím Slití podél pravé postranní čáry předvedl nádherný sprint, během něhož ustál tvrdý osobní souboj s protihráčem a do šestnáctky poslal parádní centr. Domácí měli šanci míč odvrátit, jenže se odrazil pouze k JULIOVI TAVARESOVI, který z blízkosti nezaváhal a přízemní střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1!
50'
Keagan Dolly byl zřejmě hráčem, který si na ose hřiště parádně narazil míč s jedním ze spoluhráčů a do šestnáctky poslal nebezpečnou kolmou přihrávku, u míče byl ovšem jako první vybíhající Rúnar Rúnarsson.
49'
Dijon rozehrál na levé straně hřiště rohový kop nakrátko a do šestnáctky přilétl přízemní centr, po kterém se na přední tyči Wesley Saïd prosadit nedokázal a míč při střele promáchl.
48'
Montpellier se na pravém křídle neprosadilo a ani se nepískal faul, Dijon toho využil a vyrazil ihned do protiútoku, který zhatila nepřesná kolmá přihrávka Romaina Amalfitana.
47'
Sennou Coulibaly fauloval ve středu hřiště během hlavičkového souboje, když jednoho z protihráčů udeřil do hlavy. Jednalo se ovšem o nechtěný zákrok, takže žluté kartě se vyhl.
46'
V Montpellier začal druhý poločas zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté hostujícího Dijonu, kteří po přestávce prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:04.
Pedro Mendes se prosadil v úvodu zápasu po standardní situaci parádním volejem a krátce před přestávkou musel odstoupit ze hry kvůli zranění, Montpellier to ale zatím příliš vadit nemusí, protože drží nejtěsnější možné vedení. Skóre po prvním poločase zápasu na Stade de la Mosson. Montpellier 1 Dijon 0.
45+3'
45+2'
Montpellier ještě dostalo možnost na levém křídle vyrazit do protiútoku, jenže jeho akce byla zpomalena a zastavena.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
44'
Rozhodčí si ale vystačil pouze s domluvou a třetí žlutou kartu v dnešním utkání jsme zatím nezaznamenali.
43'
Alljís Schirí a Wesley Saïd museli na koberec poté, co dohráli souboj v pokutovém území Montpellier a poté na sebe ještě zřejmě zvolali nějaká nelichotivá slova.
42'
Paul Lasne využil volného prostoru na ose hřiště a ze střední vzdálenosti napřáhl levačkou ke střele, která sice mířila pod břevno, zároveň ale také doprostřed brány a náruče brankáře.
42'
Najím Slití se po centru z levého křídla sice dokázal uprostřed šestnáctky protlačit k hlavičce, jenže byla příliš slabá a Benjamin Lecomte si připsal velice snadný zákrok.
41'
Damien Le Tallec se nakonec stihl pouze převléci a rychle vyběhl na trávník místo zraněného Pedra Mendese.
40'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Pedro Mendes, přichází Damien Le Tallec.
40'
Pedro Mendes usedl na hrací plochu a vypadá to, že v dnešním utkání zřejmě nebude schopen pokračovat. Je to opravdu tak a na lavičce Montpellier už se rozcvičuje jeden z náhradníků.
39'
Když už Dijon na pravé straně hřiště rozjel pohlednou akci, tak to jeho dvojice hráčů přehnala s kličkami.
38'
Andy Delort podstoupil ostrý hlavičkový souboj v blízkosti vlastní šestnáctky, kde ho ve výskoku fauloval Cédric Yambéré.
37'
Blíží se závěr prvního poločasu a Montpellier má i přes jednu střelu Dijonu z volného přímého kopu vývoj utkání pevně pod kontrolou. Druhý gól by ale samozřejmě pomohl.
36'
Pedro Mendes si během předchozího faulu přivodil drobné zranění, kvůli němuž na chvíli musel opustit hrací plochu.
35'
Najím Slití se postavil k rozehrání volného přímého kopu a technickou střelou se snažil zamířit do bližšího levého horního rohu brány, míč ovšem zamířil vysoko nad něj.
34'
Žluté kartě neunikl ani hostující Sennou Coulibaly, který ji zřejmě dostal za nemístné protesty.
33'
Pedro Mendes se provinil proti pravidlům v blízkosti šestnáctky a za ostrý faul viděl od rozhodčího žlutou kartu.
33'
Valentin Rosier sice prohrál u postranní čáry sprinterský souboj, centr Montpellier z levého křídla ale skončil pouze v náručí připraveného Rúnara Rúnarssona.
32'
Ze zápasu uplynula úvodní půlhodina hry, po které Montpellier vede v úvodním utkání Ligue 1 před svými fanoušky 1:0.
30'
Benjamin Lecomte se vydal proti vysokému míči, který nedokázal stáhnout ze vzduchu pod tlakem dvou protihráčů, z nichž jeden hlavičkoval nad a druhý fauloval. I kdyby tedy padl gól, kvůli faulu by neplatil.
29'
Paul Lasne si rychle zpracoval míč a z otočky napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která měla slabou razanci a na přední tyči se stala kořistí Rúnara Rúnarssona.
28'
Giovanni Sio si nabíhal do šestnáctky na kolmou přihrávku a už se chytal udělat kličku vybíhajícímu brankáři, jenže jeho postup vpřed a zakončení zmařil ofsajd.
27'
Pedro Mendes se na pravém křídle zamotal do vlastních kliček a dal jednomu z protihráčů šanci, aby mu míč během průniku do pokutového území vypíchl.
26'
Keagan Dolly sice prohrál na levé straně šestnáctky sprint s Sennou Coulibalym, vybojoval pro svůj tým ale alespoň rohový kop. Následný centr se ovšem domácím nepovedl.
24'
Hlavní rozhodčí Florent Batta přerušil hru, aby se fotbalisté obou týmů mohli doběhnout napít na střídačku.
23'
Montpellier má sice stále územní převahu, během posledních okamžiků se ale marně snaží dostat do šance.
22'
Andy Delort si nabíhal do šestnáctky na dlouhou kolmou přihrávku ze středu hřiště, jenže to by musel být Usain Bolt, aby na míč dosáhl a dokázal ho zpracovat.
21'
Pedro Mendes vyhrál v pokutovém území po centru Dijonu z levého křídla hlavičkový souboj a navíc byl faulován.
19'
Dvojice hráčů Montpellier si dávala mezi sebou zbytečně pod tlakem přednost, vše ale vyřešil vybíhající brankář Benjamin Lecomte, který míč sebral ze země.
18'
Po přetaženém centru z pravého křídla a sklepnutí míče hlavou na vzdálenější levé tyči domácí pohotově vypálili zpoza hranice pokutového území, tentokrát ale jejich pokus zamířil vysoko nad bránu.
17'
Dijon se začíná ocitat pod stále větším a větším tlakem a může být rád, že ještě podruhé neinkasoval.
16'
Montpellier mělo další šanci, když na ose hřiště vyhrálo hlavičkový souboj a zpoza šestnáctky poté pohotově vypálil Andy Delort, jeho skákavá střela ovšem minula přední levou tyč.
13'
Andy Delort byl zřejmě hráčem, který na pravé straně šestnáctky parádně přehodil jednoho z obránců Dijonu a poté napřáhl k razantnímu voleji, který těsně minul bližší pravý horní roh!
12'
A další přízemní centr Montpellier z levého křídla, který byl tečován, a míč mířil do brány. Nakonec byl ale příliš slabý na to, aby se Rúnar Rúnarsson nechal nachytat na švestkách.
11'
Morgan Poaty z levého křídla posílal směrem do ohně prudký přízemní centr, na přední tyči byl ale míč odvrácen a domácí fotbalista obstaral autové vhazování, po kterém se již domácí k ničemu nedostali.
10'
Dijon se vydává směrem kupředu jen sporadicky a jeho útočnému snažení chybí přesné finální přihrávky.
8'
Montpellier vstoupilo do zápasu skvěle a tentokrát rozehrávalo na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky volný přímý kop, který nebyl rozehrán špatně a následná střela mířila do bližšího horního rohu brány, Rúnar Rúnarsson si s ní ale snadno poradil.
5'
Montpellier právě vstřelil branku!
Domácí Montpellier rozehrálo na levé straně hřiště standardní situaci a uprostřed šestnáctky jeden z domácích hráčů hlavou míč prodloužil na vzdálenější tyč, kde PEDRO MENDES napřáhl z blízkosti k pohotovému voleji a míč se od vzdálenější levé tyče odrazil do sítě – 1:0!
3'
Fotbalisté Dijonu se osmělili a na pravé straně hřiště se dostali ke střele zpoza šestnáctky, která byla na přední tyči odvrácena jedním z obránců Montpellier.
2'
Usáma Haddadí po zisku míče vyrazil do útoku podél levé postranní čáry, kde ho rychle fauloval napadající Andy Delort, který se snažil ztracený míč rychle získat zpět.
1'
Montpellier obstaralo výkop zápasu a první útok založilo dlouhým a vysokým nákopem k šestnáctce soupeře, kde se jeden z domácích fotbalistů provinil proti pravidlům.
1'
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a do začátku dnešního utkání zbývá pár okamžiků.

Montpellier HSC: Lecomte – Congré, Hilton (C), Mendes – Aguilar, Schirí, Lasne, Poaty – Delort, Sio, Dolly.
Náhradníci: Bertaud – Oyongo, Le Tallec, Sambia, Porsan-Clemente, Camara, Škuletić.

Dijon FCO: Rúnarsson – Yambéré, Coulibaly, Lautoa – Rosier, Amalfitano, Loiodice, Haddadí – Slití, Tavares (C), Saïd.
Náhradníci: Allain – Chafik, Abeid, Marié, Gourcuff, Keita, Jeannot.

Rozhodčí: Florent Batta. Asistenti: M. Lombard, J. Aube. Čtvrtý rozhodčí: R. Landry.
Domácí Montpellier před zahájením nového ročníku francouzské Ligue 1 prodalo Nordiho Mukieleho, který přestoupil za 16 milionů eur do Lipska, klub ovšem nabyté finance zatím nikterak nezužitkoval a do týmu nepřišla žádná velká jména. Domácí tým měl v loňském ročníku velké problémy se střílením branek, a tak se není třeba divit, že více než polovina jeho zápasů skončila remízou. Konkrétně v osmnácti případech. Dijon si vychutnává prvoligovou příslušnost třetí rok v řadě a jeho síla tkví především v domácích zápasech, což dokonale potvrzuje fakt, že loni měl doma pátou nejlepší bilanci v lize. Lépe se před vlastními fanoušky dařilo Paris Saint-Germain, Monaku, Marseille a Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.