Cardinale – Attal, Hérelle, Dante, Boscagli (82. Makengo) – Cyprien, Danilo (90+1. Sacko), Tameze – Lees-Melou, Srarfí (61. Diaby), Saint-Maximin.
Mendy – Métanire, Fontaine, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Chavarría (89. Kyei), Martin (69. Cafaro), Oudin (76. Ndom) – Doumbia.
J. Carrasso – Disasi, Cafaro, Kamara, Mbemba, Kyei, Ndom.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.

Na shledanou.
Rychlý gól, vstřelený hned ve 2. minutě zápasu, dal nakonec výsledku i konečnou podobu. V úvodu utkání by asi nikdo nečekal, že se bude jednat o jedinou branku, avšak stalo se, domácí se sice ve druhé půli zlepšili, byli aktivnější, stříleli a dokonce vstřelili gól, ten však pro ofsajd správně neplatil. Patrick Vieira si tak na úvod sezóny připisuje v roli nového kouče Nice porážku, naopak mužstvo Reims si možná lepší start do sezóny ani nemohlo přát.
90+4'
90+3'
Hosté vyvedli míč na polovinu Nice a ušetřili cenný čas.
90+2'
Domácí sice mají míč na svých kopačkách, ale přes soupeřovu pevnou obrannou hráz se nemohou dostat.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Danilo, přichází Ihsan Sacko.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Pablo Chavarría, přichází Grejonh Kyei.
89'
Žlutou kartu dostává Wylan Cyprien (OGC Nice).
88'
Málem bylo rozhodnuto, Chavarria však trefil míč velmi slabě a ten se tak dokutálel do náruče připraveného Cardinaleho.
87'
Danilo dostal přihrávku před pokutové území, rána mu však vůbec nesedla a míč skončil mimo bránu.
85'
Ani tahle šance gólem nekončí, Makengo se snažil tečovat přihrávku z pravé strany, ale na míč těsně nedosáhl.
82'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Olivier Boscagli, přichází Jean-Victor Makengo.
81'
Žlutou kartu dostává Mathieu Cafaro (Stade de Reims).
80'
Hosté nadále velmi dobře zvládají defenzívní činnosti, nyní odvrátili další z mnoha soupeřových centrů a míč drží daleko od brány.
77'
Rána Saint-Maximina z dálky letí příliš vysoko nad bránu hostů.
76'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Aly Ndom.
73'
Tameze byl hodně tvrdě faulován a protihráč klidně mohl vidět žlutou kartu, to se nakonec neděje.
71'
Už se ale zvedl a bude rozehrávat odkopem od brány.
70'
Mendy vyboxoval centrovaný balón do bezpečí, zároveň byl při svém zákroku faulován a zůstává ležet na trávníku.
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Mathieu Cafaro.
68'
Opět v akci Cyprien, tentokrát letí jeho rána z voleje vysoko nad soupeřovu svatyni.
65'
Sám Cyprien zkoušel štěstí střelou z dálky, ale bližší tyč minul.
64'
Cyprien si vynutil faul a jeho tým rozehraje zajímavou standardku.
62'
Domácí prolomili střelecké trápení, ovšem radost trvala jen chvíli. Hlavní arbitr pro ofsajd vyrovnávací branku neuznává a nutno říct, že zcela správně, tři hráči Nice se zapomněli za soupeřovou obranou.
61'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Basím Srarfí, přichází Mohamed Lamine Diaby.
61'
Hosté vyrazili do brejku, Doumbia však špatnou přihrávku neměl šanci doběhnout.
60'
Mendy teď zaváhal, když míč neudržel v rukavicích, vzápětí však svoji chybu napravil.
59'
Nepřesný centr skončil přímo v rukách připraveného Mendyho.
56'
Reims se chytilo do ofsajdové pasti.
54'
Domácí zůstávají nadále u míče, ovšem přihrávají si na své polovině.
51'
Obrovská šance Nice na srovnání. Ze skoro stejné pozice, ze které na začátku zápasu skóroval Doumbia, pálil Saint-Maximin, Mendy však dokázal se štěstím míč vyrazit, jenže pouze před sebe. K dorážce se drali dva hráči domácího mužstva, jeden z nich se dostal do zakončení, ale trefil pouze ležícího brankáře.
49'
Domácí si hodně dlouho přihrávali, nakonec se v trochu krkolomné pozici dostal do zakončení Srarfí, ovšem mířil mimo bránu.
46'
Ačkoliv ve skutečnosti to bylo jen asi třicet vteřin. Favorizovaný domácí tým zpražil hned na začátku krásným gólem Doumbia a Nice poté nedokázalo odpovědět, naopak mohlo být ještě rádo, že neinkasovalo podruhé, fantastickým zákrokem zabránil brance Cardinale. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedl a jejich nový kouč má rozhodně o přestávce o čem mluvit.
45+1'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
Cyprien se možná trochu ukvapil se střelou, jeho tečovaný pokus končí mimo bránu.
42'
Na chvíli zahrozil opět hostující celek, ovšem Cardinale tentokrát neměl moc práce, letící balón lehce ukryl do rukou.
41'
Znovu končí míč u brankáře Reims a ten opět zdržuje rozehrávku maximálně.
40'
Zcela jasný ofsajd nyní zastavil útočnou akci Nic, Mendy s rozehrávkou spěchat nemíní.
37'
Cardinale musel vyběhnout ven z pokutového území, aby byl u míče jako první.
36'
Hosté si teď dlouho vyměňují míč mezi sebou a nikam se příliš neženou.
33'
Danilo se sice dostal k zakončení hlavou, jenže jeho pokus nebyl nijak prudký a Mendy si s ním dokázal poradit.
31'
Saint-Maximin sice obdržel pěkný pas na pravou stranu, míč se poté pokoušel vrátit směrem k bráně, avšak mířil mimo.
28'
Zničehonic mohli jít hosté do dvoubrankového vedení. Jeden z hráčů Reims na nic nečekal a pořádně se opřel do volného míče, který zůstal před ním, mířil hezky do horní části domácí svatyně, avšak fantastický zákrok předvedl Cardinale, jenž balón vyrazil nad břevno a podržel své barvy.
27'
Cyprien střílel z dálky vedle bližší tyče, Mendy neměl žádnou práci.
26'
Attal si u rohového praporku velice hezky zpracoval balón, ovšem následně se pokoušel obejít obránce a pomohl si faulem. Se spoluhráči se tak musí stáhnout.
24'
Další z mnoha centrů hráči Reims odvrací, Lees-Melou se následně pokoušel udělat protihráči kličku na levé straně, ale o balón přišel.
23'
Žlutou kartu dostává Moussa Doumbia (Stade de Reims).
22'
Domácí dostali soupeře pod tlak, ale žádná z jejich přihrávek se neujala, hosté hodně dobře brání.
19'
Oudin se vydal do rychlého brejku, byl však příliš pomalý a protihráči jej stačili doběhnout, hráč Reims tak zkusil ještě centrovat, ovšem míč poslal pouze do zámezí.
16'
Pěkná kombinace hostujícího celku a Dante musel v poslední chvíli obranným skluzem zabránit přihrávce před bránu. Kdyby se mu to nepodařilo, jeden z protihráčů by zakončoval do odkryté svatyně.
14'
Fanoušci Nice se teď hodně zlobí, hlavní arbitr nechal pokračovat hru, třebaže hosté zřejmě spáchali faul u pokutového území.
10'
Domácí rozehráli rohový kop, ovšem po nepřesném zakončení dopadl míč do zámezí.
8'
Cyprien zkoušel štěstí přímou střelou, avšak mířil nad břevno.
7'
Teď si domácí vynutili faul a rozehrávat budou přímý kop z dobré vzdálenosti.
6'
Nyní se jim vůbec nezdařila souhra a odkopávat od brány bude Mendy.
5'
Domácí se snaží o odpověď, avšak zatím si jen přihrávají u středového kruhu.
2'
Reims právě vstřelilo branku!
Tak to je hodně studená sprcha pro domácí mužstvo. MOUSSA DOUMBIA sebral míč na pravé straně, udělal několik kliček a poté prudce vystřelil z dálky k bližší tyči, na jeho rychlou střelu Cardinale nestačil včas reagovat a na balón nedosáhl.
1'

OGC Nice: Cardinale – Attal, Hérelle, Dante, Boscagli – Cyprien, Danilo, Tameze – Lees-Melou, Srarfí, Saint-Maximin.
Náhradníci: Benítez – Perraud, Burner, M. Sarr, Makengo, Sacko, Diaby.

Stade de Reims: Mendy – Métanire, Fontaine, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Chavarría, Martin, Oudin – Doumbia.
Náhradníci: J. Carrasso – Disasi, Cafaro, Kamara, Mbemba, Kyei, Ndom.

Rozhodčí: J. Hamel – S. Pignatelli, M. Grosbost.

Stade de Reims

Hosté spadli dosti smolně z nejvyšší francouzské fotbalové soutěže před dvěma lety, avšak ihned vyhlásili boj o návrat mezi elitu a suverénně ovládli tabulky Ligue 2. Staronový celek nechce tentokrát ponechat nic náhodě a před sezónou posílil o taková jména jako Alaixys Romao, Moussa Doumbia nebo Sok Hjon-čun, reprezentant jižní Koree.
Nice

Domácí tým skončil v uplynulé sezóně na osmé příčce a jen těsně nedosáhl na postup do pohárové Evropy. Během letního přestupového období přišel o několik opor, dres Nice již nebudou oblékat Alassane Pléa nebo Jean Michaël Seri. Změna nastala také na trenérské židli, kde Luciena Favreho vystřídal Patrick Vieira, mistr světa z roku 1998.
Dobrý den, francouzská liga zahájila sezónu 2018/19 již včerejší předehrávkou, dnes je však na pořadu většina utkání prvního kola. Mezi nimi i duel Nice se staronovým mančaftem Ligue 1 Stade de Reims. Favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.