Nîmes - Lyon | ONLINE | 24.5.2019 21:05 | Ligue 1 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Lyon - 24. května 2019   21:05

Ukončeno
Nîmes
11' Ripart (Miguel) • 45+3' Bobichon (Savanier)
2:3
(2:1)
Lyon
6' Cornet  (Depay) • 89' Cornet  (B. Traoré) • 90+1' NDombèlé  (Dubois)
Nîmes
Sestavy:
Bernardoni – Paquiez, Briancon (C), Miguel, Maouassa – Savanier, Bobichon, Ferri – Thioub (80. Guillaume), Ripart, Bouanga.
Náhradníci:
Valette – Alioui, Bozok, Guillaume, Harek, Valdivia, Valls.
Rozhodčí
Letexier – Zitouni, Mugnier
Stade des Costières, Nîmes
Lyon
Sestavy:
Gorgelin – Dubois, Marcelo, Morel (C), F. Mendy – NDombèlé, Aouar – Cornet, Depay, Terrier (74. B. Traoré) – M. Dembélé (84. Tousart).
Náhradníci:
Racioppi – Fékir, Pape Diop, Marçal, Tousart, Solet, B. Traoré.
Přenos se aktualizuje automaticky

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lyonu, který svého soupeře porazil poměrem 3:2. Druhé dějství nám nabídlo o něco méně záživnou podívanou, avšak směrem dopředu byl nebezpečnější domácí celek, jenž se dostal do celé řady šancí, avšak žádná další neskončila na místě určení. Lyonu se směrem dopředu moc nedařilo, naopak měl velké starosti s ataky soupeře, které byly hodně nebezpečné. Hosté se v závěru přeci jenom dostali k vyrovnávací brance, navíc v krátkém časovém sledu vstřelili vedoucí branku.
90+5'
Konec zápasu.
90+5'
Žlutou kartu dostává Bertrand Traoré (Olympique Lyon).
90+4'
Ještě jeden rohový kop pro Lyon.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá moc času, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Nimes se ale přeci jenom drží na polovině soupeře.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90+1'
Lyon právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté jdou dokonce do vedení! Roztažení hry našlo na pravém křídle Duboise, který ještě prudkou přihrávkou zkoušel oslovit své spoluhráče na malém vápně, kde dokonale tečoval nabídku TANGUY NDOMBÉLÉ, jehož změna dráhy letu míče slavila úspěch.
89'
Lyon právě vstřelil branku!
Přeci jenom tady máme vyrovnávací branku! Zdánlivě nenápadná kombinace Lyonu nakonec přinesla technické zakončení v podání MAXWELA CORNETA, jehož střelecký pokus směřoval velice přesně ke vzdálenější konstrukci, což bylo pro domácího brankáře příliš.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Sledovali jsme standardní situaci v podání domácích. Savanier to zkoušel přímo na branku, přičemž Gorgelin nakonec vyrážel nad branku.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Lucas Tousart.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, Nimes stále drží jednobrankový náskok. Druhý poločas ale není zrovna pohledný.
82'
Už se opět pokračuje ve hře. Před malým momentem Lyon rozehrával rohový kop, který vystihl Miguel, po jehož odvrácení pálil vedle branky Dubois.
81'
Momentálně se nehraje, neboť za brankovou čárou je ošetřován domácí brankář Bernardoni. Na nic vážného to ale v žádném případě nevypadá.
80'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Baptiste Guillaume.
80'
Bernardoni si po delší době připsal slibný zákrok, na druhé straně se k nebezpečné střele dostal aktivní Thioub, jehož rána prosvištěla kousek vedle.
79'
Ven z branky musel brankář Gorgelin, který to nakonec stihl před Thioubem. Lyon se tak dostal na druhou polovinu, kde nyní kombinuje.
78'
Bouanga si chystal zakončení pravou nohou, to mu na poslední chvíli dokázal zablokovat Dubois. Následný rohový kop domácích nic nepřinesl.
77'
Tak nakonec míč skončil za postranní čárou, rohový kop to tedy logicky nebyl. I tak Ndombélé našel na levém křídle Corneta, jenž okamžitě vracel.
76'
Bobichon přenechal míč do lepší pozici pro Ferriho, který ještě kroutil centr do pokutového území, kde se na hranici malého vápna podařilo zakročit Morelovi.
75'
Také hosté si po delší době vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu. Rozehrávka nakrátko nepřinesla nic nebezpečného, roh se bude opakovat.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Bertrand Traoré.
73'
Jeden z domácích byl chvíli ošetřován za postranní čárou, Nimes ale hraje v plném počtu. Mezitím se Marcelovi podařilo hlavičkou poslat míč dozadu.
72'
Dubois si vzal na starost provedení autového vhazování z pravé strany. Následně Aouar spolupracoval s Dembélém, který opět přišel o balón.
71'
Savanier si nenechal ujít ani tuto rozehrávku rohového kopu. Svůj centr nebezpečně kroutil směrem do branky, kde Gorgelin reflexivně reagoval.
70'
Do nadějného protiútoku se dral domácí Savanier, který ale daleko nedoběhl. Na opačné straně to pro změnu příliš nevyšlo Dembélému.
69'
Lyon dokráčel s míčem na polovinu soupeře, kde roztáhl hru na pravou stranu, odkud Cornet raději vracel přihrávku na vlastní polovinu hřiště.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Úvod druhého poločasu zatím nabízí nezáživnou podívanou.
63'
Ripart si dokráčel pro zisk nedovoleného zákroku, po kterém se k rozehrávce postavil obránce Briancon, který to zkoušel dalekonosně.
62'
Savanier v tomto případě rozehrával nakrátko na Thiouba, kterému se nepodařilo odcentrovat přes protihráče. Hosté tak mohou uklidnit hru.
61'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Paquiez (Nîmes Olympique).
61'
Lyon se hracího předmětu zbavil hodně rychle, Mendyho přihrávka byla totiž příliš riskantní. Následně si domácí zajistili zisk dalšího rohového kopu.
60'
Nimes si nakonec vybojovalo autové vhazování, které nepřineslo nic nebezpečného. Naopak brankář Gorgelin rozehrál ihned výhozem do strany.
59'
Následně přišel nedovolený zákrok v podání Depaye, samotné rozehrávky se posléze ujal sám brankář Bernardoni, který rozehrával na levou stranu.
58'
Najednou se do šance dostal hostující Dembélé, který po sklepnutí od Depaye pálil po zemi, avšak Bernardoni dokázal míč sevřít nadvakrát.
57'
Savanier se postavil k rozehrávce rohového kopu, který už přesáhl brankovou čáru. Sudí si toho všiml, Gorgelin si tak vyzkouší rozehrávku.
56'
Hlavní sudí nakonec přerušil hru, avšak v těchto momentech se už může pokračovat. Bernardoni se pokoušel najít Riparta, což se mu podařilo.
55'
Domácí brankář tak nemusel ani v tomto případě zasahovat. Ve středu hrací plochy si důrazně počínal Marcelo, který doslova zboural Riparta.
54'
Savanier kroutil centr směrem od branky, přičemž ho nakonec dokázal odvrátit Dembélé. Navíc jsme sledovali rychlý kontr, Depayovi ale uskočil balón od nohy.
53'
Naopak se do pokutového území prodral Thioub, jenž se pokusil o centr, který blokovala hned dvojice protihráčů. Rohový kop pro domácí mužstvo.
52'
O bleskové provedení autového vhazování se postaral Mendy, který si vybral vedle stojícího Aouara, jenž ale nedokázal najít kopačku Terriera.
51'
Domácí brankář nakonec zvolil dalekonosný odkop až na druhou polovinu, kde ve vzduchu dokázal uspět Paquiez, jenž už neudržel míč na hřišti.
50'
Maouassa nedokázal u hranice pokutového území vyzrát na aktivního Corneta, který nevybojoval ani roh. Bernardoni tak bude vykopávat od branky.
49'
Po nedovoleném zákroku se na zemi ocitl hostující Aouar, který si pochopitelně došel pro zisk standardní situaci. Tu po zemi rozehrál Marcelo.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu to po pravém křídle zkoušel hostující Cornet, který na prudkou přihrávku svého kolegy nakonec nedosáhl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Lyon se v samotném úvodu dostal do vedení, avšak posléze si soupeř vytvořil několik zajímavých šancí, přičemž se nakonec dočkal vyrovnávací branky. Nimes bylo najednou o hodně nebezpečnější,přičemž se do vedení dostalo ve třetí minutě nastaveného času. Lyon tak bude muset dotahovat jednobrankové manko.
45+3'
První poločas skončil.
45+3'
Nîmes právě vstřelil branku!
Jenomže domácí se dostávají do vedení! Nimes totiž zahrávalo rohový kop z pravé strany, který byl rozehrán cvičeným signálem. Přízemní přihrávka směřovala na ANTONINA BOBICHONA, jenž zakončením k přední tyči dokázal propálit brankáře Gorgelina.
45+2'
Konec prvního poločasu se pomalu a jistě blíží. Mezitím Mendy roztáhl hru na levou stranu, kde mu Terrier okamžitě vracel.
45+1'
Sám na sebe to vzal domácí Bobichon, který u pokutového území dokázal najít Riparta, jenž byl čistým způsobem obrán o balón.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Marcelo kraloval v dalším vzdušném souboji, při kterém odvrátil míč až do volného prostoru, kam jako první přispěchal Miguel, jenž uklidnil hru.
42'
Hodně nebezpečnou přihrávkou do pokutového území to zkoušel Depay, avšak jeho přihrávka dokázal odklidit Briancon. Rohový kop také pro Lyon.
41'
Nimes zahrávalo rohový kop z pravé strany, avšak centr trefil hned prvního protihráče. Posléze si taktickým zákrokem pomohl domácí Thioub.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí hostující Depay, jehož ránu pravou nohou dokázal Bernardoni vyrazit vedle sebe.
36'
Bernardoni zkoušel dalekonosným odkopem oslovit Riparta, který vzdušný souboj proti Duboisovi prohrál. I přesto bude Nimes vhazovat z levé strany.
35'
Ripart propasíroval přihrávku na Bobichona, který u šestnáctky zkoušel spolupracovat s Thioubem, jehož další nahrávku zablokoval val protihráčů.
34'
Marcelo celkem dlouho váhal s přihrávkou. Nakonec se jeho celek prokousal až do zakončení, avšak zakončující Dembélé mířil kousek vedle branky.
33'
Bobichon se stáhl hluboko na vlastní polovinu, kde to nákopem zkoušel kolega Paquiez, který trefil pouze kopačku dotírajícího křídelníka Terriera.
32'
Ven z branky musel hostující brankář Gorgelin, který odehrál míč před dotírajícím Ripartem. Sledujeme ofenzivní partii, Nimes bude vhazovat.
31'
Dembélé dokázal roztáhnout hru na levou stranu, kde se zakončením číhal obránce Mendy. Jeho prudká rána nakonec trefila dobře stojícího soupeře.
30'
Mendy přeposílal na pravou stranu, kde Duboisovi uskočil míč za postranní čáru. Maouassa tak obstaral autové vhazování, po kterém Ripart mířil doprostřed.
29'
Do zakončení se dostal domácí Savanier, jehož velice prudká rána nakonec orazítkovala horní konstrukci. Nimes bude zahrávat standardní situaci.
28'
Rychlý protiútok táhl po levém křídle Terrier, který navíc v pokutovém území dokázal oslovit naběhnuvšího Depaye, jehož ale zradilo zpracování míče.
27'
Hosté si dokonce zajistili zisk úvodního rohového kopu. Z levé strany ho obstaral Depay, jehož vzdušná nabídka našla na malém vápně Bobichona.
26'
Do rozehrávky svého celku se zapojil také brankář Bernardoni, který konstruktivně rozehrál na Marcela, jenž se pasem pokoušel oslovit Corneta.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nabízí zajímavou podívanou. Lyon přišel o jednobrankový náskok, navíc jsou domácí aktivnější.
20'
Nimes se málem dostalo do vedení! Bouanga se totiž na levém křídle dostal až do zakončení, které se stočilo kousek vedle zadní tyče.
19'
Cornet si absolutně nevěřil na průnik podél autové čáry, místo toho počkal na podporu svých spoluhráčů, kteří zaútočili proti menší smečce protihráčů.
18'
Přihrávka v podání Mendyho nebyla pochopena, míč tak doskákal ven z hrací plochy. Mezitím se Bernardoni ujal dalekonosného odkopu od branky.
17'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral zadák Mendy. Jeho celek ihned vyvezl míč na druhou stranu, o což se postaral Aouar.
16'
Už to vypadalo, že se Terrier dostane do vyložené šance, avšak ještě před zakončením vyletěl nahoru praporek pomezního, což znamená ofsajd.
15'
Jenomže Lyon se zbytečnou zpětnou přihrávkou dostal zpět na vlastní polovinu, kde rozehrávku napadá početná smečka domácích fotbalistů.
14'
Lyon operoval s míčem na vlastní polovině, přičemž Morel zkoušel dalekonosným pasem najít Maxwela, což se mu se štěstím nakonec podařilo.
13'
Ndombélé se pokoušel vyvézt míč přes střed, avšak tam narazil do jednoho z protihráčů. I v tomto případě museli hosté sáhnout k nedovolenému zákroku.
12'
Logicky na řadu přišel rohový kop pro Nimes. Savanier ho kroutil do malého vápna, kde si pro něj seběhl brankář Gorgelin, který ho vyboxoval ze šestnáctky.
11'
Nîmes právě vstřelil branku!
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! Savanier i tentokráte rozehrával standardní situaci, přičemž se mu podařilo najít Miguela, který ještě vracel míč před branku, kde se nacházel RENAUD RIPART, který přesnou hlavičkou překonal brankáře Gorgelina.
10'
I tentokráte se k rozehrávce standardní situace postavil Savanier. Jeho centr byl hodně nebezpečný, zakončující Ripart ale nevyzrál na Gorgelina.
9'
Ve středu hrací plochy chyboval hostující Aouar, který přihrávkou našel pouze nohu soupeře. Posléze si Lyon pomohl dalším zbytečným faulem.
8'
Nedovoleným zákrokem si pomohl vracející se Depay, který místo míče trefil kopačku Savaniera. Tentýž hráč sám rozehrával, našel ale pouze Gorgelina.
7'
Dalekonosný odkop v podání domácího Briancona zaplul přesně na hruď Mendyho. Lyon se opět nastěhoval k šestnáctce, kde Cornet nepřesně přenášel hru.
6'
Lyon právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Na levou stranu si totiž seběhl Depay, jenž okamžitou přízemní přihrávkou poslal míč do pokutového území, kde ho domácí obrana nedokázala odklidit, což vyhovovalo volnému MAXWELU CORNETOVI, jenž uklidil balón do sítě.
5'
Zpětná přihrávka směřovala na kopačku Marcela, který ihned roztáhl hru na pravou stranu, kde Cornet nakonec nezkoušel centrovat kolem Maouassy.
4'
Marcelo rozehrával ze své poloviny ke středovému kruhu, kde se nacházel Aouar. Jeho celek to pro změnu zkouší podél levé autové lajny.
3'
Hned v úvodu se Lyon dostal na polovinu soupeře, kde Dubois pouze vracel ke středovému kruhu, kde se nacházel osamocený kolega NDombèlé.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Briancon (C), Miguel, Maouassa – Savanier, Bobichon, Ferri – Thioub, Ripart, Bouanga.
Náhradníci: Valette – Alioui, Bozok, Guillaume, Harek, Valdivia, Valls.

Olympique Lyon: Gorgelin – Dubois, Marcelo, Morel (C), F. Mendy – NDombèlé, Aouar – Cornet, Depay, Terrier – M. Dembélé.
Náhradníci: Racioppi – Fékir, Pape Diop, Marçal, Tousart, Solet, B. Traoré.

Rozhodčí: Letexier – Zitouni, Mugnier.
Olympique Lyon

Na opačné straně tohoto zápasu stojí Lyon, který se nakonec bude muset smířit se třetí pozicí, což v konečném důsledku znamená kvalifikaci o Ligu mistrů. Lyon totiž momentálně ztrácí na druhé Lille už šest bodů, což je kolo před koncem soutěže už nedostižitelné. Hostující tým tohoto zápasu se rovněž potýká s dobrou formou, naposledy v lize prohrál před více než měsícem. Od té doby následuje hned pět zápasů bez porážky, což se prokázalo také v minulém kole, ve kterém Lyon doslova rozstřílel osmnáctý Caen poměrem 4:0. Favoritem tohoto zápasu by měl být právě Lyon, avšak oběma celkům už o nic nejde.
Nîmes Olympique

Fotbalisté Nîmes se nacházejí na sympatické sedmé pozici, avšak před posledním kolem ještě mohou klesnout o dvě příčky, naopak na lepší pozici se už dostat nemohou. Nîmes má v tuto chvíli na svém kontě třiapadesát bodů, přičemž manko na pohárové pozice je už dvanáctibodové. Domácí celek tohoto zápasu se v posledních zápasech nachází v příjemné formě, posledních pět zápasů nabídlo pouze jednu porážku. Ta přišla v souboji proti druhému Lille, které na vlastním stadionu dokázal zvítězit vysoko 5:0. Nîmes je sedmým nejlepším domácím celkem, navíc forma z posledních zápasů hovoří jasně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Nîmes Olympique a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.
26. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 26 21 2 3 71:24 65
2. Marseille 26 15 7 4 36:25 52
3. Rennais 26 13 5 8 31:24 44
4. Lille 26 13 4 9 33:27 43
5. Monaco 26 11 6 9 42:41 39
6. Štrasburk 26 11 5 10 32:29 38
7. Lyon 26 10 7 9 40:26 37
8. Reims 26 9 10 7 24:20 37
9. Montpellier 26 10 7 9 32:29 37
10. Nice 26 10 7 9 38:36 37
11. Nantes 26 11 4 11 28:28 37
12. Bordeaux 26 9 8 9 38:32 35
13. Stade Brest 26 8 10 8 34:35 34
14. Angers 26 9 6 11 25:33 33
15. St. Etienne 26 8 5 13 28:42 29
16. Metz 26 6 10 10 24:34 28
17. Dijon 26 6 9 11 25:32 27
18. Nîmes 26 7 6 13 26:39 27
19. Amiens 26 4 10 12 29:47 22
20. Toulouse 26 3 4 19 21:54 13
Články odjinud