Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Paris SG - 23. září 2018   15:00

Rennais
12' Rabiot(vl.)
1:3
(1:1)
Paris SG
45+1' Di María  (Draxler) • 62' Meunier  (Neymar) • 84' Choupo-Moting  (Meunier)
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – André (C), Bourigeaud (77. Siebatcheu) – Siliki (63. Ben Arfa), Grenier, Sarr – Niang (83. Del Castillo).
Diallo – Zeffane, Del Castillo, Gelin, Poha, Siebatcheu, Ben Arfa.
Ben El Hadj – Pasqualotti, Mugnier
Roazhon Park, Rennes
Paris SG
Buffon – Meunier (87. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Verratti (80. Choupo-Moting), Rabiot, Di María – Neymar (90+2. Nkunku), Cavani, Draxler.
Cibois – Silva, Kehrer, Nsoki, Nkunku, Diaby, Choupo-Moting.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 11:17.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a s nimi i celý zápas mezi Rennes a PSG. Pařížský celek zvítězil i v šestém utkání nové sezony, navíc splnil normu tří vstřelených branek.

Rennes se v úvodu nebálo silného soupeře a bylo po zásluze odměněno. Po zkratu Marquinhose měl na noze branku Sarra, ale jeho střela byla nakonec zblokována. Z následného rohového kopu se ale už Rennes brankově prosadilo, když si míč do vlastní sítě srazil Adrien Rabiot. Od té chvíle tlak PSG jen a jen stoupal. V závěru poločasu vygradovalo snažení hostujícího týmu ve vyrovnání, když Draxlerovu přihrávka zužitkoval Ángel Di María. Ve druhé půli se PSG výrazně prosadilo. Nejprve poslal Pařížany do vedení Thomas Meunier. Vše pojistil z pohledu lídra Ligue 1 třetí brankou střídající Eric Choupo-Moting.
90+3'
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+2'
Neymar už odcházel jako střídající hráč z trávníku, k němu si ale doběhl malý fanoušek, který unikl pořadatelům. Brazilská hvězda darovala mladému obdivovateli svůj dres.
90+1'
Hlavní rozhodčí ještě odměnil po faulu na Rabiota žlutou kartou Traorého.
90'
Zdá se, že domácím už došli síly. Kehrer si narazil na pravém kraji s Draxlerem, poté se dostal k míči také střelec zatím poslední branky, ale Choupo-Moting toho příliš proti Bensebainimu nepředvedl.
89'
Edinson Cavani se nebezpečně hnal s míčem u nohy do pokutového území. Uruguayec si chtěl ještě obhodit zpětnou kličkou Mexera, ale ten byl skvěle postaven a míč odpravil do bezpečí.
88'
Domácí ještě zkouší alespoň zdramatizovat koncovku utkání. Hamari Traoré ale po zisku míče fauloval bránícího Rabiota a ze snažení Rennes nic není.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Thilo Kehrer.
86'
PSG s přehledem kontroluje závěr zápasu. Po Buffonově rozehrávce se dostal k balonu Rabiot. Následně byl ale záložník pařížského celku pod tlakem, ale celou situaci zvládl na jedničku.
84'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
O třech bodem je nejspíše rozhodnuto! Thomas Meunier dokázal skvěle uniknout obraně na pravé straně, poté postrčil míč proti noze střídajícímu ERICU CHOUPO-MOTINGOVI, který z blízkosti překonal českého brankáře.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Romain Del Castillo.
82'
Ángel Di María zkoušel pozornost českého brankáře střelou z velké vzdálenosti. Lob si ale Koubek s přehledem pohlídal, míč navíc nesměřoval ani mezi tři tyče.
81'
PSG je teď zatlačeno na vlastní polovině. Rennes skvěle kombinuje, ale k větší šanci ke srovnání se zatím ještě spoluhráči Tomáše Koubka nedostali.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Eric Choupo-Moting.
79'
Adrien Rabiot vyfasoval žlutou kartu po tvrdém zákroku ve středu pole.
78'
Ramy Bensebaini si šlápl na balon na levém kraji. Následně se obránce Rennes chytil za kotník, ale zdá se, že bude bez potíží pokračovat v zápase.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
76'
Tlak Rennes se stupňuje. Nyní byl velmi blízko Buffona Ben Arfa. Balon však poslal jen vedle přesní tyče, italský gólman si tak může protentokrát oddechnout.
75'
Traoré zatím není tolik vidět jako v prvním poločase. Teď se ale zapojil do spolupráce s Bensebainim. Nakonec střílel druhý jmenovaný skvěla na zadní tyč a Buffon měl co dělat, aby míč vyrazil.
74'
Gianluigi Buffon rozehrával pravou nohou ke Kimpembemi. Bleskově se míč dostal až k Rabiotovi, který ale marně hledal Bernata.
73'
Neymar zkoušel vysunou přihrávkou mezi obránci rozběhnutého Cavaniho. Da Silva se stačil otočit a přihrávku s klidem zpracoval do kroku.
72'
Rennes se usadilo na útočné polovině. Po Grenierově centru hlavičkoval v nouzi Ben Arfa, ale míč se až k Buffonovi nedostal.
71'
Hatem Ben Arfa mohl být hrdinou. Ze střední vzdálenosti se pokoušel překonat Buffona, ale míč se nakonec stočil mimo levou tyč.
70'
Cavani zpracoval míč pro Neymara, ten si ale balonu příliš neužil. Po pádu Neymara se pokračovalo ve hře. PSG se však dožadovalo odpískání faulu.
69'
Střídající Ben Arfa kombinoval s Bensebainim, poté přišla přihrávka směrem na Sarra, který byl ale v obležení hned několika soupeřů.
68'
Draxler vyzval ke kombinaci střelce zatím poslední dnešní branky. Meunier ale už byl skvěle bráněn. Akce pokračovala, Neymar mohl pálit po přistrčení Cavaniho, ale byl sražen k zemi. Hlavní rozhodčí ale pokutový kop nepíská.
67'
Rennes se po inkasovaném gólu více zaměřuje na útok. Ismaïla Sarr měl prostor na pravém kraji, ale skvěle se k němu stačil vrátit Bernat.
66'
Před Buffonem byl ale po rohovém kopu klid. Rabiot společně s Marquinhosem odehráli míč do bezpečí již na přední tyči.
65'
Opět to byl Grenier, kdo rozehrál volný přímý kop domácího celku. Právě Bernat se vrátil do obrany a centr srazil na rohový kop.
64'
Juan Bernat vytrčil loket v hlavičkovém souboji s Bourigeaudem a je za to po zásluze potrestán žlutou kartou.
63'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Hatem Ben Arfa.
62'
PSG otáčí stav zápasu na svou stranu. Po Neymarově přihrávce měl THOMAS MEUNIER až příliš prostoru na pravé straně. Skvěle s míčem šel do vápna a vše zakončil střelou na zadní tyč. Koubek si ještě sáhl na balon, ale mimo branku ho nedokázal vyrazit.
62'
Po několika tvrdých soubojích se míče zmocnil na středu trávníku André. Kapitán Rennes hned druhým dotekem hledal Sarra, který byl ale v ofsajdu.
61'
Pařížany rozehráli svou útočnou akci z levé strany od Di Maríu. Argentinec byl faulován Bensebainim, následně se už k balonu dostal Neymar, který však musel faulovat.
60'
Po hodině hry rozehrával Clément Grenier volný přímý kop z levé strany. Jeho prudký pas se zastavil na malém vápně, ale jako první u něj byl Kimpembe. Vzrušení ale bylo zbytečné, protože se pískal ofsajd.
59'
Marco Verratti byl obrán o balon v nebezpečném prostoru. Domácí se sice vydali do útoku, ale až před Buffona se nedostali. Siliki byl však faulován Rabiotem.
57'
Meunier měl na pravém kraji znovu spoustu prostoru. Jeho narážečka s Cavanim ale nebyla přesná a do protiútoku se hnaly domácí ofenzivní esa! Na Sarrovu přihrávku do vápna ale stačil Buffon zareagovat a před nabíhajícím Niangem sebral míč.
56'
PSG se vrací do ofenzivního módu. Thomas Meunier oslovil přihrávkou Neymara, ale Brazilec zatím dnes zaostává. Jeho přihrávku stačila obrana Rennes přečíst včas.
55'
Slibnou pozici měl z volného přímého kopu Grenier. Střelou pod zdí ale Buffona nepřekvapil. Italský veterán s klidem míč sebral do rukavic.
54'
Obrovská šance PSG! Po Koubkově zaváhání se dostal k míči Edinson Cavani. Ten motal obranu Rennes v malém vápně, jeho střelu ale dokázal vyhlavičkovat z brankové čáry Bensebaini. Následná dorážka Neymarovi nesedla ideálně na kopačku.
53'
Po nepovedeném rohovém kopu se zdálo, že by PSG mohlo přejít do bleskového kontru, ale Rabiot zcela zazdil celou akci nepřesnou přihrávkou na Di Maríu.
52'
Rennes přežilo úvodní tlak ve druhé půli a už samo myslí na útok. Po Sarrově centru se hnal ke hlavičce Niang, ale před ním stačil zasáhnout Marquinhos.
50'
Ángel Di María je dnes hodně vidět. Nyní ale nepřesnou přihrávkou založil protiútok Rennes. Siliki si výtečně poradil s chybujícím Bernatem, následný centr ale jen prosvištěl kolem Buffona.
49'
Druhá polovina zápasu začíná v pořádném tempu. Meunier zkoušel oslovit přihrávkou po trávníku Rabiota, ten ihned posunul míč k Draxlerovi. Nakonec to byl Neymar, který o slibnou pozici přišel.
48'
Rennes se až nyní dostalo na útočnou polovinu. Bernat lehce zaváhal v obraně, ale ani Niangova střela se mezi tři tyče nevešla.
47'
PSG pokračuje v nastaveném trendu z první půle. Verratti lehkou přihrávkou vyzval ke střele Di Maríu, který ale tentokrát nebyl tak přesný jako při vyrovnávací brance.
46'
Druhou pětačtyřicetiminutovka rozehráli hosté ze středového kruhu. Ihned se dostal balon až ke stoperům PSG. Následně se zapojil do kombinace Verratti s Neymarem. Cavani dostal ideální nahrávku do běhu, ale ve velké rychlosti trefil jen levou tyč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Hlavní rozhodčí téměř ihned po rozehrání Rennes ukončil první poločas. Do šaten tak odcházejí oba týmy při nerozhodném skóre 1:1.

45+1'
45+1'
Rennes své vedení do poločasu neudrželo! Meunier kombinoval na pravé straně s Draxlerem, po zpětné přihrávce mohl pálit Cavani, ale ten míč jen přeskočil a nechal tak střelu na ÁNGELU DI MARÍOVI, který neskutečně přesně poslal střelu k pravé tyči. Tomáš Koubek se na brankové čáře marně natahoval.
45'
Koubek musel ještě před koncem poločasu řešit zapeklitou situaci před vlastní brankou. Cavani v kritické pozici jen postrčil míč směrem k českému brankáři, ale ten měl velké potíže a balon jen vyrazil před sebe. Tam mu ale pomohl Edson Mexer.
44'
Granier se skácel na trávník po souboji s Marquinhosem. Hra ale pokračovala a byla z toho nebezpečná akce PSG. Na Meunierův centr si naskakoval Cavani, ale proti stoperům se k zakončení nedostal.
43'
Po souhře Verrattiho s Bernatem musel španělský obránce obrátit zpět na vlastní polovinu. Skvělou práci odvedl v obraně hrající Hamari Traoré.
42'
A další Grenierův centr od rohového praporku mířil na přední tyč, kde byl ale strážen hned dvěma protihráči Siliki. PSG se však k rychlému kontru nedostalo.
41'
Clément Grenier tradiční exekutor rohových kopů se opět předvedl ve skvělém světla. Přetažený centr musel Buffon vytlačit nad břevno.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rennes stále překvapivě vede 1:0 nad lídrem Ligue 1. Navíc domácí mají i další šance. Silikiho střela z úhlu šla ale jen do boční sítě.
39'
Pohledná akce Rennes se až k zakončení nedostala. Sarr patou hledal rychlého Nianga, ale senegalská spolupráce byla překažena Kimpembem.
38'
PSG je stále netlačeno před vápnem Rennes. Neymar se pral o pozici v šestnáctce, ale na přihrávku Di Maríi znovu nedosáhl.
37'
Domácí se hnali v přečíslení do útoku. Sarr zkoušel oslovit centrem Silikiho, ale před ním stačil hlavou sklepnout míč k Buffonovi.
36'
Už už to vypadalo na vyrovnání. Di María skvěle vysunul kolmicí Neymara, ten následně přihrával pod sebe na Cavaniho. Celou akci však zastavil odpískaný ofsajd.
35'
Neymar si došel pro balonu až téměř mezi stopery. Po jeho přihrávce centroval do šestnáctky Verratti. Ve vápně se ale k zakončení nedostal Cavani ani Draxler.
34'
Tempo zápasu znovu klesá. Hosté drží balon pod kontrolou, ale až před českého reprezentačního brankáře se ne a ne dostat.
33'
Domácím se daří tlak PSG rozmělňovat. Di María měl sice míč na levém kraji pod kontrolou, ale díky napadání Traorého ztratil kontrolu a balonu mu ujel za postranní čáru.
32'
Julian Draxler kouzlil s míčem na pravé straně, poté ho ale předal Di Maríovi, který neměl příliš času na zpracování. Draxler se ještě vrátil do akce, ale proti němu skvěle vystoupil Bensebaini.
31'
Verratti musel dalším faulem hasit nebezpečný únik domácích. Na středové čáře sestřelil Sarra, hlavní rozhodčí ale Itala netrestá.
30'
Po půlhodině se pařížský stroj pomalu rozjíždí. Domácí ale zatím stačí tempu PSG. Navíc se sami dostávají do nebezpečných kontrů.
28'
PSG pohodlně kombinovalo u středové čáry, následně se cítil až moc komfortně Bernat. Po ztrátě míče musel zabrat do obrany a zastavit akci soupeře faulem.
27'
Presnel Kimpembe se vydal poprvé na útočný výlet a hned byl faulován několik metrů za středovou čárou. Rozehrávku nyní obstaral Neymar, který prudkým centrem do šestnáctky Kimpembeho, který ještě přistrčil míč Cavanimu a kapitán PSG dostal míč do sítě. Ještě před tím je ale pískán ofsajd.
26'
Hamari Traoré vhazoval zpoza postranní lajny. Následně se ale dostal po kombinaci se Silikim do ofsajdového postavení.
25'
Thomas Meunier měl na pravé straně spoustu prostoru, ale do samostatného úniku se nepustil. Belgičan raději rozehrál skrz zhuštěný střed, kde ale získal míč André.
24'
PSG se pomalu dostává do obvyklého tempa. Bernat si nevěděl rady na levém kraji s Traorém. Následně se domácí hnali do protitútoku a Neymar zatáhl za dres Traorému. Ten se na něj znovu díval hodně z blízka. Nyní se to ale obešlo bez žlutých karet.
23'
Po dlouhém výkopu Tomáše Koubka získal míč na útočné polovině Niang. I on ale použil nedovolený zákrok a hlavní rozhodčí byl znovu velice přesný.
22'
Di María centroval z místa přestupku do vápna, ale dnes se zatím argentinskému kouzelníkovi příliš nedaří. Siliki s přehledem odvrátil míč do bezpečí.
21'
A na trávníku se pořádně přiostřuje. Nyní to schytal úderem do krku Verratti. Bensebaini už má žlutou kartu a tak by si na podobné zákroky měl dávat mnohem větší pozor.
20'
I po dvaceti minutách vede domácí Rennes nad lídrem Ligue 1 1:0. Zatím jedinou brankou zápasu je vlastní gól Adriena Rabiota.
19'
Bensebaini se dostal do potyčky s Draxlerem. Vše musel uklidňovat až hlavní rozhodčí, který ukázal oběma zúčastněným žlutou kartu.
18'
Neymar měl proti sobě hned dvojici obránců, přesto si to chtěl namířit do vápna. To se mu nepodařilo a následně zahrál Draxler jen za postranní čáru.
17'
Ángel Di María pokračoval centrem od rohového praporku. Argentincova přihrávka do vápna však skončila jen u Nianga. Hosté ale budou pokračovat autovým vhazováním.
16'
Po Verrattim se dotkl balonu také Di María. PSG teď zatlačilo domácí tým, na Bernatův centr si naskočil Draxler, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
15'
Rabiot se snažil odčinit zaváhání u inkasované branky, ale jeho oblouček do vápna našel pouze Tomáše Koubka, který velmi rychle vyrazil proti míči.
13'
PSG chce rychle odpovědět na inkasovanou branku. Draxler si vyměnil míč několikrát s Neymarem, ale ani jeden z hráčů se k centru do vápna nedostal.
12'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rennes se přece jen dostává do vedení! Po rozehrávce rohového kopu se balon několikrát odrazil a jako poslední se ho dotkl ADRIEN RABIOT, který nešťastně poslal míč za Buffonova zády.
12'
Siliki mohl poslat Rennes do vedení. Po velké chybě Marquinhose se dostal James Lea Siliki do jasné pozice, překonal Buffona, ale následně ho zaskočil v brance právě Marquinhos.
11'
Meunier zkoušel projít po pravém kraji, ale do cesty se mu postavil Bensebaini. Následně se dostal k balonu Neymar, ale Brazilcova střela ze střední vzdálenosti skončila jen ve třicáté řadě za brankou Tomáše Koubka.
10'
Úvodní desetiminutovka nepřinesla nijak závratné tempo. Tentokrát od rohového praporku rozehrával Di María, ale jeho přihrávka na Cavaniho nebyla z nejpřesnějších.
9'
Marco Verratti přihrával na pravou stranu, kde se ocitl Draxler. Následně zkoušel z kroku centroval do vápna Di María a obrana Rennes musel pod tlakem odehrát na rohový kop.
8'
Rennes se rozhodně zvučnějších jmen v úvodu zápasu nezaleklo. Po souhře Benjaminů ve středu pole, kdy André našel Bourigeauda přišla precizní nahrávka na Sarr. Toho ale zklamal první dotek.
7'
Clémet Grenier se postavil k rozehrávce rohového kopu. Před Buffonem bylo pořádně horko, nakonec se k hlavičce dostal Da Silva. Ten ale ze záklonu poslal míč jen vysoko nad branku.
6'
PSG v úvodu nikam nespěchá. Rabiot zkoušel najít průnikovou přihrávkou Cavaniho, ale ten se za dlouhou přihrávkou ani nerozběhl. To na druhé straně musel Marquinhos odehrát jen na rohový kop po náběhu Silikiho.
5'
Gianluigi Buffon musel zrychlit ve vlastním vápně. Po malé domů od Marquinhose byl pod tlakem napadajícího Sarra, ale dokázal v klidu před ním odehrát do bezpečí.
4'
Tentokrát to domácí zkusili zprava. Ani Hamari Treoré ale nebyl při přechodu do útoku přesný. Jeho přihrávka skončila daleko od kopaček Nianga.
3'
Bourigeaud ztratil míč u středové čáry, hosté toho ale nedokázali naplno využít. Verrattiho přihrávka měla najít Cavaniho, ale místo toho skončila až u Koubka.
2'
Také PSG se poprvé vydalo do útoku. Neymar měl míč na pravé straně, skvěle se ale k němu stáhl Bensebaini. Následoval centroval do pokutového území, kde ale uspěla jen domácí obrana.
1'
Domácí fotbalisté rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. Balon se velmi rychle přesunul až k Buffonovi, ale italský veterán neměl potíže s jeho zpracováním.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas šestého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Da Silva, Bensebaini – André (C), Bourigeaud – Siliki, Grenier, Sarr – Niang.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Del Castillo, Gelin, Poha, Siebatcheu, Ben Arfa.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Meunier, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Verratti, Rabiot, Di María – Neymar, Cavani, Draxler.
Náhradníci: Cibois – Silva, Kehrer, Nsoki, Nkunku, Diaby, Choupo-Moting.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Mugnier.

Paris Saint-Germain FC

Pařížané obhajují francouzský titul. V minulém ročníku poznali hořkost porážky jen třikrát, navíc třetí prohra přišla až v závěru sezony, kdy už mělo PSG jistotu zisku trofeje pro mistry ligy. Po vítězství i ve francouzském poháru si PSG pomýšlelo i na Ligy mistrů, ale v nejprestižnější klubové soutěži padlo již v osmifinálovém dvojutkání s Realem Madrid.

V přípravě se pařížský celek představil v International Champions Cupu. Nejprve prohrál 1:3 s Bayernem, poté schytal ještě o něco větší přiděl 1:5 od Arsenalu. Na závěr si ale napravil náladu vítězstvím 3:2 nad Atléticem Madrid.

Ani v právě rozehraném ročníku Ligue 1 nemá PSG konkurenci. V pěti odehraných zápasech ještě tým okolo Neymara, Mbappého a Cavaniho neztratil ani bod, navíc vždy vstřelil minimálně tři branky! Kylian Mbappé i Neymar už mají na svém kontě čtyři vstřelené branky, Cavani je stíhá se třemi zásahy. Do Ligy mistrů ale francouzský celek nevstoupil ideálně, když si z trávníku Liverpoolu odvezl jen porážku 2:3.
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice a zahraje si skupinovou fázi Evropské ligy proti Astaně, Jablonci a Dynamu Kyjev.

Rennes si v přípravě nevedlo zle. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

V prvním kole se však týmu Tomáše Koubka nevedlo. V Lille musel český reprezentační brankář balon tahat ze sítě hned třikrát. Za Rennes se prosadil pouze Grenier a bylo z toho porážka 1:3. To druhé kolo už přineslo první body. Proti Angers se v celém utkání prosadil pouze Ismaila Sarr. Před týdnem sice Koubkův tým prohrál 1:2 v Nice, ale vše napravilo vítězství z Evropské ligy 2:1 proti Jablonci. O rozhodující branku se postaral z penalty v nastaveném čase druhé půle Ben Arfa.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již šestým kolem a my se společně zaměříme na utkání Rennes, které před domácím publikem přivítá supersilné PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.