Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Guingamp - 11. srpna 2018   20:00

St. Etienne
45+1' Chazrí (Diony) • 80' Diony (Kolodziejczak)
2:1
(1:0)
Guingamp
Guingamp
56' Thuram
St. Etienne
Ruffier – Kolodziejczak, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – Selnaes (64. Dioussé), M'Vila – Hamouma, Chazrí, Monnet-Paquet (81. M. Camara) – Diony (90+1. Nordin).
Moulin – Dioussé, Nordin, Saliba, Panos, M. Camara, Gueye.
Delerue – Jouannaud, Hebrard
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Guingamp
Johnsson – Ikoko (83. Traoré), Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Phiri (61. Didot), Blas (87. Ngbakoto) – Coco, Benezet, Thuram – Roux.
Caillard – Sorbon, Salibur, Didot, Ngbakoto, Traoré, Tabanou.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 13:9
Zápas skončil a s vydřeného vítězství 2:1 nad Guingampem se radují hráči St. Étienne. Ti potvrdili, že se jim proti Guingampi doma tradičně daří a porazili tento tým před vlastním publikem už pošesté po sobě. St. Étienne se dostalo do vedení už v prvním poločase, když rychlý brejk zakončil krásným volejem k tyči Vahbí Chazrí. Do druhého poločasu ale vstoupil lépe Guingamp a také se mu po zásluze povedlo vyrovnat. Po hrubce obrany běžel sám na brankáře Marcus Coco, kterého Ruffier fauloval a byla nařízená penalta. Tu proměnil i s trochou štěstí Marcus Thuram a bylo srovnáno. St. Étienne ani dál svou hrou nijak neohromovalo, ale když už se dostalo do šance, tak ji využilo. Na centr Timothéeho Kolodziejczaka si naskočil Loïs Diony a hlavou zápas rozhodl. St. Étienne si tak připisuje první tři body do tabulky a srovnává se tak na čele s dalšími týmy, které vyhrály, Marseille, Lille, Monakem, Nimes, Dijonem a Remeší. Naopak Guingamp bude muset o první ligové body v této sezóně zabojovat příště.
90+5'
90+5'
Už se hraje nad plán a dopředu spěchají domácí.
90+4'
Naděje hostů na bodový zisk už nejsou moc velké Guingamp se nemůže dostat natrvalo k míči a založit kloudnou akci.
90+3'
Na druhé straně pak mělo pro změnu standardku domácí mužstvo, ale rozehrálo na krátko a snaží se držet míč.
90+3'
Standardní situace z velké dálky nebyla dobře kopnutá, St. Étienne ani tentokrát nebylo při jejím bránění v úzkých.
90+2'
Hra se kouskuje, což vyhovuje více domácím. Nyní fauloval Mahdi Camara Étienna Didota.
90+1'
Nad rámec normální hrací doby se nastavují čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Arnaud Nordin.
90'
Znovu si ale domácí tým poradil a ani tento rohový kop nedonutil brankáře Ruffiera k žádnému zákroku.
89'
Hosté dál tlačí na pilu a vybojovali si rohový kop z pravé strany.
88'
Loïs Diony se tentokrát k zakončení nedostal, nějaký ten metřík mu k tomu scházel. A tak se musí zase rychle vracet dozadu.
87'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Yeni Ngbakoto.
86'
Na zemi si chvíli poležel domácí střelec zatím rozdílové branky Loïs Diony což se hostům vůbec nelíbilo a hned ho zvedali na nohy.
86'
A i tento rohový kop, stejně jako všechny předchozí, dokázala domácí obraná tvrz ustát a míč odvrátit.
85'
A když už se hostům přeci jen podařilo dostat míč do vápna, byla z toho zajímaví šance. Mírně dezorientovaný Timothée Kolodziejczak si totiž málem hlavou dal vlastní gól. Takhle je to ale jen rohový kop.
84'
Jenže akci hostů zhatila nepřesnost, Pedro Rebocho neměl šanci dosáhnout na přihrávku, která na něj měla směřovat.
84'
Domácí vedli svou akci po levém křídle. Odtud poté vzešel míč do vápna, ale jen pro brankáře Johnssona, který poté kvapně rozehrál.
83'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Jordan Ikoko, přichází Cheik Traoré.
82'
Domácí pokračují plynule ve své aktivitě. Romain Hamouma vybojoval pro svůj tým autové vhazování v blízkosti šestnáctky Guingampu.
81'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Mahdi Camara.
80'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí zničeho nic udeřili a znovu jsou ve vedení! Dlouho nic a najednou gól. Z levé strany našel perfektním centrem obránce Kolodziejczak útočníka LOÏSE DIONYHO, a ten poslal míč hlavou nechytatelně k tyči. Johnsson skákal marně. Asistence: Timothée Kolodziejczak.
79'
Nakonec domácí svou akci přeci jen zrychlili, ale finální přihrávce do vápna chyběla větší přesnost.
78'
St. Étienne nikam se svou rozehrávkou nespěchá a domácí fanoušci začínají být mírně netrpělivý. Z hlediště se začíná ozývat pískot.
77'
Hosté se dostali ke střele z odraženého míče. Ta byla ale zblokovaná a tím zpomalená, takže neměl Ruffier žádné problémy.
76'
Jen co se rozehrálo skončil na zemi v bolestech po dalším souboji s Perrinem Marcus Coco. Další standardka pro hosty.
75'
Tentokrát už rozhodčí na sovou píšťalku zapískal, neunikl mu faul kapitána domácích Loïca Perrina z levé lajny.
74'
Kévin Monnet-Paquet zcela zjevně fauloval zezadu Marcuse Thurama, ale rozhodčí tento nedovolený zákrok v blízkosti šestnáctky přehlédl.
73'
Karl-Johan Johnsson musel do akce, když na něj letěl centr z pravé strany. Vše s přehledem zvládl a ještě dokázal rychle rozehrát.
72'
Ke střele z velké dálky se dostal Étienne Didot, ale branku o dobré dva metry svou ranou po zemi minul.
72'
St. Étienne znovu zvládlo vyhrát důležité vzdušné souboje a nepustilo nikoho z hráčů v červených dresech do zakončení.
71'
A krátký tlak Guingampu může pokračovat, protože bude mít tým ze západu Francie rohový kop.
71'
Marcus Coco se na pravé straně útoku individuálně neprosadil, ale hosté budou ještě vhazovat.
70'
Do vápna Guingampu přiletěl hodně ostrý centr a Timothée Kolodziejczak v souboji o míč fauloval brankáře Johnssona.
69'
St. Étienne bude kopat po faulu hostů standardní situaci z pravé strany.
68'
Hosté se ale znovu dostali k míči a za malou chvíli musel být Ruffier v akci znovu. Opět to zvládl a pak dlouhým výkopem poslal své hráče dopředu.
67'
Guingamp se vepředu nepotykal s přesností, a tak mohl volný míč ze svého vápna nakopnout vpřed Stéphane Ruffier.
66'
St. Étienne se už pomalu oklepalo z obdržené branky a začíná znovu trvale zlobit obranu Guingampu. Tentokrát z toho byl ale jen centr z pravé strany, který se stal jen dárečkem pro Johnssona.
65'
Hosté to zkusili znovu jednoduše dlouhou přihrávkou dopředu, ale adresát toho pasu Gabriel Silva byl dobře pokrytý Rebochem.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Assane Dioussé.
64'
Domácím nevyšel pokus o překvapivý pas za obranu. Přihrávka to byla příliš dlouhá a skončila u brankáře Johnssona.
63'
Ještě jednu střelu hosté vypustili směrem na branku St. Étienne. Tentokrát to bylo ale z dálky a navíc nepřesně.
62'
Tak to byla velká šance, Guingamp mohl jít do vedení! Marcus Thuram dostal hezkou narážečku, ale jeho střelu z blízka dokázal Ruffier parádně chytit.
61'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lebogang Phiri, přichází Étienne Didot.
61'
Tahle standardka se domácím vůbec nepovedla. Míč odvrátil hned první bránící hráč, který byl míči v cestě.
60'
Ještě než dojde k zahrání standardní situace musel být jeden z hostujících hráčů odveden kvůli zranění za postranní čáru.
59'
Guningamp přišel na vlastní polovině o míč a toho chtěl využít rychlý Romain Hamouma. Fauloval ho ale za žlutou kartu Christophe Kerbrat.
58'
Domácí se pokusili o rychlou odpověď, zastavil je ale praporek pomezního.
57'
Je nutné podotknout, že hosté hráli ve druhém poločase zatím lépe, takže si vyrovnaní zasloužili.
56'
Guingamp právě vstřelil branku!
MARCUS THURAM dostal míč za záda Rufierra, i když brankář St. Étienne trefil stranu a na míč si sáhl. Střela po zemi ne jeho pravou ruku ale nakonec stejně skončila v síti. Je tedy vyrovnáno 1:1.
56'
Penaltu bude kopat Marcus Thuram.
56'
Stéphane Ruffier fauloval Marcuse Coca, který na něj sám postupoval a hosté mají penaltu! Gólman domácích dostal také žlutou kartu.
54'
St. Étienne se znovu přiblížilo brance Guingampu. Gabriel Silva bude moci autovým vhazováním poslat míč až do vápna.
54'
Faulu na Thurama se dopustil domácí Ole Selnaes a dokonce za něj vidí žlutou kartu.
53'
A domácí se pak nijak nerozpakovali a hned se po levém křídle pustili dopředu. Střílený centr před branku ale ztlumil Karl-Johan Johnsson.
52'
Hosté jsou zatím ve druhé půli nebezpečnější. Tentokrát ale jejich akce až k bráně neprošla, obránci domácích získali míč dříve.
51'
Tento byl už nebezpečnější. Blízko k zakončení měl Marcus Coco, ale těsně před ním jeden z hráčů v zeleném míč odkopl.
50'
A situace se bude opakovat. Další rohový kop Guingampu.
50'
Centr ze standardní situace mířil na vzdálenější tyč. Domácí se ubránili, ale ještě budou čelit rohovému kopu z opačné strany.
49'
Rozhodčímu se nelíbí souboje ve vápně, takže musí hráče pokárat.
48'
Guingamp dokázal úspěšným napadáním získat na polovině hřiště míč. Poté si dokonce vynutil faul na svou osobu Nicolas Benezet, takže mají hosté přímý kop. Je to pozice na centr.
47'
Domácí to hned zkoušeli po pravé straně, ale tudy se střelec první branky zápasu Vahbí Chazrí neprosadil.
46'
Začal nám druhý poločas, do kterého vběhly obě mužstva beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
AS Saint-Étienne po prvním poločase vyhrává na domácím hřišti nad Guingampem 1:0, takže si zatím plní roli favorita. Vedení domácích se ale neurodilo nijak snadno, své šance měli také hosté. Po jedné z nich ale sami inkasovali. Po útočném rohovém kopu si nedali pozor v obraně, nedokázali se včas vrátit a využili toho domácí. Na konci rychlé akce byl zakončující Vahbí Chazrí, který se trefil krásným volejem k protější tyči.
45+1'
45+1'
Domácí sehráli rychlou protiakci po ubráněném rohovém kopu naprosto ukázkově. Diony z pravé strany nacentroval míč před bránu, odkud se famózním volejem nechytatelně trefil VAHBÍ CHAZRÍ. Asistence: Loïs Diony.
45'
Roh se ale Guingampu nepovedl a naopak jdou do rychlého protiútoku domácí!
44'
Marcus Coco se k centru z pravé strany neprotlačil, ale hosté ještě mají na závěr prvního poločasu rohový kop.
43'
Domácí tedy zkusili zjednodušit hru nákopem dopředu. To ale přečetl Karl-Johan Johnsson, který byl včas ven z branky a míč chytil.
42'
Utkání ke konci první půle postrádá větší tempo, hraje se převážně uprostřed hrací plochy.
40'
Pak ještě hosté zahrávali rohový kop, ale St. Étienne zatím dnes brání standardní situace dobře. Tato nebyla výjimkou.
39'
Hosté byli blízko dobré šance. Dobrou práci odvedl Nicolas Benezet a jen krok pak chyběl Marcuse Thuramovi, aby mohl zakončovat.
38'
Marcus Coco je v pořádku, znovu se může pokračovat ve hře.
37'
Hostující hráč Marcus Coco byl tvrdě sražen k zemi, postaral se o to v souboji o míč Kévin Monnet-Paquet.
36'
Hosté se rohovému kopu ubránili. Vše zařídil Karl-Johan Johnsson, který míč suverénně vyboxoval.
36'
Domácí si na druhé straně vydobyli také šanci. Střelu z dálky Vahbího Chazrího vyrazil Johnsson na rohový kop.
34'
Jenže hráči v červených dresech se dostali z novu k míči a byla z toho celkem nebezpečná akce. Na jejím konci byl Nolan Roux, který ale zakončoval hlavou nepřesně.
34'
Tentokráte domácí zastavili akci hostů ještě dříve, už kousek za půlící čárou.
33'
Guingamp se dostal na dostřel branky St. Étienne, ale vyřešil svou šanci nepřesně, takže bude moci Ruffier rozehrávat od své branky.
31'
Po rohovém kopu míč propadl znovu k Dionymu. Ten ale z těžké pozice, protože měl míč za sebou, vysoko přestřelil.
30'
Na střílený míč na malé vápno si nabíhal Loïs Diony, ale ještě před ním odkopl míč jeden z obránců Guingampu.
30'
Do zakončení se dostal obránce Christophe Kerbrat. Hlavičkoval o zem, ale také vedle branky. Stéphane Ruffier měl celou situaci pod kontrolou a míč jistil.
29'
K nevoli domácích fanoušků se rozhodčí přiklonil na stranu hostů a ti budou nyní kopat rohový kop.
28'
Loïs Diony dnes hraje hodně tvrdě a je otázkou, jak dlouho mu to bude rozhodčí tolerovat. Znovu nevybíravě fauloval protihráče.
27'
Ještě jeden míč pak přilétl do vápna St. Étienne, ale domácí hráči se znovu nenechali zaskočit a nedopustili pro Ruffiera žádné potíže.
26'
Ten ale nebyl zahraný moc dobře, St. Étienne nemělo větší potíže s odvrácením míče.
25'
Pedro Rebocho byl tvrdě faulován Loïsem Dionym. který dostává žlutou kartu a přímý kop mají tentokrát hosté.
24'
Míč směřoval po centru od rohového praporku na přední tyč, boxovat musel Karl-Johan Johnsson. Pak ještě z dálky střílel Ole Selnaes a Johnsson musel vytasit další zákrok.
23'
Také se tak stalo. Maročan hledal urostlého stopera Subotiče, ale ten byl pokrytý. Domácí mají ještě rohový kop.
23'
St. Étienne bude mít další standardní situaci. Na střelu je to daleko, takže bude nejspíš Vahbí Chazrí centrovat.
22'
Tato strategie ale domácím vůbec nevyšla, protože hodně rychle přišli o míč. Ovšem ani Guingamp se nedostal s balónem nikam daleko.
21'
St. Étienne se nyní nikam nežene. Snaží se vylákat hosty z jejich obranné ulity přihrávkami mezi obránci na vlastní polovině hřiště.
20'
Rozhodčí si všiml v souboji o míč po centru do vápna faulu na brankáře Johnssona.
20'
Loïs Diony si zkušeně těsně u vápna došel pro faul. Další nebezpečná standardka pro domácí, ovšem z velkého úhlu.
19'
Pěkně kopnutá standardka nadělala hostům potíže, ale přesto ji dokázali ubránit.
18'
Domácí to poté zkoušeli přímočarou akcí kupředu, ale klíčový pas na nabíhajícího Loïse Dionyho neprošel. Ale domácí ještě budou mít standardní situaci z pravé strany.
18'
Neven Subotić byl v tísni, ale jakožto zkušený bek si skvěle poradil a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
16'
Ruffierovi poté nevyšla rozehrávka ideálně a domácí hned přišli o míč.
15'
Také hostům se první standardka podařila. Hlavičkoval právě Marcus Thuram a jen těsně přestřelil břevno Ruffierovy branky.
15'
Na krížný pas za obranu si naběhl Marcus Thuram, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá. Ale přesto to bude rohový kop pro hosty.
14'
Guingamp se po delší době dostal k míči a už se usadil dokonce na polovině soupeře.
13'
Následně ještě kopalo St. Étienne rohový kop, ale ten už hosté bez větších potíží ubránili.
12'
Domácí rozehráli standardní situaci velmi dobře! K hlavičce na bránu se po centru dostal Kévin Monnet-Paquet a Karl-Johan Johnsson musel předvést těžký zákrok, aby míč vytěsnil.
11'
Na zemi zůstává ležet po tvrdém střetu Vahbí Chazrí, bude se kopat proti brance Guingampu.
10'
Také to tímto způsobem zkusili, ale do zakončení se nedostali.
10'
Vahbí Chazrí znovu svou akci nedotáhl až do zakončení. Domácí ale mohou zkusit dlouhý aut až do vápna.
9'
Hra je přerušena, protože zůstal ležet na trávníku hostující obránce Christophe Kerbrat, který na poslední chvíli zastavil skluzem unikajícího Vahbího Chazrího.
8'
Hosté to tentokrát zkusili postupným útokem. Ten ale nikam moc nevedl, tak se rozhodli hráči v červeném hrát zpátky až k brankáři.
6'
A ten roh nebyl rozehrán vůbec špatně. Hlavičkoval nově příchozí obránce Timothée Kolodziejczak z mexického Tigres a jen těsně minul branku soupeře.
6'
Domácí tým si vybojoval první rohový kop v tomto utkání.
5'
St. Étienne kombinovalo na vlastní polovině, než mu do toho sáhli hráči hostů. Ti se pak pokusili o průnikový pas na nabíhajícího Nicolase Benezeta, ale jako první byl u míče brankář Ruffier.
4'
Další centr Guingampu z pravé strany už byl o něco zajímavější, ale znovu mu scházelo zakončení.
3'
Ale domácí se znovu daleko s míče nedostali. Hosté to zkusili po pravém křídle, odkud sice přišel do vápna St. Étienne centr, ale naprosto neškodný.
2'
Jenže první úkol se Guingampu nepovedl, skončil kvůli nepřesnosti v útočné fázi. Odkop od branky má Stéphane Ruffier.
2'
Hosté se dostali poprvé k míči a svou akci započnou od brankáře Karla-Johana Johnssona.
1'
Utkání bylo zahájeno. Domácí St. Étienne hraje zleva doprava v zelenobílé kombinaci, hostující Guingamp má červenočerné dresy.
1'
Hráči obou mužstev už jsou připraveni na hřišti, čeká se, až rozhodčí zahájí zápas.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Kolodziejczak, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – Selnaes, M'Vila – Hamouma, Chazrí, Monnet-Paquet – Diony.
Náhradníci: Moulin – Dioussé, Nordin, Saliba, Panos, M. Camara, Gueye.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Phiri, Blas – Coco, Benezet, Thuram – Roux.
Náhradníci: Caillard – Sorbon, Salibur, Didot, Ngbakoto, Traoré, Tabanou.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně vyhrál obě vzájemná utkání domácí celek. Nejprve si tři body na domácí půdě připsal Guingamp po výhře 2:1, když hosty i v desíti hráčích poslal do vedení Hernani (nyní v Zenitu Petrohrad), ale utkání pak otočili góly Nicolas Benezet a Jimmy Briand. St. Étienne pak ve 30. kole vyhrálo 2:0, o což se brankami zasloužili Neven Subotič a Remy Cabella (nyní v Marseille).

Sedm posledních utkání mezi těmito dvěma týmy neskončilo remízou a šest z nich vyhrál domácí celek. St. Étienne porazilo doma Guingamp už pětkrát po sobě. Naposledy se mu to nepovedlo v roce 2001 a to skončilo utkání remízou.
EA Guingamp

Guingamp je mnohem skromnějším týmem, než je jeho dnešní soupeř St. Étienne, ale s minulou sezónou mohl být poměrně spokojený. Nemusel až do konce bojovat o záchranu, naopak ročník zakončil na pohodlném dvanáctém místě s náskokem deseti bodů na sestupové příčky. S podobným průběhem sezóny by byl Guingamp spokojený i tentokrát, možná by se rád posunul zase kousek blíže pohárovým příčkám a skončil alespoň v první polovině tabulky. Příprava se Guingampu povedla, z pěti utkání má bilanci čtyř výher a jedné remízy. V posledním přípravném klání zdolal 1:0 Nimes.

Guingamp neudělal v přestupním období zatím příliš mnoho změn. Někteří hráči se vrátili z hostování a jako volný hráč přišel obránce Nolan Roux (naposledy Méty). Klub naopak neprodloužil smlouvu s obráncem Jonathanem Martinsem Pereirou a důležitým útočníkem Jimmym Briandem a dále odešli záložník Mustapha Diallo (Nímes) a záložník Clément Grenier (Rennes).
AS Saint-Étienne

Saint-Étienne je ambiciózním celkem, kterému v minulé sezóně jen těsně unikly poháry a rád by v tomto ročníku učinil v tomto směru nápravu. Minulou sezónu Saint-Étienne skončilo na sedmém místě a pouze vinou horších vzájemných zápasů se umístilo za Bordeaux, které díky tomu letos bojuje v předkolech o Evropskou ligu. V přípravě na nový ročník odehrálo St. Étienne šest utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné porážky. V generálce si poradilo 3:0 s Lille.

Kromě návratu několika hráčů z hostování přivedlo St. Etienne ještě dvě nové tváře. Za 7 miliónů euro přestoupil ze Sunderlandu záložník Wahbi Khazri a na hostování s opcí z Tigres přišel obránce Timothée Kolodziejczak. Důležité bylo pro St. Étienne také prodloužení smlouvy se záložníkem Yannem M'Vilou do roku 2022. Klub se naopak rozloučil s obráncem Saidy Jankem (Porto), záložníkem Vincentem Pajotem (Angers), obráncem Ronaëlem Pierreem Gabrielem (Monaco) a dalšími.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. kola Ligue 1 mezi týmy AS Saint-Étienne a EA Guingamp. Zápas se odehraje na stade Geoffroy-Guichard v Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.