Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Rennais - 21. října 2018   17:00

St. Etienne
4' Chazrí
1:1
(1:1)
Rennais
35' Sarr  (H. Traoré)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić (46. Saliba), Perrin (C), Kolodziejczak – M'Vila, Dioussé – Salibur (88. Nordin), Chazrí, Cabella – Berić (46. Diony).
Moulin – Saliba, M. Camara, Monnet-Paquet, Diony, Gueye, Nordin.
Turpin – Gringore, Danos
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Rennais
Diallo – H. Traoré, Gelin, Da Silva, Bensebaini – Zeffane (83. Del Castillo), André (C), Grenier, Bourigeaud – Ben Arfa (73. Niang) – Sarr (74. Johansson).
Koubek – Mexer, Johansson, Del Castillo, Poha, Janvier, Niang.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:11.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas Saint-Étienne s Rennes končí nerozhodným výsledkem 1:1.

Rennes vstoupilo do zápasu aktivněji, ale Grenier se ve vápně nechal předskočit Charzím, kterého navíc nešikovně fauloval. Nařízenou penaltu následně sám Wahbí Chazrí suverénně proměnil. Rennes se i nadále tlačilo do útoku a srovnání přišlo deset minut před poločasem, když Ismaïla Sarr zakončil akci střelou ke vzdálenější tyči. Chazrí mohl ještě těsně před odchodem do šaten skórovat, ale jeho střelu dokázal Diallo vyrazit na tyč. Ve druhém dějství tolik fotbalové krásy k vidění nebylo. Hatem Ben Arfa mohl Rennes poslat do vedení, ale svůj pokutový kop promrhal střelou mimo tři tyče.
90+4'
90+3'
Saint-Étienne pokračuje v držení balonu na útočném území. Mathieu Debuchy skončil s míčem až u rohového praporku, kde byl faulován bránícím Bensebainim.
90+2'
Grenier si říkal o faul, byl povalen na zem, ale hlavní rozhodčí tentokrát nedopískal. Do protiútoku se mohl jít Chazrí, ale jeho akce skončila dříve než začala.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Diony ve středu pole poslal na zem aktivního Del Castilla a byl za to potrestán žlutou kartou.
90'
Rennes získalo míč ve středu pole. Následně se Del Castillo pokoušel roztáhnout hru k pravé straně, ale Traoré necentroval do pokutového území přesně.
89'
Střídající Arnaud Nordin se dostal do sporu s Bourigeaudem. Hlavní rozhodčí musel hru uklidňovat, ale ke žlutému trestu nesáhl.
88'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Arnaud Nordin.
87'
Tlak Saint-Étienne s přibývajícím časem roste. Tentokrát centroval do vápna Chazrí, ale jeho nabídky k hlavičce nikdo v zeleném dresu nevyužil.
86'
Diony si nabíhal na parádní přihrávku do vápna. Těsně před centrem se mu ale do cesty postavil Da Silva, od kterého se míč odrazil na rohový kop.
86'
Znovu od Debuchyho začala útočná akce domácího celku. Saliburova klička na Bensebainiho zabrala, poté se dostal před vápno Cabella, ale pomohl si faulem.
85'
Da Silva poslal míč na Bourigeauda, na levém kraji měl dostatek prostoru, ale vlastní chybou se o něj připravil. Velmi rychle přispěchal Debuchy, který útok utnul.
84'
Mathieu Debuchy mohl přihrávat po postranní čáře na Salibura, ale raději otočil hru a poslal míč ke stoperům. Domácím se nedaří přejít ani půlící lajnu.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Mehdi Zeffane, přichází Romain Del Castillo.
83'
Zhruba posledních deset minut pro oba týmy. Saint-Étienne se udrželo na útočné polovině, Salibur se vymotal od dvou bránících hráčů, ale Cabellova pobídka do vápna neměla šanci na úspěch.
81'
Bourigeaud byl ve středu pole přistrčen Chazrím. Střelec první branky se poté rozčiloval na rozhodčího, ale jeho verdikt se mu změnit nepodařilo.
80'
Nepřesnosti v domácí rozehrávce využil k zisku míče Niang. Střídající útočník Rennes se dokonce dostal ke střele, ale z velké dálky Ruffiera nezaskočil.
79'
Timothée Kolodziejczak zastavil míč ještě na hrací ploše po nepřesné přihrávce Cabella. Domácí se nikam neženou a čekají na vhodný okamžik k útoku.
78'
Domácí teď riskovali při rozehrávce. Ruffier chtěl za každou cenu hrát konstruktivně po trávníku, ale proti napadajícím soupeřům pocuchal nervy domácích fanoušků.
77'
K rozehrávce se po odchodu Ben Arfy postavil Clément Grenier. Zkušený záložník centroval do šestnáctky, ale míč pouze přeletěl břevno.
76'
Rennes kontroluje hru ve střední části trávníku. André byl navíc faulován na třiceti metrech od branky domácího celku a vytvořil tak nebezpečnou situaci.
75'
Před Greniera putovala akce hostujícího celku k Niangovi. Následně se zapojil i druhý čerstvý muž na trávníku Johansson, ale jeho pokus byl zblokován.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Jakob Johansson.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází M'Baye Niang.
73'
Hatem Ben Arfa zůstal na trávníku s nepříjemnou křečí. Hlavní rozhodčí ale přerušil hru až po tom co ho několik hráčů obou týmů upozornilo.
72'
Benjamin André rozběhl přihrávkou do vápna Sarra. Ten se před skvěle postaveného Perrina do střelecké pozice nedostal.
70'
Loïs Diony se cpal do zakončení před vápnem. Jeho střela byl sražena a poté si s vysokým balonem poradil Abdoulaye Diallo.
69'
Saint-Étienne nyní cítí šanci. Po přihrávce na levém kraji se dostal k míči střídající Diony, ale je mu pískán zcela zbytečný ofsajd.
68'
Sám faulovaný se postavil k exekuci pokutového kopu. Ben Arfova levačka ale v důležitý moment selhala, míč se otřel o pravou tyč a poté skončila mimo.
67'
Pokutový kop pro Rennes! Ben Arfa prošel do vápna a tam byl faulován Salibou s Perrinem.
66'
Vyčkávaná pokračuje. Domácí sice drží balon pod kontrolou, ale k útoku se nemají. Cabella to chtěl změnit, ale jeho přihrávka skončila u Traorého.
65'
Yannis Salibur se snažil odčinit své zaváhání z před malé chvíle přihrávkou na Dionyho. Střídající útočník domácího celku ale skrz obranu neprošel.
64'
Bourigeaud ztratil míč ve středu pole a do útoku se hnali domácí. Salibur mohl centrovat do vápna, ale míč mu nesedl na kopačku a podle toho to také dopadlo.
63'
Ismaïla Sarr si chtěl na levém kraji obhodit bránícího Debuchyho. Zkušený obránce se ale nedal oblafnout tak jednoduše a získal na soupeři míč.
62'
Domácím se podařilo uklidnit po několika minutách v obraně hru. Saliba odpálil míč co nejdále to šlo, ale nakonec Rennes pokračuje v náporu.
60'
I po hodině hry je stav zápasu vyrovnaný. Rennes se daří držet v posledních minutách míč v blízkosti pokutového území domácího celku.
59'
Grenier se pokoušel obloučkem do vápna vysunout Sarra. Střelec vyrovnávací branky prošel obranou, ale míč už na hrací ploše nezachytil.
58'
Ben Arfa byl faulován Salibou, který náběh soupeře nestačil zachytit. Hosté se tak vcelku zadarmo usadili na útočné polovině trávníku.
57'
Hatem Ben Arfa se postavil k rozehrávce rohového kopu. Míč ale na první tyči stačil zblokovat Perrin. Bensebainiho hlavička následně šla pouze vedle pravé tyče.
56'
Domácím se podařilo přehrát soupeře na levém kraji, poté se pokoušel procpat do vápna mezi stopery Diony, ale byl čistě zastaven. Na druhé straně pálil nebezpečně Sarr, ale Ruffier byl na místě.
55'
Saint-Étienne i nadále drží míč pod kontrolou. Tentokrát to domácí zkusili do útoku přes levou stranu. Timothée Kolodziejczak spolupracoval neúspěšně s Cabellou.
54'
Hlavní rozhodčí se radil dlouhé sekundy s videem na posouzení ruky v pokutovém území. Da Silva sice zasáhl balon jasně rukou, ale penalta se nakonec nepíská.
53'
Na druhé straně trávníku se zničehonic dostal do nadějného postavení ve vápně Rémy Cabella. Jeho hlavička po přetaženém centru se ale mezi tři tyče nevešla.
52'
Sarr se hnal za balonem na pravé straně, poté cpal přihrávku do vápna, ale před nabíhajícím Ben Arfou stačil zasáhnout Ruffier.
50'
Po několika soubojích ve střední části trávníku byl odpískán až faul na Salibura. Domácí tak mohou pokračovat v kombinační hře z klidové pozice.
49'
Yann M'Vila si řekl ve středu pole o přihrávku od Perrina. Domácím ale spolupráce zkušených nepomohla a balon končí jen u Greniera.
48'
Ani jeden tým ve druhém poločas nespěchá s rozehrávkou. Od střídajícího Saliby se balon přesunul na pravou stranu, kde číhal Salibur, ale ten už přihrával pouze k hostům.
47'
Druhý poločas je zahájen útokem hostujícího celku. Rennes to ale příliš daleko nedotáhlo. Na druhé straně centroval do vápna Debuchy, ale míč se stočil jen nad branku.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Neven Subotić, přichází William Saliba.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Loïs Diony.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Šedesát nastavených sekund je minulostí stejně tak jako celý první poločas. Hráči odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Wahbí Chazrí nebyl daleko od své dnešní druhé branky. Po přihrávce do vápna se otočil čelem k brankáři, ale ten jeho střelu dokázal vyrazit do tyče a od ní se poté kutálel jen po brankové čáře.
45'
Žlutou kartu dostává Ramy Bensebaini (Stade Rennes FC).
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu hostující Clément Grenier. Sedmadvacetiletý záložník Rennes se pokoušel zrychlit hru přihrávkou na Sarra, ale nebyl přesný.
43'
Domácím se podařilo získat míč velmi blízko pokutového území Rennes. Chazrí se vydal do vápna, ale dal si míč až příliš před sebe a ten mu utekl mimo hrací plochu.
42'
Sarr je po vstřelené brance při chuti. Tentokrát se zkoušel obtočit kolem obránce, to se mu sice podařilo, ale míč mu mezitím utekl za postranní lajnu.
41'
Tentokrát vyhrál vzdušný souboj André nad Chazrím. Domácí se ale dokázali zmocnit balonu, ale jejich akce končí nepřesnou přihrávkou Dioussého.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Zeffane sice vyhrál hlavičkový souboj s Debuchym, ale poté byl přichycen Sarr v ofsajdovém postavení.
38'
Rennes to zkoušelo znovu po pravé straně. Traoré tentokrát přihrával podél postranní lajny na Zeffaneho, ale ten byl odzbrojen Subotićem.
37'
Domácí se vytáhli do útoku, ale Saliburův centr neměl šanci na úspěch. Naopak do protiútoku se hnal Bourigeaud, ale i jeho pas skončil jen u brankáře.
35'
Rennes právě vstřelilo branku!
Deset minut před koncem první půle je srovnáno! Po vynikající spolupráci Traorého s Zeffanem se dostal k míči ISMAÏLA SARR, který prošel do vápna a milimetrovou střelou ke vzdálenější tyči překonal Ruffiera.
34'
Saint-Étienne vykombinovalo pravou stranu. Saliburova přihrávka do vápna už ale Beriće nenašla v ideálním postavení. Hosté získali bez potíží míč pro sebe.
33'
Ben Arfa nebyl daleko od vyrovnání stavu. Středem si to namířil přes dva obránce až do vápna, kde už byl nebráněn před Ruffierem, ale ten ho dokázal skvěle vychytat.
32'
Rennes mělo k dispozici ještě rohový kop, ale ten skončil jen mizernou hlavičkou Bourigeauda. Stéphane Ruffier tak může v klidu rozehrávat od své branky.
31'
Traoré přenesl hru přes celou šířku trávníku na Bensebainiho. Ten už je zcela v pořádku po ošetřování, ale tentokrát mu centru do vápna příliš nevyšel.
30'
Po půlhodině hry Rennes bez Tomáše Koubka stále prohrává 0:1. Teď se to pokoušel změnit Mehdi Zeffane, ale jeho pokus vyletěl vysoko nad břevno domácí branky.
29'
Saint-Étienne přežilo tlak soupeře a nyní se snaží potvrdit úvodní branku zápasu. Před Gelina s Da Silvou ale neměl šanci přejít Salibur.
28'
Robert Berić se hnal za nakopnutým balonem, tísněný Da Silvou musel zpomalit a nakonec o slibnou pozici před vápnem zcela přišel.
27'
Hosté pokračovali v tlaku rozehrávkou rohového kopu. Ben Arfa se dostal po rozehrávce na krátko do ofsajdu a to může hosty mrzet, protože ve vápně byl zcela osamocený Sarr.
26'
Hatem Ben Arfa rozehrával volný přímý kop z nadějné pozice po faulu na Greniera. Střela útočníka Rennes se však zastavila již o obrannou zeď soupeřů.
25'
Po delší době zahrozili v útoku také domácí. Debuchy prošel u postranní lajny kolem obránce, poté si to namířil do šestnáctky, ale ještě před ní ho zastavil Gelin.
24'
Zeffane spolupracoval se Sarrem. Domácí se ale stačili vrátit do obrany a nebezpečnou akci zastavili ještě před pokutovým územím.
22'
Rennes pokračují v držení balonu na útočné polovině. Od Traorého se rozběhl za míčem Zeffane. Krajní záložník hostující týmu ale už balon na hrací ploše neudržel.
21'
Benjamin André se pokoušel pálit zpoza vápna, ale trefil pouze obránce stojícího před sebou. Chazrí následně uklidňuje hru kombinací ve středu trávníku.
20'
Po dvaceti minutách vede domácí celek nad Rennes stále o jedinou branku z pokutového kopu. Od té doby jsou ale hosté o poznání aktivnějším týmem.
19'
Ramy Bensebaini se chytil na pravé kolenu po agresivním napadání. Hostující krajní obránce ale bude v pořádku a hra tak může pokračovat.
18'
Domácí obrana měla co dělat s náběhem Ben Arfy. Bensebaini se následně skácel k zemi a vypadá to, že bude muset být ošetřen.
17'
Hosté chtěli velmi rychle rozehrát po faulu na Bourigeauda. Hlavní rozhodčí ale rozjetou akci zastavil a volný přímý kop se bude zahrávat znovu.
16'
Ismaïla Sarr si dokázal zpracovat míč do pohybu směrem k brance domácího celku. Následnou ránu už ale útočník Rennes neusměrnil mezi tři tyče.
15'
Rennes se podařilo stabilizovat hru po inkasované brance a nyní to jsou právě hosté, kteří se snaží útočit. Andrého přihrávka skrz obranu domácího celku neprošla.
14'
Nebezpečná situace také v domácím vápně. Bensebaini poslal přízemní přihrávku do šestnáctky před Ruffiera. Balon pouze vápnem projel bez doteku hráčů.
13'
Bourigeaud podkopl ve středu pole Salibura. Domácí se tak udrželi u balonu, mohli jít dokonce i blíže k Diallovi, ale Cabellův průnik nebyl úspěsný.
12'
Cabella byl položen na zem bránícím Zeffanem, právě Zeffane se následně odhodlal k nebezpečnému centru, který ale Ruffier dokázal pokrýt.
10'
První desetiminutovka sice přinesla úvodní branku, ale druhý zásah nebyl ani v dohledu. Wahbí Chazrí je tak stále jediným střelcem dnešního duelu.
9'
Saint-Étienne mohlo rozehrávat téměř od středové čáry. Domácí se ale nikam neženou a vyčkávají ve střední části trávníku na svou šanci.
8'
Clément Grenier si narazil ve středu pole s Ben Arfou, následně se pokoušel ofenzivní fotbalista Rennes přihrávat Sarrovi, ale přitom se dopustil faulu.
7'
Abdoulaye Diallo se poprvé také dotkl míče. Po jeho přihrávce po trávníku se mohl chopit rozehrávky Benjamin André. Hostům se ale nedaří přejít až k brance soupeře.
6'
Domácí hráči jsou povzbuzeni úvodní brankou zápasu a pokračují v tlaku. Od Debuchyho se míč odrazil pouze k nohám bránícího Andrého.
4'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Míč si postavil na značku pokutového kopu sám faulovaný VAHBÍ CHAZRÍ. Sedmadvacetiletý Tunisan nespěchal s rozběhem, počkal si na pohyb brankáře a poté umístil míč k opačné tyči. Diallo byl zcela bez šance.
3'
Pokutový kop pro Saint-Étienne! Chazrí získal míč v šestnáctce a byl faulován Grenierem!
2'
Benjamin André přihrával na levou stranu, kde se pohyboval Ramy Bensebaini. Následně se ale už k míči dostali hostující fotbalisté.
1'
První poločas rozehráli ze středového kruhu hostující fotbalisté. Bourigeaud zkoušel přejít do útoku po levé straně, ale narazil hned na prvním protihráči.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas desátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak mže za několik málo okamžiků začít.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Kolodziejczak – M'Vila, Dioussé – Salibur, Chazrí, Cabella – Berić.
Náhradníci: Moulin – Saliba, M. Camara, Monnet-Paquet, Diony, Gueye, Nordin.

Stade Rennes FC: Diallo – H. Traoré, Gelin, Da Silva, Bensebaini – Zeffane, André (C), Grenier, Bourigeaud – Ben Arfa – Sarr.
Náhradníci: Koubek – Mexer, Johansson, Del Castillo, Poha, Janvier, Niang.

AS Saint-Étienne

Saint-Étienne obhajuje z loňského ročníku Ligue 1 osmou pozici. Parádním závěrem se podařilo hráčům vytáhnout až téměř na místa zaručující evropské poháry, jen o skóre se to však nepodařilo a Saint-Étienne zůstalo za Bordeaux.

V přípravě na novou sezonu si Saint-Étienne nevedlo zlo. Cenné jsou pro tým především vítězné zápasy proti Marseille nebo povedená generálka 3:0 s Nice.

Do aktuálního ročníku vstoupilo Saint-Étienne výborně. První porážka přišla až v pátém kole, ještě navíc na trávníku bezkonkurenčního PSG 0:4. Po třech vítězných duelech se Saint-Étienne posunulo tabulkou až téměř na medailové pozice. Před reprezentační přestávkou se ale nepovedl zápas v Lille, odkud si hráči odvezli porážku 1:3.
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice a hraje si skupinovou fázi Evropské ligy proti Astaně, Jablonci a Dynamu Kyjev.

Rennes si v přípravě nevedlo zle. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

Po ne zcela povedených výsledcích, především čtyř zápasů v řadě bez vítězství opustil Tomáš Koubek základní sestavu. Před reprezentační přestávkou Rennes přehrálo trápící se Monako 2:1, ale o konečné skóre se muselo bát. Monako hrálo celý druhý poločas v deseti po vyloučení Ragiho. Vítěznou branku Rennes na 2:1 ale vsítil až deset minut před konce Hatem Ben Arfa. Získanými třemi body se Rennes vyhouplo do našlapaného středu tabulky, kde devátý Štrasburk dělí od Reims na sedmnácté pozici pouze dva body.
Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Po reprezentační přestávce pokračuje francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 desátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Saint-Étienne, které před domácím publikem přivítá Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.