Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Nantes - 7. dubna 2019   15:00

Toulouse
55' Sylla
1:0
(0:0)
Toulouse
Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Sangaré, Sidibé (77. Cahuzac) – Durmaz (68. Leya Iseka), García (87. Bostock), Gradel (C) – Sanogo.
M. Vidal – Bostock, Cahuzac, Leya Iseka, Moreira, Moubandje, Mubele.
Batta – Grosbost, Berchebru
Městský stadion, Toulouse
Nantes
Tătăruşanu – Pallois, Diego Carlos, Edgar Ié – Ch. Traoré, Girotto, A. Touré, Rongier (C), Kwateng (66. Limbombe) – Boschilia (46. Moutoussamy), Waris (85. Kolo Muani).
Dupé – Evangelista, Kolo Muani, Lucas Lima, Limbombe, Moutoussamy, Fábio.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek víkendu.
Sympatický výkon na body nestačil. A že by si je fotbalisté Nantes zasloužili. Drtivou většinu utkání odehráli v oslabení, a přesto se svým soupeřem dokázali držet krok. Třetí porážku v řadě však neodvrátili. A znovu velice těsnou. Vždyť o osudu zápasu rozhodl jediný gól, který v 55. minutě vstřelil Sylla. Domácí se díky němu vzdálili sestupovému pásmu a zbytek sezony by měli dohrát v naprostém klidu.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:11.
90+3'
90+3'
Hosté se pokusili překvapit krátkým pasem, následovaným prudkým centrem. Myšlenka dobrá, ale provedení už nikoliv. Smířit se tak budou muset s nejtěsnější možnou porážkou.
90+2'
Hráčům Toulouse se nedaří udržet míč od vlastní branky. Navíc budou čelit exekuci rohového kopu.
90+1'
Za vyrovnáním se hnal Edgar Ié (Nantes). Neohroženě vnikl do šestnáctky, ale měl tam zároveň žalostně málo místa na manévrování.
90'
Určitě se ptáte, kolik času Florent Batta nastaví. Tak vězte, že jsou to tři minuty.
89'
Parádička pro diváky. Carlos (Nantes) se po centru z přímého kopu zkoušel prosadit akrobaticky. Nůžky, které vystřihl, však byly otupělé.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Manu García, přichází John Bostock.
85'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Randal Kolo Muani.
84'
Hosté nesmějí zapomínat na zadní vrátka. Teď například museli bránit roh a i s pomocí boxerského umění svého gólmana to zvládli dost dobře.
83'
Asi dost. Soudím podle Rongiera, který je v posledních minutách nejaktivnějším hráčem na hřišti. Teď to dal najevo střelou. Škoda pro Nantes, že letěla vysoko nad. Drama graduje.
82'
Nantes nic nezabalilo. Naopak se snaží vyrovnat. Sympatické od týmu, který hraje téměř celý zápas v deseti lidech. Kolik sil jim ještě může zbývat?
80'
Brejk, který středem hřiště táhl Leya Iseka (Toulouse), byl zastaven hned za půlící čárou.
79'
Přihrávku na kratší vzdálenost vystřídal centr. Defenziva Toulouse si s ním hravě poradila.
78'
Přizvednutá střela Rongiera skončila za brankou. Tým Nantes rozehraje rohový kop.
77'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází Yannick Cahuzac.
76'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
75'
Práci měl Reynet (Toulouse), jehož přízemním pokusem z levé strany zaměstnal Limbombe.
73'
A zase tu jsou domácí. Konkrétně Gradel, který ze střední vzdálenosti zamířil nad bránu.
71'
A pořádně rušno bylo také na opačné straně! Obranu Toulouse se tam pokoušel prostřelit hned trojlístek fotbalistů. Nejblíže k tomu měl nejspíš Rongier, jemuž ve vyrovnání zabránil obětavým zákrokem obránce Šoji.
70'
Domácí se radují, ale rozhodčí jasně říká, že tento gól jim neuzná! Důvodem je útočný faul.
68'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Aaron Leya Iseka.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Anthony Limbombe.
65'
Domácí pak museli bránit, a to hned dva rohové kopy. V obou případech si počínali na výbornou.
63'
Z nepřehledné skrumáže uvnitř šestnáctky najednou vystřelil Sanogo (Toulouse). Vedle.
61'
60'
Toulousané touží zvýšit svůj náskok. A teď k tomu neměli daleko! Poté, co Gradel zakličkoval na levé straně šestnáctky, se odražený míč dostal k Sanogovi. Ten byl otočen zády k bráně, takže jedinou možností se stalo zakončení patou. Tătăruşanu vytěsnil balon očima!
58'
Bum, bác, au! Šoji (Toulouse) si žádá ošetření.
55'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Početní výhodu se Toulouse konečně podařilo využít! Pomohl jim k tomu jednak roh, a druhak hromada štěstí při odrazu míče od tyče, kterou ohlavičkoval Sidibé. Dílo pak dokonal rovněž hlavou dorážející ISSIAGA SYLLA.
54'
Na druhé straně ofsajd a v něm Waris (Nantes).
53'
Domácí se vrátili do útoku a zahrávali roh. Přestože Tătăruşanu musel proti hlavičce zasahovat, bylo veškeré vzrušení zbytečné. Florent Batta v jednom ze zákroků totiž rozpoznal útočný faul.
51'
Pro útočící Toulouse nedobře. Hráč provádějící exekuci totiž centrovaný balon přetáhl.
50'
Durmaz (Toulouse) se proběhl po pravém křídle a byl faulován. Jak nařízený přímák dopadne?
48'
Tohle se nepovedlo. Waris (Nantes) kopal na přední tyč, kde byl postavený hlavičkující obránce.
47'
Nantes vyrovnává poměr rohových kopů na 1:1.
46'
Poločasové střídání v týmu FC Nantes: nevrátil se Gabriel Boschilia, ale přišel Samuel Moutoussamy.
46'
První poločas a tím vlastně i celý zápas ovlivnilo vyloučení Girotta, který soupeři v souboji o míč nechtěně přišlápl holeň. Domácí tak od 18. minuty hráli přesilovku, avšak ani s výhodou penalty a nespočtu dalších šancí ji nedokázali využít. O nápravu se fotbalisté Nantes pokusí po výměně stran.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:4.
45+2'
45+2'
Oba týmy před odchodem do kabin rozehráli zvonkohru! Po břevně, které před čtyřma minutama trefil Gradel, rozezvučel horní brankovou konstrukci opačné straně Boschilia. Teď tedy měli obrovské štěstí domácí.
45'
Florent Batta nastavil dvě minuty.
43'
V závěru poločasu si domácí vytvořili další dvě gólovky! Nejprve Gradel povedenou hlavičkou zaťukal na břevno a hned nato dorážející Amian vyprášil Tătăruşanuovy rukavice!
40'
Žlutí se. V tomto utkání už poněkolikáté. Svědomí zpytuje Kelvin Amian (Toulouse), který se vůči Rongierovi provinil podražením. To hodně zabolelo.
38'
Durmaz (Toulouse) zazdil tutovku! Stalo se tak po exkluzivní přihrávce Gradela, který předtím na levé straně vápna ukličkoval dvojici obránců. Následovala přihrávka před bránu a její trestuhodný přestřel! Tohle zamrzí...
36'
Nantes se ubránilo rohovému kopu.
34'
Slibně se rozvíjející akci podél autové čáry zastavil zdraví ohrožujícím skluzem Gen Šoji (Toulouse). Karetní přestupky rychle narůstají.
33'
Obrana soupeřova celku si poradila s centrem, který vyprodukoval García (Toulouse).
31'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
29'
Zpoza pokutového území zakončující Sanogo (Toulouse) nedostatečně sklopil nárt, takže jeho pokus proletěl vysoko nad břevnem.
26'
Exekutorem penalty se stal ten nejzkušenější. Max-Alain Gradel (Toulouse) však hrdinou okamžiku není! Tătăruşanu odhadl směr střely a reprezentanta Pobřeží slonoviny vychytal.
24'
Penalta! Uvnitř šestnáctky fauloval Edgar Ié (Nantes) a kromě týmového trestu v podobě pokutového kopu vyfasoval hříšník žlutou kartu.
22'
Nyní se hraje kolem středového kruhu.
20'
Jako utržený od řetězu vlétl do souboje Christopher Jullien (Toulouse) a trestem pro něj je žlutá karta.
19'
Konečně mohli domácí provést exekuci nařízené standardky. K míči se postavil faulovaný Gradel a technickou střelou překopnul břevno asi o metr.
18'
Pozor! Ohledně předchozí situace se Florent Batta šel poradit s VAR a po zhlédnutí všech dostupných záběrů svůj verdikt opravil. Žádná žlutá, nýbrž rovnou červená karta! Andrei Girotto (Nantes) je vyloučen za přišlápnutí holeně a jeho oslabený tým to v dalším průběhu utkání bude mít vysoce obtížné!
16'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
15'
Až před hranici šestnáctky došel Gradel a tam ho Andrei Girotto (Nantes) nešetrně zfauloval! Že by první žlutá karta? Ano, je to tak.
14'
Když to nešlo po zemi, zkusili to domácí vzduchem. Dlouhý nákop přistál u nohou brankáře.
13'
V tuto chvíli je hra rozbitá nepřesnostmi. Kombinační souhra pokulhává na jedné i druhé straně.
11'
Nakonec domácí. Ti okamžitě poté rozběhli Durmaze, jehož centr z pravého křídla byl sražen.
10'
Přestěhovali ji doprostřed hřiště, kde právě probíhají usilovné souboje o míč. Kdo ho získá?
9'
Domácí raději uklidňují hru.
7'
Aktivní Nantes dotáhlo akci opět do zakončení. Ze střední vzdálenosti tentokrát pálil Kwateng, který Reynetovu bránu o podstatný kus přestřelil.
6'
První střelecký pokus je tady. Z brejku ho zaznamenali hosté, kdy přihrávku proti noze obdržel Boschilia. Rána z první trefila prvního obránce.
4'
Traoré (Nantes) je naštěstí v pořádku a po chvilce strávené v zámezí se opět zapojuje do hry.
2'
Hned v úvodu utkání jsme mohli vidět docela ostrý faul. Sangaré (Toulouse) doslova přejel Traorého a může být rád, že se jeho zákrok obešel bez trestu. Tím spíš, když faulovaný hráč musel být ošetřen.
1'
Úvodní výkop provedli domácí.
1'
Florent Batta přivedl fotbalisty na hřiště Městského stadionu v Toulouse. Následovalo podání rukou, los a konečně zahajovací hvizd. Pojďme na hru!

Toulouse FC: Reynet – Amian, Šoji, Jullien, Sylla – Sangaré, Sidibé – Durmaz, García, Gradel (C) – Sanogo.
Náhradníci: M. Vidal – Bostock, Cahuzac, Leya Iseka, Moreira, Moubandje, Mubele.

FC Nantes: Tătăruşanu – Pallois, Diego Carlos, Edgar Ié – Ch. Traoré, Girotto, A. Touré, Rongier (C), Kwateng – Boschilia, Waris.
Náhradníci: Dupé – Evangelista, Kolo Muani, Lucas Lima, Limbombe, Moutoussamy, Fábio.

Rozhodčí: Batta – Grosbost, Berchebru.
Zatímco se hráči obou týmů intenzivně rozcvičují, přichystali jsme si pro vás sestavy. Zhlédnout je budete moci v následujícím příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 31. kola Ligue 1 mezi Toulouse a Nantes.
Kdo bude největším tahákem zápasu?

Max Gradel (Toulouse) – 10 gólů
Nantes – Lille 2:3 (0:0)
Branky:
54. Eysseric (pen.), 57. K. Coulibaly – 63. Leao, 68. Pépé (pen.), 70. Bamba.
ŽK: Eysseric, Pallois – Pépé, Mendes, Leao.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:21.
Toulouse – Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
Branka:
74. Mbappé.
ŽK: Sangaré, Sidibé – Kehrer.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
Oba typologicky podobné týmy hrály v minulém kole proti soupeřům z úplné špičky tabulky. A k překvapení všech je pořádně potrápily! Toulouse před vlastním publikem odolávalo suverénnímu lídrovi PSG až do 74. minuty, kdy inkasovalo jediný gól zápasu. Nantes rovněž v domácím prostředí ještě po hodině hry vedlo nad druhým Lille dokonce o dva góly. Sedmiminutový zkrat, během něhož Nantes hned třikrát inkasovalo, však nakonec zapříčinil těsnou porážku.
Utkání tabulkových sousedů z dolního patra francouzské Ligue 1 se odehraje v Toulouse, které před začátkem kola figurovalo na 14. místě. Jen o pozici níže se zabydlel jeho host z Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.