Bordeaux - Marseille | ONLINE | 2.2.2020 21:00 | Ligue 1 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Marseille - 2. února 2020   21:00

Ukončeno
0:0
(0:0)
Bordeaux
Sestavy:
Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koscielny, Kwateng (77. Mexer) – Otávio, Bašić (83. Aït Binnásir) – Hwang Ui-jo, de Préville, Oudin (83. Adli) – Briand.
Náhradníci:
Poussin – Adli, Aït Binnásir, Maja, Mexer, Poundjé, Zerkane.
Rozhodčí
Buquet – Debart, Pacelli
Matmut Atlantique, Bordeaux
Marseille
Sestavy:
Mandanda (C) – Sakaj (67. Radonjić), Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – B. Sarr, Rongier, Kamara, M. Sanson (89. Strootman), Payet – Benedetto (80. Germain).
Náhradníci:
Pelé – Aké, Germain, Chauí, Maxime López, Radonjić, Strootman.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí bezbrankovou remízou. Úvod druhého poločasu nebyl zrovna zajímavý, nicméně posléze měl více ze hry hostující celek, který nejednou vyzkoušel pozornost brankáře Costila. Domácí brankář avšak žádnou branku nepustil, to samé se dá říct také o Mandandovi, který byl v průběhu druhého poločasu téměř bez větší práce.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:9. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:14.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Jenomže ono to skutečně vypadá, že se žádné branky nedočkáme. Marseille je v koncovce tohoto utkání aktivnější, domácí spíše hlídají zisk jednoho bodu.
90+3'
Poprvé se k míči dostal střídající Strootman, který u středového kruhu zkoušel ještě přenést hru na levou stranu. Amaviho nabídka však našla pouze protihráče.
90+2'
Marseille si dávala celkem načas s rozehrávkou volného kopu. Nakonec se k míči postavil obránce González, který vysokým pasem zkoušel najít Rongiera.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Kevin Strootman.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na branku stále marně čekáme. Zcela jistě se dočkáme delšího nastaveného času.
87'
Sudí opět musel přerušit hru, i tentokráte se jednalo o zdravotní problém jednoho z domácích. De Préville poté rozehrál standardku, po které zasahoval také Mandanda.
86'
Germain zkoušel uspět v hlavičkovém souboji, jenomže mnohem lépe si počínal domácí Sabaly. Ani v jednom případě se nejednalo o faul, může se tak pokračovat.
83'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Júsuf Aït Binnásir.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Yacine Adli.
83'
Tohle už bylo nebezpečné! Opět u toho byl aktivně hrající Radonjić, který i tentokráte zkoušel vypálit pravou nohou, jenomže Costil se včas vrhl proti střele.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. V posledních minutách je aktivnější Olympique, avšak na první branku stále marně čekáme.
81'
Pro hosty byl připraven další rohový kop, avšak z této situace nepřišlo kýžené nebezpečí. Marseille je i nadále u míče, domácí se snaží napadat rozehrávku.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
79'
Střídající Radonjić pláchl obraně, jenomže to měl do velkého úhlu. I přesto jsme se dočkali zakončení, avšak domácí brankář Costil předvedl naprosto rutinní zákrok.
78'
Další střelecký pokus tentokráte vyprodukoval domácí Oudin, který zkoušel štěstí z velké vzdálenosti. Jeho rána vystoupala vysoko nad, bude se tak odkopávat.
77'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Mexer.
76'
Bordeaux najednou podniklo celkem rychlý protiútok, při kterém si do střelecké pozice seběhl křídelník Hwang, jenž trefil protihráče. Další zakončení pro změnu skončilo na břevně.
75'
Koscielny raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na brankáře Costila, který pro změnu z jedničky odklízel míč na druhou stranu, kde našel pouze Amaviho.
74'
Hluboko na vlastní polovinu si seběhl také Payet, který se snažil vypomoct s rozehrávkou. Jeho celek to zkoušel přes pravou stranu, kde ovšem zakročil Sabaly.
73'
Mandanda si tak vyzkoušel další rozehrávku, přičemž ani tentokráte nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Domácí Bašić přesto odehrál míč na nohu protihráče.
72'
A to z důvodu zdravotních problémů jednoho z domácích hráčů. Sudí dokonce na pomoc zavolal lékařský personál, dost možná budou domácí poprvé střídat.
71'
Brankář Mandanda si přichystal další odkop od své branky, který tentokráte posílal zhruba k oblasti středového kruhu, jenomže ještě před dopadem bylo pískáno.
70'
Briand se ani v tomto případě nedostal ani přes prvního protihráče, což je již tradiční obrázek. Na opačné straně pro změnu musel fauloval hostující Sanson.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Nemanja Radonjić.
64'
Ani jeden z celků se už celkem dlouhou dobu nedostal k opačné šestnáctce. Naposledy to zkoušel hostující Amavi, který svým centrem trefil pouze Kwatenga.
63'
Na vlastní polovině pracovala s míčem obrana Marseille, která si dala maximálně záležet. Nakonec to González zkoušel nenápadnou nahrávkou na Payeta.
62'
Tentokráte se ve vzdušném souboji prosadil hostující Sanson, který dost možná trefil protihráče rukou do obličeje. Hlavní sudí přesto nechal pokračovat dále.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, na první branku stále marně čekáme. Druhý poločas tak trochu navazuje na ten první, sledujeme totiž celkem dost soubojů.
60'
Bordeaux se dožadovalo dalšího nedovoleného zákroku, který uviděl také hlavní sudí. Tento verdikt se ovšem příliš nelíbí Amavimu, který si pouze klepe na čelo.
59'
Benedetto svedl další důrazný souboj s protihráčem, jenomže míč se jako poslední dotkl hostujícího hráče. Vhazovat tak mohl Sabaly, který si dal hodně načas.
58'
Ten přinesl zisk autového vhazování z pravé strany, který obstaral Kwateng. Jeho nahrávka do volného prostoru sice našla Bašiće, avšak ten čistě přišel o balón.
57'
Daleko od své kopačky si hodil míč hostující Payet, který se tak nedostal ani k centru. Naopak si obrannou povinnost splnil González, který založil protiútok.
56'
Mandanda si tak opět vyzkoušel další odkop, kterým na opačné polovině hledal zatím nevýrazného Benedetta. Ten neodhadl dopad míče, ke kterému se dostal soupeř.
55'
Po delší době se do zajímavé střelecké pozice dostal také domácí celek. De Préville měl za pokutovým územím hodně místa, míč ale poslala vysoko nad branku.
54'
Payet si pro změnu vzal na starost provedení volného kopu z pravé strany. Ani tato nabídka se zrovna neujala, následná dorážka Rongiera vystoupala vysoko nad.
53'
Mandanda zkoušel poslat míč k levé autové lajně, avšak tam se nenacházel nikdo ze spoluhráčů. Balón dopadl o zámezí, vhazovat bude moci domácí Kwateng.
52'
Jako první se k volnému míči dostal domácí Briand, který si poté v dalším souboji pomohl nedovoleně. Sudí odpískal faul, rozehrávat bude moci Mandanda.
51'
K odraženému míči se poté dostal Rongier, který to zkoušel přímo na branku. Hostující záložník mířil nepřesně, poté marně reklamoval teč jednoho z protihráčů.
50'
Hosté dokonce zahrávali ještě jeden rohový kop, avšak ani ten nebyl vůbec nebezpečný. Na zadní tyči si ještě naskakoval Koscielny, který na míč nedosáhl.
49'
Už se opět pokračuje ve hře, Marseille si hned v úvodu vybojovala rohový kop z levé strany. Rozehrávky se proto ujal Rongier, který ovšem našel pouze Pabla.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu musela být hra na malý moment přerušena. Z domácího kotle se totiž vynořila pyrotechnika, momentálně sledujeme velký dým.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně bojovnou podívanou. Více ze hry mělo Bordeaux, které ovšem neustále naráželo na obranu soupeře. Domácí se ke konci poločasu dostali do vedení, avšak tato branka neplatila. Marseille byla směrem dopředu celkem bezradná, za celou dobu se nedostala do šance.
45+4'
První poločas skončil.
45+2'
Do vyložené šance se pro změnu dostal Oudin, který si seběhl na nahrávku do malého vápna, avšak odraz od jeho kopačky nakonec skončil kousek vedle.
45+1'
Už to vypadalo, že se na opačné straně dostane ke střeleckému pokusu Payet, avšak na poslední chvíli se povedlo zakročit Pablovi, který včas vystoupil.
43'
To jsou věci! Už to vypadalo na první přesný zásah tohoto zápasu, avšak branka Bordeaux nakonec neplatí. Pablo totiž zahrál rukou, což posléze sudí zkoumal u videa, což toto provinění potvrdilo.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
V krátkém časovém sledu další žlutá karta, tentokráte pro agresivně hrajícího Pabla.
38'
Sarr uvnitř pokutového území dost možná trefil protihráče do horní končetiny, jenomže penalta z toho nakonec nebyla. Marseille se tak musí smířit s rohem.
37'
V ofsajdovém postavení se navíc zjevil útočník Briand, který je v tomto dějství zatím hodně nevýrazný. Jeho provinění posléze potvrdil také opakovaný záběr.
36'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC).
35'
Domácí rozjeli kombinaci kousek od středového kruhu, avšak měli velké problémy s napadající smečkou protihráčů. Sabaly tak musel nahrávat až na nohu Costila.
34'
Na zadní tyči se sice nacházel Caleta-Car, který se ještě pokoušel vrátit míč do přehuštěného prostoru. Jeho prudká nahrávka však trefila pouze jednoho z protihráčů.
33'
Na opačné straně se Sarr dostal k centru pravou nohou, avšak našel pouze jednoho z protihráčů. Marseille si po chvíli přeci jenom vybojovala standardní situaci.
32'
Výsledkem dalšího centru byl rohový kop z pravé strany. Bašićova nabídka se snášela do malého vápna, avšak tam si pro padající míč vyběhl Mandanda.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Bordeaux je i nadále aktivnější, avšak marně hledá recept na obranu.
30'
Pouze do zámezí odkopával rozehrávající González, který si tak vysloužil ironický potlesk stadionu. Kwateng navíc během chvíle obstaral autové vhazování.
29'
Také hosté mohli zahrozit prostřednictvím rohového kopu, avšak nakonec tomu tak nebylo. Povedlo se totiž zakročit Kwatengovi, který neměl žádný velký problém.
28'
Pablovi se posléze povedlo zablokovat centr, jenomže neudržel míč před brankovou čárou. Sudí navíc zkontroloval zdravotní stav Sakaje, jenž skončil na trávníku.
27'
Marseille se po delší době dostala na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem moc dlouho nevydržela. Forvard Benedetto v souboji jeden na jednoho narazil do Pabla.
26'
Do vzduchu se sice dostával Bašić, avšak míč nakonec proletěl pouze ke protihráči. Bordeaux tak nedokázalo zahrozit, Mandanda nebude s odkopem pospíchat.
25'
Další klíčový zákrok pro změnu předvedl Caleta-Car, který za sebe nepustil prudkou nabídku v podání Oudina. Girondins však bude zahrávat další rohový kop.
24'
Bordeaux pořádně přikovalo svého soupeře, který se neustále brání. Do pokutového území navíc doplachtil další z řady centrů, tentokráte pouze ke Gonzálezovi.
19'
Další nepřesná nahrávka, tentokráte z kopačky technicky dobře vybaveného Payeta. Ten se za předešlou nepřesnost již omluvil, u míče tak jsou domácí hráči.
18'
Po levém křídle si to namířil právě Sabaly, který ovšem nedokázal přesně nahrát na vedle stojícího Baišće. Druhý jmenovaný poté ještě zkoušel napadat Gonzáleze.
17'
Nicméně na hranici malého vápna se povedlo zakročit Sakajovi, který odvracel míč do bezpečnějšího prostoru. Tam to dalším centrem zkoušel zadák Sabaly.
16'
Neustále sledujeme celou řadu nedovolených zákroků, tentokráte se faulem provinil hostující Sanson. Girondins bude zahrávat další standardní situaci.
15'
Zpětná nahrávka putovala až na kopačku brankáře Mandandy, který poté zkoušel odkopnout míč na levou stranu, kde ovšem do vzduchu vystoupal Koscielny.
14'
Hwang příliš uspěchal své zakončení, přičemž se mohl dostat do samostatného úniku. Místo toho zakončoval z hranice šestnáctky, našel pouze rukavice brankáře.
13'
Po jednom ze soubojů se pro změnu na zemi ocitl domácí Koscielny. Ještě předtím jsme sledovali centrovanou nabídku z pravé strany, na kterou Benedetto nedosáhl.
12'
Marseille měla k dispozici rohový kop z levé strany, Payet rozehrál cvičeným signálem. Jeho centr plachtil daleko na zadní tyč, kde Rongier nezachytil míč.
11'
Mandanda si dával s rozehrávkou od své branky celkem dost načas, nakonec míč posílal daleko na opačnou stranu, kde ve vzduchu kraloval obránce Sabaly.
10'
Bašić to pro změnu zkoušel nákopem na pravé křídlo, kde se nacházel rychlonohý Kwateng. Jako první se k míči dostal Amavi, který odkopával pouze do zámezí.
9'
Ze vzdálenosti dvaadvaceti metrů nakonec zkoušel zakončit přímo na branku Bašić, jehož pokus nakonec vystoupal zhruba tři metry nad horní konstrukci.
8'
Tak pozor. Kousek od pokutového území fauloval jeden z hostujících hráčů, na řadu tak přijde standardní situace, navíc to bude z velice zajímavé pozice.
7'
Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (Olympique Marseille).
7'
Velice dobře to před malým momentem provedl hostující Kamara, který se postavil před rozehrávajícího Oudina. Následovat bude autové vhazování pro Girondins.
6'
Girondins pracovalo s míčem na vlastní polovině, kde s rozehrávkou vypomohl také ofenzivně laděný Briand, který posléze nedokázal prohodit míč na Otávia.
5'
Za obranu si seběhl hostující Sanson, který se poté snažil přehodit brankáře Costila, jenomže míč skončil pouze na boční síti. Na řadu tak přijde další odkop.
4'
Po nedovoleném zákroku v podání Koscielnyho přišla na řadu první standardní situaci. K exekuci se postavil Payet, jehož centrovaná nabídka skončila u Bašiće.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali první ofsajd, ve kterém se nacházel domácí Oudin. Akce Bordeaux je tak u konce, odkopávat bude moci Mandanda.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si na starost vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Pablo, Koscielny, Kwateng – Otávio, Bašić – Hwang Ui-jo, de Préville, Oudin – Briand.
Náhradníci: Poussin – Adli, Aït Binnásir, Maja, Mexer, Poundjé, Zerkane.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – B. Sarr, Rongier, Kamara, M. Sanson, Payet – Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Aké, Germain, Chauí, Maxime López, Radonjić, Strootman.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Marseille, které pro změnu patří druhá pozice tabulky. Marseille má na svém kontě dvaačtyřicet bodů, nicméně na vedoucí PSG v tuto chvíli ztrácí už třináct bodů. Hostující tým tohoto zápasu v letošním ročníku prohrál pouze ve třech případech, na druhou stranu hned šest zápasů skončilo nerozhodným výsledkem. Marseille v minulém kole opět přišla o body, a to celkem překvapivě. Duel s devátým Angers nakonec branku nepřineslo, utkání to navíc nebylo nikterak atraktivní, diváci se totiž nedočkali žádných hezkých momentů.
Girondins Bordeaux FC

Fotbalisté Bordeaux se po jednadvaceti odehraných zápasech nacházejí na dvanácté pozici, což znamená spodní polovinu tabulky. Girondins má na svém kontě devětadvacet bodů, přičemž na pohárové pozice ztrácí pouhé čtyři body. Girondins v posledním ligovém duelu dokázalo ukončit sérii několika porážek v řadě, podařilo se mu totiž celkem překvapivě uspět na hřišti sedmých Nantes, kde vyhrálo výsledkem 1:0. Bordeaux je na svém stadionu šestnáctým nejlepším celkem celé soutěže, dohromady zde odehrálo deset duelů, avšak povedlo se mu vyhrát pouze ve čtyřech případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Girondins Bordeaux FC a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 27 22 2 3 75:24 68
2. Marseille 28 16 8 4 41:29 56
3. Rennais 28 15 5 8 38:24 50
4. Lille 28 15 4 9 35:27 49
5. Reims 28 10 11 7 26:21 41
6. Nice 28 11 8 9 41:38 41
7. Lyon 28 11 7 10 42:27 40
8. Montpellier 28 11 7 10 35:34 40
9. Monaco 28 11 7 10 44:44 40
10. Angers 28 11 6 11 28:33 39
11. Štrasburk 27 11 5 11 32:32 38
12. Bordeaux 28 9 10 9 40:34 37
13. Nantes 28 11 4 13 28:31 37
14. Stade Brest 28 8 10 10 34:37 34
15. Metz 28 8 10 10 27:35 34
16. Dijon 28 7 9 12 27:37 30
17. St. Etienne 28 8 6 14 29:45 30
18. Nîmes 28 7 6 15 29:44 27
19. Amiens 28 4 11 13 31:50 23
20. Toulouse 28 3 4 21 22:58 13
Články odjinud