Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Nice - 1. března 2020   17:00

Bordeaux
21' de Préville (Bašić)
1:1
(1:0)
Nice
57' Únás  (Wagué)
Bordeaux
Costil – Sabaly, Pablo (28. Jovanović), Koscielny, Kwateng – Otávio, Bašić – de Préville, Pardo (65. Oudin), Hwang Ui-jo – Kalu (73. Maja).
Poussin – Adli, Aït Binnásir, Kamano, Jovanović, Maja, Oudin.
Millot – Drouet, Pages
Matmut Atlantique, Bordeaux
Nice
Benítez – Wagué, Dante, M. Sarr, Durmisi (87. Nsoki) – Únás, Lees-Melou, Thuram (70. Lusamba), Maurice – Danilo – Dolberg (83. Ganago).
Clementia – Burner, Ganago, Lusamba, Maolida, Nsoki, Trouillet.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Bordeaux mělo i ve druhém dějství o něco více ze hry, avšak o jedinou branku druhého poločasu se postaral soupeř, kterému se povedlo srovnat na konečných 1:1. Bordeaux se po vyrovnávací brance mohlo dostat zpět do vedení, nicméně největší šance skončila pouze na tyči. Nice se v závěru zápasu pouze bránilo, avšak i to stačilo na bodový zisk.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:11.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Malang Sarr (OGC Nice).
90+3'
Domácí Oudin se pokoušel doběhnout prudkou nahrávku, na kterou nakonec neměl šanci dosáhnout. Konec tohoto zápasu se pomalu a jistě blíží...
90+2'
V závěru druhého poločasu se Nice usadilo na polovině soupeře, avšak k ničemu nebezpečnému to zatím nevedlo. Následovat bude autové vhazování.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se vítěze vůbec nedočkáme. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Riza Durmisi, přichází Stanley Nsoki.
86'
Žlutou kartu dostává Toma Bašić (Girondins Bordeaux FC).
86'
Bašić šikovným způsobem hledal na pravém křídle Kwatenga, kterému chybělo pár centimetrů k zasažení míče. Místo zpracování přijde na řadu další aut.
85'
Do konce tohoto zápasu zbývá zhruba pět minut, výsledek je i nadále nerozhodný. Oba celky předvádějí celkem dost nepřesností, což atraktivitě dost škodí.
84'
Hostující obrana i tentokráte dokonale eliminovala útočnou snahu soupeře, de Préville se navíc nedostal kolem Sarra. Na druhé straně mohl vhazovat Durmisi.
83'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Igniatius Ganago.
82'
Už to vypadalo, že se Maurice dostane k míči, avšak nakonec lehce zasáhl nohu protihráče. Jednalo se o nedovolený zákrok, Bordeaux tak ihned rozehrálo vpřed.
81'
Následovalo další autové vhazování, tentokráte se o něj z levé strany postaral domácí Sabaly. Tomu na pomoc přispěchal Otávio, který měl hodně prostoru.
77'
Aktivita domácích hráčů pokračuje na pravé straně. Zde nejprve vhazoval míč zpět do hry obránce Kwateng, kterému na pomoc přispěchal kolega de Préville.
76'
Na zadní tyči se domácímu Oudinovi povedlo uspět ve vzduchu, avšak posléze nikdo z domácích nedotlačil míč do sítě. Aby toho nebylo málo, tak de Préville trefil pouze brankovou konstrukci.
75'
Ounas vyprodukoval nenápadnou nahrávku směrem na nevýrazného Dolberga, který se k míči přesto nedostal. Skluzem se totiž povedlo zakročit Sabalymu.
74'
Poprvé se do akce zapojil střídající Lusamba, kterému se ovšem nepovedl první kontakt s neposedným míčem. Bordeaux si tak vybojovalo autové vhazování.
73'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Josh Maja.
72'
Z velkého úhlu zkoušel své štěstí Ounas, který to zkoušel přímo na branku. Costil musel prokázat připravenost, důraznou střelu se mu totiž povedlo zneškodnit.
71'
Obrannou povinnost si dokázal splnit obránce Koscielny, který nekompromisním způsobem jednal před Mauricem. Nice tak bude moci vhazovat z levé strany.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Arnaud Lusamba.
69'
Napadající se de Préville přeci jenom zatáhl soupeře za dres, což znamenalo další faul. Sudí byl i tentokráte pozorný, ihned odpískal ve prospěch hráčů Nice.
68'
Tu zhruba ze vzdálenosti třiceti metrů od branky rozehrál záložník Bašić. Jeho centr nebyl vůbec špatný, avšak nejvýše do vzduchu se natlačil zadák Sarr.
67'
Situace se na hrací ploše příliš nezměnila. Tentokráte se nedovoleným zákrokem prezentoval hostující Lees Melou, který připravil domácím hráčům standardku.
65'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Rémi Oudin.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, najednou tu máme pořádnou zápletku. Nice se totiž povedlo před malým momentem srovnat krok, domácí tak musí opět zabrat.
60'
Hráči ve tmavých dresech opět obsadili prostor na útočné polovině. Zároveň se na hrací plochu dostal Ounas, který měl drobné zdravotní problémy.
59'
I nadále sledujeme celkem nezáživnou podívanou, která nepřináší nic moc dramatického. Do hry se dostává dost nepřesností, což potvrdil domácí de Préville.
58'
Bordeaux se doslova prokousalo na útočnou polovinu, kde jsme sledovali roztažení hry na pravou stranu, kde si Kalu příliš nevěřil na průnik před obránce Sarra.
58'
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC).
57'
Nice právě vstřelilo branku!
Zničehonic tu máme vyrovnávací branku v podání Nice! Maurice díky dobré práci mohl poslat míč do volného prostoru, kde si centrovanou nabídku přichystal Wagué. Jeho centr ve vzduchu trefil ADAM ÚNÁS, který akrobatickým způsobem překonal brankáře Costila.
56'
Podobným zákrokem se prezentoval také domácí Kwateng, který pro změnu povalil k zelenému pažitu Durmisiho. I tento zákrok hlavní sudí celou dobu viděl.
55'
Nice ani v tomto případě směrem dopředu nic nepředvedlo, naopak byl k vidění pozdní zákrok v podání Waguého, který kousek od středového kruhu opět fauloval.
54'
Avšak ani tato exekuce nebyla zrovna nebezpečná, u přední brankové konstrukce se totiž povedlo zodpovědně zakročit Sarrovi, který osvobodil svůj celek.
53'
Kalu se pokoušel uvnitř pokutového území obelstít obránce Danila, který si nenechal nasadit jesličky. Domácí celek přesto vybojoval volný kop z levé strany.
52'
Domácí brankář Costil velice přesným odkopem oslovil aktivně hrajícího Hwanga, který navíc prodlužoval směrem ke středovému kruhu, kde se nacházel Pardo.
51'
Girondins si dokonce vybojovalo rohový kop, který byl rozehrán po zemi. Pardo posléze přeci jenom centroval do šestnáctky, kde se povedlo zakročit Dantemu.
50'
Kousek od středového kruhu šel hodně důrazně do souboje domácí Hwang, avšak celkem překvapivě sudí odpískal ve prospěch Bordeaux, které zahrává volný kop.
49'
Jeden z hostujících obránců pouze odkopával na opačnou polovinu, kde navíc nečíhal nikdo ze spoluhráčů. Jako první se tak k míči dostal domácí zadák Jovanović.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali velice pohlednou nahrávku směrem na kopačku Kalua, který si udělal prostor ke střele, avšak trefil pouze protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl zrovna atraktivní podívanou. Neustále jsme totiž sledovali celkem dost osobních soubojů, po jednom z nich musel kvůli zdravotním problémům střídat domácí Pablo. Bordeaux přesto bylo v tomto dějství aktivnější, jediná vyložená šance domácích skončila kýženou vedoucí brankou.
45+2'
45+1'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Nice se přesto málem povedlo vyrovnat! K zakončení se totiž dostal Ounas, jehož rána levou nohou skončila pouze na horní konstrukci.
44'
Hwangovi se povedlo udržet míč na hrací ploše, načež ho ihned přeposlal pod sebe na Otávia. Nice se marně pokouší dostat zpět k hracímu předmětu.
42'
Bordeaux si vybojovalo rohový kop z pravé strany, na který se ve vzduchu pokoušel zareagovat obránce Kosicelny, jehož hlavička putovala výrazně vedle tyče.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Na druhé straně měl pro změnu práci Benítez, kterému se povedlo podržet svůj celek. Do dobré střelecké pozice si totiž seběhl Hwang, který mířil pouze doprostřed.
39'
Žlutou kartu dostává Dante (OGC Nice).
39'
Zničehonic si za obranu seběhl Maruice, který měl na kopačce vyrovnávací branku. Padající míč se mu nepovedlo dobře trefit, ten tak skončil daleko vedle branky.
38'
Mezitím se hráči Nice nastěhovali na útočnou polovinu, kde neustále narážejí na pozorné protihráče. Brankář Costil tak stále čeká na nějakou vážnější práci.
37'
Hezká nahrávka směřovala k pokutovému území, odkud se Bašić pokoušel kolmicí vybídnout ke skórování jednoho ze spoluhráčů, avšak včas zakročil Danilo.
36'
Pozdě byl v souboji domácí Kalu, který zároveň hodně riskoval. Jednalo se totiž o další nedovolený zákrok tohoto hráče, který navíc má na svém kontě žlutou kartu.
32'
Žlutou kartu dostává Khéphren Thuram (OGC Nice).
31'
Je za námi třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Bordeaux totiž skórovalo po necelých dvaceti minutách hry, domácí i tak působí aktivnějším dojmem.
30'
Na pořadu dne byla standardní situace pro Nice, ke které se postavil levý křídelník Durmisi. Jeho přímá rána nebyla zrovna nejpřesnější, Costil si připsal první zákrok.
29'
Domácí navíc skvěle zasáhli na vlastní polovině, kde Bašićovo odkopnutí dokázal zpracovat vedle stojící kolega Pardo, který poté vybojoval autové vhazování.
28'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Pablo, přichází Vukašin Jovanović.
27'
Poprvé v tomto duelu se bude muset střídat. Pablo totiž nebude moci pokračovat ve hře, za postranní lajnou se k následnému střídání přichystal Jovanović.
26'
Mezitím se zpět na hrací plochu dostal také zraněný Pablo, který se skutečně zdá být v pořádku. Mezitím sledujeme kombinaci hostujícího celku na útočné polovině.
25'
S míčem si zahrál také znuděný brankář Costil, který se po chvíli rozhodl k prudkému odkopu na opačnou polovinu, kde se v ofsajdu nacházel útočník Hwang.
24'
Už se opět pokračuje ve hře, oba hráči by měli pokračovat v tomto duelu. Hůře to odnesl domácí obránce Pablo, který se dalšímu ošetření podrobuje za čárou.
23'
Téměř ihned po rozehrávce jsme sledovali celkem důrazný souboj, při kterém se na zemi ocitla dvojice protihráčů. Na scénu zamířily také lékařské personály.
22'
Nice to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace zatím není nikterak kritická, do konce tohoto zápasu zbývá dostatek času.
21'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hostující obrana se nechala překonat jednoduchou nahrávkou, která směřovala do běhu na NICOLASE DE PRÉVILLA. Ten si dokázal obhodit také vyběhnuvšího brankáře Beníteze, načež zamířil do prázdné branky.
20'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, rovněž čekáme na první šanci.
16'
Žlutou kartu dostává Samuel Kalu (Girondins Bordeaux FC).
16'
Na hrací plochu se omylem dostal také druhý míč, hlavní sudí si toho dlouho dobu nevšiml. Až poté jeden z hráčů odklidil nepotřebný předmět až do zámezí.
15'
Nice konečně trochu déle kombinovalo na útočné polovině, z čehož pramenil zisk standardní situace. Kalu místo míče zasáhl dolní končetinu obránce Danila.
14'
Hlavní sudí si k sobě zavolal faulujícího de Prévilla, který se podle jeho názoru dopustil dalšího nedovoleného zákroku. Jednalo se o hodně důraznou domluvu.
13'
Na vlastní polovině se dokázal zorientovat hostující Lees Melou, který byl faulován v podání napadajícího Pabla. Jednalo se o taktické držení za hrací trikot.
12'
Vypadalo to na zisk dalšího rohového kopu pro Bordeaux, avšak nakonec se jako poslední dotkl míče de Préville. To znamená, že Benítez bude moci vykopávat.
11'
Míč se opět dostal ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Nice. Danilo zpětnou nabídkou oslovil Lees Meloua, který pro změnu přenášel hru.
10'
Domácí hráči si navíc vybojovali první rohový kop. Od pravého praporku rozehrával roh de Préville, avšak jeho centr doputoval pouze na hlavu protihráče.
9'
Na vzdušnou nabídku si seběhl domácí Hwang, který v záklonu ještě vracel míč směrem do malého vápna, kde se ovšem jako první vynořil pozorný zadák Dante.
8'
Benítez se v krátkém časovém sledu dostal zpět k balónu, který se pokoušel roztáhnout na levou stranu. V osobním souboji ovšem dokázal uspět Sabaly.
7'
Poprvé si s míčem zahrál hostující brankář Benítez, který musel jednat hodně rychle. Nakonec byl odpískán ofsajd Bordeaux, který byl více než zřetelný.
6'
Dante se pohodlným způsobem dostal na útočnou polovinu, kde nahrával velice nepřesně na kopačku Danila. Včas se totiž povedlo zakročit pozornému Bašićovi.
5'
Do protiútoku se pokoušel vydat Hwang, který neustál souboj s protihráčem. Ani tentokráte se nejednalo o nedovolený zákrok, Nice tak spěchá kupředu.
4'
Do útočené se zapojil také Sabaly, který si na pravém křídle vyměnil míč s de Prévillem. Prvně jmenovaný se nakonec pokusil o centr, trefil ale pouze protihráče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se na zemi ocitl domácí Bašić, avšak hlavní sudí neodpískal nedovolený zákrok. Bordeaux se přesto dostalo k opačnému vápnu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Dnešní utkání začne s drobným zpožděním.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Pablo, Koscielny, Kwateng – Otávio, Bašić – de Préville, Pardo, Hwang Ui-jo – Kalu.
Náhradníci: Poussin – Adli, Aït Binnásir, Kamano, Jovanović, Maja, Oudin.

OGC Nice: Benítez – Wagué, Dante, M. Sarr, Durmisi – Únás, Lees-Melou, Thuram, Maurice – Danilo – Dolberg.
Náhradníci: Clementia – Burner, Ganago, Lusamba, Maolida, Nsoki, Trouillet.

Rozhodčí: Millot – Drouet, Pages.
OGC Nice

Na opačné straně stojí Nice, které si v letošním ročníku vede tak trochu podobným způsobem. Nice totiž pro změnu okupuje desátou pozici, což znamená přesný prostředek tabulky. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě sedmatřicet bodů, navíc ho od pohárových pozic dělí pouhých šest bodů. Nice má o něco lepší formu, z posledních pěti duelů vyhrálo hned dvakrát, naposledy tomu bylo před čtrnácti dny, kdy Nice vyhrálo na hřišti posledního Toulouse, a sice výsledkem 2:0. V minulém kole navíc Nice uhrálo cenný bod na domácí půdě, tentokráte se jednalo o remízu 2:2 proti Brestu.
Girondins Bordeaux FC

Fotbalisté Bordeaux se po šestadvaceti kolech nacházejí na dvanácté pozici tabulky, což není zas tak špatné. Girondins do této chvile nasbíralo pětatřicet bodů, od sestupového pásma ho navíc dělí hned třináct bodů. Bordeaux z posledních pěti ligových duelů dokázalo naplno bodovat pouze v jediném případě, a sice díky zápasu proti Métám. Girondins navíc sahalo po bodovém zisku také v minulém kole, během kterého změřilo síly s PSG. Pařížský celek nakonec přeci jenom ukořistil všechny tři body, neboť na svém stadionu dokázal vyhrát výsledkem 4:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Girondins Bordeaux FC a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.