Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Stade Brest - 1. února 2020   20:00

Dijon
3' M. Baldé (Chafik) • 20' M. Baldé (Chafik) • 77' Mavididi (Amalfitano)
3:0
(2:0)
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Amalfitano (79. Balmont), Ndong – M. Baldé (62. Marié), Tavares (C), Mavididi – Sammaritano (52. Cádiz).
Rúnarsson – Alphonse, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Marié, Soumaré.
Thual – Lombard, Pignatelli
Stade Gaston Gérard, Dijon
Stade Brest
Larsonneur (C) – Faussurier, Castelletto, Duverne, Perraud – Magnetti (76. Belkebla), Battocchio – Court (54. Autret), Charbonnier, Cardona – A. Mendy (54. Grandsir).
Léon – Autret, Ludovic Baal, Belkebla, Grandsir, Chardonnet, Lasne.

On-line přenos končí. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Historie se tak přepisovat nebude. Brest v Dijonu naposledy zvítězil v roce 2009 a dnes byl na míle daleko i od remízy. A to hlavně proto, že v soupeřově bráně čaroval Alfred Gomis.
Sestupem ohrožený Dijon doma přesvědčivě porazil Brest. K výhře 3:0 nastartoval svůj tým dvougólový Mama Baldé, jednu trefu přidal Stephy Mavididi.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:17.
90+3'
90+3'
Rozehrávku nakrátko vystřídal centr a opět dobře zafungovala obrana, která míč odvrátila k hranici šestnáctky. Nicméně tam už číhal Cardona (Brest), jenž se do balonu opřel se zavřenýma očima. Jakmile je znovu otevřel, zjistil, že bránu překopl.
90+2'
A pomáhají mu i spoluhráči. Třeba jako teď při zblokované ráně Charbonniera. Jednu z posledních možností Brestu dát gól přinese rohový kop.
90'
Od udržení nuly dělí domácího brankáře tři minuty.
89'
Po jeho ubránění se zrodil brejk, na jehož konci stál Cardona (Brest). Kdyby jen nemířil doprostřed branky, mohl mít Gomis s jeho střelou větší problémy.
88'
Brest byl teď týmem, který musel bránit. Čelil totiž exekuci rohového kopu.
85'
Okrást ho o něj měl v plánu i Cardona (Brest), jenže z uctivé vzdálenosti měl mizivou naději na úspěch. Však balon ani nenasměroval na bránu, nýbrž nad.
83'
Charbonnier se pokusil vstřelit alespoň čestný gól! Uvnitř pokutového území střílel na Gomise z kroku, ale gólman Dijonu znovu ukázal, že si čisté konto zaslouží.
81'
Deset minut před koncem se zápas pouze dohrává.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Florent Balmont.
77'
Dijon právě vstřelil branku!
Veškerým spekulacím je konec, Brest už se do zápasu nevrátí. STEPHY ALVARO MAVIDIDI ukázal obráncům záda a diagonální střelou k levé tyči poslal svůj tým do trháku.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Haris Belkebla.
76'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
74'
Domácí vybojovali roh. Byl jim ale k ničemu.
72'
Zjistil to až Magnetti. Balon si srovnal na hranici vápna a odtamtud i vystřelil. Škoda pro Brest, že z hlubokého záklonu, takže ohrozil jen přítomné obecenstvo.
71'
To ostatně platí i o dvě minuty později. Hráči prostě nevědí, jak účinně zahrozit.
69'
Po horlivých útocích z obou stran barikády se hra poněkud uklidnila.
67'
Individuálně útočící Mavididi (Dijon) nebyl schopen obehrát svého strážce.
65'
Stejný hráč o chvíli později rozehrával nebezpečnou standardku svého týmu. Na centr ze strany si naskočil Cardona (Brest) a z úhlu rozvlnil boční síť!
63'
Na jméno prvního provinilce jsme čekali víc než hodinu. Teď už máme jasno. Za podražení Amalfitana dostává žlutou kartu Mathias Autret (Brest).
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: Mama Baldé hat-trick nezkompletuje, nahradil ho totiž Jordan Marié.
61'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
58'
A máme tady stejný případ jako před chvílí! Akorát s tím rozdílem, že tentokrát střílel Faussurier (Brest). Je snad Gomis nepřekonatelný?
56'
Gomis (Dijon) sklízí zasloužený potlesk publika za zákrok, kterým vychytal zblízka zakončujícího Charbonniera!
54'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Yoann Court, přichází Mathias Autret.
54'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází Samuel Grandsir.
53'
A střídat budou podle všeho také hosté.
52'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Jhonder Cádiz.
51'
Domácí trenér připravuje první střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapuje Cádiz.
48'
A Mavididiho opětovný centr z koncové čáry si pohlídal gólman Larsonneur (Brest).
47'
Po něm šplhal do vzduchu Sammaritano (Dijon), jenže na zakončení byl pořád příliš nízko.
46'
Baldé (Dijon) je skutečně při chuti i po přestávce. Tentokrát sice nestřílel, nýbrž po průniku do šestnáctky nahrával. A výsledkem jeho tvořivé práce je rohový kop.
46'
Dijon vede v poločase nad Brestem 2:0. Jako černá ruka řádil Mama Baldé, reprezentant Guiney-Bissau vstřelil oba góly a ke všemu měl ještě šanci na hat-trick. Co se mu však nepovedlo v prvním dějství, může se mu povést v tom druhém.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:9.
45'
44'
Hra se konečně uklidnila. V podání obou týmů jsme mohli sledovat sérii nepřesných přihrávek.
42'
Na opačné straně napřáhl ke střele Charbonnier (Brest). Jeho volejovka prolétla nad břevnem.
40'
Sammaritano (Dijon) si z několika variant rozehrávky vybral střílený centr. Při něm balon proskotačil chumlem hráčů mimo rizikovou zónu.
39'
Mendy (Brest) fauloval na vlastní polovině. Následovat tak bude standardní situace.
37'
Tak ne, naštěstí se nejednalo o nic vážného a Chafik (Dijon) je po krátkém ošetření zpátky na nohou.
36'
Ou, to je nepříjemné. Chafik (Dijon) si při jednom ze soubojů ve středu hřiště zřejmě přivodil zranění.
35'
Ve hře přelévající se z jedné strany na druhou zakončil z dálky Sammaritano (Dijon) – nepřesně.
33'
Hosté byli blízko snížení, když po Faussurierově centru hlavičkoval Mendy do břevna!
31'
29'
Následný roh hosté ubránili.
28'
To Baldé (Dijon) zaútočil na hat-trick! Zkompletovat ho chtěl křižnou střelou z pravé strany vápna, jenže Larsonneur byl proti.
25'
Hosté to nevzdali a zahrávali ještě jeden roh. Ovšem ani reparát úspěšně nesložili.
23'
Ne, ne, ne... Court (Brest) vyslal přetažený centr, který nemohl být nebezpečný ani náhodou.
22'
Brest by se rád vrátil do zápasu. K tomu má hostujícímu celku pomoci rohový kop. Tak uvidíme.
20'
Dijon vede ve 20. minutě 2:0! K nezastavení je MAMA BALDÉ, který tentokrát po průnikové přihrávce skóroval špičkou kopačky.
18'
K zakončení došlo na druhé straně. Ze střední distance se zkoušel prosadit Mendy (Brest), neměl ale dostatečně přesně seřízena mířidla.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
14'
Sammaritano (Dijon) hledal hráče nabíhajícího k zadní tyči, avšak svůj centr příliš přetáhl.
13'
Z následného brejku domácí vybojovali roh.
12'
K jepičímu útoku zavelel Battocchio (Brest), ten o míč přišel hned po překročení půlící čáry.
11'
Balon se zakutálel do zámezí s tím, že zpátky do hry ho uvedou fotbalisté Brestu.
10'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště, kde probíhají urputné souboje o míč.
8'
To samé se stalo Baldému. Nicméně začíná být jasné, že Dijon bude mít dnes večer navrch.
6'
Rovnou do ní poslal balon Mendyl (Dijon), jeho úmysl však soupeřova defenziva přečetla.
5'
Dijon mezitím znovu zahájil obléhání šestnáctky.
3'
Další akce už však končí gólem! Standardku z pravé strany rozehráli domácí nakrátko, následoval jednoduchý centr do vápna a tam se hlavou prosadil MAMA BALDÉ. Hosté se na stadionu Gastona Gérarda ani nestačili rozkoukat a už dohánějí jednogólové manko.
2'
Už ve druhé minutě kopal Dijon roh. Sammaritanův centr pozorná obrana hravě odvrátila.
1'
Olivier Thual už oficiálně přivedl hráče na hřiště. Zahajovací výkop provedou ti domácí.
Fotbalisté právě dokončují rozcvičku.

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Amalfitano, Ndong – M. Baldé, Tavares (C), Mavididi – Sammaritano.

Náhradníci: Rúnarsson – Alphonse, Balmont, Cádiz, Coulibaly, Marié, Soumaré.

Stade Brestois 29: Larsonneur (C) – Faussurier, Castelletto, Duverne, Perraud – Magnetti, Battocchio – Court, Charbonnier, Cardona – A. Mendy.

Náhradníci: Léon – Autret, Ludovic Baal, Belkebla, Grandsir, Chardonnet, Lasne.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Pignatelli.
Podzimní měření sil

Brest – Dijon 2:0 (0:0)
Branky:
49. Lasne, 52. Bain.
ČK: 70. Bain (Brest).

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.

Brest

Brestu se dýchá přeci jen o něco lépe. Západofrancouzský klub se po Novém roce herně zvedl, vyhrál v Toulouse (5:2) a doma porazil i Amiens (2:1). V obou duelech se prosadil Irvin Cardona, který je s pěti góly nejlepším střelcem týmu. Jinak se ale Brestu venku příliš nedaří. Před vysokou výhrou v Toulouse prohrál klub z přístavního města čtyřikrát v řadě a všichni budou napjatě sledovat, jak si povede v Dijonu, kde získal tři body naposledy v roce 2009.

Dijon

Sestupem ohrožený Dijon by rád navázal na výhru v posledním domácím zápase proti Lille (1:0), kterou zařídil Julio Tavares. Útočník pocházející z exotických Kapverd se čtvrtým gólem v sezoně osamostatnil na čele produktivity svého mužstva. To v minulém kole podlehlo Montpellieru (1:2). Nutno také zmínit, že jeho slabinou je poslední dobou neukázněnost hráčů. Svěřenci Stéphana Jobarda totiž v obou zmíněných utkáních dlouho dohrávali v deseti.
Jeden z šesti sobotních zápasů Ligue 1 se odehraje na Stade Gaston Gérard, kde tamní Dijon vyzve v souboji celků ze spodního patra tabulky Brest.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.