Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Štrasburk - 25. září 2019   19:00

Lille
43' Osimhen  • 64' Rémy (Osimhen)
2:0
(1:0)
Lille
Maignan – Celik, Gabriel, Soumaoro (C), D. Bradarić – Sanches, Xeka (72. André) – Yazıcı (81. Soumaré), Ikoné – Osimhen, Rémy (75. Reinildo).
Jardim – André, Bamba, Araújo, J. Fonte, Reinildo, Soumaré.
J. Hamel
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Štrasburk
Sels – L. Koné (74. Prcić), S. Mitrović (C), Djiku – Simakan, Sissoko (65. Ajorque), Bellegarde, Liénard, Carole – Corgnet (78. Da Costa) – Mothiba.
Kamara – Aaneba, Ajorque, Da Costa, Grimm, Ndour, Prcić.

To je ode mne pro dnešek vše, díky za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
Domácí Lille bez problémů potvrdilo roli favorita, Štrasburk přehrálo ve všech ohledech, mělo větší držení míče, více střel a samozřejmě také gólů. Hosté se během zápasu dostali k jedinému zakončení na bránu, které ale gólem neskončila. Štrasburk je tak dnes bez bodu a pokračuje jeho trápení, naopak Lille zlomilo nepříjemnou sérii bez výhry.
90+3'
90+2'
Lillle míč drží pevně na svých kopačkách a do konce zápasů už ho pravděpodobně nepustí.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hosté se ještě jednou nahrnuli na útočnou polovinu, ale tam se zase moc dlouho neohřáli a už zase jsou bez míče.
89'
Victor Osimhen se po dobrém centru dostal ještě k jednomu zakončení, ale dle postranního sudího byl v ofsajdu, takže by přípdný gól stejně neplatil.
88'
Štrasburk následnou obranu bez problémů zvládnul, bude vhazovat na pravé straně hřiště.
87'
Domácí jdou dopředu ještě přes pravou stranu, kde vymysleli jen zblovakoný centr, takže budou rozehrávat roh.
86'
Hosté se ještě snaží dostat k míče, ale je to marné, protože domácí o něj za žádnou cenu nechtějí přijít.
84'
Lille jen potvrzují lepší držení míče, dopředu už vůbec nespěchají.
82'
Na hřišti se toho už moc neděje, o vítězi už je rozhodnuto, takže se jen čeká na konec zápasu.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Boubakary Soumaré.
80'
Ani po autovém vhazování se domácí nedostali k zakončení, Štrasburk tak může ihned zahájit protiakci.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Nuno Da Costa.
77'
Jeden z domácích hráčů si při souboji pomohl nedovoleným zákrokem, takže míč připadne do držení Štrasburku.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Reinildo.
74'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lamine Koné, přichází Sanjin Prcić.
73'
Lille se ještě pokouší o třetí branku, ale ve vlastním vápnu tentokrát úspěšně zasáhla defenziva Štrasburku.
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Benjamin André.
71'
Hosté už nemají moc síly, soupeře ani moc nenapadají, takže se asi už jenom čeká na závěrečné písknutí hlavního sudího.
70'
Domácí drží míč pevně na kopačkách a pomalu začínají odpočívat konec utkání. Zbývá už jen dvacet minut.
67'
Mohamed Simakan si úkazkově zpracoval přesný nákop, ale jeho následná přihrávka dostala spoluhráče pod tlak, který nakonec raději přihrál dozadu.
66'
Štrasburk se stále nevzdává, ale na útočné polovině hledá cestu k zakončení marně.
65'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Ludovic Ajorque.
64'
Lille právě vstřelilo branku!
Domácí se prosazují podruhé a dost pravděpodobně dnes zvítězí! LOÏC RÉMY si narazil míč s Victorem Osimhenem, díky čemuž se dostal do úniku, který využil ukázkovou střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Victor Osimhen
62'
Domácí nevyužili rohový kop, ale míč udrželi na svých kopačkách. Po chvíli to opět zkusili pomocí centru, ale ten tentokrát končí až u Marze Selse.
61'
Matz Sels byl pod tlakem, takže míč raději odklidil dlouhým nákopem.
60'
Lille však vybojovalo míč a pomalu se tak může pokoušet o vstřelení rozhodující branky.
59'
Hosté jsou docela rychle zpět u míče, ke klidní kombinaci se tak moho uchýlit i oni.
57'
Štrasburk rozehrál svůj druhý rohový kop v zápase, centr sice přišel k jednomu z hostů, ale to moc nečekal, takže ani nestihl zakončit.
55'
Před Benjaminem Corgnetem se po přihrávce uvolnilo strašně moc prostoru, ale po zasekávačce mířil jen nepřesně.
54'
Lille stále drží míč pevně na kopačkách a nikam nespěchá. I hosté si potřebují na chvíli odpočinout, proto vůbec nenapadají.
52'
Xeka se pokoušel o individální průnik, ale jeden z hostů ho poslal hraničním zákrokem k zemi. Hlavní sudí ale faul neviděl, takže se pokračuje bez přerušení.
50'
Domácí už zase kombinuje na své půlce a nikam nespěchají. Už pomalu také začínají tahat čas.
49'
Štrasburk zatím odolává, nyní dokonce vybojoval míč, ale dalekonosná rána Leboganga Mothiba skončila jen mimo bránu.
48'
Lille má lepší držení míče i ve druhém poločase, dopředu se zatím moc nehrne a klidně kombinuje na vlastní půlce.
46'
Jeden z obránců prodloužil nechtěně míč přímo na Victora Osimhena, ale ten to moc nečekal, takže jeho hlavička skončila jen nad brankou Štrasburku.
46'
První poločas mnohem lépe zvládli domácí hráči, kteří drželi většinu času míč, čehož využili až v samotném závěru, kdy se prosadil Victor Osimhen. Štrasburk se do ničeho nebezpečného nedostal a tak něco do druhé půle bude muset změnit.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
45+2'
45+2'
V závěru poločasu se ještě pomocí nůžek zkoušel prosadit Victor Osimhen, ale tomu se těžká rána vůbec nepovedla, míč sotva doležel vedle pravou tyčku.
45+1'
První půle bude prodloužena o jednu minutu.
45'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Sissoko (RC Štrasburk).
43'
Domácí využívají aktivity v úvodním poločase a samotném závěru jdou do vedení! Yusuf Yazıcı se s míčem dostal až do vápna, kde našel ještě lépe postaveného VICTORA OSIMHENA, který v klidu zametl míč ke vzdálenější tyči.
42'
První poloviny se pomalu blíží ke svému konci, o skórování se nyní pokouší Štrasburk, který míří dořpedu pomocí nákopu.
40'
Nyní útočné snažení Lille také rychle skončilo, Štrasburk bude vhazovat poblíž svého pravého rohového praporku.
39'
Hosté se vrhají do útoku asi po deseti minutách, ale na útočné polovině se s míčem zase dlouho neohřáli.
37'
Domácí už dokonce mají 70 % držení míče, ale cestu k nebezpečnému zakončení už opravdu dlouho marně hledají.
36'
Z dálky to nyní zkusil Yusuf Yazıcı, ale gólmana Štrasburku vůbec nemohl ohrozit.
35'
Mohamed Simakan končí po souboji na trávníku a vyžádá si ošetření. Hra tak musí být přerušena.
33'
Hosté se ale stále skvěle brání, takže se Lille marně dostává do nebezpečných pozic. Nyní sice přišla střela z dálky, ale ta skončila jen v náruči Marze Selse.
32'
Domácí mají jednoznačně lepší držení míče, už nějakou dobu si s ním zase dělají co chtějí.
31'
Lille stále nikam nespěchá, po centru se sice jeden z domácím dostal k míči, ale napálil ho jen do prvního bránícího hráče.
29'
Alexander Djiku si při bránění pomohl faulem, následně se s Victorem Osimhenem pustil ještě do slovní potyčky.
28'
Nanitamo Jonathan Ikoné při pokusu u průnik sám kopl míč do zámezí, což znamená další rozehru pro brankáře Štrasburku.
27'
Na další centr naskakoval Loïc Rémy, ale ten na míč nedosáhl, takže ho Matz Sels mohl v pohodě pokrýt.
26'
Další pas vzduchem sice na domácího forvarda prošel, ale ten si ho nedokázal zpracovat, takže míč velmi rychle získal obránce Štrasburku.
25'
Lille už opět jen tak kombinuje na polovině hřiště, po krátké chvíli přišla vzdušná přihrávka dopředu, ale ta skončila jen u hostujících beků.
23'
Hosté po delší době kombinují na útočné půlce, po nepřesné přihrávce Benjamina Corgneta budou aspoň vhazovat.
22'
Yusuf Yazıcı rozehrál trestný kop, z docela velké dálky se odhodlal k zakončení, ale míč skončil vysoko nad brankou Štrasburku.
21'
Domácí hráč nechá míč doskákat až za brankovou čáru, míče se okamžitě ujímá Mike Maignan, který rozehrává nakrátko.
20'
Lille drží míč 66 % procent času, ale k nebezpečnějšímu zakončení si už nějakou dobu marně hledá cestu.
19'
Yusuf Yazıcı si náběhem řekl o míč, ale jeho spoluhráč se nakonec rozhodnul k přihrávce na druhou stranu hřiště.
18'
Štrasburk se po ukázkové obraně hnal do protiútoku, který ale byl zastaven protihráči již na polovině hřiště.
17'
Domácí to poprvé v zápase zkusili pomocí centru, ten hostující defenziva raději srazila na autové vhazování.
16'
Hosté už konečně vybojovali míč a mohou tak hledat cestu do útoku, ale na pravé straně zatím získal jen aut.
14'
Hráči Lille mají stále míč pevně na kopačkách, ale od soupeřícího pokutového území jsou stále velmi daleko.
13'
Štrasburk pomalu tato hra přestává bavit, napadat proto začíná až u soupeřící šestnáctky, ale domácí jsou při rozehrávce velmi pozorní.
12'
Lille má jednoznačně lepší držení míče, ze své poloviny se však do útoku stále moc nehrne.
10'
Štrasburk zakončil rychlý protiútok rohem, následný centr však v klidu lapil Mike Maignan, který své spoluhráče okamžitě poslal do protitútoku.
9'
Victor Osimhen dostal skvělou přihrávku, díky čemuž byl sám před soupeřícím brankářem, ale míč napálil jen přímo do něj.
8'
Na hřišti se nyní nic moc neděje, domácí klidně kombinují na půlící čáru a čekají na díru v soupeřícím obranném valu.
7'
Hosté tentokrát s míčem také moc dlouho nevydrželi, takže cestu k zakončení opět hledají fotbalisté Lille.
6'
Domácí se bez problémů ubránili, ale při kombinaci nyní vyrobili zbytečnou chybu, míč jen tak zakopli do autu.
4'
Do útoku po delší době hledají cestu také hosté, útočné snažení nejprve vypadalo nadějně, ale Štrasburk se nakonec musel vrátit na svou půlku.
2'
Lille to tentokrát zkouší přes levou stranu, ale tam si míč dobře nezpracoval ani další domácí útočník, Matz Sels bude odkopávat od své brány.
1'
Oba týmy už stihli zaútočit, ale ani jeden nepřinesl nic zajímavé. Ten domácích skončil kvůli špatnému zpracování Victora Osimhena, který míč srazil do autu.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, Gabriel, Soumaoro (C), D. Bradarić – Sanches, Xeka – Yazıcı, Ikoné – Osimhen, Rémy.
Náhradníci: Jardim – André, Bamba, Araújo, J. Fonte, Reinildo, Soumaré.

RC Štrasburk: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), Djiku – Simakan, Sissoko, Bellegarde, Liénard, Carole – Corgnet – Mothiba.
Náhradníci: Kamara – Aaneba, Ajorque, Da Costa, Grimm, Ndour, Prcić.

Rozhodčí: J. Hamel.
RC Štrasburk
Štrasburku se také moc nedaří. Nejprve aspoň remizoval s Métamy a Reimsem, ale poté chytil sérii tří zápasů bez výhry, doma prohrál s Rennes, poté remizoval s Monakem a podle očekávaní padl v Paříži. V posledním kole si alespoň napravil náladu, doma porazil Nantes, ale stále potřebuje co nejvíce bodů, protože v Ligue 1 hájí špatné 16. místo.

Poslední tři utkání
Štrasburk vs. Nantes – 2:1
PSG vs. Štrasburk – 1:0
Štrasburk vs. Monako – 2:2
Lille OSC
Lille se letos rozhodně nedaří tak jako v loňském roce, po šesti kolech mu totiž patří šestá příčka, kterou chtějí dnešní domácí určitě vylepšit. Může za to střídává forma, protože Lille vždy jeden zápas vyhraje a následný prohraje. Tak tomu bylo v této sezoně třikrát, změna přišla v posledním zápase, když dnešní domácí remizovali s Rennes. Ani vstup do skupinové fáze Ligy mistrů se vůbec nepovedl, LOSC padl na půdě Ajaxu 0:3. Lille tak dnes určitě bude chtít napravit nepříznivou sérii dvou zápasů bez výher.

Rennes vs. Lille – 1:1
Lille vs. Angers – 2:1
Reims vs. Lille – 2:0
Zdravím všechny fandy francouzské kopané. Dnes je na programu všech osm zbývajících zápasů 7. kola, mimo jiné na sebe narazí Lille a Štrasburk. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.