Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lyon - 9. srpna 2019   20:45

0:3
(0:2)
Lyon
6' M. Dembélé  (B. Traoré) • 36' Depay  (Mendes) • 80' Tousart  (Mendes)
Monaco
Lecomte – Aguilar, Glik (C), Panzo, Ballo-Touré – Fàbregas, Jemerson – G. Martins, Rony Lopes (82. Moussa Sylla), Henrichs (74. Adama Traoré II) – Foster (46. Boschilia).
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Louis-II, Monaco
Lyon
A. Lopes – Dubois, J. Andersen, Denayer (C), Y. Koné (86. Tete) – Aouar (78. Jean Lucas), Tousart, Mendes – B. Traoré (83. Cornet), M. Dembélé, Depay.
Tătăruşanu – Jean Lucas, Cornet, Pape Diop, Marcelo, Terrier, Tete.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:17.
Je dobojováno! Nový ročník Ligue 1 otevřelo hladké vítězství Lyonu na trávníku Monaca 3:0, když hostující branky stříleli Dembélé, Depay a Tousart. Velmi diskutované ale bude vyloučení Cesca Fábregase v závěru úvodní půlhodiny, na výsledku zápasu už to ale určitě nic nezmění.

Lyon pak měl v početní převaze zápas zcela pod kontrolou a odváží si domů tři body.
90+1'
90+1'
Poslední střelu zápasu zaznamenal Moussa Dembélé, ze střední vzdálenosti ale mířil daleko vedle domácí svatyně.
90+1'
Rozhodčí Buquet přidává jedinou nastavenou minutu, v jejím úvodu se Lyon bezpečně ubránil dalšímu rohu Monaca.
90'
Nebylo to úplně beznadějné, když po Jemersonově hlavičce vznikl obrovský závar před Lopesem, v jeho závěru je Panzova střela sražena výrazně mimo hostující branku.
90'
Gelson Martins vybojoval rohový kop pro Monaco, je tu ještě jedna možnost domácích na čestný úspěch.
89'
Cornet se pokusil protáhnout po pravé straně hřiště, ovšem sám si nešťastně ukopl míč do zámezí a rozehrávat může Benjamin Lecomte.
87'
Thiago Mendes se u postranní čáry provinil nedovoleným zákrokem, domácí rozehrávají z místa přestupku.
86'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Kenny Tete.
84'
Do hry brzy přijde také Kenny Tete, jenž už je také vysvlečen do hracího dresu a bude posledním hráčem z laviček, který se zapojí do tohoto utkání.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Moussa Sylla.
80'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté potvrzují své vítězství na úvod nové sezóny! Po souhře Dembélého a Mendese se zpoza pokutového území hezky opřel do míče LUCAS TOUSART a povedenou přízemní ránou k tyči nedal Lecomtemu šanci zasáhnout!
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Jean Lucas.

Jednadvacetiletá brazilská posila Lyonu si odbude debut v novém dresu.
76'
Aouar se pokusil zaskočit brankáře Lecomta střelou z vlastní poloviny, branku však přestřelil.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Adama Traoré II.
73'
Memphis Depay se neúspěšně pokusil prokličkovat do pokutového území, Aguilar odkopl míč do zámezí.
71'
Rozeběhla se závěrečná dvacetiminutovka, Lyon nadále bezpečně kontroluje hru při dvougólovém vedení a hře proti oslabenému soupeři.
70'
Bertrand Traoré přihrál z pravé strany do pokutového území, kde naprosto neobsazený Memphis Depay pohotově střílel a jen těsně netrefil domácí branku!
68'
Boschilia si u pokutového území Lyonu našel střelecký prostor, následné zakončení mu ale nevyšlo a brazilský fotbalista minul hostující branku.
66'
Po přetaženém rohu Depaye Bertrand Traoré zakončoval do boční sítě.
65'
Traoré elegantní kličkou na pravém křídle u brankové čáry málem pokořil Bella-Tourého, ten nakonec nepustil soka před branku.
63'
Dubois po svém průniku do pokutového území vidí žlutou kartu za nafilmovaný pád.

Hostující bek po žlutém napomenutí sklonil hlavu a okamžitě se vrací na své místo, což jen potvrzuje oprávněnost rozhodnutí Ruddyho Buqueta.
61'
Přeci jen mělo šanci i Monaco! Gelson Martins se středem lyonské obrany protáhl až před Lopese, ten ale střelu portugalského fotbalistyzblízka pokryl!
60'
O pár sekund později Dubois zpoza pokutového území zakončoval mimo branku.
60'
Po souhře s Tousartem Aouar pronikl do pokutového území, kde po kontaktu s Bello-Tourém padl k zemi, penalta se ale nepíská.
59'
Velmi nepovedená střela z otočky, Bertrand Traoré mířil snad deset metrů nad branku.
57'
Po následném rohu míč propadl před brankou Monaka, Dembélé se ale do zakončení přes Jemersona nedostal.
56'
Bertrand Traoré se kolem Balla-Tourého protáhl do pokutového území, pak mu ustřelil míč od kopačky Jemerson, nasměroval jej ale na vlastní branku a Lecomte měl co dělat, aby míč vyrazil mimo branku.
54'
Žlutou kartu dostává Fodé Ballo-Touré (AS Monaco FC).
53'
Hosté si pozvolna přihrávají mezi obranným kvartetem, Monako zatím pasivně brání na své polovině.
51'
Po Aguilarově centru si tři hráči Lyonu dávali přednost s odehráním míče, Martins se pak odražený míč pokusil akrobaticky napálit na branku, to se mu ale nepovedlo.
50'
Aouar potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím mu jej ale výborně vypíchl od kopačky Henrichs.
49'
Centr Ronyho Lopese zachytil ze vzduchu brankář Anthony Lopes, ten už vyhodil na své spoluhráče.
47'
Moussa Démbélé se prohnal po pravé straně hřiště, do střely mu pak ale stačil vletět bránící Panzo.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Lyle Foster, přichází Gabriel Boschilia.
46'
Po propadáku v generálce (0:3 s Bournemouthem) fotbalisté Lyonu výborně odstartovali novou ligovou sezónu, když se v zahajovacím zápase v Monaku ujali vedení už v šesté minutě díky Moussovi Dembélému.

Hostům pak navíc pomohlo sporné vyloučení Cesca Fábregase a proti oslabenému soupeři během prvního poločasu ještě jednou skórovali, když brankáře Lecomta prostřelil z třiceti metrů mezi nohy Memphis Depay.
45+2'
45+1'
Byť se při Fábregasově vyloučení nehrálo minimálně čtyři minuty, tak rozhodčí Buquet k úvodním pětačtyřiceti přidává jen dvě nastavené.
45'
Gelson Martins ostrým šlapákem zasáhl Léa Duboise, ten dostává pořádně zabrat od domácích hráčů.
44'
Po souhře s Depayem se Dembélé ocitl v postavení mimo hru.
43'
Hosté už si zase přihrávají ve středu hřiště a nikam nespěchají.
41'
Bertrand Traoré se nedokázal probít po pravé straně hřiště kolem Bella-Tourého, navíc se míč do zámezí odrazil od hostujícího fotbalisty a rozehrávat bude Benjamin Lecomte.
40'
Tempo zápasu trochu opadlo, domácí se budou v deseti jen těžce prosazovat a Lyon je s dosavadním průběhem zatím maximálně spokojen.
38'
Hosté kombinují s míčem ve středu hřiště a mají zápas v těchto chvílích zcela pod kontrolou.
36'
Z rohu se Lyon sice nedokázal prosadit, pak ale z dobrých třiceti metrů napřáhl MEMPHIS DEPAY a neuvěřitelně prostřelil Lecomta z velké dálky mezi nohy!
35'
Dembélé se prohnal po pravém křídle a pak přihrával před branku na nabíhajícího Tousarta, před ním stačil v poslední chvíli odvrátit míč na roh bránící Panzo.
33'
Na hřišti se pořádně přiostřilo, po tvrdém souboji ve středu hřiště je žlutě napomenut také Aouar.
33'
Tiago Mendes velmi ostře vrazil do Bella-Tourého, domácí mohou rozehrávat z místa přestupku. V přerušení vidí žlutou kartu domácí náhradní brankář Diego Benaglio.
31'
Po prodlevě už se může ve hře pokračovat a to i s Duboisem, jenž už se vrátil zpět na trávník.
31'
Fábregas je viditelně rozčilen, už ale opouští hrací plochu, Monaco bude pokračovat v deseti.
30'
A pozor! Cesc Fábregas je skutečně vyloučen! Tak to je téměř neuvěřitelné, protože Španěl viditelně se díval dopředu a nezdálo se, že by chtěl úmyslně došlápnout na soupeře.
29'
Rozhodčí Buquet se přeci jen jde ještě podívat k videu, zda-li by Fábregas neměl být vyloučen.
28'
Duboise předchozí střet se španělskou hvězdou nesmírně bolí a má na noze také velmi viditelný šrám, je tak v péči lékařů.
26'
Cesc Fábregas měl příliš daleko k dlouhému nákopu z hloubi pole, pak kolíky velmi nepříjemně došlápl na achillovku Duboisovi a prohlíží si první žlutou kartu zápasu.
24'
Monaco je v posledních minutách výrazně aktivnějším týmem, domácím ale zatím chybí kvalita. V souboji s Tousartem se neprosadil ani Foster.
22'
Benjamin Henrichs sice zapsal do statistik další střelecký pokus z dálky, tentokrát výrazně přestřelil.
22'
Dubois se nechal obehrát Lopesem, pak jej fauloval.
20'
Domácí kombinovali okolo pokutového území soupeře, nakonec Benjamin Henrichs střílel po zemi velmi nepřesně.
19'
Ronyho Lopese povalil k zemi Tousart, domácí už rychle rozehráli.
18'
Rony Lopes se pokusil o protisměrnou kličku proti Duboisovi, při své akci ale na podmáčeném terénu podklouzl.
16'
Memphis Depay pálil prudce, avšak výrazně nad domácí branku.
15'
Aouar vybojoval domácí faul ve vzdálenosti osmadvaceti metrů od branky, to může být nebezpečná pozice pro hosty a konkrétně Memphise Depaye.
14'
Sražený centr Léa Duboise stačil brankář Lecomte zachytit ještě na hrací ploše a zamezil tak případnému rohovému kopu.
14'
Depayův přízemní centr se neujal, po ztrátě Gelsona Martinse ale bude moci v útočení pokračovat Lyon.
13'
Fábregas přenesl hru na levé křídlo, kam si nabíhal Bello-Touré, ten si ale nedokázal dobře zpracovat míč, který mu následně odskočil do zámezí.
11'
Neúspěšná hostující akce po pravé straně, míče se ujali domácí.
9'
Nepřesná rozehrávka domácích, míč se dokutálel za postranní čáru a vhazovat bude Youssouf Koné.
8'
Fodé Ballo-Touré mohl na levém křídle využít laciné ztráty míče Bertranda Traorého, centr domácího krajního obránce ale Foster v tísni špičkou kopačky nasměroval jen za branku Lyonu.
6'
Hosté se prosazují hned z první příležitosti! Na rohový kop Bertranda Traorého si naskočil MOUSSA DEMBÉLÉ a přesnou hlavičkou překonal brankáře Lecomteho!
4'
Po standardní situaci domácích byl Glik přistižen v ofsajdu, byť pak přihrával hlavou zajímavě před branku, tak následné zakončení Ronyho Lopese nad branku bylo už zbytečné.
3'
Už od úvodního hvizdu vidíme řadu ostrých soubojů, po jednom z nich budou domácí zahrávat standardní situaci.
2'
Hraje se na velmi podmáčeném terénu, který má k ideálnímu daleko. Uvidíme, jaký to bude mít vliv na utkání.
1'
Rozehráno! Monako obléklo tradiční červeno-bílé dresy, hosté hrají v tmavě modrém.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Glik (C), Panzo, Ballo-Touré – Fàbregas, Jemerson – G. Martins, Rony Lopes, Henrichs – Foster.
Náhradníci: Benaglio – Badiashile, Chadli, Boschilia, Adama Traoré II, Moussa Sylla, Bastiao Dias.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, J. Andersen, Denayer (C), Y. Koné – Aouar, Tousart, Mendes – B. Traoré, M. Dembélé, Depay.
Náhradníci: Tătăruşanu – Jean Lucas, Cornet, Pape Diop, Marcelo, Terrier, Tete.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli.
Olympique Lyon

Fotbalisté Lyonu si loňským třetím místem i s trochou štěstí zajistili účast v hlavní soutěži Ligy mistrů. Tam je poslal triumf Chelsea ve finále Evropské ligy nad Arsenalem a vyhnou se tak nepříjemné kvalifikaci.

V létě Lyon investoval zejména do defenzivy. Nejdražšími posilami jsou dánský stoper Joachim Andersen ze Sampdorie Janov a brazilský defenzivní záložník Thiago Mendes z Lille. Spolu s ním do Lyonu zamířil i jeho spoluhráč z obrany Youssouf Koné a z brazilského Flamenga přišel talentovaný střední záložník Jean Lucas.

Lyon měl za co utrácet, neboť za Tanguye Ndombélého (Tottenham) a Ferlanda Mendyho (Real Madrid) dostal v součtu přes sto miliónů eur. Dalších dvacet dostal za ofenzivní oporu Nabila Fékira, jenž zamířil do Betisu Sevilla.

V přípravě Lyon odehrál pět zápasů, přičemž čtyřikrát byl poražen. Uspět dokázal jen na trávníku Arsenalu, kde vyhrál 2:1, jinak podlehl Servette Ženeva (1:2), FC Janov (3:4), Liverpoolu (1:3) a v generálce Bournemouthu (0:3).
AS Monaco FC

Monaco po úspěšných letech zažilo loni velmi bídnou sezónu, v níž skončilo poslední v základní skupině Ligy mistrů a především jen stěží udrželo příslušnost v Ligue 1, o niž muselo bojovat až do samého závěru sezóny.

Během léta Monaco získalo dvojici hráčů z Montpellier, brankáře Lecomta a pravého obránce Aguilara. Z hostování v Interu Milán se vrátil Keita Baldé, na nějž italský celek neuplatnil opci, tu naopak Monaco využilo na svého hosta z Atlética Madrid Gelsona Martinse.

Knížecí klub naopak definitivně opustil Youri Tielemans, jenž už strávil jaro v anglickém Leicesteru a ten jej v létě koupil za 45 miliónů euro. Hostování pak skončila Vainqueurovi, N'Koudouovi, Viníciusovi a Adrienu Silvovi.

Před sezónou Monaco sehrálo celou řadu zajímavých přípravných zápasů a vůbec ne špatně, dokázalo porazit Valencii, Porto a Sampdorii Janov (vždy 1:0).
Hezký večer při sledování přenosu zahajovacího zápasu nového ročníku francouzské Ligue 1, v atraktivním souboji Monaco přivítá Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.