Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Angers - 30. listopadu 2019   20:00

Nice
39' Lusamba (Maolida) • 53' Maolida (Dolberg) • 90' Dolberg (Lusamba)
3:1
(1:1)
Angers
22' Fulgini  (Thomas)
Nice
Benítez – Atál, M. Sarr, Dante (C), Nsoki (79. Coly) – Lusamba, Cyprien, Lees-Melou – Únás (63. Búdawí), Dolberg, Maolida (87. Maurice).
Clementia – Búdawí, Danilo, Maurice, Ganago, Lloris, Coly.
Gautier – Annonier, Danizan
Allianz Riviera, Nice
Angers
Butelle – Bamba, Pavlović, Thomas, Pellenard – Santamaría – Fulgini, Bobichon (57. Capelle), Mangani (C), Pereira Lage (57. Alioui) – Thioub.
Petković – Alioui, Capelle, Manceau, Pajot, Mbock, Khaled.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nice, které svého soupeře porazilo poměrem 3:1. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe právě domácímu celku, který se poprvé v tomto duelu dokázal dostat do vedení. Po této brance měli ale navrch hráči Angers, kteří se sice dočkali vyrovnání, avšak to kvůli ofsajdu neplatilo. V závěru navíc domácí pečetili své vedení.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
90+4'
90+3'
Krátce po rozehrávce si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Santamaría, který šel do protihráče hodně ostře. Posléze si Angers vybojovalo standardku.
90+1'
Sudí celou situaci ještě projednával s videorozhodčím, branka ale skutečně platí.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Nice právě vstřelilo branku!
O osudu tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! Nice totiž podniklo nesmírně nebezpečný útok, při kterém uháněl sám na brankáře KASPER DOLBERG. Zakončení dánského útočníka směřovalo k bližší brankové konstrukci, na což brankář Butelle nedosáhl.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Nice i nadále vede o jednu branku. Můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Mangani se opět skvěle zorientoval kousek od pokutového území, což vedlo k roztažení hry na levou stranu, kde se Pellenardovi nepovedlo nejlépe odcentrovat.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Alexis Claude Maurice.
86'
Už se zdá být vše v pořádku, může se tak opět pokračovat ve hře. Oba hráči navíc museli za postranní lajnu, oba celky budou chvíli hrát v deseti lidech.
85'
Momentálně se nehraje, před malým momentem jsme totiž sledovali srážku dvou protihráčů, se kterými to nevypadá nejlépe. Na hrací plochu tak zamířili lékaři.
81'
Na pořadu dne bude další rohový kop pro hráče Angers. Ti jsou v posledních minutách o něco aktivnější, avšak to stále nepřináší vyrovnávací branku.
80'
Domácí brankář Benítez vyhnal své spoluhráče od pokutového území, načež se postaral o dalekonosný odkop, se kterým si dokázal poradit pozorný Thomas.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Stanley Nsoki, přichází Racine Coly.
78'
Ani další standardní situace Angers nebyla nejpovedenější, avšak i přesto si Benítez připsal práci. Jednalo se o rutinní stažení hracího předmětu ze vzduchu.
77'
Do kombinace se zapojil také Mangani, který se dobře zorientoval v oblasti středového kruhu, načež se mu povedlo přenést hru na zcela osamoceného Pavlovice.
76'
Bamba si u postranní lajny troufl na nahrávku patičkou, kterou poté odpálil zpět do zámezí napadající Cyprien. To znamená, že hosté budou zahrávat rohový kop.
75'
Žlutou kartu dostává Kasper Dolberg (OGC Nice).
74'
Nice se už celkem dlouhou dobu nedostalo na útočnou polovinu, čehož by mohlo litovat. Hosté stále kombinují daleko od branky, Benítez musí být pozorný.
73'
Hosté pokračovali v aktivitě, kterou vykonávali na levém křídle. Tam Alioui našel cestičku k přihrávce na Thiouba, jehož zakončení skončilo v náruči brankáře.
72'
Hlavní sudí celou situaci ještě konzultoval s videorozhodčím, který skutečně odhalil drobný ofsajd. Nice si určitě oddychlo, stále tak vede o jednu branku.
71'
Hosté se sice bránili, avšak poté podnikli nesmírně nebezpečný kontr, který přinesl vyrovnání. Alioui si ale nenačasoval náběh, jednalo se o ofsajd, branka tak neplatí.
70'
Po které domácí hráči přešli na pravou stranu, kde se Angers sice snažilo vystihnout rozehrávku, avšak nahrávka od Cypriena přeci jenom našla svůj cíl.
69'
Nsokimu se povedlo vyvézt hrací předmět na útočnou polovinu, jenomže nic světoborného jsme nakonec neviděli. Naopak přišla na řadu zpětná nahrávka.
64'
Poprvé tak vystřídal také domácí celek, jednalo se o změnu v ofenzivním pojetí. Zanedlouho budeme sledovat odkop od branky, o který se postará Butelle.
63'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Hišám Búdawí.
62'
Moc nechybělo! Ounas si hodil míč na pravou nohu a poté zkoušel nebezpečně tlačit střelu ke vzdálenější konstrukci, zakončení ale proletělo kousek vedle.
61'
Máme za sebou hodinu hry, Nice je už několik minut ve vedení o jednu branku. Situace je ale hodně ošemetná, Angers totiž začalo výrazně tlačit svého soupeře.
60'
Angers se opět vytáhlo k pokutovému území soupeře, kde málem vystihlo naivní rozehrávku. To se nakonec nepovedlo, i tak z toho bude rohový kop pro hosty.
59'
Nakonec se jednalo o výhoz na vedle stojícího Sarra, který se dostal do nepříjemného nátlaku, avšak přeci jenom rozehrál přesně na kolegu Lusambu.
58'
Hezký centr vyprodukoval hostující Bamba, který přesto našel pouze rukavice brankáře. Benítez nebude s rozehrávkou spěchat, zřejmě bude vykopávat.
57'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Rachid Alioui.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Antonin Bobichon, přichází Pierrick Capelle.
56'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Cyprien, hlavní sudí raději přerušil hru. Nutno podoknout, že hostující Bobichon šel do protihráče hodně ostře.
55'
Angers se tak dostává do značných problémů, přičemž prohrává o jednu branku. To zase nemusí tolik vadit, do konce zápasu zbývá dostatek času.
53'
Nádherná akce domácích končí kýženou vedoucí brankou! Nice totiž rozjelo kombinaci kousek od pokutového území, kde Lusamba přeposlal na Dolberga, který fantastickou patičkou našel naprosto osamoceného MYZIANA MAOLIDU, jenž si se zakončením poradil na jedničku.
53'
Autové vhazování si vzal na starost hostující Bamba, který zkoušel na opačné polovině najít některého ze svých svých spoluhráčů, což se nakonec nepovedlo.
52'
To znamenalo, že domácí brankář Benítez nemusel zasahovat, naopak se ujal další rozehrávky. Jeho celek se nedostal ani ke středovému kruhu, musí se tak bránit.
51'
Na zadní tyči zůstal trestuhodně nekrytý Fulgini, který se nedokázal vypořádat s odrazem balónu. Jeho následná rána totiž vyletěla vysoko nad branku.
50'
Angers se přesto ubránilo dalšímu útočnému výpadu soupeře, což vedlo k pohodlně kombinaci. Bobichon navíc vybojoval další standardní situaci na útočné polovině.
49'
Posléze se o přenesení hry na pravou stranu pokoušel Atal, kterému se velice přesně povedlo najít Ounase, který se u postranní lajny zbavil Pellenarda.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nákop na Thiouba, kterému se nepovedlo v hlavičkovém souboji uspět, důraznější totiž byl pozorný Dante.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl žádnou hitparádu hezkých fotbalových momentů. Naopak jsme sledovali vyrovnanou podívanou, jenž se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. Do kýženého vedení se dostalo Angers, avšak soupeř si krátce před koncem poločasu připsal vyrovnávací branku.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává Sada Thioub (Angers SCO).
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Angers pořádně zatlačilo svého soupeře, výsledkem je zisk standardní situace ze zajímavé vzdálenosti od branky. Tohle bude na přímý střelecký pokus.
42'
Pellenard to zkoušel dalším dalekonosným pasem, po kterém si Dante pohlídal Thiouba, který ukořistil autové vhazování. Vhazovat bude moci prvně jmenovaný.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Nápor domácích hráčů končí vyrovnávací brankou! Náramné přenesení hry putovalo na levou stranu, kde Nsoki ještě dokázal vysunout do pokutového území Maolidu, který měl na ideální řešení celkem dost času. Jeho nabídku si navíc našel ARNAUD LUSAMBA, který zamířil do protipohybu brankáře.
38'
Rozruch před brankou byl nakonec naprosto zbytečný, dánský útočník se v době nahrávky nacházel v ofsajdu. Butelle tak bude moci rozehrávat od branky.
37'
Pohledná kombinace hráčů Nice nakonec putovala mezi obránce, kam si naběhl Dolberg. Proti němu včas vystartoval Butelle, kterému se povedlo zakročit.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky, o kterou se postaral hostující Fulgini. V posledních minutách mají domácí územní převahu.
33'
Už to vypadalo, že se Mangani prodere kolem Cypriena, avšak nakonec tomu tak nebylo. Poté musel ven z branky Butelle, který odkopl až k Benítezovi.
32'
Maolida dělal, co mohl, avšak se mu přeci jenom nepovedlo udržet míč na hrací ploše. Nice trápí řada nepřesností, po další z nich bude Bamba vhazovat.
31'
Ounasovi se povedlo odcentrovat přes Thomase, jenomže jeho nabídku si přesto našel brankáře Butelle, který o pár vteřinek později vyhodil na Pavlovice.
30'
Velice zkušeně si počínal Dante, který se vypořádal s napadajícím Thioubem. Domácí kapitán navíc kloudně rozehrál, Nice tak peláší na druhou stranu.
29'
Pellenard to nemyslel vůbec špatně, jenomže nahrávka podél autové lajny byla příliš čitelná. Toho dokázal využít Atal, který se chystá k vyvezení balónu.
28'
Z vlastní poloviny rozehrával volný kop hostující Pavlovic, který se dožadoval podpory od spoluhráčů. Nakonec mu na pomoc přispěchal Santamaría.
27'
Na levou stranu si dokázal seběhnout Nsoki, který místo centru ještě nahrával pod sebe k hranici pokutového území, kde před Dolbergem zasahoval protihráč.
26'
Standardní situace nebyla rozehrána zrovna světoborně. Cyprien totiž zkoušel nadýchaným bochánkem najít své kolegy, míč se však dostal až k Benítezovi.
25'
Zatím nenápadný Dolberg se pouštěl do hlavičkového souboje s Thomasem, který mu hodně naložil. Dle sudího si druhý jmenovaný pomáhal rukama.
24'
Nice to bude mít v tuto chvíli hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace není nikterak kritická, do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času.
22'
Angers právě vstřelilo branku!
Zničehonic se hosté dostávají do kýženého vedení! Nejprve si Angers zajistilo rohový kop, po kterém se domácí na malý moment ubránili. Angers však kombinovalo v blízkosti branky soupeře, kde se drzým způsobem prohnal až před brankáře ANGEL FULGINI, který si se zakončením věděl rady.
19'
Pavlovic si dával s odkopem míče hodně načas, nakonec se mu na opačné straně povedlo najít kolegu Bobichona, jehož centr putoval do jednoho z protihráčů.
18'
Obrannou povinnost si splnil Pellenard, kterému se nejprve povedlo zastavit balón před rohovým praporkem, posléze raději odvrátil případné nebezpečí.
17'
Po delší době se k míči dostal hostující brankář Butelle, který to tentokráte zkoušel rozehrávkou po zemi na Thomase. Angers stále tápe s rozehrávkou.
16'
Poté ale přišla na řadu nepřesná zpětná nahrávka z kopačky Lusamby, míč totiž skončil až za postranní lajnou. Angers se bez většího snažení dostává zpět k balónu.
15'
Benítez vypomohl svému celku s rozehrávkou, přičemž se hostující hráči nikterak aktivně nepokoušeli napadat rozehrávku. Dante tak zamířil na útočnou polovinu.
14'
Na druhé straně se Bambovi povedlo udržet míč před postranní lajnou, což vedlo k centrované nabídce, která skončila na zádech připraveného Nsokiho.
13'
Před Maolidou se otevřel prostor, přičemž to domácí křídelník zkoušel vzít na sebe. Balón si hodil na levou nohu, jenomže zakončení mu vůbec nesedlo.
12'
Poté šel do velkého rizika domácí Atal, který si nakonec počínal náramným způsobem. Skluzem totiž jako první trefil balón, Pellenard si vyzkouší autové vhazování.
11'
Nice proto raději uklidnilo hru na vlastní polovině, kde si pro nahrávku seběhl také Cyprien, kterému se úspěšným způsobem povedlo přenést hru na Nsokiho.
10'
Na další centr si pro změnu dokázal naskočit Thioub, který hlavičkoval ze záklonu. Výsledkem bylo nepřesné zakončení, při kterém Benítez nemusel zasahovat.
9'
Do pokutového území se prohnal hostující Bobichon, který se ještě snažil odcentrovat do přehuštěného prostoru, jenomže centr se snesl ven z hrací plochy.
8'
Pereira si dokázal poradit s těžkou nahrávkou, načež ještě přihrával pod sebe na Thiouba, kterého hodně ostrým zákrokem poslal k zemi domácí Dante.
7'
Žlutou kartu dostává Dante (OGC Nice).
6'
Hodně odvážně to zamýšlel Thomas, kterému se prudkým odkopem nepovedlo nastartovat Thiouba. Naopak se hrací předmět snesl až k Benítezovi.
5'
Domácí kapitán Dante dokázal vyvézt míč na útočnou polovinu, kde si na pravém křídle chtěl vybrat Ounase, jenomže tento záměr přečetl pozorný Pellenard.
4'
Do ní se zapojil také Lusamba, který pouze přeposílal do tandemu na Nsokiho, jenž neprošel kolem Bamby. Nice bude moci vhazovat z levé strany.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nakopávaný balón na pravou stranu, se kterým si Pellenard dokázal poradit. Nice rozjelo další útočnou kombinaci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

OGC Nice: Benítez – Atál, M. Sarr, Dante (C), Nsoki – Lusamba, Cyprien, Lees-Melou – Únás, Dolberg, Maolida.
Náhradníci: Clementia – Búdawí, Danilo, Maurice, Ganago, Lloris, Coly.

Angers SCO: Butelle – Bamba, Pavlović, Thomas, Pellenard – Santamaría – Fulgini, Bobichon, Mangani (C), Pereira Lage – Thioub.
Náhradníci: Petković – Alioui, Capelle, Manceau, Pajot, Mbock, Khaled.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Danizan.
Angers SCO

Na opačné straně stojí o poznání lépe hrající Angers, které je největším překvapením uplynulého dějství. Angers se totiž v tuto chvíli nachází na velice překvapivém třetím místě, což určitě nečekalo moc fanoušků. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě čtyřiadvacet bodů, přičemž na vedoucí PSG ztrácí propastných devět bodů. Angers v letošním ročníku prohrálo pouze ve čtyřech případech, poslední porážka se uskutečnila před více než měsícem, tehdy Angers na svém stadionu prohrálo s Brestem poměrem 0:1. Angers tak bude favoritem tohoto zajímavého zápasu.
OGC Nice

Fotbalisté Nice se po čtrnácti kolech nacházejí až na patnáctém místě tabulky, což pochopitelně znamená spodní polovinu. Nice si dalo za cíl horní patra tabulky, nicméně dosavadních sedmnáct bodů stačilo pouze na patnáctou pozici. Domácí celek tohoto zápasu se v případě vítězství může dokonce posunout až na devátou pozici, manko na tuto příčku je v tuto chvíli pouze dvoubodové. Nice ale nezažívá zrovna povedenou formu, z posledních pěti zápasů dokázalo vyhrát pouze v jediném utkání, a sice proti Reims. V posledním ligovém kole navíc nestačilo na Lyon, který na svém hřišti vyhrál 2:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu sedmé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi OGC Nice a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.