Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Toulouse - 25. srpna 2019   21:00

Paris SG
50' Choupo-Moting  • 55' Goncalves(vl.)  • 75' Choupo-Moting (Bernat) • 83' Marquinhos (Di María)
4:0
(0:0)
Paris SG
Aréola – Dagba, Marquinhos (C), A. Diallo (40. Silva), Bernat – Verratti, Gueye, Di María – Sarabia, Cavani (15. Choupo-Moting), Mbappé (66. Zagre).
Bulka – Choupo-Moting, Paredes, Kimpembe, Meunier, Silva, Zagre.
Brisard – Boudikian, Pages
Parc des Princes, Paříž
Toulouse
Reynet – Diakité, Amian, Goncalves (71. Saïd) – Moreira, I. Sangaré, Makengo, Vainqueur (60. Dossevi), Issiaga Sylla – Gradel (C) – Koulouris (60. Leya Iseka).
Goicoechea – Saïd, Boisgard, Dossevi, Leya Iseka, Sidibé, Isimat-Mirin.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 9:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:13.
Rozhodčí neměl důvod nastavovat a ukončil utkání, v němž nakonec Paris Saint-Germain přehrálo Toulouse 4:0. Vysoká výhra favorita se urodila až ve druhém poločase, v němž domácí vstřelili všechny góly. V 50. minutě se nejprve krásně prosadil Erik Choupo-Moting, jenž obehrál pětici protihráčů a přesnou střelou otevřel skóre. O pět minut později si dal smolný vlastní gól Mathieu Goncalves, který později navíc zavinil i pokutový kop. Ten sice neproměnil Ángel Di María, ale to Pařížanům vadit nemuselo. Čtvrthodiny před koncem se totiž podruhé v zápase trefil Erik Choupo-Moting a skóre zápasu uzavřel v 83. minutě po rohu Marquinhos.

Pro Paříž to však bylo takové hořko sladké vítězství. Trenér Tuchel totiž musel hned třikrát nuceně střídat. Pro zranění postupně odstoupili Cavani, Diallo a Mbappé. Dlouhodobější absence zejména Mbappého a Cavaniho by byla pro PSG samozřejmě velká ztráta.
90'
89'
Tohle už domácí překombinovali. Bernat mohl asi střílet, ale ještě chtěl nahrávat Dagbovi, jemuž adresoval nepřesný míč.
87'
Colin Dagba svým centrem pořádně vystrašil hostujícího brankáře! Míč se snesl na břevno.
86'
Právě Choupo-Motinga hledal svým centrem Sarabia. Dobře ale zapracoval Issiaga Sylla, který situaci uskákal.
85'
Hráči PSG jsou při chuti. Hlavně Erik Choupo-Moting by se ještě chtěl trefit, aby zkompletoval hattrick.
83'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Domácí se ale trefují po následném rohovém kopu! Na centr Ángela Di Maríi si naběhl MARQUINHOS a nekompromisní hlavičkou zvyšuje na rozdíl čtyři gólů.
82'
Baptiste Reynet chytá i přes čtyři obdržené góly dobře. Dagba nabídl balón před bránu Choupovi-Motingovi, jehož okradl o hattrick reflexivním zákrokem hostující gólman!
80'
Podobnou akci předvedli také hosté. Ani Wesley Saïd však hlavičkou netrefil bránu.
79'
Domácí mohli přidat další trefu. Di María odcentroval z levé strany a k hlavičce se dostal Pablo Sarabia. Ten však zamířil vedle pravé tyče.
77'
Fanoušci PSG jsou spokojeni. Jejich miláčci si už mohou zbytek duelu užít a zahrát si ještě dobrý fotbal.
75'
Reynetova snaha je marná! Domácí zvyšují na 3:0 a s největší pravděpodobností rozhodují zápas. Hráči PSG sehráli krásnou akci. Di María si počkal na náběh Juana Bernata, předal mu míč a španělský levý bek našel před bránou ERICA CHOUPO-MOTINGA, který nekompromisní ranou nedal Reynetovi šanci – 3:0. Kamerunský útočník se trefil podruhé v zápase.
74'
Brankář Reynet ještě udržel pro Toulouse malinkou naději na dobrý výsledek. Uvidíme, co na to jeho spoluhráči.
72'
Ofsajd a v něm domácí Erik Choupo-Moting.
71'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Goncalves, přichází Wesley Saïd.
71'
Ángel Di María pokutový kop neproměnil! Vystřelil k pravé tyči, ale brankář Baptiste Reynet vystihl stranu a míč vyráží!
70'
Rozhodčí se ještě šel podívat k monitoru, ovšem po rychlé kontrole své rozhodnutí potvrdil.
68'
Penalta pro domácí! Mathieu Goncalves zahrál v pokutovém území rukou.
67'
Choupo-Moting hraje velmi dobrý zápas. Na levé straně se uvolnil a na jeho prudký centr těsně nedosáhl Sarabia.
66'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Arthur Zagre.
64'
Domácí zatím pokračují v deseti. Už potřetí dnes budou muset střídat kvůli zranění.
63'
Na levé straně se marně snažil natlačit do zakončení Kilian Mbappé. Co je však pro domácí horší, že se domácí útočník chytil za stehenní sval a naznačuje, že bude muset střídat!
60'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Efthimis Koulouris, přichází Aaron Leya Iseka.
60'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází William Vainqueur, přichází Mathieu Dossevi.
58'
Sám Ángel Di María mohl faul na svou osobu potrestat. Jeho střela z přímého kopu skončila těsně vedle pravé tyče!
57'
Ibrahim Sangaré fauloval Di Maríu a dostal za to žlutou kartu.
55'
Domácí udeřili podruhé a vypadá to, že naplní roli favorita! Centr Di Maríi z levé strany tečoval patičkou Choupo-Moting a balón propadl na zadní tyč, kde byl Pablo Sarabia. Ten vracel míč před bránu a MATHIEU GONCALVES si ho nešťastně srazil do vlastní sítě.
53'
Di María by měl být v pořádku. Domácí si asi oddychli.
52'
Pozor. Na hrací ploše leží Ángel Di María. Domácí už mají dvakrát vystřídáno. To už by byla velká nepříjemnost, pokud by nemohl argentinský hráč pokračovat.
50'
Domácí konečně odemkli obranu Toulouse! ERIC CHOUPO-MOTING sice neúspěšně narážel míč Di Maríovi, ale hrací předmět se k němu odrazil zpět. A to už vzal kamerunský útočník vše na sebe, když se v obležení snad pětice hráčů soupeře promotal až do zakončení a střelou k bližší tyči otevřel skóre.
49'
Sarabia posílal míč za obranu, kde očekával Mbappého. Přihrávku však zachytili obránci Toulouse.
47'
Di María z levé strany šestnáctky odcentroval na hlavu Mbappého. Ten napoprvé hlavičkoval do obránce a napodruhé do náruče Reyneta.
46'
Hned v úvodu druhé půle zahrozil Eric Choupo-Moting. Domácí útočník to zkoušel z otočky, ovšem balón vyrazil nad břevno pozorný Reynet!
46'
V prvním poločase gól nepadl. Domácí byli aktivnějším týmem, ale nedokázali proměnit své příležitosti. Zejména v úvodu měli fotbalisté PSG drtivý tlak, ovšem hosty několikrát podržel brankář Reynet. Postupem času se osmělili i fotbalisté Toulouse, kteří se nakonec dostali do dvou zajímavých šancí, které ale skončily střelami vedle. Pařížané museli už dvakrát nuceně střídat. Pro zranění odstoupili Cavani a Diallo, což jistě nadělalo trenérovi Tuchelovi nemálo starostí.
45+2'
45+2'
Domácí hráči, ve snaze vybojovat presinkem míč, faulovali. Rozehrávat bude brankář Reynet.
45+1'
Sudí skutečně přidá dvě minuty!
45'
Z pravé strany centroval Dagba. Eric Choupo-Moting dokázal akrobaticky zakončit, ale jen do prostoru, kde stál Reynet.
44'
Blíží se závěr první půle. Nějaký ten prostoj tam ale byl, takže můžeme čekat takové 2 – 3 minuty navíc.
42'
Ošetřován byl hostující kapitán Gradel. Hráči toho využili a udělali si krátkou pauzu na občerstvení.
41'
Domácí zahrávali sérii rohových kopů. Po tom posledním vystřihl nůžky Thiago Silva, který ale mezi tyče nezamířil.
40'
Už druhé vynucené střídání domácích! Zraněného Abdoua Dialla nahradil Thiago Silva.
39'
A už zase domácí! Centr z pravé strany propadl na zadní tyč k Ángelovi Di Maríovi. Ten ale nestačil zakončit, jelikož u něho okamžitě byl brankář Reynet, jenž balón vyplácl na roh! Hostující gólman zatím chytá výtečně.
38'
Hosté přešli do rychlého protiútoku a byla z toho velká šance! Akci táhl Steven Moreira, který situaci vyřešil přihrávkou doprava na kapitána Maxe-Alaina Gradela. Ten střílel těsně vedle bližší tyče!
37'
Kilian Mbappé to zkoušel od půlící čáry! Brankář Reynet byl totiž daleko ze své brány, ovšem chytrý pokus útočníka PSG byl příliš vysoký.
36'
Kilian Mbappé se na levé straně zbavil bránících hráčů a odcentroval. Balón si stáhl ze vzduchu brankář Reynet.
34'
Gueye vyhrál ve středu hřiště hlavu a namířil balón za obranu na rozběhnutého Choupo-Motinga. Vše vyřešil rychlým vyběhnutím Baptiste Reynet.
33'
Hosté dobře brání. Přihrávka Di Maríi hledala Sarabiu, jenž byl ale pokrytý.
32'
Ángel Di María si to chtěl namířit dopředu podél brankové čáry. Nepřehrál však dvojblok Moreira – Amian.
31'
Goncalves vyvinul velkou rychlost a dokázal se dostat přes takového sprintéra, jakým je Mbappé. Vše skončilo útočným faulem domácího forvarda.
31'
Hosté teď měli poměrně volný prostor na útočení. Fotbalisté PSG totiž couvali a nepřistupovali, ale fotbalisté Toulouse se svou akcí nenaložili dobře.
29'
Z levé strany centroval Bernat. Mbappého nepustil k balónu útočník Koulouris, který zůstal po rohovém kopu na pozici bránícího hráče.
27'
Následoval rohový kop. Ten zahrával Di María, hosté se ale ubránili.
26'
Nyní posílal míč do nebezpečného prostoru Bernat. Před nabíhajícími hráči PSG zasáhl obránce Diakité.
25'
Centr, který poslal na vzdálenější tyč Pablo Sarabia, hosté odvrátili. Míč odlétl až na polovinu PSG.
24'
Pařížané opět okupují prostor před šestnáctkou soupeře. Rádi by už konečně udeřili.
22'
Dva rohové kopy Di Maríi v krátkém sledu. Hosté se dokázali ubránit a drží bezgólový stav.
21'
V pokutovém území se dostal k míči Kilian Mbappé, který z ostrého úhlu neprostřelil brankáře Reyneta. Před Di Maríou, který se chystal dorážet, pak odklidil balón ve skluzu Goncalves!
20'
Byl z toho centr, na který si nabíhal Mbappé. Francouzský reprezentant spadl na trávník, ale penalta z toho nebude.
19'
Domácí rozehrávali standardní situaci, ale sudímu se něco nelíbilo. Rozehrávku si hráči PSG musejí zopakovat.
17'
Hosté se v parku princů přeci jen rozkoukávají. Zdá se, že přestáli úvodní tlak soupeře.
15'
Edinson Cavani nebude moci pokračovat. Nahradil ho Eric Choupo-Moting.
14'
První šance hostí! William Vainqueur odcentroval z pravé strany na zadní tyč a brankář Aréola míč vyrazil k Issiagovi Syllovi. Ten ale z levé strany šestnáctky minul vzdálenější tyč brány PSG!
12'
Domácí zatím hrají v deseti. Střílený centr Juana Bernata odvrátila defenziva Toulouse.
11'
Nějaké zdravotní problémy má Edinson Cavani. Domácí útočník odešel za postranní čáru a hra zatím pokračuje bez něj.
10'
Hráči Toulouse se zatím dostali s míčem na kopačkách na útočnou polovinu snad jen jednou. Takhle určitě nemohou hrát celý zápas, pokud chtějí myslet na dobrý výsledek.
8'
K hlavičce se prodral Idrissa Gueye. Ten netrefil prostor mezi hostujícími tyčemi.
7'
Akci domácích podpořil na pravém křídle krajní obránce Dagba. Ten se snažil dávat balón před bránu a po zásahu hostující obrany z toho bude roh.
6'
Hosté se zatím jen brání. Hráči PSG chtějí napravit zaváhání z minulého kola, kdy padli na půdě Rennes.
4'
Pařížané začali velkým tlakem! Reynet musel likvidovat další pokus Kiliana Mbappého z prostoru pokutového území.
3'
Tohle už byla velká šance PSG! Kylian Mbappé si v šestnáctce zpracoval balón a pěknou střelou protáhl Reyneta. Hostující gólman předvedl výborný zákrok a podržel svůj tým.
2'
Do prvního zakončení se dostal Edinson Cavani. Hlavička uruguayského útočníka skončila nad.
1'

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dagba, Marquinhos (C), A. Diallo, Bernat – Verratti, Gueye, Di María – Sarabia, Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Bulka – Choupo-Moting, Paredes, Kimpembe, Meunier, Silva, Zagre.

Toulouse FC: Reynet – Diakité, Amian, Goncalves – Moreira, I. Sangaré, Makengo, Vainqueur, Issiaga Sylla – Gradel (C) – Koulouris.
Náhradníci: Goicoechea – Saïd, Boisgard, Dossevi, Leya Iseka, Sidibé, Isimat-Mirin.

Rozhodčí: Brisard – Boudikian, Pages.
Poslední vzájemné zápasy

Toulouse – PSG 0:1
PSG – Toulouse 1:0
PSG – Toulouse 6:2
PSG – Toulouse 0:0
Toulouse FC je na tom dokonce lépe, že domácí celek. Hosté v prvním kole remizovali 1:1 v Brestu a ve druhém hostili Dijon a byla z toho výhra 1:0. Hostující celek má tedy čtyři body a v tabulce mu zatím patří osmé místo.
Paris Saint-Germain FC je největším favoritem na zisk titulu, což je jasné. Zatím ale domácí nejsou ve své top formě a ve druhém kole už poznali hořkost porážky. PSG v prvním kole porazilo 3:0 Nimes, ale ve druhém zajíždělo do Rennes, kde po boji prohrálo 1:2. Za domácí ani dnes zřejmě nenastoupí hvězdný Neymar, jehož odchod se stále řeší.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu třetí kolo a my budeme sledovat duel mezi PSG a Toulouse. Jasným favoritem tohoto zápasu je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.