Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nice - 1. září 2019   15:00

25' Lloris(vl.)
1:2
(1:0)
Nice
63' Cyprien   • 90+2' Coly  (Nsoki)
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Morel, Maouassa (87. Hunou) – Bourigeaud, Camavinga, Grenier (76. Siliki) – Siebatcheu (76. Del Castillo), Niang.
Salin – Nyamsi, Johansson, Guitane, Hunou, Del Castillo, Siliki.
Johan Hamel – Mathieu Grosbost, Stephan Pignatelli
Roazhon Park, Rennes
Nice
Benítez – Burner, Coly, Atál (86. Nsoki), Pelmard – Lloris, Tameze, Cyprien (C), Lees-Melou – Srarfí (75. Ganago), Lusamba (75. Únás).
Clementia – Cissé, Thuram, Ganago, Guessand, Nsoki, Únás.

Skončil nám zápas mezi celky Stade Rennes a OGC Nice. Hosté vezou z venku tři body, přestože po první půli prohrávali a přestože Rennes do dnešního dne v rámci Ligue 1 nepřišlo ani o bod. První branka padla ve 25. minutě, do vlastní sítě zamířil Lloris. Po přestávce padly dvě branky. Tu první vsítil z penalty Cyprien a v úplném závěru rozhodl zápas přesným zakončením obránce Coly. Konečný výsledek je 1:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
90+5'
90+5'
Siliki pálil z velké dálky zhruba dva metry nad horní tyč.
90+4'
Tlak domácích je v závěru velký. Všechny balóny směřují do vápna.
90+2'
Nice právě vstřelilo branku!
Domácí zažívají obrovský šok a vše nasvědčuje tomu, že Nice si odveze z Rennes velmi cenné tři body. Po rohovém kopu došlo k prodloužení míče na zadní tyč, kde čekal osamocený RACINE COLY a nic mu nebránilo v tom, aby dopravil balón do sítě. 1:2.
90+1'
Do velké šance se po nákopu vpřed dostal Nsoki. Hostující hráč hlavičkoval z těsné blízkosti, ovšem domácí brankář Mendy si připsal fantastický zákrok.
90+1'
Nastavovat se bude 5 minut.
90'
Závěr zápasu je velmi nervózní na obou stranách. Vidíme velký počet faulů.
89'
Cyprien získal míč ve středu hřiště a rozhodně s ním nikam nespěchal. Nice bude chtít za každou cenu remízový stav udržet.
88'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC).
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Adrien Hunou.
87'
Závěr utkání se blíží. Domácí celek se dostane k rozehrání další standardní situace.
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Stanley Nsoki.
85'
Žlutou kartu dostává Pierre Lees-Melou (OGC Nice).
84'
Rohový kop se domácím moc nepovedl. V posledních minutách se ale Rennes tlačí častěji k pokutovému území Nice.
82'
Přízemní centr z levé strany dokázal osamocený stoper Coly odvrátit do bezpečných pozic.
81'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Stade Rennes FC).
80'
Dochází k ošetření brankáře. Hra se na chvíli pozdrží.
79'
Benítez vystartoval z brány a šel do souboje s hlavičkujícím Niangem. Oba hráči při tomto střetu inkasovali pár vzájemných ran.
78'
Mendy zasáhl proti propagační střele útočníka. Poté rychle rozehrál do pravé strany.
77'
Nyní se hraje převážně u středového kruhu. Ani jeden tým se ale s remízou dnes nechce spokojit.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází James Lea Siliki.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází Romain Del Castillo.
75'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Arnaud Lusamba, přichází Adam Únás.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Basím Srarfí, přichází Igniatius Ganago.
72'
Benítez po rohovém kopu bez problémů zasáhl a dlouhým nákopem rozehrál na své spoluhráče.
71'
Morel se protáhl po levé straně, napálil míč do obránce a vysloužil si potlesk tribun, protože následně získal pro své barvy výhodu rohu.
70'
Nice je po vyrovnávacím gólu při chuti a momentálně drží míč na svých kopačkách.
68'
Atál už je v pořádku a na levé straně zkusil zajímavou přešlapovačkou obejít soupeře. Ta se mu sice nepovedla, ale přesto zůstávají na balónu hosté.
67'
Atál dopadl na hrací plochu po jednom ze soubojů velmi ošklivě a vymodlil si faul na svou osobu.
65'
Postup útočníka Nianga vpřed zastavil ofsajd. Přesto si kanonýr neodpustil střelu. Hosté mu za to zle vyčinili.
64'
K následné šanci se dostali opět hosté. Mendy musel dávat pozor proti střele ze střední vzdálenosti.
63'
Ke značce pokutového kopu se postavil WYLAN CYPRIEN a svou střelou k tyči nedal Mendymu sebemenší šanci. Gólman domácích navíc neodhadl správnou stranu, a proto Cyprien zavěsil bez větších problémů. 1:1.
61'
Penalta pro Nice! Traoré nešetrně fauloval pronikajícího Atála a zapříčinil komplikace pro Rennes.
61'
Domácí tým se pěknou kombinací dostal až na hranici pokutového území, ale centr do vápna nepřišel.
59'
Lusamba oslovil přesnou přihrávkou Cypriena. Kapitán Nice se tlačil do zakončení, jenže v rozhodující chvíli trefil pouze obránce Morela. Tato akce byla pro hosty velmi zajímavá.
58'
Vpřed se zase hnali domácí fotbalisté. Nepřesnost je ale zastavila.
57'
Na druhé straně se kopal rohový kop, který dokázali fotbalisté Nice bez potíží odvrátit.
55'
Lusamba si znovu pohlídal ofsajd a pěkným náběhem si našel balón za obranou Rennes. Zpracování však Lusambovi nevyšlo dobře, a proto se k zakončení nedostal.
55'
Domácí trenér Stephan si za protesty vykoledoval žlutou kartu.
54'
Faulů pomalu přibývá a stav ohrožení zažívají fotbalisté Nice. Domácí budou totiž kopat přímý kop.
52'
Faitout Maouassa si navedl míč ke střele a zhruba z pětadvaceti metrů vyslal svůj projektil na bránu soupeře. Benítez zasáhnout dokázal, ale rána to byla tvrdá.
51'
Nyní je míč na polovině Rennes, ovšem pod kontrolou domácího týmu.
50'
Velkou šanci měl na hlavě stoper Da Silva. Po standardní situaci se vyšplhal do vzduchu a jen o chlup minul bližší tyč. Benítez neměl šanci reagovat.
49'
Žlutou kartu dostává Basím Srarfí (OGC Nice).
48'
Vypadalo to, že domácí půjdou do dvougólového náskoku, jenže branka kvůli útočnému faulu nakonec uznána nebyla.
47'
Srarfí se hnal po levém křídle dopředu a pokusil se o centr. Ten se mu však vůbec nepovedl a skončil v zámezí.
46'
První poločas nám skončil a domácí tým po něm vede 1:0. O jedinou branku se Rennes postaralo z rohového kopu. Míč si dopravili do brány bránící hráči Nice a branka je zatím připsána obránci Llorisovi jako vlastní. Příliš dalšího vzruchu se však nekonalo a šancí nebylo moc. Rennes hrozilo pouze ze standardních situací, zatímco hosté měli jen náznaky šancí. Snad bude druhý poločas zajímavější.
45+3'
45+2'
Maouassa přitrkl míč Mendymu do náruči a první půle za okamžik skončí.
45+1'
Morelův nadýchaný centr sice byl myšlen dobře, avšak náběh spoluhráčů nebyl úplně ideální.
45'
Nastavovat se budou 2 minuty.
44'
Domácí tým je dnes rozhodně nebezpečný ze standardních situací. Hlavičkující stoper Morel jen těsně minul horní tyč. Ve vzduchu Rennes dnes rozhodně dominuje.
44'
Traoré si pěknou kličkou vychutnal soupeře a vybojoval pro své mužstvo standardní situaci.
43'
Siebatcheu se snažil překvapit hostující obranu, jelikož všichni čekali centr, ale on se rozhodl vystřelit. Pokus to však povedený nebyl a práci s výkopem bude mít znovu brankář Benítez.
42'
Domácí tým rozhodně nikam nespěchá. Tento poločas chce v klidu dohrát do konce.
41'
Sražený střelecký pokus na druhé straně moc nebezpečí nepřinesl.
40'
Burner svůj centr z pravé strany vůbec nezvládl a na zadní tyči nenašel nikoho. Balón poté odskákal do zámezí a vhazovat aut budou hráči v červených dresech.
39'
Stále je míč v moci hostů, ale spíše to teď vypadá, že se snaží svého soupeře uspat a následně rychle udeřit.
38'
Nice chce ještě do přestávky svému soupeři pořádně zatopit a nyní se pokouší otevřít zatím dobře fungující obranu Rennes.
37'
Lees-Melou se snažil rychlou kličkou obelstít obránce, ale to se mu nepovedlo. Kdyby ano, tak by směřoval sám na Mendyho.
35'
Na druhé straně měl snadnou práci Mendy. Bez větších obtíží sebral centr z levé strany a rychle rozehrál.
34'
Grenierův nákop na útočníka byl příliš dlouhý a doputoval až do zámezí. Odkopávat bude Benítez.
33'
Lusamba se zjevil za obranou v zajímavém náběhu, avšak Mendy vystartoval z brány včas a míč zachytil do svých rukavic jako první.
32'
Coly však vybojoval míč a nyní je balón u hostujícího týmu.
31'
K další akci se domácí celek vydává po pravé straně. Siebatcheuovi míč utekl do zámezí, ale aut připadne přesto do moci domácích.
30'
Rennes má nyní zápas pevně ve svých rukou. Drží balón a snaží se vymyslet další šance.
28'
Žlutou kartu dostává Patrick Burner (OGC Nice).
25'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí se po rohovém kopu prosadili a jdou do vedení. Rohový kop byl výborně rozehrán a našel ve vápně hlavičkujícího Da Silvu. Před brankovou čárou došlo k několika tečím a vlastní branka bude zřejmě připsána GAUTIERU LLORISOVI. Melou vykopl míč až za brankovou čárou a hodinky hlavního sudího potvrdily, že gól opravdu padl. 1:0.
24'
Domácí se ale okamžitě dostali před bránu Nice a získali svůj čtvrtý rohový kop v dnešním zápase.
24'
Atál předvedl na opačné straně perfektní průnik, kterým se dostal sice do ostrého úhlu, ale přesto prověřil pozornost Mendyho. Brankář domácích si připsal první těžší zákrok.
23'
Rennes je v současné chvíli při chuti a kombinuje poblíž pokutového území Nice.
21'
Niang se dostal k dalšímu zakončení hlavou a rozhodně nyní bylo kvalitnější. Měl akorát smůlu, že trefil střed brány. Benítez udržel těžký míč v náruči a zachránil svůj celek.
19'
Po dobrém centru Atála se snažil k zakončení protlačit Lusamba. Těsně před ním však zažehnal veškeré nebezpečí obránce Rennes Da Silva.
18'
Pokračuje se dále ve hře a hosté zkouší zahrozit.
17'
Na hrací ploše dochází k ošetření Maouassy, jenž schytal tvrdý zákrok soupeře přímo do kolena.
16'
Mendy měl při rohovém kopu plné ruce práce a až napodruhé zlikvidoval nepříjemný centr. První zákrok domácího gólmana rozhodně nebyl moc jistý.
15'
Do rychlé protiakce se vydali hosté. Srarfího přihrávka byla sražena do zámezí.
14'
Grenier rozjel další akci Rennes. Přihrál na levou stranu, odkud byl vyslán centr na hranici pokutového území. Hosté se ubránili ze cenu přesné hlavičky.
13'
Do vápna Nice přiletěl přízemní centr ze strany, který nebyl odvrácen zrovna nejlépe. K dorážce se dostal Camavinga, ale rána mu rozhodně nesedla.
12'
Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale stále čekáme na nějakou vážnější příležitost.
11'
Nyní se hraje u středového kruhu. Obě mužstva nám předvedly nepřesnosti.
10'
Benjamin Bourigeaud vypálil z velké dálky. Nezamířil ale ideálně a pravou tyč z pohledu Beníteze poměrně značně minul.
10'
Atál byl faulován Morelem a hlavní arbitr si tohoto přestupku všiml.
9'
Hosté získali míč na své kopačky a pokouší se o postupný útok.
8'
Jeden z domácích hráčů se dostal k hlavičce, jenže bránu o pár centimetrů přestřelil. Odkopávat bude Benítez.
7'
Benjamin Bourigeaud sympaticky zabojoval v souboji s Colym o míč a získal pro Rennes druhý rohový kop.
7'
Nice se dostalo na polovinu soupeře a bude mít k dispozici autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
6'
Po krátkém přerušení se opět pokračuje ve hře.
5'
Začátek utkání nám nabídl několik ostrých soubojů. Kapitán hostů Cyprien nepříjemně dohrál Bourigeauda.
4'
K rychlému kontru vpřed se dostali fotbalisté Nice. Finální přihrávka ale přesná nebyla a Da Silva vše včas přečetl.
3'
Niang hlavičkoval z těsné blízkosti k tyči, zakončení ale důrazné nebylo, a proto si připsal brankář Benítez první úspěšný zákrok.
2'
Domácí tým začal utkání aktivněji. Vybojoval si hned v úvodu první rohový kop.
1'

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Morel, Maouassa – Bourigeaud, Camavinga, Grenier – Siebatcheu, Niang.
Náhradníci: Salin – Nyamsi, Johansson, Guitane, Hunou, Del Castillo, Siliki.

OGC Nice: Benítez – Burner, Coly, Atál, Pelmard – Lloris, Tameze, Cyprien (C), Lees-Melou – Srarfí, Lusamba.
Náhradníci: Clementia – Cissé, Nsoki, Únás, Guessand, Thuram, Ganago.

Rozhodčí: Johan Hamel – Mathieu Grosbost, Stephan Pignatelli.
STADE RENNES FC

Fotbalistům Rennes se úvod sezony náramně povedl. Připsali si totiž 9 bodů ve třech zápasech a dokázali porazit například také úřadujícího mistra PSG. Český brankář Tomáš Koubek sice Rennes těsně před začátkem sezony opustil, ale na výkonech defenzívy a celého mužstva tento fakt znát není. Nejlepším střelcem mužstva je útočník Niang, který zavěsil v úvodních třech duelech už dvakrát. V případě dnešní výhry se Rennes posune do čela tabulky.
OGC NICE

Nice započalo letošní ročník nejvyšší soutěže výhrou s Amiens a ve druhém kole vítězstvím na hřišti Nimes. Minulý týden ale svěřenci bývalého skvělého fotbalisty Patricka Vieiry narazili a podlehli slavnému Olympique Marseille 1:2. Skvělou formu má zatím záložník Wylan Cyprien, jenž byl z počátku přestupového období v hledáčku mnoha klubů, nakonec zůstal v Nice, a na začátku sezony vsítil už 2 branky.
Přeji vám příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z francouzské Ligue 1. Dnes budeme sledovat souboj dvou celků, kterým se úvod sezony náramně povedl. Stade Rennes FC bude dnes atakovat čelo tabulky. Hosté OGC Nice jsou momentálně na páté příčce a budou chtít bodově dorovnat svého dnešního soupeře. Zápas začíná v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.