Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Marseille - 5. února 2020   21:15

0:2
(0:1)
Marseille
7' Payet   • 86' Radonjić  (M. Sanson)
St. Etienne
Ruffier – Saliba, Perrin (C), Fofana – Debuchy (68. Honorat), Cabaye (46. Aholou), M'Vila, Bouanga – Chazrí, Diony (77. Abi), Hamouma.
Moulin – Berić, Boudebouz, Aholou, Dioussé, Honorat, Abi.
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier (90+2. Maxime López), Kamara, M. Sanson – Radonjić (89. Strootman), Benedetto (77. Germain), Payet.
Pelé – Sakaj, Maxime López, Strootman, Aké, Chauí, Germain.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.
Dnešní utkání je u konce a tři body se stěhují do Marseille. I přes dvoubrankový rozdíl ve skóre byl zápas vyrovnaný, ale domácím chyběla efektivita a někdo, kdo by dokázal vstřelit branku. Skóre zápasu otevřel chytrou střelou na přední Dimitri Payet už v sedmé minutě. Poté se na další zásah čekalo skoro osmdesát minut až se prosadil aktivní Nemanja Radonjić, který si za dnešní výkon branku určitě zasloužil, což se dá říci i o Francouzovi. Saint-Étienne příští zápas hraje 9.2. na hřišti Montpellier. Marseille si příště zahraje 8.2. doma s Toulouse.
90+5'
90+5'
Domácí Honorat si hezky narazil na pravé straně se spoluhráčem a chtěl centrovat do vápna, předtím ho nevybíravě sestřelil soupeř, píšťalku se neozvala.
90+4'
Kevin Strootman sice předvedl hezký sprint, ale na Fofanu to nestačilo, takže snažit se ještě může domácí tým.
90+3'
Vahbí Chazrí dostal míč na vápno a postrčil si míč do šestnáctky. Tam mu míč utekl a Kamara ho mohl odkopnout pryč.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Maxime López.
90+2'
Valentin Rongier byl na středu faulován Chazrím, takže se znovu přerušuje hra.
90+1'
Chazrího pokus o centr do vápna lahůdkou pro Mandandu, který míč vyboxoval na polovinu soupeře.
90+1'
Roh pro domácí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Kevin Strootman.
88'
Na míči hosté, kteří kontrolují míč, čas hraje teď pro ně.
87'
I když se zápas jen už dohrává, tak atmosféra na stadionu je výborná, domácí stále fandí.
86'
Marseille právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Marseille se zmocnila míče po chybě v domácí rozehře a následně Morgan Sanson našel na hranici vápna NEMANJU RADONJIĆE, ten si postrčil míč dopředu a pak ho poslal nechytatelně na zadní tyčku.
85'
Výbornou poziční hru ukázal Álvaro González, když zneškodnil nahrávku Chazrího.
84'
Denis Bouanga dostal míč na levou stranu vápna a rozhodl se pro střelu. Sice prostřelil protihráče, ale jeho slaboučká střela byla pro Mandandu v pohodě.
83'
Vahbí Chazrí po autu spoluhráče okamžitě posílal míč do vápna. Tam nikoho v zeleném nenašel.
82'
K míči se postavil Vahbí Chazrí, ale jeho centr do vápna pouze trefil Bouangu, od kterého míří míč mimo hrací plochu.
81'
Následuje i roh pro zelené.
81'
Dobrý obranný zákrok Sarra, bude to jen aut pro domácí.
80'
Fofana hledal křižným centrem Chazrího. Jeho centr přesný nebyl a konší v autu.
79'
Denis Bouanga dostal míč na levou stranu hřiště a přes soupeře chtěl centrovat do vápna. Soupeř však jeho centr zblokoval do autu.
78'
Vypadá to na přední stehenní sval, ale francouzský brankář se ke střídání moc nemá.
77'
Vypadá to na zranění brankáře Mandandy, který si zřejmě vlastní vinou poranil sval na pravé noze.
77'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Charles Nathan Abi.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
76'
Jean-Eudes Aholou dostal míč kousek za vápno, chytře se otočil a pálil. Jeho rána končí hodně vysoko nad brankou.
75'
Vahbí Chazrí dostal pas za obranu a postupoval na branku, rozhodčí mu však zvedl praporek.
75'
Loïc Perrin se snažil najít někoho ze spoluhráčů kolmicí. Jeho úmysl nikdo nečekal, tak míč doletěl až do zámezí.
74'
Romain Hamouma dostal míč za vápno a snažil se uvolnit. Přes několik soupeřů to však bylo doslova nemožné.
73'
Sarr nahrál Payetovi podél pravé lajny a Francouz hned centroval. Jeho centr nikoho v modrém nenašel.
72'
Na Hamoumu letěl dlouhý míč dopředu, v souboji však byl úspěšnější Amavi.
71'
Vahbí Chazrí se dostal k zakončení za vápnem. Do jeho střely na poslední chvíli přilétl Saliba a pokus zablokoval.
70'
O dlouhý nákop se pokusil Mandanda, ale Darío Benedetto souboj s domácími beky nevyhrál.
69'
Marseille stále nikam nespěchá a hraje s míčem na vlastní polovině.
69'
Další útočné snažení hostí začne od brankáře Mandandy.
68'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Franck Honorat.
68'
Následně Francouz poslal tvrdě k zemi Kamaru.
67'
Debuchy se snažil vzdušným pasem najít na pravé straně nabíhajícího spoluhráče. Míč mu však nesedl a poslal ho pouze za postranní čáru.
66'
Žlutou kartu inkasoval i domácí trenér André Villas-Boas.
65'
Žlutou kartu dostává Vahbí Chazrí (AS Saint-Étienne).
65'
Sanson se vrátil do hry a pokračuje.
64'
Z následné standardní situace centroval do vápna Payet. Hlavu nikoho z hráčů v modrých najít nedokázal.
63'
Sanson ze hřiště odešel po svých, tak se do zápasu třeba ještě vrátí.
62'
Hostující záložník stále v péči lékařů. Dnes už pokračovat nebude.
61'
Sanson se svíjí na zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře.
61'
Žlutou kartu dostává Wesley Fofana (AS Saint-Étienne).
60'
Sanson dostal nahrávku na střed hřiště, ale míč mu utekl, jeho chybu napravil Kamara.
60'
Hosté v klidu kombinují s vlastním brankářem, čas hraje pro ně.
59'
Domácí měli přímý kop z levé strany hřiště. K míči se postavil Vahbí Chazrí, nejdřív naznačil naprázdno a pak centroval do vápna. Tam našel Romaina Hamoumu, který hlavičkoval z dobré pozice jen do rukavic Mandandy.
58'
Žlutou kartu dostává Valentin Rongier (Olympique Marseille).
57'
Álvaro González má zdravotní problém a zůstává ležet na zemi ve vlastním vápně.
56'
Další Paytova nabídka pro Radonjiće nepřesná. Pro míč si došel Ruffier.
56'
Debuchy centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr byl hodně nepřesný a skončil až na tribuně.
55'
Hostující Sarr si sice pěkně obhodil soupeře u pravé lajny, ale následně mu míč odjel za čáru, takže dál nepokračuje.
55'
Romain Hamouma je na nohou, takže se může pokračovat.
54'
Sanson poslal k zemi u postranní lajny Romaina Hamoumu. Ten se zatím nezvedá.
53'
Vahbí Chazrí dostal míč na levou stranu hřiště, ale zbytečně volil složité řešení, když centroval přes celé hřiště na spoluhráče do souboje, kde byli domácí horší.
52'
Další nákop domácích nepřesný, míč skoro zdarma pro hosty.
52'
Vahbí Chazrí se postavil k praporku a centroval do vápna. Centr se mu moc nepovedl, když trefil prvního soupeře v cestě.
51'
Roh pro domácí celek.
51'
Domácí měli ještě k dispozici přímý kop z velké dálky, který centrovali do vápna. Tam ovšem kraloval Kamara.
50'
Rongier podkopl unikajícího Fofanu, může být rád, že se to obešlo bez karty.
49'
Žlutou kartu dostává Nemanja Radonjić (Olympique Marseille).
49'
Marseille v klidu kombinuje na polovině hřiště, nikam moc nespěchá.
48'
Payet znovu úřadoval na středu hřiště, kde z otočky našel Nemanje Radonjiće, který šel sám na branku. Samotného Ruffiera nakonec nepřekonal, protože netrefil branku.
48'
Fofanův dlouhý centr dopředu nikoho v zeleném nenašel. U míče hosté.
47'
Vahbí Chazrí dostal míč na prostředek hřiště, ale nic s ním neudělal, protože mu ho hned soupeř odebral.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Jean-Eudes Aholou.
46'
Druhý poločas právě začal.
Druhý poločas začne přibližně v 22:17.
První poločas je minulostí, která nabídla solidní fotbalovou podívanou a jednu branku, tu vstřelil v sedmé minutě Dimitri Payet, který všechny překvapil, když z velkého úhlu poslal míč chytře na přední tyčku. Právě Payet tvoří aktivní dvojici s Nemanjou Radonjićem, Francouz se často stahuje do středu hřiště a hledal nahrávkami Srba, který má hodně rychlé nohy. Na druhé straně se hraje hodně přes Debuchyho, kterého doplňují aktivní Denis Bouanga a Vahbí Chazrí.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 46%:54%
Střely na branku: 1:2
Rohy: 3:1
Ofsajdy: 0:0
Fauly: 4:6
45'
45'
Denis Bouanga posílal do vápna nebezpečný centr z levé strany. Pro balón si došel Mandanda a zalepil ho v rukavicích.
45'
Začíná poslední minuta prvního poločase a hosté lehce zdržují při rozehrávce autového vhazování.
44'
Následný výkop Mandandy končí jen na kopačkách domácích stoperů.
43'
Debuchy dostal míč za vápna a vystřelil. Jeho rána skončila vysoko nad brankou.
43'
Nepřesná rozehrávka Saliby končí v autu, hrát bude hostující tým.
42'
Po hlavičkovém souboji zůstal na zemi ležet Diony, který se už zvedá.
42'
Nemanja Radonjić zleva nahrával na střed pro Payeta, kterého ovšem zradilo zpracování a míč mu uskočil.
41'
Po zisku Sarra mohl jít hostující tým hned a rychle vpřed, to však nerespektoval Sanson, který brejk zdržel a následně i ukončil.
40'
Denis Bouanga z levé strany hřiště centroval do vápna. Jeho pokus ale dokázal zastavit pozorný Boubacar Kamara.
39'
Vahbí Chazrí rozehrál roh po zemi na blízko. Z následné kombinace domácí nic nevytěžili.
39'
Po rychlém brejku se k zakončení z rohu vápna dostal Diony. Mandanda jeho pokus vyrazil na roh.
38'
O podobnou věc se záhy pokoušel Saliba, ale ani on nikoho v zeleném nedokázal najít.
37'
Domácí tým se snažil dostat dopředu dlouhým nákopem od stoperů, ten však končí jen na hrudi Gonzáleze.
36'
Denis Bouanga získal na soupeři míč a mohl jít vpřed. Proti třem skluzujícím soupeřům už byl bez šance.
36'
Další centr hostů mířil do vápna, vše ale ukončil fakt, že Darío Benedetto si míč zpracoval rukou.
35'
Payet dostal míč za vápna a okamžitě někoho chtěl najít v šestnáctce. Jeho centr nikoho v modrém nenašel.
34'
Sanson posílá míč až k vlastnímu brankáři, čímž uklidňuje hru.
33'
Debuchy dostal ze středu hřiště míč doprava k lajně a chtěl postupovat vpřed, kam ho nepustil Amavi.
32'
Míč do vápna centroval Romain Hamouma, ale nikdo se k zakončení nedostal, protože se Saliba dopustil útočného faulu.
32'
31'
Payet dostal trochu prostoru na středu a hned hledal rozeběhnutého Nemanju Radonjiće. Domácí bek Fofana se dokázal poctivě vrátit.
31'
Po pravé straně se chtěl dostat dopředu Debuchy. Amavi mu to nedovolil a ještě získal aut pro svůj tým.
30'
Loïs Diony po dlouhém nákopu zřejmě ztratil orientaci, když mimo vápna hlavičkoval na branku. Jednoduchá práce pro Mandandu.
29'
Sanson se omluvil, Cabaye je na nohou, může se pokračovat.
28'
Opět na zemi Cabaye, tentokrát ho tam poslal Morgan Sanson.
28'
Vahbí Chazrí se postavil k míči a chtěl nacentrovat do vápna. To se mu vůbec nepovedlo, když míč nedokázal poslat ani do šestnáctky.
27'
Denis Bouanga se protáhl kolem levé lajny a byl stažen k zemi. Přímý kop pro domácí z levé strany.
26'
Payet hledal chytrým pasem ve vápně Benedetta. Hostující útočník se ovšem neotočil, tak o nahrávce ani nevěděl.
26'
Domácí hráči ještě u sudího požadují červenou kartu, ale ten se přesvědčit nenechal.
25'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).
24'
Míč na kopačkách domácího celku, který hraje na vlastní polovině hřiště.
23'
Nemanja Radonjić se znovu protáhl podél levé postranní lajny a mířil do šestnáctky, stopku mu vystavil skluzem Fofana a ještě vybojoval odkop od branky.
22'
Sarr se nechal obrat o míč na polovině hřiště a Vahbí Chazrí si všiml vyběhnutého Mandandy, tak to zkusil přímo na branku. Jeho překvapivé řešení končí nad brankou.
21'
Po pravé straně profrčel Romain Hamouma a jeho skákavý centr mířil na střed vápna pro nabíhajícího Chazrího. Domácí střelec na míč o kousek nedosáhl.
20'
K míči se postavil Dimitri Payet a centroval do šestnáctky. Jeho pokus se mu příliš nepovedl a pro míč si hlavou došel jeden z domácích, následně ho odhlavičkoval do bezpečí.
19'
Přímý kop pro hosty z pravé strany hřiště.
18'
Payet znovu nahrával středem hřiště a znovu hledal hrotového útočníka hostí. Tentokrát mu jeho úmysl překazil pozorný Fofana.
18'
Payet nahrávkou přes střed hřiště chtěl vysunout Benedetta. Jeho úmysl postřehl Perrin a pro míč si došel sám.
17'
Nemanja Radonjić je zatím velice aktivní. Tentokrát se uvolnil na levé straně a nabízel míč do vápna. Jeho pas ale trefil připraveného Ruffiera.
16'
Darío Benedetto už je zdravý a dostal kvalitní nahrávku za obranu, sice trochu ztratil rychlost, ale ještě stihl zakončit, jeho pokus letěl nad branku.
15'
Hra už pokračuje a Debuchy byl znovu u míče, hledal křižným pasem Chazrího. Míč ale končí v zámezí.
14'
Na zemi se svíjí hostující Darío Benedetto, toho hodně tvrdě dojel zezadu Saliba, rozhodčí si toho zřejmě nevšiml.
14'
Agilní Nemanja Radonjić vysunul napadání na Debuchyho, který se tak dostal pod nepříjemný tlak, jenž končí autem pro hosty.
13'
Následně se Saliba prezentuje nepřesným nákopem vpřed.
12'
Domácí křídelník Vahbí Chazrí se na levé straně uvolnil přes tři soupeře, bohužel nenavázal dobrou přihrávkou, takže u míče hosté.
11'
Jejich rozehrávku ovšem vystihl Mathieu Debuchy a centroval z pravé strany do vápna. Tam se nejvýš dostal Álvaro González a odhlavičkoval míč do bezpečí.
11'
Marseille kombinuje na vlastní půlce, nikam se nežene.
10'
Yohan Cabaye centroval míč někam na malé vápno, kam si pro míč došel Mandanda a vyrazil ho alespoň do relativního bezpečí.
10'
První roh zápasu pro domácí.
9'
Vahbí Chazrí dostal nepříjemný míč na levou stranu hřiště, neposlechlo ho zpracování a míč končí za čárou.
8'
Na míči je hostující tým, který hraje u vlastní branky.
7'
Hosté jdou hned po prvním pobytu na půlce soupeře do vedení. DIMITRI PAYET měl míč na levé straně vápna a hledal nějakou možnost pro nahrávku do středu, pak si ale všiml odkryté první tyče, na kterou vystřelil a míč doletěl až do sítě.
7'
K míči se pochopitelně postavil Dimitri Payet, ale jeho centr trefil jen prvního soupeře.
6'
Po zblokovaném centru Amaviho následuje první rohový kop v utkání.
6'
Yann M'Vila tvrdě zajel na středu hřiště do Dujeho Ćaleta-Cara, který se nachází v bolestech na trávníku.
5'
Hosté se mohli poprvé dostat dopředu, jenomže Nemanja Radonjić přišel o míč na pravém křídle.
4'
Nepřesnost v hostující rozehrávce mohla poslat dopředu domácí, ale Debuchy neudržel míč na hrací ploše.
3'
Domácí to zkoušeli dlouhým nákopem vpřed. Rychlonohý Romain Hamouma ovšem míč na hrací ploše nestihl.
2'
Mathieu Debuchy našel autovým vhazováním z pravé strany Dionyho, který ale v souboj s hostujícím bekem o míč přišel.
2'
Následně rozehrával od své branky Mandanda, jeho výkop skončil za autovou čárou.
1'
Domácí tým šel ihned dopředu, ale Dionyho neposlechlo zpracování.
1'
Důvodem zpoždění by měly být divácké nepokoje. Start je stále plánován na 21:15.
Lehké zpoždění, zápas začne o 15 minut později, tedy v 21:15.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Saliba, Perrin (C), Fofana – Cabaye, M'Vila – Bouanga, Chazrí, Hamouma – Diony.
Náhradníci: Moulin – Berić, Boudebouz, Aholou, Dioussé, Honorat, Abi.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara, M. Sanson – Radonjić, Benedetto, Payet.
Náhradníci: Pelé – Sakaj, Maxime López, Strootman, Aké, Chauí, Germain..
Olympique Marseille

Naopak Marseille je na druhém místě, před ní je jen PSG, které získalo o 12 bodů víc. Marseille získala 43 bodů v dvaadvaceti zápasech nejvyšší soutěže, vstřelila 30 branek a jen 21 inkasovala. Nejlepší střelec týmu je argentinský útočník Dario Benedetto, který dal sedm branek. Marseille v posledním ligovém zápase jen remizovala na hřišti Bordeaux 0:0. Předtím hrál tým trenéra Villase-Boase pohár, kde porazil na domácím hřišti Štrasburk 3:1, trefili se Sarr, Payet a Kamara.

Poslední tři zápasy

Bordeaux VS. Marseille 0:0
Marseille VS. Štrasburk 3:1
Marseille VS. Angers 0:0
AS Saint-Étienne

Tradiční celek francouzské nejvyšší soutěže je aktuálně na 15. místě Ligue 1. Za 22 zápasů získal 28 bodů, když vstřelil 25 branek a o deset víc jich inkasoval. Nejlepším střelcem týmu je Gaboňan Denis Bouanga, který se trefil letos šestkrát a další tři branky připravil. Hráče Saint-Étienne dělí od sestupového pásma 9 bodů, 18. Amiens má 19 bodů. Saint-Étienne v posledním zápase prohrálo v Métách 3:1, jedinou branku týmu vstřelil Hamouma.

2018 Marseille VS. Saint-Étienne 0:1
Zdravím všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže. V rámci 23. kola Ligue 1 se utkají týmy Saint-Étienne a Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.