Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Nice - 4. prosince 2019   19:00

St. Etienne
11' Bouanga  • 38' Hamouma (Honorat) • 40' Fofana (Bouanga) • 58' Bouanga (Hamouma)
4:1
(3:1)
Nice
15' Dolberg
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Trauco – Aholou (82. Boudebouz), M. Camara – Honorat, Hamouma, Bouanga (73. Diony) – Berić (59. M'Vila).
Moulin – Boudebouz, Diony, Correia, Moukoudi, M'Vila, Sissoko.
Leonard – Lang, Hebrard
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Nice
Benítez – Atál (56. Burner), M. Sarr, Lloris, Coly – Lusamba (65. Ganago), Cyprien (C), Lees-Melou – Maurice (78. Thuram), Dolberg, Maolida.
Clementia – Danilo, Búdawí, Burner, Ganago, Nsoki, Thuram.

Je dobojováno! Po nesmírně atraktivní první půli šla úroveň a atraktivity hry rapidně dolů. Velkou roli v tom sehrála situace z osmapadesáté minuty, kdy Bouanga ze standardní situace zvýšil už na 4:1 a poslední půlhodina se tak dohrávala už jen z nutnosti. Nice tedy prohrálo šestý ligový zápas na hřišti soupeře za sebou a propadlo se až na čtrnácté místo. St. Étienne naopak doma bodovalo v osmém soutěžním zápase vřadě a posunulo se na páté místo se ztrátou jediného bodu na třetí Bordeaux.
90+3'
90+2'
Dolberg dostal míč za obranu, jenže v těžkém úhlu nedal do střely levačkou takřka žádnou razanci, což znamenalo rutinní zásah pro Ruffiera.
90+1'
Cyprienovi se vůbec nepovedl centr z hloubi pole, který neplánovaně doplachtil do náruče Ruffiera.
90'
Také ve druhé půli se nastavují tři minuty.
89'
Boudebouz dal míč pod sebe na M´Vilu, jehož střelu Benítez jenom vyrazil a Diony už to měl při dorážce jednoduché. Radost z gólu se ale konala jen zlomek vteřiny, pomezní viděl ofsajd.
88'
Žlutou kartu dostává Loïs Diony (AS Saint-Étienne).
86'
Dionyho drobný faul ve středu hřiště. Balón tak znovu spadá do držení Nice, které se sympaticky snaží alespoň snížit.
84'
Saint-Étienne závěr zápasu dost vypouští. Cyprienova křižná střela bez přípravy však prosvištěla kolem pravé tyče domácí branky.
83'
Kasper Dálberg sice skóroval, ale jinak hraje hodně slabé utkání. Nyní byl těsně bránícím soupeřem vytlačen až do hloubi pole a tam míč skončil v autu.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Ryad Boudebouz.
82'
Žlutou kartu dostává Patrick Burner (OGC Nice).
81'
Nechytatelné přenesení hry na levou stranu, kde si marně nabíhal Maolida. Vypadá to, že se posledních deset minut odehraje už jen z povinnosti.
80'
Nice je na míči stále častěji, ale do šancí se prakticky vůbec nedostává. Maolidův centr zleva nikoho z hostů nenašel.
78'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude Maurice, přichází Khéphren Thuram.
77'
Lees-Melou trochu prováhal šanci na centr z levé strany, který jeden z domácích obránců odrazil do zámezí. Následný roh domácí opět vyřešili.
76'
Nakonec hosté rozehrávali hned dvakrát, ale ani v jednom případě nenadělali před Ruffierem sebemenší paseku. .
75'
Ganagova střela z větší dálky byla ztečovaná na rohový kop.
74'
Před Honoratem se zčistajasna otevřela hostující obrana, ovšem střelou zpoza pokutového území trefil jen poslední překážku v černočerveném dresu.
73'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Loïs Diony.
72'
Cyprien nedal dobrou přihrávku na Ganaga a z náznaku přečíslení tak nebylo zhola nic. Netrvalo však dlouho a domácí balón ztratili.
71'
Hosté kontrolují míč, ale děje se tak pouze v klidném středu hřiště, kde Saint-Étienne pomalu aktivuje nepříjemné napadání.
69'
V posledních minutách se hra dost uklidnila. Po gólu 4:1 všichni asi tuší, že Nice s tímto zápasem už nemůže nic udělat.
68'
Podobná nepřesnost také na druhé straně. Myziane Maolida neměl šanci chytit přetaženou přihrávku do křídla, která zmizela za koncovou čáru.
67'
Hráči Saint-Étienne si trochu koledovali při riskantní rozehrávce. S míčem se nakonec dostali do bezpečí, ale Bouanga vše pokazil přihrávkou do autu.
65'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Arnaud Lusamba, přichází Igniatius Ganago.
64'
Hosté budou za malou chvíli podruhé střídat. Od trenéra Vieiry dostává poslední pokyny útočník Igniatius Ganago.
63'
Z necelých třiceti metrů to opět zkoušel Cyprien, ovšem míč proletěl nějaký metr vedle Ruffierovy pravé tyče. Zdramatizování zápasu zůstává v nedohlednu.
62'
Lees-Melou zůstal volný na levé straně. Dolberga svou přihrávkou zahnal až ke koncové čáře, nicméně sudí dopískl faul na prvně jmenovaného.
61'
Držení míče: 50% – 50%.
60'
Maolida zkazil přihrávku z levého křídla. Lloris pak neudržel nervy na uzdě a za dohrání Hamoumy vyfasoval žlutou kartu.
59'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Yann M'Vila.
58'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Ještě před hodinou hry je definitivně rozhodnuto! Znovu se domácí prosadili ze standardní situace, když Hamouma zprava odcentroval a trestuhodně volný DENIS BOUANGA parádně uklidil míč k pravé tyči Benítezovy branky.
57'
Lees-Melou neudržel míč na hranici vápna. Domácí rychle otočili hru a Hamouma si ve zbrzděné akci alespoň došel pro faul Colyho.
56'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Patrick Burner.
54'
Domácí se snadno a rychle dostali k rohového kopu, ze kterého nic nebezpečného vzniknout ani nemohlo, protože byl pískán útočný faul na Cypriena.
53'
Maolida si v souboji s Camarou pomohl faulem. Domácí pak chybovali v rozehrávce, ale všechno rychle napravil Loïc Perrin.
52'
Berić potáhl balón po pravé straně a z křídelního prostoru po zemi přihrál na Bouangu. Ten je asi rád, že je máván ofsajd, protože zblízka branku netrefil.
51'
Hamouma roztáhl hru doleva, Bouanga Beníteze ale nepropálil a musí si vystačit se získaným rohovým kopem.
49'
Stéphane Ruffier tak dlouho otálel s provedením odkopu od branky, až si vykoledoval napomenutí žlutou kartou.
49'
Bouanga kousek před vápnem zahrál rukou a nabídl Nice nebezpečný přímý kop. Ten zrealizoval Cyprinen a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
48'
Lees-Melou byl ve vápně zakřižován a míč mu byl upálen na roh, který si Coly ještě jednou zopakuje, protože lehce zraněný Aholou vrátil míč za koncovou čáru.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme se rozhodně nenudili. Hráči Nice si kvůli ruce Atála brzy zavařili, nicméně na proměněnou penaltu Bouangy dokázal hned vzápětí zareagovat dorážející Dolberg. Bouanga a Lees-Melou další šance nevyužili, Hamouma svůj únik už ano a po rohovém kopu navíc skóroval i Fofana, takže Saint-Étienne disponuje solidním náskokem 3:1.
45+3'
45+3'
Atálův centr dvojice domácích obránců nešikovně odvrátila na Cypriena, který minimálně počtvrté napřáhl z větší vzdálenosti, ale pravačkou tentokrát hodně minul.
45+2'
Maolidův centr z levého kraje domácí obrana bez potíží zlikvidovala. Hosté se na startu další akce nachází v hloubi vlastní poloviny.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Robert Berić otočil hru doleva, kde byl úplně volný Bouanga, ovšem Benítez si s jeho nepovedeným centrem jednoduše poradil.
44'
Saint-Étienne se při hostující rozehrávce nezvykle zatáhlo do hlubokého bloku. Nice o balón ale přišlo a vhazovat bude moci Debuchy.
43'
V tomto případě si mohli hostující hráči i fanoušci oddechnout.. Bouanga během přímého kopu příliš podebral balón a nasměroval ho několik metrů nad Benítezovu branku.
42'
Maolida vrátil míč mimo pokutové území, ovšem Cyprien napálil jen Mahdiho Camaru. Následný rychlý brejk vyřešil Atál jasným faulem na aktivního Hamoumu.
40'
Dva inkasované góly v rozmezí několika desítek vteřin dostávají Nice do velice prekérní situace! Bouanga famózním centrem od rohového praporku posadil míč na hlavu neustráženého WESLEYHO FOFANY a ten ho precizní střelou uklidil k vzdálenější tyči.
39'
Berićovi hrubě nesedla střela z pěti metrů. Míč si ještě doběhl Trauco, ale jeden z hostujících obránců jeho centr odvrátil na roh.
38'
Domácí v osmatřicáté minutě znovu vedou! Klíčovou roli sehrál Franck Honorat, který ve středu hřiště obral o balón Sarra a skvělou kolmicí vyslal do úniku ROMAINA HAMOUMU, jehož střelu Benítez skokem k levé tyči nezastavil.
37'
Mathieu Debuchy úplně nestíhal Colyho, který si troufl na těžkou střelu z ostrého úhlu, ale zleva ve finále prostor branky netrefil.
36'
Wylan Cyprien nepochopil dostatečně rychle narážečku Dolberga, pro míč si došel Ruffier a situaci tentokrát uklidnil.
35'
Nakonec se domácí šikovným způsobem prokombinovali až ke střele z pokutového území. Křižný pokus Hamoumy však postrádal dost přesnosti.
34'
Oba týmy si navzájem nedávají příliš klidu a času na postupnou rozehrávku. Teď mají s přechodovou fázi drobné potíže hráči Saint-Étienne.
33'
Dolberg dostal míč do běhu. Zleva se snažil přenést hru na druhou stranu, jenže Maolida nešikovným zákrokem prudkou nahrávku do místa určení nepustil.
32'
Tentokrát si domácí gólman nebyl jistý při hře nohama, ale Arnaud Lusamba na pravé straně balón v domácí prospěch neudržel.
31'
Držení míče: 54% – 46%.
30'
Málem se opakovala situace, která předcházela prvnímu gólu Nice! Ruffier znovu hodně podcenil Cyprienovu střelu zpoza vápna a měl obrovské štěstí, že Les-Melou při dorážce zleva trestuhodně minul.
29'
Další minela hostů ve středu hřiště. St. Étienne o balón také rychle přišlo a pak muselo blokem likvidovat brejk Maolidy.
28'
Júsuf Atál si vedle vlastního vápna kryl balón před Denise Bouangou a ochotně si docouval až pro odpískání faulu.
27'
Nařízený rohový kop tradičně rozehrál Trauco, ale pro muže v zelenobílých dresech se k ničemu dalšímu tentokrát nedostali.
26'
Nice se vymstila zdlouhavá rozehrávka, která skončila lacinou ztrátou míče po přihrávce Dolberga. Rychlou protiakci domácího týmu zakončil po efektním zaseknutí na rohu vápna Bouanga, jenomže Bentítez jeho technickou střelu skokem k levé tyči vyrazil.
25'
Romain Hamouma z rohu šestnáctky podle očekávání odcentroval, ovšem Fofanova hlavička se mezi tři tyče Benítezovy brány nevešla.
24'
Pierre Lees-Melou se hodně zlobil, že mu byl odpískán faul za podražení Honorata, a za své protesty si dokonce vysloužil žlutou kartu.
22'
Domácí ztratili míč po vhazování Trauca. Opal platil o Dolbergovi, jehož plazivá střela zpoza vápna ale proletěla hodně vedle levé tyče Ruffierovy branky.
21'
Dolberg z jedničky prodlužoval Mauriceho přihrávku za sebe, jenže další z hostů byl hraničním zákrokem od balónu rychle odstaven.
20'
Neadresný nákop si Trauco před domácím vápnem pohlídal, balón s přehledem posunul až k brankáři Ruffierovi, který určitě má v hlavě svůj špatný zákrok zpřed malé chvíle.
19'
Miguel Trauco svým centrem zleva nic moc nevymyslel, domácí fotbalisté se vrátili s balónem do klidného středu hřiště.
18'
Opět Debuchy posílal centr z pravého křídla, nicméně před Berićem hlavou zasáhl Malang Sarr.
17'
Debuchyho centr vyletěl mimo hrací plochu. Na programu dne bude odkop od branky Waltera Beníteze.
15'
Nice právě vstřelilo branku!
Domácí radost netrvala dlouho! Inkasovaný gól jde rozhodně na vrub Ruffiera, který dost nešikovně vyrazil Cyprienovu střelu z přímého kopu a dorážející KASPER DOLBERG rutinně dorazil balón do sítě. Všemu předcházel Aholouův faul na Maurice.
14'
V souboji dvou dvacítek Atál na hranici vlastního vápna poslal na zem Bouangu, ovšem hlavní arbitr zůstal ledově klidný.
14'
Dolberg na úrovni bližší tyče centr v pohodě odehrál do bezpečí, nicméně domácí útočnou akci tím ještě rozhodně neukončil.
13'
Bouanga zaútočil do nezformované obrany. Míč rozdal Hamoumovi, jehož centr z levé strany Lloris zneškodnil na rohový kop.
11'
Domácí se dostávají do vedení! Míč si na penaltový bod postavil DENIS BOUANGA a střelou ze svého pohledu k levé tyči nedal Benítezovi sebemenší šanci na zákrok.
9'
Je to tak! St. Étienne bude v desáté minutě kopat penaltu za jasnou ruku ve vápně od Júsufa Atála.
8'
Hlavní rozhodčí dostal pokyn od kolegů u videa a půjde se na Atálovu ruku podívat k obrazovce. Tohle určitě bude pokutový kop.
7'
Debuchyho centr z pravé strany skončil u Beriće a ten ve stoprocentní šanci vůbec netrefil branku! Domácí ale asi dostanou i druhou šanci, chvíli předtím ve vápně zahrál rukou Atál.
6'
Nice se po centru z levé strany s přehledem ubránilo a o malou chvíli později nenechalo domácí hráče posunout se s míčem na útočnou polovinu.
5'
Malang Sarr udělal velkou chybu v rozehrávce, ale důrazným zákrokem na Hamoumu situaci napravil. Následuje jenom roh.
4'
Wylan Cyprien se ve středovém kruhu srazil s Aholouem a zatím se hodně ztěžka vrací zpět na nohy.
3'
Mathieu Debuchy si poradil s dlouhým nákopem a malou domů prodloužil balón až k hostujícímu brankáři Benítezovi.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v zelenobílých, zatímco hosté v červenočerných dresech.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Trauco – Aholou, M. Camara – Honorat, Hamouma, Bouanga – Berić.
Náhradníci: Moulin – Boudebouz, Diony, Correia, Moukoudi, M'Vila, Sissoko.

OGC Nice: Benítez – Atál, M. Sarr, Lloris, Coly – Lusamba, Cyprien (C), Lees-Melou – Maurice, Dolberg, Maolida.
Náhradníci: Clementia – Danilo, Búdawí, Burner, Ganago, Nsoki, Thuram.

OGC Nice

Hosté přicestovali v roli outsidera, a to zejména kvůli své nedávné formě na hřištích soupeřů. Z pěti posledních výjezdů Nice nezískalo jediný bod a vzniklé ztráty alespoň částečně několikrát napravovalo na svém hřišti, kde před pár dny slavilo vítězství 3:1 nad třetím týmem tabulky z Angers. V našlapané tabulce je Nice se ziskem dvaceti bodů až dvanácté, nicméně ztrácí pouhé tři body na čtvrté místo patřící Montpellier. Mužstvo hlavního kouče Patricka Vieiry disponuje negativním skóre 20:22, o pozici nejlepšího střelce se dělí čtyřgóloví Wylan Cyprien a Kasper Dolberg.
AS Saint-Étienne

Domácí celek v posledních dvou kolech nevyužil možnost dostat se na příčky zaručující postup v evropských pohárech. Saint-Étienne před vlastním publikem nejprve remizovalo 0:0 s Montpellier a před pár dny si přivezlo z půdy Rennes porážku 1:2, když rozhodující gól dostalo až ve čtyřiadevadesáté minutě. Po nekompletních patnácti kolech se „Les Verts“ nachází na devátém místě, z něhož ztrácí jen dva body na třetí Angers, ale zároveň je dělí jen dva body od patnáctého Brestu. Nejlepším střelcem je gabonský útočník Denis Bouanga, který se postaral o pět z šestnácti branek svého týmu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestnáctého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Saint-Étienne a Nice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.