Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lille - 23. května 2021   21:00

90+2' Fulgini
1:2
(0:2)
Lille
10' David  (Sanches) • 45+1' B. Yılmaz
Angers
Bernardoni – Manceau, Pavlović, Thomas (C), Capelle (81. Cho) – Bobichon, Mangani – Cabot (57. Thioub), Fulgini, Pereira Lage (57. Doumbia) – Diony (67. Bahoken).
Butelle – Ebosse, Doumbia, Mouanga, Taiby, Al Milálí, Thioub, Cho, Bahoken.
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Stade Raymond Kopa, Angers
Lille
Maignan – Çelik, Djaló, Botman, Reinildo – Sanches (81. Araújo), André (C), Soumaré, Yazıcı (67. Bamba) – David (90+2. Ikoné), B. Yılmaz (81. Xeka).
Karnezis – Xeka, Araújo, Weah, D. Bradarić, Bamba, Ikoné, Lihadji, Pied.

S konstatováním, že francouzský fotbal má nové mistry, kterými jsou hráči Lille, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera nebo dobrou noc.
Sledovali jsme utkání dvou tváří! V prvním poločase bylo Lille lepším celkem a zaznamenalo obě své trefy. Ovšem po změně stran bylo u míče Angers, které dlouhou tlačilo na pilu, ale gól dlouho nepřicházel. Trefa přišla až v nastaveném čase, kdy se hlavou prosadil Angelo Fulgini. Ovšem na vyrovnání už bylo pozdě, a tak mohly propuknout mistrovské oslavy dog.
Po deseti letech se Lille raduje z mistrovského poháru! Hostující mužstvo bylo celou soutěž před velkým favoritem a teď už se může radovat. Ještě připomínám, že trofej se dnes udělovat nebude, vedení francouzského fotbalu zřejmě bude čekat, až na oslavy budou moci dorazit nějací fanoušci!
90+3'
90+2'
Angers právě vstřelilo branku!
Snížení opravdu přichází, ale drama už se konat nebude! Centr z pravé strany přizvedl Benjamin André, a tak se k hlavičce dostal ANGELO FULGINI, jenž balon uklidil k pravé tyči – 1:2!
90+2'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Jonathan Ikoné.
90+1'
Nastavují se poslední dvě minuty, následně propukne obrovská radost Lille! Končí tak nadvláda PSG ve francouzské nejvyšší soutěži.
90'
Poslední minuta normální hrací doby. Režie se neustále už vrací na hostující střídačku, kde je velmi aktivní a usměvavý Yusuf Yazıcı.
87'
Na střídačce Lille už se chystají oslavy titulu, k hrací ploše přicházejí i hráči, kteří nebyli nominováni k zápasu, nebo nehráli pro karetní potrestání.
86'
Další centr poslal před branku Thomas Mangani, který nenašel žádného spoluhráče. Naopak se z branky vydal Mike Maignan, jenž si míč ze vzduchu sebral.
85'
Angers by si za dnešní střetnutí jistě zasloužilo alespoň čestný zásah. Ovšem další pas neprošel do šestnáctky. Následně si kamera vybrala Buraka Yılmaze, jenž už se usmívá!
84'
Centr z pravé strany mířil k penaltovému puntíku, kde se už dávno hlásil Mohamed-Ali Cho. Jeho hlavička ale byla nepřesná a zamířila daleko vedle levé tyče.
82'
Burak Yılmaz je velmi rozzlobený, jelikož byl vystřídán a chtěl zápas dohrát. Nejlepšího střelce přiběhl uklidňovat další Turek Yusuf Yazıcı.
81'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Mohamed-Ali Cho.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Xeka.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Luiz Araújo.
80'
Angers vybojovalo přímý kop z dobré pozice a zasloužilo by si alespoň snížit. K rozehrání přispěchal Thomas Mangani, jehož pokus mířil jen vysoko nad bránu.
79'
K rozehrání standardní situace se postavil Antonin Bobichon, jenž točil míč na zadní tyč, kde se nacházel Mateo Pavlović. Ovšem z branky vystartoval Mike Maignan, jenž zboural soupeře a míc navíc vyboxoval.
78'
Angelo Fulgini si dal míč kolem svého strážce, který se po něm ohnal a zastavil ho. Dalším potrestaným hráčem je tak Zeki Çelik (Lille).
77'
Hostující mužstvo drží balon na kopačkách, ovšem postupovat dopředu nehodlají. Alespoň nemají kam pospíchat, vždyť oslavy titulu se už blíží.
75'
Tak přeci přichází žlutá karta na řadu a vidí ji Renato Sanches (Lille), který okopával zezadu Antonina Bobichona. Už jsem myslel, že rozhodčí zapomněl karty v šatně!
75'
Benjamin André vytáhl zákrok za hranicí pravidel, když poslal k zemi Angela Fulginiho. Hlavní rozhodčí se zřejmě rozhodl, že dnes žluté karty nebude udělovat.
74'
Lille ve druhém poločase přestalo hrát a téměř neustále se brání. Před jeho branku přišli dva centry z pravé strany, ovšem oba byly obránci pokryty.
73'
Za pokutovým územím se nacházel Angelo Fulgini, jehož pokus mířil pod břevno. Ovšem Mike Maignan se natáhl a míč rukou přizvedl nad branku. Následný centr rozehrával Antonin Bobichon, avšak spoluhráče před brankou nenašel.
72'
Thomas Mangani se pokoušel o přihrávku do šestnáctky, která ale neprošla. Ovšem Angers se snažilo otočit hru na pravou stranu, jenomže pas byl nepřesný a skončil za postranní čárou.
70'
Dvacet minut dělí Lille od ligového titulu! Bohužel dnes se trofej ale předávat nebude.
69'
Do šestnáctky si naběhl Pierrick Capelle, jehož zakončení bylo nepřesné. Po chvíli v šestnáctce stál Angelo Fulgini, do něhož vlétl Zeki Çelik, avšak pokutový kop se pískat nebude.
68'
Utkání rychle plyne a Lille je stále ve dvoubrankovém vedení. Dogy tak dál žijí svou pohádku a na jejím konci je titul pro mistra Ligue 1!
67'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Jonathan Bamba.
66'
Zeki Çelik nejprve zachytil přihrávku soupeře, ale následně míč jen odevzdal. Přihrávku převzal na hranici vápna Loïs Diony, který se nejprve otočil do soupeře a následně i fauloval.
64'
Benjamin André zastavil akci soupeře, kterému daroval další standardní situaci. Centr byl zatočen na zadní tyč, kde se nenacházel nikdo v černobílém dresu. Za malou chvíli přijde na trávník Jonathan Bamba (Lille).
63'
K míči přispěchal Antonin Bobichon, který našel hlavu spoluhráče. Do vzduchu se pověsil Mateo Pavlović, jehož zakončení zamířilo nad břevno!
62'
Angers rozehrávalo v krátkém sledu hned dva rohové kop, ale ani jeden k dalšímu zakončení nevedl. Po chvíli rukou zahrál Benjamin André, a tak domácí budou rozehrávat standardní situaci!
61'
Krásnou přihrávku směřoval do šestnáctky Thomas Mangani, na její pravé straně se nacházel Angelo Fulgini, jehož pokus mířil k první tyči. Mike Maignan byl na správném místě a zakončení vyrazil na roh!
59'
Jonathan David může být rád, že není prvním potrestaným hráčem zápasu. Hostující útočník ztratil míč a unikajícího soupeře pak zastavil zatažením za ruku, tady se jednoznačně mělo žlutit.
58'
Krásná přihrávka opět mířila na levou stranu pokutového území, kam si nabíhal Burak Yılmaz. Jenomže do skluzu se položil Romain Thomas, který akci čistým způsobem zamezil.
57'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Sada Thioub.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Souleyman Doumbia.
57'
Aspirant na titul drží míč na vlastní polovině a po chvíli letěl pas na pravou stranu, kde se pohyboval Renato Sanches. Ovšem tento míč by nestihl ani nejrychlejší sprinter planety!
55'
Renato Sanches hraje skvělé utkání, neustále je v pohybu a vymýšlí těžké přihrávky. Tentokrát chtěl za obranu vysunout Jonathana Davida, ale ve skluzu zasáhl obránce.
54'
Na pravé straně šestnáctky se nacházel pětatřicetiletý Burak Yılmaz, který viděl před branku nabíhajícího Renate Sanchese. Ovšem míč šel blízko brankáři, který akci překazil.
53'
Nestranný fanoušek by si jistě přál branku domácího mužstva, jenomže Angers je směrem dopředu jalové. Hráčům totiž v předfinální fázi chybí větší kvalita.
52'
Domácí mužstvo rozehrávalo rohový kop, který byl zahrán velmi špatně. Angers se místo centru přinutilo k přihrávce až na vlastního brankáře, zahozená příležitost – bohužel ...
51'
Akci favorita zastavil Vincent Manceau, který si dopředu netroufl, a tak přihrávka mířila zpátky. Angers následně odcentrovalo ze strany, avšak Benjamin André byl na správném místě.
50'
Padesát minut hry je minulostí a ve druhém poločase jsme toho moc zajímavého neviděli. Lille se usadilo na útočné poloviny, kde hledá další recept na překonání soupeřovy obrany.
49'
Angers se opět nachází na útočné polovině a snaží se s výsledkem zápasu něco udělat. Angelo Fulgini vysunul na pravou stranu vápna Loïse Dionyho, který mu balon vrátil. Ovšem k vidění bylo další nepřesné zakončení.
47'
Domácímu celku první útočná akce nevyšlo, což platilo také o soupeři, a tak se na druhou stranu vydal Renato Sanches, který se dostal před soupeře. Ovšem z pravé části šestnáctky zamířil jen vedle branky.
46'
Sledovali jsme vyrovnané střetnutí, ve kterém se Lille dostalo rychle do vedení, když se prosadil Jonathan David, který v závěru vybojoval ještě pokutový kop. Klid na kopačky favorita tak dal Burak Yılmaz. Angers je často u míče, jenomže chybí mu moment překvapení. Troufám si říct, že si dogy jsou pro titul a ukončí nadvládu PSG!
45+2'
45+1'
Lille právě vstřelilo branku!
Cesta za titulem pokračuje! K pokutovému kopu se postavil nejlepší střelec týmu, který ji nekopl nikterak dobře, ovšem domácí brankář se vydal na druhou stranu, a tak je BURAK YILMAZ hrdinou okamžiku a jednou z hlavních postav tohoto celku!
45'
Jonathan David se štěstím získal míč a pokračoval do šestnáctky, kde proti němu vystartoval brankář. Paul Bernardoni se snažil stáhnout ruce, aby soupeře netrefil, což se mu ale nepovedlo!
45'
Pokutový kop pro Lille!
44'
Jimmy Cabot postupoval ze strany na střed hrací plochy, kde předvedl ale lacinou ztrátu. Balonu se chopil Renato Sanches, avšak Lille rozhodně nebude spěchat.
43'
Domácí mužstvo se aktuálně zlobilo na rozhodnutí sudího, který ponechal zákrok na hranici vápna bez povšimnutí. Angers se dožadovalo odpískání přímého kopu, jenomže marně.
41'
U postranní čáry si neporozuměli Jonathan David a Renato Sanches. První jmenovaný čekal, že náběh spoluhráče bude pokračovat, což se nestalo a přišla další laciná ztráta míče.
40'
Jdeme do poslední pětiminutovky prvního poločasu, v němž je zatím úspěšnější aspirant na titul. Angers neprošlo do šestnáctky, a tak hru otočil Yusuf Yazıcı, jenž počkal na doplnění od spoluhráčů.
39'
Po inkasované brance domácí celek výrazně zlepšil svou hru a stále častěji se nachází na útočné polovině. Ovšem moc střeleckých pokusů jsme od Angers neviděli.
37'
PSG právě střelilo branku, což pro Lille v tuto chvíli vůbec nic neznamená! Ovšem vedoucí celek Ligue 1 nesmí inkasovat.
36'
Renato Sanches se pokoušel o pas za obranu, který mu moc nevyšel. Míč totiž z jeho kopačky mířil přímo na domácího brankáře, jenž dlouhým nákopem pozdravil kolegu na druhé straně hrací plochy.
35'
K rohovému praporku přispěchal Yusuf Yazıcı, který poslal centr jen na první tyčku, odkud byl míč poslán do bezpečných míst. Ovšem hraje zase Lille, které kombinuje kolem středového kruhu.
34'
Angers se snažilo vylákat soupeře z bloku, ovšem znovu byla k vidění nepřesná přihrávka. Na pravé straně míč nejprve ztratil Zeki Çelik, který poté vybojoval rohový kop.
33'
Na pravé straně mel dost prostoru Vincent Manceau, který nezvládl zpracování. Balonu se chopil Yusuf Yazıcı, jehož nedovoleně poslal na zelený pažit Jimmy Cabot.
32'
Lille se dlouhou dobu nenacházelo na útočné polovině a spíše se brání, ovšem Angers toho zatím nedokáže využít, i když často kombinuje na útočné polovině.
30'
Boubakary Soumaré ztratil míč, a tak se domácí vrátili na útočnou polovinu. Na pravé straně se nacházel Jimmy Cabot, jehož dovoleným způsobem obral Reinildo.
29'
Angers zvyšuje držení míče, když znovu kombinuje na útočné polovině. Ovšem ve hře domácího mužstva zatím schází moment překvapení a také střelecké pokusy.
28'
Domácí hráči dlouhou dobu kombinují na obranné polovině, kde je soupeř velmi dobře napadal. Po chvíli se Angers přesunulo na útočnou polovinu, kde si nerozuměli Jimmy Cabot a Vincent Manceau.
27'
Pěkná akce hostujícího celku nekončí dalším gólem! Na pravé straně šestnáctky se nacházel Burak Yılmaz, který se snažil přihrát na zadní tyč, kde se pohyboval Burak Yılmaz. Obrana Angers míč pohlídala, ale vzápětí byl stejně odpískán ofsajd!
25'
Mateo Pavlović zatím hraje spolehlivě, když si pohlídal náběh tureckého soupeře. Zatím sledujeme velmi vyrovnané střetnutí.
24'
Další akce hostujícího celku skončila na pravé straně, na druhou stranu se s míčem pak vydal Pierrick Capelle, jenž neprošel a Lille bude opět vhazovat.
23'
Na pravou stranu se tentokrát stáhl Loïs Diony, který si obhodil Svena Botmana, ovšem míč mu utekl za brankovou čáru. Bude se jen odkopávat od branky favorita zápasu.
21'
Antonin Bobichon pracoval znovu na pravé straně, kde nepřešel přes soupeře, ale vybojoval autové vhazování. Po něm to z voleje zkusil Angelo Fulgini, jemuž zakončení nesedlo.
20'
Angelo Fulgini chtěl přihrávat na pravou stranu, kde se nacházel Jimmy Cabot. Ovšem pas byl nepřesný a skončil jen mimo hrací plochu. Domácí se začínají osmělovat.
19'
Yusuf Yazıcı se z pozice krajního záložníka velmi často posouvá do útoku, naopak Jonathan David si s ním mění pozici a hraje od postranní čáry.
17'
Domácí mužstvo zachytilo balon a hnalo se dopředu po levé straně, ovšem pas přes soupeře zamířil pouze mimo hrací plochu, Lille bude vhazovat.
16'
Centr z pravé strany mířil na hranici pokutového území, kde si míč pohlídal Mateo Pavlović. Jenže poté hrálo s míčem znovu Lille, ovšem stejný soupeř odvrátil centr také z druhé strany hrací plochy.
15'
Patnáct minut hry je minulostí a favorit zápasu se velmi rychle ujal vedení. Navíc Lille je často u balonu a kombinuje s ním na útočné polovině. Naopak Angers bude hrozit z brejků nebo protiakcí.
14'
Mateo Pavlović podcenil situaci a toho se snažil využít autor branky. Jonathan David práskl do míče, který rychle padal, ovšem zamířil pouze na horní síťku.
12'
Vedení francouzského fotbalu rozhodlo, že se dnes trofej pro mistra ligy udělovat nebude! Lille nebo PSG převezme trofej mimo utkání.
10'
Po dobrém úvodu se aspirant na titul ujímá vedení! Renato Sanches prohodil Thomase Manganiho a Romaina Thomase, čímž vysunul svého spoluhráče. JONATHAN DAVID se ocitl tváří tvář brankáři, podél kterého poslal míč do levé části branky – 0:1. Asistence: Renato Sanches.
10'
Po trpělivé kombinaci se náběhem za obranu nabídl Burak Yılmaz, který míč ideálně nezpracoval. Navíc se nacházel ale v ofsajdovém postavení!
9'
Úvod zápasu nabízí taktickou bitvu, je vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat první chybu. Především hostující mužstvo by to mohlo přijít draho.
7'
Jonathan David a Yusuf Yazıcı si prohodili pozice. Druhý jmenovaný se nacházel na hranici vápna, kde proti němu rychle vystoupil Thomas Mangani, ovšem pokus tureckého hráče mířilo jen nad bránu.
6'
Renato Sanches přihrával na nabíhajícího Jonathana Davida, ovšem míč do nadějné situace neprošel. Následně Lille mohlo ještě hrát, ale skvělým skluzem zasáhl Romain Thomas.
5'
Za velkým vápnem se nacházel obávaný střelec z povolání Burak Yılmaz, který vystřelil. Avšak jeho pokusu chyběla přesnost, ale také razance. Zakončení zamířilo daleko vedle levé tyče.
4'
Na levé straně se rozeběhl Loïs Diony, který v šestnáctce neviděl žádného spoluhráče, a tak přihrál na střed, kde se nacházel Antonin Bobichon. Domácí celek chvíli ještě kombinoval na útočné polovině, ale moc toho nevymyslel.
3'
Na levé straně se pohyboval Yusuf Yazıcı, který okamžitě centroval před branku, kde číhal Yusuf Yazıcı, ovšem byl ubráněn. Na druhé straně byla zablokovaná střela, kterou vyslal Antonin Bobichon.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Angers v proužkovaných dresech, které mají černobílou barvu. Naopak Lille se obléklo do červené sady.
1'
Jdeme na to, utkání posledního kola Ligue 1, se právě rozehrálo! Balonu se na začátku chopili domácí hráči, jejichž kombinace skončila u středové čáry.
1'
Rozhodčí přivedli oba celky na hrací plochu a to značí, že vše bude směřovat k zahájení zápasu. Zatímco Angers se jen loučí se sezónou, tak Lille na dálku bojuje s PSG o titul! Pojďme se společně bavit nejlepším francouzským fotbalem!

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, Pavlović, Thomas (C), Capelle – Bobichon, Mangani – Cabot, Fulgini, Pereira Lage – Diony.
Náhradníci: Butelle – Ebosse, Doumbia, Mouanga, Taiby, Al Milálí, Thioub, Cho, Bahoken.

Lille OSC: Maignan – Çelik, Djaló, Botman, Reinildo – Sanches, André (C), Soumaré, Yazıcı – David, B. Yılmaz.
Náhradníci: Karnezis – Xeka, Araújo, Weah, D. Bradarić, Bamba, Ikoné, Lihadji, Pied.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, ke kterému budou za chvíli představeny sestavy obou mužstvem, a tak si je představíme. Zásadní otázkou je, zda Lille zastaví nadvládu PSG a bude se radovat z mistrovského poháru. Všechny odpovědi začneme dostávat po jednadvacáté hodině, kdy startují všechny zápasy Ligue 1.
První vzájemný zápas mezi těmito soupeři, se odehrál na začátku ledna letošního roku. Z těsného vítězství se radovalo Angers, které vyhrálo na půdě soupeře 2:1. O obě trefy se pak postaral obránce Romain Thomas. Lille v závěru prvního poločasu ještě snížilo, když se prosadil Burak Yilmaz. Ovšem ani to k bodům nestačilo, a tak byl favorit poražen!
Angers SCO

Hned čtyři z posledních pěti duelů prohrálo Angers, které se rázem propadlo do druhé poloviny tabulky a patří mu až dvanáctá pozice. Domácí mužstvo zaznamenalo čtyřiačtyřicet branek a bude se v posledním souboji sezóny snažit připravit o titul právě Lille. SCO má obrovské potíže s ofenzivou, vždyť vsítilo v sedmatřiceti zápasech pouze devětatřicet branek. Nejlepšími střelci týmu pak jsou Stephané Bahoken a Angelo Fulgini, oba se prosadili šestkrát.
Lille OSC

Už v předposledním kole mohlo Lille rozhodnou o titulu, ovšem potřebovalo porazit ASSE, avšak urodila se překvapivá remíza, která ve hře ponechala PSG, jenž se dotáhlo na jediný bod. Ovšem OSC má stále všechno ve svých rukou, jenže potřebuje dnes porazit Angers.

Pokud se podíváme na tabulku francouzské nejvyšší soutěže, najdeme Lille na první pozici, když zaznamenalo osmdesát bodů. V posledních pěti duelech OSC hned třikrát zvítězilo a pouze dvakrát remizovalo. Nejlepším střelcem týmu pak je turecký matador Burak Yilmaz, jenž vsítil patnáct branek.
Vítám všechny fanoušky francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu poslední kolo, v němž se bude odehrávat pořádné drama. Vždyť se stále bojuje o titul, Lille a PSG dělí pouhý bod! V našem přenosu budeme sledovat právě vedoucí celek tabulky, kterým je Lille. Ovšem nečeká jej nic snadného, jelikož změří síly s Angers, které se ale nachází ve špatné formě. Budou se hosté radovat z titulu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.