Ligue 1 - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lens - 16. května 2021   21:00

Bordeaux
32' Hwang Ui-jo  • 89' Sabaly (Mara) • 90+1' Zerkane (Mara)
3:0
(1:0)
Bordeaux
Costil (C) – Kwateng, Baysse, Benito, Sabaly – Poundjé (84. Zerkane), Adli (75. Sissokho), Lacoux (85. Seri), Bašić – de Préville (75. Oudin), Hwang Ui-jo (66. Mara).
Poussin – Seri, Briand, Zerkane, Sissokho, Oudin, Bessile, A. Traoré, Mara.
Wattellier – Berthomieu, Lombard
Stade Matmut-Atlantique, Bordeaux
Lens
Leca (C) – Clauss, Badé, Gradit, Boura (67. Traoré), Medina (60. Jean) – G. Kakuta (80. da Costa), Ch. Doucouré (80. Mauricio), Fofana – Ganago, Banza (60. Muinga).
Faríñez – Jean, Traoré, Fortes, Cahuzac, Muinga, da Costa, Mauricio, Camara.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:15.
Je dobojováno a domácí Bordeaux se raduje z důležité výhry. Druhá půle přinesla snahu obou celků o úpravu skóre, jenže dlouho hráči naráželi na své nepřesnosti. Góly tak padly až v úplném závěru, kdy se nejprve v 89. minutě trefil Youssouf Sabaly a v nastaveném čase upravil na konečných 3:0 Mehdi Zerkane. Bordeaux má po dnešním vítězství na 14. místě 42 bodů, odvrátilo možnost přímého sestupu, stále ale musí v posledním kole bojovat o to, aby klub nemusel do ošidné baráže. Lens je po tomto utkání šesté s 56 body.
90+3'
90+2'
Obrovské oslavy domácích, těm se dnes musí v bitvě o záchranu hodně ulevit.
90+1'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Velký závěr domácího celku. Za půlící čárou se do brejku dostali Mara a hlavně MEHDI ZERKANE, který rychlý výpad zakončil střelou podél gólmana a upravil na pro Bordeaux poklidných 3:0.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
No vida, udeřilo na opačné straně! YOUSSOUF SABALY předvedl na pravé straně kličkovanou, dostal se do šestnáctky, kde si narazil s Marou a šajtlí uklidil míč k levé Lecově tyči – 2:0.
88'
Benoît Costil si po centru od rohového praporku hlasitě křikl, od spoluhráčů dostal prostor a předvedl jistý zákrok.
87'
Další roh pro hosty, ti teď stupňují tlak a velmi touží po vyrovnání.
86'
Roh hostů, hráči Bordeaux ale v pokutovém území zahustili prostor a povedlo se jim i odhlavičkovat.
85'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tom Lacoux, přichází Jean Michaël Seri.
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Mehdi Zerkane.
83'
Domácí se teď směrem kupředu opravdu nikam nehrnou, pouze kontrolují hru uprostřed hrací plochy.
82'
Žlutá karta pro domácí tým, za skluz zezadu ji dostal Maxime Poundjé.
81'
Benoît Costil se chystá k odkopu od své branky, nikam s tím nepospíchá.
80'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází David Pereirra da Costa.
80'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Tony Mauricio.
78'
Z dálky to zkoušel Kakuta, snaha mu nechyběla, mířil ovšem vysoko nad.
78'
Costil měl na brankové čáře trochu problémy, neboť mu chyběl prostor pro zákrok, přesto míč udržel ve hře.
77'
Výpady Lens jsou pro domácí nebezpečné, obrana domácích si musí dávat pozor zejména na centry na malé vápno.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Rémi Oudin.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Issouf Sissokho.
73'
Začal se hrát fotbal nahoru a dolů, oba celky se teď tlačí do útoku.
72'
Na levé straně se ke střele dostal Muinga a křížným pokusem donutil Costila vyrážet!
71'
Roh hostů, Claussův centr obrana Bordeaux bez větších potíží odvrátila.
70'
I domácí měli pocit, že se soupeř dopustil faulu, dle sudího byl ale Traorého zákrok na pravé straně v rámci pravidel.
68'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, sudí měl ale dobrý výhled a nechal pokračovat ve hře.
67'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Ismaël Boura, přichází Cheik Traoré.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sekou Mara.
65'
Nicolas de Préville na zemi a ne vlastní vinou. Ostrým zákrokem jej fauloval Fofana.
64'
Bordeaux se začíná nadechovat k šancím, obrana hostů má slabší období.
62'
Na opačné straně vysunul Hwang Ui-jo de Prévilleho, ten ale v dobré pozici zcela minul Lecovu branku.
61'
Skvělý Costil! Hosté podnikli rychlý výpad pravou stranou, oblouček mířil na Fofanu, ten vytáhl pohotový volej, jenže přesně do míst, kde stál brankář Bordeaux a ten míč vyrazil! Poud by ale akce skončila gólem, zřejmě by stejně neplatil, neboť to vypadalo na těsný ofsajd.
60'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Arnaud Muinga.
60'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Facundo Medina, přichází Corentin Jean.
59'
Nicolas de Préville centroval z přímého kopu našel Hwang Ui-joa, který byl na chviličku volný v šestnáctce, hlavičkoval však mimo!
58'
Další žlutá karta pro hostující tým, za kombinaci faulu a následného zakopnutí míče ji dostal Gaël Kakuta.
56'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok ji dostal hostující Loïc Badé.
55'
Lens se nadechuje k tlaku. Fofana přihrál doprava na Bouru, jeho centr však obrana domácích odhlavičkovala mimo pokutové území.
53'
Doucouré posunul přihrávku na Fofanu, jenže ten si dal míč daleko od nohy a bylo po možné šanci.
51'
Střelecký pokus se zastavil o zeď a Bordeaux se už nadechovalo k brejku. Nicolas de Préville však nedokázal nabrat rychlost a obrana Lens zahrála malou domů na Lecu.
50'
Další nedovolené zákroky, po faulu na hostujícího Bouru tu bude přímý kop pro Lens.
49'
Domácí de Préville dostal uvnitř pokutového území trochu prostoru a využil toho pro střelu. Křížná rána z levé strany šla těsné vedle Lecovy branky.
48'
Úvod druhé půle se nese v nervózním duchu, viděli jsme již několik nedovolených zákroků.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas je za námi a lépe si zatím vedou hráči Bordeaux. Vstup do zápasu měli ale lepší hráči Lens, jenže svou územní převahu nedokázali využít a nakonec sami inkasovali. Ve 32. minutě si Hwang Ui-jo postavil po Claussově ruce míč na penaltový puntík a povedlo se mu střelu umístit k pravé tyči. Nakonec to byla jediná branka této půle a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45'
44'
Kakuta se nedostal z levé strany do pokutového území, nevyšla mu ani přihrávka do druhé vlny.
43'
Velice pomalá rozehrávka Bordeaux na vlastní polovině, domácí chtějí poločas dohrát v naprostém klidu.
41'
Claussův centr z pravé strany skončil u obrany domácích, následný protiútok byl zastaven faulem na de Prévilleho.
39'
Výpad hostů z levé strany, přišla i střela z úhlu, tu dokázal Costil za pomoci obrany pokrýt.
37'
Z něj sice nezahřmělo, ale stále se hraje na půlce Lens. Poundjé bude vhazovat.
36'
Hwang Ui-jo se dokázal prosmýknout kolem obránce a jeho křížná střela musela Lecu vystrašit. Bylo to s tečí, Bordeaux si tak dá ještě rohový kop.
35'
Lens v útoku, na centr z levého křídla si naskočil Ismaël Boura a i přes těsnou obranu se dostal k hlavičce. Ta skončila mimo.
34'
Tohle je pro Bordeaux velice důležitý okamžik, domácím se bude v následujících minutách určitě lépe dýchat.
32'
Míč si na penaltový puntík postavil HWANG UI-JO, dal si pomalý rozběh se zadrobením a i když směr jeho střely gólman Leca vystihl, tak pokus po zemi skončil u pravé tyče. Bordeaux vede 1:0.
31'
Penalta pro Bordeaux! Po akci středem přišlo prostrčení do vápna, které skončilo na ruce Jonathana Clausse a rozhodčí neváhal ani okamžik!
29'
Po delší době se do útoku dostalo i Bordeaux, centr z pravé strany ale uklidil vracející se Fofana a bylo po akci.
27'
Doucouré vysunoval spoluhráče do pokutového území, akce však byla zastavena praporkem pomezního – ofsajd.
26'
Opět mířila přihrávka na nabíhajícího Ganaga, tentokrát byl ale pas pomalý a do šestnáctky se nedostal.
24'
Z něj nebezpečí nehrozilo, Costil uklidnil situaci a sám teď poslal domácí na zteč.
23'
Šance Lens. Ganago na ofsajdové linii přijal přihrávku a rázem byl před Costilem. Ten možná trochu zaspal na brankové čáře, zvládl ale vykrýt úhel a zakončení srazit na roh.
22'
Hosté vyráželi do další akce, Kakuta rozehrál na levou stranu na Bouru, jenže ten měl problém se zpracováním a akci nerozvinul.
20'
Lépe to vypadalo po centru z opačného křídla, Kakuta však zády hlavičkoval nepříliš prudce a Costil neměl žádné potíže.
20'
Clauss nenašel prostor pro střelu přes obránce, rozehrál proto na pravou stranu. Tam ale akce Lens skončila nepřesným centrem.
18'
Lens je stále aktivnějším celkem dobře napadá rozehru soupeře a hosté sami se snaží přejít do útoku.
16'
Rozhodčí si k sobě zavolal viníka celé akce a Doucourému promlouvá o podobných zákrocích do duše.
15'
Fofana odkopl míč do zámezí, je totiž potřeba ošetření na straně Bordeaux, po nakopnutí leží na trávníku de Préville.
14'
Na pravém křídle dostal trochu prostoru hostující Clauss a okamžitě centroval před Costila. Bylo to pro všechny včetně brankáře Bordeaux vysoké a míč pouze prolétl prostorem.
12'
Neuspěl ale ani hostující Gradit, jeho rozehra skončila kousek za půlící čárou.
10'
Autové vhazování pro domácí na útočné polovině, následná prostrkávačka do pokutového území skončila u obrany Lens.
9'
Další ztráta domácího celku těsně za půlkou, Lens zatím předvádí velice aktivní přistupování k soupeři.
8'
Menší chaos před brankou Bordeaux, domácím se povedlo ale se štěstím odkopnout.
7'
Od Costila zahajují domácí další akci, zatím ale mají problém se udržet delší dobu na útočné polovině.
6'
Ten už pro Costilovu branku nebezpečný nebyl, Bordeaux může jít do postupného protiútoku.
5'
Jeho centr gólman Costil dokázal vyboxovat, jenže pouze k Fofanovi a jeho technická střela pravou nohou prolétla jen těsně vedle. Bylo to s tečí, takže Lens pokračuje rohem.
4'
Přímý kop pro Lens z uctivé vzdálenosti od branky. U míče je Clauss a bude posílat do šestnáctky táhlý pas.
3'
Lehce nervózní začátek utkání, hráčům obou celků odskakují míče od kopaček.
2'
Hosté se hned v úvodu dostali do útoku levou stranou, Boura centroval po zemi a obrana Bordeaux musela pohotově odvracet.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Kwateng, Baysse, Benito, Sabaly – Poundjé, Adli, Lacoux, Bašić – de Préville, Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Seri, Briand, Zerkane, Sissokho, Oudin, Bessile, A. Traoré, Mara.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Clauss, Badé, Gradit, Boura, Medina – G. Kakuta, Ch. Doucouré, Fofana – Ganago, Banza.
Náhradníci: Faríñez – Jean, Traoré, Fortes, Cahuzac, Muinga, da Costa, Mauricio, Camara.

Rozhodčí: Wattellier – Berthomieu, Lombard.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Matmut-Atlantique začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Eric Wattellier, kterému budou na pomezí asistovat Aurelien Berthomieu a Matthieu Lombard.
Racing Club De Lens

Hosté mají zcela jiné starosti, na šestém místě s 56 body bojují o případný postup do Evropské ligy a současná pozice by jim zajišťovala postup do nové Konfederační ligy. Chce to ale zabrat, neboť poslední dva zápasy se nepovedly a po porážce 1:2 na PSG přišla i domácí prohra s Lille. Lens v tomto duelu neskórovalo, naopak za hosty se dvakrát trefil Yılmaz a jednou David a zápas skončil 0:3.

Girondins Bordeaux FC

Pro domácí je to velmi důležitý zápas, protože v současné době je Bordeaux na 15. místě tabulky s 39 body a tím pádem pouze s dvoubodovým náskokem na barážovou pozici, na které je teď Nantes a čtyřbodovým náskokem na přímo sestupové příčky. Forma teď ale není nejlepší, z posledních pěti zápasů vyhrál tým pouze jednou a naposledy padl v Nantes 0:3. Je tak opravdu o co hrát a další případná ztráta může mít nedozírné následky.

Saint-Étienne – Bordeaux 4:1
Bordeaux – Monaco 0:3
Lorient – Bordeaux 4:1
Bordeaux – Rennes 1:0
Nantes – Bordeaux 3:0
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 37. kola mezi týmy Girondins Bordeaux FC a Racing Club De Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.