Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lorient - 9. ledna 2021   21:00

Bordeaux
13' Oudin (Hwang Ui-jo) • 43' Oudin (Sabaly)
2:1
(2:1)
Lorient
23' Moffi
Bordeaux
Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Otávio, Bašić – Oudin (86. Bakwa), Kalu (61. Adli), de Préville (74. A. Traoré) – Hwang Ui-jo (86. Maja).
Poussin – Briand, Maja, A. Traoré, Pablo, Bakwa, Kwateng, Lacoux, Adli.
Delajod – Luzi, Boutry
Matmut Atlantique, Bordeaux
Lorient
Dreyer – Lemoine (C) (70. Wissa), Gravillon, Morel, Le Goff – T. Chalobah, Le Fée – Lauriente, Monconduit (58. Abergel), Boisgard (79. Grbic) – Moffi.
Nardi – Mouyokolo, S. Marveaux, Diarra, Grbic, Wissa, Abergel, Bozok, Hergault.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:10.
Rozhodčí nakonec nastavil ještě minutku navíc, ale na výsledku dnešního duelu to nic nezměnilo! Domácí celek zapíše po výhře tři body do tabulky. Ráz celému zápasu dal už první poločas, ve kterém se dvakrát za Bordeaux prosadil Rémi Oudin. Lorient se sice ve druhé půli dočkal snížení, jenže Adrian Grbic si nepohlídal ofsajdovou linii.
90+4'
90+2'
Hosté chtěli kopat penaltu, ale to byl hodně teatrální pád v podání jejich hráče. Sudí celou situaci moc dobře viděl a okamžitě ukazoval, že pískat nebude.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
90'
Paul Baysse sice byl u míče o něco dříve než jeho soupeř, ale toho následně sestřelil zadní nohou. Lorient tak má volný kop na polovině hřiště.
89'
Toma Bašić se rozhodl napadat rozehrávku hodně vysoko a zatlačil tím své soupeře až k vlastní bráně. Hosté to ale ustáli a půjdou zase dopředu.
88'
Tak s domácími mohlo být během několika okamžiků zle, ale jejich šance na tříbodový zisk nadále žije. Lorient ale ukázal, že ještě půjde za vyrovnáním.
87'
Hosté se sice dočkali srovnávací branky, jenže ta není pro ofsajd uznána, a to správně! Grbic si o kousek nepohlídal ofsajdovou past... Gólmana překonal hezky, jenže mu to k ničemu není.
86'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Dïlane Bakwa.

Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Josh Maja.
85'
Do konce utkání nám chybí posledních pět minut! Domácí fotbalisté nadále vedou o jednu branku a jsou velmi blízko výhře. Zisk minimálně bodu je dnes nemine.
84'
Držení míče: 50% – 50%!
83'
Ten byl nejdříve rozehrán nakrátko, až poté přišel centr k zadní tyči. Tam byl domácí hráč připravený, ale k akrobatickému zakončení se nakonec nedostal.
82'
Youssouf Sabaly využil prostoru na polovině hřiště a vydal se s míčem dopředu. Po krátké kombinace se domácí dostali do vápna a vybojovali roh.
81'
Lorient se sice snaží, jenže je na něm vidět jistá deka. Prostě se mu vůbec nedaří ve finální fázi, což nyní dokázal faul v šestnáctce, navíc úplně zbytečný.
80'
Bordeaux se už soustředí hlavně na obranu, takže ani nenapadá nijak vysoko, jako to dělal v dosavadním průběhu utkání. Může si to však dovolit.
79'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Adrian Grbic.
79'
Hostující celek stále prohrává o jednu branku a nemůže se dostat do nějaké vyložené pozice. Navíc právě od hráče hostí se míč dostal mimo hrací plochu.
78'
Střely na branku: 6 – 3!
77'
Fabien Lemoine ještě stihl míč na hrací ploše, tak ho vrátil zpět podél lajny. Lorient nyní obléhá šestnáctku soupeře, který je až nezvykle stažený u brány.
76'
Hwang Ui-jo nyní předvedl hodně povedenou kličku, čímž se i vyhnul nohám soupeře. Následně ho ale zkřížil další soupeř, jenž míč dostal mimo hřiště.
75'
Hwang Ui-jo se snažil udělat si místo na polovině hřiště. To mu sice soupeř neumožnil, jenže se u toho provinil nedovoleným zákrokem. Volný kop pro domácí.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Amadou Traoré.
73'
Nyní už to zase vypadalo zajímavě, ale ta finální fáze Lorientu... Akce hostí byla tažena po pravé straně do otevřené obrany, ale přihrávka na střed byla sebrána.
72'
Girondins dobře napadá svého soupeře při rozehrávce okolo poloviny hřiště. To Domácím nosí ovoce a hosté se nadále nemohou dostat ke střele na bránu.
71'
Mohlo být tedy srovnáno, domácí fotbalisté se chtějí soustředit už jenom na obranu, dopředu už téměř nevylézají. Je otázkou, jestli je to dobrá taktika.
70'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Yoane Wissa.
70'
To byla už velká šance na straně hostů! Terem Igobor Moffi si naběhl mezi obránce, kam mu byl poslán milimetrový pas. Útočník hosti si ale nedokázal balón zpracovat, a tak ho na poslední chvíli obrana čistě odzbrojila.
69'
Hráči v bílých dresech přece jen začínají přepínat na trochu vyšší obrátky. Nic jiného jim ale nezbývá, jelikož i nadále prohrávají o jednu branku...
68'
Jeden z hostí předvedl rychlou protiakci po levé straně. Do cesty se mu ale postavil kapitán domácích Laurent Koscielny, který míč dostal za postranní lajnu.
67'
Lorientu se začíná pomalu ale jistě krátit čas, na srovnání má posledních dvacet tři minut. To je sice hodně času, ale domácí zatím působí dobrým dojmem.
66'
Nakonec to hosté zkusili zajímavým centrem za obranu, ale své defenzivní povinnosti si na jedničku splnil Laurent Koscielny, který míč raději odpálil.
65'
Držení míče: 54% – 46%!
64'
Po dlouhé době se hostující fotbalisté usadili svou kombinací na útočné polovině. Bordeaux předvádí aktivní napadání, se kterým mají hosté problémy.
63'
Jenže to se mu v druhém poločase prostě a jednoduše nedaří. Domácí celek hraje velmi dobře a nepouští své protihráče do nějakých nebezpečných pozic.
62'
Oba trenéři už sáhli k prvním střídáním, nějaká další ještě určitě budou následovat. Lorient by potřeboval dostat míč pod kontrolu a tlačit svého soka.
61'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Yacine Adli.
61'
Ten si vzal na starosti, nepřekvapivě, Nicolas de Préville. Vyslal celkem zajímavý centr na přední tyč, ale obrana hostujícího celku si s tím poradila.
60'
Už je za námi hodina hry, tedy dvě třetiny utkání. Domácí celek nadále vede o jednu branku a je nyní mnohem aktivnější. K tomu ještě vybojoval rohový kop.
59'
Jinak hosté toho na útočné polovině nic moc nevymysleli... Navíc se ještě následně provinili faulem a o míč přišli. Budou muset směrem dopředu zabrat.
58'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Laurent Abergel.
57'
Lorient směrem dopředu ve druhém poločase nepředvedl ještě vůbec nic. Nyní ale vybojoval aut na útočné polovině, tak se mu to třeba povede změnit.
56'
Tentokrát jsme se dočkali i střely v podání domácího hráče. Ten ale pálil z větší vzdálenosti po zemi k tyči a Matthieu Dreyer tam byl svým skokem včas.
55'
Druhý poločas zatím není tolik zajímavý jako ten první. Míč mají téměř výhradně na svých kopačkách domácí, kteří si ale ještě vyloženou šanci nevypracovali.
53'
Nicolas de Préville se zlepšuje v zahrávání standardních situací. Tentokrát už centrem našel hlavu svého spoluhráče, který ovšem nemířil mezi tři tyče.
52'
Střely na branku: 4 – 3!
51'
Hwang Ui-jo se snažil stihnout hodně dlouhou přihrávku, jenže ta byla dlouhá až moc. Dříve u ní byl jeden ze soupeřů, jenž nechal míč dojít mimo hřiště.
50'
Je za námi pět úvodních minut druhého poločasu, ve kterých se nestalo vůbec nic zajímavého. Bordeaux drží míč o něco více, ale zatím není nebezpečné.
49'
Jinak to vypadá, že ani jeden z trenérů nestřídal, a tak máme ve hře nadále startující jedenáctky. Tak uvidíme, který z lodivodů sáhne ke střídání jako první.
48'
Jeden z domácích fotbalisté se snažil něco vymyslet na polovině hřiště na pravé straně. Úspěšný sice nebyl, ale vybojoval pro svůj tým ještě autové vhazování.
47'
Už je před námi i druhý poločas dnešního utkání, dočkáme se zase více branek? To se brzy dozvíme, nyní to mají o něco lépe rozjeté hráči domácího týmu.
46'
Je za námi první poločas dnešního utkání, který nám nabídl rovno tři branky. O něco spokojenější budou domácí, kteří o jeden gól vedou. Právě Girondins se dostal jako první do vedení, když se ve skluzu trefil Rémi Oudin. Toto vedení ale domácím dlouho nevydrželo, o deset minut později Terem Igobor Moffi nadvakrát překonal brankáře domácích. Bordeaux se však ještě trefilo v samém závěru poločasu, když si střelu Rémiho Oudina srazil do sítě jeden z hráčů Lorientu. Je možné, že tato branka ještě bude přepsána na vlastní.

Další poločas začne přibližně v 22:03.
45+2'
45+1'
A první z nastavených dvou minut už nám běží. Bordeaux drží balón na svých kopačkách a bude tak chtít poločas dohrát. Půjde do kabin asi s vedením.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
43'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Domácí se v závěru poločasu znovu dostávají do vedení! Youssouf Sabaly posunul míč na RÉMIHO OUDINA, jenž mířil na zadní tyč. Jeho střelu si však do branky srazil jeden ze soupeřů, který zamířil přesně do protipohybu brankáře.
42'
Hráči v bílooranžových dresech se snaží napadat rozehrávku soupeře, ten s tím mám menší potíže. Přesto to vykombinoval a může se hnát zase dopředu.
41'
Domácí se navíc dostali do protiakce, která musela být zastavena za každou cenu... Hwang Ui-jo zatáhl soupeře za dres a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
41'
Nicolas de Préville si vzal tuto standardku znovu na starosti. Předvedl o mnoho lepší centr než poprvé, avšak obrana Lorientu si znovu poradila.
40'
A do konce půle nám chybí posledních pět minut! Bordeaux vybojovalo zajímavou standardní situaci, když byl Samuel Kalu zezadu sražen k zemi.
39'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou do rychlého protiútoku, ale ten byl na poslední chvíli přibržděn. Domácí se stihli vrátit a celou akci nakonec zastavit.
38'
Držení míče: 49% – 51%!
37'
Tentokrát to hosté zkusili znovu přihrávkou za obranu, jenže ta byla o něco delší, než bylo potřeba. Lorient ale v posledních minutách přebral iniciativu.
36'
Fabien Lemoine předvedl rychlou kličku a dostal se přes svého soupeře. Na druhém už ale narazil, takže se daleko nedostal. Vybojoval však autové vhazování.
35'
Do konce první půle nám chybí posledních deset minut! Domácí to zkusili dlouhou přihrávkou podél pravé lajny, jenže s tím si defenziva hostů poradila.
34'
Hraje se nadále ve slušném tempu, avšak na nějakou zajímavější střelu nyní čekáme. Stav utkání je proto 1:1 a oba týmy to mají rozjeté stejně.
33'
Youssouf Sabaly vyslal hodně ostrý centr z pravé strany do vápna, a to celkem ze slušné vzdálenosti. Obrana Lorientu ale byla pozorná a poradila si s tím.
32'
Celkem dlouho se však nehrálo, tak snad to nijak neovlivní tempo v první půli, které rozhodně nebylo špatné. Dočkáme se ještě branky v tomto poločase?
31'
Už se konečně bude pokračovat! Hostující hráč zatím zamířil za postranní lajnu, penalta se pískat nebude. Tady však tento trest rozhodně mohl přijít.
30'
Hostující obránce je ještě ošetřovaný, vše se událo v šestnáctce. Dá se však předpokládat, že to nebude vážné zranění. Problém ovšem bude v čelisti.
29'
Trevoh Chalobah si hodil míč daleko od sebe a rozhodně ho nemohl stihnout. Loris Benito ho ale zasáhl loktem do obličeje, bude to ještě zkoumat VAR?
28'
A mohlo to být o dvě branky! Chybělo jenom několik centimetrů. Sražený centr totiž dopadl přesně na nohu Terema Moffiho. Ten si ho skvěle zastavil na první dotyk a patičkou trefil tyč!
27'
Avšak Lorient se s míčem nikam dopředu tentokrát nedostal. Musel se s ním vrátit. Fabien Lemoine to zkoušel z levé strany, ale také brzy skončil.
26'
Hostující tým je velmi povzbuzen vstřelenou brankou a působí o něco aktivněji než jeho soupeř. Thomas Monconduit vybojoval faul na útočné polovině.
25'
Lorient tedy srovnal celkem brzy, na durhou stranu Bordeaux si svého vedení zrovna dlouho neužilo. Jedeme tak od znovu, oba týmy jsou stejně daleko.
23'
Lorient právě vstřelil branku!
Branky v prvním poločase se ještě dočkáme, je totiž srovnáno! Mohli bychom se dnes dočkat střelnice? TEREM IGOBOR MOFFI dostal skvělou přihrávku mezi obránce a šel sám na gólmana. Ten jeho první pokus sice vyrazil, jenže stejný hráč posléze dostal balón hlavou do sítě.
22'
Držení míče: 56% – 44%!
21'
Samuel Kalu udělal několik kliček a dostal se s míčem na hranici šestnáctky. Tam se však ocitl na zemi a o míč přišel, faul se navíc nepíská.
20'
Hwang Ui-jo je hodně aktivní a je ho plné hřiště. Tentokrát se nám ocitl na levé straně vápna a pálil na přední tyč. Dreyer balón vyrazil na rohový kop.
19'
Nicolas de Préville si vzal na starosti rozehrávku standardní situace, jenže centr se mu vůbec nepovedl. Byl skoro až přízemní a hosté se v pohodě ubránili.
18'
Domácí hráč pokračují v aktivní hře a zatím jsou celkem jasně lepším týmem na hřišti. Toma Bašić byl faulovaný a domácí mají k dispozici standardku.
17'
Samuel Kalu se ocitl na zemi, když byl dohrán někam na achilovku. Domácí hráč je ovšem v pořádku a bude pokračovat, domácí mohou rozehrávat.
16'
Lorient chtě přijít brzy s odpovědí, jenže jeho akce skončila dříve, než vlastně začala. Domácí fotbalisté jsou znovu u míče a mohou se hnát dopředu.
15'
Branka platí, k žádnému ofsajdu nedošlo! Bordeaux proto vede o jednu branku a rozjelo zápas velmi dobře. Dočkáme se ještě dalších branek v prvním poločase?
14'
Trefu ještě řeší video!
13'
A po rohovém kopu jsme se dočkali první branky, kterou střílí domácí fotbalisté! Hwang Ui-jo se skvěle zorientoval ve vápně a posunul míč na pravou stranu. Tam byl připravený RÉMI OUDIN, jenž ve skluzu dostal míč do sítě.
12'
Hráči v tmavě modrých dresech se drží u balónu, tentokrát zkusili akci po pravé straně. Nicolas de Préville vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.
11'
Hodně mu totiž pomáhá obrana, stejně jako nyní. Domácí to zkusili po levé straně a přízemním pasem před bránu. Tato přihrávka byla zastavena defenzivou.
10'
Domácí fotbalisté začínají přebírat otěže hry a zle zatápí svému soupeři v okolí jeho šestnáctky. Matthieu Dreyer ovšem ještě zasahovat nemusel.
9'
Youssouf Sabaly podržel míč proti napadajícímu soupeři a poslal ho zpět na polovinu hřiště. Girondins předvedl poté rychlou akci a vybojoval rohový kop.
8'
To už vypadalo celkem zajímavě! Hwang Ui-jo si převzal v těžké pozici míči, ale dostal se trochu mimo střelecký úhel. Přesto dokázal vypálit! Mířil ovšem těsně vedle tyče. Tento útoční Bordeaux je však na začátku duelu hodně aktivní.
7'
A během chvilky je tu další rohový kop Lorientu. Hosté nezačali zápas vůbec špatně. Viděli jsme hlavičku hráče hostí, ale ta šla hodně mimo tři tyče.
6'
Hosté vybojovali první rohový kop dnešního utkání. Centr mířil zajímavě na zadní tyč, ale jeden z domácích hráčů ho v krkolomné pozici odehrál míč do bezpečí.
5'
Je za námi úvodních pět minut hry a mohli bychom vidět celkem ofenzivní utkání. Trevoh Chalobah byl faulovaný a Lorient má volný kop na útočné polovině.
4'
Loris Benito měl k míči blíže než jeho soupeř a ještě by stihl míč na hrací ploše. V rozhodující moment mu však podjela noha a míč skončil mimo hrací plochu.
3'
Hwang Ui-jo předved zajímavou akci po levé straně. K zakončení se ale přes hradbu těl nedostal, a tak posunul míč na pravou stranu vápna pro spoluhráče.
2'
Právě hosté se dostali k prvnímu střeleckému pokusu. Fabien Lemoine se dostal k odraženému balónu a jeho rána z halfvoleje šla vysoko nad bránu.
1'
A dnešní utkání mezi Bordeaux a Lorientem nám právě odstartovalo! Domácí by měli být favority a hrají v tmavě modrých dresech, u hostů je to bílá.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny, Benito – Otávio, Bašić – Oudin, Kalu, de Préville – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Briand, Maja, A. Traoré, Pablo, Bakwa, Kwateng, Lacoux, Adli.

FC Lorient: Dreyer – Lemoine, Gravillon, Morel, Le Goff – T. Chalobah, Le Fée – Lauriente, Monconduit, Boisgard – Moffi.
Náhradníci: Nardi – Mouyokolo, S. Marveaux, Diarra, Grbic, Wissa, Abergel, Bozok, Hergault.

Rozhodčí: Delajod – Luzi, Boutry.
FC Lorient

Lorient postoupil do nejvyšší francouzské soutěže nově a zatím se mu tolik nedaří, možná se bude muset poroučet zpět, ale ještě uvidíme. Po osmnácti utkáních má na svém kontě dvanáct bodů a patří mu až devatenáctá pozice. Nováček má zatím velké problémy s defenzivou, jelikož inkasoval třicet šest branek, zatímco jich sám dal devatenáct. Lorient získal v posledních třech zápasech jenom bod, když remizoval s Nice 2:2. K tomu přidal dvě porážky, když nestačil na Rennes 0:3 a v posledním zápase i na Monako 2:5.
Girondins Bordeaux FC

Bordeaux je letos spíše průměrným týmem, když v osmnácti duelech získal dvacet tři bodů, ty mu stačí až na dvanáctou pozici. Domácí celek dosud vstřelil osmnáct branek, ale inkasoval jich dvacet, takže jeho celkové skóre je -2. Bordeaux bralo v posledních třech zápasech čtyři body a v tomto duelu bude také favoritem. Nejprve porazilo Štrasburk na jeho hřišti 2:0, načež padlo s Remeší 1:3. V posledním zápase se představilo na hřišti Mét, kde remizovalo 0:0.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Ligue1! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Bordeaux a Lorientem. Výkop je naplánován na 21:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.