Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : St. Etienne - 16. prosince 2020   21:00

Bordeaux
24' Hwang Ui-jo (Baysse)
1:2
(1:1)
St. Etienne
15' Nordin  (Bouanga) • 75' Neyou
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Baysse, Pablo, Kwateng (61. Poundjé) – Adli, Otávio (81. Oudin), Bašić (61. Zerkane), Hwang Ui-jo (61. de Préville) – Ben Arfa, Maja (61. Briand).
Poussin – de Préville, Jovanović, Bakwa, Briand, Mara, Oudin, Zerkane, Poundjé.
Frappartová – Berchebru, Finjean
Matmut Atlantique, Bordeaux
St. Etienne
Moulin – Debuchy (C), Moukoudi, Kolodziejczak (90+3. Sow), Trauco – Boudebouz (65. Chazrí), M. Camara, Neyou, Bouanga (65. Hamouma) – Aouchiche (73. Youssouf), Nordin (73. Douath).
Bajič – Douath, Hamouma, Chazrí, Krasso, Rivera, Sissoko, Sow, Youssouf.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Saint-Étienne, které svého soupeře porazilo výsledkem 2:1. Druhý poločas nám znovu přinesl naprosto vyrovnanou bitvu, která přinášela řadu osobních soubojů. Na první vyloženou šanci jsme přesto dlouho čekali a navíc skončila v brance. Prosadit se totiž dokázal hostující Yvan Neyou, který svému celku vrátil jednobrankové vedení, které Saint-Étienne ustrážilo až do samotného konce. Bordeaux se totiž v závěru nedostalo k nikterak závratnému tlaku, Moulin tak nemusel řešit nic ošemetného.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:14.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Timothée Kolodziejczak, přichází Saidou Sow.
90+2'
Bordeaux mělo k dispozici rohový kop, který ovšem nepřinesl žádné nebezpečí. Poté ještě z dobré pozice zakončoval Oudin, jenž ale nedokázal trefit branku.
90+1'
Před malým momentem došlo k hodně tvrdé srážce, která si nakonec vyžádala ošetření. Hůře na tom je jeden z domácích, který dokonce krvácí z hlavy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí si pořádně zahrávají. Na případné vyrovnání budou mít ještě celý nastavený čas.
88'
Hosté si navíc vybojovali rohový kop z levé strany. Rozehrávající Hamouma ho tlačil ke vzdálenější tyči, kde ovšem kraloval pozorný brankář Costil.
87'
Moulin s odkopem od své branky pochopitelně moc nespěchal. I přesto se mu celkem vydařil vysoký nákop, při kterém ve vzduchu nedokázal uspět Hamouma.
86'
Ben Arfa si vzal na starost také rozehrávku dalšího volného kopu, který sice poslal přesně na hlavu Pabla. Domácí obránce si ovšem při zakončení pomohl faulem.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, domácí jsou v posledních minutách naprosto neškodní. Přesto mají na vyrovnání několik minutek.
82'
Snadná práce pro domácího brankáře Costila, který si zakončení doprostřed branky dokázal schovat do svých rukavic. Následoval výhoz na Zerkaneho.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio, přichází Rémi Oudin.
81'
Hamoumovi to zrovna nevyšlo, avšak jeho celek se přesto dostal zpět k míči. Sám na sebe to navíc vzal Chazrí, jehož průnik dokázal zastavit až Poundjé.
80'
Taktický nedovolený zákrok v podání vracejícího se Zerkaneho, který místo míče trefil pouze soupeřovu nohu. Saint-Étienne má k dispozici další standardku.
79'
Hodně nepřesně poté nahrával domácí Pablo, kterému se na opačné polovině nepovedlo najít De Prévilla. Před druhým jmenovaným včas vystoupil Debuchy.
78'
Ben Arfa se postavil k rozehrávce standardní situace z poměrně velké vzdálenosti od branky. Jeho centr trefil hned prvního protihráče, který dokázal odvrátit.
77'
Žlutou kartu dostává Vahbí Chazrí (AS Saint-Étienne).
76'
Bordeaux to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Domácí celek tak bude muset znovu dotahovat, nyní k tomu nemá moc času.
75'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Zničehonic se hostující celek podruhé v tomto duelu dostává do vedení! Hodně prostoru měl nejprve před sebou Debuchy, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou. Od něj se míč ovšem odrazil k YVANU NEYOUOVI, kterému se nechytatelným způsobem povedlo překonat Costila.
74'
A budeme sledovat standardní situaci. Domácí Poundjé si sice dokázal píchnout míč kolem protihráče, jenomže ten si v souboji pomohl nedovoleným způsobem.
73'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Zaydou Youssouf.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Lucas Douath.
72'
I opakovaný záběr skutečně prokázal fakt, že se jako poslední dotkl míče domácí Adli. Následovala tedy rozehrávka od branky, které se chopil brankář Moulin.
71'
Po Costilově rozehrávce se jeho celek prodíral přes pravou stranu, kde Adli nakonec dokázal přejít přes Debuchyho, avšak rohový kop nakonec nevybojoval.
70'
Hodně nebezpečně to před malým momentem zkoušel střídající Hamouma. Jeho střílená nabídka nakonec proletěla šestnáctkou, Nordin na ní nemohl dosáhnout.
66'
Navíc se v krátkém časovém sledu znovu dostal k míči brankář Costil, který se u středového kruhu snažil oslovit De Prévilla, jenž nedokázal prodloužit za sebe.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Romain Hamouma.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Vahbí Chazrí.
64'
Máme za sebou hodinu hry, zatím jsme se dočkali dvou branek. I druhý poločas nám nabízí poměrně vyrovnanou podívanou, jenž nabízí celou řadu soubojů.
63'
Další poměrně důrazný souboj, při kterém dostal naloženo domácí Sabaly, které po odehrání míče doslova sestřelil Aouchiche. V tomto případě karta nepadne.
62'
Už se opět pokračuje ve hře, nejednalo se o nic dramaticky vážného. Bordeaux bude rozehrávat od své branky, o což se pochopitelně postará brankář Costil.
61'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Jimmy Briand.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Maxime Poundjé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Nicolas de Préville.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Mehdi Zerkane.
60'
Už to vypadalo, že Aouchiche nedosáhne na míč, nicméně opak byl pravdou. Hostující křídelník ovšem neustál souboj se vzduchem a skončil na zemi.
59'
Autové vhazování si nakonec na starost vzal Trauco, který pokračoval v útočném výpadu. Na samotné hranici pokutového území dokázal zakročit Baysse.
58'
Hodně prostoru měl na levém křídle hostující Trauco, který si nakonec přichystal centr. Ten ovšem směřoval pouze do zad Kwatenga, bude se vhazovat.
57'
Na opačné straně málem chyboval Kolodziejczak, kterému se na dlouhou nohu nakonec povedlo odehrát míč do strany, kde ovšem na něj nedosáhl Debuchy.
56'
Standardní situace v podání Saint-Étienne nepřinesla nic nebezpečného. Brankář Costil tak mohl vystartovat ze své branky a padající míč sevřel do rukavic.
55'
Nepříliš dobře to nyní udělal hostující Neyou, který se pokoušel roztáhnout hru do strany, což se mu nepovedlo. Místo toho bude moci vhazovat zadák Kwateng.
54'
Žlutou kartu dostává Youssouf Sabaly (Girondins Bordeaux FC).
53'
Navíc se do kombinace mohl zapojit také brankář Moulin, který to zkoušel dalekonosným pasem na opačnou stranu hrací plochy, kde zasahoval Kwateng.
52'
Po dalším souboji se pro změnu na zemi zjevil domácí Maja, který se marně dožadoval odpískání faulu. Volného předmětu se tak chopil hostující Moukoudi.
51'
Saint-Étienne se konečně dostalo k souvislejšímu držení míč na polovině soupeře. Trauco si nakonec všiml naprosto volného Camary, který ještě nahrával křížem.
50'
Poté u pravé autové lajny zkoušel kombinovat Kwateng, který to před napadajícím protihráčem zkoušel nabídkou za obranu, kde měl ovšem k míči daleko Trauco.
49'
Faulovaný Sabaly bude moci pokračovat ve hře, i když má ještě drobné problémy s pohybem. Bordeaux se nakonec rozhodlo rozehrát směrem na Costila.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali další nedovolený zákrok, kterým se prezentoval hostující Boudebouz. Hlavní sudí klidně mohla vytasit kartu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou. Do ní lépe vstoupilo Saint-Étienne, které se z první větší šance dostalo do vedení. Hosté navíc nebyli daleko ani od druhé branky, jenomže Bouangovi se nepovedlo uspět, což mělo fatální následky. Ihned následná útočná akce soupeře skončila vyrovnáním, o které se postaral křídelník Hwang. Bordeaux mělo v závěru prvního poločasu o něco více ze hry, jenomže žádnou další branku jsme už neviděli.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Hostující celek zahrával standardní situaci z velice zajímavé pozice. K zakončení se nakonec postavil Boudebouz, který svůj pokus poslal nad branku.
42'
Ben Arfa rozehrával standardní situaci z levé strany, jenomže ta se mu zrovna moc nepovedla. Místo toho jsme sledovali kontr, při kterém zaváhal Bouanga.
40'
Další šance pro domácí! Maja si potáhl míč na levou nohu a poté se pokoušel po zemi zakončit ke vzdálenější tyči, kde ovšem zasahoval Moulin.
39'
Napadající Ben Arfa nakonec donutil brankáře Moulina k riskantní rozehrávce, jenž nakonec směřovala přesně do míst, kde se nacházel kolega Kolodziejczak.
38'
Costil mohl znovu rozehrávat od své branky. Kousek od středového kruhu se mu o nahrávku přihlásil forvard Maja, který ovšem neuspěl proti přesile protihráčů.
37'
Nyní se velmi dobře povedlo z obrany vystoupit Moukoudimu, který následně šikovně roztáhl hru do volného prostoru. Následný centr ale odvracel Pablo.
36'
Žlutou kartu dostává Ryad Boudebouz (AS Saint-Étienne).
35'
Tam se do vzdušného souboje dostával Kwateng, kterému se nakonec povedlo otřít míč o dotírajícího Trauca. Bordeaux si tak vybojovalo další vhazování.
34'
Bordeaux se v tomto okamžiku rozhodlo uklidnit hru na vlastní polovině. Sabaly po chvilkovém váhání zvolil zadovku na Costila, který odkopával k pravé lajně.
33'
Zpětná nahrávka směřovala přímo na kopačku brankář Moulina, který na nic nečekal a okamžitě se snažil přenést hru na útočnou polovinu, kde číhal Bouanga.
32'
Girondins se málem dostalo do vedení! V pokutovém území se nejprve dostal do zakončení Hwang, který trefil protihráče. Posléze další rána trefila tyč.
31'
Bouanga nakonec bude moci pokračovat ve hře, nyní je ovšem za postranní lajnou. Jeho celek bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což se brzo zase změní.
30'
Žlutou kartu dostává Otávio (Girondins Bordeaux FC).
29'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl Bouanga, který musel být ošetřován. Poprvé musel na scénu lékařský personál, nicméně Bouanga byl měl nadále hrát.
25'
Saint-Étienne tak odmítlo možnost dostat se do dvoubrankového vedení a místo toho samo poprvé v utkání inkasovalo. Začínáme tedy opět od začátku.
24'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Domácím se povedlo z rychlého protiútoku srovnat krok! Nejprve se do vyložené šance dostal Bouanga, který ovšem neuspěl. Poté jsme sledovali fantastický pas přesně na HWANGA UI-JA, jenž převzal těžkou nahrávku a poté nechytatelně zakončil přesně k levé tyči.
23'
Bordeaux pracovalo s míčem na obranné polovině, načež se mu povedlo přejít až do opačné šestnáctky, kde pouze do nohy protihráče zakončoval Ben Arfa.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám nabídla jedinou branku. Bordeaux je nyní aktivnější, do žádné šance se zatím nedostalo.
21'
V pokutovém území si hledal prostor pro případné zakončení Hwang, který měl před sebou hned trojici hladových protihráčů. Nakonec ho zastavil Debuchy.
20'
Kousek za pokutovým územím se podruhé v tomto duelu pokoušel prosadit křídelník Nordin, který ovšem pálil vysoko nad branku. Costil tentokráte nezasahoval.
19'
K volnému míči se tak jako první dokázal dostat hostující brankář Moulin, který si dal na následné rozehrávce hodně záležet. Nakonec přesně našel Debuchyho.
18'
Krátce poté si ovšem u postranní lajny počínal nedovoleně hostující Debuchy. Bordeaux se poté dostalo k slibné šanci, Maju ale zablokoval Moukoudi.
17'
Bordeaux to bude mít nyní celkem dost složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá dost času, výsledek se může klidně otočit.
16'
Mezi hostující obránce si dokázal seběhnout zatím nepříliš aktivně hrající Maja. Do souboje se poté dostával s Kolodziejczakem, který zakročil v pádu skluzem.
15'
Následná akce hostujícího celku končí vedoucím zásahem! Hráči v zelených dresech se pohodlně dostali na druhou stranu, kde měl ARNAUD NORDIN trestuhodně příliš prostoru na ránu levou nohou. Ta se navíc parádním způsobem zakroutila ke vzdálenější konstrukci, kam se brankář Costil natahoval marně.
15'
Bordeaux se dokázalo s míčem usadit na polovině soupeře, jenomže dobrým napadáním se prezentoval Nordin, který nakonec Hwanga donutil k přihrávce vzad.
14'
Odskok míče se nepovedlo odhadnout Bašićovi, který přesto pokračoval v akci. Ta netrvala nikterak dramaticky dlouho, naopak Saint-Étienne podniklo protiútok.
13'
Tentokráte jsme sledovali rozehrávku volného kopu, kterou si ovšem na opačné straně dokázal najít hostující Kolodziejczak. Ten sklepl na kolegu Moukoudiho.
12'
Znovu se do kombinace svého týmu zapojil také brankář Costil, který rozehrávkou po zemi oslovil zkušeného Baysseho. Ten dlouho hledal volného kolegu.
11'
Tentokráte mohl vhazovat obránce Sabaly, kterému se povedla narážečka s Majou. Bordeaux tak v krátkém časovém sledu znovu vhazovalo, o míč přesto přišlo.
10'
Poté se Trauco pokoušel udržet míč na hrací ploše, což se mu nakonec povedlo. Jako poslední ho dotkl domácí Kwateng, vhazovat tak bude Saint-Étienne.
9'
První střelecký pokus tohoto zápasu obstaral hostující Aouchiche. Ten si seběhl na nahrávku na levou stranu, načež své zakončení poslal přímo doprostřed.
8'
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC).
7'
Na opačné straně to směrem dozadu dokázal zvládnout Moukoudi, který ve vzduchu kraloval proti Majovi. Saint-Étienne to zkouší dalším výpadem směrem vpřed.
6'
Poté se do volného prostoru dokázal prodrat Aouchiche, který se poté podíval do pokutového území, kam také nahrával. Nordin měl k míči ale dost daleko.
5'
Po pravém křídle si to poté namířil hostující Boudebouz, který přesto raději zpětnou nahrávkou oslovil Moukoudiho. Bordeaux se snaží aktivně napadat rozehrávku.
4'
Míč se nakonec po odrazu od Trauca dostal mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Sabalyho. Ten si nakonec vybral osamoceného Otávia.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do kombinace svého celku zapojil také domácí brankář Costil, který se snažil přenést hru na pravou stranu, kde číhal Trauco.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Baysse, Pablo, Kwateng – Adli, Otávio, Bašić, Hwang Ui-jo – Ben Arfa, Maja.
Náhradníci: Poussin – de Préville, Jovanović, Bakwa, Briand, Mara, Oudin, Zerkane, Poundjé.

AS Saint-Étienne: Moulin – Debuchy (C), Moukoudi, Kolodziejczak, Trauco – Boudebouz, M. Camara, Neyou, Bouanga – Aouchiche, Nordin.
Náhradníci: Bajič – Douath, Hamouma, Chazrí, Krasso, Rivera, Sissoko, Sow, Youssouf.

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Finjean.
AS Saint-Étienne

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Saint-Étienne, kterému se rovněž zrovna nedaří. Saint-Étienne totiž momentálně okupuje až patnáctou pozici tabulky, což rozhodně nebylo cílem vedení klubu před startem sezony. Hostující tým tohoto zápasu doposud nasbíral pouze třináct bodů, což znamená pouze dvoubodový náskok před sestupovým pásmem. Saint-Étienne sice z posledních třech zápasech ani jednou neprohrálo, současně ani jednou nevyhrálo. Pochopitelně se jednalo o tři nerozhodné výsledky v řadě. Saint-Étienne totiž postupně remizovalo s Lille, Dijonem a v rámci čtrnáctého kola také s Angers. Hostující tým tohoto zápasu bude papírovým outsiderem, avšak klidně může překvapit a dostat se na vítěznou vlnu, což by potřeboval.
Girondins Bordeaux FC

Fotbalisté Bordeaux mají za sebou čtrnáct duelů, během kterých se jim povedlo nasbírat sympatických devatenáct bodů, což stačí na jedenáctou pozici. Girondins se v případě výhry může dostat do horní poloviny tabulky, konkrétněji na osmou pozici, kde se momentálně nachází Rennes. Bordeaux má v posledních týdnech hodně kolísavou formu, neboť se mu ani jednou nepovedlo vyhrát dvakrát v řadě. Domácí celek tohoto zápasu o to usiloval v minulém kole, během které se pokoušel navázat na domácí vítězství proti Brestu. Bordeaux ovšem neuspělo na hřišti favorizovaného Lille, kde prohrálo výsledkem 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eatsmá na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Girondins Bordeaux FC a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.