Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Bordeaux - 14. března 2021   15:00

Dijon
90' Mou. Konaté (Celina)
1:3
(0:2)
Bordeaux
33' Hwang Ui-jo  (Zerkane) • 45' Hwang Ui-jo  (de Préville) • 50' de Préville  (Adli)
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Ndong, Lautoa (56. Benzia) – M. Baldé (70. Mou. Konaté), Assalé (70. Sammaritano), Dina Ebimbe – Kamara (56. Celina).
T. Léonard – F. Hebrard, G. Lang
Stade Gaston Gérard, Dijon
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Mexer (72. Kwateng), Baysse, Benito – Zerkane (65. Bašić), Adli, Seri, Oudin (72. A. Traoré) – Hwang Ui-jo (72. Briand), Kalu (16. de Préville).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:7.
Více se už v tomto zápase nestane, hosté v úvodu druhého poločasu navýšili své vedení a to pak poměrně snadno hájili až do samého závěru. Domácím se sice povedl čestný úspěch, ale na konečném výsledku to už nemělo žádný vliv. Dijon není poslední náhodou, jeho hráči jsou v zakončení hodně nepřesní a na gól se příliš nadřou.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Didier Ndong (Dijon FCO).
Žlutou kartu dostává Toma Bašić (Girondins Bordeaux FC).
90+3'
Další potyčka mezi hráči a znovu se bude udělovat žlutá karta.
90+2'
Hosté budou vhazovat aut a s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Dijon právě vstřelil branku!
Nakonec se přeci jen dočkal i domácí celek. Po pěkné kombinaci se sám před brankářem zjevil MOUSSA KONATÉ, který zamířil po zemi na pravou stranu, kde byl volný prostor. Benoît Costil se ani nesnažil nějak zasáhnout.
90'
Žlutou kartu dostává Eric Junior Dina Ebimbe (Dijon FCO).
88'
Hráči Bordeaux si tak dlouho mezi sebou přihrávali, až jim soupeř míč sebral a může zkusit zaútočit
86'
Žlutou kartu dostává Sennou Coulibaly (Dijon FCO).
86'
Menší potyčka se strhla u rohového praporku, Sennou Coulibaly poslal k zemi Adliho, ten se ale hodně rychle zvedl, takže to nebylo nic vážného. Bude se ale žlutit.
84'
Hosté přenesli hru zpátky na svoji stranu a do útoku se moc neženou.
82'
Domácí byli blízko prvnímu zásahu, Yassine Benzia pálil po zemi kousek za hranicí pokutového území na vzdálenější tyč, kterou o malý kousek minul. Benoît Costil se po míči jen ohlédl.
80'
Nicolas de Préville se dostal do brejku, naběhl k pokutovému území, volil ještě přihrávku, která však byla včas zastavena.
78'
Hosté dobře brání prostor před svojí bránou a domácím nedovolí dostat se do zakončení.
76'
Youssouf Sabaly zblokoval přihrávku před bránu a jeho tým bude čelit rohovému kopu.
75'
Amadou Traoré přetáhl svůj centr a míč poslal pouze za vzdálenější postranní lajnu.
74'
Další hráč hostujícího celku, který žádá ošetření, hosté už zvolili zřejmě jen zdržovací taktiku. Je jím Yacine Adli.
73'
Žlutou kartu dostává Ngonda Muzinga (Dijon FCO).
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Jimmy Briand.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Amadou Traoré.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mexer, přichází Enock Kwateng.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Moussa Konaté.
70'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Roger Assalé, přichází Frédéric Sammaritano.
69'
Toma Bašić si zpracoval centr, poté chtěl míč vrátit před bránu, ale svůj pas přetáhl a poslal do zámezí.
69'
Můžeme pokračovat, Bordeaux rozehraje rohový kop.
68'
Na trávníku zůstává ležet Mexer a žádá ošetření.
66'
Mama Baldé obdržel přihrávku na střed, avšak míč netrefil vůbec ideálně a zamířil vysoko nad bránu.
65'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mehdi Zerkane, přichází Toma Bašić.
64'
Domácí barvy zastavuje ofsajd.
64'
Mehdi Zerkane si zpracoval odražený míč a levačkou jej zatočil ke vzdálenější tyči, Anthony Racioppi byl však připraven a balón uklidil do rukavic.
62'
Dlouhý nákop letí až k domácímu brankáři, který ukrývá míč do rukou.
60'
Hwang Ui-jo útočil na hattrick, hráč z Jižní Koreje dostal přihrávku na pravou stranu a pálil tvrdě na bližší tyč, kde byl volný prostor, Anthony Racioppi však včas skočil a výborným zákrokem balón vyrazil.
59'
Benoît Costil si vyběhl pro volný míč a uklidil jej do rukavic, s rozehrávkou spěchat jistě nebude.
56'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Aboubakar Kamara, přichází Bersant Celina.
56'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Yassine Benzia.
55'
Domácí kombinují na straně svého protivníka, ale do žádné šance se nemohou dostat.
53'
Teď se faulem provinili bílý tým a klidně mohla být udělena karta, leč nestalo se.
51'
Rémi Oudin vybojoval faul, jeho tým rozehraje poblíž pokutového území.
50'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Hosté jdou v úvodu druhé půle už do tříbrankového vedení. NICOLAS DE PRÉVILLE si zpracoval Adliho centr a poté zamířil levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány.
48'
Hostující celek je aktivnější a drží míč na kopačkách.
46'
Dlouho se v první půli hrál vyrovnaný fotbal, místy byli domácí aktivnější a nebyli daleko od skórování. Po půl hodině hry se ale soupeř dostal do vedení, které v závěru úvodního dějství ještě navýšil. Dijon je tak nyní v těžké pozici, avšak stále je o co hrát.
45+3'
45+2'
Domácí to ještě zkoušeli, ale s míčem se příliš daleko nedostali.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Bordeaux ještě před odchodem do kabin navyšují své vedení. De Préville poslal míč vzduchem do pokutového území, kde stál nepohlídaný HWANG UI-JO, který hlavou zamířil do pravého horního rohu brány. Anthony Racioppi se jen ohlédl.
44'
Hosté kombinují na své straně a spíš už jen vyčkávají.
43'
Nicolas de Préville končí po ataku Coulibalyho na travnaté ploše, díky čemuž získává jeho celek míč.
41'
Mama Baldé dokázal v poslední chvíli zadržet míč při cestě za postranní čáru, avšak vzápětí o něj stejně přišel.
40'
Ngonda Muzinga dobře vyslal do šance Aboubakara Kamaru, ten střílel tváří v tvář brankáři z ostrého úhlu jen do boční sítě.
39'
Do útoku vyrazil favorit, avšak jeho hráči si špatně přihráli a o míč přichází.
37'
Eric Junior Dina Ebimbe obešel bránícího soupeře a poté střílel, jeho nepříliš prudký pokus ale skončil v náruči připraveného gólmana.
36'
Roger Assalé byl čistě odstaven od balónu a ten mu utekl za lajnu. Rozehrávku obstará Benoît Costil.
33'
Po půl hodině hry se poprvé mění skóre. Nicolas de Préville přihrál od postranní čáry Zerkanemu, ten v pokutovém území místo zakončení našel lépe postaveného spoluhráče, tím byl HWANG UI-JO se díky tomu ocitl sám před gólmanem, míč si zpracoval na pravou nohu a zamířil k levé tyči.
33'
V pokutovém území Bordeaux se skácel k zemi Mama Baldé, penalta to ovšem není.
31'
Tak nakonec Sennou Coulibaly míč zřejmě nezasáhl, neboť od brány rozehrává Anthony Racioppi.
30'
Hwang Ui-jo si zpracoval přihrávku od postranní lajny a tvrdě střílel v pokutovém území z ostrého úhlu, Sennou Coulibaly však tečoval jeho ránu do zámezí. Utrpěl při tom nějaký šrám a zůstává ležet na zemi.
30'
Žlutou kartu dostává Aboubakar Kamara (Dijon FCO).
28'
Yacine Adli doběhl k odraženému balónu, místo střely volil zakončení hlavou, které ale postrádalo patřičnou razanci a Anthony Racioppi tak celkem snadno zasáhl.
27'
Na trávnjíku zůstává ležet Sennou Coulibaly, hra je přerušena.
26'
Domácí tým se dostal do přečíslení, přihrávka na volného Baldého ovšem neprošla.
25'
Stejný hráč o chvíli později střílel z dálky, ale mimo tři tyče.
24'
Eric Junior Dina Ebimbe zkoušel najít v pokutovém území někoho ze spoluhráčů, balón však končí mimo hrací plochu a následuje roh.
23'
Bordeaux se teď těžko dostává do útoku, soupeř dobře napadá rozehrávku jeho hráčů.
22'
Dijon přebral iniciativu a kombinuje na útočné polovině.
21'
Jeden z domácích obránců v poslední chvíli odehrál do bezpečí balón před svojí bránou, Hwang Ui-jo byl připravený zakončovat sám před brankářem.
19'
Roger Assalé zůstal osamocen u pokutového území, hlavou ale nezakončil příliš prudce, navíc jen do míst, kde stál připravený gólman hostů, který uklidil balón do náruče.
19'
Hwang Ui-jo v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel a nezakončil.
17'
Jeden z domácích fotbalistů střílel z voleje po rohovém kopu, avšak mířil hodně mimo.
16'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Nicolas de Préville.
15'
Vypadá to, že Samuel Kalu má nějaké potíže a bude nutné střídání.
13'
Loris Benito byl blízko vedoucí brance, jeho prudké zakončení hlavou však dokázal Anthony Racioppi na brankové čáře vyrazit. Hosté reklamovali gól, ale rozhodčí nechává hru pokračovat a zkoumat se nebude ani VAR.
12'
První větší příležitost zápasu, Rémi Oudin si zpracoval míč a vystřelil na bližší tyč, kterou těsně minul. Balón byl někým tečován, neboť následuje roh.
10'
Další nepřesná přihrávka v podání klubu v bílých dresech, domácí budou vhazovat aut.
9'
Rémi Oudin poslal míč před bránu, kam nabíhali dva jeho spoluhráči, balón však po teči končí za lajnou.
8'
Hosté pokračují přihrávkami mezi sebou u středové lajny.
7'
Roger Assalé střílel pravačkou z dálky, jeho přízemní rána však svůj cíl nenašla.
6'
Hosté však předvedli hodně špatnou rozehrávku, míč jen proletěl pokutovým územím a skončil v zámezí.
5'
Přetažený centr Oudina letí daleko za bránu, hráč Bordeaux byl ovšem po odehrání balónu falován, takže bílí u míče zůstávají.
4'
Zkoušeli to pasem před bránu, tam však byl připravený Anthony Racioppi, který uklidil míč do rukavic.
3'
Další faul ze strany Dijonu a hosté budou rozehrávat na jeho straně.
2'
Youssouf Sabaly byl hodně tvrdě faulován a těžce se zvedá z trávníku, soupeř žlutou kartu nevidí.
1'

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Coulibaly, Muzinga – Ndong, Lautoa – M. Baldé, Assalé, Dina Ebimbe – Kamara.
Náhradníci: Allagbé – Chafik, Sammaritano, Marié, Dobre, Celina, Benzia, Mou. Konaté, Chouiar.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Mexer, Baysse, Benito – Zerkane, Adli, Seri, Oudin – Hwang Ui-jo, Kalu.
Náhradníci: Poussin – Kwateng, Poundjé, Bašić, Lacoux, A. Traoré, Briand, de Préville, Mara.

Rozhodčí: T. Léonard – F. Hebrard, G. Lang.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bordeaux – Dijon 3:0
Bordeaux – Dijon 2:2
Bordeaux – Dijon 2:0 (Pohár)
Dijon – Bordeaux 0:2
Bordeaux – Dijon 1:0

Dijon se z vítězství nad Bordeaux radoval naposledy 1. prosince 2017, kdy na svém hřišti zvítězil hokejovým výsledkem 3:2, třebaže musel dvakrát dotahovat jednogólové manko. Vítězný gól jeho hráči vstřelili v 86. minutě.
Girondins Bordeaux FC

Hostům se také nedaří tak, jak by si představovali, nachází se na patnácté příčce s 33 body. Mimo svůj stadion sehráli dosud třináct zápasů, ze kterých si odvezli čtrnáct bodů díky čtyřem vítězstvím a dvěma remízám, dosáhli patnácti vstřelených branek a o čtyři góly více inkasovali. V tuto chvíli na bodový zisk ze soupeřova trávníku čekají už tři utkání, naposledy prohráli v Nimes 0:2.
Se šesti zásahy vede tabulku střelců mužstva Ui-jo Hwang z Jižní Koreje.
Dijon FCO

Domácímu celku patří až poslední dvacátá pozice s pouhými patnácti body, na nejbližšího protivníka ztrácí devět bodů a na nesestupové sedmnácté místo bodů dvanáct. Na svém hřišti v této sezóně jeho hráči ještě nevyhráli, ze čtrnácti utkání vybojovali šest bodů díky šesti remízám, vstřelili pouhé čtyři góly, zato osmnáct jich inkasovali. V posledním domácím klání jim udělilo lekci PSG, které zvítězilo vysoko 4:0.
Nejlepším střelcem Dijonu je šestigólový Mama Baldé z Guiney.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes pokračuje 29. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Čtyři duely mají úvodní výkop naplánován na 15:00, což je také případ souboje týmů ze spodu tabulky, Dijonu a Bordeaux. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.