Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lyon - 3. února 2021   21:00

0:1
(0:1)
Lyon
22' Paquetá  (Toko Ekambi)
Dijon
Racioppi – Coulibaly, Dina Ebimbe (85. Boey), Écuélé Manga (C), Chafik – Pape Diop (59. Celina), Mou. Konaté (59. M. Baldé), Lautoa (80. Marié) – Ndong, Muzinga, Sammaritano (59. Chouiar).
Allagbé – M. Baldé, Boey, Celina, Dobre, Chala, Chouiar, Marié, Panzo.
Hamel J.
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lyon
A. Lopes – Aouar (75. Caqueret), Cornet (46. De Sciglio), Diomande, Dubois – Depay (C), Bruno (63. Mendes), Kadewere – Marcelo, Paquetá, Toko Ekambi (75. Slímání).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Je tu konec utkání! Lyon nakonec po napínavé bitvě díky brance Paquety z prvního poločasu odváží tři body z Dijonu! Domácí ve druhém poločase několikrát pohrozili, ale defenzivu Lyonu se jim nepodařilo překonat. Hosté mohli v druhé části přidat několikrát druhou trefu, ale také se jim to nepodařilo. I tak si hráči Lyonu odvážejí tři body.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 10:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
90+4'
90+3'
Depay se dostal ve vápně ke střele z úhlu, jeho pokus likviduje reflexivním zákrokem brankář Racioppi.
90+2'
Fotbalisté Dijonu si v souboji počínali nedovoleně, což znamená přerušení hry. Lyon bude rozehrávat a má velkou šanci dohrát utkání bez inkasované branky.
90+1'
Domácí družstvo se dostává k míči a má poslední minuty na vyrovnání! Dijon bude vhazovat po tom, co se míč zakutálel do zámezí.
90'
Ve druhém poločase nastavuje hlavní arbitr utkání tři minuty nad rámec základní hrací doby!
89'
Slimani dostal míč na pravé křídlo, kde se snažil podržet hru, ale byl rychle obrán. Míč opět za postranní čarou, další aut pro hosty.
88'
Po souboji ve středu pole končí míč za postranní čarou. K vhazování se podle všeho dostane Lyon,.
87'
Memphis Depay dostal přihrávku do vápna, kde si nedokázal zpracovat míč z vzduchu. Racioppi neměl téměř žádnou práci, protože se mu balón odrazil přímo do náruče.
86'
Další průniková přihrávka do vápna hostů opět neprošla. Pohotově zasahovali beci, Dijon však zůstává u míče.
85'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Sacha Boey.
84'
Lyon podržel balón na útočné polovině a vybojuje rohový kop. Ještě před tím se ale bude střídat, u lavičky Dijonu je rušno.
83'
Dijon se snažil probít do vápna, ale narazil na hranici na hradbu obránců. Lyon zatím stále předvádí skvělý výkon směrem dozadu, takže domácí to mají velmi těžké.
81'
Olympique Lyon si přihrává na vlastní půli a volí velmi riskantní přihrávky. Dijon ale zatím nenašel recept, jak v závěru ohrozit prostor tří tyčí Lyonu.
80'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Jordan Marié.
80'
Pohrozit mohli také hosté, na pravé straně se vše otevřelo, čehož Lyon využil. Finální přihrávka do velkého vápna se ovšem s přesností nepotkala.
78'
Domácí si vyměňují míč na útočné polovině, ale zatím to nikam nevede. Lyonu se daří eliminovat přihrávky soupeře a zdá se, že má zatím vše pod kontrolou.
77'
Sledujeme nyní nezáživnou část hry, při které vidíme hodně nepřesností na obou stranách. Dijon sice drží balón, ale hosté domácímu celku nedovolí dostat se do šance.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Maxence Caqueret.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Islám Slímání.
74'
Žlutou kartu dostává Sennou Coulibaly (Dijon FCO), který zajel do protihráče nevybíravým způsobem.
74'
Depay se dostal po rychlé akci k míči na hranici vápna, kde dlouho držel balón. Nakonec byl zdvojen a míč mu byl odebrán.
73'
Dlouho však akce Dijonu netrvala. Míč se rychle dostal za branku Lyonu, což znamenalo rozehrávku Lopese.
72'
Lyon se dostal s míčem za polovinu, ale ihned ho ztratil. Domácí zadarmo dostali balón a pomalu postupují k brance soupeře.
71'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Dijon se nyní dostal k centru z levé strany, který byl přetažený. Hostům se zatím daří bránit, ale Dijon je stále aktivnější.
69'
Kadewere narazil před velkým vápnem Mendesovi, jenž ihned pálil na branku. Rána neměla dostatečnou razanci, a tak nebyla nijak nebezpečná.
68'
Lyon měl k dispozici rohový kop, Depay zkoušel centr na zadní tyč, ale neuspěl. Dijon bude rozehrávat od vlastní branky, Racioppi už si chystá balón.
66'
Celina se ve vápně z ničeho nic dostal k pumelici. Ta směřovala pouze do připraveného bloku hráčů před ním.
65'
Domácí se po rychlé akci dostali ke střele, která byla sražena. Na druhé straně pak zakončoval Lyon, ale ani ten nebyl přesný.
64'
Hosté v posledních minutách kontrolují hru a nedochází k tolika ztrátám. Dijon zatím nemá k dispozici možnosti, po kterých by mohlo přijít vyrovnání.
63'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Thiago Mendes.
62'
Šedesát minut hry je za námi. Lyon stále vede nad Srade Gaston Gérard nad Dijonem 1:0. Lyon chystá další střídání, které by mohlo osvěžit hru.
61'
Žlutou kartu dostává Mounir Chouiar (Dijon FCO), který ve středu pole srazil k zemi jednoho z hráčů Lyonu. Rozhodčí si toho prohřešku všiml a ihned tahá první žlutou kartu.
61'
Lopes se zapojuje do kombinace Lyonu. Brankář hostujícího celku míč posílá do strany a pokračuje ve kombinaci.
59'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Bersant Celina.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mama Baldé.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Mounir Chouiar.
58'
Lyon rozehrál rohový kop, ze kterého nic nebude. Hosté nenaložili s touto možností ideálně, chystají se další střídaní.
57'
Hosté se dostali do dalšího zakončení, po levé straně zavezl míč na křídlo jeden z hráčů Lyonu, nakonec přišla rána zpoza vápna, která s pomoci zákroku Racioppiho končí za brankou. Následuje rohový kop.
56'
Lyon nyní už hraje s míčem na vlastní polovině. Hosté potřebují vstřelit druhou branku, aby se trochu uklidnili.
55'
Dijon rozehrával od vlastní branky, ale dlouho s míčem nevydržel. Po výkopu ho vybojovali zpět na své kopačky hráči Olympique.
53'
Do velké šance se dostal Memphis Depay, který mohl navýšit vedení svého týmu. Po centru na krátkou vzdálenost se dostal kanonýr Lyonu k hlavičce na zadní tyči, ale zakončoval pouze do dobře připraveného Racioppiho!
53'
Coulibaly byl při rozehrávce dohrán jedním u útočníků, což znamená další rozehrávku pro Dijon.
52'
Po vhazování však přichází nedovolený zákrok a míč se stěhuje zpět k hostům. Lyon rozehraje z vlastní poloviny, kousek od hranice velkého vápna.
51'
Ani to dlouho nevydrželo. Domácí byli zastaveni a dostanou se k autovému vhazování po tečované přihrávce.
50'
Další akce Lyonu ani nebude zakončena, míč se dosral k Racioppimu, jenž rozehrává na krajní obránce. Dijon tedy bude postupovat dopředu.
49'
Kadewere se dostal po přihrávce na pravou stranu vápna, odkud ještě hledal spoluhráče na středu, což se mu nepodařilo. Našel totiž pouze kopačky připravených obránců Dijonu, kteří tak zasáhli těsně před hranící velkého vápna.
48'
Domácí dostali míč do vápna pomocí centru, ale větší šanci si nevypracovali. Výborně zapracovali hostující beci, kteří ihned hlavičkou míč odvrátili.
47'
Dijon na začátku druhého poločasu hraje s míčem na kopačkách, domácí se dostanou rohovému kopu. Na zemi zůstává ležet jeden z hostů, takže se rozehrávka od rohového praporku opozdí.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Mattia De Sciglio.
46'
První poločas je za námi! Lyon vede po brance Paquety 1:0 nad domácím Dijonem. Domácí byli po brance aktivnějším celkem a dostali se dokonce do šance, po které mohlo přijít vyrovnání. Lyon neměl mnoho dalších šancí, ale každá příležitost hostů je hodně nebezpečná.
45+1'
45'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Dijon se dostal před vápno Lyonu, ale nepodařilo se mu dostat do ideální střelecké pozice. Nakonec pálil zpoza vápna Dina, ale hodně mimo branku.
43'
Depay rozehrává rohový kop nakrátko, vzápětí přichází přetažený centr do vápna Dijonu, který bez problémů likviduje domácí obrana. Od branky rozehraje Racioppi.
42'
Memphis Depay se dostal k míči na pravé straně vápna a snažil se zakončit na zadní tyč. Jeho pokus ale zblokoval jeden z domácích hlavou za branku, následuje rozehrávka od rohového praporku.
41'
Dijon má k dispozici po faulu před velkým vápnem další standardní situaci, centr z pravé strany je nepřesný, takže větší šanci neuvidíme, poradili so hostující stopeři.
40'
Ve středu pole faulovali domácí, Lyon tedy rozehrává, ale zatím se hostům nevede dobrá kombinace. Naopak domácí využívají chyb a hrozí z rychlých protiútoků.
38'
Lyon kombinuje na vlastní polovině, ale opět chybuje, čehož hosté nevyužili. Po zisku balónu se vůbec nedostali ke střele, pouze míč odevzdali zpět na kopačky Olympique.
37'
Následný faul dává Dijonu další šanci ohrozit branku, domácí se dostanou k přímému kopu zpoza vápna. Exekuci si vezme na starost Sammaritano.
35'
Dijon byl malý kousek od vyrovnání! Ve vápně Lyonu se dvakrát dostal do obrovské šance, kterou na poslední chvíli zlikvidoval brankář Lopes!
34'
Balón putuje až k Lopesovi, jenž vypomůže spoluhráčům z obrany s rozehrávkou. Zdá se, že hostující gólman pošle míč do hry dlouhým výkopem.
33'
Na druhé straně dostal Lyon míč pouze do náruče Racioppiho, který nemusel zasahovat proti těžké střele. Dijon tedy může pokračovat na útočné polovině, což je překvapením.
32'
Opět na pravé straně dostal hodně prostoru Dina, který centroval z první. Jeho pokus musela likvidovat obrana, který nevypadala nyní úplně jistě.
31'
Dina centroval do vápna na volného spoluhráče na penaltovém puntíku, míč ale hlavičkující hráč netrefil ideálně, a tak se k němu opět dostávají hosté z Lyonu.
30'
Prvních třicet minut zápasu je za námi. Lyon vede nad domácím Dijonem 1:0 po trefě Paquety, domácí zatím mnoho ofenzivních akci nepředvedli.
29'
Hra se přesunula do středu hřiště, kde došlo k faulu na jednoho z domácích. Dijon se posunul s míčem o kousek dopředu.
28'
Nyní je hra přerušena po útoku Lyonu kvůli ofsajdovému postavení. Dijon se po delší době dostane k míči a bude moci postupovat vpřed.
26'
Lopes se snažil od vlastní branky hledat spoluhráče od vlastní branky, ale nenašel ani jednoho z fotbalistů v tmavě modrém. I tak Lyon bude pokračovat v přihrávkách na vlastní polovině.
25'
Lyon mohl přidat další trefu po přízemní přihrávce do vápna, kde zakončoval jeden z hráčů patičkou. Nakonec ale míč končí na druhé straně hrací plochy.
24'
Olympique pokračuje ve hře s míčem, na vlastní polovině hosté kombinují a ženou se dopředu ve snaze přidat další gól.
22'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon jde do vedení! Autorem první branky utkání je velmi aktivní LUCAS PAQUETÁ, který po přihrávce Ekambiho zavezl míč do vápna a zvolil střelu podél brankáře a otevírá tak skóre utkání. Brankář Racioppi neměl šanci střelu zachytit. Asistence: Ekambi.
21'
Rohový kop nepřinesl velkou šanci, centr nebyl nijak nebezpečný, ale hosté zůstávají u míče a mohou pokračovat v útočné snaze.
20'
Dopředu mohou spěchat hosté, kteří se dostanou k rohovému kopu! Po sraženém míči budou rozehrávat od pravého praporku.
19'
Na druhé straně je pískán ofsajd. Do náběhu se dostal jeden z domácích útočníků, který si nepohlídal svoji pozici a zmařil tak šanci svého týmu.
18'
Lyon nyní kombinuje na útočné polovině a posouvá se směrem k brance Dijonu. Zatím ale nepřichází první větší šance.
16'
Centr z hloubi pole zamířil do vápna, kde skvěle zakročil Racioppi, který vyskočil do vzduchu a stáhl míč do rukavic.
15'
Vzápětí ale hosté vybojovali standardní situaci z velké dálky, hráči se staví ve velkém vápně a očekávají centr.
14'
Depay hledal rychlou přihrávkou spoluhráče na pravé straně, ale nemířil pas přesně, což znamená další ztrátu míče.
13'
Domácí kombinují na vlastní polovině a nepouštějí k míči Lyon. Hosté zatím trochu za očekáváním nepředvádějí pohlednou hru.
11'
Doposud hráli s míčem na kopačkách převážné hosté, nyní se ale zdá, že vystrkují růžky i hosté. Lyon ale s protiútoky Dijonu zatím nemá příliš velké problémy.
10'
Sammaritano pěkně vystrašil Lopese, který se musel poroučet k zemi. Nakonec střela hostujícího forvarda končí těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře Lyonu!
9'
Ekambi si nabíhal do vápna na přihrávku, která k němu nedošla. Míč letěl pomalu a obránci Dijonu tak dokázali tento úmysl zneškodnit.
9'
Dijon dokonce nyní hraje s míčem na kopačkách, ale Paqueta ve středu pole rychle zakročil a zakládá další akci Lyonu.
8'
Hosté rozehrávali rohový kop, ale vůbec se jim to nepodařilo. Míč ani nedostali do vápna, protože po přihrávce nakrátko nastřelili prvního obránce.
8'
Dijon se zatím drží a daří se mu eliminovat útoky Lyonu, který nám toho doposud mnoho nepředvedl.
7'
Lyon nadále pokračuje v kombinaci, která zatím nikam nevede. Hosté budou dnes muset být hodně trpělivý, protože se předpokládá, že budou dobývat obranu soupeře.
5'
Olympique aktivně kombinuje a snaží se najít místo kudy by mohl dostat míč do vápna soupeře.
4'
Lyon drží balón, ale zatím se nedostal do větší šance. Favorit utkání zatím pouze kombinuje a čeká na vhodnou chvíli, kdy bude moci udeřit.
3'
Dina hned na začátku hry fauluje, čehož si všímá hlavní arbitr utkání a hra je pozastavena. Hosté budou rozehrávat a mají šanci dostat se do první příležitosti tohoto střetnutí.
2'
Hosté se dostali s míčem na útočnou polovinu, ale následně ho zbytečně ztratili, hrát může domácí Dijon.
1'

Dijon FCO: Racioppi – Coulibaly, Dina Ebimbe, Écuélé Manga (C), Chafik – Pape Diop, Mou. Konaté, Lautoa – Ndong, Muzinga, Sammaritano.
Náhradníci: Allagbé – M. Baldé, Boey, Celina, Dobre, Chala, Chouiar, Marié, Panzo.

Olympique Lyon: A. Lopes – Aouar, Cornet, Diomande, Dubois – Depay (C), Bruno, Kadewere – Marcelo, Paquetá, Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Binlamrí, Caqueret, De Sciglio, Cherki, Mendes, Slímání, Soumaré.

Olympique Lyon

Hosté se nacházejí na opačné straně tabulky, s šestačtyřiceti body patří Lyonu druhá příčka. Na první Lille ztrácí Lyon dva body, naopak na třetím místě PSG má o bod méně. Lyon je hned po PSG nejlepším týmem v ofenzivě, hosté doposud nastříleli šestačtyřicet branek, naopak jich inkasovali dvacet. Po dvou zaváháních s Rennes a Méty se Olympique vrátil na vítěznou vlnu, když nejprve porazil vysoko St. Etienne, a následně si rovněž poradil s Bordeaux. Nejvíce gólů v dresu Lyonu porazím vstřelil útočník Memphis Depay, jenž zaznamenal jedenáct přesných zásahů.

Poslední odehraná utkání:
Lyon – Bordeaux 2:1
St. Etienne – Lyon 0:5
Lyon – Méty 0:1
Dijon FCO

Dijon se v tabulce francouzské Ligue 1 nachází na předposledním, tedy devatenáctém místě. Domácí mají na kontě po dvaadvaceti zápasech patnáct bodů. V probíhajícím ročníku nastříleli nejméně branek z celé soutěže (15), inkasovali jich jednatřicet. Z posledních pěti utkání Dijon ani jednou nezvítězil, třikrát remizoval a dvakrát prohrál. O největší počet přesných zásahů se postaral pětadvacetiletý útočník Mama Balde, který se trefil šestkrát.

Lille – Dijon 1:0
Lorient – Dijon 3:2
Dijon – Štrasburk 1:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu 23. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí Dijon FCO proti hostujícím Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.