Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Montpellier - 27. září 2020   15:00

Dijon
8' Dina Ebimbe (Celina) • 60' Écuélé Manga (Dina Ebimbe)
2:2
(1:0)
Montpellier
50' Delort  (Laborde) • 90' Savanier
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Chala (61. Muzinga) – Pape Diop (83. Lautoa), Ndong – M. Baldé (73. Marié), Celina (61. Chouiar), Dina Ebimbe (83. Sammaritano) – Assalé.
Petit – Lang, Finjean
Stade Gaston Gérard, Dijon
Montpellier
Omlin – Congré, Hilton, Mendes – Ristić (83. Oyongo), Sambia (65. Mavididi), Savanier, Le Tallec, Ferri (65. Mollet) – Delort, Laborde.
Bertaud – Oyongo, Cozza, Chotard, Dolly, Mollet, Mavididi, Yun, Škuletić.

S konstatováním, že outsider potrápil favorita, ale střetnutí k vítězství nedotáhl, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které skončilo nerozhodným stavem. Pokud bychom ale hodnotili výkon, museli bychom přiznat, že Dijon byl dnes lepším celkem. Domácí celek dvakrát vedl, avšak v nastaveném čase přišlo zbytečné přistrčení, který znamenalo nejprve pokutový kop a následně i konečné vyrovnání.

Do druhého poločasu lépe vstoupil hostující celek, kterému se povedlo vyrovnat. V tu chvíli Dijon tahal za kratší konec provazu, ale branko po rohovém kopu jej znovu vzbudila. Závěrečný tlak Montpellieru byl trochu bezzubý, ale přišla šance z pokutového kopu.

Pokud se podíváme na tabulku zjistíme, že Montpellier se vyhoupl na druhou příčku a ztrácí dva body na Rennes. Dijon zůstává poslední, když má na kontě pouze dnešní bod.
90+3'
90+3'
Domácí tým se snaží vrátit do vedení a byl dlouho na útočné polovině, ovšem v ofsajdu se nacházel Roger Assalé. Sledujeme poslední vteřiny zápasu, který asi skončí nerozhodným stavem.
90+1'
K postranní čáře míří čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Montpellier právě vstřelil branku!
Je srovnáno! K pokutovému kopu se postavil TÉJI SAVANIE, který zamířil do levé šibenice. Brankář Alfred Gomis si sice vybral dobrou stranu, ale na zakončení nemohl dosáhnout. Fotbal se hraje na góly a ne na výkon, jinak by Dijon musel zvítězit.
89'
Žlutou kartu dostává Jonathan Panzo (Dijon FCO).
89'
Montpellier bude zahrávat pokutový kop! Jonathan Panzo vrazil do soupeře a dává mu šanci na vyrovnání! Celou situaci ještě zkoumá VAR!
88'
Hostujícímu mužstvu se čas rychle krátí, ale ještě trocha ho zbývá! Tlak Montpellieru dále roste a branka je na spadnutí!
87'
Za obranu domácího celku zamířil Andy Delort, avšak pas na něj byl nepřesný. Hostující útočník pro balon doběhl a ochotně ho podal brankáři, ten rozhodně spěchat nebude.
86'
U brankové čáry moc místa nebylo, přesto se Mounir Chouiar protáhl a zamířil do pokutového území. Následně se ale nepochopil se spoluhráčem, jenž situaci přeběhl a balon zamířil do území nikoho.
85'
Z levé strany tentokrát odcentroval Téji Savanier, jehož centr zamířil jen do brankářových rukavic. Následně přišel faul, a tak Alfred Gomis bude v klidu rozehrávat.
83'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Wesley Lautoa.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Frédéric Sammaritano.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Ambroise Oyongo.
81'
Za malou chvíli přijde do hry Ambroise Oyongo, který je urostlým hráčem. Hostující celek bude asi více nakopávat balony. Zatím se mu v šestnáctce soupeře moc nedaří.
80'
Fouad Chafik zastavil soupeře, ale následně si dal přihrávku do strany a míč zamířil do autu. Montpellier rychle rozehrál, jenomže následně nepřesně zakončil Florent Mollet.
79'
Montpellier sice drží balon, ovšem daleko od soupeřovi branky. Zatím sledujeme kombinaci kolem středového kruhu, Dijon se s míčem skvěle přesouvá.
77'
Prvním potrestaným hráčem hostujícího celku je střídající Stephy Alvaro Mavididi (Montpellier), který kolenem trefil soupeře a musel vidět žlutou kartu.
77'
Domácí mužstvo si vzadu už žádné vrásky dělat nebude. Prostě prásk, ať míč letí co nejdále!
75'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, odkud jej do ohně vrátil Andy Delort. Následně se Montpellier dopustil útočného faulu, a tak si domácí obrana bude moci znovu trochu odpočinout.
74'
Tlak hostujícího celku roste, další centr mířil před branku Dijonu, ovšem na roh jej odvrátil Jonathan Panzo. Vydrží tohle domácí celek a vyhraje?
73'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Jordan Marié.
73'
Chvíli se hrát nebude, jelikož před brankou Dijonu zůstal ležet jeden z domácích hráčů, který potřebuje lékařskou pomoc. Dneska je zdravotní pomoc poprvé na hracím pažitu.
72'
Hostující tým rozehrál rohový kop, který odvrátil Bruno Écuélé Manga. následně se balon vrátil před branku a u pravé tyče zakončoval Stephy Alvaro Mavididi, jehož znovu zablokoval Manga!
70'
Montpellier se pokoušel o dlouhý nákop za obranu, ale balon se po mokré trávě sklouzl a zamířil k brankáři. Dijon je u míče a v přerušené hře bude znovu střídat.
69'
Dijon si přál odpískání pokutového kopu, avšak rozehrávat se nebude. Rozhodčí celou situaci pořešil s kolegou u videa a ukázal, ať se pokračuje ve hře.
68'
Přihrávka z pravé strany zamířila před branku, kde se pohyboval Florent Mollet. Jeho zpracování mířilo trochu dále, a tak následným pokusem zamířil do soupeře.
67'
Pokud se balonu dotkne Stephy Alvaro Mavididi, publikum okamžitě hučí! Tentokrát nejprve hučelo a následně jásalo, jelikož tento hráč byl balonu zbaven.
66'
Montpellier je v dnešním střetnutí favoritem, ale výsledek tomu neodpovídá. Navíc u míče je Dijon a Pape Diop dlouho otálel se střelou, která byla na hranici šestnáctky zastavena.
65'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Stephy Alvaro Mavididi.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Florent Mollet.
64'
Utkání znovu dostává nový náboj a věřím, že hra Dijonu se opět zvedne! ze střední vzdálenosti se tentokrát napřáhl Mounir Chouiar, jehož pokus zamířil do zad Vitorina Hiltona.
61'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Mounir Chouiar.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Anibal Chala, přichází Ngonda Muzinga.
60'
Dijon právě vstřelil branku!
Tohle je hodně studená sprcha pro favorita zápasu! Na centr od rohového praporku si naskočil zcela sám BRUNO ÉCUÉLÉ MANGA, jenž hlavou zavěsil pod břevno. Situaci se snažil vyřešit ještě Andy Delort, ale na balon nemohl doskočit. Dijon se tak vrací do vedení.
60'
Centr od rohového praporku mířil na první tyč, odkud byl odvrácen. Dijon se nevzdal a dostane šanci na reparát!
59'
Jestliže jsem Dijon za výkon v prvním poločase chválil, tak aktuálně tahá za kratší konec provazu. Po dlouhé době se domácí celek probojoval na útočnou polovinu, kde vybojoval rohový kop.
57'
Téji Savanier kouká na tribuny, trochu vyčítavě, ale za netrefení brány si může zcela sám. Šikovný záložník totiž poslal balon vysoko nad branku, přestože měl míč v klidném postavení – volný kop využit nebyl.
56'
Zprava odcentroval Téji Savanier, který přesným centrem našel Andyho Delorta. Urostlý útočník se pověsil do vzduchu a zakončil hlavou. Alfred Gomis se skvěle natáhl a míč vyrazil – otočení stavu zapasu je na spadnutí.
55'
Domácí tým vybojoval faul, a tak si jeho obrana bude moci trochu odpočinout. Centr mířil na zadní tyč, odkud byl odvrácen, avšak Dijon ještě zabojoval. Ve sprintu se nacházel Mama Baldé, jenž z brankové čáry trefil pouze boční síť.
53'
Trochu mi přijde, že hra Dijonu se zbourala jako domeček z karet! Nepřesná přihrávka mířila k soupeři, který opět hrozil. Zakončením se prezentoval aktivní Téji Savanier, jehož pokus byl nepřesný.
52'
Na levé straně se pohyboval autor vyrovnávací branky, který také odcentroval. Jeho pas mířil kousek za spoluhráče, a tak Téji Savanier nezamířil přesně. Montpellier je rázem při chuti!
50'
A protože nedáš, tak dostaneš. Toto otřepané pravidlo znovu platilo! Gaëtan Laborde před šestnáctkou posadil na zadek soupeře a následně odcentroval na zadní tyč, kde situaci zavíral ANDY DELORT. Jeho hlavička byla přesná, a tak máme znovu vyrovnáno! Asistence: Gaëtan Laborde.
49'
Hráči v bílých dresech opět kombinovali a jejich rozehrávka byla opět nepřesná. Centr z levé strany mířil před branku, kde se nacházeli Mama Baldé a Roger Assalé. První jmenovaný byl překvapený, že soupeř balon neodvrátil, a tak ve vyložené situaci míč netrefil.
48'
Dijon nezačíná druhý poločas vůbec dobře a dostává se pod tlak! Hostující celek je stále u balonu a stále tak může vymýšlet, jak obranu soupeře překoná. K vidění byl centr zleva, ale i ten byl odvrácený.
47'
Při pohledu na zelený pažit zjistíme, že pokračujeme v zahajovacích sestavách. Hráči v bílých dresech jsou znovu u balonu, ovšem centr z pravé strany neprošel.
46'
Jdeme na druhý poločas, v němž Montpellier bude dotahovat manko! Právě hostující celek poločas rozehrál, dlouhý nákop vyhrál, a tak může kombinovat na útočné polovině.
46'
Sledovali jsme velmi zajímavou podívanou a musím říct, že se mi více líbila hra Dijonu, který se zaslouženě dostal do vedení. Naopak favorit zaspal úvod zápasu a probral se až v době, kdy prohrávat. Montpellier se sice snažil o vyrovnání, ale chybělo mu více klidu při zakončení a nebo lepší připravení finální fáze. Je vidět, že oba celky chtějí střílet branky a zatím se hra často rychle přelévá. Doufejme, že střetnutí bude pokračovat ve stejném duchu také ve druhé části.
45+1'
45+1'
Z rohového kopu Dijon nic kloudného nevymyslel, a tak se hra znovu otočí. Ve stejný moment čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se bude hrát ještě šedesát sekund.
45'
Rychlá předávka se odehrála za pokutovým územím a k následné střele se odhodlal Mama Baldé. Jeho pokus srazil mimo prostor tří tyčí Pedro Mendes, Dijon bude rozehrávat rohový kop.
44'
Přenesení hry mířilo na levou stranu velkého vápna, kde si balon zpracoval Mihailo Ristić, který následně rychle vystřelil. Alfred Gomis se mohl podívat, kam míč míří a ještě se usmát, protože tady rozhodně zasahovat nemusel. Pokus ohrozil tak maximálně dvacátou řadu za domácí brankou.
43'
Že by Dijonu dnes pršelo štěstí? Domácí mužstvo si pohlídalo další přihrávku do strany a poslal míč zpátky k půlící čáře, kde se pohybovali hostující stopeři.
41'
Blíží se pomaloučku konec prvního poločasu a výsledek je stále překvapivý. Montpellier vybojoval ještě jeden rohový kop, ovšem ani po něm se gólové radosti nedočkal – ba ani zakončení jsme neviděli.
40'
Montpellier poslal další centr na první tyč, kde se nacházel jeden z hráčů v bílém, ale také brankář Alfred Gomis, který jej vyboxoval pryč. Domácí tým mohl přejít do protiakce, avšak byl zastaven taktickým faulem.
39'
Dijon roztáhl hru na levou stranu, kde se pohyboval Mama Baldé, který z jedničky odcentroval. Míč byl obranou odvrácen a hra se rychle přenesla na druhou stranu. Přihrávku před branku srazil Bruno Écuélé Manga na další roh.
38'
Sám faulovaný Andy Delort rozehrál standardní situaci, ale zamířil jen pánu bohu do oken Jeho pokus mířil vysoko nad branku, a tak si hostující hráč mohl místo radosti kousat dres.
37'
Jonathan Panzo sice první zasáhl balon, ale poté poslal k zemi Andyho Delorta! Hlavní rozhodčí přikázal přímý kop a to je obrovské šance pro Montpellier na vyrovnání!
35'
Tohle prostě musí konči v brance, jenže stav zápasu se nemění! Po nepřehledném souboji se k míči dostal Junior Sambia, jenž zvedl hlavu a přihrál před odkrytou bránu! Andy Delort situaci podcenil, zakončení příliš neutáhl , ale zamířil přesně. Na brankové čáře situaci pak vyřešil obránce Fouad Chafik, jenž se stal hrdinou okamžiku.
34'
Junior Sambia měl mnoho času na přihrávku, ale nevyužil toho. Jeden ze stoperů Dijonu od něj dostal dáreček, ovšem domácí celek se daleko neprobojoval!
32'
Tohle vypadalo všelijak! Na první moment mi přišlo, že se bude kopat pokutový kop, protože na zemi skončil Téji Savanier. Rozhodčí posoudil situaci zcela opačně a odpískal útočný faul. Je vidět, kdo z nás byl situaci blíže.
31'
Sám faulovaný hráč poslal centr do ohně a centr to byl opravdu dobrý. Ovšem ve vzduchu lépe pracovali domácí obránce. Následně do šestnáctky mířil pas i z druhé strany, ale ten byl nepřesný a skončil mimo hrací plochu.
31'
Už nějakou dobu se nacházíme v druhé části prvního poločasu. Hostující celek za malou chvíli bude rozehrávat standardní situaci, když byl u postranní čáry faulován Téji Savanier.
29'
Snad poprvé sledujeme postupnou akci hostujícího celku, ale své poprvé Montpellier rozhodně nezvládl. Dijon se znovu k míči vrátil a raketově směřuje na útočnou polovinu, kde teprve začal kombinovat.
28'
Tak vám začínám mít strach, aby Dijon dohrál v plném počtu! Eric Junior Dina Ebimbe (Dijon) předvedl skluz ze strany, kterým trefil soupeře a také on se podíval na to, jak vypadá žlutá karta.
27'
Eric Junior Dina Ebimbe odehrál balon, kterým do ruku trefil Andyho Delorta. Hlavní rozhodčí píská ruku, což se hostujícímu hráči rozhodně nelíbí.
26'
Po rozehrávce se na pravé straně pokutového území ocitl Mama Baldé, jenž si posunul míč níže a chtěl vystřelit. Jenomže skluzem se činil Pedro Mendes, jenž situaci zachránil.
25'
Začínají se projevovat emoce, především na straně hostujícího celku! Roger Assalé byl lehce zatažen za dres a ochotně mířil k zemi. Faul to rozhodně byl, s čím se hostující hráči nechtějí smířit.
24'
Montpellier se zlobí a žádá další potrestání domácího hráče! Junior Sambia dostal míč do běhu, ovšem Anibal Chala přispěchal se skluzem, při kterém odehrál balon i soupeře. Hostujícímu hráči se moc na nohy nechtělo a není se co divit, tohle byla pořádná rána.
23'
Ještě se chvíli hrát nebude, protože Didier Ndong dostává od sudího kázání. Až po chvilce se rozehrálo a ze přetaženým centrem mířil Anibal Chala, avšak bránící soupeř byl úspěšnější.
22'
Hráči v červených dresech jsou sice ve vedení, ale rozhodně nemyslí pouze na obranu. Dijon táhl další akci po pravé straně, kde Roger Assalé vybojoval se štěstím rohový kop.
20'
Jonathan Panzo hraje opravdu skvěle, vytáhl totiž další obranný zákrok a ve skluzu zbavil soupeře míče. Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyčku, odkud byla vyslána střela, která byla zablokována. Následně ještě pálil Gaëtan Laborde, avšak Alfred Gomis byl na místě.
19'
Po přerušené hře odmítl od míče odstoupit Bersant Celina (Dijon), který byl následně trefen. Hlavní sudí opět nemá jinou možnost a trestá dalšího domácího hráče.
18'
Hra se znovu otočila na druhou polovinu! Montpellier roztáhl hru doprava, kde se nacházel Junior Sambia. Jeho centr byl příliš vysoký, a tak si pro balon vystartoval brankář Alfred Gomis.
17'
Takové vytažení by si přál každý křídelní hráč! Bersant Celina se pustil do náběhu a dostal ideální pas, následně přišel centr do šestnáctky, který se hostující obraně podařil odvrátit.
16'
Na hranici šestnáctky došlo k souboji mezi Jonathanem Panzem a Andym Delortem. Domácí bek byl úspěšný, ovšem Montpellier bude rozehrávat další roh. Centr od praporku zamířil na zadní tyč, ale zakončení nepřišlo.
15'
Sledujeme opravdu skvělé utkání, které se přelévá ze strany na stranu. Oba celky hrají fantastický fotbal a další branky jsou jen otázkou času.
14'
Dijon vyslal z pravé strany nepřesný centr, ale díky soupeři se k balonu znovu vrátil. Domácí tým hraje opravdu skvěle a je vidět, že chce přidat další zásah do černého.
13'
Rohový kop rozehrál Téji Savanier, jenž centr směřoval na první tyč, odkud se jej snažil prodloužit jeden z hráčů. Situace hostujícímu celku nevyšla, a tak se hra velmi rychle obrací na druhou stranu.
12'
Hostující tým se nechce smířit s tím, že prohrává a poprvé vytahuje drápky. Z velké dálky se ke střele odhodlal Jordan Ferri, jehož pokus byl sražený na rohový kop.
10'
První potrestaným hráčem je Fouad Chafik (Dijon), který rychle zatáhl za záchranou brzdu a soupeře tím poslal na trávník. Rozhodčí ani chvilku neváhal a vytáhl z kapsičky žlutý kartónek.
8'
Varování favoritovi nestačilo, a tak je tu úvodní branka zápasu! Jeden z beků předvedl hrůzostrašnou rozehrávku a Montpellier kapituluje! Míče se chopil Bersant Celina, který si jej navedl na střed a poté přihrál na pravou stranu šestnáctky. ERIC JUNIOR DINA EBIMBE zachoval klid na kopačkách a zamířil přesně k bližší tyči. Asistence: Bersant Celina.
7'
Dijon se toho nebojí a snaží se zlomit sérii proher! Na pravé straně dostal trochu prostoru Pape Diop, a tak si navedl míč více na střed. Dlouho mu ale zakončení trvalo, a tak proti němu vystoupil obránce, jenž byl následně také trefen.
5'
Obrovskou šanci zahodil Roger Assalé, který v samostatném úniku trefil vybíhajícího brankáře. Dostal ale šanci na reparát a Jonas Omlin se znovu činil, když si konečky prstů sáhl na míč, jenž zamířil do břevna. Favorit tak dostal od domácího celku první varování!
5'
Trochu nepřehledná situace pro diváka, ale rozhodčí ji výborně viděl. Na pravé straně šestnáctky se odehrál souboj a vypadalo to, že se bude rozehrávat rohový kop. Pomezní sudí ukázal směrem na branku, takže je z toho odkop pro Dijon.
4'
Velké sousto si na pravé straně vzal Junior Sambia, který měl proti sobě hned tři soupeře. Přes první dva sice prošel, ale následně mu byla vystavena stopka.
3'
Počasí je ve Francii deštivé, což se potvrdilo i v tomto okamžiku. Vysoký míč totiž dopadl na trávník, od kterého se rychle sklouzl a mířil mimo hrací plochu, tohle Roger Assalé nemohl dostihnout.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupilo domácí mužstvo v červených dresech, naopak Montpellier se oblékl do bílého. Vraťme se ale zase zpátky na zelený pažit.
1'
Jdeme na to, jelikož rozhodčí Petit dal pokyn k rozehrávce zápasu! Domácí celek se chopil míče a začíná postupným útokem. Na pravé straně výborně pracoval Eric Junior Dina Ebimbe, avšak musel poslat přihrávku zpátky.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Chala – Pape Diop, Ndong – M. Baldé, Celina, Dina Ebimbe – Assalé.
Náhradníci: Racioppi – Muzinga, Lautoa, Marié, Younoussa, Sammaritano, Chouiar, Philippe, Scheidler.

Montpellier HSC: Omlin – Congré, Hilton, Mendes – Ristić, Sambia, Savanier, Le Tallec, Ferri – Delort, Laborde.
Náhradníci: Bertaud – Oyongo, Cozza, Chotard, Dolly, Mollet, Mavididi, Yun, Škuletić.

Rozhodčí: Petit – Lang, Finjean.
Do nového ročníku Ligue 1 nevstoupil Dijon vůbec dobře a s nulovým počtem bodů se krčí na posledním místě tabulky. Domácímu celku se ve čtyřech kolech povedlo pouze jednou skórovat a hned osmkrát inkasovat. Pokud chce Dijon myslet na příslušnost v nejvyšší francouzské soutěži, musí co nejdříve zabrat. Dnes ho ale nečeká nic jednoduchého, na jeho půdu totiž přijede čtvrté mužstvo tabulky. Montpellier získal devět bodů a v případě vítězství se posune na druhou příčku, tedy bod za vedoucí Rennes. Hostující tým je vysoce produktivní, vždyť už desetkrát skóroval. Jeho palebná síla je rozložena hned mezi několik hráčů, a tak to vypadá že HSC prožije podařený ročník.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u pátého kola francouzská Ligue 1 Uber Eats, která má na programu duel, v němž se představí Dijon FCO a Montpellier HSC. Právě hostující celek bude plnit roli obrovského favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.