Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly (72. Mou. Konaté), Muzinga – Lautoa, Panzo (72. Kamara) – Benzia (72. Sammaritano), Celina, Ndong – Assalé (58. M. Baldé).
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi, Chavalerin – Mbuku (71. Kutesa), Cassama (71. Valon Beriša), Cafaro – Dia.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Zatímco Dijon zůstal beznadějně poslední, Remeš přeskočila do té doby dvanácté Bordeaux a závěr sezony by měla dohrát pod klidným středem tabulky.
O přežití hrající Dijon nebyl schopný vstřelit gól, naopak sám jeden dostal a po těsné prohře prohloubil svou krizi na jedenáct utkání bez bodu. Zápas rozhodl v 50. minutě kanonýr Boulaye Dia, jenž třináctou trefou v sezoně poskočil na dělené třetí místo tabulky střelců, hned za Kyliana Mbappého (PSG) a Memphise Depaye (Lyon).
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:4.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.
90+4'
90+4'
Poslední nadějí Dijonu byl dlouhý nákop po křídle, ten ale dopadl na trávník až v zámezí.
90+3'
Závěrečný tlak ze strany Dijonu ale nepřichází. Remeš se totiž nezatáhla a naopak preferuje aktivní hru, třeba i směrem dopředu.
90+1'
Vracející se Bersant Celina odstavil od míče Cafara. Dobrá práce domácího fotbalisty, jehož tým díky tomu stále může pomýšlet na remízu.
90'
Zápas se chýlí ke konci. Podle signalizace čtvrtého arbitra potrvá ještě čtyři minuty.
88'
Ke standardce nařízené nějakých dvacet metrů od branky se postavil Mathieu Cafaro a podle očekávání zvolil přímou střelu. Ta proletěla zhruba metr nad brankou.
87'
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon).

Wesley Lautoa nastavil nohu Diovi, aby mu zabránil v průniku do pokutového území.
85'
Moussa Konaté znovu v zakončení. Domácí hráč to tentokrát nezkoušel vzduchem, nýbrž z voleje. Balon sice nabral správný směr, jenže byl moc vysoký. I tak budou muset být hosté v podobných situacích opatrnější.
83'
Moussa Konaté si ve snaze vyrovnat vyšplhal na načechraný centr a dostal se do hlavičky. Ta byla bohužel pro Dijon hodně, hodně nepřesná.
81'
Tvrdá srážka uvnitř vápna Remeše v hlavičkovém souboji posouzena jako útočný faul Baldého.
80'
Ofsajd a v něm Boulaye Dia (Remeš).
78'
Žlutou kartu dostává Didier Ndong (Dijon).

Pravý křídelník si s míčem u nohy dělal kolem sebe prostor, přičemž dlaní zfackoval Cafaru.
77'
S myšlenkou centru do domácího vápna přišel Dereck Kutesa, nikoho v bílém dresu tam však nenašel.
76'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
75'
Zabrat směrem dopředu musí hlavně Dijon, protože od 50. minuty dohání jednogólovou ztrátu.
74'
Nová krev v žilách obou týmů hru pěkně rozproudila. Děj zápasu se střídavě odehrává na jedné a druhé straně.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sennou Coulibaly, přichází Moussa Konaté.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Jonathan Panzo, přichází Aboubakar Kamara.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Frédéric Sammaritano.
71'
A střídat budou také domácí.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moreto Cassama, přichází Valon Beriša.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Dereck Germano Kutesa.
70'
Verdikt je na světě: bránící hráč rukou nezahrál a penalta tak není na pořadu dne.
69'
Dlouhý míč byl odcentrován do pokutového území a VAR prověřuje možnou ruku bránícího fotbalisty. Bude Dijon kopat penaltu?
68'
Domácí operují na útočné polovině, kde po faulu na Benziu rozehrají standardku.
66'
Domácí nakopli míč k brance, ale obrana Remeše byla ve střehu. Špatnou chvilku si pak vybral její brankář Predrag Rajković, když při odkopu míče podklouzl. Naštěstí to pro něj nemělo žádné následky.
65'
Teď už se hraje v okolí středového kruhu.
64'
Anthony Racioppi (Dijon) musel vyběhnout až za hranici velkého vápna, aby před dobíhajícím útočníkem stihl odkopnout míč do zámezí.
62'
Na hřišti se přiostřuje. Tvrdě teď vletěl do dijonského gólmana Nathanaël Mbuku, předtím to zase s agresivitou přehnal domácí Glody Ngonda.
61'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
59'
Žlutou kartu dostává Mama Baldé (Dijon).

Chvíli po svém nástupu na hřiště se Mama Baldé v souboji o míč ohnal po Abdulhamídovi, kterého trefil bolestivě loktem přímo do oka.
58'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Roger Assalé, přichází Mama Baldé.

Tohle střídání bylo podle všeho vynucené, protože Roger Assalé zamířil přímo do šaten.
55'
Další útok vedl Dijon po levém křídle. Dlouhý nákop sklepával Wesley Lautoa přímo před branku, kde si gólman Rajković situaci pohlídal.
54'
Didier Ndong (Dijon) v ofsajdu.
52'
O rychlé vyrovnání usilující Jonathan Panzo se v souboji muž proti muži neprosadil.
50'
Reims právě vstřelilo branku!
I proto jde Remeš zaslouženě do vedení! Anthony Racioppi neudržel střelu zpoza šestnáctky, kterou vyrazil přímo před sebe. Míč rychle doběhl BOULAYE DIA, prvním dotekem si ho zpracoval a druhým uklidil do úplně prázdné branky.

Senegalský klenot se třináctým gólem sezony posunul na dělené třetí místo v tabulce střelců.
49'
Dijon se po změně stran střídavě brání a osvobozuje dlouhými nákopy.
48'
To útok vzduchem už měl lepší provedení. Do pokutového území si mezi stoperskou dvojici naběhl Marshall Munetsi, avšak bohužel pro Remeš hlavičkoval mimo branku.
47'
Hosté se nepochopili v záměru zrychlení hry, kdy měl být adresátem přihrávky Mathieu Cafaro.
46'
Druhý poločas začal beze změny v sestavách.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
To se dalo čekat. První poločas zápasu dvou podprůměrných mužstev skončil bez branek. Kdybych měl hráčům vytknout všechny chyby, nestihli bychom začátek druhé půle, takže vás raději seznámím s jedinou šancí, kterou měl ve 20. minutě Yassine Benzia. Domácí záložník dostal průnikovou přihrávku do levé strany vápna, odkud přibližně o metr minul bližší šibenici. Nic vážnějšího se na jedné ani druhé straně nestalo, takže nám nezbývá než doufat, že se to po přestávce změní k lepšímu.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:4.
45'
45'
Rychlé rozhodnutí, žádná penalta se kopat nebude!
45'
Nakonec je našel na levé straně. Odtamtud přišla přihrávka na přední tyč, kde byl v náběhu povalen Marshall Munetsi. Rozhodčí se radí s VAR, zda pro Remeš písknout penaltu.
44'
U balonu opět Remeš. Tým z regionu Grand Est hledá nové skuliny v soupeřově obraně.
42'
Změnit to chtěl Marshall Munetsi, který si naběhl na přihrávku a z hranice vápna bez přípravy vystřelil. Domácí branku ale hooodně překopl.
41'
To už se nacházíme v závěru první půle. Zatím to vypadá, že ta zůstane bezbranková.
39'
Po krátké kombinaci vypálil z dálky Wesley Lautoa (Dijon), který donutil Rajkoviće k jednoduchému zákroku na zemi.
38'
Áu! zakřičel Yassine Benzia, kterého nevybíravě atakoval Marshall Munetsi. Rozhodčí Bastien faul sice odpískal, ale karty nadále ponechává v kapse.
37'
Zrovna jsem chtěl napsal, že už by to chtělo nějaké zakončení. Předběhl mě Didier Ndong, jenž z voleje napálil míč vysoko nad hostující branku.
35'
Ghislain Konan táhl individuální akci Remeše. Na jejím konci mu však nezbyl dostatek sil a bez cizího zavinění upadl.
34'
V souboji mezi Wesleym Lautoou a Moretem Cassamou použil domácí hráč ruce.
33'
Mírnou územní převahou disponující Dijon marně nahání soupeřovu rozehrávku.
32'
Júnis Abdulhamíd u okraje vápna nepřetlačil obránce, celá akce končí odkopem domácího brankáře.
31'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
30'
Nezměnilo se to ani po rohovém kopu, který pro Dijon vybojoval Didier Ndong.
29'
Kromě pološance z 20. minuty je hra obou celků ospalá a zatím postrádá jakýkoliv náboj.
27'
Po nepřímém volném kopu se Dijon prokombinoval jen k půlící čáře.
26'
Nathanaël Mbuku si zaběhl za obranu, ale rozhodčí ho chytil v ofsajdu.
25'
V jedné minutě čelil Dijon nakonec hned dvěma rohovým kopům. A v obou případech si vedl na výbornou.
24'
Zodpovědnost vzal na sebe Mathieu Cafaro a v souboji muž proti muži získal pro Remeš roh.
23'
Ta právě probíhá v blízkosti středového kruhu, přičemž v držení balonu je mužstvo z Remeše.
21'
Po tomto varování hosté raději uklidňují hru.
20'
První náznak šance! Roger Assalé poslal Benziovi do uličky skákavou přihrávku, načež domácí záložník s vedle sebe nalepeným obráncem mířil z levé strany vápna do šibenice. K rozpoutání gólové radosti mu scházel přibližně metr a půl.
19'
Ngonda Muzinga odvedl výbornou práci při bránění Cafara. Dijon bude vykopávat od své branky.
18'
Jenomže ten se Dijonu vůbec nepovedl, navíc tam rozhodčí uviděl útočný faul.
17'
Ndongův přízemní pas ze strany odkopával vracející se obránce na rohový kop.
16'
15'
Hosté to naopak zkusili kombinačně, ale ani tento způsob cestu do střelecké pozice nenašel.
14'
Po levém křídle rozběhnutý Roger Assalé nebyl schopen přesprintovat svého strážce a při snaze získat balon zpátky do své moci fauloval.
12'
Domácí čím dál více přistupují k tvrdé hře, což na vlastní kůži poznal Nathanaël Mbuku.
11'
Dijon vytvořil mezi kruhem a vlastním vápnem blok, který soupeř zatím nedokáže překonat.
10'
Oťukávaná pokračuje kombinací Remeše, jejíž hráči hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
9'
Po výkopu gólmana zahrál přímo před očima rozhodčího tvrdě Roger Assalé. Domácí hráč měl štěstí, že ho karetní trest pro tentokrát minul.
8'
Dijon roztáhl hru doleva, odkud přišla přihrávka na střed. Z nějakých pětadvaceti metrů pak napřáhl Bersant Celina a gólman Rajković musel balon krotit nadvakrát.
7'
Za středovým kruhem byl faulován Roger Assalé, takže domácí mohou znovu kombinovat.
6'
Teď sice vyvezl míč Yassine Benzia, ale Remeš ho dál než do středového kruhu nepustila.
4'
Domácí tráví většinu času na své polovině.
3'
Takže když z pravé strany vápna střílel Marshall Munetsi, nebylo to pro Dijon nijak nebezpečné. Hlavně proto, že střele scházela přesnost.
2'
Wesley Lautoa zkušeně odvrátil útok ze strany Remeše, mezitím se domácí stihli zformovat.
1'
Benoit Bastien foukl do píšťalky, čímž zahájil zápas 30. kola Ligue 1 mezi Dijonem a Remeší.
1'
Souboj mezi Dijonem a Remeší bude také soubojem dvou Davidů – domácího trenéra Davida Linarese a hostujícího kouče Davida Guiona. Který z nich se bude po závěrečném hvizdu radovat?

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Lautoa, Panzo – Benzia, Celina, Ndong – Assalé.
Náhradníci: Allagbé – M. Baldé, Dobre, Chafik, Marié, Kamara, Mou. Konaté, Sammaritano, Zagre.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi, Chavalerin – Mbuku, Cassama, Cafaro – Dia.
Náhradníci: Diouf – De Smet, Valon Beriša, Maresic, Doumbia, Kutesa, Sierhuis, Touré, Zeneli.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Barthomieu.
Ještě jednou dobrý den! Hlásím se vám už ze svého komentátorského stanoviště, abych vám během rozcvičky odtajnil sestavy. Mrkněte na ně!
První vzájemný zápas

Remeš – Dijon 0:0
ŽK:
Foket, Chavalerin – Pape Diop, Celina, Sammaritano.

Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:4.
Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:8.
Stade de Reims

O udržení hraje také Remeš, i když oproti Dijonu s daleko větším klidem. Severofrancouzský klub má na záchranu osmibodový náskok, který v poslední době mírně narůstá. Remeš v lize naposledy prohrála na začátku února, od té doby si připsala bilanci 1-4-0. V předchozím kole si dokonce vyšlápla na Lyon, s nímž doma remizovala 1:1.
Dijon FCO

Dijonští se ve zbytku sezony pokusí utéct hrobníkovi z lopaty. Jednou nohou už jsou totiž ve druhé lize. Od konce ledna zaznamenali těžko uvěřitelných deset proher v řadě, přičemž jejich ztráta na záchranu vzrostla na propastných třináct bodů. Naposledy Dijon nestačil doma na Bordeaux, když gólem z poslední minuty jen zmírnil porážku 1:3.
Hezkou neděli u Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž dnes uzavře své 30. kolo. Před večerním šlágrem mezi Lyonem a PSG se však ještě odehraje několik duelů. Jedním z nich bude zápas Dijon – Reims, který vám v této on-line reportáži nabídneme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.