Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Marseille - 3. února 2021   21:00

Lens
46' Sotoca (Banza) • 61' Medina (Clauss)
2:2
(0:2)
Marseille
37' Thauvin  (Álvaro González) • 45+2' Milik  (Álvaro González)
Lens
Leca (C) – Michelin (46. Kalimuendo), Fortes (82. Badé), Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Haidara – Sotoca, G. Kakuta (82. Mauricio), Banza (82. Jean).
Delajod – Jeanne, Finjean
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Marseille
Mandanda (C) – Lirola (81. Nagatomo), Álvaro González, Ćaleta-Car, Sakaj – Thauvin (89. Henrique), Perrin, Kamara (81. Souaré), Payet – Milik (60. Benedetto), Germain.

V dalším kole čekají na oba týmy soupeři z pohárových pozic. Lens opět doma vyzve páté Rennes a v Marseille přivítají věhlasný Paris Saint-Germain.
Hned pět dnešních zápasů Ligue 1 skončilo remízou. Jeden takový sehrály i Racing Lens a Olympique Marseille, kteří si rozdělily body po výsledku 2:2.

Lépe začali fotbalisté Marseille, kteří po prvním poločase vedli o dvě branky. Hned po návratu z kabin ale domácí snížili a v 61. minutě i vyrovnali. Ve zbylé půl hodině už bylo šancí pramálo. Po herní stránce byl na tom lépe nováček soutěže, na obrat mu to ale nestačilo.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 13:6.
Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:13.
90+3'
90+3'
Předchozí faul Gonzálezovi oplatil Corentin Jean (Lens). Ve výskoku ho trefil loktem a rovněž on si ze zápasu odnese žlutou kartičku.
90+1'
Domácí se řítili do brejku. Álvaro González (Marseille) nestíhal, a proto zatáhl za záchrannou brzdu. Karetnímu trestu samozřejmě neunikl.
90'
Ještě tři minuty poskytl Willy Delagod oběma celkům na to, aby strhly výsledek na svou stranu.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Luis Henrique.
88'
Marseille odolalo a v přerušené hře bude moci vystřídat. Ze hřiště už míří Florian Thauvin.
87'
Racing opět obsadil okolí pokutového území. Uvidíme, k čemu jeho obléhání povede tentokrát.
86'
Když to nešlo vzduchem, snažil se Cheick Doucouré (Lens) prosadit ze země. Do své rány vložil spoustu energie, zapomněl však na přesnost.
85'
I po něm byla defenziva Marseille pozorná a rychlým odkopem zažehnala nebezpečí.
84'
Domácí se prokombinovali k centru. Z boku ho vyprodukoval Jonathan Clauss, ale Lucas Perrin na poslední chvíli odkopl míč na roh.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Steven Fortes, přichází Loïc Badé.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Tony Mauricio.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Corentin Jean.
81'
Několikanásobnou výměnu hráčů si připravil i domácí kouč Franck Haise.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Juto Nagatomo.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Cheick Souaré.
80'
Vraťme se zpátky na hřiště, protože tam napřáhl ke střele Seko Fofana (Lens). Štěstí zkusil z hranice šestnáctky, ale balon zamířil trošku více doprava.
79'
Chystá se střídání. U laviček se na vstup do hry připravuje Cheick Souaré (Marseille). Koho nahradí, je zatím ve hvězdách, stejně jako to, kdy to bude.
77'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Gael Kakuta (Lens), který ale ze střední vzdálenosti branku přestřelil.
75'
Statistika držení míče: 59% : 41%.
75'
No teda! Florian Sotoca měl na kopačce obrat. Do šance mu přihrál Jonathan Clauss, ale ani popotažení míče blíže k brance nepomohlo. Střela křížem po zemi skončila vedle levé tyče.
73'
Domácí usilují o obrat. Z toho důvodu napřáhl před šestnáctkou Seko Fofana, jeho diagonální rána z levé strany zamířila metr vedle tyče.
71'
Jonathan Clauss (Lens) točil balon na branku a Steve Mandanda musel předvést něco ze svého boxerského umění.
70'
Florian Sotoca (Lens) je aktivní. Často se nabízí, nabíhá, střílí nebo přihrává. Třeba jako teď, kdy pro svůj celek získal rohový kop.
68'
Álvaro González (Marseille) v souboji o míč s Gaëlem Kakutou. Podle rozhodčích si pomohl faulem.
67'
Při další akci hledal Jonathan Clauss za obranou Marseille Floriana Sotocu. Přihrávka byla ale příliš dlouhá, takže skončila až v zámezí.
66'
Gael Kakuta (Lens) běžel s míčem až ke koncové čáře, odkud dával pod sebe. Dobrá reakce obrany, která se k míči dostala dřív než Simon Banza.
65'
Ruka! Horní končetinou zahrál na útočné polovině Florian Thauvin (Marseille).
63'
Střelec vyrovnávací branky se zapsal do statistik znovu. Tentokrát jako hříšník, který za ostrý faul inkasoval žlutou kartu.
61'
Lens právě vstřelilo branku!
Parádní centr Jonathana Clausse usměrnil z voleje mimo dosah brankáře FACUNDO MEDINA! Racing stáhl dvougólové manko a srovnává krok.
60'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Darío Benedetto.
60'
Žlutou kartu dostává Pol Lirola (Marseille), provinil se podražením Massadia Haidary.
60'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
59'
V současné době sledujeme poněkud hlušší pasáž hry.
57'
Exekutorem se stal Dimitri Payet (Marseille). Nic nevymýšlel a rovnou kopl balon před branku. Tam vyskočil nejvýše stoper Fortes.
56'
Florian Thauvin vyslal průnikovou přihrávku. Její směr na poslední chvíli změnil Steven Fortes a roh tak má k dispozici i Marseille.
54'
Na jeho pas si v houfu hráčů naskočil Arnaud Kalimuendo (Lens), bránu ale netrefil.
53'
Po rozvážné souhře se domácí tým vydal vpřed. Centr Floriana Sotocy srazil Pol Lirola na rohový kop, který se chystá rozehrát Gael Kakuta.
51'
Lens uklidňuje hru kombinací na své půlce hřiště.
50'
Vrátit Marseille dvougólový náskok mohl Florian Thauvin! Na pravé straně vápna dostal parádní přihrávku, po které však zamířil jen vedle bližší tyče.
48'
Za použití nadměrné síly v osobním souboji uviděl žlutou kartu Cheick Doucouré (Lens).
46'
Trenér asi udělal o přestávce pořádný vítr v kabině. Na hřiště poslal Arnauda Kalimuenda a ten se mu už po třiceti vteřinách odvděčil založením gólové akce. Střídající hráč vyslal střílený centr, Banza ho patou prodloužil na FLORIANA SOTOCU a ten nechytatelnou ranou pod břevno snížil na 1:2.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Clément Michelin, přichází Arnaud Kalimuendo.
46'
Rozhodčí už volá hráče zpátky na hřiště.
První poločas ukázal rozdíl v efektivitě zakončení. Zatímco Lens neskórovalo z žádné svojí šance, Marseille proměnilo obě. Poprvé se ve 37. minutě trefil Florian Thauvin a v nastavení navýšil náskok Arkadiusz Milik. Mírně favorizované Lens tak prohrává 0:2 a ve druhém dějství ho čeká pořádný kus práce.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:5.
Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:7.
45+2'
45+2'
Marseille právě vstřelilo branku!
Jestliže domácí fotbalisté pomýšleli na vyrovnání, tak se ošklivě přepočítali. V nastaveném čase totiž neubránili standardku. Centrovaný míč byl od zadní tyče vracen zpětnou přihrávkou na volej, kterou na malém vápně tečoval do sítě dlouhou nohou ARKADIUSZ MILIK. Po takzvaném šatňáku polského útočníka vede Marseille už 2:0!
45+1'
Ještě do přestávky by Lens rádo vyrovnalo. Spíš to ale vypadá, že to nestihne.
45'
Willy Delajod nastavil 2 minuty.
43'
Seko Fofana (Lens) vnikl do vápna a v souboji s obráncem upadl. Dožadoval se tím odpískání penalty, ale místo toho dostal žlutou kartu za simulování.
41'
Po křídelním centru ze standardky zakončoval Valere Germain (Marseille) ve skluzu na přední tyč, kterou asi o dva metry minul.
40'
Možná i proto šel tvrdě do souboje Facundo Medina (Lens). Podle sudího však přitvrdil příliš, takže je z toho faul.
38'
Domácí vědí, už teď budou muset zabrat.
37'
Zatímco domácí tři šance neproměnili, hosté skórují hned ze své první! FLORIAN THAUVIN si ve vápně zpracoval vysoký míč a křižnou střelou o zem, která před gólmanem ještě skočila, otevřel účet zápasu.
35'
Obrana Marseille zatím působí dost nejistě. Podobně je na tom i útok, který se horko těžko dostává ke střelbě.
34'
Ofsajd a v něm Gael Kakuta (Lens).
32'
Domácí opět zahrozili! A sice střelou k pravé tyči, kam Steve Mandanda skočil na poslední chvíli.
30'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
29'
Jonathan Clauss (Lens) rozehrál na kratší vzdálenosti, jeho spoluhráči pak míč ztratili a museli vyklidit okolí šestnáctky.
28'
Domácí nezůstali pozadu. Od okraje šestnáctky vyslal Gael Kakuta střílený centr, který přizvedl Álvaro González nad horní tyčku vlastní branky – roh.
27'
Ze všech možných hlavičkářů vyskočil nejvýše Arkadiusz Milik, který v klinči přehlavičkoval břevno domácí branky.
26'
Facundo Medina zastavil Floriana Thauvina jen za cenu rohového kopu, který rozehraje Marseille.
25'
Po sérii hlavičkových soubojů u půlící čáry šli dopředu domácí. Jejich kombinace ztroskotala na nepřesné přihrávce.
23'
Lens mělo šanci! Seko Fofana viděl na levé straně vápně volného Floriana Sotocu, ten se vůbec nerozpakoval a mířil na přední tyč. Steve Mandanda byl v pozoru, ale nakonec zasahovat nemusel. Balon rozhýbal jen boční síť.
21'
Nějakých dvacet metrů od brány dostal přihrávku Valère Germain (Marseille) a vystřelil k levé tyči. Jean-Louis Leca předvedl tygří skok.
20'
Po jeho výkopu se hraje u středového kruhu.
19'
Florian Sotoca (Lens) se hnal za nakopnutým míčem, výborně ale vyhodnotil situaci Steve Mandanda a proti balonu vyběhl včas.
17'
Hosté zahrávali standardku. K volnému míči se ve vápně dostal Lucas Perrin a z otočky ho napálil vysoko nad branku.
16'
Střídání asi potřeba nebude. Arkadiusz Milik (Marseille) se po krátkém ošetření vrátil na hřiště.
15'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
Po ostrém střetu zůstává ležet na trávníku Arkadiusz Milik (Marseille). Potřeba je ošetření.
12'
Florian Sotoca si na křídle naběhl na průnikovou přihrávku a jako na zlatém podnose předložil míč Banzovi. Ten překonal přesunujícího se Mandandu, ale jak záhy vyšlo najevo, gólové přihrávce předcházel ofsajd. Spása pro Marseille!
11'
Florian Sotoca (Lens) pak uvízl v ofsajdu.
10'
Florian Sotoca (Lens) centroval přes Hirokiho Sakaje do míst, v nichž se nenacházel žádný z hlavičkářů.
9'
Od něj vzápětí rozehrával Dimitri Payet (Marseille). Přihrávka nakrátko s následným centrem hrozbou nebyla.
8'
Znovu se hrálo ve středu hrací plochy, dokud hosté nedovezli balon k rohovému praporku.
7'
Po jednom takovém se míč zatoulal do zámezí, zpět do hry ho uvedou fotbalisté týmu Lens.
6'
Oťukávaná se přesunula do středu hřiště, kde mezi mezi jednotlivými hráči probíhají souboje o míč.
5'
Obrana Lens chybovala při rozehrávce. K míči se dostal Boubacar Kamara a střelou před vápnem donutil Jean-Louise Lecu k zákroku na zemi.
4'
Hra se tedy obrátila a po sraženém centru zahrávala Marseille roh. Centr, který přistál v pokutovém území, nakonec domácí defenziva odvrátila.
3'
Na mou otázku chtěl kladně odpovědět Cheick Doucouré (Lens), jenže samostatný průnik středem mu vůbec nevyšel.
2'
Lucasi Perrinovi utekl míč od nohy a získali ho domácí. Prokombinují se hlouběji do pole?
1'
Výkop provedli fotbalisté Marseille.
1'
Domácí budou hrát v červenou-žlutých dresech a černých trenýrkách, hosté oblékli bílé komplety.
Základní jedenáctky už nastupují na hřiště.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Michelin, Fortes, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Haidara – Sotoca, G. Kakuta, Banza.
Náhradníci: Faríñez – Badé, Cahuzac, da Costa, Gradit, Jean, Kalimuendo, Mauricio, Issiaga Sylla.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Lirola, Álvaro González, Ćaleta-Car, Sakaj – Thauvin, Perrin, Kamara, Payet – Milik, Germain.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Pelé – Benedetto, Nagatomo, Souaré, Henrique, Bertelli, Targhalline.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean.
Lens je přesný opak Marseille. Nováček nejvyšší francouzské soutěže je označován za štiku, která proplouvá tabulkou lépe než obstojně. Kdo by to před sezonou čekal, že po 22. kole bude na děleném šestém místě?

Tam se Racing vyšvihl po výhře 2:1 v Montpellieru. Předtím sice doma těsně prohrál s Nice (podzimní soupeř Slavie Praha v základní skupině Evropské ligy), ale jen o tři dny dříve rovněž výsledkem 1:0 uspěl na stadionu Marseille. Dneska si tak oba týmy dají odvetu.
Marseille nezažívá nejlepší časy. Klubový prezident je trnem v oku fanoušků, kteří si přejí jeho odvolání. Ti radikálnější minulý týden dokonce vnikli do tréninkového centra, kde ničili zaparkovaná vozidla a podpalovali stromy. Rozzuřený dav pak drze napadl i policejní ochranku. Kvůli incidentu musel být odložen víkendový zápas proti Rennes.

Žhavou novinkou je, že ve funkci trenéra skončil André Villas-Boas. Portugalský kouč dostal vyhazov jen několik hodin poté, co sám podal rezignaci. Příčinou prý byly neshody s vedením ohledně sportovní politiky.

Nejen v zákulisí, ale ani na hřišti to není ono. Olympique už na podzim vypadl z Ligy mistrů a v domácí soutěži se po třech prohrách v řadě propadl na deváté místo. I kvůli bídné formě přicestuje na sever země v roli mírného outsidera.
Vítejte u on-line přenosu fotbalového utkání 23. kola francouzské Ligue 1, v němž Racing Club De Lens přivítá na svém stadionu Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.