Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Angers - 6. ledna 2021   21:00

42' B. Yılmaz
1:2
(1:2)
Angers
6' Thomas   • 11' Thomas  (Mangani)
Lille
Maignan – Djaló (86. Lihadji), J. Fonte (C), Botman, Reinildo (79. D. Bradarić) – Ikoné, Xeka (79. Soumaré), André, Bamba – B. Yılmaz, David (61. Weah).
Leonard – Lang, Mouysset
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – L. Coulibaly (80. Amadou), Mangani – Capelle, Fulgini (80. Thioub), Pereira Lage (75. Cabot) – Diony (72. Bahoken).
Butelle – Amadou, Bahoken, Bobichon, Cabot, Al Milálí, Cho, Pavlović, Thioub.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:10.
Souboj o čelo doznalo výrazných změn. V osmnáctém kole naplno bodoval jenom Lyon, který si tak vypracoval tříbodový náskok na druhé PSG i třetí Lille. Angers je sice sedmé, ale na čtvrté Rennes ztrácí pouhé dva body!
Romain Thomas způsobil na Stade Pierre-Mauroy velký poprask, když v úvodních jedenácti minutách dal Maignanovi hned dva góly. Papírový favorit se dlouho hledal, ale díky gólu Yilmaze ze závěru první půle ještě živil naději na dobrý výsledek. Po změně stran už to byla hra na jednu branku, kterou nadále ohrožoval především pětatřicetiletý turecký útočník. Nejblíže vyrovnání byl Yilmaz v 78. minutě, kdy Bernardoniho zachránila až horní tyč. Závěr už si Angers zkušeně pohlídalo, když tedy pomineme závěrečnou střelu z páté minuty nastavení, která znamenala pro Bernardoniho vůbec první zákrok zápasu.
90+5'
90+5'
Bahoken zazdil útok do otevřené obrany nepřesnou přihrávkou do pokutového území. Dogy se nadechly k rychlému brejku a Bernardoni nakonec musel vytáhnout svůj zákrok dne proti nepříjemnému pozdravu z dvaceti metrů.
90+4'
Teď už by to měla hostující družina zvládnout za tři body. Soumaré totiž fauloval a jsou to hráči Angers, kteří disponují asi poslední standardní situací.
90+3'
Benjamin André si pomohl útočným faulem na dnešního hrdinu Thomase. Ve třetí ze čtyř nastavených minut se nějakou chvíli hrát nebude.
90+2'
Romain Thomas posunul míč na rohový kop, kvůli kterému běží dopředu také Maignan. Teď už domácí nemají co ztratit.
90+1'
Mike Maignan výborně zanalyzoval nákop z hloubi pole a díky tomu byl u míče o dost dříve než sprintující Jimmy Cabot.
90'
Obrana Angers pracuje téměř bezchybně. Nic na tom nezměnil ani Abdoulaye Bamba, který si za svůj faul prohlédl přijatelnou žlutou kartu.
89'
Rychlé rozehrání po hostujícím faulu bylo spíše kontraproduktivní. Přihrávka na hrot neprošla a míč skončil až na kopačkách brankáře Mikea Maignana.
88'
Jimmy Cabot zablokoval centr z levého kraje a ukrojil ze zbývajícího času několik dalších vteřinek. Teď už je vesměs jasné, že Lille všechny tři body nezíská.
87'
Isaac Lihadji vydoloval míč u pravé autové čáry. Dogy se natlačily k velkému vápnu, ale cesty do zakončení jsou zatím nedostupné.
86'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Isaac Lihadji.
85'
Jonathan Ikoné špatně načasoval souboj s dvougólovým Thomasem. Na domácí straně logicky roste frustrace.
84'
Hosté se na polovině soupeře dlouho nezdrželi. Další z ofsajdů byl odmáván v samém zárodku akce.
83'
Burak Yılmaz si řekl o vcelku zbytečný karetní trest poté, co nebyl spokojen s odmávaným ofsajdem.
81'
Z prvního doteku přihrávající Yilmaz si neporozuměl s Ikoném, který se mu nešikovně hnul z potřebného místa na osu hřiště. Bernardoni může uklidnit hru.
80'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Sada Thioub.
80'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Ibrahim Amadou.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Reinildo, přichází Domagoj Bradarić.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Boubakary Soumaré.
78'
Málem bylo vyrovnáno! Burak Yılmaz z přímého kopu jednoduše překonal zeď a napálil horní tyč Bernardoniho brány.
77'
Jonathan Bamba si rozmyslel střelu z nějakých sedmadvaceti metrů a ještě šel do kličky. Po míči se natahující Coulibaly ho zfauloval a zavinil přímý kop.
76'
Weahův centr prošel přes několik nohou až k malému vápnu. Nikdo v červenomodrém dresu na tento míč ale dosáhnout nemohl.
75'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Jimmy Cabot.
74'
Ismaël Traoré zkoušel najít Bahokena dlouhým nákopem, jenomže míč letěl jen do územní ovládaného Mikem Maignanem.
73'
Čestvý Bahoken zbrzdil rychlý protiútok a asi nepotěšil svého kolegu, který na ose hřiště absolvoval snad padesátimetrový sprint k ničemu.
72'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Stéphane Bahoken.
71'
Benjamin André čistým zákrokem přerušil protiútok tří hostujících fotbalistů. Ti se vzápětí připravili o míč špatným přenesením na Lageho.
70'
Standardní situace zdaleka nejsou silnou stránkou domácího týmu. Angers prakticky všechny rohy brání s velkou jistotou.
69'
Ze spolupráce mezi Weahem a Andrém na pravém kraji hřiště resultuje rohový kop. U lajny stojící Thomas chybně věřil v odkop od branky.
68'
Andrému se onen ofsajd nepozdával. Směrem k rozhodčím utrousil nějakou nemístnou poznámku a ti mu na oplátku darovali žlutou kartu.
68'
Burak Yılmaz si naběhl na průnikovou přihrávku z hloubi pole z milimetrového ofsajdu. I bez něj by Bernardoni tureckého střelce pravděpodobně vychytal.
67'
Porážka by způsobila pokles Lille na třetí místo se ztrátou tří bodů na vedoucí Lyon, který aktuálně vede 3:1 nad Lens. Angers by šlo na šestou příčku.
66'
José Fonte takticky složil na zem Dionyho a v šestašedesáté minutě poprvé donutil hlavního arbitra vytáhnout žlutou kartu.
64'
Po změně stran jsou útoky Angers spíše vzácným jevem. Mathias Pereira Lage zkusil štěstí z dobrých pětadvaceti metrů a nadělal Maignanovi jen zanedbatelné starosti.
63'
Bamba poděkoval za přihrávku, i když se stala snadnou kořistí pro Bernardoniho. Domácí fotbalisté se navzájem snaží hodně motivovat.
62'
Ismaël Traoré odrazil Reinildův pas na roh, který s velkým přehledem vyřešil nepříliš zaměstnaný brankář Paul Bernardoni.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Timothy Weah.
60'
Reinildo udržel míč v prostoru mezi střídačkami. Lille se ještě může pokusit zahrozit před vstupem připraveného Weaha.
59'
Tiago Djaló se musí se svým autem vrátit o několik metrů. u střídačky Lille se mezitím chystá první střídání.
58'
Rozehrávka ze středu hřiště neměla daleko k tomu, aby překonala domácí defenzivu. Maignan to však měl k nakopnutému balonu o něco blíže než rozběhnutý Capelle.
57'
Loïs Diony podstupuje kvantum osobních soubojů. V jednom takovém byl nyní na půlce faulován zkušeným obráncem Fontem.
56'
Capelle na dlouhou nohu senzačně zpracoval chytrý Dionyho oblouček. Před Maignanem ale pálil z nestabilní pozice a podle toho to také dopadlo.
55'
Teď už si Dogy mohou oddechnout. Lassana Coulibaly rýsoval kolmici na Fulginiho, jenže ji nasměroval za koncovou čáru.
54'
Mathias Pereira Lage se uvolnil na levé straně, jenže Capelle na jeho centr nedosáhl. Hosté přesto zůstávají nastěhovaní před Maignanem.
52'
Pierrick Capelle odvrátil centrovaný míč do bezpečí. Hosté se pokusili o rychlý přechod, ovšem u půlící čáry se museli zastavit.
51'
Reinildo zabojoval o ztracený míč a ještě jednou zaútočil po levém křídle. Z následného centru resultuje alespoň rohový kop.
50'
Celá situace se samozřejmě zkoumala u videa. Kontakt balonu s horní končetinou Jonathana Davida se ale potvrdil a Angers tedy zůstává ve vedení.
49'
David zastavil spoluhráčův projektil z dálky a zničehonic se ocitl sám za obranou. Bernardoni jeho loženku vyrazil na Yilmaze, jenž se z dorážky nezmýlil. Radost z gólu na 2:2 ale trvala jen krátce, prvně jmenovaný se dotkl míče rukou.
48'
Loïs Diony poblíž praporku vytloukl Botmanovy bloky. Míč se odrazil za postranní čáru, takže vhazovat přichází Bamba.
47'
Na Stade Pierre-Mauroy už je v plném proudu druhý poločas, který startuje za totožně složených jedenáctek. Kvůli početným marodkám mají oba trenéři dost omezené možnosti na střídání.
46'
První čtvrthodina byla pro favorizované Lille noční můrou, ve které hrál hlavní roli Romain Thomas. Hostující obránce v šesté minutě překvapil gólovou ranou zpoza vápna a za malou chvíli se dokonce radoval podruhé, když skóroval z rohového kopu. Dogy získaly naději na dobrý výsledek až chvíli před pauzou, kdy z první střely na Bernardoniho bránu snížil na 1:2 ve skvěle formě hrající Burak Yilmaz.
45+2'
45+2'
Nakonec se konaly rohy hned dva. Ten druhý způsobil ve vápně trochu zmatek, ale střela na Bernardoniho se přesto nekonala.
45+1'
Ještě před rozehrávkou se budou krotit vášně v pokutovém území, kde některý z hráčů šlápl na nohu Yilmazovi.
45'
Stojící Djaló přihrávkou přes dva hráče oslovil Andrého, jenž otřel přihrávku o Thomase a získal v domácích prospěch rohový kop.
44'
Desátý Yilmazův gól po příchodu do Lille dává zápasu úplně jinou zápletku. Angers bude mít plné ruce práce, aby udržel vedení do poločasu.
42'
Lille právě vstřelilo branku!
Dogy dávají ještě před přestávkou důležitý kontaktní gól! Jeden z hostujících obránců pod tlakem zazmatkoval u vlastního vápna. Míče se zmocnil Bamba a se štěstím dostal tečovanou přihrávku na BURAKA YILMAZE. Turecký matador ukázal skvělé krytí míče a křižnou střelou na zadní tyč zrušil Bernardoniho čisté konto.
40'
Třiadvacetiletý gólman Angers bude na svůj první zákrok čekat ještě déle. Jeho kolegové z obrany zabránili jakémukoliv ohrožení branky.
39'
Thomas se postavil před Davida a odrazil Xekův centr na roh. Následuje stěhování národů před Bernardoniho.
38'
Burak Yılmaz nedostal přesnou přihrávku k pravé postranní čáře. Dogy se lacino připravily o balon a musí zpět do defenzivního šiku.
37'
U domácí brány nemohl chybět Romain Thomas, který na nadýchaný centr o kousíček nedosáhl. Útok na hattrick se tedy nekonal, míč propadl k Maignanovi.
36'
Fulgini je jedním z nejaktivnějších fotbalistů na place. Nyní byl podkopnut Reinildem, což znamená standardní situaci.
35'
Okolo dvacáté minuty se už zdálo, že Lille našlo ztracenou půdu pod nohama. Poslední desetiminutovka však zase hraje do karet spíše hostům.
34'
Vincent Manceau měl klid na odcentrování, ale José Fonte míč do předbrankového prostoru nepustil.
33'
Diony potáhl míč po pravé straně. U vápna měl k dispozici jediného spoluhráče, na kterého důležitou přihrávku nepropasíroval.
32'
Mathias Pereira Lage zůstává ležet po ráně do levé tváře. Zavinil ji Dialó, ale rozhodcovský sbor žádné provinění neodhalil.
31'
Držení míče: 61 % – 39 %.
30'
Angelo Fulgini kroutil centr od branky. Ve vápně zaúřadoval Yilmaz a pak už byl pískán nedovolený zákrok v neprospěch Angers.
29'
Už šestý roh pro hosty...
28'
Domácí si u hlavního rozhodčího stěžovali na Manganino ruku ve vápně. Záložník Angers si ji ale trefil sám, takže se penalta nekoná.
27'
Mike Maignan zkušeně sebral centrovaný míč a okamžitě rozjel rychlý protiútok. David, Yilmaz ani Ikoné se však ve vápně ke střele neprotlačili.
26'
Před dalším rohem se musí ošetřovat. Jisté zdravotní trable řeší hostující útočník Diony.
25'
Loïs Diony prodloužil centr za sebe, ale u zadní tyče už nebyl nikdo v bíločerném, kdo by se mohl postarat o dorážku.
24'
Na opačném konci hřiště zabojoval proti Botmanovi Pierrick Capelle a vytěžil z toho výhodu rohového kopu.
23'
O realizaci standardní situace se postaral Xeka, ale pro Botmana byl letící centr příliš vysoký. Míč pro hosty.
22'
Reinildo si dobře kryl míč před Capellem, který ho na křídle zastavil jen s drobnou pomocí nedovoleného přestupku.
20'
Angelo Fulgini šikovně počkal na podporu z druhé vlny. Hosté mohli rozvinout protiútok, jenže Pereira Lage vypálil z dálky hodně špatně.
19'
Ikoné hledal na hrotu dobře pokrytého Davida, jenž rychle provedl autové vhazování. Tlak LOSC roste každým okamžikem.
18'
Manceau otřel svůj centr o clonícího protihráče. Angers bude pokračovat vhazováním z prostoru vedle vápna.
17'
Obraz hry začíná vypadat tak, jak se dalo před začátkem čekat. Lille je zabydlelo na útočné polovině a snaží se najít cestu ke střele.
16'
Pereira Lage skutečně vložil prsty k Ikoného obličeji, ale kontakt byl natolik slabý, že v klidu zůstali i rozhodčí u videa.
15'
Obrana Angers se nechala hodně zatlačit. Po centru zprava se k zemi zřítil Ikoné, ale hlavní rozhodčí žádný faul na jeho osobu neviděli.
13'
Jedna z prvních útočných akcí Lille ztroskotala na nepřesné přihrávce Ikoného na Yilmaze, jenž se v úvodu zápasu s míčem prakticky nepotkal.
11'
Angers právě vstřelilo branku!
Další tvrdá rána pro domácí fotbalisty! ROMAIN THOMAS si po Manganiho centru od rohového praporku odskočil od Botmana a přesnou hlavičkou přidal už svůj druhý gól tohoto večera! Reinoldovi scházelo velmi málo, aby míč z brankové čáry vyhlavičkoval.
10'
Mike Maignan vyrazil z branky, aby před Dionym vyboxoval centr z pravé strany. Jeho autorem byl Abdoulaye Bamba.
8'
Domácí se zatím nemohou dostat do zápasu. Po faulu Benjamina Andrého se budou muset i příští vteřiny obejít bez balonu.
6'
Hosté jdou v šesté minutě do překvapivého vedení! Dogy ztratily míč na kraji hřiště a pak se jim nepovedlo zlikvidovat centr z levého křídla. Z toho vznikla palebná pozice pro ROMAINA THOMASE, za jehož projektilem zpoza vápna se Maignan pouze ohlédl.
5'
Thomas Mangani se zhostil prvního rohového kopu. Na zadní tyči číhal Diony, ale domácí dostali míč zpátky za koncovou čáru.
4'
První kontakt s míčem byl pro Maignana jednoduchou záležitostí. Centr zprava pohodlně ztlumil ve svých rukavicích.
3'
Po srážce Fonteho a Botmana fauloval Reinildo za cenu standardní situace z pravé části hřiště.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bíločerných, zatímco domácí v červenomodrých dresech.
1'

Lille OSC: Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, Xeka, André, Bamba – B. Yılmaz, David.
Náhradníci: Chevalier – Bouleghcha, D. Bradarić, Innocenti, Lihadji, Niasse, Soumaré, Weah, Simbakoli.

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – L. Coulibaly, Mangani – Capelle, Fulgini, Pereira Lage – Diony.
Náhradníci: Butelle – Amadou, Bahoken, Bobichon, Cabot, Al Milálí, Cho, Pavlović, Thioub.

Angers SCO

Hosté obsadili v nedohrané sezóně 2019/20 konečné jedenácté místo a v současné době mají dobře nakročeno k tomu, aby skončili ještě o něco výše. S bilancí osmi výher, tří remíz a šesti porážek je Angers na devátém místě Ligue 1, z něhož ztrácí jediný bod na pátou Marseille. Náskok na nejbližší pronásledovatele z Mét a Brestu je naopak čtyřbodový. V předchozích šesti zápasech prohráli „Les Scoïstes“ pouze se Štrasburkem. O pár dní později v Nantes inkasovali na 1:1 jen pár desítek vteřin před koncem, nicméně další partie s Marseille už skončila vítězstvím 2:1. Týmovou tabulku střelců vede s pěti zásahy Stéphane Bahoken.
Lille OSC

Domácí klub je těsně před polovinou soutěže jedním ze tří největších adeptů na celkové první místo. Dogy za sedmnáct kol prohrály jen s Brestem a k tomu hladce proklouzly i do jarní fáze Evropské ligy. Tým s druhou nejlepší obranou a třetím nejlepším útokem v Ligue 1 figuruje v tabulce na druhé pozici, kde má stejný počet šestatřiceti bodů jako vedoucí Lyon. S rokem 2020 se Lille rozloučilo zápasem na hřišti Montpellieru, odkud si díky trefě Buraka Yilmaze z 86.minuty odvezlo těsnou výhru 3:2. Právě tento turecký veterán je se sedmi góly nejlepším střelcem LOSC. Navrch přidal i čtyři asistence.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille a Angers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.